Miasto

Wybory Samorządowe: Pierwsi kandydaci na stanowisko burmistrza Myślenic

Wybory Samorządowe: Pierwsi kandydaci na stanowisko burmistrza Myślenic

 

Mimo, że termin zgłaszania kandydatów na wójtów i burmistrzów mija 17 października, dwie osoby już potwierdziły gotowość dp walki o fotel burmistrza Myślenic

Jako pierwszy chęć do ubiegania się o ponowny wybór na łamach Gazety Myślenickiej wyraził obecny burmistrz Maciej Ostrowski (bezpartyjny). Swoją gotowość potwierdził nam również Jarosław Szlachetka (PiS). 

Burmistrz Maciej Ostrowski zapowiada, że będzie ubiegał się o reelekcję

W rozmowie z Gazetą Myślenicką, Maciej Ostrowski przyznaje, że decyzję podjął kilka miesięcy temu po rozmowach z wieloma osobami z bliskiego otoczenia oraz z przedstawicielami różnych środowisk z terenu gminy. – Te osoby zachęcały mnie, żebym kandydował – mówi.

Na to samo pytanie zadane Jarosławowi Szlachetce otrzymaliśmy podobną odpowiedź: - Decyzję o starcie w wyborach na burmistrza podjąłem po licznych rozmowach z lokalnymi samorządowcami, przedstawicielami różnych organizacji i stowarzyszeń działających na terenie naszego miasta oraz gminy Myślenice, którzy namawiali mnie żeby spróbować swoich sił. Wiosną tego roku odbyłem serię spotkań z mieszkańcami gminy. Ludzie w zdecydowany i otwarty sposób mówili, że mają już dosyć obecnej władzy. Szczególnie taki głos był słyszany w wioskach gminy Myślenice. 

Jak będzie wyglądać kampania wyborcza?

Burmistrz zapewnia, że tradycyjnie. - Nigdy nie byłem zwolennikiem kampanii agresywnych, opartych na krytyce i tzw. „czarnym PR”. Uważam, że nie muszę uciekać się do takich rozwiązań i myślę, że komuś kto jest już ponad 11 lat burmistrzem, to nawet nie wypada. Na pewno duży nacisk położę na dalsze spotkania z mieszkańcami. Będę chciał im bezpośrednio - już w większym gronie - tłumaczyć różne wątpliwe kwestie. W kampanii znaczną rolę odegrają również inni kandydaci. Mamy w komitecie wspaniałych ludzi startujących do Rady Miejskiej – przekonuje na łamach Gazety Myślenickiej.

Drugim kandydatem, który potwierdził chęć ubiegania się o stanowisko burmistrza Myślenic jest Jarosław Szlachetka

Jarosław Szlachetka zapewnia, że skupi się na dotarciu do mieszkańców miasta i gminy, ale przebieg kampanii uzależnia również od posunięć kontrkandydata. - Zgodnie z tym, co deklarowałem wcześniej, razem z kandydatami na radnych Rady Miejskiej przedstawimy mieszkańcom gminy alternatywę dla obecnego zarządzania gminą oraz kierunki jej przyszłego rozwoju. Na pewno będziemy się skupiać na bezpośrednim dotarciu do mieszkańców Myślenic i całej gminy. Co prawda mój kontrkandydat, który urzęduje już tak naprawdę w myślenickim magistracie prawie 15 lat zapewnia, że nie będzie skupiać się na „czarnym PR”, ale rzeczywistość jest inna… Przypomnę tylko sprawę odwołania bez żadnego słowa uzasadnienia z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Jana Bylicy, który poparł mój start na burmistrza. Również na osoby, które wyraziły swoją chęć udziału w wyborach do Rady w moim komitecie zaczęto wpływać, aby nie konkurowały z kandydatami z komitetu pana Ostrowskiego. Tak więc czas pokaże, jak będzie wyglądała ta kampania – wyjaśnia. 

Kandydat PiS obecnie jest radnym Sejmiku Wojewódzkiego, co zatem skłoniło go, aby zrezygnować z „dużej” polityki na rzecz tej lokalnej? - Śmiało mogę powiedzieć, że jako radny Sejmiku Województwa Małopolskiego sprawdziłem się w samorządzie regionalnym, skutecznie zabiegając o inwestycje regionalne w naszym mieście, czy powiecie, dbając o sprawy rodzin, osób bezrobotnych, przedsiębiorstw, producentów wędlin, czy sadowników. Dlatego będę ubiegał się także o reelekcję w Sejmiku – zapewnia Jarosław Szlachetka.

O tym, czy o stanowisko burmistrza Miasta i Gminy Myślenice ubiegać się będzie więcej kandydatów dowiemy w przeciągu najbliższego miesiąca. Wybory Samorządowe zaplanowane zostały na 16 listopada. 

 

.

Od północy w piątek 14 listopada do momentu zamknięcia wszystkich lokali wyborczych (niedziela, 16 listopada, godz. 21.00) obowiązuje cisza wyborcza. 

 

Powiązane tematy

Komentarze

 • 22 wrz 2014

  Będzie ktoś świeży? Spoza "układu"?

  57 10 Odpowiedz
 • mirek@ 22 wrz 2014

  brakuje mi tu swiezej krwi, trzeciego alternatywnego kandydata... mam nadzieje ze jeszcze ktos sie zglosi

  37 12 Odpowiedz
 • profesor profesor 22 wrz 2014

  Ciekawy pojedynek: doświadczenie kontra partia, która w naszym regionie od lat cieszy się ogromnym poparciem. Największa zagadka to na kogo mieszkańcy Myślenic i gminy oddadzą głos - na człowieka, czy na partię. Ale popieram wcześniejsze wpisy, brakuje trzeciego kandydata, który mógłby przełamać ten stan rzeczy i uatrakcyjnić kampanię.

  37 7 Odpowiedz
 • 22 wrz 2014

  Lepiej głosować (wg. mnie) na bezpartyjnego. Owszem na partię można głosować ale w wyborach parlamentarnych czy prezydenckich. W miastach im mniej partyjności tym lepiej dla nas. Poza tym obecnego burmistrza można lubić albo i nie ale coś się dzieje. Może i zadłuża miasto ale które miasto nie jest zadłużone? Jeśli się to robi z głową to można tylko zyskać. Obiektywnie wystarczy przejść się po Myślenicach (czy gminie) i zobaczyć co się zmieniło przez ostatnie np. 5 lat. Jeśli chodzi o kandydaturę p. Szlachetki to nie przekonuje mnie on w ogóle. Najpierw radny w Myślenicach, potem nie wiadomo jaka funkcja w Pcimiu, radny Sejmiku Wojewódzkiego... a teraz chce być burmistrzem. Zajmują go sprawy Pcimia to może lepiej niech tam kandyduje bo z tą miejscowością jest związany. Poza tym chyba nie ma doświadczenia w zarządzaniu tak dużą gminą a w dzisiejszych niełatwych czasach lepiej postawić na kogoś sprawdzonego i przede wszystkim bezpartyjnego.

  50 28 Odpowiedz
 • 22 wrz 2014

  Nie chcę żeby wpływ na rządzenie miastem miała jakakolwiek partia

  50 10 Odpowiedz
 • Jagienka Mur. 22 wrz 2014

  Ja chcę zmianę, bo potem /już 15 lat !!!/ tron może być dziedziczny. Jak w Rosji.
  Nowa miotła zawsze dobrze zamiata, mówi porzekadło.

  40 26 Odpowiedz
 • 22 wrz 2014

  I znowu wybór prawie żaden. Były Burmistrz lub człowiek PISu :(
  Jest szansa, że Michał Synowiec wystartuje na fotel burmistrza. Miejmy nadzieję że do tego dojdzie, bo to człowiek młody, nie wmieszany w żadne układziki w naszym mieście, rodowity myśleniczanin i do tego człowiek który dla promocji Myślenic na forum całej Polski i Europy zrobił 100 razy więcej niż wszyscy inni kandydaci razem wzięci, a najgorsze jest to że nie obnosi się z tym i mało który myśleniczanin o tym wie.

  27 21 Odpowiedz
  • 22 wrz 2014

   będzie pewnie startował gowin, szlachetka i ostrowski a tak naprawde tylko start synowca to jedyna alternatywa żeby uciąć kolesiostwo i układy we władzach myślenic. ale nie wiem czy synowiec bedzie sie chciał babrać w jakieś wybory lokalne. on robi swoje ma swoje pasje i chyba w tym mu jest dobrze a jeśli tylko rozwarzy start to ja bede głosował obiema rękami.

   10 16 Odpowiedz
 • 22 wrz 2014

  Ostrowskiemu się przybrało ciałka przy korycie

  36 17 Odpowiedz
 • 22 wrz 2014

  Każdy lepszy od karierowicza Ostrowskiego, którzy stworzył w Urzędzie wręcz mafijne powiązania. W Urzędzie pracują w większości, znajomi i rodzina tego nieudacznika, a w spółkach zależnych od Urzędu to już całkowite kolesiostwo. Najlepszym przykładem są wodociągi, woda w Myślenicach jest droższa niż w Krakowie, bo trzeba zarobić na wynagrodzenia, premie i inne dodatki dla znajomych burmistrza.
  ps. Ostatnio coś Burmistrz już nie nosi baldachimu podczas procesji, pewnie źle się prowadzi.

  55 20 Odpowiedz
 • 22 wrz 2014

  Piszecie tutaj o starcie Michała Synowca. Podobno rozważa dopiero start, więc póki co Ostrowski i Szlachetka mogą czuć się nie zagrożeni :) No chyba, że jeszcze Gowin będzie chciał podjąć wyzwanie.

  12 2 Odpowiedz
 • 22 wrz 2014

  Synowiec to mój dobry kolega którego znam od dziecka.
  Jeśli tylko wystartuje to ma mój głos.

  15 20 Odpowiedz
 • 22 wrz 2014

  Śmieszne, ludzie myślą że oni tacy bezpartyjni..... To nie prawda zwyczajnie nie przyznają się do przynależności i kontaktów z partiami bo wiedzą że stracili by głosy. wolą więc udawać bez patyjnych bo na szczeblu lokalnym tak mogą więcej zyskać, a w rzeczywistości są partyjni...

  Ktoś tu pisze że Ostrowski dobrze rządzi ale zadłuża bo musi....

  Nie zdziwcie się jak dostaniecie kiedyś takie pisemka
  http://polskiepiekielko.pl/2013/12/nordea-bank-uczy-ze-kredyty-zaciagane-przez-samorzad-trzeba-splacac.html

  20 10 Odpowiedz
 • 22 wrz 2014

  Jeśli ponownie wygra Pan Ostrowski ,licze iż bardziej przyglądnie się zjawisku obsadzania na stanowiskach w edukacji w tym też w sekretariatach osób z tak zwanych licznych rodzin (cudowne zdolności całych rodzin ) no ktoś daje przyzwolenia na takie decyzje .Po 11 latach mamy całe organizacje rodzinne jak nie siostra to żona brata ,jak nie żona brata to druga siostra ,kuzynka itd .Chore ,nazwiska rózne z racji stanu ale nić ta sama .Może jasnym kryteium będzie uzyskanie wyższego wykształcenia pedagogicznego lub z zakresu rachunkowości .Na poziomie licencjata odpadnie połowa .I tu mamy paradoks małomiasteczkowy ,Państwo magistrowie odsyłani od drzwi do pracy w sklepach a ogólnowykształceni pracują w szkołach .To tak jeśli ktoś z Państwa po skończonych studiach szuka pracy w naszym mieście.

  37 8 Odpowiedz
 • 22 wrz 2014

  mania20 Jest na to lekarstwo, Sprywatyzować szkolnictwo i po problemie.

  13 9 Odpowiedz
 • 22 wrz 2014

  oby tylko Synowiec wystartował !!! trzymajmy kciuki !!!

  13 19 Odpowiedz
 • 22 wrz 2014

  Powinien pojawić się ktoś z umiejętnością zarzadzania. Jarosław wydmuszka niestety nie jest żadną alternatywą. Jest jeszcze sporo czasu na pojawianie sie czarnego konia. Na dzien dzisiejszy wytrzymałbym sie ze spekulacjami, czas wyloni i tego "trzeciego".

  17 9 Odpowiedz
 • 22 wrz 2014

  Myślenice potrzebują nowego tchnienia które może dać tylko NOWA kompetentna osoba.
  Kolesiostwo w urzędzie i magistracie jest rakiem który zjada organizm jakim są Myslenice.
  Mówie NIE i Ostrowskiemu i Szlachetce. Nie wiem kto to Michał Synowiec ale jeśli wielu z was uważa że to może być "czarny koń" wyborów samorządowych w Myślenicach i jest to osoba z po za układu, to ja jestem bardzo ZA.

  25 15 Odpowiedz
 • bob bob 22 wrz 2014

  Nowe tchnienie - ostatnio byli nim Wiktor K i Leszek G i nawet razem nie uzyskali 40 procent :) bo nie mieli zaplecza politycznego
  bezpartyjny- jak sobie przypominam na ulotkach MO widniało poparcie dla kandydata platformy obywatelskiej do sejmiku wojewódzkiego. Ta osoba została wiceburmistrzem ale teraz to chyba niema czym się chwalić i lepiej brzmi bezpartyjny fachowiec :)
  wydmuszka - każdego tak można nazwać nawet myslenicznina 007 bo pisze co mu urząd każe;)
  serdecznie pozdrawiam
  jest super

  15 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 wrz 2014

  Żali się Szlachetka: Również na osoby, które wyraziły swoją chęć udziału w wyborach do Rady w moim komitecie zaczęto wpływać, aby nie konkurowały z kandydatami z komitetu pana Ostrowskiego. Tak więc czas pokaże, jak będzie wyglądała ta kampania – wyjaśnia. CO SAM WYRABIASZ Z WÓJTEM OBAJTKIEM W PCIMIU O POMSTĘ DO NIEBA WOŁA. ZEPSUŁEŚ TAM CAŁKOWICIE SAMORZĄD. NIE DAJ BOŻE , ABYŚ W MYŚLENICACH TAKIE WARTOŚCI WCIELAŁ.

  25 16 Odpowiedz
 • 22 wrz 2014

  Jeśli Synowiec wystartuje to może zaskoczyć wszystkich łącznie z faworytem czyli Ostrowskim. Szlachetka ma poparcie PISu ale to w lokalnej społeczności jak Myśleniczanie nie wiele znaczy. Tutaj ludzie głosują na tego którego znają i który daje poczucie jakiegoś spokoju i bezpieczeństwa i dlatego Ostrowski jest burmistrzem już tyle lat i to dobrym burmistrzem. Niestety kolesiostwo jakie wprowadził do urzędu miasta sprawia, że myśleniczanie mają go już trochę dość. Wybory dopiero w listopadzie i wiele może się jeszcze zmienić.
  Co do kandydatury Synowca to można sobie zadać pytanie czy muzyk (skądinąd bardzo dobry) i pasjonat sportów samochodowych będzie dobrym burmistrzem ? Tutaj się obawiam, ale znowu powiew świeżości i nowy pogląd na sprawy myśleniczan widziane oczyma zwykłego myśleniczanina mogą sprawić niespodziankę w wynikach wyborów. Póki co jestem za Maciejem Ostrowskim !

  25 14 Odpowiedz
 • 22 wrz 2014

  jeśli można co do wyborów. burmistrzem będzie znowu Maciek Ostrowski i ja na niego głosuję.
  inni kandydaci :
  jarosław szlachetka - konserwatywne poglądy pis-owski go dyskwalifikują
  michał synowiec - w porządku i bardzo fajny gość zwłaszcza dla pokolenia 30+ i 40+ ale mało znany wśród starszego pokolenia, do tego nie wiadomo czy będzie chciał wystartować.
  gowin - już startował i nic z tego nie wyszło.

