Rewitalizacja osiedla: Obwodnica, parking, w miejscu blaszaków budynek usługowo-handlowy
- 11 stycznia 2013
Droga przeciwpożarowa, parking na 60 miejsc postojowych, boisko do koszykówki i połączenie ul. Solidarności z Dunina Brzezińskiego jako obwodnica, to nieliczne ze zmian jakie czeka Osiedle Tysiąclecia
Schemat obsługi komunikacyjnej (pieszej) Osiedla 1000-lecia II
Plan rewitalizacji zakłada budowę drogi przeciwpożarowej, parkingu na 60 miejsc postojowych oraz boiska do streetballa. Ponadto w planach rewitalizacji tej części miasta znalazło się połączenie ul. Solidarności z ul. Dunina Brzezińskiego, co pozwoli na stworzenie obwodnicy osiedla.
Nowy wygląd zyskują skwery i ścieżki spacerowe, a w miejscu blaszaków proponowany jest budynek handlowo-usługowy wraz z parkingiem oraz miejscami postojowymi lub garażami.
W związku z wprowadzanymi w całym kraju zmianami w gospodarce odpadami, zmienione zostaną również altanki śmietnikowe. Od 1 lipca 2013 roku mieszkańcy będą segregować odpady do specjalnych pojemników przeznaczonych na bioodpady, papier+metal+plastik, szkło, pieluchy jednorazowe oraz odpady pozostałe, czyli wszystkie te, które nie kwalifikują się do w/w kubłów.
Jak informuje UMiG Myślenice podczas grudniowego spotkania z mieszkańcami ustalono, że członkowie wspólnot wybiorą jeden z sześciu projektów altanek. - Gmina zajmie się sprawą altanek i kubłów dla mieszkańców - zapewniał burmistrz Maciej Ostrowski. Według nowej ustawy, wspólnoty powinny same zadbać o wyposażenie i modernizację altanek. - Zdajemy sobie jednak sprawę, że byłoby to nie tylko obciążenie finansowe dla mieszkańców, jak również spory problem związany z kupnem właściwych pojemników na śmieci, które będą dopasowane do pojazdów przewoźnika, dlatego gmina wyręczy mieszkańców z tego obowiązku - dodał burmistrz.
Podobają Ci się nasze artykuły?
Dzięki Twojemu wsparciu możemy poruszać tematy, które są istotne dla Ciebie i Twoich sąsiadów. Zabierz nas na wirtualną kawę – nawet najmniejszy gest ma znaczenie.
Wszystko ładnie, fajnie ale proszę za wczas pomyśleć o kamerach, żeby nie skończyło się tak jak w parku na zarabiu.
Co do altanek - nie są one idiotoodporne więc możliwe że znajdzie się "artysta" który je pomaluje sprayem - tak jak jedną nowo pomalowaną ścianę bloku chyba od 22- 26.
Czy jest jakiś pomysł żeby do tego nie doszło?
Budynek handlowo usługowy w miejsce blaszaków czyli co?...nowa Biedronka czy inna sieć?
A dawno temu słyszałem że ktoś opowiadał że dokąd będzie miał na to wpływ nie wpuści do Myślenic żadnej sieci że trzeba popierać miejscowych przedsiębiorców?
Zmiany są potrzebne, ale z umiarem. Fragmenty miasta po rewitalizacji tracą swój klimat. I po co nam kolejny budynek "handlowo - usługowy"? Wystarczy przejść się po Myślenicach i zobaczyć, ile lokali czeka na wynajem.
.....to nieliczne ze zmian jakie czeka Osiedle Tysiąclecia.
"Czeka" - to bardzo trafione słowo.
Wszystko wygląda super - takie inwestycje są bardzo potrzebne.
Zastanawiam się tylko - jak miasto udźwignie tego typu projekty, skoro juz teraz nie ma środków i chęci, chociażby na utrzymanie czystości?
No witam. Nie mieszkam - już - na osiedlu, ale mam podobny problem. Mieszkam mianowicie na ul.Mickiewicza i codziennie z okna widzę paskudne 4 blaszaki - parkingi dla wybranych. Za nimi jest parking członków Zorzy mieszkających w trzech okolicznych blokach. Został on "odizolowany" pachołkami od miejsc parkingowych mieszkańców bloku nr 6 skupionych we wspólnocie mieszkaniowej. Kompletnie bez sensu. Na parking członków S.P. Zorzy prowadzi brama - cud techniki. Zamknięta na klucz - po lekkim pchnięciu - otwiera się dla każdego kto chce wjechać. Pogratulować myśli technicznej. Ale nie o tym chciałem. Generalnie jestem przeciwny podziałom na lepszych i gorszych, mających miejsce parkingowe czy nie - chodzi mi o to, że gdyby zlikwidować te blaszane straszydła i wyburzyć mur - pozostałość po placu na węgiel to powstało by całe mnóstwo miejsc parkingowych i nie było by potrzeby takiego idiotycznego podziału.