Miasto

Rewitalizacja osiedla: Obwodnica, parking, w miejscu blaszaków budynek usługowo-handlowy

Droga przeciwpożarowa, parking na 60 miejsc postojowych, boisko do koszykówki i połączenie ul. Solidarności z Dunina Brzezińskiego jako obwodnica, to nieliczne ze zmian jakie czeka Osiedle Tysiąclecia

Schemat obsługi komunikacyjnej (pieszej) Osiedla 1000-lecia II 

Plan rewitalizacji zakłada budowę drogi przeciwpożarowej, parkingu na 60 miejsc postojowych oraz boiska do streetballa. Ponadto w planach rewitalizacji tej części miasta znalazło się połączenie ul. Solidarności z ul. Dunina Brzezińskiego, co pozwoli na stworzenie obwodnicy osiedla.

Nowy wygląd zyskują skwery i ścieżki spacerowe, a w miejscu blaszaków proponowany jest budynek handlowo-usługowy wraz z parkingiem oraz miejscami postojowymi lub garażami.

W związku z wprowadzanymi w całym kraju zmianami w gospodarce odpadami, zmienione zostaną również altanki śmietnikowe. Od 1 lipca 2013 roku mieszkańcy będą segregować odpady do specjalnych pojemników przeznaczonych na bioodpady, papier+metal+plastik, szkło, pieluchy jednorazowe oraz odpady pozostałe, czyli wszystkie te, które nie kwalifikują się do w/w kubłów.

Jak informuje UMiG Myślenice podczas grudniowego spotkania z mieszkańcami ustalono, że członkowie wspólnot wybiorą jeden z sześciu projektów altanek. - Gmina zajmie się sprawą altanek i kubłów dla mieszkańców - zapewniał burmistrz Maciej Ostrowski. Według nowej ustawy, wspólnoty powinny same zadbać o wyposażenie i modernizację altanek. - Zdajemy sobie jednak sprawę, że byłoby to nie tylko obciążenie finansowe dla mieszkańców, jak również spory problem związany z kupnem właściwych pojemników na śmieci, które będą dopasowane do pojazdów przewoźnika, dlatego gmina wyręczy mieszkańców z tego obowiązku - dodał burmistrz.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 11 sty 2013

  Mam takie pytanie... ten parking jest projektowany w miejscu boiska ?

  10 6 Odpowiedz
 • 11 sty 2013

  ze zdjęć wychodzi ze w miejscu boiska :)

  6 4 Odpowiedz
 • 11 sty 2013

  Bardzo fajnie, że w Myślenicach się sporo dzieje, mam nadzieję, że efekt będzie równie imponujący jak przebudowa Zarabia.
  Kłopot w tym, że budowa ulicy, kilku placów zabaw i altanek śmieciowych to nie rewitalizacja więc tytuł średnio dobrany ;)

  13 5 Odpowiedz
 • 11 sty 2013

  Dobrze napisane PROPONOWANY (, a w miejscu blaszaków proponowany jest budynek handlowo-usługowy) bo z tego co na 99% wiem właściciele blaszaków się na to nie godzą , więc zapomnijcie i nie róbcie nadziei tym którzy parkują pod chmurką i skropią z rana :)

  9 3 Odpowiedz
 • 11 sty 2013

  .....to nieliczne ze zmian jakie czeka Osiedle Tysiąclecia.

  "Czeka" - to bardzo trafione słowo.
  Wszystko wygląda super - takie inwestycje są bardzo potrzebne.
  Zastanawiam się tylko - jak miasto udźwignie tego typu projekty, skoro juz teraz nie ma środków i chęci, chociażby na utrzymanie czystości?

  13 3 Odpowiedz
 • 11 sty 2013

  Wszystko ładnie, fajnie ale proszę za wczas pomyśleć o kamerach, żeby nie skończyło się tak jak w parku na zarabiu.
  Co do altanek - nie są one idiotoodporne więc możliwe że znajdzie się "artysta" który je pomaluje sprayem - tak jak jedną nowo pomalowaną ścianę bloku chyba od 22- 26.
  Czy jest jakiś pomysł żeby do tego nie doszło?