  16 20 Odpowiedz
 • 22 wrz 2014

  TYLKO M.OSTROWSKI a jeśli lud myślenicki wybierze M.SYNOWCA to też będzie OK.
  Byle nie pisowca SZLACHETKE

  24 24 Odpowiedz
 • 22 wrz 2014

  Modlić się aby Michał Synowiec chciał wystartować, Potem modlić się żeby wygrał i wyczyścił sitwe siedzącą i rządzącą w Urzędzie Miasta. Szlachetka przecież z Ostrowskim co tydzień rękę sobie podają i razem celebrują na różnego rodzaju dożynkach gminnych itp. więc gdyby wygrał Szlachetka to zmian w urzędzie nie będzie i dalej paniusie kawę będą popijać i nas i nasze sprawy będą mieć w d...pie, a kolejki w urzędzie nawet po załatwienie najmniejszej sprawy będą rosły i rosły

  24 17 Odpowiedz
 • 22 wrz 2014

  mam nadzieję że Ostrowski jednak pozostanie na stołku, co by nie mówić w czasie powodzi ogarniał wszystko. natomiast powinien mieć bardziej otwarte uszy i oczy na sprawy mieszkańców Myślenic. Gowin i Szlachetka to jakaś farsa i im dziękujemy. Nie wiem kto to jest p. Synowiec ale można wywnioskować że dla rodowitych myśleniczan to osoba znana i lubiana - chciałbym by ktoś taki "nowy" mógł być blisko burmistrza np. v-ce burmistrzem, aby mógł nakreślać inny pogląd na sprawy miasta. Tym samym byłaby to osoba spoza kolesiostwa więc mieszkańcy byli by bardziej ufni takiej osobie.

  BĘDĘ GŁOSOWAŁ NA OSTROWSKIEGO !

  27 28 Odpowiedz
 • 22 wrz 2014

  Szlachetka sluzy wyłącznie do przejęcia czesci glosow opozycji, obudzcie sie ludzie.

  14 13 Odpowiedz
 • 22 wrz 2014

  Moim zdaniem kadencja burmistrza powinna być, jak kadencja prezydenta, czyli max 2 x. I nie piszę tego dlatego, że mam coś do obecnie urzędującego burmistrza, tylko dlatego, że każdy nawet najlepszy człowiek ma swoje wady i popełnia błędy, a im dłużej urzęduje, tym większa ilość błędów i pokusa do różnych układów i układzików. Nowy człowiek = nowa jakość, nowy sposób myślenia itp...

  30 8 Odpowiedz
 • Tomasz 22 wrz 2014

  Nie znam Michała, ale oddam na niego głos bo mam dość Ostrowskiego :)

  28 21 Odpowiedz
 • 22 wrz 2014

  Uwazam ze jetelu ktos mysli ze jak zmieni sie burmistrz to przyjdzie nowy i nie bedzie zatrudnial ludzi ktorych zna i ktorym ufa tylko dlatego ze taki jest ,, Glos ludu " to jest w bledzie bo tak bedzie robil kazdy ... Tylko pytanie czy wyjdzie nam to na dobre? I czy jest sens zmieniac cos co od lat funkcjonuje i sie sprawdza przeciez nie mamy na co sie krzywic miasto sie modernizuje ciagle sie cos dzieje stac nas na nowe drogi chodniki kanalizacje dnii myslenic osrodki sportowe w razie powodzi moglismy liczyc na pomoc wladzy angazowali sie w nasze prloblemy ... I na pewno nie mam zamiaru glosowac na osobe ktora sprawia wrazenie jakby kazdemu na wszystko przytakla tylko zeby na nia zaglosowac ,tylko dlatego zeby cos zmienic :] zostaje przy Ostrowskim ,, lepszy wrobel w garsci niz golab na dachu no i zawsze mozna spasc z deszczu pod rynne :)

  13 13 Odpowiedz
 • bob bob 22 wrz 2014

  Ja glosuje na JAROSŁAWA SZLACHETKĘ
  na cale szczescie zyjemy w demokratycznym państwie i to wyborcy zadecydują17 listopada lub dwa tygonie poźniej
  Panu Synowcowi jesli wystartuje to życze powodzenia
  bo czas na ZMIANE BURMISTRZA
  już 11lat te same zagrania przed wyborami
  zaraz okaże sie ze pan synowiec tez za mlody niedoświadczony no i partyjny bo dziadek nalezał do PSLu :)
  jest super

  20 21 Odpowiedz
 • 22 wrz 2014

  Ja wystartuje :D Tylko co tam jest do roboty poza braniem kasy i bankietami ?

  Zapomniał bym tam jeszcze trzeba kłamać, a to będzie trochę trudne...
  Nie mam wprawy.... więc karne minusy za brak doświadczenia klikać...

  12 11 Odpowiedz
 • 22 wrz 2014

  Na sam początek chciałbym Wam wszystkim zwrócić uwagę na to co dla Myślenic i okolic zostało zrobione przez ostatnie lata!!! Jestem z Myślenic dokładnie z Zarabia i bardzo mi sie podoba co dla mojej okolicy zrobił "Ten" Gość, a jeżeli Macie ochotę głosować na gościa, który grając w K.S. Dalin kopnął się sam w głowę (wybijając piłkę z pola karnego) proponuję zróbcie to samo!!!!!!

  13 15 Odpowiedz
 • bob bob 22 wrz 2014

  prywatyzacja szkolnictwa - gmina już sie zaczela w Krzyszkowicach
  dyrektorem został menadzer a czesc rodzicow chce stowarzyszenia.
  bardzo dobry pomysl - nauczyciele straca uprawnienia karty nauczyciela
  gmina nie bedzie musiala doplacać do interesu. Po kilku latach jak rodzice sie zmienią a inni zaczna wysylać dzieci do innych pobliskich szkół szkoła padnie (bo szkola to nie firma która ma przynosić zyski) i wtedy przeniesie sie uczniów do Jawornika.
  Jest super

  13 4 Odpowiedz
 • 22 wrz 2014
  michall_s napisał/a:

  Przez ostatnie pół roku, oraz pytanie inne przez ile lat te dokonania będziemy spłacać ?

  buahahahah sprowokowałem Gościa, który startuje w wyborach i odpowiedział, ale nie tylko On jeszcze Jego żona musi Go ratować z komentarzami:) (ale się czuję zajebiście)

  8 9 Odpowiedz
  • 22 wrz 2014

   Nie bardzo Pana rozumiem ? Z całym szacunkiem do Pana... Ale Ja nie muszę prosić się żonę o to aby mi pisała posty, Jak by Pan chciał wiedzieć można takie cuda robić A z kilku komputerów naraz, B z kilku przeglądarek, C z kilku kont na kilku przeglądarkach na kilku komputerach... Tylko po co ? Jak by Pan zechciał poczytać to nie jestem na forum od wczoraj. i raczej mam twarde poglądy, Przypomnę jeden z nich, Banda kradnie a cały naród na dnie ! piszcie sobie głupoty ile chcecie. Dla mnie to oczywiste że musicie kłamać aby dojść do koryta. Oby było puste. tego wam życzę.

   13 7 Odpowiedz
 • 22 wrz 2014

  Moim zdaniem na burmistrza tylko Michał Synowiec ( jeśli podejmie decyzje o kandydowaniu). Trzeba będzie wziąć dupę z fotela podnieść i iść do urn w dnień wyborów samorządowych.
  W ostatnich wyborach samorządowych do urn nie poszedłem no i były kolejne lata panowania Maćka i jego naj najnajnajlepszych przyjaciół. To musi się skończyć. Szlachetka już swoje pięć minut miał we władzach sejmiku wojewódzkiego i po za kilkoma zdjęciami z wyborami na facebooku - nic dla Myślenic nie zrobił, kompletnie nic.
  Pozostaje wierzyć, że do 17 października pojawi się kandydat który utnie to całe gówno w jakim są obecnie Myślenice. W pokazówkę z rozkopaniem miasta przed wyborami, żaden inteligentny myśleniczanin nie uwierzy, choć to sprytny zabieg ludzi od PR obecnego burmistrza, tylko że z terminem zakończenia się nie udało i 1 września setki rodziców przeklinało władze, że do szkoły z dziećmi w korkach stoją kilkadziesiąt minut i na rozpoczęcie roku zdążyć nie mogą, co i w dniu wyborów sobie przypomną :) Synowiec to zwykły mieszaniec Myślenic tak jak my wszyscy i tak jak my wszyscy widzi problemy których obecne władze miasta nie widzą. Z tego co się słyszy to Synowiec chce rozwiązać straż miejską i zakończyć kolesiostwo w urzędzie. I oby tak się stało

  20 14 Odpowiedz
 • 22 wrz 2014

  KIBICE DALINU MYŚLENICE. JEŚLI PÓJDZIECIE DO WYBORÓW PRZYPOMNIJCIE SOBIE CO DZIADKI Z ZARZĄDU KS DALIN I OBECNY BURMISTRZ ZROBIŁY Z NASZYM KLUBEM ! ZROBIŁY TO ŻE DRUŻYNA PIŁKARSKA DALINU MYŚLENICE PRZESTAŁA ISTNIEĆ. NA STADIONIE DALINU NIE MOŻEMY OGLĄDAĆ DRUŻYNY Z KILKUDZIESIĘCIOLETNIĄ TRADYCJĄ. TO JEST SPRAWA KTÓREJ WYBACZYĆ NIE MOŻNA.
  TRZEBA ZAGŁOSOWAĆ NA OSOBĘ SPOZA UKŁADÓW ! ! ! ! ! ! !
  Gowin jeśli wystartuje to jest jakaś alternatywa to człowiek który może zmienić Myślenice na lepsze, ale nie zdziwię się jak to Synowiec wygra i wprowadzi zdrowe zasady do Urzędu Miasta. Jeśli do tego ma zamiar jak najszybciej przywrócić zespół Dalinu do rozgrywek ligowych to daj mu Boże być burmistrzem jak najszybciej.

  22 14 Odpowiedz
 • bob bob 22 wrz 2014

  Mam pytanie do pana o niku MarekG
  Moglbym powiedziec ze pan S. nic nie zrobil dla Myslenic i dziś pierwsze slysze o gościu ale wpisałbym sie w czarny pijar króla Maciusia Jarek Szlachetka bedzie maił swoj elektorat ktory pojdzie do wyborow nawet gdyby była burza śnieżna (moj berecik ma rozne zastosowania) dlatego pojawienie sie pana S. bardziej uderza w Maciusia. Dlatego zrobia wszysto by nie wystrtował stąd rodzi sie pytanie?
  Co jesli Pan S nie wystartuje? Kogo Pan wybierze?

  5 5 Odpowiedz
  • 22 wrz 2014

   Panie Jarku is coming - przyznaję rację co do tego że obecne władze zrobią wszystko by najgroźniejszego kandydata medialnie jak najbardziej uciszyć i tak dzieje się pod adresem M.Synowca. Informacji o tym mieszkańcu Myślenic nie przeczytamy w prourzędowskich mediach typu : Gazeta Myślenicka itp. Ale są media takie jak Facebook i tam już sitwa zatkać ust myśleniczanom nie może i to tam się będzie działo. Szansa na zmianę na stanowisku burmistrza jest największą od 15 lat. Pojawia się osoba wielu nam znana z "podwórka", osoba taka jak my. Osoba którą wkurzają dziurawe ulice, nieodśnieżone zimą ulice miasta, krzywe i dziurawe chodniki, leniwa straż miejska, płatne parkingi wszędzie gdzie się da, zadłużanie miasta bez umiaru przez obecne władze, nieuregulowany brzeg Raby która co roku wylewa i zagraża życiu mieszkańców, ogólna nuda w Myślenicach..... Jeśli coś się może zmienić, a może, to ja mój głos oddam na pana S.

   14 10 Odpowiedz
 • 22 wrz 2014

  he he dyskusja rozgorzała na dobre a więc do wyborów już tylko troszkę :-)

  jeśli wystartuje Michal Synowiec to głosuję na niego, jeśli nie wystartuje to jedynie pozostaje Kielan.

  dość mam panów Ostrowskiego i Szlachetki - już dziękujemy

  16 12 Odpowiedz
 • 23 wrz 2014

  Kupa a nie wybory... Jak ma być lepiej w tym kraju jak ludzie nawet nie wiedza czego chcą ?
  Prezydent myślenic może nazywać się dupa. Byle był za niższymi podatkami ! Bo kto chce płacić więcej ? ... ale tak jak obiecają tysiące zł pomocy (zapomogi dla ubogich co im się pracować nie chce, nie dlatego że pracy nie ma! ) to będzie bohaterem.... Uratuje nas przed czym ? aaaaa przed biedą, bo podniesie podatki... tak ale kto je płaci ? przypadkiem nie ten ubogi ? dobra ja jestem złym kandydatem..

  ew jeśli dobrym to plusik bo i tak nie startuję... ew jak plusików będzie z 500 to się zastanowię....

  Głosujcie dalej na
  pis po sld psl

  ALE NIE OCZEKUJCIE ZMIAN BO TO TA SAMA BANDA !

  12 10 Odpowiedz
 • ten triggers 23 wrz 2014

  Jak tak czytam wasze zachwyty i negację nad kandydatami, to puszczam wodze fantazji do czasów kiedy premierę będzie miał jabłkowy gniot w wersji już powyżej setki a apka "voice of democracy" będzie obowiązkowa również na robota, każdy (oby nie z chipem pod skóra) będzie zacieszał twarz znacząc krzyżyk w jednym z dwóch kwadratów dotyczących uchwały poddanej pod głosowanie godzinę temu i sprawdzał z wypiekami na twarzy jak kolega z pracy głosował za wczorajszą uchwałą w sprawie zwiększenia dostaw mirabelek potrzebującym o 2% co w konsekwencji pociągało by za sobą oddalenie prac remontowych oddanego 4 lata temu do użytku publicznego placu zabaw im. Bolka nie chcącego. Ehhh to będą takie swoiste małe patriotyczne obowiązki dnia powszedniego, każdego uprawnionego do głosowania obywatela....

  Ostrowski i Szlachetka swoje kontakty już nawiązali, czas na kolejną personę w stadzie wron tego systemu.

  2 9 Odpowiedz
 • 23 wrz 2014

  Dlaczego NIE ZAGŁOSUJĘ na Ostrowskiego:
  - za dużo "znajomych królika" w Urzędzie Miasta i jemu pochodnych.
  - przedwyborcza twarz społecznika jakoś dziwnie znika już kilka chwil po opublikowaniu podziękować w "myślenickiej". Tak naprawdę znika jakakolwiek twarz, burmistrz po prostu o mieszkańcach zapomina.
  - rozkopane miasto "za pięć dwunasta".
  - teoretycznie bezpartyjny ze swoim komitetem ale nie od dziś wiadomo jakimi ludźmi się otacza. Ja zwolenników Ostrowskiego przestrzegam przed psioczeniem na pisowców bo burmistrz na ich plecach jedzie gdy trzeba. Poza tym niech nie zapomina że znów plakaty trzeba będzie naklejać "komu trzeba" ;)

  Dlaczego ZAGŁOSUJĘ na Szlachetkę:
  - wieloletnie obycie z krajową polityką
  - karierę zawdzięcza bystremu umysłowi, pracowitości i poświęceniu ideałom.
  - tak, jest jedną z twarzy PiSu ale dzięki temu wiem że za chwilę nie "sprzeda" naszych głosów dla doraźnych korzyści ze strony lewactwa czy "rodziny"
  - za burmistrzem stoją pieniądze i układy a za Szlachetką ciężka praca w dążeniu do celu.
  - ceni sobie ideały którym poświęcił całą swoją karierę -> BÓG - HONOR - OJCZYZNA
  Gdyby mój głos był jedynym który dostanie to i tak będzie warto.
  Koniec z bezimiennymi kandydatami. Pora postawić na przyszłość!!!

