Miasto

Niedziela z zamkniętymi sklepami. Jak oceniacie zmianę przepisów?

Za nami dwie niedzielę podczas których handel był zakazany. Dzień 25 marca będzie niedzielą handlową, ale następujące po niej kolejne cztery - 1, 8, 15 oraz 22 kwietnia zostaną objęte zakazem handlu. Jak oceniacie zmiany w przepisach po pierwszych takich niedzielach?

W tym roku będziemy mogli zrobić zakupy jeszcze w 20 niedziel. W marcu będzie to 25. dzień miesiąca. Z kolei w kwietniu, w związku z Wielkanocą, tylko jedna niedziela będzie handlowa - 29 kwietnia.

W maju, czerwcu, lipcu, sierpniu, wrześniu, październiku i listopadzie będziemy mogli udać się na zakupy w pierwsze i ostatnie niedziele tych miesięcy - 6 i 27 maja, 3 i 24 czerwca, 1 i 29 lipca, 5 i 26 sierpnia, 2 i 30 września, 7 i 28 października oraz 4 i 25 listopada.

Jak oceniasz wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę?

 • zdecydowanie dobrze
 • raczej dobrze
 • trudno powiedzieć
 • raczej źle
 • zdecydowanie źle
 • Zobacz wyniki
 • zdecydowanie dobrze zdecydowanie dobrze 41%
 • raczej dobrze raczej dobrze 7%
 • trudno powiedzieć trudno powiedzieć 5%
 • raczej źle raczej źle 9%
 • zdecydowanie źle zdecydowanie źle 38%
 • Głosów: 1407

W grudniu zakaz handlu będzie obowiązywał tylko w jedną niedzielę - 9 grudnia.
Od 1 stycznia 2019 roku przepisy ustawy ograniczającej handel w niedziele zostaną zaostrzone - handel będzie dozwolony tylko w ostatnią niedzielę w miesiącu.

Natomiast od 1 stycznia 2020 roku ograniczenie zakaz będzie obowiązywał we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku: dwie niedziele handlowe przed świętami Bożego Narodzenia, jedna przed Wielkanocą i cztery dodatkowo - ostatnie niedziele: stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia.

Oprócz tego - jak zapisano w ustawie - w Wigilię Bożego Narodzenia oraz w sobotę bezpośrednio poprzedzającą Wielkanoc handel będzie możliwy do godz. 14.

Komentarze

 • 24 mar 2018

  Ufff swietnie cudowne owieczek mam tyle ze musielismy z koscielnym drugi terminal wstawic do komfesjonaluf , za to w weekend idziemy wydac caly kesz trzeba kosztow narobic i zatankowac Makaoo bo mi siostry piszcza ze chca na galeryje jechac nach szoping ja zmiane polecom

  23 93 Odpowiedz
 • 24 mar 2018

  Bardzo dobrze, handlowcom szczegolnie kobietom ciezko pracujacym w siecowych marketach nalezy sie dzien wolny, już i tak sa wystarczajaco wyzyskiwane i eksploatowane fizycznie.

  102 86 Odpowiedz
 • 24 mar 2018

  Tragedia. Powrót do komunizmu, zabieranie wolności obywatelom. Wolne niedziele nikogo nie odciążają, bo jeśli ktoś nie chce pracować w niedziele, niech po prostu zmieni pracę. Tak samo, nikt nie myśli o innych grupach społecznych, które tego dnia pracują. Nie chce mi się wymieniać, ale ten projekt ma same wady. Nic pozytywnego.

  Ogólnie, żeby pomysł popierać albo trzeba mieć coś nie tak z głową, albo być po prostu starym komuchem.

  113 124 Odpowiedz
  • 25 mar 2018

   A Pan/ni zapewne biurowa która pracuje od poniedziałku do piątku, pracę załatwil tata bądz ciotka i struga mądrą zeby prace zmienić jak sie praca w niedziele nie podoba,. Jak nie masz co robić to do pola ziemniaki sadzić jak sie Pani/u nudzi w niedziele bo sklep raz w tygodniu zamknęli :D chyba bez rodziny widać żyjesz skoro nie doceniasz że jest ona wolna , Miłego wieczornego niedzielnego rodzinnego wieczoru :D

   5 16 Odpowiedz
 • 24 mar 2018

  Nie dobrze, mam chyba obydwa schorzenia.

  Najlepsze są te mądre rady. Tak myślisz że łatwo jest zmienić prace? Takie to dla każdego proste? Może jeden z drugim(drugą) niech sobie stanie za ladą i obsługuje w niedziele rodzinki z gromadką dzieciaków, podczas gdy ich własne poniewierają się po babciach, ciociach.

  Sklep na każdym rogu, sześć dni handlu, otwarte do 21-22, ale wam wciąż mało, tylko sieczka z zakupami w głowie.
  I ciągle powtarzany debilny argument, zmień prace.

  Od lat prowadzę własną działalność i przez myśl mi nie przeszło żeby zaproponować przyjście pracownikowi do pracy w niedziele, pomimo, że terminy goniły.

  109 72 Odpowiedz
 • 24 mar 2018

  Einstain tobie się coś pomyliło albo masz coś z głowka niestety może sam popracujesz w niedziele jak jesteś taki chętny skoro tak to w twoją wolność uderza. W wielu krajach niedziela jest dniem wolnym a i sobota też i jakoś to im wolnośći nie odbiera a wręcz przeciwnie mają czas na spędzenie wolnego czasu z rodziną i tu komunizm niema nic do rzeczy .Tylko nie wiem którym obywatelom odbiera tą wolność ,tym co mieli by w tym dniu pracować żebyś ty mógł się poszwędać po sklepach.A czy Ci obywatele którzy pracują w handlu są gorsi od innych im się nie należy dzień wolny tylko mają zasuwać żebyś ty mógł w niedzielę się szwędać po sklepach i jeszcze zatrówać im prace swoimi pretęsjami . A poza tym jesteś katolikiem, bo według nauki kościoła niedziela jest dniem świętym.
  /
  /

  57 66 Odpowiedz
 • 24 mar 2018

  Nie jestem katolikiem. Smutne jest wasze życie, skoro potrzebowaliście zakazu handlu by pobyć z rodziną. Niezbyt często zdarzało mi się robić zakupy w niedzielę, niemniej wolę mieć wybór, że pójdę do sklepu kiedy chce. Poza tym jest mnóstwo osób, które chciałby wtedy pracować a nie mogą.

