Miasto

Rewitalizacja osiedla: Obwodnica, parking, w miejscu blaszaków budynek usługowo-handlowy

Droga przeciwpożarowa, parking na 60 miejsc postojowych, boisko do koszykówki i połączenie ul. Solidarności z Dunina Brzezińskiego jako obwodnica, to nieliczne ze zmian jakie czeka Osiedle Tysiąclecia

Schemat obsługi komunikacyjnej (pieszej) Osiedla 1000-lecia II 

Plan rewitalizacji zakłada budowę drogi przeciwpożarowej, parkingu na 60 miejsc postojowych oraz boiska do streetballa. Ponadto w planach rewitalizacji tej części miasta znalazło się połączenie ul. Solidarności z ul. Dunina Brzezińskiego, co pozwoli na stworzenie obwodnicy osiedla.

Nowy wygląd zyskują skwery i ścieżki spacerowe, a w miejscu blaszaków proponowany jest budynek handlowo-usługowy wraz z parkingiem oraz miejscami postojowymi lub garażami.

W związku z wprowadzanymi w całym kraju zmianami w gospodarce odpadami, zmienione zostaną również altanki śmietnikowe. Od 1 lipca 2013 roku mieszkańcy będą segregować odpady do specjalnych pojemników przeznaczonych na bioodpady, papier+metal+plastik, szkło, pieluchy jednorazowe oraz odpady pozostałe, czyli wszystkie te, które nie kwalifikują się do w/w kubłów.

Jak informuje UMiG Myślenice podczas grudniowego spotkania z mieszkańcami ustalono, że członkowie wspólnot wybiorą jeden z sześciu projektów altanek. - Gmina zajmie się sprawą altanek i kubłów dla mieszkańców - zapewniał burmistrz Maciej Ostrowski. Według nowej ustawy, wspólnoty powinny same zadbać o wyposażenie i modernizację altanek. - Zdajemy sobie jednak sprawę, że byłoby to nie tylko obciążenie finansowe dla mieszkańców, jak również spory problem związany z kupnem właściwych pojemników na śmieci, które będą dopasowane do pojazdów przewoźnika, dlatego gmina wyręczy mieszkańców z tego obowiązku - dodał burmistrz.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 11 sty 2013

  Mam takie pytanie... ten parking jest projektowany w miejscu boiska ?

  10 6 Odpowiedz
 • 11 sty 2013

  ze zdjęć wychodzi ze w miejscu boiska :)

  6 4 Odpowiedz
 • 11 sty 2013

  Bardzo fajnie, że w Myślenicach się sporo dzieje, mam nadzieję, że efekt będzie równie imponujący jak przebudowa Zarabia.
  Kłopot w tym, że budowa ulicy, kilku placów zabaw i altanek śmieciowych to nie rewitalizacja więc tytuł średnio dobrany ;)

  13 5 Odpowiedz
 • 11 sty 2013

  Dobrze napisane PROPONOWANY (, a w miejscu blaszaków proponowany jest budynek handlowo-usługowy) bo z tego co na 99% wiem właściciele blaszaków się na to nie godzą , więc zapomnijcie i nie róbcie nadziei tym którzy parkują pod chmurką i skropią z rana :)

  9 3 Odpowiedz
 • 11 sty 2013

  .....to nieliczne ze zmian jakie czeka Osiedle Tysiąclecia.

  "Czeka" - to bardzo trafione słowo.
  Wszystko wygląda super - takie inwestycje są bardzo potrzebne.
  Zastanawiam się tylko - jak miasto udźwignie tego typu projekty, skoro juz teraz nie ma środków i chęci, chociażby na utrzymanie czystości?

  13 3 Odpowiedz
 • 11 sty 2013

  Wszystko ładnie, fajnie ale proszę za wczas pomyśleć o kamerach, żeby nie skończyło się tak jak w parku na zarabiu.
  Co do altanek - nie są one idiotoodporne więc możliwe że znajdzie się "artysta" który je pomaluje sprayem - tak jak jedną nowo pomalowaną ścianę bloku chyba od 22- 26.
  Czy jest jakiś pomysł żeby do tego nie doszło?

  19 2 Odpowiedz
 • 11 sty 2013

  Zmiany są potrzebne, ale z umiarem. Fragmenty miasta po rewitalizacji tracą swój klimat. I po co nam kolejny budynek "handlowo - usługowy"? Wystarczy przejść się po Myślenicach i zobaczyć, ile lokali czeka na wynajem.

  14 2 Odpowiedz
 • 11 sty 2013

  fajnie to wygląda :) Proponuję do projektu dorzucić monitoring bo długo się tym nie pocieszymy.. po co altanki? i tak będą zniszczone pod kilku dniach, a menele będą mieli dodatkowe schronienie..

  8 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 sty 2013

  Budynek handlowo usługowy w miejsce blaszaków czyli co?...nowa Biedronka czy inna sieć?
  A dawno temu słyszałem że ktoś opowiadał że dokąd będzie miał na to wpływ nie wpuści do Myślenic żadnej sieci że trzeba popierać miejscowych przedsiębiorców?

  16 4 Odpowiedz
 • 11 sty 2013

  jak powstana te nowe bloki .to ja mam pytanie gdzie znajda sie nowe miejsca parkingowe skoro juz teraz stoja mieszkancy na poboczu bo sie nie mieszcza tym bardziej ze zlikwiduja jeszcze blaszaki ??
  p.s. a jesli chodzi o nowy parking na zdjeciach to niech od razu na pisza kto wygral juz na niego przetarg i bedzie kasowal za niego jak na 1 miejsce bedzie 10 mieszkan ( tak tak nie mieszkańcow)

  8 4 Odpowiedz
 • Raphaell 11 sty 2013

  ....co prawda nie jestem z powyższej dzielnicy miasta ale kolejny budynek tzw. cyt "handlowo-usługowy"...to jakaś paranoja...zapomniałem jednak,że brakuje jeszcze "Lidla" w Myślenicach i zapewne już pozostała część rodzimych handlowców może się "zawijać"...oby nie była to kolejna "Galeria":/...

