Miasto

Odbezpieczyli defibrylator. Komu przeszkadza sprzęt do ratowania życia?

Odbezpieczyli defibrylator. Komu przeszkadza sprzęt do ratowania życia?

Kilka dni wystarczyło, aby po zainstalowaniu na Rynku defibrylatora zainteresowali się nim przechodnie. Dwóch mężczyzn odbezpieczyło sprzęt i uruchomiło alarm

Defibrylator to jedno z pięciu urządzeń służących do udzielania pierwszej pomocy, jakie zainstalowano na terenie powiatu myślenickiego. Urządzenia znajdują się w zielonych „kapsułach” oznakowanych skrótem AED, błyskawicą w sercu oraz znakiem krzyża po prawej stronie. 

Zaledwie kilka dni po tym jak na myślenickim rynku pojawiło się jedno z urządzeń, przyciągnęło uwagę dwóch mężczyzn, którzy je odbezpieczyli tym samym włączając alarm.

Temat defibrylatora poruszacie również na forum

Powiązane tematy

Komentarze (12)

 • 18 kwi 2014

  Mentalnie nie jesteśmy gotowi jako społeczeństwo na takie udogodnienia. Teraz należałoby zafundować tym dwum szkolenie z pierwszej pomocy przy użyciu urządzenia którym tak byli zainteresowani i po 100 przymusowych godzin prac społecznych. Edukować proszę państwa -jedyny sposób na poprawę odpowiedzialności społecznej.

  48 1 Odpowiedz
 • 18 kwi 2014

  Idioci, debile, margines społeczny.

  47 4 Odpowiedz
 • 18 kwi 2014

  A przypadkiem, nie ma zainstalowanego monitoringu na Rynku? Niech strażnicy, zamiast przesiadywać na parkingu na Zarabiu, poświęcą trochę czasu na przejrzenie zapisanego materiału i na pewno znajdą tych idiotów.

  40 Odpowiedz
 • Michael 18 kwi 2014

  karac karac i jeszcze raz karac grzywny po 5 tysiecy

  22 Odpowiedz
 • 18 kwi 2014

  Skoro w artykule pisze "dwóch mężczyzn" to znaczy że redaktor raczej sobie nie wymyślił więc kamery były sprawdzane. Pytanie do redakcji: czy sprawa została zgłoszona na policji? czy delikwenci będą mieć jakieś konsekwencje? czy tylko kamery zostały sprawdzone i sprawa się rozwiała? Defibrylator jest już dostępny? czy został np zablokowany?

  18 Odpowiedz

Zobacz więcej