Miasto

Myślenice: Ciasno na osiedlu, a nad basenem darmowy parking stoi pusty

Myślenice: Ciasno na osiedlu, a nad basenem darmowy parking stoi pusty

Niebawem gmina wprowadzi płatne strefy parkingowe, tymczasem jedna z mieszkanek osiedla pyta dlaczego parking nad basenem stoi pusty. Dlaczego mieszkańcy tej części miasta nie zostawiają tu swoich samochodów, mimo że parking jest bezpłatny?


Parking nad basenem, mimo że bezpłatny świeci pustkami...

Temat dotyczący natężenia ruchu w Myślenicach oraz brak miejsc parkingowych poruszamy od 2011 roku i wciąż jest aktualny. Niebawem gmina wprowadzi płatne strefy parkingowe, tymczasem jedna z mieszkanek osiedla pyta dlaczego parking nad basenem stoi pusty, mimo że jest bezpłatny.

„Jako mieszkanka bloku na osiedlu, podjeżdżając po pracy na parking ulicą Ogrodową zawsze mam problem z zaparkowaniem, ponieważ klienci basenu zajmują go w całości. Parkują również bo obu stronach ulicy Ogrodowej. Natomiast górny parking jest pusty. Dlaczego nikt nie zostawia tam samochodu?” – w liście wysłanym na redakcja@miasto-info.pl pyta Pani Agnieszka jedna z naszych czytelniczek.

Parking darmowy, mimo to pusty

Jako rozwiązanie nasza czytelniczka proponuje wykonanie dojazdu do górnego parkingu nad pływalnią Aquarius. Przez kilka dni obserwowaliśmy to miejsce. Jak się okazuje, mieszkańcy nie zostawiają tutaj samochodów ani w ciągu dnia, a tym bardziej nocą.

Natomiast na ul. Ogrodowej kierowcy parkują swoje samochody po jej obu stronach. Mimo zakazu. Reagująca w tym miejscu policja jednorazowo jest w stanie wystawić kilkadziesiąt mandatów

O ile można wytłumaczyć brak samochodów po zmroku, gdy panuje tutaj niemal całkowita ciemność, ponieważ do tej pory na parkingu nie zainstalowano oświetlenia, to pusta przestrzeń w ciągu dnia może zastanawiać. Nawet w godzinach szczytu, gdy kierowcy zostawiają swoje samochody po obu stronach ul. Ogrodowej (mimo zakazu), parking nad basenem jest nieużywany.

Pytania dotyczące zamontowania w tym miejscu oświetlenia wysłaliśmy do Urzędu Miasta i Gminy Myślenice. Do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Darmowy parking w miejscu targowiska. Czas na płatne strefy

Tymczasem zgodnie z zapowiedziami, po uruchomieniu parkingu przy ul. Traugutta (działa od połowy października), gdzie do sierpnia znajdował się plac targowy w mieście miały zacząć obowiązywać nowe-płatne strefy parkingowe. Do tej pory nie zostały wprowadzone, a gmina nie podaje konkretnego terminu, kiedy to nastąpi.

Czy według was oświetlony parking nad basenem mógłby rozwiązać problem wolnych miejsc na „starym” Osiedlu Tysiąclecia? Dlaczego mieszkańcy nie korzystają z tego obszaru?

Myśleniczanin poluje na darmowe miejsca

 

Z jednego z naszych sondaży przeprowadzonych wśród czytelników miasto-info.pl wynika, że niespełna 9 na 10 kierowców woli polować na wolne miejsce parkingowe niż zostawić samochód w płatnych strefach. Zaledwie jeden na dziesięciu kierowców decyduje się zapłacić za miejsce parkingowe.

Wkrótce napiszemy: „Nowe” Osiedle: Parking w miejscu boiska.

Powiązane tematy

Lampy będą oświetlać ulice krócej. Wójt szuka oszczędności
Siepraw 3

Lampy będą oświetlać ulice krócej. Wójt szuka oszczędności

Zaoszczędzone w ten sposób środki mają częściowo zrekompensować straty związane ze zmniejszeniem dochodów z udziału gminy w podatkach Wójt Tadeusz Pitala podjął decyzję o zmianie czasu świecenia lamp ulicznych ulicznego na terenie gminy Siepraw. Jak czytamy na oficjalnej stronie urzędu; "Do odwołania lampy uliczne świecić będą od zachodu Słońca, z...

