Miasto

Myślenice: Ciasno na osiedlu, a nad basenem darmowy parking stoi pusty

Niebawem gmina wprowadzi płatne strefy parkingowe, tymczasem jedna z mieszkanek osiedla pyta dlaczego parking nad basenem stoi pusty. Dlaczego mieszkańcy tej części miasta nie zostawiają tu swoich samochodów, mimo że parking jest bezpłatny?


Parking nad basenem, mimo że bezpłatny świeci pustkami...

Temat dotyczący natężenia ruchu w Myślenicach oraz brak miejsc parkingowych poruszamy od 2011 roku i wciąż jest aktualny. Niebawem gmina wprowadzi płatne strefy parkingowe, tymczasem jedna z mieszkanek osiedla pyta dlaczego parking nad basenem stoi pusty, mimo że jest bezpłatny.

„Jako mieszkanka bloku na osiedlu, podjeżdżając po pracy na parking ulicą Ogrodową zawsze mam problem z zaparkowaniem, ponieważ klienci basenu zajmują go w całości. Parkują również bo obu stronach ulicy Ogrodowej. Natomiast górny parking jest pusty. Dlaczego nikt nie zostawia tam samochodu?” – w liście wysłanym na redakcja@miasto-info.pl pyta Pani Agnieszka jedna z naszych czytelniczek.

Parking darmowy, mimo to pusty

Jako rozwiązanie nasza czytelniczka proponuje wykonanie dojazdu do górnego parkingu nad pływalnią Aquarius. Przez kilka dni obserwowaliśmy to miejsce. Jak się okazuje, mieszkańcy nie zostawiają tutaj samochodów ani w ciągu dnia, a tym bardziej nocą.

Natomiast na ul. Ogrodowej kierowcy parkują swoje samochody po jej obu stronach. Mimo zakazu. Reagująca w tym miejscu policja jednorazowo jest w stanie wystawić kilkadziesiąt mandatów

O ile można wytłumaczyć brak samochodów po zmroku, gdy panuje tutaj niemal całkowita ciemność, ponieważ do tej pory na parkingu nie zainstalowano oświetlenia, to pusta przestrzeń w ciągu dnia może zastanawiać. Nawet w godzinach szczytu, gdy kierowcy zostawiają swoje samochody po obu stronach ul. Ogrodowej (mimo zakazu), parking nad basenem jest nieużywany.

Pytania dotyczące zamontowania w tym miejscu oświetlenia wysłaliśmy do Urzędu Miasta i Gminy Myślenice. Do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Darmowy parking w miejscu targowiska. Czas na płatne strefy

Tymczasem zgodnie z zapowiedziami, po uruchomieniu parkingu przy ul. Traugutta (działa od połowy października), gdzie do sierpnia znajdował się plac targowy w mieście miały zacząć obowiązywać nowe-płatne strefy parkingowe. Do tej pory nie zostały wprowadzone, a gmina nie podaje konkretnego terminu, kiedy to nastąpi.

Czy według was oświetlony parking nad basenem mógłby rozwiązać problem wolnych miejsc na „starym” Osiedlu Tysiąclecia? Dlaczego mieszkańcy nie korzystają z tego obszaru?

Myśleniczanin poluje na darmowe miejsca

 

Z jednego z naszych sondaży przeprowadzonych wśród czytelników miasto-info.pl wynika, że niespełna 9 na 10 kierowców woli polować na wolne miejsce parkingowe niż zostawić samochód w płatnych strefach. Zaledwie jeden na dziesięciu kierowców decyduje się zapłacić za miejsce parkingowe.

Wkrótce napiszemy: „Nowe” Osiedle: Parking w miejscu boiska.

Powiązane tematy

Ręce na kierownicę, albo mandat. Policjant sprawdzi też przebieg auta
Drogi 14

Ręce na kierownicę, albo mandat. Policjant sprawdzi też przebieg auta

Od czwartku 7 listopada policjanci będą mogli przeprowadzać kontrolę niemal w każdym miejscu – nawet na zakazie, czy chodniku. Co więcej, zmiany w przepisach dają im możliwość wystawiania 500 złotowego mandatu za… nietrzymanie rąk na kierownicy. To wszystko w czasie kontroli, podczas której sprawdzą też przebieg waszego auta Do tej pory policjanci...

„Tu od kierowcy potrafisz dostać zje**, bo nie powiedziałeś, że chcesz wysiąść”. Mamy poziom przewozu osób jak na Ukrainie?
Powiat myślenicki 64

„Tu od kierowcy potrafisz dostać zje**, bo nie powiedziałeś, że chcesz wysiąść”. Mamy poziom przewozu osób jak na Ukrainie?

