Miasto

Wandalom spodobał się manekin

Wandalom spodobał się manekin
Miejski monitoring śledził nocną eskapadę trzech mężczyzn po ulicach miasta. Oko kamery przyłapało ich na wybiciu szyby w salonie odzieżowym i wyciągnięciu stamtąd ubranego manekina. Myślenickim funkcjonariuszom potrzeba było zaledwie kilku minut, aby zatrzymać nietrzeźwych chuliganówMający 27 lat mieszkaniec Poręby, dwudziestolatek z Trzemeśni oraz o rok młodszy krakowianin jeszcze tej samej nocy trafili do policyjnego aresztu w Suchej Beskidzkiej. Wszyscy są dobrze znani policji. Byli wcześniej wielokrotnie notowani.

W środową noc, 11 lutego operator monitoringu zauważył młodych ludzi, którzy po wyjściu z pubu na ul. Klakurki zaczęli kopać stojący obok lokalu samochód i próbowali go rozbujać. O godz. 22.24 do obserwacji zapisu kamer włączyli się policjanci.

- Gołym okiem można było stwierdzić, że trzej mężczyźni ubrani w bluzy z kapturami przemierzający skrzyżowanie ulic Reja i Jordana są pobudzeni i wyraźnie szukają zaczepki. Idąc wzdłuż ciągu handlowego w bloku nr 1 na ul. Gałczyńskiego swą agresję zaczęli wyładowywać na szybie wystawowej salonu odzieżowego. Początkowo uderzali w nią rękami po to, aby sprawdzić czy nie uruchomi się alarm. Alarm się nie uruchomił, więc postanowili rozbić kopniakiem szybę i schować się za narożnik budynku - relacjonuje Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Po chwili - co także uchwyciła kamera - przez wybity nogą utwór wyciągnęli ze sklepu ubranego w firmową odzież manekina i rzucili przy bocznej ścianie bloku. Kilka minut później uciekli poza zasięg kamer. Zaledwie parę minut później zostali aresztowani na Rynku. Zgodnie utrzymywali o swojej niewinności, twierdząc, że ich zatrzymanie to pomyłka. Obserwujący cały czas przebieg interwencji policjanci i obsługa monitoringu nie mieli żadnych wątpliwości związanych z rozpoznaniem mężczyzn.

Dwa dni po zdarzeniu, 13 lutego Sąd Rejonowy w Myślenicach, na wniosek policji, aresztował tymczasowo na 3 miesiące 20-latka z Trzemeśni, za włamanie do sklepu skąd skradł manekina i spowodował straty materialne. Zarzut uzupełniono o kolejny, bowiem okazało się, że podczas przesłuchania policjanci mogli mu udowodnić kradzież pieniędzy z włamaniem z jednego z myślenickich lokali gastronomicznych. Grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. W policyjnym konwoju trafił do zakładu karnego w Wadowicach.

Wobec pozostałych dwóch: 19-latka z Krakowa oraz 27-latka z Poręby, decyzją myślenickiej prokuratury za współudział w przestępstwie zastosowano dozór policyjny i poręczenie majątkowe.

Wstępnie oszacowane straty materialne, jakie poniósł właściciel sklepu, sięgają dwóch tysięcy złotych. Wszystko wskazuje na to, że cała zatrzymana trójka może być typowana do udziału w dotychczas nie wykrytych zdarzeniach kryminalnych na terenie powiatu myślenickiego.
AC_FL_RunContent = 0;
fot. i nagranie pochodzi z materiałów operacyjnych policji

Powiązane tematy

Komentarze (84)

 • Brak zdjęcia
  6 kwi 2009

  znam go

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 mar 2009

  [quote]fdg napisał: [br]szkoda ze te osły nie spotkały mnie i moich kompli bylismy w tym czasie na miescie w knajpie jak by my trafili i by ktory cos pokazał a bysmy ich nie znali to reka noga musk na scianie no chyba ze by my im nie dali rady ale watpie w to a poza tym bylo nas 8 ch[/quote] lol jaka wypowiedź, na poziome przedszkolaka. Ty się lepiej idź naucz czytać i pisać, a później siadaj przed kompa.

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lut 2009

  Koleżanko fajnych masz kolegów. Nie chce ci cytować znanego przysłowia "kto z kim...", ale chyba twoja nielogiczna wypowiedz też o czymś świadczy.

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lut 2009

  no że to akurat kolega mojto sie nie dziwie jakbym go nie znala to co innego bym tu napisała...

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2010

  If make a decision to perform the original essay, you will have to remember that that takes a hard work! Different men fail their custom essays, just because they are not professionals! This is tragical, but the writing services will help these people any time they need it.

  Odpowiedz

Zobacz więcej