  79 90 Odpowiedz
 • 24 mar 2018

  Właśnie mówię o chorobie, o konsumpcjonizmie. Nie mogę zrozumieć jak można robić taki larum o sklepy zamknięte w niedziele.
  Kiedy byłem dzieckiem w Myślenicach było kilka sklepów na krzyż w których i tak nie wiele było. Dało się żyć, dało. Wtedy, a teraz nie da się porównać, to przepaść, ale to i tak wciąż mało, bo choroba zakupów przeżarła zdrowe myślenie.

  Argument o służbach które zawsze pracowały nijak się ma do kwestii niedziel, bo mowa jest i była o handlu. Handel to nie służba.

  Smutne jest to, że ludzie mają tak płytkie życie, brak pasji i zainteresowań, że ich jedyną rozrywką są niedzielne zakupy i uważam że to głównie oni utyskują na "ustawe handlową".
  Wśród moich znajomych nie ma absolutnie nikogo komu te wolne niedziele przeszkadzają.

  75 53 Odpowiedz
  • Strozaninek 24 mar 2018

   I uważasz ze wszyscy maja żyć/myśleć tak jak Ty?

   Pocieszę cię, ze świat idzie do przodu.
   Przypominasz mi mojego ojca, który mówi ze za komuny było lepiej. Przypominam mu wtedy jego opowieści jak szedł przez pół wsi o 4 rano żeby stać pod sklepem i o 7.30 mieć bochenki chleba dla rodziny.

   Nie wiem czy zauważyłeś, ale świat nie stoi w miejscu. Może ci się nie podobać w jakim kierunku zmierza świat, ale nie oczekuj ze świat się będzie dostosowywać do Ciebie. To tak ad vocem twojej wypowiedzi o Myślenicach sprzed lat.

   57 52 Odpowiedz
 • 24 mar 2018

  Faktycznie. Kiedys to bylo. Mam lepszy pomysl. Moze odlacz sie od internetu, od pradu, gazu. Kiedys dalo sie bez tego zyc prawda? Nie chodzi o konsumpcje...po prostu o ograniczenie wolnosci! Niedlugo nas czeka godzina policyjna i cenzura wszystkiego.

  63 67 Odpowiedz
 • 24 mar 2018

  Wolność wam ograniczają pisowcy, wasza wolność ważniejsza od wolności innych.

  Tak, uważam że wszyscy mają myśleć jak ja.
  Tak uważam że świat zmierza w złym kierunku, że najgłośniej krzyczą egoiści.
  JA, JA, JA wolność mi ograniczają, przecież nasi ojcowie walczyli o wolną Polskę .
  Walczyli o galerie handlowe. Chyba teraz rozumiem jak pojmujecie wolność.

  Dobranoc, wyśpijcie się jutro od rana sklepy otwarte.

  32 67 Odpowiedz
  • Strozaninek 24 mar 2018

   Czyli bardziej się nadajesz do lat 1939-1945 niż do roku 2018. Gratulacje! Nie manipuluj tez. Sprzedawcy są wolni. Nie pasuje praca w niedziele? Zmienić zawód.

   52 31 Odpowiedz
 • 25 mar 2018

  sobota i niedziela wolne!!!!!!!!! precz z niewolnictwem

  57 59 Odpowiedz
 • 25 mar 2018

  Bardzo dobra decyzja , choć jeszcze brakuje wszystkich wolnych niedziel.
  Niedziela to czas dla Boga , rodziny i dla odpoczynku!

  72 61 Odpowiedz
 • 25 mar 2018
  Rutger napisał/a:

  Bardzo dobra decyzja , choć jeszcze brakuje wszystkich wolnych niedziel.
  Niedziela to czas dla Boga , rodziny i dla odpoczynku!

  Klasycznie. Katolicy maja mi mowic, jak mam żyć. Nie po to Bog dal ludziom wolna wole, by teraz ograniczac ich wolnosc.

  58 48 Odpowiedz
  • 25 mar 2018

   Einstein weź przestań pi@r@dolić o wolności tylko jak jest pracująca niedziela to sam siadaj na kasie i za@p@ie@rdalaj albo jedź na zachód i tam w ''wolnościowych krajach'' zrób sobie zakupy! (ciekawe czy w ateistycznych Niemczech zrobisz zakupy?!) Tu jest Polska od zarania dziejów katolicka czy się to tobie podoba czy nie! Lewactwo ( m.in. PełO-ZŁO) z tego kraju chciało zrobić państwo niewolnicze gdzie tzw panowie się o@pie@rdalają i wyzyskują innych a reszta społeczeństwa to niewolnicy co mają za.pier@dala@ć za jałmużnę i to w dodatku w niedziele!

   63 45 Odpowiedz
 • 25 mar 2018
  Rutger napisał/a:

  Einstein weź przestań pi@r@dolić o wolności tylko jak jest pracująca niedziela to sam siadaj na kasie i za@p@ie@rdalaj albo jedź na zachód i tam w wolnościowych krajach zrób sobie zakupy! Tu jest Polska od zarania dziejów katolicka czy się to tobie podoba czy nie! Lewactwo ( m.in. PełO-ZŁO) z tego kraju chciało zrobić państwo niewolnicze gdzie tzw panowie się o@pie@rdalają i wyzyskują innych a reszta społeczeństwa to niewolnicy co mają za.pier@dala@ć za jałmużnę i to w dodatku w niedziele!