Wójt uruchamia kolejną linię. Bezpłatny bus jedzie z Sieprawia do Myślenic
Siepraw 2

Wójt uruchamia kolejną linię. Bezpłatny bus jedzie z Sieprawia do Myślenic

Niespełna tydzień temu Tadeusz Pitala postanowił utworzyć bezpłatną linię z Sieprawia do Krakowa. Teraz uruchamia połączenie do Myślenic W związku z epidemią koronawirusa i wprowadzanych obostrzeń, które dotykają również transport publiczny, większość prywatnych przewoźników zawiesiła swoje kursy. Tydzień temu pisaliśmy o bezpłatnym połączeniu na...

Komentarze

 • 16 lis 2013

  Idąc na basen ok jak najbardziej też bym się czepiał parkowania byle gdzie, ale kto z was zostawił by samochód na górnym parkingu na noc jako mieszkaniec osiedla? nawet blokow znajdujących się w najbliższym sąsiedztwie parkingu żeby nie było że trzeba znów daloeko chodzić. Wiedząc co się czasem dzieje tam na górze to ja bym tam nie zaparkował. Akurat mam ten plus że mieszkam poza tym całym cyrkiem płatnych niepłatnych acz kolwiek zajętych miejsc.

  25 2 Odpowiedz
 • 16 lis 2013

  Może dlatego ludzie tam nie parkują ponieważ jest nieoświetlony. Sama tam ostatnio podjechałam i niestety musiałam zrezygnować bo aż strach z auta wysiadać

  31 2 Odpowiedz
 • mirek@ 16 lis 2013

  Nareszcie ktoś zwrócił na to uwagę! tyle lat temu wybudowali parking na którym brakuje oświetlenia, więc nie dziwie się, że nikt tam nie stanie.

  druga sprawa przesiadują tam różne elementy wieczorami - właśnie dlatego ze nie ma oswietlenia, wiec kto jest na tyle odwazny zeby tam zostawic samochod na noc?

  27 6 Odpowiedz
 • 16 lis 2013

  Parking - WIDMO. Rzeczywiście odważny albo desperat zostawiłby tam swój samochód. To miejsce na którym się pije a nie parkuje !!! A co przychodzi do głowy po spożyciu to każdy miał przykładów sporo w tym mieście.... wybite szyby... zdemolowane kosze... itd. Dlatego ten parking pełni funkcję inna niż jego przeznaczenie.

  27 2 Odpowiedz
 • profesor profesor 16 lis 2013

  Słusznie zauważone. Brak oświetlenia w tym miejscu jest niezrozumiały. Tym bardziej dziwi mnie brak odpowiedzi gminy w tej sprawie. Też bałbym się zostawić w tym miejscu samochód. Nasuwa się pytanie - czemu zatem ma służyć ten plac?

  17 4 Odpowiedz
 • Bogdan Banat 16 lis 2013

  Niedługo P.Jopek go weźmie ten parkingpod swoje skrzydła jak inne parkingi

  12 1 Odpowiedz
 • OKOKI 16 lis 2013

  Parking jest nie oświetlony,zęby se tam można wybić po ciemku,tylko jakiś wariat by tam parkował samochód w nocy.Rano by przyszedł i zastał samą skorupę na cegłówkach.Do tego pełno tam drobnych pijaczów upajających się lakoholem na ławkach.

  10 2 Odpowiedz
 • 16 lis 2013

  mieszczuchom nie chce się dupy ruszyć i przejść kawałek... wygodnisie

  6 16 Odpowiedz
 • 16 lis 2013

  Oświetlenie to największy problem.
  Trzeba jeszcze zwrócić uwagę, że dojazd do górnego prakingu jest uciążliwy.
  Kierowca, który przyjeżdza na basen i nie znajduje miejsca na miniaturowym placyku przed budynkiem nie ma krótkiej drogi dojazdu na górę. Musi wrócić na 3-Maja i Dunin-Brzeińskiego.
  A tak przy okazji nie rozumiem dlaczego nie można parkować na Ogrodowej wzdłuż przedszkola. Droga została poszerzona. Trudno znaleźć miejsce po drugiej stronie ulicy.

  9 1 Odpowiedz
 • 17 lis 2013

  Powinni go przemianować na PARKING IMPREZ ;)

  7 Odpowiedz
 • 19 lis 2013

  Pomijając już słuszne uwagi o bezpieczeństwo na tym parkingu - bo nawet w dzień jakoś miałbym obawy tam pozostawić samochód.

