Miasto

Dolne Przedmieście: Oficjalne otwarcie ronda

Dolne Przedmieście: Oficjalne otwarcie ronda

Po rondzie na skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego i Słonecznej jeździmy od grudnia, jednak jego oficjalne otwarcia odbyło się 20 stycznia

Prace nad przebudową skrzyżowania rozpoczęły się w październiku. Budowa ronda kosztowała 197 tys. zł. W całości sfinansowało ją starostwo powiatowe. Wielkością przypomina rondo im. Stanisława Chorobika. Jego średnica zewnętrzna wynosi 22 m, a szerokość jezdni 6 m. Drogi wlotowe na rondo są szerokie na 3,5 m, a wylotowe – na 4 m.

- Budujemy ronda, bo znacznie usprawniają one ruch w naszym mieście i poprawiają tym samym bezpieczeństwo. To już czwarte, wybudowane ze środków z budżetu powiatu. Pierwsze to rondo im. Stanisława Chorobika przy ul. Reja, drugie (oddane z końcem 2012 r.) rondo w Śródmieściu, trzecie to powstałe po raz pierwszy na terenie wiejskim rondo w Dąbiu w gminie Raciechowice, a ostatnie to dzisiaj uroczyście otwarte. W roku 2014 czekają nas nowe inwestycje w drogi, chodniki, mosty i nowe ronda – podkreśla starosta Józef Tomal.

 

Powiązane tematy

Komentarze (11)

 • 21 sty 2014

  Taa....było co otwierać .Teraz konkurs na nazwę potem wieńce i inne "kwiotki" i znowu impreza .

  27 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 sty 2014

  Nie mogli bo w tym czasie były inne uroczyste otwarcia i Święta więc wątroba by nie wytrzymała.Teraz z braku innych okazji aby nie wyjść z wprawy dobra i taka impreza.A ja myślałem że epoka Gierka juz dawno minęła ale przykład idzie z góry.Czy podatników stać na te ciągłe otwarcia i przecięcia? Nawet menele spod budki z piwem piją za swoje.

  22 9 Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 21 sty 2014

  nie rozumiem, dopuscili do ruchu na poczatku grudnia a otworzyli 50 dni pozniej :) nie mogli sobie przeciac tej wstegi w grudniu?

  16 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 sty 2014

  Ale inwestor czyli urzędnik nie umie pić za swoje i wolałby żeby to robotnicy postawili flaszkę.

  6 5 Odpowiedz
 • 22 sty 2014

  Do VIP-ów to jeszcze daleko oj daleko ....

  7 5 Odpowiedz

Zobacz więcej