Miasto

Wybory Samorządowe: Pierwsi kandydaci na stanowisko burmistrza Myślenic

Wybory Samorządowe: Pierwsi kandydaci na stanowisko burmistrza Myślenic

 

Mimo, że termin zgłaszania kandydatów na wójtów i burmistrzów mija 17 października, dwie osoby już potwierdziły gotowość dp walki o fotel burmistrza Myślenic

Jako pierwszy chęć do ubiegania się o ponowny wybór na łamach Gazety Myślenickiej wyraził obecny burmistrz Maciej Ostrowski (bezpartyjny). Swoją gotowość potwierdził nam również Jarosław Szlachetka (PiS). 

Burmistrz Maciej Ostrowski zapowiada, że będzie ubiegał się o reelekcję

W rozmowie z Gazetą Myślenicką, Maciej Ostrowski przyznaje, że decyzję podjął kilka miesięcy temu po rozmowach z wieloma osobami z bliskiego otoczenia oraz z przedstawicielami różnych środowisk z terenu gminy. – Te osoby zachęcały mnie, żebym kandydował – mówi.

Na to samo pytanie zadane Jarosławowi Szlachetce otrzymaliśmy podobną odpowiedź: - Decyzję o starcie w wyborach na burmistrza podjąłem po licznych rozmowach z lokalnymi samorządowcami, przedstawicielami różnych organizacji i stowarzyszeń działających na terenie naszego miasta oraz gminy Myślenice, którzy namawiali mnie żeby spróbować swoich sił. Wiosną tego roku odbyłem serię spotkań z mieszkańcami gminy. Ludzie w zdecydowany i otwarty sposób mówili, że mają już dosyć obecnej władzy. Szczególnie taki głos był słyszany w wioskach gminy Myślenice. 

Jak będzie wyglądać kampania wyborcza?

Burmistrz zapewnia, że tradycyjnie. - Nigdy nie byłem zwolennikiem kampanii agresywnych, opartych na krytyce i tzw. „czarnym PR”. Uważam, że nie muszę uciekać się do takich rozwiązań i myślę, że komuś kto jest już ponad 11 lat burmistrzem, to nawet nie wypada. Na pewno duży nacisk położę na dalsze spotkania z mieszkańcami. Będę chciał im bezpośrednio - już w większym gronie - tłumaczyć różne wątpliwe kwestie. W kampanii znaczną rolę odegrają również inni kandydaci. Mamy w komitecie wspaniałych ludzi startujących do Rady Miejskiej – przekonuje na łamach Gazety Myślenickiej.

Drugim kandydatem, który potwierdził chęć ubiegania się o stanowisko burmistrza Myślenic jest Jarosław Szlachetka

Jarosław Szlachetka zapewnia, że skupi się na dotarciu do mieszkańców miasta i gminy, ale przebieg kampanii uzależnia również od posunięć kontrkandydata. - Zgodnie z tym, co deklarowałem wcześniej, razem z kandydatami na radnych Rady Miejskiej przedstawimy mieszkańcom gminy alternatywę dla obecnego zarządzania gminą oraz kierunki jej przyszłego rozwoju. Na pewno będziemy się skupiać na bezpośrednim dotarciu do mieszkańców Myślenic i całej gminy. Co prawda mój kontrkandydat, który urzęduje już tak naprawdę w myślenickim magistracie prawie 15 lat zapewnia, że nie będzie skupiać się na „czarnym PR”, ale rzeczywistość jest inna… Przypomnę tylko sprawę odwołania bez żadnego słowa uzasadnienia z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Jana Bylicy, który poparł mój start na burmistrza. Również na osoby, które wyraziły swoją chęć udziału w wyborach do Rady w moim komitecie zaczęto wpływać, aby nie konkurowały z kandydatami z komitetu pana Ostrowskiego. Tak więc czas pokaże, jak będzie wyglądała ta kampania – wyjaśnia. 