  Skąd tyle jadu? Czemu mam siadać na kasie? Kształciłem sie w innym kierunku. Soboty jak i niedziele mam wolne. Jeśli to komuś przeszkadza, to tak jak mowie, wystarczy zmienic prace. Ja jak zaczynałem swoja "kariere" zawodową, to szukalem pracy do ktorej nie bede musial chodzić weekendami. Taka prace znalazlem w dwa dni, wiec to nie jest problem.
  Ogrom ludzi ma teraz problem, bo pracowalo w weekendy. Studenci dorabiali sobie w niedziele i teraz lipa. Do tego najwiekszy ich procent pracowal wlasnie w handlu.

  43 61 Odpowiedz
 • 25 mar 2018
  Rutger napisał/a:

  Einstein weź przestań pi@r@dolić o wolności tylko jak jest pracująca niedziela to sam siadaj na kasie i za@p@ie@rdalaj albo jedź na zachód i tam w wolnościowych krajach zrób sobie zakupy! Tu jest Polska od zarania dziejów katolicka czy się to tobie podoba czy nie! Lewactwo ( m.in. PełO-ZŁO) z tego kraju chciało zrobić państwo niewolnicze gdzie tzw panowie się o@pie@rdalają i wyzyskują innych a reszta społeczeństwa to niewolnicy co mają za.pier@dala@ć za jałmużnę i to w dodatku w niedziele!

  Kierowca, motorniczy, kelner, kucharz, pielęgniarka, lekarz, strażak, policjant, sprzątaczka, pracownicy stacji benzynowej, dźwiękowiec w radiu, dziennikarz, operator kamery, piekarz, farmaceuta, położna, pracownicy kopalni, pracownicy elektrowni, pracownicy wodociągów, sprzedawcy lodów - oni nie maja prawa do wolnego? Bo tak się składa ze pracują w niedziele i w święta. Czy Państwo tez wobec nich jest niewolnicze czy zgodnie z nomenklatura obecnej ekipy to są zawody które maja „służyć”?

  54 16 Odpowiedz
 • Szczadoniecki 25 mar 2018

  A w którą to niby niedzielę sklepy były zamknięte? Ja co potrzebowałem to kupiłem! No chyba że mowa o patologicznej ciemnocie, która z braku pomysłu na fajne spędzenie dnia, woli z rodziną włóczyć się po galeriach.

  46 38 Odpowiedz
 • 25 mar 2018

  Do powodzianina: nie myl pojęć mówimy o handlu a nie o służbie (szpital ,policja , ochrona , straż) co do innych zawodów które wymieniłeś a muszą oni w niedziele pracować według mnie też powinni mieć wolne! Poza tym jeżeli chodzi o ''służbę'' to są to dyżury , z grafiku wychodzi jedna ewentualnie dwie niedziele pracujące! (służba 12 czy 24 godzinna)

  Do Einsteina: jad to ty masz ale do katolików , których nie szanujesz a przede wszystkim nie szanujesz ich wolności do wolnych niedziel , gdzie mogą w pełni spędzić z rodziną bo w tygodniu się nie da bo albo dzieci są w szkołach czy przedszkolach (w soboty i w niedziele szkoły i przedszkola nie czynne) albo po prostu rodzice pracują! Jedyną okazją na spędzenie wspólnego czasu jest właśnie niedziela!

  34 40 Odpowiedz
 • 25 mar 2018
  Rutger napisał/a:

  Do powodzianina: nie myl pojęć mówimy o handlu a nie o służbie (szpital ,policja , ochrona , straż) co do innych zawodów które wymieniłeś a muszą oni w niedziele pracować według mnie też powinni mieć wolne! Poza tym jeżeli chodzi o ''służbę'' to są to dyżury , z grafiku wychodzi jedna ewentualnie dwie niedziele pracujące! (służba 12 czy 24 godzinna)

  Do Einsteina: jad to ty masz ale do katolików , których nie szanujesz a przede wszystkim nie szanujesz ich wolności do wolnych niedziel , gdzie mogą w pełni spędzić z rodziną bo w tygodniu się nie da bo albo dzieci są w szkołach czy przedszkolach (w soboty i w niedziele szkoły i przedszkola nie czynne) albo po prostu rodzice pracują! Jedyną okazją na spędzenie wspólnego czasu jest właśnie niedziela!

  Bzdura. Moja rodzicielka pracuje praktycznie w każda niedziele, bo nie ma kto pracować w szpitalu. Kelner to nie jest służba. A brak pracy w niedziele spowoduje zwolnienia. Nie kaDy się zadowala schabowym teściowej. Niektórzy chcą iść do knajpy.

  37 18 Odpowiedz
  • 25 mar 2018

   Odpowiem ci jak Einstein niech zmienią pracę a roboty w Polsce dzisiaj nie brakuje! :)

   14 40 Odpowiedz
 • 25 mar 2018

  Jak zmienia, to nie będzie miał kto ci życia uratować. Ale masz racje - każdy akceptowowal warunki pracy. Dlatego handlowcy jak maja problem
  Mogą się zwolnić. Nie potrzeba do tego specjalnej ustawy. Finito

  36 15 Odpowiedz
 • 25 mar 2018
  Rutger napisał/a:

  Do powodzianina: nie myl pojęć mówimy o handlu a nie o służbie (szpital ,policja , ochrona , straż) co do innych zawodów które wymieniłeś a muszą oni w niedziele pracować według mnie też powinni mieć wolne! Poza tym jeżeli chodzi o ''służbę'' to są to dyżury , z grafiku wychodzi jedna ewentualnie dwie niedziele pracujące! (służba 12 czy 24 godzinna)

  Do Einsteina: jad to ty masz ale do katolików , których nie szanujesz a przede wszystkim nie szanujesz ich wolności do wolnych niedziel , gdzie mogą w pełni spędzić z rodziną bo w tygodniu się nie da bo albo dzieci są w szkołach czy przedszkolach (w soboty i w niedziele szkoły i przedszkola nie czynne) albo po prostu rodzice pracują! Jedyną okazją na spędzenie wspólnego czasu jest właśnie niedziela!