  7 1 Odpowiedz
 • 11 sty 2013

  No witam. Nie mieszkam - już - na osiedlu, ale mam podobny problem. Mieszkam mianowicie na ul.Mickiewicza i codziennie z okna widzę paskudne 4 blaszaki - parkingi dla wybranych. Za nimi jest parking członków Zorzy mieszkających w trzech okolicznych blokach. Został on "odizolowany" pachołkami od miejsc parkingowych mieszkańców bloku nr 6 skupionych we wspólnocie mieszkaniowej. Kompletnie bez sensu. Na parking członków S.P. Zorzy prowadzi brama - cud techniki. Zamknięta na klucz - po lekkim pchnięciu - otwiera się dla każdego kto chce wjechać. Pogratulować myśli technicznej. Ale nie o tym chciałem. Generalnie jestem przeciwny podziałom na lepszych i gorszych, mających miejsce parkingowe czy nie - chodzi mi o to, że gdyby zlikwidować te blaszane straszydła i wyburzyć mur - pozostałość po placu na węgiel to powstało by całe mnóstwo miejsc parkingowych i nie było by potrzeby takiego idiotycznego podziału.

  11 2 Odpowiedz
  • 13 sty 2013

   celna uwaga! te blaszaki to kompromitacja... estetyka pożal się Boże tego odcinka ulicy... i ten kawalek wygrodzony, komu to służy? może zrobić jakieś piętrowe ladne garazę, dla większej ilości mieszkańców.... coś chyba można mądrego i ładnego , a przede wszystkim funkcjonalnego zaprojektować

   2 1 Odpowiedz
 • 11 sty 2013

  Hmmm a stare Osiedle to co ?

  3 8 Odpowiedz
 • Zuza 11 sty 2013

  no właśnie, a stare osiedle to co

  4 7 Odpowiedz
 • 13 sty 2013

  Starego osiedla nie ma :)

  3 3 Odpowiedz
 • 14 sty 2013

  Blaszaki na osiedlu też pięknością nie grzeszą :P Jednak budowa kolejnego centra handlowego - wszędzie sklepy, a czasem ciężko znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Dobrze, że w internecie można kupić ciekawe rzeczy.

  Plany dość ciekawe. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

  2 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Pobili kolegę kastetem, żeby ukraść mu portfel i telefon
Myślenice 19

Pobili kolegę kastetem, żeby ukraść mu portfel i telefon

Dwaj mieszkańcy gminy Myślenice w wieku 21 i 18 lat usłyszeli zarzuty i trafili za kratki, po tym jak pobili kolegę pięściami i kastetem, aby zabrać mu portfel i telefon Był wieczór 17 stycznia, kiedy do Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach zgłosił się 17-letni mieszkaniec Sułkowic. Okazało się, że dzień wcześniej jego dwaj koledzy, z którymi...

Szkołę na Chełmie i Dolnym Przedmieściu czeka likwidacja?
Myślenice 53

Szkołę na Chełmie i Dolnym Przedmieściu czeka likwidacja?

Trwają rozmowy burmistrza z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 na Chełmie i nr 5 na Dolnym Przedmieściu. Ich tematem ma być zamknięcie tych placówek z dniem 1 września 2020 roku O planach związanych z zamknięciem szkół podstawowych na Chełmie i na Dolnym Przedmieściu informujecie od kilku dni. Do tej pory odbyły się zebrania z rodzicami ucz...

Gmina uruchamia linię miejską. Bus pojedzie z Jasienicy na Dolne Przedmieście
Myślenice 59

Gmina uruchamia linię miejską. Bus pojedzie z Jasienicy na Dolne Przedmieście

Pięć kursów dziennie po pętli od Jasienicy przez Bysinę, centrum Myślenic, po Dolne Przedmieście i ponownie przez Górne Przedmieście, Bysinę i Jasienicę - to trasa linii miejskiej, jaką dzisiaj zainaugurowała gmina Wystartowała pilotażowa linia miejska, w ramach której kursować będzie bus. Wystartuje w Jasienicy, następnie pojedzie przez Bysinę, G...

Co roku idą na rekord. WOŚP w Myślenicach zebrał ponad 205 tys. zł
Społeczeństwo 14

Co roku idą na rekord. WOŚP w Myślenicach zebrał ponad 205 tys. zł

„To jest niewyobrażalne! Myślenice są naprawdę wielkie. Znów mamy REKORD i to jaki!” – piszą organizatorzy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Myśleniczanie wrzucili do puszek z czerwonymi serduszkami ponad 205 tys. zł WOŚP 2020 pod hasłem "Wiatr w żagle" idzie na rekord. Zarówno w skali kraju jak i lokalnie, ponieważ w tym roku myśleniczanie z...

Nie czekaj - ratuj. Mówią uczennice II LO w Myślenicach
Edukacja 0

Nie czekaj - ratuj. Mówią uczennice II LO w Myślenicach

Projekt społeczny realizowany w ramach olimpiady polega na przeprowadzeniu szeregu akcji związanych z tematyką pierwszej pomocy, które mają na celu uświadomienie mieszkańcom regionu jak ważna jest szybka reakcja w przypadku zagrożenia życia. - Staramy się zachęcić ludzi poprzez szkolenia, media społecznościowe do podjęcia w odpowiednim przypadku d...