  19 2 Odpowiedz
 • 11 sty 2013

  Zmiany są potrzebne, ale z umiarem. Fragmenty miasta po rewitalizacji tracą swój klimat. I po co nam kolejny budynek "handlowo - usługowy"? Wystarczy przejść się po Myślenicach i zobaczyć, ile lokali czeka na wynajem.

  14 2 Odpowiedz
 • 11 sty 2013

  fajnie to wygląda :) Proponuję do projektu dorzucić monitoring bo długo się tym nie pocieszymy.. po co altanki? i tak będą zniszczone pod kilku dniach, a menele będą mieli dodatkowe schronienie..

  8 1 Odpowiedz
 • 11 sty 2013

  Budynek handlowo usługowy w miejsce blaszaków czyli co?...nowa Biedronka czy inna sieć?
  A dawno temu słyszałem że ktoś opowiadał że dokąd będzie miał na to wpływ nie wpuści do Myślenic żadnej sieci że trzeba popierać miejscowych przedsiębiorców?

  16 4 Odpowiedz
 • 11 sty 2013

  jak powstana te nowe bloki .to ja mam pytanie gdzie znajda sie nowe miejsca parkingowe skoro juz teraz stoja mieszkancy na poboczu bo sie nie mieszcza tym bardziej ze zlikwiduja jeszcze blaszaki ??
  p.s. a jesli chodzi o nowy parking na zdjeciach to niech od razu na pisza kto wygral juz na niego przetarg i bedzie kasowal za niego jak na 1 miejsce bedzie 10 mieszkan ( tak tak nie mieszkańcow)

  8 4 Odpowiedz
 • Raphaell 11 sty 2013

  ....co prawda nie jestem z powyższej dzielnicy miasta ale kolejny budynek tzw. cyt "handlowo-usługowy"...to jakaś paranoja...zapomniałem jednak,że brakuje jeszcze "Lidla" w Myślenicach i zapewne już pozostała część rodzimych handlowców może się "zawijać"...oby nie była to kolejna "Galeria":/...

  7 1 Odpowiedz
 • 11 sty 2013

  No witam. Nie mieszkam - już - na osiedlu, ale mam podobny problem. Mieszkam mianowicie na ul.Mickiewicza i codziennie z okna widzę paskudne 4 blaszaki - parkingi dla wybranych. Za nimi jest parking członków Zorzy mieszkających w trzech okolicznych blokach. Został on "odizolowany" pachołkami od miejsc parkingowych mieszkańców bloku nr 6 skupionych we wspólnocie mieszkaniowej. Kompletnie bez sensu. Na parking członków S.P. Zorzy prowadzi brama - cud techniki. Zamknięta na klucz - po lekkim pchnięciu - otwiera się dla każdego kto chce wjechać. Pogratulować myśli technicznej. Ale nie o tym chciałem. Generalnie jestem przeciwny podziałom na lepszych i gorszych, mających miejsce parkingowe czy nie - chodzi mi o to, że gdyby zlikwidować te blaszane straszydła i wyburzyć mur - pozostałość po placu na węgiel to powstało by całe mnóstwo miejsc parkingowych i nie było by potrzeby takiego idiotycznego podziału.

  11 2 Odpowiedz
  • 13 sty 2013

   celna uwaga! te blaszaki to kompromitacja... estetyka pożal się Boże tego odcinka ulicy... i ten kawalek wygrodzony, komu to służy? może zrobić jakieś piętrowe ladne garazę, dla większej ilości mieszkańców.... coś chyba można mądrego i ładnego , a przede wszystkim funkcjonalnego zaprojektować

   2 1 Odpowiedz
 • 11 sty 2013

  Hmmm a stare Osiedle to co ?