  Czyli musze dostosowywać się do tego co kościół powie? A co z Konstytucją, ktora mowi o wolnosci wyznania? To gratuluje rodzicom, skoro nie znajda chwili w ciagu dnia dla swoich dzieci. Moja mama pracowala w niedziele a wspomnienia mam swietne. Ile to razy chodzilismy z mamą i rodzenstwem do lasu. Jakos pracujace niedziele w tym nie przeszkadzaly. Pamietaj, ze pracujaca niedziela to przeważnie wolny dzien w tygodniu.

  Wolne niedziele też przysparzają problemów ludziom, którzy mieli tzw. "sprawy na mieście". Pracująca niedziela, to wolny dzień w tygodniu, więc można było znaleźć czas by coś załatwić. Teraz trzeba brać urlop.

  41 17 Odpowiedz
  • 25 mar 2018

   praca w niedziele to wolny dzień w tygodniu dla dorosłych ale nie dla dzieci które w tygodniu spędzają w szkole i w przedszkolu tak więc rodzic w tygodniu nie spędził pełnego dnia z dziećmi!

   Einstin jesteś ateistą także jesteś w mniejszości i nikt nie będzie się dostosowywał do ciebie tak jak i do homoseksualistów którzy chcą mieć takie same prawa jak normalni ludzie , chcą brać śluby i adoptować dzieci.
   konstytucja nie morze narzucać komuś pracy w niedziele!

   Einstein i Powodzianin idąc waszym zdeformowanym tokiem myślenia w niedziele też powinni pracować m.in. budowlańcy , rolnicy , mechanicy bo wam się tak podoba!

   19 47 Odpowiedz
 • 25 mar 2018

  Bardzo dobrze niech zamknom wszystkie Niedzielę w Niemczech każda niedziela zamknięte sklepy i ludzie żyją nikt z głodu nie umarł

  31 45 Odpowiedz
  • Strozaninek 25 mar 2018

   Popatrz na to z tej strony. Jak zamkną to nie będziesz mieć okazji kupić sobie słownika ortograficznego.

   44 18 Odpowiedz
 • 25 mar 2018

  Chcesz wryj

  21 54 Odpowiedz
  • Strozaninek 25 mar 2018

   K

   kieroffca napisał/a:

   sobota i niedziela wolne!!!!!!!!! precz z niewolnictwem

   Może byś się zdecydował z którego nicka tu piszesz? Oba są Twoje.

   31 12 Odpowiedz
 • 25 mar 2018

  Czy potrafisz coś innego poza obrażaniem? Budowlańcy pracują w niedziele, gdy inwestor sobie zażyczy tego - czasem są inwestycje prowadzone 24/7, szczególnie te strategiczne. Idąc Twoim tokiem myślenia pracownikowi elektrowni się nie należy niedziela z dziećmi.

  Mówiłem - niech nikt nie może
  Pracować. Wyłączny kraj na 1 dzień, a nie twórzmy kolejnych uprzywilejowanych kast. Przypominam ci także ze lekarze, pielęgniarki, górnicy tez maja dzieci i rodziny, tez są wierzący i tez chcą mieć niedziele czy święta wolne. Niestety nie maja.

  37 15 Odpowiedz
  • 25 mar 2018

   Powodzianinku a czym to zostałeś obrażony dzieciaczku ?!

   powodzianin przestań pie@rd@olić znam wielu lekarzy , pielęgniarek którzy w ogóle nie pracują w niedziele albo pracują tylko jedną za którą dostają taką kasę że dla zwykłego śmiertelnika to jest tylko marzenie tak zarabiać
   poza tym o pracy w elektrowni czy w górnictwie są to dyżury raz lub dwa razy w miesiącu!

   10 38 Odpowiedz
 • 25 mar 2018
  Rutger napisał/a:

  powodzianin przestań pie@rd@olić znam wielu lekarzy , pielęgniarek którzy w ogóle nie pracują w niedziele albo pracują tylko jedną za którą dostają taką kasę że dla zwykłego śmiertelnika to jest tylko marzenie tak zarabiać
  poza tym o pracy w elektrowni czy w górnictwie są to dyżury raz lub dwa razy w miesiącu!

  Przestań kląć i stosować demagogię. Poczytaj co to argument demagogiczny. Ja znam wiele lekarzy i pielęgniarek którzy zarabiają mniej od kasjerki w biedronce. W każdym razie jak masz stosować taki poziom dyskusji to ja dziękuje. Na marginesie - jest niedziela czemu siedzisz na internecie zamiast mieć czas dla Boga i dzieci? Hipokryci!

  40 9 Odpowiedz
  • 25 mar 2018

   Powodzianin co ty znowu za głupoty gadasz , jeszcze nie tak dawno bębnili że nie ma kto z lekarzy i pielęgniarek dyżurów w niedziele brać mimo że stawka już sięgała 120 zł za godzinę. Tak więc nie kłam bo i tak nikt w to kłamstwo ci nie uwierzy ''lekarz zarabiający tyle samo co sprzedawczyni w biedronce'' he he kogo ty chcesz oszukać?!

   Siedzę na internecie przeciwstawiając się lewactwu które chciałoby żeby w Polsce ponownie było niewolnictwo! Tak jak to jeden komuch powiedział "trzeba zmienić wszystko, żeby wszystko pozostało po staremu".

   W przeciwieństwie do ciebie w kościółku już byłem i dzieci też są przy mnie , a po obiadku idziemy wszyscy na spacer.

   12 38 Odpowiedz
 • 25 mar 2018

  Do Arek Remski nie przejmuj się tym chamem ze wsi , jego argumenty są jak jego buty szybko strzały z których słoma wystaje. cham jeden powinien w niedziele kunia ze stajni wyprowadzić i razem z nim powinien orać pole!