  18 31 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 wrz 2014

  Panie Kaczor:
  1. Jakie obycie z krajową polityką, przyjmowanie Kaczyńskiego w ramach objazdów przedwyborczych powiatów i to w Pcimiu.
  2.O bystrości umysłu zamilknę, pracowitość wykazuje w Pcimiu, żerując na tamtejszym samorządzie jako komisarz polityczny PiS-u, ideały... kariera i tylko kariera osobista.
  3.Każdego sprzeda tak, jako radny sprzedał Myślenice dla kariery i posadki w Pcimiu.
  4.Ciężka praca, raczej gonienie za karierą.
  5. Ideały Bóg- Honor- Ojczyzna wykorzystuje koniunkturalnie, gęba pełna frazesów, a cieniutki i historycznie i ortograficznie.
  Jednym słowem cienias, który Macierewicza, PiS, Gazetę Polską Kościół podporządkowuje karierze. Możemy mieć kłopot z wyborcami wiejskimi, bo tam PiS przeważa i podobnie jak w Pcimiu będą nabijać lud w butelę.

  24 14 Odpowiedz
 • 23 wrz 2014

  I chyba na tym polega problem, że od kilku kadencji lokalni kandydaci ubrali się w partyjne wory i politykują.
  A ja oczekiwał bym po prostu dobrego, przedsiębiorczego menadżera na kandydatów. Nie sztuką jest rozrzucać publiczną (czytaj: naszą!) kasą.

  9 4 Odpowiedz
  • 23 wrz 2014

   Masz rację. Myślenice niepotrzebują kolejnego nauczyciela lub ministranta tylko menagera. Jedynie Synowiec obecnie jest menagerem i pracuje w prestiżowej firmie w dziale marketingu a do tego jest absolutnie bezpartyjny i nie ukrywa że wszystkie rządzące partie i ich układy cytuje : "ma w dupie" . Jest tylko kwestia czy będzie chciał wystartować bo jak mówi : "nie chce być odbierany jako kolejna świnia która chce się dorwać do koryta i nażreć a do tego nakarmić swoją świtę".
   Jedno jest pewne, jak Synowiec wystartuje to opad szczeny Ostrowskiego i Szlachetki pewny, a to już dla mnie będzie obrazek bezcenny :)))))

   16 13 Odpowiedz
 • 23 wrz 2014

  [cytat=Alaa]I czy jest sens zmieniac cos co od lat funkcjonuje i sie sprawdza przeciez nie mamy na co sie krzywic miasto sie modernizuje ciagle sie cos dzieje stac nas na nowe drogi chodniki kanalizacje dnii myslenic osrodki sportowe w razie powodzi moglismy liczyc na pomoc wladzy angazowali sie w nasze prloblemy ...
  Wynika to z zakresu obowiązków i nie są to działania charytatywne .Kraj się zmienia jak długi i szeroki korzystając ile się da z funduszy i nie omija ta też Myślenic .

  10 7 Odpowiedz
 • 23 wrz 2014

  Powiedzcie mi proszę co ten Michał zrobił dla Myślenic jestem rodowitą myśleniczanką i nic nigdy nie słyszałam że Michał coś zrobił. Tak jak każdego denerwują mnie układy i układziki że bez znajomości pracy nie można dostać w Myślenicach. Uświadomcie mnie i pokażcie chociaż kilka rzeczy do których Michał się przyczynił dla Myślenic żebym mogła ewentualnie na niego zagłosować bo na razie piszecie o nim takie cuda jakby to był człowiek dzięki któremu Myślenice zawdzięczają sławę w Europie. Ja też gdziekolwiek jestem za granicą mówię o Myślenicach więc też przyczyniam się do reklamy:-)

  14 13 Odpowiedz
  • 23 wrz 2014

   Tak, Dorotko masz rację masz prawo nie wiedzieć kto to jest Michał Synowiec, bo jedyne lokalne medium które może informować o takich ludziach czyli "Gazeta Myślenicka" jest w rękach obecnego pana burmistrza, a przecież ten nie może dopuścić by w takiej gazecie napisano, że jest ktoś w Myślenicach bardziej obyty w tematyce funduszy europejskich. Do tego ta gazeta też nie napisze, że Synowiec to laureat prestiżowej nagrody europejskiej w dziedzinie marketingu społecznego, co w świecie ekonomi jest porównywalne np. do wyboru Tuska na szefa Rady Europejskiej. Skąd masz też wiedzieć droga Dorotko (bo Gazeta Myślenicka o tym nie napisała i nie napisze), że Synowiec to z zamiłowania również dusza artysty, muzyk który współpracuje z największymi muzykami w Polsce i na świecie. Ale moi kochani, to co napisała powyżej Dorotka, pokazuje że Myśleniczanie o mieszkańcach Myślenic wiedzą tylko tyle co dowiedzą się od znajomych lub z Gazety Myślenickiej :( Szkoda :( Czasami to przypomina mi rezim putinowski w Rosji - Blokada wolności mediów które mogą zaszkodzić władzy i pisanie tylko tego co chce władza. Ja mam nadzieję, że kiedyś w Myślenicach powstanie pismo które będzie pisało nie tylko o sukcesach władzy, ale też i o jej porażkach np. o ogromnym na szeroką skalę zadłużania miasta, naszego kochanego miasta - Myślenice.

   16 9 Odpowiedz
 • 23 wrz 2014

  @mania20: może nie jest źle, ale czemu nie może być lepiej. Nie wszystko jest tak wspaniałe jak opisujesz. Świeża krew się przyda i układy też powinny zniknąć.

  Miasto się rozwija, ale kredyty ktoś będzie musiał spłacać i to nie ze swojej kasy, tylko naszej, mieszkańców. Czy wszystkie inwestycje są tak na prawdę potrzebne, czy nie ma takich, które powinny zostać wcześniej uruchomione, bo skierowane do większej ilości (a może i większości) mieszkańców.

  Odnośnie samych kandydatów to wg mnie w takim mieście jak nasz to w ogóle nie powinni być partyjni jak ktoś to wcześniej pisał. Powinni robić dla dobra miasta i gminy, a nie bawić się w politykę.

  6 2 Odpowiedz
 • 23 wrz 2014

  Nie znam Michała - dlatego chętnie podłączam się pod pytanie doroty29091.
  Mówicie o jakimś promowaniu Myślenic... fajnie - tylko co z tego wynika?
  Mnie interesuje konkretny pomysł na Myślenice, na podatki, inwestycje itp.

  Poza "politykami" zawsze obawiałem się grupy "celebrytów", startujących do jakiejkolwiek władzy. Czy to sportowcy, aktorzy... oczywiście - żeby była jasność - zawód nie przekreśla sukcesu, ale na pewno rozpoznawalna twarz nie jest żadną gwarancją (wystarczy przykład wyczynów Pani Marczułajtis).

  12 2 Odpowiedz
 • 23 wrz 2014

  To nie mój opis to cytat z wypowiedzi wcześniejszych .która obrazowo nakazyje mi mysleć że ;11 lat wstecz znależliśmy sztabkę złota i trzymamy bo ładnie świeci .

  4 3 Odpowiedz
 • 23 wrz 2014

  JAKI BY KANDYDAT NIE BYŁ IM WIĘCEJ WAM OBIECA DAĆ ! TYM WIĘCEJ WAM W PODATKACH MUSI ZABRAĆ !

  Dobry burmistrz i potrzebny powinien na dzień dobry zlikwidować podatki od nieruchomości lub je zminimalizować. oraz ograniczyć opłaty i podatki do minimum, następnie ograniczyć procedury i zatrudnienie, a następnie zrobić przegląd inwestycji zbędnych tak aby nie było deficytu w gminie. bo nie sztuka stawiać bogactwo na kredyt. Który potem ktoś musi spłacić, a kto jak nie nasze dzieci ? Fundujemy im garba na drogę i kamień u nogi już na starcie.

  9 5 Odpowiedz
 • 23 wrz 2014

  ja jeśli pójdę do wyborów to zagłosuję na kogoś bezpartyjnego, niezrzeszonego. na osobę która ma inny pogląd na miasto niż ostrowski i tak jak pisał powyżej PREy na osobę której nie zachwala gazeta myślenicka bo taka to wiadomo ze powiązana z obecnym układem. jak tak czytam to widze że jest spora grupa mieszkańców która o synowcu mało wie. ja też go słabo kojarzę. wiem że w owym czasie dość dobrze szło mu w rajdach samochodowych. natomiast to że jest niezależny i bezpartyjny i jest menagerem i ekonomia europejska nie jest mu obca. też zna się na marketingu (może i politycznym) . to z pewnością zaważy na wynikach tegorocznych wyborów

  4 4 Odpowiedz
 • 23 wrz 2014

  Czytając forum mam kilka przemyśleń odnośnie kandydatów (zaznaczam, że to moje prywatne opinie):

  1. Maciej Ostrowski - można go lubić, można nie lubić ale trzeba przyznać jedno - cały czas coś się dzieje. Fakt, że są inwestycje z których nie każdy skorzysta (np. strzelnica) ale w zarządzaniu sporą gminą jaką są Myślenice trzeba patrzeć długofalowo. Może się okazać, że strzelnica to nie był zły pomysł. Rozkopane miasto - lepiej przemęczyć kilkanaście tygodni i potem mieć spokój na lata niż co jakiś czas rozkopywać fragment i mieć problemy z poruszaniem się. Poza tym są to środki unijne i też muszą zostać wykorzystane i rozliczone w jakimś terminie. Swoją drogę pozyskanie takiej kwoty na modernizację kanalizacji to też umiejętność na plus. Ostrowski jest kandydatem bezpartyjnym i mimo tego co się tu pisze nie jest związany z jakąkolwiek partią. To, że dana partia go popiera świadczy o tym, że jest dobrym kandydatem i chcieli by go mieć w swoich szeregach. Jeśli są zakulisowe rozgrywki (to w świecie polityki niestety norma) to wielką zaletą bezpartyjności jest to, że kiedy nie podoba się polityka jakiejś partii nikt nie może bezpartyjnej osobie narzucić swojego punktu widzenia. Poza tym można zawsze zrobić sobie własny bilans dokonań Ostrowskiego i przejść się po Myślenicach i gminie (o tym pisałem we wcześniejszym poście) i zobaczyć co się zmieniło od kiedy został burmistrzem. Jest doświadczony i skoro od tylu lat zarządza gminą a ona zmienia się na lepsze to nie wiem czy jest sens zmieniać na nową osobę. Zanim zacznie ogarniać administrowanie to minie sporo czasu a ten lepiej przeznaczyć chociażby na wykorzystywanie środków z UE.

  2. Jarosław Szlachetka - radny Sejmiku Wojewódzkiego ale z nadania PiS. Jako że jest związany z partią (jakąkolwiek) to wiadomo, że musi w jakimś stopniu przestrzegać jej programu. Nie sądzę, że w gminie kandydat partyjny jest potrzebny. W wyborach parlamentarnych nie mamy wyboru i głosujemy na partię ale w samorządowych możemy sobie to odpuścić. Jeśli chodzi o doświadczenie to tak: Radny Sejmiku, sekretarz (czy jakoś tak bo już chyba nie wiadomo jaką zajmuje funkcję i wszystko po to, żeby dieta z sejmiku nie przepadła więc pewnie z panem Obajtkiem musieli dobrze kombinować) w Pcimiu i udziela się w Myślenicach i okolicach. Ok więc trochę mnie dziwi, że raz musi zarządzać w Pcimiu a potem działać w Myślenicach. Czyli może być tak, że za chwilę dostanie propozycję pracy w innej większej gminie (albo mniejszej za lepsze pieniądze) to tam pójdzie pracować? Skoro był radnym Rady Miejskiej w Myślenicach to czemu nagle znalazł się w Pcimiu ? Bardziej zależy mu na Myślenicach czy Pcimiu ? Wyczytałem, że ceni sobie wartości Bóg-Honor-Ojczyzna. Każdy kandydat może tak o sobie powiedzieć. To, że zaprasza się Macierewicza czy Gazetę Polską o niczym nie świadczy a ludzie z hasła powyżej nie wyżyją i wcale im się nie poprawi. Na koniec jeszcze jedna rzecz: kiedy ostatnio zalało Zarabie i narobiło się szkód w TV widziałem p. Ostrowskiego. Jako burmistrz i mieszkaniec to normalna sprawa. Za to nie widziałem p. Szlachetki. Tak mu zależy żeby rządzić gminą a tu nawet słowa nie powiedział jak on by zapobiegł temu. Za to kiedy prezes Kaczyński zjawił się w Pcimiu to pan Szlachetka zaraz był u jego boku (nawet widziałem na zdjęciach). Może lepiej żeby tam został i niech zostanie wójtem Pcimia. Tam jest mu chyba lepiej.

  3. Michał Synowiec - niestety ale nie znam, nie słyszałem. To co napiszę to tylko moje przemyślenia z postów na tym forum (będzie krótko). Skoro zrobił tyle dla promocji Myślenic to nie mogę uwierzyć żeby w jakichkolwiek mediach nie było o tym nawet krótkiej informacji. Tym bardziej, że jest i FB i ten portal i nawet gazeta "Sedno" a z tego co tam czytam to raczej nie jest przychylna obecnemu burmistrzowi. Poza tym praca w firmie prywatnej nawet na wysokim stanowisku a praca w administracji również na wysokim stanowisku to 2 różne światy. Mam znajomych którzy pracują zarówno w prywatnych firmach jak i tych którzy są w różnych urzędach. Kiedyś rozmawialiśmy o ich pracach to jedni dziwili się drugim jak można tak zarządzać. Wnioski były takie, że ci z prywatnych firm nie mogli zrozumieć jak można tak źle (wg nich) zarządzać instytucją i że jeszcze nie upadła. Więc przy całym szacunku do pana Synowca ale może lepiej zacząć od trochę niższej funkcji w administracji publicznej i zobaczyć czy jest się na to gotowym. Startować po to aby potem stwierdzić, że jednak to nie jest dobra droga to chyba duże ryzyko.

  Podsumowując: to co zostało napisane są to moje prywatne opinie. Jeśli komuś nie pasują to trudno ale na szczęście żyjemy w czasach kiedy możemy się spierać, różnić i nie ponosić jakichś przykrych konsekwencji. Mam swojego kandydata (nie ukrywam że na obecną chwilę jest to p. Ostrowski) aczkolwiek może się zdarzyć, że zmienię zdanie. W tej chwili jestem za osobą która zna samorząd wie jak nad tym zapanować i zmienia to miasto na lepsze. Pozostali kandydaci są dla mnie albo nieznajomi (p. Synowiec) albo bardzo nieprzekonujący (p. Szlachetka). Jednakże wszystkim życzę powodzenia.

  P.S Są to subiektywne oceny i NIE mam zamiaru wdawać się w większe dyskusje. Przedstawiłem swój punkt widzenia poszczególnych kandydatów i to jak ich odbieram. Jeśli ktoś się ze mną zgadza to miło, jeśli nie to ma do tego jak najbardziej prawo.

  12 9 Odpowiedz
  • 23 wrz 2014

   Odnosząc się do Twoich opini jako zwykły miekszaniec Myślenic miekszający w bloku na osiedlu 1000-lecia uważam że :

   1. Ostrowskiego trochę zbyt zachwalasz. Co prawda zrobił dla Myślenic wiele, no ale po to jest burmistrz. Bezpartyjny ??? Bez żartów proszę, nie dość że z poparciem partyjnym to tak naprawdę stworzył własną partię KWW ..... Jak pisano wyżej, wywalił kupe milionów na strzelnice nikomu niepotrzebną a szczędził kasę na budowę ośrodka rehabilitacji dla dzieci OREW. Tego prości mieszkańcy miasta nie zapomną w dniu wyborów.

   2. Szlachetka ? Tutaj się zgodzę. Niech idzie do Pcimia, tam lepiej się czuje zwłaszcza w towarzystwie Jarosława.

   3. Synowiec ? Też nie znam, ale zdanie mam inne. Dlaczego to osoba pracująca bądź zarządzająca w prywatnej firmie, przestrzegający zdrowych zasad ekonomi pracy, a do tego również posiadająca doświadczenie w zarządzaniu zespołem ma być gorsza od takiej samej osoby siedzącej na garnuszku państwa ? W prywatnych firmach pracownicy za nie robienie nic zaraz są zwalniani dyscyplinarnie, a w urzędach robienie nic to standard za który płacą podatnicy. Co w tym złego, że burmistrzem mógłby zostać menager z krwii i kości do tego posiadający wiedzę i umiejący wydoić z kasy krowę o nazwie Unia Europejskia i przeznaczyć ją na inwestycje w swoim mieście. Do tego mógłby wprowadzić nowe i zdrowe zasady funkcjonowania UM. Takiemu kandydatowi tylko przyklasnąć.

