Miasto

Dolne Przedmieście: Oficjalne otwarcie ronda

Po rondzie na skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego i Słonecznej jeździmy od grudnia, jednak jego oficjalne otwarcia odbyło się 20 stycznia

Prace nad przebudową skrzyżowania rozpoczęły się w październiku. Budowa ronda kosztowała 197 tys. zł. W całości sfinansowało ją starostwo powiatowe. Wielkością przypomina rondo im. Stanisława Chorobika. Jego średnica zewnętrzna wynosi 22 m, a szerokość jezdni 6 m. Drogi wlotowe na rondo są szerokie na 3,5 m, a wylotowe – na 4 m.

- Budujemy ronda, bo znacznie usprawniają one ruch w naszym mieście i poprawiają tym samym bezpieczeństwo. To już czwarte, wybudowane ze środków z budżetu powiatu. Pierwsze to rondo im. Stanisława Chorobika przy ul. Reja, drugie (oddane z końcem 2012 r.) rondo w Śródmieściu, trzecie to powstałe po raz pierwszy na terenie wiejskim rondo w Dąbiu w gminie Raciechowice, a ostatnie to dzisiaj uroczyście otwarte. W roku 2014 czekają nas nowe inwestycje w drogi, chodniki, mosty i nowe ronda – podkreśla starosta Józef Tomal.

 

Powiązane tematy

Komentarze

 • 21 sty 2014

  Taa....było co otwierać .Teraz konkurs na nazwę potem wieńce i inne "kwiotki" i znowu impreza .

  27 7 Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 21 sty 2014

  nie rozumiem, dopuscili do ruchu na poczatku grudnia a otworzyli 50 dni pozniej :) nie mogli sobie przeciac tej wstegi w grudniu?

  16 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 sty 2014

  Nie mogli bo w tym czasie były inne uroczyste otwarcia i Święta więc wątroba by nie wytrzymała.Teraz z braku innych okazji aby nie wyjść z wprawy dobra i taka impreza.A ja myślałem że epoka Gierka juz dawno minęła ale przykład idzie z góry.Czy podatników stać na te ciągłe otwarcia i przecięcia? Nawet menele spod budki z piwem piją za swoje.

  22 9 Odpowiedz
 • 21 sty 2014

  ale was to boli mają wydają to tak jak ty masz to wydasz

  11 23 Odpowiedz
  • 21 sty 2014

   Te VIP- y piją oczywiście za nasze podatników pieniądze. Ja proponuję aby przy następnym rondzie oficjalne otwarcie nastąpiło w rocznicę dopuszczenia do ruchu.
   A z rondem na skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego można było poczekać do samorządowej kampanii wyborczej .

   3 8 Odpowiedz
 • 22 sty 2014

  kiedys jak sie cos budowalo to na koniec robotnicy stawiali tzw.wieche(mala choinka)a inwestor stawial im flache.....moze wiec w taki sposob robic oficjalne otwarcie;)

  4 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 sty 2014

  Ale inwestor czyli urzędnik nie umie pić za swoje i wolałby żeby to robotnicy postawili flaszkę.

  6 5 Odpowiedz
 • 22 sty 2014

  Niedługo będą świętować załatanie dziury w drodze. Nie jest to jakaś strategiczna i wielce kosztowa inwestycja aby robić otwarcie przy fleszach.
  Data na którego wyznaczyli oficjalne otwarcie, każe się domyślać , że do tych różnych otwarć przy fleszach są zapisy i musza odczekać na swój termin.
  Przy okazji ronda, to rondo Kaczyńskich, nie wiem czy taki był zamiar, ale wygląda jak cmentarz albo miejsce tragedii, na którym płoną znicze.

  5 8 Odpowiedz
 • OKOKI 22 sty 2014

  A bankiet był ?

  4 6 Odpowiedz
 • Magdalena 25 sty 2014

  Czy to rondo ma jakąś nazwę? Bo jeśli nie, to proponuję Rondo im. Mistrza Yody. Ktoś za?

  3 Odpowiedz

Zobacz więcej

Wycinka drzew wstrzymana. Burmistrz i wicestarosta zabierają głos
Myślenice 72

Wycinka drzew wstrzymana. Burmistrz i wicestarosta zabierają głos

Wycinka drzew w pasie zieleni przy ul. Słowackiego została wstrzymana. Stało się tak po alarmie i zapowiedziach protestów jakie w sobotę wznieśli mieszkańcy Jak alarmowaliście w sobotę; w pasie zieleni przy ul. Słowackiego ruszyła wycinka drzew. Wśród mieszkańców szybko rozeszła się wiadomość o tym, że wycięty ma zostać pas drzew wzdłuż Bysinki mi...

Płatne parkingi przy ul. Szpitalnej. Radni myślą o kolejnych parkomatach w okolicach galerii
Myślenice 43

Płatne parkingi przy ul. Szpitalnej. Radni myślą o kolejnych parkomatach w okolicach galerii

Od nowego roku przy ulicy Szpitalnej w Myślenicach staną dwa parkomaty. Radni rozważają czy wprowadzić opłaty przy ul. Armii Krajowej, Okulickiego i Generała Maczka. „To nie rozwiąże problemu, a przekieruje go na inne ulice” – zwraca uwagę Grażyna Ambroży Trwa „porządkowanie ruchu samochodowego w centrum miasta”. Radni podjęli uchwałę na mocy któr...

Trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. Mieszkańcy planują protest
Alarmujecie 54

Trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. Mieszkańcy planują protest

Od rana trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. "Podobno to nie koniec, ma zniknąć cały pas drzew do ulicy Piłsudskiego" - informuje Małgorzata Jarzyna z ruchu "Stop wycince drzew na Rynku w Myślenicach"  artykuł aktualizowany Ze wstępnych informacji wynika, że wycięty ma zostać pas drzew wzdłuż Bysinki między ulicami Mickiewicza i...

Mieszkańcy protestują. Zawieszona decyzja o parkomatach na ul. Armii Krajowej
Myślenice 6

Mieszkańcy protestują. Zawieszona decyzja o parkomatach na ul. Armii Krajowej

Po proteście mieszkańców ul. Armii Krajowej przesłanym na ręce przewodniczącego rady Jana Podmokłego (KW MO), radni wstrzymali decyzję o wprowadzeniu opłat za parkowaniu w tym miejscu W mieście trwa „porządkowanie ruchu samochodowego w centrum”. Radni podjęli uchwałę, na mocy której od stycznia będziemy płacić za postój przy ul. Szpitalnej. Kolejn...

Pani Ania schudła 11kg! Kolejna fenomenalna metamorfoza w Projekt Zdrowie! 
Społeczeństwo 0

Pani Ania schudła 11kg! Kolejna fenomenalna metamorfoza w Projekt Zdrowie! 

Pani Ania swoją walkę o najlepszą wersję siebie rozpoczęła początkiem lipca. Dziś po 3,5 miesiącach  intensywnych działań połączonych z wielką determinacją, jest lżejsza o 11 kg i udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych! A upór i konsekwencja doprowadzają do wymarzonego celu Zapraszamy do wywiadu z bohaterką.   Dlaczego postanowiła Pani podją...