  10 47 Odpowiedz
 • Strozaninek 25 mar 2018

  Rutger jak zawsze pojawiasz się w tematach niewygodnych dla obecnej władzy. Chyba wam płaca faktycznie te 60groszy za wspiera. Podobnie było z
  Sądami

  34 9 Odpowiedz
 • 25 mar 2018

  Rutger, Tobie właśnie skończyły się argumenty i zaczęło się obrażanie. My w przeciwieństwie od Ciebie nikogo nie obrażamy, tylko wyrażamy niechęć co do pomysłu obecnej władzy do ograniczenia naszej wolności. Wiesz w ogóle co to wolność? Nie rozumiesz tego, bo jesteś niewolnikiem. Dobry PIS dał Ci pieniądze a nawet nie wiesz jakie to niesie ze sobą konsekwencje. Zrozum to, że każdy człowiek jest inny. Jeden będzie chciał pracować w niedziele, drugi nie. Jeden będzie chciał zrobić zakupy w niedzielę, drugi nie. Dlatego smuci mnie Twoje podejście, że wypinasz się na wszystkich, bo tylko Tobie to pasuje. Wyobraź sobie latem, gdy będziesz miał ochotę wyjść na spacer z dziećmi na lody. Upał nie z tej ziemi, a dzieci jak to dzieci, mają ochotę na lody. Co wtedy? Ano nic, bo pozamykane wszystko na cztery spusty. Brawo PIS!

  34 11 Odpowiedz
 • 25 mar 2018
  Rutger napisał/a:

  Powodzianin co ty znowu za głupoty gadasz , jeszcze nie tak dawno bębnili że nie ma kto z lekarzy i pielęgniarek dyżurów w niedziele brać mimo że stawka już sięgała 120 zł za godzinę. Tak więc nie kłam bo i tak nikt w to kłamstwo ci nie uwierzy ''lekarz zarabiający tyle samo co sprzedawczyni w biedronce'' he he kogo ty chcesz oszukać?!

  Siedzę na internecie przeciwstawiając się lewactwu które chciałoby żeby w Polsce ponownie było niewolnictwo! Tak jak to jeden komuch powiedział "trzeba zmienić wszystko, żeby wszystko pozostało po staremu".

  W przeciwieństwie do ciebie w kościółku już byłem i dzieci też są przy mnie , a po obiadku idziemy wszyscy na spacer.

  Super że idziecie na spacer - będzie spokój w sieci.
  Mam inne wiadomości i doświadczenia niż Ty. Znam oddziały w Krakowie gdzie na 40-50 pacjentów w nocy jest 1 pielęgniarka.
  Z resztą średnia wieku pielęgniarek to 51 lat.
  http://www.rynekzdrowia.pl/Finanse-i-zarzadzanie/Srednia-wieku-pielegniarek-to-prawie-51-lat,171448,1.html

  Pozdrawiam, przyjemnej mało-lewackiej niedzieli.

  33 9 Odpowiedz
 • 25 mar 2018

  Einstein wolność będzie wtedy jak sam w niedziele zasiądziesz przy kasie , nie pasują ci obecne przepisy , zawsze możesz robić zakupy w Niemczech (tam dopiero ogranicza się wolność co nie Einstein) i tu cię mam!

  11 44 Odpowiedz
 • ania 25 mar 2018

  Nie rozumiecie, o co tak naprawdę chodzi. Lewickie spojrzenie na świat to jest zniewolenie. Ty masz zapieprz ac najlepiej 7 dni w tygodniu a po pracy oglądać trudne sprawy i ukrytą prawdę. Masz być zniewolonym mentalnie idiotą, nie mającym czasu na zastanowienie się nad sobą i życiem. Masz pracować a w wolnych chwilach robić rzeczy odmóżdżające. Cały czas wmawia się ludziom, że ktoś nastaje na ich wolność. W czarnym marszu wmawia się kobietom, że co czwarta ich znajoma usunęła dziecko, co daje im usprawiedliwienie takich wyborów na przyszłość. Możecie mi napisać jakim bezmózgiem trzeba być żeby stać wśród ludzi z podniesioną głową i z dumą oświadczać, że zabiło się człowieka? Kuzwa ludzie opamiętajcie się.

  15 47 Odpowiedz
  • 25 mar 2018

   anula popieram bardzo silne argumenty , ale do tego lewactwa i tak żadne argumenty nie docierają.

   Dlaczego to lewactwo nic nie pisze o wolnych niedzielach jakie są na zachodzie?!

   15 39 Odpowiedz
 • Strozaninek 25 mar 2018

  Odleciałaś, że mieszasz w to czarny marsz.

  36 10 Odpowiedz
  • ania 25 mar 2018

   Nie. Mówicie o wolności to wam pokazuję wolność w lewackim wydaniu.

   10 37 Odpowiedz
   • Strozaninek 25 mar 2018

    To temat o handlu, nie o aborcji, skąd wiesz, że popieram aborcje? Kto dał ci prawo do wyrokowania takich stwierdzeń?
    Nie popieram aborcji tak dla Twojej informacji. Uważam, że rozwalasz temat, który dotyczy handlu.
    Idź na spacer, przytul męża zamiast pisać nienawistne rzeczy.

    33 12 Odpowiedz
 • 25 mar 2018

  żygać się chce czytając komentarze nie tylko tu . kasuję profil #deletefacebook

  6 28 Odpowiedz
 • 25 mar 2018

  Handel w niedziele zniewolenie człowieka!
  aborcja to atak na życie człowieka!

  To jest wolność według lewactwa

  12 35 Odpowiedz
 • Strozaninek 25 mar 2018
  Konto usunięte napisał/a:

  żygać się chce czytając komentarze nie tylko tu . kasuję profil #deletefacebook

  I tym wpisem udowodniłeś, że Arek Remski oraz kieroffca to były Twoje profile - oba właśnie skasowałeś. Ponadto pokazałeś jakim kłamcą jesteś pisząc wcześniej, że masz jedno konto. :)

  29 10 Odpowiedz
 • 25 mar 2018

  Kto wobec was jest prawdziwym katolikiem,tylko prawdziwym?