   Do wyborów jeszcze dwa miesiące i kampania wyborcza nabierze dopiero rumieńców. Boję się, że Ostrowski ze Szlachetką zaczną obrzucać sie wzajemnie "błotem" wyborczym i kampania przerodzi się w sodome i gomore i to na Ziemi Myślenickiej. Nich lepiej zachowają spokój bo jak mówi staropolskie przysłowie ..... gdzie dwóch się bije, tam trzeci ...

   10 6 Odpowiedz
   • 23 wrz 2014

    Odp krótko:
    1. Co do tego, że zachwalam p. Ostrowskiego to racja ale jak pisałem jest to osoba na którą będę głosował (przynajmniej na tą chwilę) dlatego go zachwalam. Burmistrz jest po to, żeby robić i jeśli chodzi o p. Ostrowskiego to UDAJE mu się coś robić. Nie problem jest coś obiecać - to umie każdy. To czy uda mu się spełnić te obietnice i poprawiać sytuację miasta to osobna sprawa i obecnemu burmistrzowi (wg mojej opinii) to się udaje. Może nie idealnie ale bardzo dobrze. KWW to normalna sprawa i nie nazywałbym tego komitetem partyjnym. Chodzi mi o to że jest wolny od partyjnych (PiS, PO, SLD, PSL, KNP i reszta) gierek i może zarządzać wg własnego uznania a nie tak jak chcą partyjni.

    2. Chodzi mi o to, że nie pracował w adm. publicznej a jest to całkiem inna bajka niż prywatna. Uważam, że lepiej dla niego gdyby zaczął pracę a administracji na niższym szczeblu, zobaczył jak to wygląda i wtedy mógłby się określić czy nadaje się do tego czy nie. Prywatna firma z reguły działa w danym obszarze. Urząd to już cały wachlarz obszarów od planów zagospodarowania, podatków, edukacji itp., które trzeba ogarnąć. Do tego dochodzi zarządzanie urzędnikami a jest ich sporo i sprawny menager musi być tez sprawnym psychologiem a nie wiem czy p. Synowiec miał już doświadczenie w pracy z taką ilością ludzi. Zawsze ktoś będzie poszkodowany, niezadowolony więc jakie zmiany nie zostaną wprowadzone to i tak będzie grupa ludzi którzy będą się im sprzeciwiać. Zapewne p. Synowiec ma dobre chęci ale lepiej zdobyć doświadczenie w administracji a potem brać się na wysokie i odpowiedzialne stanowisko burmistrza. To zresztą norma w prywatnych firmach gdzie zaczyna się od dołu (sam tego doświadczyłem), żeby poznać zasady funkcjonowania instytucji, kończąc wyżej (czego niestety nie doświadczyłem) kiedy już wie się z czym ma się do czynienia.

    7 5 Odpowiedz
    • 23 wrz 2014

     Nie należy do żadnej partii... ? a jak by prześwietlić ten komitet to okazało by się ze sami partyjni tylko ukrywają ten fakt.

     3 3 Odpowiedz
     • 23 wrz 2014

      Ale on sam nie należy i o to mi chodziło. Każdy kandydat który ma lub będzie miał obojętnie jaki komitet to znajdą się tam osoby z jakimiś powiązaniami politycznymi. A p. Ostrowski z tego co mi wiadomo OFICJALNIE NIE jest członkiem żadnej partii.

      7 6 Odpowiedz
      • 23 wrz 2014

       A le co masz na myśli że nie przynależy do PO bo nie złożył deklaracji czy Bo nie współpracuje z nimi ? Jeśli to że samego papierka nie złożył to Ja nie widzę tutaj argumentu obrony. Przynależeć może bez papierka tylko nieformalnie.

       3 3 Odpowiedz
       • 24 wrz 2014

        To w takim razie nie ma w Polsce kandydata który jest bezpartyjny. Przecież o każdym można powiedzieć, że nieformalnie przynależy do jakiejś partii bo albo zna kogoś kto jest w tej partii; albo był widziany z osobami z partii itp. To że głosuję na PO, PiS, SLD, PSL czy KNP nie znaczy, że jestem członkiem tej partii. Mogę być sympatykiem a to daleka droga od przynależności. Poza tym skoro nie współpracuje z nimi to już samo to dyskwalifikuje go jako (nawet nieformalnego) członka partii. Jednak jeśli mam (zaznaczam że TYLKO na potrzeby tej rozmowy) odnieść się do tego, że p. Ostrowski rzekomo współpracuje z jakąś partią to proszę: robi to po żeby móc swoje pomysły, wizję zaprezentować radnym (którzy jak wiadomo są w większości w jakichś partiach) i przekonać ich do tego, żeby mógł tą wizję zrealizować (czyt. zdecydowali się poprzeć jego pomysły).

        4 1 Odpowiedz
    • 23 wrz 2014

     Lightman,
     A jakie doświadczenie w zarządzaniu administracją w urzędzie miał Ostrowski starując na stanowisko burmistrza po raz pierwszy z pułapu nauczyciela historii???? No nie żartujmy, proszę.
     Synowiec startując z pułapu menagera marketingu i ekonomi ma chyba o wiele większe kompetencje do kierowania miastem niż kiedyś miał Ostrowski, a mimo to jak sam piszesz ten drugi jakoś podołał. Co do argumentów psychologicznych to pragnę zaznaczyć że osoby mające pojęcie o marketingu i różnych socjotechnikach, mają psychologię w jednym palcu. Innymi słowy nie widzę w tym kandydacie gorszych cech jakie miał / ma Ostrowski kiedy sam podjął decyzje o tym by zostać burmistrzem, a wwidzę natomiast gro cech jakie w dzisiejszych czasach potrzebne są sprawnemu "gospodarzowi miasta"
     Uwielbiam mądre argumenty i z przyjemnością je czytam więc o takie poproszę, bo argument, że ktoś przez 15 lat przyrósł do stołka i lepiej go nie ruszajmy bo może będzie gorzej nie jest żadnym argumentem. W Myślenicach już gorzej być nie może. Wystarczy poczytać powyższe wpisy, co mieszkańcy myślą np. o makabrycznym zadłużaniu Myślenic, o tym że drużyny piłkarskiej Dalinu pierwszy raz w histori nie ma bo burmistrz się z zarządem klubu nie mógł dogadać. O strzelnicy którą obywatele nazywają największą chybioną inwestycją w mieście nie wspomnę. Trzeba nam nowego gospodarza, trzeba zmian w rządzeniu tym pięknym miastem i trzeba je ratować od kompletnego utopienia w kredytach. Żeby nie było tak, że nasze dzieci albo i jeszcze my mieszkańcy (ogólnie miasto) na spłatę długów miasta będziemy zmuszeni sprzedać rynek w Myślenicach pod jakiś market typu Biedronka. Brzmi kuriozalnie ? Poszukajcie w sieci co się dzieje w miasteczkach które zadłużały się na potęgę.

     14 8 Odpowiedz
     • 23 wrz 2014

      Żadne ale przez 2 kadencję pokazał (wg mnie), że jest dobrym burmistrzem. Jeśli ktoś chce zaryzykować i głosować na p. Synowca (jeśli wystartuje) to tak zrobi i dobrze. Skoro komuś zależy na swojej okolicy odda głos na tego kogo uważa za najlepszego. Co do przyspawania do stołka to co ? Burmistrz (czy inny zarządca) jest ok ale przez 1 kadencje? 2? 3? Jestem zdania, że dopóki umie wydawać pieniądze i robi coś dla swojej gminy to powinien zostać. Gorzej być nie może? Wg mnie nie jest źle ale to moja opinia (będę do znudzenia to powtarzał). Oczywiście, że może być lepiej ale to zawsze ocenia się na koniec kadencji więc mogę ocenić co zrobił p. Ostrowski a nie mogę ocenić co zrobił p. Szlachetka (Pcim mnie nie interesuje) albo p. Synowiec (nie słyszałem o nim wcześniej). Jeśli chodzi o Dalin to nie wiadomo jakie były plany zarządu więc pisanie, że to wina burmistrza jest nieuzasadnione (chyba, że masz jakieś inf to chętnie poczytam). Strzelnica ? Mogę się zgodzić ale na tyle lat bycia burmistrzem każdemu można wytknąć jakieś chybione inwestycje (co nie znaczy, że nie powinien się z tego wytłumaczyć).

      Jako, że pisałem wcześniej, iż nie będę wdawał się w dyskusję napisze krótko: to kogo uważam za lepszego kandydata to moja sprawa. Nie chcę nikogo przekonywać albo namawiać. Każdy ma swojego kandydata i najważniejsze żeby iść na głosowanie. Jak głosujemy to indywidualna sprawa każdego z nas. Jakieś kłótnie czy obrzucanie się błotem na forum nic nie da. Przecież z każdym kandydatem można się spotkać porozmawiać, zadać mu trudne pytania na żywo i wyrobić sobie opinie. Pisanie że p. Ostrowski, p.Szlachetka, p.Synowiec zrobił to a nie zrobił tamtego na tym forum to opinie własne. Można sobie spisać na kartkach te problemy iść i jak pisałem porozmawiać. Wtedy wyrobimy sobie najlepszą opinie i (być może) zmienimy zdanie o jakiejś osobie kiedy poznamy lepiej co kierowało tą osobą przy podejmowaniu jakiejś decyzji.

      5 5 Odpowiedz
 • 23 wrz 2014

  tylko bezpartyjny i nieuwiązany obecnie do korytka. innego wyboru niż Synowiec nie widzę.
  jak wygra to jak zapowiada pierwsze niech rozprawi się z leniami ze straży miejskiej i już w budżecie gminy zostanie kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie, a jak przeczyści urząd z koleżanek i kolegów pana O. to znowu w kasie miasta przybędzie kolejnych kilkaset tysięcy złotych miesięcznie.
  PS. od ludzi Jarka z PiSu uchowaj nas Panie. Mamy już pomnik - wystarczy.

  10 8 Odpowiedz
 • 23 wrz 2014

  strzelnica za miliony złotych wyrzucone w błoto to pokaz tego co zrobił Ostrowski. Szlachetka mógł zrobić dla Myślenic ogromnie wielkie rzeczy siedząc w sejmiku Małopolskim - a nie zrobił kompletnie "n i c" dla swojego "ukochanego miasta" no może jego ukochanym jest Pcim, no ale zatem po co startuje na burmistrza Myślenic ??? Pcim czeka ! niech pojawi się kandydat nowy i bezpartyjny a to na niego będziemy głosować. ciekawym bardzo tego Synowca.

  15 6 Odpowiedz
 • 23 wrz 2014

  tak zgadzam się z wypowiedzią Lightman skoro ten Michał taki światowy czemu o nim piszą choćby na fb przecież to tak olbrzymi portal czemu w telewizji o nim nie słychać, zgadzam się także gazeta myślenicka informuje nas tylko o tym co jest najpierw przepuszczone przez cenzurę dlatego jej nie czytam. Ale skoro Synowiec to taki wielki człowiek to czemu się nie ujawni i nie udowodni nam że ta sława która mu przypisujecie jest tak wielka:-)

  5 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 wrz 2014

  Jedynym kandydatem "jadalnym" jest pan Jarosław Szlachetka. Jest to człowiek który potrafi pochylić się nad problemami zwykłych ludzi jakich jest wielu w naszym mieście a nie jak obecny tylko kocha tych z pieniędzmi i wpływami politycznymi.

  7 18 Odpowiedz
  • 23 wrz 2014

   Jasne pochyla się... nad problemami w Pcimiu i prezesem Kaczyńskim. Problemy zwykłych ludzi może go dotyczą ale w Pcimiu więc może warto spytać jego mieszkańców jak oni go odbierają ? Bo organizowanie zlotów Gazety Polskiej to nie jest pochylanie się nad problemami mieszkańców.

   10 4 Odpowiedz
 • 23 wrz 2014

  Lightman nie rozśmieszaj proszę lokalnej gawiedzi. Skoro Ostrowski takim orłem "managementu" to na kij mu Mietki zastepcy wierne cienie? Najważniejszą sprawą nie jest jednak ilość zarządzanych osób tylko odpowiedzialność i produktywność stanowiska.

  Napisz mi proszę, erudyto Lightmanie kto powinien świadczyć nadzór nad tym co mozna zastać w Magistracie w dniu powszednim i kto za to powinien wylecieć na pysk? Może pokusimy się o sprawdzenie kwalifikacji poszczególnych urzędników i zapytamy dlaczego młodzi, po studiach muszą wyjeżdżać do Anglii na zmywak czy na budowe?

  Paradoksem małych miasteczek jest to że pionki robią "światową" karierę burmistrza obstawiajac sie folwarkiem który po czasie zaczyna rządzić sie po swojemu i wydaje się ze nie ma na to bata. Trzeba uciąć łeb chydrze ktora żeruje na publicznych posadach. Ostrowski nie boi się utraty posady, to jego orszak budzi się od czasu przed wyborami, wiercąc sie na stołkach które mogą w końcu stracić. Dlatego właśnie pojawiaja sie teraz piewcy i prześmiewcy ktorzy gotowi są wydrapać oczy każdemu kto choć trochę zagrozi ich posadom.

  Witajcie, nie widzielismy się od ostatnich wyborów!

  13 7 Odpowiedz
  • 23 wrz 2014

   Nie pisałem, że p. Ostrowski jest orłem zarządzania. Pisałem, że w miarę ogarnia to jak wydaje się pieniądze a to duża różnica. Kto powinien sprawować nadzór ? Oczywiście mieszkańcy i burmistrz. Skoro jest źle to proponuję zebrać grupę niezadowolonych i udać się do burmistrza, TV, prasy i nagłośnić sprawę. Chyba nie masz obawy że będziesz występował pod nazwiskiem ? Jeśli chodzi o spr kompetencji urzędników jak najbardziej jest za. Kto się nie nadaje nie pracuje. Powtórzę kolejny raz to co pisałem - wszystko to można przeczytać w moich postach to przemyślenia PRYWATNE i SUBIEKTYWNE. Nie jestem piewcą p. Ostrowskiego ale uważam go za lepszego kandydata niż p. Szlachetka. Pana Synowca nie znam więc o nim nie piszę za dużo.

   6 6 Odpowiedz
 • 23 wrz 2014

  Po pierwsze, primo - nie ogarnia. A to że doi dotacje unijne na lewo i prawo to sukces? Nie rozsmieszaj mnie przyjacielu.
  Zapytaj Ostrowskiego jaki jest stosunek przychodu wlasnego gminy do spłat zaciagnietych kredytów, poproś o projekcję dziesiecioletnią. I to ma być zarządzanie? Z mojej perspektywy to trwonienie publicznych pieniędzy. Manager odpowiada własną kasą za zaciągnięte ktedyty. Zapytaj Macieja co on o tym sądzi.
  Po drugie -primo kto pojdzie na spotkanie skoro połowa miasta ma zatrudnienie na posadach a połowa ma w dupie? Już to przerabialismy.

  A propos, jak zgloszę własną osobę na kandydata do stanowiska Burmistrza Gminy Myślenic podpiszę się imieniem i nazwiskiem. Nie sądzę jednak aby w tym momencie bylo to konieczne.