  Wydaje mi się że dodatkowym problemem jest brak przejazdu przez parking. Może gdyby parking nad basenem łączył się z ul. Ogrodową ułatwił by wjazd/wyjazd i może zachęciło by to bardziej do korzystania?

  4 Odpowiedz
 • 19 lis 2013

  Bo jak już ktoś przyjeżdża na basen i nie znajduje miejsca, to co sie dziwić że nie ma zamiaru jechać ponad kilometrowy objazd przez miasto żeby zaparkować 50 metrów dalej. Gwarantuje - połączenie tego górnego parkingu z dolnym a będzie na nim sporo samochodów.

  6 Odpowiedz

Zobacz więcej

Starosta ma propozycję dla burmistrza. Dotyczy bazy treningowej Wisły Kraków
Myślenice 3

Starosta ma propozycję dla burmistrza. Dotyczy bazy treningowej Wisły Kraków

Propozycja starosty jest prosta; burmistrz obniża o połowę koszty dzierżawy terenu pod bazę dla Wisły Kraków, a klub za zaoszczędzone pieniądze w obniżonej cenie kupuje ziemię od starostwa na rozbudowę swojej siedziby. Ale to nie wszystko…   Wspomniany plan przyszedł do nas drogą mailową. Informacja zatytułowana „Współpraca ponad podziałami. Baza...

Drogi w mieście powinny być gminne czy powiatowe? Radni proponują staroście zamianę
Myślenice 29

Drogi w mieście powinny być gminne czy powiatowe? Radni proponują staroście zamianę

Radni miejscy podjęli uchwałę, na mocy której upoważniają burmistrza do prowadzenia negocjacji w sprawie zamiany dróg powiatowych znajdujących się w centrum Myślenic na drogi gminne Zgodnie z podjętą uchwałą (12 głosów za, 5 przeciw, 3 wstrzymało się) w sprawie dróg gminnych przeznaczonych do ewentualnej wymiany za drogi powiatowe znajdujące się n...

Zrobiliśmy to razem: Rekordowy finał zbiórki w ramach akcji #poMOCnaMaseczka
Koronawirus 5

Zrobiliśmy to razem: Rekordowy finał zbiórki w ramach akcji #poMOCnaMaseczka

Blisko 700 darczyńców i 4 firmy zaangażowały się w akcję #poMOCnaMaseczka wspólnie przekazując na zakup respiratora i specjalistycznego sprzętu medycznego 61 881,23 zł Zasada akcji była prosta; kupując maseczkę w ramach działania #poMOCnaMaseczka wspieraliśmy zbiórkę na zakup sprzętu ratującego życie. W ten sposób organizatorzy zachęcali do tego,...

Tydzień do wyborów. W Myślenicach Borys Budka namawiał do udziału w głosowaniu i poparcia jego kandydata
Wybory Prezydenckie 2020 143

Tydzień do wyborów. W Myślenicach Borys Budka namawiał do udziału w głosowaniu i poparcia jego kandydata

W czasie kampanii mieszkańcy regionu mieli okazję spotkać się z Rafałem Trzaskowskim, ale również dwa razy w powiecie wizytował walczący o reelekcję Andrzej Duda (PiS). Na tydzień przed wyborami do udziału w nich namawiał Borys Budka, przewodniczący Platformy Obywatelskiej Za tydzień na kolejne 5 lat wybierać będziemy prezydenta Polski, a kampani...

Starosta Józef Tomal: Przyjąłem Rafała Trzaskowskiego na prośbę jego, posła Sowy i byłego senatora Bisztygi
Wybory Prezydenckie 2020 29

Starosta Józef Tomal: Przyjąłem Rafała Trzaskowskiego na prośbę jego, posła Sowy i byłego senatora Bisztygi

„Pan Trzaskowski i Marek Sowa oraz były senator Stanisław Bisztyga zapytali mnie, czy taką wizytę może złożyć w budynku starostwa prezydent Warszawy. Wyraziłem zgodę ze względu na powinowactwo przodków i pełnienia przez praprzodka pana Trzaskowskiego Ludźmiła Trzaskowskiego zaszczytnej funkcji starosty myślenickiego" - na pytania radnych Prawa i...