Miasto

Rewitalizacja osiedla: Obwodnica, parking, w miejscu blaszaków budynek usługowo-handlowy

Rewitalizacja osiedla: Obwodnica, parking, w miejscu blaszaków budynek usługowo-handlowy

Droga przeciwpożarowa, parking na 60 miejsc postojowych, boisko do koszykówki i połączenie ul. Solidarności z Dunina Brzezińskiego jako obwodnica, to nieliczne ze zmian jakie czeka Osiedle Tysiąclecia

Schemat obsługi komunikacyjnej (pieszej) Osiedla 1000-lecia II 

Plan rewitalizacji zakłada budowę drogi przeciwpożarowej, parkingu na 60 miejsc postojowych oraz boiska do streetballa. Ponadto w planach rewitalizacji tej części miasta znalazło się połączenie ul. Solidarności z ul. Dunina Brzezińskiego, co pozwoli na stworzenie obwodnicy osiedla.

Nowy wygląd zyskują skwery i ścieżki spacerowe, a w miejscu blaszaków proponowany jest budynek handlowo-usługowy wraz z parkingiem oraz miejscami postojowymi lub garażami.

W związku z wprowadzanymi w całym kraju zmianami w gospodarce odpadami, zmienione zostaną również altanki śmietnikowe. Od 1 lipca 2013 roku mieszkańcy będą segregować odpady do specjalnych pojemników przeznaczonych na bioodpady, papier+metal+plastik, szkło, pieluchy jednorazowe oraz odpady pozostałe, czyli wszystkie te, które nie kwalifikują się do w/w kubłów.

Jak informuje UMiG Myślenice podczas grudniowego spotkania z mieszkańcami ustalono, że członkowie wspólnot wybiorą jeden z sześciu projektów altanek. - Gmina zajmie się sprawą altanek i kubłów dla mieszkańców - zapewniał burmistrz Maciej Ostrowski. Według nowej ustawy, wspólnoty powinny same zadbać o wyposażenie i modernizację altanek. - Zdajemy sobie jednak sprawę, że byłoby to nie tylko obciążenie finansowe dla mieszkańców, jak również spory problem związany z kupnem właściwych pojemników na śmieci, które będą dopasowane do pojazdów przewoźnika, dlatego gmina wyręczy mieszkańców z tego obowiązku - dodał burmistrz.

Powiązane tematy

Komentarze (17)

 • 11 sty 2013

  Wszystko ładnie, fajnie ale proszę za wczas pomyśleć o kamerach, żeby nie skończyło się tak jak w parku na zarabiu.
  Co do altanek - nie są one idiotoodporne więc możliwe że znajdzie się "artysta" który je pomaluje sprayem - tak jak jedną nowo pomalowaną ścianę bloku chyba od 22- 26.
  Czy jest jakiś pomysł żeby do tego nie doszło?

  19 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 sty 2013

  Budynek handlowo usługowy w miejsce blaszaków czyli co?...nowa Biedronka czy inna sieć?
  A dawno temu słyszałem że ktoś opowiadał że dokąd będzie miał na to wpływ nie wpuści do Myślenic żadnej sieci że trzeba popierać miejscowych przedsiębiorców?

  16 4 Odpowiedz
 • 11 sty 2013

  Zmiany są potrzebne, ale z umiarem. Fragmenty miasta po rewitalizacji tracą swój klimat. I po co nam kolejny budynek "handlowo - usługowy"? Wystarczy przejść się po Myślenicach i zobaczyć, ile lokali czeka na wynajem.

  14 2 Odpowiedz
 • 11 sty 2013

  .....to nieliczne ze zmian jakie czeka Osiedle Tysiąclecia.

  "Czeka" - to bardzo trafione słowo.
  Wszystko wygląda super - takie inwestycje są bardzo potrzebne.
  Zastanawiam się tylko - jak miasto udźwignie tego typu projekty, skoro juz teraz nie ma środków i chęci, chociażby na utrzymanie czystości?

  13 3 Odpowiedz
 • 11 sty 2013

  No witam. Nie mieszkam - już - na osiedlu, ale mam podobny problem. Mieszkam mianowicie na ul.Mickiewicza i codziennie z okna widzę paskudne 4 blaszaki - parkingi dla wybranych. Za nimi jest parking członków Zorzy mieszkających w trzech okolicznych blokach. Został on "odizolowany" pachołkami od miejsc parkingowych mieszkańców bloku nr 6 skupionych we wspólnocie mieszkaniowej. Kompletnie bez sensu. Na parking członków S.P. Zorzy prowadzi brama - cud techniki. Zamknięta na klucz - po lekkim pchnięciu - otwiera się dla każdego kto chce wjechać. Pogratulować myśli technicznej. Ale nie o tym chciałem. Generalnie jestem przeciwny podziałom na lepszych i gorszych, mających miejsce parkingowe czy nie - chodzi mi o to, że gdyby zlikwidować te blaszane straszydła i wyburzyć mur - pozostałość po placu na węgiel to powstało by całe mnóstwo miejsc parkingowych i nie było by potrzeby takiego idiotycznego podziału.

  11 2 Odpowiedz

Zobacz więcej