  8 6 Odpowiedz
  • 23 wrz 2014

   Twoja opinia, że nie ogarnia - masz do niej prawo tak samo jak ja mam prawo, żeby się nie zgadzać. "Dojenie" dotacji nie jest sukcesem ? Czyli każdy może dostać unijne pieniądze na kilkadziesiąt albo więcej milionów złotych? Nie trzeba mieć jakichkolwiek umiejętności żeby je pozyskać? Ciekawa opinia ale z nią również się nie zgadzam. Nie będę pytał p.Ostrowskiego bo na obecną chwilę nie musi mnie przekonywać. To raczej powinni robić ci którzy starają się o ten urząd. Jeśli mnie przekonają to jak najbardziej oddam na nich swój głos. Napisałeś "z mojej perspektywy(...)" i o to się rozchodzi. Twoja perspektywa niekoniecznie musi być taka jak moja. To co Ty uważasz za dobre, ja uważam za złe i na odwrót. Kto pójdzie na spotkanie ? To już nie moja sprawa bo to Ty masz jakieś większe uwagi i trudne pytania do burmistrza. Jeśli masz styczność z osobami które są na posadach ale nie chcą w jakiś sposób nagłośnić problemów albo tego co uważają za problem to niestety ale muszą przyjąć obecny stan rzeczy.
   P.S. Co do nazwiska to chodziło mi o to, że jeśli są faktycznie takie problemy jak piszesz, bałagan w urzędzie to możesz to nagłośnić w mediach lokalnych, wśród znajomych ale musisz liczyć się z tym, że będzie znane Twoje nazwisko. Być może przekonasz więcej ludzi a wtedy dołączysz do kandydatów na burmistrza. Czego szczerzę życzę.

   6 5 Odpowiedz
 • 23 wrz 2014

  Święte słowa powyżej napisał myśleniczanin007. Brak kompetencji i kolesiostwo w myślenickim magistracie aż razi. Czas ma zmianę tych na stołkach bo już ich opieszałość woła o pomstę do nieba. Już widok urzędniczki która podczas załatwiania klienta opycha się pączkami i popija kawusią stał się synonimem Urzędu Miasta w Myślenicach.
  Czas to zmienić !!!!!!! Dość !!!!!!
  Na szczęście pokolenie 30+ i 40+ ma tego dość i myślę, że postawi krzyrzyk przy kandydatach niezależnych takich jak M.Synowiec

  13 9 Odpowiedz
 • 23 wrz 2014

  Widzę że tutaj piękna kampania się robi dla Pana Synowca (ciekawe czy to jedna i ta sama osoba piszę) Ja tego Pana nie znam i NIGDY nic o nim nie słyszałem a zaznaczam że nie czytam myślenickiej, mam szersze horyzonty :) Dlatego trochę śmieszne jest, że ktoś krytykuje Ostrowskiego czy Szlachetkę, którzy jakby nie było jakieś (mniejsze lub większe) doświadczenie mają, a promuje Synowca o którym mało kto słyszał. Nie dziękuje ja swojego głosu na "nołnejma" oddawał nie będę. Równie dobrze można zabrać z Rynku pierwszego lepszego Janusza (nie obrażając p. Synowca) i przedstawiać go jako muzyka który tam z kimś zgrał i jakąś nagrodę zdobył itp i dzięki temu ma dostać fotel burmistrza MiG Myślenice ? Proszę Was...

  20 13 Odpowiedz
 • 23 wrz 2014

  Bolek nie mów że nie wiesz kto to M.S. ??? A no tak czytamy tylko gazetkę myślenicką, więc brak wiedzy zrozumiały.

  12 11 Odpowiedz
 • 23 wrz 2014

  Bolek a doswiadczenie to jak się zdobywa, przez zasiedzenie? Czy też może przez częste zmiany na stanowiskach?
  Nic z szerokich horyzontów gdy perspektywy brak...

  11 7 Odpowiedz
 • 23 wrz 2014

  Prawda jest taka, że wybory tuż tuż... a ja nic nie wiem o jakichkolwiek programach, spotkaniach (czytaj: "obiecankach-macankach").
  Mamy w ciemno głosować, na nazwiska ?
  To ja... zostaję w domu

  8 3 Odpowiedz
 • 23 wrz 2014

  Mysleniczanie, stworzyć komitet wyborczy i wyłanić kanydata to nic trudnego. Dlaczego Szlachetka "NIE" - wiemy. Dlaczego Maciej "NIE" - wiemy.

  4 6 Odpowiedz
 • 23 wrz 2014

  głosujmy tylko na Miśka Synowca ! ! !

  mówię nie układom pana O i pisowym poglądom pana Sz ! ! !

  11 12 Odpowiedz
 • 23 wrz 2014

  Tylko jedna osoba z imienia i nazwiska ,reszta nie wiado ,zielone ludziki.Chwalcie ,gańcie ale imie nazwisko ,każdy cwaniak,no prosze,błotem to na razie obrzucają sie zielone ludziki z miasto info.pl.ŻENADA

  5 2 Odpowiedz
  • 23 wrz 2014

   Tak, anonimowo, podobnie jak anonimowe będą nasze głosy. Ot, prawa demokracji.

   Pierwsza sprawa: ci wszyscy ludzie układu poupychani po urzędach, z tym trzeba zerwać raz na zawsze! Ludzie obudźcie się! Precz z putinostwem w PL i Mce! Prezesik od kanalizacji, dyrektorek z zarządu dróg powiatowych i cała lista innych.. niedobrze się robi.
   Zdrowa demokracja to wymienność osób, wszystko inne jest tylko pozorem demokracji!!!

   Druga sprawa: aparatczykostwo partyjne. Boże broń od upolityczniania samorządów i upychania partyjnych koleżków gdzie wlezie. Tego chcemy?

   Powtarzam: TWÓRZCIE KOMITETY i wyłaniajcie kandydatów, (wreszcie) swoich kandydatów! Jest szansa obalić MO i rozbić układ. Wybór JS nie zmieni istniejących patologii, bo on już jest powiązany różnymi zależnościami.

   5 9 Odpowiedz
 • bob bob 23 wrz 2014

  dobry wieczór:)
  minely 4 lata:)
  dzis opozycja jest koalicją a częśc koalicji opozycja:)
  90 procent radnych opozycji bedzie startować od Macieja
  wygrac wybory i rządzic to dwie rozne sprawy
  Na forum mozna duzp przeczytać na temat kompetencji - i mysle ze kazdy kandydat bedzie je posiadał tylko różne;)
  Jak widać zaczeła sie miła kampania wobec pana Synowca ktory nawet może nie wie ze o nim sie tak dużo tu pisze
  dlatego go serdecznie pozdrawiam

  Ja i tak bede glosował n Jarosław Szlachetkę bo to jedyny kandydat ktory może wygrac wybory z MO

  7 9 Odpowiedz
 • 23 wrz 2014

  maktor powyżej,

  Zgadzam się w 100%. W UM Myślenice każdy interesant jest traktowany jak intruz. Do tego panie nie mają oporów by podnieść głos na interesanta i nie boją się tego robić bo interesant nawet jak pójdzie na skargę do burmistrza to i tak ten zaśmieje się, a paniom (przyjaciółkom) nic nie zrobi. Jest na tym forum mnóstwo porównań naszej władzy do tego co robi Putin w Rosji. I tak jak w Rosji nie ma jak wyzwolić ludzi od autorytarnych rządów które szkodzą miastu i jego mieszkańcom. Co trzeba zrobić aby ludzie w Myślenicach przejrzeli na oczy i nie wybrali znowu na kolejne lata ludzi, którzy zrobili w magistracie istną "mafię". Przecież po 15 latach rządów jednych i tych samych ludzi musi przyjść ktoś kto w końcu skontroluje to co dzieje się we władzach miasta. Musi przyjść osoba która ujawni jaki jest faktyczny stan kasy naszej gminy, osoba która ujawni w jaki sposób przebiegały wszystkie przetargi dla gminy i w końcu osoba która po przejęciu stanowiska burmistrza powie ile kosztuje nasze miasto utrzymywanie setek niepotrzebnych urzędników zatrudnionych w ostatnich 15 latach.
  Niech to będzie Jarosław Szlachetka lub Michał Synowiec, ważne by była to osoba która po tygodniu rządów powie nam w jakim stanie tak naprawdę jest gospodarka naszego miasta, a boję się że prawda będzie przerażająca. Myśleniczanie idźmy do urn i zagłosujmy na ludzi nie związanych z obecnym burmistrzem. tak samo zróbmy na szczeblu radnych do rady miasta. nie głosujmy na ludzi obecnego burmistrza, pozwólmy do władz miasta wejść ludziom niezależnym i nie umaczanym w żadną obecną władzę.

  14 6 Odpowiedz
 • 24 wrz 2014

  Czy bycie w partii musi być złe?
  Wydaje mi się że warto by się zastanowić czy oby na pewno identyfikowanie się p. Szlachetki z PiSem jest takie złe i okropne jak to niekurzy przedstawiają. Na ogół piszecie "... a on jest partyjny". Tak, jest ale wydaje mi się że to nie jest jego wada a wręcz przeciwnie - zaleta. Dlaczego? A dlatego że nie boi się identyfikować z ideałami jakimi się kieruje. Już to we wcześniejszym poście pisałem ale czas rozwinąć. Jeśli spojrzeć na jego drogę kariery to można zauważyć że sprawy prostych ludzi nie są mu obce. Gdybym nie wiedział że niemal całe życie spędził z M-cach to rzekłbym że to "swój chłop". Taki, który zawsze potrafi stanąć w obronie gdy komuś dzieje się krzywda. Którego raz dane słowo jest nie do przecenienia. Wiem że organizacji kolonii dla dzieciaków i wyjazdów na Lednicę nie można porównywać do zarządzania firmą o międzynarodowym rozgłosie ale jakoś nie słyszałem aby burmistrz kiedykolwiek z własnej woli zatroszczył się o te społeczne sprawy.

  Jeden z moich poprzedników napisał coś w stylu "w mieście wszyscy za Ostrowskim, można mieć tylko problem ze wsią". Widać tutaj jak na dłoni jak wąski jest krąg zainteresowań rządzących.Dlaczego tylko Myślenice, Jawornik i Krzyszkowice, będąc pod płaszczykiem odpowiednich ludzi, mogą czerpać z tego profity kosztem innych? Wybory samorządowe to czas gdy głosujemy na swoich kandydatów których znamy (kto to jest p. Synowiec?) i wiemy na co możemy liczyć z ich strony (bądź się tego spodziewamy). Chciałbym przypomnieć że głos mieszkańca wsi jest tyle samo wart co mieszkańca ul. K. Wielkiego, Wybickiego czy os. Tysiąclecia tak więc piewcy monarchii ostrowskiej niech mają się na baczności bo jeszcze te przechwałki mogą im wyjść bokiem.

  Zapatrzonym w burmistrza pragnę przypomnieć czasy gdy właśnie jego wybierano na pierwszą kadencję. Bo młody, bo energiczny, bo nowy... Pan Ostrowski już pokazał swoje kompetencje i każdy, jak jeden mąż, odczół je pośrednio bądź bezpośrednio na swojej skórze.

  Wracając do partyjniactwa i otaczania się "niezrzeszonymi". Często można zauważyć w postach pod artykułem jak to niby burmistrz ma swój "klub przyjaciół królika" i jak wolny jest on od partyjniaków. Z drugiej jednak strony każdy kto wypisuje takie rzeczy dobrze wie jak jest. Jeśli Pan Ostrowski tak się wzdraga przed tymi ludźmi to niech przypomni wszystkim zainteresowanym w jakim towarzystwie spędził ostatnie tzw. "Derby Polski" na stadionie miejskim w Krakowie? Na co dzień, oficjalnie tacy "be" a na meczyk to już poza oczami "plebsu"?
  Swoją drogą panów Ł. i G. w tym towarzystwie ale to już pozostawiam ich sumieniu szacunku dla swoich wyborców.

  "Kończ waść Ostrowski, wstydu oszczędź"

  PS> Pozdrawiam p. Lightman. Mimo że preferencje wyborcze mamy różne, konstruktywna rozmowa z pańskiej strony jak widać jest możliwa bez rzucania prostymi inwektywami :)

  9 8 Odpowiedz
 • 24 wrz 2014

  Demokracja = zło głosują tylko ludzie zainteresowani. ci oszukani mają dość siedzą w domach i nie idą na wybory bo szkoda czasu.. stracili nadzieję, a kto na tym koniu jedzie ? ZAINTERESOWANI... Czyli wybierz sobie raz na 4 lata swego pana i ciesz się że żyjesz jeszcze...

  5 6 Odpowiedz
 • 24 wrz 2014

  Prawda jest taka Ostrowskiego na burmistrza wybrali mieszkańcy a teraz go krytykują krytykują go też Ci którzy do wyborów np nie poszli bo uważali "po co bo i tak to nic nie zmieni" a mogli zmienić. Rozpisywanie sie na temat kto coś zrobił czy też nie zrobił i tak nic nie zmieni bo prawda jest taka że wszyscy co grzeją stołki na stanowiskach mają nas jako mieszkańców głęboko w .... liczy się to że maja pieniądze domy auta a reszta nie ważna. Burmistrz co miał zrobić to zrobił wybudował sobie dom kupił samochód to teraz niech zwolni z honorem stołek i da się tak na prawdę nachapać innym którzy jak myślę też nic nie zrobią dla nas tylko dla siebie. Zobaczycie przy następnych wyborach taka sama pogadanka będzie więc po co to wogóle ciągnąć i obrażać się na wzajem. Wszystkim kandydatom życzę szczęścia w wyborach i niech się cieszą że będą mieć wysokie pensję i nie będą musieli się martwić o jutro. Nikt nikomu nie broni żeby staną w wyborach o stołek i ciepłe miejsce przy korytku:-) Pozdrawiam

  6 6 Odpowiedz
 • 24 wrz 2014

  @dorota29091
  Mimo że w tym co napisałaś jest wiele prawdy, smuci mnie ton w jakim to zrobiłaś a konkretnie wielki żal. Jak rozumiem Twoje oczekiwania wyborcze już nie raz zostały zawiedzione. To nie znaczy jednak że mamy zawiesić na kołku swój obywatelski obowiązek. Niestety (albo stety) system wyboru i sprawowania władzy mamy taki a nie inny a demokracja to najlepszy z najgorszych systemów jaki człowiek kiedykolwiek wymyślił. Tak się tylko składa że mieszkańcy tylko raz na 4 lata dostają w swe ręce jedyną broń jakiej boi się władza - głos wyborczy. Tylko w obliczy tego głosu kłania Ci się w pas, na ostatnią chwilę rozkopuje miasto i uśmiecha się z billboardów.

  Nie zmienia to jednak faktu że naszym obowiązkiem jest brać odpowiedzialność za losy nie tylko nas samych ale i naszych rodzin. Każdy zasługuje na szansę. Pan Ostrowski swoje szanse już wykorzystał.

  Czas na zmiany! Czas na nowe jutro!

  4 7 Odpowiedz
 • 24 wrz 2014

  fragment artykulu... raczej nie bedzie tego w GM.

  Dane te przytacza "Puls Biznesu". Podstawą rankingu jest wskaźnik długu do rocznego dochodu samorządu.

  W takim ujęciu najbardziej zadłużonym województwem w Polsce jest mazowieckie (73,4 proc.), wśród miast wojewódzkich – Toruń (86,3 proc.), powiatowych – Myślenice (106,4 proc.), a grodzkich - Siedlce (76,9 proc.). W kategorii "małe miasta" na czele jest dolnośląski Przemków (98,34 proc.), a powiatów - tucholski (72,2 proc.).

  zostawie bez komentarza.

  14 6 Odpowiedz
 • 24 wrz 2014

  w jakim towarzystwie spędził ostatnie tzw. "Derby Polski" na stadionie miejskim w Krakowie? Na co dzień, oficjalnie tacy "be" a na meczyk to już poza oczami "plebsu"?
  niestety normalni ludzie nie maja czasu sprawdzac co robi i z kim sie spotyka nasz obecny burmistrz po pracy bo to nie ma zadnego powiazania z tym czy jest dobrym kandydatem czy nie ...
  Za chwile moze dowiemy sie w jakim kolorze bokserek chodzi nasz obecny burmistrz lub jakiej pasty do zebow uzywa tylko co to ma za znaczenie ? odbiega to od sensu powyzszego artykulu :)
  Jezeli tak bardzo jestes zafascynowany panem Szlachetka to moze skup sie na konkretach ktore zrobil dla Myslenic a nie informowaniem nas jak pan Ostrowski spedza wolny czas bo to nie jest Portal typu ,, Pudelek '' i malo kogo interesuja prywatne sprawy naszej wladzy .Ludzi interesuja fakty a nie wciskane na sile subiektywne opinie sorry kazdy ma prawo do wlasnego zdania Ty rowniez - ok ale chyba mamy gdzies jakies granice .... Schodzisz na boczne tory a to juz zaczyna przypominac mi plotkujace kobiety na targu co robi sie nie smaczne .... Kazdy ma prawo glosowac na tego kto mu pasuje i spieranie sie tu o to ktory z kandydatow jest lepszy - mysle nie wiele zmieni ...

