Miasto

Myślenice: Ciasno na osiedlu, a nad basenem darmowy parking stoi pusty

Myślenice: Ciasno na osiedlu, a nad basenem darmowy parking stoi pusty

Niebawem gmina wprowadzi płatne strefy parkingowe, tymczasem jedna z mieszkanek osiedla pyta dlaczego parking nad basenem stoi pusty. Dlaczego mieszkańcy tej części miasta nie zostawiają tu swoich samochodów, mimo że parking jest bezpłatny?


Parking nad basenem, mimo że bezpłatny świeci pustkami...

Temat dotyczący natężenia ruchu w Myślenicach oraz brak miejsc parkingowych poruszamy od 2011 roku i wciąż jest aktualny. Niebawem gmina wprowadzi płatne strefy parkingowe, tymczasem jedna z mieszkanek osiedla pyta dlaczego parking nad basenem stoi pusty, mimo że jest bezpłatny.

„Jako mieszkanka bloku na osiedlu, podjeżdżając po pracy na parking ulicą Ogrodową zawsze mam problem z zaparkowaniem, ponieważ klienci basenu zajmują go w całości. Parkują również bo obu stronach ulicy Ogrodowej. Natomiast górny parking jest pusty. Dlaczego nikt nie zostawia tam samochodu?” – w liście wysłanym na redakcja@miasto-info.pl pyta Pani Agnieszka jedna z naszych czytelniczek.

Parking darmowy, mimo to pusty

Jako rozwiązanie nasza czytelniczka proponuje wykonanie dojazdu do górnego parkingu nad pływalnią Aquarius. Przez kilka dni obserwowaliśmy to miejsce. Jak się okazuje, mieszkańcy nie zostawiają tutaj samochodów ani w ciągu dnia, a tym bardziej nocą.

Natomiast na ul. Ogrodowej kierowcy parkują swoje samochody po jej obu stronach. Mimo zakazu. Reagująca w tym miejscu policja jednorazowo jest w stanie wystawić kilkadziesiąt mandatów

O ile można wytłumaczyć brak samochodów po zmroku, gdy panuje tutaj niemal całkowita ciemność, ponieważ do tej pory na parkingu nie zainstalowano oświetlenia, to pusta przestrzeń w ciągu dnia może zastanawiać. Nawet w godzinach szczytu, gdy kierowcy zostawiają swoje samochody po obu stronach ul. Ogrodowej (mimo zakazu), parking nad basenem jest nieużywany.

Pytania dotyczące zamontowania w tym miejscu oświetlenia wysłaliśmy do Urzędu Miasta i Gminy Myślenice. Do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Darmowy parking w miejscu targowiska. Czas na płatne strefy

Tymczasem zgodnie z zapowiedziami, po uruchomieniu parkingu przy ul. Traugutta (działa od połowy października), gdzie do sierpnia znajdował się plac targowy w mieście miały zacząć obowiązywać nowe-płatne strefy parkingowe. Do tej pory nie zostały wprowadzone, a gmina nie podaje konkretnego terminu, kiedy to nastąpi.

Czy według was oświetlony parking nad basenem mógłby rozwiązać problem wolnych miejsc na „starym” Osiedlu Tysiąclecia? Dlaczego mieszkańcy nie korzystają z tego obszaru?

Myśleniczanin poluje na darmowe miejsca

 

Z jednego z naszych sondaży przeprowadzonych wśród czytelników miasto-info.pl wynika, że niespełna 9 na 10 kierowców woli polować na wolne miejsce parkingowe niż zostawić samochód w płatnych strefach. Zaledwie jeden na dziesięciu kierowców decyduje się zapłacić za miejsce parkingowe.

Wkrótce napiszemy: „Nowe” Osiedle: Parking w miejscu boiska.

Powiązane tematy

Komentarze (13)

 • 16 lis 2013

  Może dlatego ludzie tam nie parkują ponieważ jest nieoświetlony. Sama tam ostatnio podjechałam i niestety musiałam zrezygnować bo aż strach z auta wysiadać

  31 2 Odpowiedz
 • 16 lis 2013

  Parking - WIDMO. Rzeczywiście odważny albo desperat zostawiłby tam swój samochód. To miejsce na którym się pije a nie parkuje !!! A co przychodzi do głowy po spożyciu to każdy miał przykładów sporo w tym mieście.... wybite szyby... zdemolowane kosze... itd. Dlatego ten parking pełni funkcję inna niż jego przeznaczenie.

  27 2 Odpowiedz
 • mirek@ 16 lis 2013

  Nareszcie ktoś zwrócił na to uwagę! tyle lat temu wybudowali parking na którym brakuje oświetlenia, więc nie dziwie się, że nikt tam nie stanie.

  druga sprawa przesiadują tam różne elementy wieczorami - właśnie dlatego ze nie ma oswietlenia, wiec kto jest na tyle odwazny zeby tam zostawic samochod na noc?

  27 6 Odpowiedz
 • 16 lis 2013

  Idąc na basen ok jak najbardziej też bym się czepiał parkowania byle gdzie, ale kto z was zostawił by samochód na górnym parkingu na noc jako mieszkaniec osiedla? nawet blokow znajdujących się w najbliższym sąsiedztwie parkingu żeby nie było że trzeba znów daloeko chodzić. Wiedząc co się czasem dzieje tam na górze to ja bym tam nie zaparkował. Akurat mam ten plus że mieszkam poza tym całym cyrkiem płatnych niepłatnych acz kolwiek zajętych miejsc.

  25 2 Odpowiedz
 • profesor profesor 16 lis 2013

  Słusznie zauważone. Brak oświetlenia w tym miejscu jest niezrozumiały. Tym bardziej dziwi mnie brak odpowiedzi gminy w tej sprawie. Też bałbym się zostawić w tym miejscu samochód. Nasuwa się pytanie - czemu zatem ma służyć ten plac?

  17 4 Odpowiedz

Zobacz więcej