Kandydat PiS obecnie jest radnym Sejmiku Wojewódzkiego, co zatem skłoniło go, aby zrezygnować z „dużej” polityki na rzecz tej lokalnej? - Śmiało mogę powiedzieć, że jako radny Sejmiku Województwa Małopolskiego sprawdziłem się w samorządzie regionalnym, skutecznie zabiegając o inwestycje regionalne w naszym mieście, czy powiecie, dbając o sprawy rodzin, osób bezrobotnych, przedsiębiorstw, producentów wędlin, czy sadowników. Dlatego będę ubiegał się także o reelekcję w Sejmiku – zapewnia Jarosław Szlachetka.

O tym, czy o stanowisko burmistrza Miasta i Gminy Myślenice ubiegać się będzie więcej kandydatów dowiemy w przeciągu najbliższego miesiąca. Wybory Samorządowe zaplanowane zostały na 16 listopada. 

 

.

Od północy w piątek 14 listopada do momentu zamknięcia wszystkich lokali wyborczych (niedziela, 16 listopada, godz. 21.00) obowiązuje cisza wyborcza. 

 

Powiązane tematy

Komentarze (145)

 • 22 wrz 2014

  Będzie ktoś świeży? Spoza "układu"?

  57 10 Odpowiedz
 • 22 wrz 2014

  Każdy lepszy od karierowicza Ostrowskiego, którzy stworzył w Urzędzie wręcz mafijne powiązania. W Urzędzie pracują w większości, znajomi i rodzina tego nieudacznika, a w spółkach zależnych od Urzędu to już całkowite kolesiostwo. Najlepszym przykładem są wodociągi, woda w Myślenicach jest droższa niż w Krakowie, bo trzeba zarobić na wynagrodzenia, premie i inne dodatki dla znajomych burmistrza.
  ps. Ostatnio coś Burmistrz już nie nosi baldachimu podczas procesji, pewnie źle się prowadzi.

  55 20 Odpowiedz
 • 22 wrz 2014

  Nie chcę żeby wpływ na rządzenie miastem miała jakakolwiek partia

  50 10 Odpowiedz
 • 22 wrz 2014

  Lepiej głosować (wg. mnie) na bezpartyjnego. Owszem na partię można głosować ale w wyborach parlamentarnych czy prezydenckich. W miastach im mniej partyjności tym lepiej dla nas. Poza tym obecnego burmistrza można lubić albo i nie ale coś się dzieje. Może i zadłuża miasto ale które miasto nie jest zadłużone? Jeśli się to robi z głową to można tylko zyskać. Obiektywnie wystarczy przejść się po Myślenicach (czy gminie) i zobaczyć co się zmieniło przez ostatnie np. 5 lat. Jeśli chodzi o kandydaturę p. Szlachetki to nie przekonuje mnie on w ogóle. Najpierw radny w Myślenicach, potem nie wiadomo jaka funkcja w Pcimiu, radny Sejmiku Wojewódzkiego... a teraz chce być burmistrzem. Zajmują go sprawy Pcimia to może lepiej niech tam kandyduje bo z tą miejscowością jest związany. Poza tym chyba nie ma doświadczenia w zarządzaniu tak dużą gminą a w dzisiejszych niełatwych czasach lepiej postawić na kogoś sprawdzonego i przede wszystkim bezpartyjnego.

  50 28 Odpowiedz
 • profesor profesor 22 wrz 2014

  Ciekawy pojedynek: doświadczenie kontra partia, która w naszym regionie od lat cieszy się ogromnym poparciem. Największa zagadka to na kogo mieszkańcy Myślenic i gminy oddadzą głos - na człowieka, czy na partię. Ale popieram wcześniejsze wpisy, brakuje trzeciego kandydata, który mógłby przełamać ten stan rzeczy i uatrakcyjnić kampanię.

  37 7 Odpowiedz

Zobacz więcej