  9 4 Odpowiedz
 • 24 wrz 2014

  Dobry artykuł, pod którym można się wypowiedzieć. Tylko dlaczego w tym artykule głosowanie internautów dotyczy tylko panów Ostrowskiego i Szlachetke, którzy dopiero ogłosili chęć startu w wyborach a przecież nie zgłosili formalnie wniosków ws. kandydatury. W takim układzie autor w/w artykułu powinien zamieścić w rankingu nazwiska innych potencjalnych kandydatów którzy również formalnie jeszcze zgłoszeni nie są, a są przesłanki do tego że będą startować. Mówię tu o panach : Gowinie, Synowcu i Kielanie. Dajmy mieszkańcom gminy zagłosować na szerszą grupę kandydatów.

  9 4 Odpowiedz
  • 24 wrz 2014

   podpisuję się pod tym obiema rękoma. zróbcie na miasto-info ranking ale ze wszystkimi nazwiskami które brane są pod uwagę odnośnie wyborów tzn. Szlachetka, Ostrowski, Synowiec, Kielan i Gowin. być może wynik będzie zaskakujący gdy głosujący będą mieć większy wybór niż dwóch "liderów".

   7 7 Odpowiedz
  • 24 wrz 2014

   Czas na złożenie wniosków kandydaci mają do 17 października. Burmistrz ogłosił swój udział w mediach, natomiast drugi kandydat potwierdził swój udział kontaktując się z nami (redakcja@miasto-info.pl). Jeżeli sztab innych potencjalnych kandydatów potwierdzi ich zgłoszenie, chętnie o tym wspomnimy na naszych łamach. Tekst dotyczy kandydatów wyrażających chęć startowania w wyborach. Lista oficjalnych kandydatów ukaże się po ogłoszeniu ją przez Państwową Komisję Wyborczą, co jak można przypuszczać nastąpi najwcześniej 18 października.

   2 1 Odpowiedz
 • 24 wrz 2014

  @Alaa
  Tak burmistrz jak i wszyscy nasi samorządowcy są osobami publicznymi oraz sprawują obowiązki z nadania wyborców. Ich praca jest czynnością zaufania publicznego. Z racji przytoczonych przeze mnie faktów uprzejmie Cię informuję że to właśnie nasza sprawa czym zajmuje się p. Ostrowski!. Dlaczego podczas wyborów dystansuje się od osób z którymi wiadomo że na drugi dzień wypije samorządowego brudzia? Interesuje mnie, jak i zapewne nie małą liczbę mieszkańców, dlaczego mówi jedno a robi drugie.

  To czy jest dobrym kandydatem czy nie, pozostawiam każdemu do własnej oceny. Moja jest negatywna i wymaga szacunku. Każdy głos w dyskusji jest wartościowy jeśli tylko coś do niej wnosi, a mój jak mniemam to robi.

  Sposób w jaki opisuję swoje przemyślenia i spostrzeżenia nie jest tutaj najważniejszy a raczej ich kontekst z którego wynika smutna (dla wyborców) prawda.

  Co do Panów: Gowin, Synowiec i Kielan. Szanowni, niestety ale dla mnie nadal pozostajecie, jak to ktoś wcześniej określił, "nonejmami". Wyskakujecie jak filip z konopi tylko przy okazji wyborów. Niestety ale głosy swych "teczkowych" nie wystarczą do funkcji burmistrza. Na zaufanie większej grupy wyborców pracuje się latami, dlatego tacy kandydaci jak p. Szlachetka i Ostrowski mają moralne i społeczne prawo o ubieganie się o tę funkcję.

  4 11 Odpowiedz
 • 24 wrz 2014

  .. Z racji przytoczonych przeze mnie faktów uprzejmie Cię informuję że to właśnie nasza sprawa czym zajmuje się p. Ostrowski!. ..
  Moze twoja sprawa bo ja niestety mam do robienia ciekawsze rzeczy niz monitorowanie naszego obecnego burmistrza po godzinach pracy ... Zwlaszcza ze z tego co wiadomo pan Szlachetka rowniez otacza sie w towarzystwie osob ktorych zasady morlane daleko odbiegaja od prezentowanych przez niego zadad Bog Honor Ojczyzna no ale coz ... zycze Ci dalszej cierpliowsci i motywacji w spedzaniu 80 procent swojego zycia na przeswietlaniu tego co robi nasz burmistrz i 20 na robieniu kampani wyborczej panu Szlachetce na miastzo- info .
  Mimo to mam nadzieje ze nie masz do mnie urazu w koncu jak kazdy mam prawo do przedstawienia swojego zdania :)

  7 1 Odpowiedz
 • 24 wrz 2014

  @Alaa
  Wbrew temu co sugerujesz, nie śledzę burmistrza w trakcie jego czasu wolnego. Zupełnie przypadkowo natknąłem się na jego i całą świtę podczas tego wydarzenia. Nie ukrywam też że byłem tą sytuacją bardzo zniesmaczony jako jego potencjalny wyborca.

  Co do robienia kampanii to mam ciekawsze rzeczy do roboty niż wypisywanie pochwalnych bądź karcących pieśni. Czuję się jednak w obowiązku stanąć po stronie p. Szlachetki, tak samo jak Lightman staje za p. Ostrowskim czy każdy inny którzy się tutaj wypowiadają.

  Nie, nie mam do Ciebie urazy :) Ufam że jesteś "ok". Po prostu nasze preferencje wyborcze nieco się od siebie różnią ;). W końcu i tak słońce świeci jednakowo dla mnie jak i dla Ciebie :)

  3 5 Odpowiedz
 • 24 wrz 2014

  zagłosuję na każdego byle nie był zbabrany porażkami w kierowaniu miastem.
  te dane odnośnie zadłużenia jakie przytoczył powyżej majcinek są przerażające.
  myślenice są jednym z najbardziej zadłużonych miast w polsce. chyba coś tutaj jest nie tak.
  polityków z pisu też nie trawię. pozostaje zatem głosować na wolnych od zbabrania nawet takich których nie kojarzę czyli na Synowca bądź Kielana.

  8 5 Odpowiedz
 • 24 wrz 2014

  Nie, nie mam do Ciebie urazy :) Ufam że jesteś "ok". Po prostu nasze preferencje wyborcze nieco się od siebie różnią ;). W końcu i tak słońce świeci jednakowo dla mnie jak i dla Ciebie :)

  Widze ze mimo Twoich przekonan masz jednak troche dystansu do siebie i pogladow jakie prezentujesz i to mi sie podoba !
  :)

  6 1 Odpowiedz
 • 24 wrz 2014

  @LOKAR
  Pomysł na pierwszy rzut oka jest dobry aczkolwiek warto zwrócić uwagę że wynik nie do końca byłby miarodajny. Że przypomnę ubiegłe wybory i lansowanie m.in. w miasto-info osoby Pana Kielana. Gdy przyszło do wyborów piękne wizje jakie przed nami roztaczał rozbiły się o urny wyborcze i zginęły z kretesem a sam Pan Kandydat przez te lata jakoś nie dał mi argumentów za tym abym zmienił swe zdanie o nim. Osobiście nic do niego nie mam ale jest w tym przypadku jaskrawym przykładem jak chciejstwo i potrzeba chwili nie idą w parze z zapałem i wytrwałością.

  Powracając do wątku pragnę nadmienić że do tego aby zostać burmistrzem nie wystarczą głosy rodziny, przyjaciół oraz (o zgrozo) nawet sąsiadów z osiedla. Parafrazując klasyka - "ROZPOZNAWALNOŚĆ GŁUPCZE!". Każdy z nas codziennie ma przy sobie coś co wybitnie świadczy o tym że ten wybór nie jest wewnętrzną sprawą kilku myślenickich dzielnic. Mówię tutaj o dowodzie osobistym, na którego tylnej stronie mamy jasno i wyraźnie napisane.

  "Wydany przez burmistrza MIASTA I GMINY Myślenice"

  Tak więc obawiam się że głosy liczone w setkach to kropla w morzu potrzeb.
  Poza tym, bez urazy dla Redakcji, portal ten nie jest centrum badania opinii społecznej, czy tego chcemy czy nie. Nie każdy mieszkaniec gminy interesuje się tym co tutaj jest wypisywane więc jakikolwiek sondaż będzie tylko zaciemniał obraz sytuacji, jakikolwiek wynik by nie przedstawiał.

  4 6 Odpowiedz
 • 24 wrz 2014

  TWÓRZCIE KOMITETY WYBORCZE I WYŁANIAJCIE SWOICH WŁASNYCH KANDYDATÓW - zachęcajmy się do tego. Tylko nasi własni kandydaci, nie ci z rozkazu czy pozwolenia partyjnego!

  Grzegorz Dominik Kaczor [to pseudonim], może przestaniesz jechać tą swoją zawiłą górnolotną retoryką? Jakie wypracowane wypowiedzi, chyba baaardzo zależy Ci na sukcesie pewnego kandydata, czyż nie? Skoro tak, to pytanie skąd masz tyle motywacji do zabiegania o czyjś sukces, z czystego hobby, powinowactwa, czy jak...?

  Ustosunkuję się tylko sprawy przynależności partyjnej kandydata i tego co to za sobą pociąga. W pewnym momencie Szlachetka dla ciepłej posadki w Pcimiu zostawił nasze miasto gdzieś. Sami oceńcie taką postawę. Tak, wielce szanowny poseł mentor wcisnął go tam po partyjnych pisowskich układach i odtąd trzeba było karmić w Pcimiu jeszcze jedną gębę. Ktoś kiedyś napisał, że obejmując to stanowisko NIE SPEŁNIAŁ OKREŚLONYCH USTAWOWO WYMAGAŃ!!! Ot, Prawo i Sprawiedliwość!!

  Co zrobił przez ten czas, pytałem już na tym forum - nikt nie potrafił podać nawet 1 konkretu co ten człowiek robił przez parę lat na specjalnie pod niego utworzonym stanowisku w Pcimiu?...

  Ktoś jeszcze uważa, że przynależność partyjna nie zobowiązuje ani nie szkodzi? Dlaczego Kaczyński bywa w Pcimiu? Dlaczego poseł ma wypływ na obsadzanie stanowisk w powiecie? Nie wciskajcie nam ciemnoty! Przynależność partyjna wiąże się z podległością wobec tych, którzy stoją wyżej w hierarchii. TAK, UTWÓRZMY KOLEJNĄ GMINĘ KTÓRĄ BĘDZIE KIEROWAŁ PIS, czyli Kaczyński, ale super! Inwazja działaczy PiS na Myślenice, była rodzinka na urzemdzie, tera będzie partyja na urzemdzie. Ach, Kaczyński się ucieszy, częściej odwiedzi, zobaczy rondo Lecha. Tęgie głowy nad tym siedziały, ojojoj. Wcale nie głupie...

  5 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 wrz 2014

  Viv radzi przekwalifikować się i co?Dalej zarabiać 1300 na rękę bo większość tak płaci z wyjątkiem dużych firm i firm zagranicznych a pozostali płaca minimalna i jeszcze mówią że robią łaskę tworząc miejsca pracy.Oczywiście w naszym kraju nie ma czegoś takiego jak zmowa pracodawców,to wymysł oszołomów i związkowców????
  Nie wierzycie,proszę poczytać oferty UP ,wszystko płaca minimalna.

  4 3 Odpowiedz
 • 24 wrz 2014

  @maktor
  Wbrew temu co sugerujesz, nie działam tutaj z niczyjego nadania a z obywatelskiego obowiązku. Dlaczego to że jasno opowiadam się za jednym z kandydatem, Ty określasz jako in minus? Przeczytaj parę poprzednich wpisów mojej skromnej osoby w tym temacie a sam będziesz sobie mógł odpowiedzieć dlaczego zagłosuję na tego a nie innego kandydata.

  Czy to że jest twarzą PiSu w M-cach to minus? W dzisiejszych czasach raczej wręcz odwrotnie. Są osoby które głosują na nazwiska ale są i takie które głosują na partie a ta jak widzimy w prorządowych nawet mediach, wychodzi na prowadzenie w sondażach. Wszyscy zainteresowani wiedzą że i w naszej małej ojczyśnie jaką jest gmina, PiS znowu będzie znaczną siłą. Jeśli tylko zaproponują atrakcyjną wizję to dlaczego mam na nich nie głosować?

  Oczywiście nie wykluczam zawodu związanego z niewywiązaniem się z wyborczych obietnic ale tutaj nie ma definicji - partyjny czy bezpartyjny, wytłumaczenia nieudolności i taryfy ulgowej nie będzie a historia go osądzi...

  2 6 Odpowiedz
 • 24 wrz 2014

  Będę odpowiadał tylko na rzeczowe wpisy, nie chodzi kto jest czego czy czyją twarzą. Nic nie warte są również słowa.

  Chodzi o konkretne czyny i zachowania. Dlaczego zostawił Myślenice? Dlaczego Pcim? Dlaczego przez posła? Dlaczego z pominięciem wymaganego doświadzenia? Dlaczego wicewójt w kilkutysięcznej gminie? Co zrobił? Ile zarobił?

  5 6 Odpowiedz
 • 24 wrz 2014

  @maktor
  Jako że nie jestem na tyle blisko przy p. Szlachetce więc nie odpowiem Ci na te pytania. Liczę że zadasz je osobiście Panu Szlachetce podczas spotkań które organizuje z mieszkańcami. Informacji o nich nie trzeba daleko szukać. Weź GM i zerknij. Jeśli z takim zapałem z jakim zadałeś powyższe pytania udasz się z tym do p. Szlachetki, wróżę Ci pełny sukces. Wręcz zachęcam do tego. Jeśli jednak uznajesz że nie warto iść do tego tzw. "pisowskiego aparatczyka" to niestety ale Cię zawiodę, jeśli nie z pierwszej ręki to wogóle się tego nie dowiesz. Jak mniemam to bardzo ważne dla Ciebie informacje więc idź i zapytaj a nie czekaj aż "samo do Ciebie przyjdzie a micha będzie pełna".

  4 4 Odpowiedz
 • 24 wrz 2014

  Jak czytam to widzę że w wyborach startuje również zwykły obywatel naszego miasta niejaki Michał Synowiec - jak piszecie osoba niezależna.
  No to już chyba wszyscy wiedzą na kogo głosować by dać popalić niezatapialnemu obecnemu burmistrzowi i namaszczonemu przez Jarosława Polske Zbaw - Szlachetce.