"Jedną ręką prowadzisz, hajs już w kieszeni jest przygotowany do wydawania. Bus zapchany jak puszka sardynek. Tutaj nawet od kierowcy autobusu potrafisz zje*** dostać, bo nie powiedziałeś, że chcesz wysiąść i masz pretensje" – brzmi znajomo? Tak, ale akcja dzieje się na Ukrainie i jest bliźniaczo podobna do tej, jaką można zastać w busach obsługuj...

Policjanci sprawdzali busy. Zatrzymali prawo jazdy oraz 5 dowodów rejestracyjnych
Drogi 20

Policjanci sprawdzali busy. Zatrzymali prawo jazdy oraz 5 dowodów rejestracyjnych

Tylko podczas jednodniowej kontroli przewoźników, policjanci zatrzymali jedno prawo jazdy i pięć dowodów rejestracyjnych Podczas ogólnopolskiej akcji policji TRUCK&BUS również na terenie powiatu myślenickiego funkcjonariusze kontrolowali m.in. przewoźników.  - Naszym celem było ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonyw...

Komentarze

 • 16 lis 2013

  Idąc na basen ok jak najbardziej też bym się czepiał parkowania byle gdzie, ale kto z was zostawił by samochód na górnym parkingu na noc jako mieszkaniec osiedla? nawet blokow znajdujących się w najbliższym sąsiedztwie parkingu żeby nie było że trzeba znów daloeko chodzić. Wiedząc co się czasem dzieje tam na górze to ja bym tam nie zaparkował. Akurat mam ten plus że mieszkam poza tym całym cyrkiem płatnych niepłatnych acz kolwiek zajętych miejsc.

  25 2 Odpowiedz
 • 16 lis 2013

  Może dlatego ludzie tam nie parkują ponieważ jest nieoświetlony. Sama tam ostatnio podjechałam i niestety musiałam zrezygnować bo aż strach z auta wysiadać

  31 2 Odpowiedz
 • mirek@ 16 lis 2013

  Nareszcie ktoś zwrócił na to uwagę! tyle lat temu wybudowali parking na którym brakuje oświetlenia, więc nie dziwie się, że nikt tam nie stanie.

  druga sprawa przesiadują tam różne elementy wieczorami - właśnie dlatego ze nie ma oswietlenia, wiec kto jest na tyle odwazny zeby tam zostawic samochod na noc?

  27 6 Odpowiedz
 • 16 lis 2013

  Parking - WIDMO. Rzeczywiście odważny albo desperat zostawiłby tam swój samochód. To miejsce na którym się pije a nie parkuje !!! A co przychodzi do głowy po spożyciu to każdy miał przykładów sporo w tym mieście.... wybite szyby... zdemolowane kosze... itd. Dlatego ten parking pełni funkcję inna niż jego przeznaczenie.

  27 2 Odpowiedz
 • profesor profesor 16 lis 2013

  Słusznie zauważone. Brak oświetlenia w tym miejscu jest niezrozumiały. Tym bardziej dziwi mnie brak odpowiedzi gminy w tej sprawie. Też bałbym się zostawić w tym miejscu samochód. Nasuwa się pytanie - czemu zatem ma służyć ten plac?

  17 4 Odpowiedz
 • Bogdan Banat 16 lis 2013

  Niedługo P.Jopek go weźmie ten parkingpod swoje skrzydła jak inne parkingi

  12 1 Odpowiedz
 • OKOKI 16 lis 2013

  Parking jest nie oświetlony,zęby se tam można wybić po ciemku,tylko jakiś wariat by tam parkował samochód w nocy.Rano by przyszedł i zastał samą skorupę na cegłówkach.Do tego pełno tam drobnych pijaczów upajających się lakoholem na ławkach.

  10 2 Odpowiedz
 • 16 lis 2013

  mieszczuchom nie chce się dupy ruszyć i przejść kawałek... wygodnisie

  6 16 Odpowiedz
 • 16 lis 2013

  Oświetlenie to największy problem.
  Trzeba jeszcze zwrócić uwagę, że dojazd do górnego prakingu jest uciążliwy.
  Kierowca, który przyjeżdza na basen i nie znajduje miejsca na miniaturowym placyku przed budynkiem nie ma krótkiej drogi dojazdu na górę. Musi wrócić na 3-Maja i Dunin-Brzeińskiego.
  A tak przy okazji nie rozumiem dlaczego nie można parkować na Ogrodowej wzdłuż przedszkola. Droga została poszerzona. Trudno znaleźć miejsce po drugiej stronie ulicy.

