Młodzież z Myślenic w "Tramwaju Patriotycznym" w Krakowie [WIDEO]
- 14 listopada 2012
W Święto Niepodległości 11 listopada roku grupa amatorskich muzyków "ANAFORA" z Gimnazjum nr 1 w Myślenicach zagrała w ramach Projektu "Młodzież Pamięta" w "Tramwaju patriotycznym"
Tramwaj pokonywał trasę Poczta Główna - Plac Wszystkich Świętych - Filharmonia - Bagatela - Dworzec Główny - Poczta Główna. „Anafora” została zaproszona do projektu przez Małopolskie Centrum Edukacji wieloletniego organizatora programu „Młodzież Pamięta”. Wcześniej muzycy tej grupy brali udział w widowisku „Zapomniani Bohaterowie” i akcji „Wspólne Śpiewanie”, które miały miejsce w sali widowiskowej MOKIS 9 listopada.Wszystko to w ramach kilkudniowych działań, które objęły swym zasięgiem kilkanaście miast Małopolski.
Obok młodzieży powiatu myślenickiego w „Patriotycznym Tramwaju” znalazły się jeszcze: chór „Jaszczwóry" z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie „Małe Słowianki" z Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie, „Kolorowe nutki" z Młodzieżowego Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Krakowie, zespół oparty na chórze „Organum” z Krakowa oraz zespół „Triolki" z Rabki - Zdroju.
Osoby jadące specjalnym tramwajem mogły wspólnie z „Anaforą” zaśpiewać pieśni patriotyczne korzystając ze śpiewników rozdawanych w ramach projektu „Młodzież Pamięta”. Grupa „Anafora” zaprezentowała także utwór „Wolność” śpiewany wcześniej przez takich wykonawców jak Marek Grechuta czy Edyta Geppert.
Poprzez otwarte okna tramwaju słychać było śpiew przy dźwięku trąbki (Pierwsza Brygada, Rapsod o Pułkowniku Kuli - Lisie ), gitar akustycznych i skrzypiec. Nastrój świętowania udzielił się mieszkańcom.
Podobają Ci się nasze artykuły?
Dzięki Twojemu wsparciu możemy poruszać tematy, które są istotne dla Ciebie i Twoich sąsiadów. Zabierz nas na wirtualną kawę – nawet najmniejszy gest ma znaczenie.
Czy aby przy wsiadaniu do tego tramwaju nie pisało: "Tylko dla polaków"? Wzór doskonale znamy:
Do Myśleniiczaniana007
Od razu widać że w miasteczku Myślenice są ludzie, którzy łączą wyśpiewywanie naszych tradycji i piękno Polskiej kultury z Tragiczną rzeczywistością II Wojny Światowej.
Braku wiedzy o sytuacji mieszkańców Europy pod okupacją i umiejętności przewrotnego kojarzenia GRATULUJĘ !!!
Przewrotnie czy nie, tak właśnie się kojarzy. Pewnie z braku tej wiedzy o sytuacji w okupowanej Europie. Każdy nowy dzień niesie jakąś informację...
Dziękujemy za wsparcie jakie tej inicjatywie udzielili poseł Marek Łatas i dyrektor Gimnazjum nr 1 w Myślenicach Tadeusz Jarząbek
Mogliśmy zaśpiewać i zatrąbić tak że słychać nas było na plantach krakowskich i nie tylko.
Byliśmy tą młodzieżą, która w czasach okupacji śpiewałaby tzw. ZAKAZANE PIOSENKI
Do Myśleniczanina007
Ciekawe jakie skojarzenia wywołałby u tej osoby niedawno organizowany przez Małopolskie Centrum Edukacji „Pociąg pamięci o błogosławionym Janie Pawle II”Papieski" - ( trasa Kraków - Skawina - Kalwaria - Zebrzydowska - Wadowice )
http://www.patriotycznykrakow.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=591:pociagpamiecioblogoslawionymjaniepawlaiikrakowskawinakalwariazebrzydowskawadowice19102012r&catid=38:wydarzenia&Itemid=54
Ech. bez wagonu WARS to nie pociąg... ;)
https://www.facebook.com/anafora44?fref=ts zapraszam do śledzenia zespołu na facebooku :D oraz na youtubie http://www.youtube.com/channel/UCNXLIM6EnlCFTcDZY5FZfig?feature=mhee