  8 15 Odpowiedz
 • 24 wrz 2014

  Polecam najnowszy ranking osiągnieć naszego ukochanego przywódcy. Długi Gierka to pikuś przy naszym zadłużeniu, ale nowe ronda i chodniki na wybory będą skończone!
  106% zadłużenia Myślenic ? Towarzysze by sie nie powstydzili. Takie efekty rozdawnictwa i nietrafionych kosztownych inwestycji...
  http://wmeritum.pl/niechlubny-ranking-najbardziej-zadluzonych-samorzadow/

  15 5 Odpowiedz
 • 24 wrz 2014

  Z tym zadłużeniem miasta to jakaś masakra. Rany Boskie co oni zrobili z naszymi Myślenicami :((

  Aktualny ranking "Pulsu Biznesu" - najbardziej zadłużone miasto powiatowe w Polsce:

  MIASTA POWIATOWE

  Myślenice (małopolskie) 106,39%
  Skarżysko-Kamienna (świętokrzyskie) 80,10%
  Sejny (podlaskie) 76,25%
  Pisz (warmińsko-mazurskie) 74,62%
  Kamień Pomorski (zachodniopomorskie) 68,88%
  Pułtusk (mazowieckie) 67,33%
  Wieliczka (małopolskie) 65,95%
  Gryfino (zachodniopomorskie) 64,58%
  Włodawa (lubelskie) 62,01%
  Milicz (dolnośląskie) 61,34%
  Nowa Sól (lubuskie) 61,00%
  Gołdap (warmińsko-mazurskie) 58,79%
  Proszowice (małopolskie) 58,59%
  Opoczno (łódzkie) 57,88%
  Końskie (świętokrzyskie) 57,66%

  To będą spłacały całe pokolenia naszych dzieci i wnuków :((

  14 6 Odpowiedz
 • 24 wrz 2014

  Gdybym nie widziała tego rankingu to bym nie uwierzyła. Przecież Myślenice to jeden wielki BANKRUT !!!!!!!!
  Jak taki ranking zobaczą wyborcy to Maciek ma po zawodach. Co z inwestycji pokazowych dla ludu jeśli miasto jest na etapie upadłości finansowej ? Potrzeby nowy burmistrz i to od zaraz.
  Tylko J. Szlachetka albo M. Synowiec niech naród wybierze i niech uratują budżet miasta przed katastrofą finansową.

  14 8 Odpowiedz
 • 24 wrz 2014

  Eee tam. Nie jest tak źle.
  W kraju są dwie jednostki samorządu bardziej zadłużone od nas: Rewal (258%) i Ostrowice (142%).
  Czyli jeszcze mamy pole manewru (czyt. dalszego zadłużania).

  5 6 Odpowiedz
 • 24 wrz 2014

  głosować na niezależnego, bezpartyjnego, nieskorumpowanego w tej chwili tylko kandydat o nazwisku synowiec spełnia te warunki. reszta kandydatów nie spełnia przynajmniej jednego z powyżej wymienionych kryteriów.

  ps. z tym jak zadłużone są Myślenice to jest jakiś dramat,to nadaje się do programu typu: uwaga lub expres reporterów

  9 13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 wrz 2014

  To teraz dopiero to zauważyliście??
  A wyborcy dalej bedą głosować na Jaśnie Pana bo zrobił chodnik,wyremontował remizę czy kupił straży nową zabawkę.Ludzie nie szukają takich rzeczy w necie tylko czytają GM a tam Międzyzdroje Małopolski.

  13 6 Odpowiedz
 • 24 wrz 2014

  czyli wszyscy w Myślenicach jesteśmy tak naprawę bankrutami skoro nasze miasto jest najbardziej zadłużonym miastem w Polsce. kur......a to są jakieś jaja, co ta władza narobiła najlepszego ? my i nasze prawnuki będą spłacać i spłacać i spłacać i spłacać

  13 6 Odpowiedz
 • 24 wrz 2014

  Przez następne lata będą dużo mniejsze inwestycje. Oby podatki nie poszly w górę.

  4 5 Odpowiedz
 • 25 wrz 2014

  Za utopienie miasta w największych długach historii miasta, panu Ostrowskiemu mówię - NIE
  Za nierobienie nic dla Myślenic będąc cztery lata w sejmiku wojewódzkim, panu Szlachetce mówię - NIE

  Podczas wyborów powiem TAK - Gowinowi lub Synowcowi jeśli wystartują.

  podpisano: załamany długami miasta mieszkaniec Myślenic

  9 14 Odpowiedz
 • 25 wrz 2014

  A kto to jest p. Synowiec ?

  15 1 Odpowiedz
 • 25 wrz 2014

  @robertson
  To może podzielisz się z nami informacją na jakiej podstawie mówisz Panu "nonejmowi" Synowcowi TAK? Mam jednak na konstruktywną odpowiedź.
  Wiem że głosowanie nie za kimś a przeciwko komuś "bo tak" jest popularne ale źle świadczy o osobie stosującej ten chwyt.

  7 7 Odpowiedz
  • 25 wrz 2014

   Michała Synowca znam i kojarzę bardzo dobrze ot zwykły mieszkaniec miasta jak my wszyscy
   Jeśli wystartuje w wyborach to ma mój głos dlatego że jest właśnie taki zwykły jak my 98 % mieszkańców miasta i wie co nam tym 98 % mieszkańców miasta doskwiera i co zrobić by żyło się lepiej nam 98% mieszkańców a nie 2% ludzi u władzy.

   10 11 Odpowiedz
 • 25 wrz 2014

  Nie tylko Synowcowi mówię TAK. Jeśli wystartuje Gowin to jemu na pewno powiem TAK, bo to kandydat który ma inny pogląd na miasto od Ostrowskiego i jestem pewien, że byłby genialnym burmistrzem i wyprowadził by nasze miasto na spokojne wody. Tylko wydaje mi się, że jednak kandydatura p.Gowina się nie pojawi, chociaż będę gorącym zwolennikiem by wystartował i wygrał.

  Co do p. Synowca. Może dla Ciebie drogi Grzegorzu - Michał Synowiec jest jak to nazywasz "nonejmem" dla Ciebie i osób z tzw. magistratu, które oprócz widoku na obecną władzę ( na forum miasta jak i województwa) nie sięgają dalej wzrokiem, by zobaczyć co tak naprawdę robią zwykli mieszkańcy miasta i kim są. Jak widać na powyższym forum są osoby które kojarzą p.Synowca i wypowiadają się o jego kandydaturze pozytywnie. Myślę, że kilkadziesiąt lub kilkaset osób z magistratu mogło nie słyszeć o tym kandydacie, ale Myślenice to prawie 20 tysięcy mieszkańców i tam są tacy którzy tego pana kojarzą.
  Pewnie fakt, że nie zgłosił jeszcze formalnie swojej kandydatury ( jak można wyczytać powyżej) jest trochę zastanawiającym, ale nie zapominajmy, że kandydatury można zgłaszać do 17 października. To, że są osoby które nie kojarzą tej kandydatury jest zrozumiałym. Zaiste ten kandydat nie obnosi się dla plebsu tak jak to zrobił wczoraj p.Jarosław, który wmieszał się w tłum protestujących pod dawną Vistulą, ani też nie ma możliwości chwalenia się dokonaniami w medium pt. "Gazeta Myślenicka" tak jak to ma możliwość robić obecny burmistrz. To nie znaczy jednak, że w we właściwym czasie nie ujawni się i nie zaskoczy konkurentów. Ja wierzę, że jeśli jest obecnie dobrym menagerem i ma wiedzę w tzw. marketingu to będzie dobrym gospodarzem i być może zaradzi coś na to gdzie znalazło się nasze miasto, a więc na skraju bankructwa. Poczekajmy z ocenami, kto to jest pan Synowiec do czasu jak ogłosi chęć kandydowania. Jestem pewien, że myśleniczanie w dniu wyborów chętnie postawią krzyżyk mając do wyboru kandydata niezależnego od żadnej partii, jak też kandydata który nie jest powiązany w żaden sposób z obecnymi władzami miasta.
  Powyżej można przeczytać wpisy o tym jakie długi ma nasze miasto. Nie chcę być złym prorokiem, ale jeśli po wyborach pan Ostrowski w dalszym ciągu będzie tak zadłużał miasto, to nie zdziwię się jak na kasie miasta siądzie kurator.

  10 10 Odpowiedz
  • 25 wrz 2014

   KONKRETY proszę. Co ten p. Synowiec albo Gowin zrobili dla Myślenic ? (Bo tak narzekasz że Szlachetka i Ostrowski nic nie robili). Słucham ?

   "solidarśćmałopolan67"

   A co to za problem stworzyć sobie 10 kont i z każdego zachwalać owego Synowca ? :)

   17 6 Odpowiedz
 • 25 wrz 2014

  Miło widzieć, że na tym szacownym forum tak burzliwa jest dyskusja na temat kandydatów na burmistrza.
  Od razu napiszę, że nie popieram nikogo bo i prawa głosu w gminie Myślenice nie posiadam.
  Ale do meritum: Widać, że prym wiodą kandydaci Ostrowski i Szlachetka i to pewnie któryś z nich zostanie burmistrzem Myślenic. Natomiast arcyciekawie zapowiada się walka o zwycięstwo, bo jak widzę nagle wyłonił się kandydat którego nikt wcześniej nie brał pod uwagę, mówię o Synowcu. Można by tutaj długo pisać, że mało znany itd. No ale zobaczcie w ilu postach podczas tej dyskusji pojawia się to nazwisko i jak by nie patrzyć, bryluje na tym forum. Jestem pewien, że mała popularność tego kandydata nie pozwoli mu wygrać wyborów, ale z pewnością ta kandydatura odbierze kilka może kilkanaście procent głosów jednemu z kandydatów z pary Ostrowski - Szlachetka. Pytanie tylko któremu z nich ? Jeszcze kilka dni temu śmiał bym postawić tezę, że Ostrowski wygra w cuglach z z poparciem 55% w stosunku do głosów na Szlachetkę na poziomie 45%. Dzisiaj tę tezę bym mocno zweryfikował, bo oto ten nikomu nieznany kandydat Synowiec może podebrać te kilkanaście procent jednemu z panów i co wtedy. Moim zdaniem podbierze głosy elektoratu który głosował by na Ostrowskiego. A wówczas wynik wyborów może wyglądać tak : Szlachetka - 45% , Ostrowski - 38 %, Synowiec - 17% !!! I zwycięzcą wyborów jest Jarosław Szlachetka, bo też twardy elektorat PiSu nie zmieni swoich poglądów i będzie murem za swoim kandydatem. A powiedzmy, że w drugiej turze Synowiec oświadcza, że popiera Szlachetkę i wówczas te 19% kieruje się na kandydata PISu i mamy nowego burmistrza czyli Jarosława Szlachetkę !!!.
  A więc reasumując ten "nołnejmowy" kandydat Synowiec może zrobić swoją kandydaturą całkiem spore zamieszanie na politycznej scenie w Myślenicach. Tacy kandydaci którzy często są niedoceniani zaskakują wynikiem wyborów, a jeśli będą mieć za sobą elektorat zwykłych ( jak tutaj ktoś nazwał) mieszkańców to to zaskoczenie może być nieco większe. Zatem czyżby władza w Myślenicach miała się zmienić na tę pod sztandarem PISu ? Na to wygląda, ale o tym zadecydują już sami wyborcy w dniu wyborów.

  12 5 Odpowiedz
 • 25 wrz 2014

  @robertson
  Jak widzę ciężko o jakiekolwiek konkrety jeśli chodzi o przyszłego/niedoszłego (niepotrzebne skreślić) p. Synowca. W Twojej wypowiedzi mnóstwo jest tekstu aczkolwiek nie doszukałem się w nim odpowiedzi na moje pytanie. Nie ukrywam że zawiodłem się lekko. No ale jak się nie ma co się lubi...

  @GórnaWolta
  Hmmm... jeśli mam głosować na kogoś tylko dlatego że jest, jak to określiłaś - zwykły, to ja dziękuję. Tutaj właśnie chodzi o coś zupełnie innego. Aby sprawować tak odpowiedzialną funkcję, kandydat nie może być zwykły. W końcu ma to być osoba która występować będzie w interesie mieszkańców, walczyć z bezrobociem i biedą, rozbudowywać miasto i wyciągać je z długów. Idąc tokiem Twojego myślenia, proponuję aby ściągnąć z pola pierwszego lepszego tzw. "Janusza". Ciężko pracuje na chleb dla swojej rodziny, dom remontuje a i na piwo można go zaprosić. Owszem, jest dobry w tym co robi, nawet sąsiedzi go chwalą ale co z tego skoro nie ma bladego pojęcia o rządzeniu gminą?! Nie chciałem tutaj nikogo urazić a pokazać w czym rzecz. Burmistrz musi mieć też doświadczenie samorządowe ponieważ bez tego nie może rozumieć szeregu postępowań, musi wiedzieć gdzie interweniować gdy nam będzie działa się krzywda, skąd brać środki na polepszenie naszego statusu. Obawiam się że wybierając pana S. (już nawet wyleciało mi z głowy jego nazwisko) za kilka lat słyszałbym tłumaczenie "Chciałem dobrze ale urzędnicy mi nie pozwolili". To przykre. Pan Ostrowski nie jest z mojej bajki ale wszystkie te wymagane cechy posiada, jak i Pan Szlachetka, dlatego umieszczanie między nimi Pana S. trąci myszką.

  Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że te wrzutki z Panem S. są po to aby wysondować sytuację i wprowadzić więcej pozorów. Niestety, krzywdzicie tym człowieka. Poza tym przerabialiśmy już podobną sytuację z Panami Gowinem i Kielanem, ale czy ich ktoś jeszcze pamięta? Historia już ich osądziła.

  4 3 Odpowiedz
 • 25 wrz 2014

  GDK nie siej zamętu tymi pseudo elaboratami. Nie wiem czy nie widzisz, czy udajesz że nie widzisz układu Ostrowski-Szlachetka. Albo tylko mącisz wode na płyciźnie pisząc jak Ci każą.
  Synowiec jak się zdecyduje kandydować to pomiesza szyki następcy tronu. Byleby się nie zaczął podpierać "lubianymi" lokalnymi biznesmenami jak to zrobił Wiktor bo efekt będzie wiadomy.
  Myślenicom jest potrzebny nowy zarząd nie tylko burmistrz bo to tylko przedni trzon tego tasiemca ktory zżera organizm naszej gminy. Bystry analityk biznesu ktory zainwestuje w gminę i jej mieszkańców nie w kolesi i pociotów.

  8 8 Odpowiedz
 • 25 wrz 2014

  A ja jestem tym zwykłym mieszkańcem i zagłosuję na złość sitwie na pana Synowce. A co tam. Wolny kraj

  9 10 Odpowiedz
 • 25 wrz 2014

  Długi miasta o których tu wspominancie przerażają.

  Podczas wyborów wybór jest prosty - TAK - na kandydatów Gowin, Synowiec. Wyboru dokonam w dniu wyborów.

  7 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 wrz 2014

  Może mi ktoś powiedzieć kto to jest ten Synowiec ? Pierwszy raz słyszę o gościu ? Czym się zajmuje ?

  Jakie ma poglądy- z którą partią sympatyzuje ? Prawica, centrum czy lewica bo chyba tylko głupi będzie głosował na kogoś kogo nie zna ...

  Gość w ogóle publicznie się udziela ?

  12 4 Odpowiedz
 • 26 wrz 2014

  Jak widać nikt nie raczył mi i wielu innym wyborcom przybliżyć sylwetki Pana S. dlatego nie widzę największego sensu się odnosić do tej osoby. Na chwilę obecną mamy duet Szlachetka-Ostrowski z racji tej że tylko oni mieli na tyle odwagi aby zgłosić chęć kandydowania. Jak reszta kandydatów na kandydata się zdecyduje to wtedy będziemy rozmawiać. Wyborcom nikt łaski nie robi że zgłosi się za pięć dwunasta.

  8 3 Odpowiedz
 • 26 wrz 2014

  Dokładnie zgadzam się z Grzegorzem Dominikiem Kaczorem albo ktoś kandyduje albo się zgrywa i robi sobie reklamę, poza tym kim jest Pan Synowiec i czym różni się dajmy na to od Panów Kowalskiego, Nowaka, Oskwarka czy Oprzędka ? Może niech on się zaprezentuje bo na razie jest postacią wirtualną lub abstrakcyjnym bytem. Po drugie jak wczoraj zobaczyłem w GM skład listy Macieja Ostrowskiego to popłakałem się ze śmiechu, nie przypuszczałem że urzędujący burmistrz jest aż w takiej desperacji, dziwię się też niektórym z jego listy bo jeszcze pół roku temu "rzucali na niego kamieniami" a teraz przyjaciele. Na koniec chcę powiedzieć że podpisuję się pod hasłem Pana Szlachetki "Czas na zmiany" dodał bym NAJWYŻSZY, głosuję zdecydowanie na Szlachetkę.