  9 1 Odpowiedz
 • 17 lis 2013

  Powinni go przemianować na PARKING IMPREZ ;)

  7 Odpowiedz
 • 19 lis 2013

  Pomijając już słuszne uwagi o bezpieczeństwo na tym parkingu - bo nawet w dzień jakoś miałbym obawy tam pozostawić samochód.

  Wydaje mi się że dodatkowym problemem jest brak przejazdu przez parking. Może gdyby parking nad basenem łączył się z ul. Ogrodową ułatwił by wjazd/wyjazd i może zachęciło by to bardziej do korzystania?

  4 Odpowiedz
 • 19 lis 2013

  Bo jak już ktoś przyjeżdża na basen i nie znajduje miejsca, to co sie dziwić że nie ma zamiaru jechać ponad kilometrowy objazd przez miasto żeby zaparkować 50 metrów dalej. Gwarantuje - połączenie tego górnego parkingu z dolnym a będzie na nim sporo samochodów.

  6 Odpowiedz

Zobacz więcej

Niewidoczne przejście dla pieszych i lustro odbijające niebo
Myślenice 5

Niewidoczne przejście dla pieszych i lustro odbijające niebo

Górne Przedmieście w Myślenicach to zdaniem wielu naszych Czytelników jedna z najbardziej zapomnianych części miasta. Jan Bylica (PiS) po raz kolejny zwraca uwagę na zaniedbania. Tym razem apeluje do starostwa o poprawę przejść dla pieszych i wyprostowanie lustra Jak poprawić bezpieczeństwo na drogach w mieście? Wiele razy w komentarzach piszecie,...

Trwa budowa ulicy Solidarności. Pojedziemy nią w 2020 roku, a prędkość zmierzy nam radar
Myślenice 19

Trwa budowa ulicy Solidarności. Pojedziemy nią w 2020 roku, a prędkość zmierzy nam radar

Ruszyły prace na Osiedlu Tysiąclecia, gdzie powstaje półkilometrowy odcinek ulicy Solidarności. Będzie gotowy do końca sierpnia 2020 roku i wyposażony w radar Powstający łącznik ul. Solidarności będzie prowadzić od krytego basenu Aquarius do ul. Podpułkownika Dunina Brzezińskiego, znajdując swój koniec przy parkingu obok kościoła św. Brata Alberta...

Wzięli się za remont mostu na Górnym Przedmieściu
Myślenice 0

Wzięli się za remont mostu na Górnym Przedmieściu

Rozpoczęły się prace nad remontem poręczy mostu nad Bysinką, znajdującego się na Górnym Przedmieściu w Myślenicach. Apelował o to radny Jan Bylica (PiS) Niedawno pisaliśmy o interpelacji radnego Bylicy, reprezentującego tę dzielnicę miasta. Apelował do starosty o konieczność naprawy poręczy przy moście nad Bysinką. - Mogą stanowić zagrożenie dla...

Ireneusz Krzykawski odnaleziony
Alarmujecie 0

Ireneusz Krzykawski odnaleziony

Rano został przewieziony do szpitala w Myślenicach. Pod nieuwagą sanitariuszy udało mu się uciec z SORu. Porusza się o lasce. Jest chory na raka kości i potrzebuje leków. Udało się go odnaleźć po kilku godzinach  Mężczyzna został przewieziony na SOR około godziny 10. Wystarczył moment, aby zniknął. Najprawdopodobniej wyszedł z budynku. „Porusza si...

Radny apeluje o kosz przy kapliczce. Burmistrz obawia się kradzieży
Myślenice 22

Radny apeluje o kosz przy kapliczce. Burmistrz obawia się kradzieży

Wojciech Gablankowski (PiS) apelował o ustawienie kosza na śmieci na niebieskim szlaku turystycznym, łączącym Polankę i Borzętę. Kosza nie będzie m.in. "ze względu na możliwość kradzieży" Radny apelował w imieniu mieszkańców o ustawienie kosza na śmieci na niebieskim szlaku turystycznym, łączącym miejscowości Polanka i Borzęta. W odpowiedzi na jeg...

Tak obchodziliśmy Święto Niepodległości na myślenickim Rynku
Myślenice 24

Tak obchodziliśmy Święto Niepodległości na myślenickim Rynku

Główne uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości miały miejsce na płycie myślenickiego Runku, gdzie burmistrz przekazał klucze do miasta Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu Sto pierwsza rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości w Myślenicach rozpoczęła się od Rajdu Patriotycznego organizowanego przez Stowarzyszenie Moto Sport Myś...