  28 6 Odpowiedz
 • 25 mar 2018

  Temat, zdaje się, będzie się formował zgodnie z oczekiwaniami społecznymi. Ekipa Orbana Węgrzech temat już przerabiała, z czasem wrócili do tego co było. U nas poparcie społeczne dla wolnych niedziel jest. W kilku krajach UE zakaz handlu obowiązuje tradycyjnie od pokoleń (np. Niemcy), a my od wielu lat przywykliśmy do otwartych sklepów, więc zmiana jest znacząca.

  31 8 Odpowiedz
 • 25 mar 2018

  Jako katolik postuluję, aby skończyć z dyskryminacją i przestać zatrudniać w niedziele pozostałą większość społeczeństwa.
  Czy tylko sprzedawcy mogą się cieszyć wolną sobotą? a inni to co zadeklarowali ateizm?
  Niech w niedzielę pracują tylko kościoły, bez handlu kościelnego, chyba że rozdawanie dewocjonaliów, za tzw, co łaska .
  Reszcie społeczeństwa należy się wolna niedziela i świętowanie a nie niedzielna harówa.
  Praca w niedzielę jakakolwiek to obraza boska.
  „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił”

  37 7 Odpowiedz
 • 25 mar 2018

  Skoro tak wzorujemy sie na postępowym zachodzie, to jestem za legalizacja aborcji tak jak w Niemczech.

  31 18 Odpowiedz
 • Strozaninek 25 mar 2018

  Właśnie, skoro wzorujemy się na niemieckim zakazie handlu to tak się składa, że tam aborcja jest legalna. To może nie traktujmy tego zachodu tak wybiórczo.

  32 10 Odpowiedz
 • 25 mar 2018

  Mnie nie interesuje zachód ani żadna patologia płynąca z unii euro'pejs'kiej! Interesuje mnie Polska , jej wiara , tradycja , kultura , rodzina. Tak więc żeby Naród był silny , przede wszystkim nie może dochodzić do ataku na życie ludzkie które jest dokonywane poprzez zabijanie nienarodzonych dzieci , następnie nie można dopuszczać do zniewolenia człowieka poprzez handel i nie potrzebną pracę w niedziele która uderza w rodzinę. Następnie trzeba chronić Polską rodzinę przed związkami homoseksualnymi a także przed multi'kulturowością m.in. przed islamskimi nachodźcami.

  Tak dla cywilizacji życia!

  Stop dla lewackiej cywilizacji śmierci!

  10 38 Odpowiedz
 • Strozaninek 25 mar 2018

  Kobierzyn.

  29 7 Odpowiedz
  • 25 mar 2018

   Chyba, stamtąd pisze, tylko jakimś cudem dorwał się do internetu.

   26 8 Odpowiedz
   • Strozaninek 25 mar 2018

    Wstyd mi za niego, przepraszam Ciebie i innych ludzi urazonych zachowaniem mojego brata z domu Pana.

    26 8 Odpowiedz
    • 25 mar 2018

     stróżaninek piszesz od swojego pana tuska siedząc na kolanach swojego brata Einsteina , w jednej salce siedzicie :)

     Einstein a ty jak chcesz mówić o betonie to na budowę albo na forum budowlane :)

     8 30 Odpowiedz
 • 25 mar 2018

  wieśniaczku potrzebujesz jechać to podaj dokładny adres do tej stróży , tam już karetka podjedzie i zawiezie cię na miejsce

  faktycznie twoje zachowanie przypomina zachowanie niesiołowskiego. :)

  4 29 Odpowiedz
 • Strozaninek 25 mar 2018

  Ty natomiast to alter ego pani profesor Pawłowicz?
  "Miastowy" xD iksde.

  20 6 Odpowiedz
  • 25 mar 2018

   stóżaninku wieśniaczku lewaczku niech ci już będzie ta Pawłowicz , tylko z tych nerwów nie zeżryj całego gnoja , zostaw coś dla swoich świń odrywanych od koryta :)

   4 29 Odpowiedz
 • Strozaninek 25 mar 2018

  Katolickie miłosierdzie. Z tymi świnimi to musisz się bardziej starać, bo tę narrację stosujesz od prawie roku.

  http://miasto-info.pl/myslenice/11753,myslenice-protest-przed-sadem-mieszkancy-przeciwko-zmianom-w-ustawie-o-sadzie-najwyzszym.html

  15 6 Odpowiedz
  • 25 mar 2018

   nie , pewnie mam być tak jak ty lewackim eunuchem pokroju niemieckiego czy francuskiego mięczaka który nawet nie potrafi bronić swojego kraju przed islamską nawałnicą!

   ta chora tolerancja doprowadziła te dwa kraje do upadku Narodu Niemieckiego jak i Francuskiego!

   Co do świń , niestety odkąd przegraliście wybory czyli od końca 2015 roku po dziś dzień zachowujecie się jak te ''świnie które są odrywane od koryta'' z waszych ust płynie jeden wielki ''KWIK''. Niestety stróżaninek sami zapracowaliście sobie na taką opinie!