  10 10 Odpowiedz
 • 26 wrz 2014

  Almanzor, Grzegorz Kaczor, Sójka, ...... to trzy może cztery osoby które niekojarzą nazwiska Synowiec, a które piszą, że nikt nie wie kto to jest M. Synowiec. Panowie i Panie Almaznor, Sójka, Kaczor naprawdę to, że Wy nie znacie tej osoby nie znaczy, że inne osoby z 18 000 mieszkańców miasta go nie znają !
  Ja na przykład znam Michała i co więcej dzwoniłem wczoraj z ciekawości do niego odnośnie tego czy startuje na stanowisko burmistrza i uwaga w trakcie rozmowy mimo zapewnień, że to jeszcze nic pewnego, dało się wyczytać, że chyba jednak startuje.
  Co ja mogę powiedzeć o Michale jako osoba która zna go od dziecka i z podwórka i ze szkoły. Z pewnością to fantastyczny mąż i ojciec. Wiekowo to jest jeszcze sporo przed czterdziestką. Wiem, że obecnie zajmuje stanowisko menagera ds. marketingu w dużej krakowskiej firmie, pozwólcie, że nazwy nie wymienię :). Tak jak już tu napisano, w dziedzinie w której pracuje odnosi fantastyczne sukcesy na arenie całej Europy. Jest doskonałym menagerem więc z pewnością mógłby być doskonałym menagerem jako burmistrz. Pytacie co już zrobił dla Myślenic ? Nie wiele, bo nie miał ku temu możliwości. Jedno jest pewne - nie zrobił tego do czego doprowadziły obecne władze miasta, czyli do olbrzymiego zadłużenia Myślenic. Jestem przekonany, że Synowiec zrobi dla miasta wielkie rzeczy i wyciągnie je z długów jeśli w dniu wyborów oddamy na niego swój głos. Temu miastu potrzebny jest ktoś z zewnątrz, kto naprawi to wszystko co obecne władze zrobiły niedobrego. Aby uratować Myślenice od bankructwa potrzebny jest nie polityk typu. Szlachetka czy Ostrowski, a potrzebny jest menager z doświadczeniem takim jak Synowiec, mimo tego, że 4-5 osób na tym forum nie kojarzy tego kandydata, to w Myślenicach są tysiące osób które Michała znają i na niego zagłosują.
  Resztę o tym kandydacie przeczytacie kiedy już ruszy kampania.

  7 11 Odpowiedz
  • 27 wrz 2014

   Przykro mi ale dalej nie kojarzę Pana Synowca, wczoraj pytałem dwóch managerów z bardzo prężnych firm krakowskich o zasięgu światowym oraz kolegów z uczelni o tej profesji i nikt o nim nic nie wie. Nie podoba mi się też ta nagła egzaltacja na forum jego osobą. Podejrzewam że może to być sprzymierzeniec obecnego burmistrza i wystartuje aby nie co zabrać głosów i podzielić głosujących. W czasie ostatnich wyborów moi koledzy zabawili się w cichy sondaż na potrzeby własne i przewidzieli wynik Pana Kielana niemal co do % teraz poproszę ich o to samo, choć ja jestem przekonany a zdanie swoje opieram na wywiadzie terenowym że faworytem jest Szlachetka.

   16 6 Odpowiedz
 • bob bob 26 wrz 2014

  Wygralismy ranking na najbardziej zadłuzone miasto powiatowe w Polsce
  106%
  coś niesamowitego
  ile lat beda spłacać te zadłuzenia nasze dzieci?
  ale lepsze ze to przemyslana strategia rozwojowa
  jak toś widział jak była robiona kanalizacja na Bugaju w Krzyszkowicach gdzie nawet asfalt zrywano zeby jeszcze raz ukladac rury to wie gdzie nasze i naszych dzieci pieniadze pójda:(
  nic smiesznego az chce sie płakac:(
  już widze te kary płacone unii - ile gmin nie ruszyło z kanalizacja w ogóle

  Czas na zmiane burmistrza!!!!

  6 7 Odpowiedz
 • 26 wrz 2014

  Czas na nowego burmistrza który nie będzie zadłużał miasta, a raczej je oddłużał.
  Czas na nowego burmistrza który jest też jak czytam powyżej - sprawnym menagerem.
  Czas by całkowicie odpolitycznić władzę w Myślenicach.
  Czas na powyżej wymienionego pana Synowca. Chcemy nowego burmistrza !

  Czas wyborów nadchodzi - mieszkańcy Myślenic - czas na zmiany !

  5 9 Odpowiedz
 • 27 wrz 2014

  @Robert Gruwa
  No na prawdę. Ja tu chciałem na poważnie a Ty jesteś kolejną osobą która nie zrozumiała mego przesłania. No jak to brzmi:

  "Ja na przykład znam Michała i co więcej dzwoniłem wczoraj z ciekawości do niego odnośnie tego czy startuje na stanowisko burmistrza i uwaga w trakcie rozmowy mimo zapewnień, że to jeszcze nic pewnego, dało się wyczytać, że chyba jednak startuje."

  Tak więc Robercie "uwaga" jeśli Twój kandydat na kandydata łaskawie się zdecyduje, za co wszyscy byliby mu pewnie wdzięczni (gdyby go znali, bo nie każdy na jego nr. telefonu), to mam nadzieję że jeśli ktokolwiek go jednak na tego burmistrza wybierze, to będzie zdecydowanie szybciej podejmował tak kluczowe decyzje. Z całym szacunkiem ale obawiam się o nasze losy gdy decyzje podejmowane przez tego Pana będziemy musieli "wyczuć". A co jeśli jednak nie damy rady? Czy Pan Michał zmarszczy chociaż brew? Prawdopodobnie nie. Prawdopodobnie znowu przez 100 postów będziemy się zastanawiać "co Pan S. miał na myśli i kiedy w końcu to ogłosi"

  Powiedzcie mi też szanowni wyborcy Pana Michała, jakim zapleczem będzie dysponował ten kandydat na kandydata? Czyżby cała "europejska firma" nagle przestała funkcjonować bo jej kwiat będzie teraz szefować jednemu z wielu polskich miasteczek?

  Jak już pisałem, na zaufanie wyborców pracuje się latami poprzez czynny udział w życiu publicznym. W chwili gdy trzeba stanąć za zwalnianymi mieszkańcami, gdy trzeba zdecydować komu zabrać pieniądze a komu je przyznać, Pan Michał siedzi w jednym ze szklanych biurowców Krakowa, Berlina lub Honolulu i nawet nie myśli o tym czy macie ciepłą wodę w kranie.

  Niezdecydowanym mówię zdecydowane NIE! Temu panu już dziękujemy.

  PS> Grubo się zastanawiam dlaczego @Robert Gruwa umieścił dopiero 1 posta (powyżej) a wypowiada się jakby uczestniczył w dyskusji od początku. Czyżby łyknął te ponad 100 postów ot z obywatelskiego obowiązku? ;)

  Pani S., kończ waść - wstydu oszczędź ;)

  7 5 Odpowiedz
 • 27 wrz 2014

  Tak sobie czytam wszystkie posty i dochodzę do wniosku że kolega GDK jest chyba recznikiem Jarka Szlachetki:)
  Mam do Ciebie jedno pytaniedotyczące p.Synowca,
  jak możesz oceniać kogoś o kim nie masz pojęcia, nie słyszałeś, nie widziałeś a oceniasz(siedzi w jednym ze szklanych budynków... i nie myśli o tym macie ciępłą wodę w kranie).
  Zgadzam się z Tobą w jednym, też nie słyszałem o kimś takim jak p. Synowiec ale nie mam zamiaru od razu odrzucać jego kandydatury, jest jeszcze czas na to żeby się zaprezentować(o ile ten Pan ma zamiar kandydować.)
  Widać że na tym forum uaktywniasz się tylko przed wyborami i masz z góry przyjętą retorykę, Ostrowskie- Nie, Szlachetka- Tak.
  Rozumiem że najbliżej jest Ci do do Pis-u, no cóż, każdy ma swoje poglądy.
  Napisze tylko jedną rzecz, nie uważam że Ostrowski jest mega,super burmistrzem i że nie ma lepszego kandytada, jak jest niech się zaprezentuje, uważam też że Szlachetka to nie jest odpowiednia osoba na burmistrza Myślenic.
  Ale z dwojga złego zagłosuje na Ostrowskiego(chyba że pojawi się ktoś ciekawy).
  Ostrowskiego krytykować można, ale trzeba pamietać o tym ile dla miasta zrobili jego poprzednicy(a w zasadzie nic nie zrobili!).
  Dla narzekających na to iż Myślenice są rozkopane, ciekaw jestem bardzo czy będziecie również narzekać, jak skończą się remonty, powstaną nowe nawierzchnie drogowe(bez dziur,wystaących studzienek itp..)
  Pozdrawiam i życzę merytorycznej dyskusji.

  10 7 Odpowiedz
 • 29 wrz 2014

  Droga Redakcji

  Temat umarł. Pora na odsłonę drugą :) Czekam na propozycje :)

  4 4 Odpowiedz
 • 29 wrz 2014

  Ej ej ej ej ej Almanzor i inni jemu podobni ludzie Ostrowskiego czy też Szlachetki.....
  Almaznor co ty wypisujesz ??? Pytałeś wczoraj dwóch menagerów i co i to jest ..... ?
  Normalnie zaraz pęknę ze śmiechu. To że jakiś dwóch Twoich kolegów kogoś nie zna to nie znaczy że on nie istnieje !!! Chłopie ogarnij się bo to co napisałeś wygląda na tekst 10 latka.
  Michał Synowiec pewnie wystartuje na stołek burmistrza i jest pewne, że raczej nie wygra ( chociaż kto wie co zrobi lud Myślenic po tym jak wyszły na jaw ogromne długi naszego miasta), ale pewne jest, że odbierze cenne głosy któremuś z dwójki Ostrowski - Szlachetka, a te cenne głosy mogą zadecydować o wygranej w wyborach.

  5 9 Odpowiedz
  • 15 paź 2014

   No i co z tym Panem Synowcem wybawcą i jedyną nadzieją ludu myślenickiego, czy w piątek zabłyśnie dla nas jutrzenka nadziei, czy raczej usłyszymy piosenkę "...nad naszą wsią przeleciał meteoryt..." ? Pytam bo tak się napinałeś a tu póki co cisza. Gdyby jednak startował to proponuje hasło " Kto głosuje na Synowca otrzyma sterowca".

   4 1 Odpowiedz
 • 29 wrz 2014

  trzeba bedzie zaglosowac wbrew obecnie rzadzacym. tylko zmiana wladzy moze zmienic cos w tym miescie. pisowi tez mowie nie. zaglosuje na kandydata Synowiec.

  6 16 Odpowiedz
 • 1 paź 2014

  Nie głosujcie na Ostrowskiego, to bufon i ma "gdzieś" indywidualne sprawy mieszkańców, a jego urzędnicy to rodzina lub znajomi.

  14 12 Odpowiedz
 • 2 paź 2014

  RODZINKA NA URZĘDZIE

  8 7 Odpowiedz
 • 9 paź 2014

  Ważny jest nie tylko kandydat, ale i jego zaplecze. Józio Błachut nie wydaje mi się być ozdobą w drużynie Ostrowskiego i nie wiadomo co Myślenice miałyby zyskać na jego osobie. Przez kilka kadencji Józek "działał" w radzie nadzorczej mieszkaniowej Zorzy, gdzie nie dopatrzył się przypadków łamania prawa a kiedyś nawet oponował przed utworzeniem strony internetowej Spółdzielni, strasząc kosztami. Dziwne, że dopiero teraz przed wyborami, tą stronę jakoś udało się zrobić.

  8 3 Odpowiedz
 • mirek@ 10 paź 2014

  Według mnie cały ten Pan Synowiec to internetowy viral i on najprawdopodobniej nawet nie istnieje :)

  8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 paź 2014

  Lord Vader - byłby idealny aby mafie w białych kołnierzykach w kosmos wystrzelić niech tam nowe cywilizacje zakładają ale za swoje własne a nie publiczne pieniądze.

  Odpowiedz
 • 12 paź 2014

  Wczoraj usłyszałem z ust Pana Ostrowskiego, że podjął decyzję o ponownym kandydowaniu z powodu sytuacji finansowej gminy, tzn. cyt.: "żeby nikt mi nie zarzucił, że zostawiam Gminę zadłużoną"
  Rozumiem, że zamierza być Burmistrzem przez następne 20 lat, bo z tego co wiem na taki okres są zaciągnięte kredyty !!!

  6 3 Odpowiedz
 • 17 paź 2014

  Myślę że Pan Synowiec nie będzie nas trzymał w niepewności do 23.59.59 i wcześniej ogłosi światu początek swej zbawczej misji.

  1 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Starosta ma propozycję dla burmistrza. Dotyczy bazy treningowej Wisły Kraków
Myślenice 1

Starosta ma propozycję dla burmistrza. Dotyczy bazy treningowej Wisły Kraków

Propozycja starosty jest prosta; burmistrz obniża o połowę koszty dzierżawy terenu pod bazę dla Wisły Kraków, a klub za zaoszczędzone pieniądze w obniżonej cenie kupuje ziemię od starostwa na rozbudowę swojej siedziby. Ale to nie wszystko…   Wspomniany plan przyszedł do nas drogą mailową. Informacja zatytułowana „Współpraca ponad podziałami. Baza...

Drogi w mieście powinny być gminne czy powiatowe? Radni proponują staroście zamianę
Myślenice 29

Drogi w mieście powinny być gminne czy powiatowe? Radni proponują staroście zamianę

Radni miejscy podjęli uchwałę, na mocy której upoważniają burmistrza do prowadzenia negocjacji w sprawie zamiany dróg powiatowych znajdujących się w centrum Myślenic na drogi gminne Zgodnie z podjętą uchwałą (12 głosów za, 5 przeciw, 3 wstrzymało się) w sprawie dróg gminnych przeznaczonych do ewentualnej wymiany za drogi powiatowe znajdujące się n...

Zrobiliśmy to razem: Rekordowy finał zbiórki w ramach akcji #poMOCnaMaseczka
Koronawirus 5

Zrobiliśmy to razem: Rekordowy finał zbiórki w ramach akcji #poMOCnaMaseczka

Blisko 700 darczyńców i 4 firmy zaangażowały się w akcję #poMOCnaMaseczka wspólnie przekazując na zakup respiratora i specjalistycznego sprzętu medycznego 61 881,23 zł Zasada akcji była prosta; kupując maseczkę w ramach działania #poMOCnaMaseczka wspieraliśmy zbiórkę na zakup sprzętu ratującego życie. W ten sposób organizatorzy zachęcali do tego,...

Tydzień do wyborów. W Myślenicach Borys Budka namawiał do udziału w głosowaniu i poparcia jego kandydata
Wybory Prezydenckie 2020 143

Tydzień do wyborów. W Myślenicach Borys Budka namawiał do udziału w głosowaniu i poparcia jego kandydata

W czasie kampanii mieszkańcy regionu mieli okazję spotkać się z Rafałem Trzaskowskim, ale również dwa razy w powiecie wizytował walczący o reelekcję Andrzej Duda (PiS). Na tydzień przed wyborami do udziału w nich namawiał Borys Budka, przewodniczący Platformy Obywatelskiej Za tydzień na kolejne 5 lat wybierać będziemy prezydenta Polski, a kampani...

Starosta Józef Tomal: Przyjąłem Rafała Trzaskowskiego na prośbę jego, posła Sowy i byłego senatora Bisztygi
Wybory Prezydenckie 2020 29

Starosta Józef Tomal: Przyjąłem Rafała Trzaskowskiego na prośbę jego, posła Sowy i byłego senatora Bisztygi

„Pan Trzaskowski i Marek Sowa oraz były senator Stanisław Bisztyga zapytali mnie, czy taką wizytę może złożyć w budynku starostwa prezydent Warszawy. Wyraziłem zgodę ze względu na powinowactwo przodków i pełnienia przez praprzodka pana Trzaskowskiego Ludźmiła Trzaskowskiego zaszczytnej funkcji starosty myślenickiego" - na pytania radnych Prawa i...