Miasto

Trwa przebudowa mostów na Bysince

Trwa przebudowa mostów na Bysince

Remontowi sieci wodno-kanalizacyjnej w mieście towarzyszy przebudowa mostów na Bysince. To kolejne punkty na komunikacyjnej liście remontowej starosty

Trwają prace nad przebudową mostów znajdujących się na Bysince. Pierwszy z rozebranych mostów znajduje się na Górnym Przedmieściu i łączy ul. Średniawskiego z 3go-Maja, natomiast od kilku dni trwają prace w centrum - przy moście łączącym ul. Słowackiego z Mickiewicza.

W miejscu mostku nad Bysinką łączącego ul. Słowackiego z Mickiewicza powstaje nowy most

To kontynuacja planu inwestycyjnego o którym w ubiegłym roku mówił starosta Józef Tomal. Zapowiadał wówczas budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego i Słonecznej, poszerzenie ul. Kasprowicza, które zostały wykonane. Na liście starosty znajduje sie jeszcze rondo przy Muzeum Regionalnym Dom Grecki oraz rondo na skrzyżowaniu ul. Słonecznej i Słowackiego.

Wśród wymienionych inwestycji, starosta wymienia również przebudowę tego skrzyżowania na rondo. Jednak inwestycja wymagać będzie przebudowy mostu, co logistycznie może przypominać budowę ronda w Śródmieściu.

Powiązane tematy

Komentarze (8)

 • OKOKI 21 wrz 2014

  Przydało by się by po remoncie tego mostu na ulicy Mickiewicza wprawadzić ruch jednokierunkowy,to co się tam dzieje to jakiś saigon,samochody stoją po obu stronach ulicy ,i trzeba się przeciskać, pare razy widziałem jak przejeżdzające auta koszą tym zaparkowanym lusterka.

  24 1 Odpowiedz
 • 22 wrz 2014

  Tak jak pod Strażnicą w Śródmieściu.
  Ale jak obserwuję to Gdów ma już obwodnicę, Dobczyce a u nas nie ma kasy... bo to "AŻ D W A D Z I E Ś C I A M I L I O N Ó W by kosztowało (sic!) i skąd na to wziąć ?

  No skąd, jak kładka w Jawoniku kosztuje 7,5 ?

  13 3 Odpowiedz
 • 21 wrz 2014

  Drugi koniec Słonecznej? To jest skrzyżowanie ze Szpitalną jeśli się nie mylę.....No to rzeczywiście potrzebne! Aż dziw , że do tej pory tam nie ma ronda.

  12 5 Odpowiedz
 • 23 wrz 2014

  Nie ma co narzekać, w ostnich latach zrobiono dużo dobrego dla poprawy komunkacji w mieście.

  10 4 Odpowiedz
 • 22 wrz 2014

  Wzrośnie tonaż, będą mogły "patelnie" śmigać...

  9 1 Odpowiedz

Zobacz więcej