   6 28 Odpowiedz
 • Strozaninek 25 mar 2018

  Podobnie jak anulka albo masz faktycznie jakieś problemy, albo świadomie trollujesz i rozwalasz dyskusje, dyskusja jest o handlu i zakazie handlu w niedziele, nie o islamie, aborcji itd. Uściślając

  islam - popieram PiS
  aborcja - jestem za zakazem, nie podoba mi się aborcja eugeniczna
  zakaz handlu - jestem przeciw
  nie jestem lewakiem

  Wyśmiewam tylko sposób Twojej argumentacji. Powołujesz się na katolicyzm, łamiąc podstawową zasadę tej wiary - miłosierdzie. Jesteś niemiły, napastliwy, arogancki, wszędzie widzisz PO i oponentów politycznych. W tym względzie moje porównanie jest zasadne. Twoje niestety nie.
  Nie dziwię się, jeśli wasze elity polityczne (bo wyglądasz na działacza politycznego) mają takie podejście.

  https://www.pudelek.pl/artykul/126944/kaczynska_nie_zamieszka_z_nowym_mezem_jej_starsza_corka_go_nie_akceptuje/

  Napisz dowolną inwektywę, nie obrazisz mnie, nie dotkniesz mnie. Czytam MI regularnie, Twoje wypowiedzi są po prostu nudne. Cały czas lewaki i świnie od koryta. Nuda.
  Smutny, zakompleksiony człowiek z "miasta".

  21 6 Odpowiedz
  • ania 25 mar 2018

   A może zamiast pisać te ograniczone myślowo bzdury zasłyszane w telewizjach, które mają za zadanie zrobić ci papkę z mózgu poczytał/a byś cosię więcej, poogladal/a? Tragedia jak ludziom się wydaje, że są wolni , i że wyglaszają własNe opinie. Co do obrażania. Do tego wpisu nie obrazilam Cię personalnie, nie rozumiem wiec dlaczego Ty starszych się mnie obrazić. Człowiek inteligentny powinien zapoznać się z opinią każdej ze stron i wyrobić sobie własny pogląd. Ty tego nie potrafisz i atakujesz ludzi bo to Twoja jedyna linia obrony. Wyszła ode mnie właśnie koleżanka peacujaca w Lidlu. Pracownicy Lidla śmieją się z każdego niedzielnego sklepowego spacerowicza. Mają Was za nie mających własnego życia, ulomnych umysłowo idiotów. Chyba się nie mylą?

   7 25 Odpowiedz
   • Strozaninek 25 mar 2018

    Cytujesz komentarz nieskierowany do Ciebie - nie będę więc komentował Twojej wypowiedzi nacechowanej negatywnie i nienawistnie.
    Zmienisz język - wróć. Na pewno nie jesteś człowiekiem inteligentnym, jeśli prowokują Cię internetowe posty. Idąc Twoim tokiem rozumowania sama nie masz rodziny, bo zamiast czas spędzać z rodziną w niedzielę o godzinie 19:50 siedzisz przed komputerem i kłócisz się w sieci. Ambitnie.

    25 5 Odpowiedz
   • 25 mar 2018

    Ty jesteś chora? Kto z nas przejmuje się opinią jakichś pracowników marketu, których ambicje skończyły się przy półce z kapustą? To ja się mogę głośno z nich śmiać, bo to ludzie, którzy nie potrafią sobie zorganizować życia. Ogólnie po plusach widać, jak społeczeństwo myśli. Wasze umysły są przeżarte nienawiścią, bo ktoś może myśleć inaczej niż wy.

    Edit. Widzę, że statystyki nie kłamały. Elektorat PiS to ludzie o wykształceniu podstawowym lub niższym. Ta dyskusja jest dobitnym tego przykładem. Wasze argumenty to zdania typu "nie, bo nie". Nic logicznego. W momencie gdy już nie wiecie co powiedzieć, to zaczyna się obrażanie. Czyli prymitywny, ciemny lud. Dzięki wam, cofamy się w rozwoju!

    24 10 Odpowiedz
 • 25 mar 2018

  stróżaninek tak jak ci powyżej napisałem sam sobie zapracowałeś na taką opinie. Nie da się tego ukryć bo wynika to z twoich postów że jesteś osobą popierającą i broniącą starego układ platformy i psl. Nie wiem czy świadomie czy nie ale przez swoją krytykę do obecnych reform m.in. sądownictwa , reformy emerytur esbeckich stałeś się członkiem totalnej opozycji a jednym słowem lewakiem. bo jak można inaczej nazwać osobę która broni starych sb'eków i ub'owców.
  Powtórzę ci to jeszcze raz od przegranych wyborów z ust totalnej opozycji jest jeden wielki kwik a da się to zauważyć m.in. na marszach sz'kod'ników ,UBywateli PRL oraz na czarnych marszach śmierci
  ; jeden wielki jazgot , wściekłość , nienawiść , donosicielstwo i zdrada. Nikt wcześnie się tak nie zachowywał jak obecna lewacka opozycja!

  6 28 Odpowiedz
 • Strozaninek 25 mar 2018

  Śmiechawy jesteś nadal. Przygotowałem się do Twojej odpowiedzi w tym stylu, dlatego proszę.
  Tutaj masz przykłady mojego braku związku z PO.
  http://miasto-info.pl/myslenice/10678,daniel-obajtek-prezesem-arimr.html
  http://forum.miasto-info.pl/edukacja/5101,likwidacja-gimnazjum.html

  Długo będziesz sobie dopowiadać rzeczy? Pamiętaj, że popieranie danej opcji politycznej nie oznacza bycie bezkrytycznym wobec rzeczy, które ona proponuje. Mogą mi się pewne rzeczy nie podobać? Mogą. Na tym polega demokracja.
  Przy korycie nie mogłem być, urodzony jestem po roku 1992. Zacznij być GRZECZNY i MIŁOSIERNY tak jak to wiara w którą OBAJ wierzymy mówi. Inaczej nie będziesz lepszy od Niesiołowskiego z którego się tak nabijasz. Wstyd i hańba. I to w niedzielę palmową.

  19 8 Odpowiedz
 • 25 mar 2018

  przypomnę ci tylko stróżaninku że ta wiara w którą obaj wierzymy mówi żeby dzień święty święcić i że w niedzielę należy powstrzymać się od wykonywania prac niekoniecznych! a ty co?!

  Poza tym miłosierdzie nie oznacza miłowanie wszystkich i zgadzanie się na wszystko!
  Nie można być ślepym i obojętnym na zło!