  3 8 Odpowiedz
 • Zuza 11 sty 2013

  no właśnie, a stare osiedle to co

  4 7 Odpowiedz
 • 13 sty 2013

  Starego osiedla nie ma :)

  3 3 Odpowiedz
 • Damian 14 sty 2013

  Blaszaki na osiedlu też pięknością nie grzeszą :P Jednak budowa kolejnego centra handlowego - wszędzie sklepy, a czasem ciężko znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Dobrze, że w internecie można kupić ciekawe rzeczy.

  Plany dość ciekawe. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

  2 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Zmarł sierż. szt. Łukasz Płachta. To dla niego mieszkańcy zbierali krew
Myślenice 4

Zmarł sierż. szt. Łukasz Płachta. To dla niego mieszkańcy zbierali krew

W pomoc choremu na białaczkę policjantowi z Myślenic w ostatnich dniach włączyły się setki mieszkańców, którzy oddawali dla niego krew. Nie udało się go uratować, a walkę z postępującą chorobą sierż. szt. Łukasz Płachta zakończył dzisiaj Jak informują policjanci Łukasz Płachta przegrał walkę z błyskawicznie postępującą chorobą, mimo ofiarnej pomoc...

Zebrali 18 litrów krwi. Ciągle można pomóc Łukaszowi Płachcie
Myślenice 1

Zebrali 18 litrów krwi. Ciągle można pomóc Łukaszowi Płachcie

W czasie trwania niedzielnych imprez sportowych na Zarabiu zorganizowana została kolejna zbiórka krwi na rzecz sierż. szt. Łukasza Płachty, policjanta Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach, który zmaga się z ostrą białaczką Kilka dni temu pisaliśmy o policjancie z Myślenic, który o chorobie dowiedział się nagle i potrzebuje krwi. Na nasz apel o...

ALARMUJECIE! "Kładka wisząca nad Rabą wymaga interwencji"
Alarmujecie 5

ALARMUJECIE! "Kładka wisząca nad Rabą wymaga interwencji"

W weekend otrzymaliśmy od kilku z naszych czytelników zgłoszenia dotyczące uszkodzonej kładki nad Rabą. Dzisiaj ubytki zostały uzupełnione, ale jak sugerujecie "kładka wymaga interwencji" Dla jednych "wiszący most", dla innych "kładka", ale większość wiadomości jakie w ostatnim czasie przesyłacie na redakcja@miasto-info.pl dotyczy jej stanu. W min...

Zablokowana Zakopianka. Trzy rozbite samochody. Jedna osoba ranna 
Drogi 0

Zablokowana Zakopianka. Trzy rozbite samochody. Jedna osoba ranna 

Przez kilkadziesiąt minut przed godz. 8 zamknięta była Zakopianka po tym jak przed wiaduktem w Myślenicach zderzyły się trzy samochody. Jedna osoba trafiła do szpitala Do wypadku doszło o godz. 7.55 na drodze krajowej nr 7 przy wiadukcie nad ul. Piłsudskiego. Kiedy strażacy z JRG Myślenice dotarli na miejsce, zastali trzy rozbite samochody i jedną...

Zaczęło się! Ruszyła rewitalizacja Rynku. Drogowcy zdzierają asfalt z otaczających go ulic
Myślenice 28

Zaczęło się! Ruszyła rewitalizacja Rynku. Drogowcy zdzierają asfalt z otaczających go ulic

W pierwszej kolejności drogowcy zajęli się ulicami Gałczyńskiego i Bema, z których zdzierany jest asfalt. Odcinek od skrzyżowania z ul. Jordana i Reja jest wyłączony z ruchu. Piesi mogą przechodzić wzdłuż bloku na ul. Gałczyńskiego oraz budynków przy ul. Bema To na ul. Gałczyńskiego i Bema, które jako pierwsze przechodzą remont, utrudnienia potrwa...