  Uznajesz się za katolika tak więc powinieneś bronić wolnych niedziel od handlu!

  Wstyd i hańba to niekonieczny handel w niedziele i jego zwolennicy!

  Jeszcze dobrze nie dokończyłem posta a tu już minusy :) szatan wszędzie ma swoje macki

  8 29 Odpowiedz
 • Strozaninek 25 mar 2018

  Jan Paweł II nauczał o miłosierdziu
  http://www.polishcenter.org/graf/papapolish.pdf
  https://www.milosierdzieboze.pl/pap.php

  Jan Paweł II o arogancji Kościoła i wiernych
  https://wiadomosci.wp.pl/jaroslaw-gowin-papiez-przestrzega-kosciol-przed-arogancja-6108702572130945a

  Moje świadectwo wiary
  http://forum.miasto-info.pl/myslenice/7202,policjant-sluzbista-podczas-procesji-na-osiedlu.html

  Popieranie 500+
  http://miasto-info.pl/myslenice/11768,sulkowice-pierwsze-trojaczki-w-historii-miasta.html

  I to by było na tyle. Po raz kolejny udowadniasz, że jesteś chamem, jesteś wtórny i nudny.
  Przy sądach też nabijałeś się, z mojego pochodzenia (przytyki do bycia ze wsi), też pisałeś o byciu oderwanym od koryta lewakiem. W tym temacie, który dotyczy handlu robisz dokładnie to samo. Ta sama retoryka.

  [cytat]przypomnę ci tylko stróżaninku że ta wiara w którą obaj wierzymy mówi żeby dzień święty święcić i że w niedzielę należy powstrzymać się od wykonywania prac niekoniecznych![/cytat]
  Dlatego nie kupuje w niedziele, ale zdaje sobie sprawę, że nie wszyscy są katolikami i uważam, że nie jest rolą Państwa, aby słuchał KK i wdrażał prawdy wiary w przepisy prawa. Konstytucja RP gwarantuje świeckość państwa.
  Bóg nauczał: masz człowieku WOLNĄ WOLĘ.

  Post factum - Tobie się serio wydaje, że stosując taką retorykę i język przekonasz kogokolwiek do swoich racji? Pod tym względem jesteś jak Franjo Tuđman oraz Slobodan Milošević - oni też byli tak zacietrzewieni w swoich „racjach”. I zobacz do czego to doprowadziło!

  22 4 Odpowiedz
 • 25 mar 2018

  stróżaninek ''katoliku'' pisząc że człowiek ma ''wolną wolę'' przecież według wiary katolickiej nie oznacza że wszystko mu wolno robić?! idąc twoim tokiem rozumowania można w niedziele handlować , można dokonywać aborcji , można być w związku homoseksualnym BO jak piszesz Bóg dał człowiekowi wolną wolę)
  chłopaczku ty chyba nie masz pojęcia o czym piszesz.

  ja takich katolików to znam na pęczki co komunie świętą przyjmują a popierają aborcje czy związki homoseksualne albo otwierają sklepy w niedziele Jedno drugiemu zaprzecza , dla mnie to zwykłe świętokradztwo!

  a czy tego uczył Jan Paweł II ?!

  7 26 Odpowiedz
 • Strozaninek 25 mar 2018

  Przeczytaj czego uczył. Wolna wola polega na tym, że człowiek sam decyduje czy chce żyć w zgodzie z dekalogiem, czy to olewa i zostanie potępiony.

  Szatan jest w nas samych. Objawia się brakiem umiejętności kulturalnej rozmowy, brakiem szacunku dla drugiego człowieka, zacietrzewieniem, wyzywaniem, ośmieszaniem, ubliżaniem innym. Wszystkim tym co reprezentujesz sobą Ty sam. Antytezo chrześcijanina.

  Anyway, wypisuje się z dalszej dyskusji. Wydaje ci się, że swoją postawą zmienisz świat. Retoryka, która stosujesz jest wulgarna i tylko utwierdzi otoczenie, że fanatyzm religijny obojętnie spod jakiej flagi jest szkodliwy. Tym bardziej jeśli jest obudowany w nacjonalizm, pod płaszczykiem patriotyzmu.

  24 4 Odpowiedz
 • 25 mar 2018

  No, cóż, Polacy będą mieć jak zechcą. Jedno tylko - dlaczego duchownym wolno, a innym nie - tu nie wiem jakie jest uzasadnienie. Rydzyk handluje w niedzielę, podobnie jadąc do jakiegokolwiek sanktuarium handel niedzielny kwitnie. Coś jest nie tak?
  https://m.youtube.com/watch?v=fnjaSJo6fUY

  24 6 Odpowiedz
 • 25 mar 2018

  wieśniaczku już ciebie się nie da czytać tak masz wyprany mózg że szok , pod płaszczykiem tzw tolerancji zdeformowano ci mózg.

  piszesz o wolnej woli to po co nam w takim razie jakieś zakazy , z twojego punktu widzenia można zabijać , kraść , gwałcić to twoja przecież sprawa czy chcesz żyć w zgodzie z dekalogiem czy nie.

  szatan to jest chyba w twoim mózgu wypisując takie niedorzeczne rzeczy.

  ktoś zawładną twoim mózgiem , a zrobiono to w taki sposób jak to czynią tzw wolnościowcy , pseudo chrześcijanie: oszustwem , perfidnym kłamstwem , podstępem medialnym

  będą mówić o miłosierdziu do człowieka a na swoich manifestacjach typu 'kod' ub'ywatele będą lżyć drugiego człowieka który jest przeciwko nim , nawet kobiecie nie przepuszczą

  będą mówić o wolności , tolerancyjności a są zwolennikami zniewolenia ludzi poprzez handel w niedziele

  będą wyzywać innych od nazistów , faszystów a tak naprawdę sami się do nich upodobniają poprzez poparcie dla zabijania nienarodzonych dzieci w tym chorych dzieci

  będą krzyczeć o demokracji a sami się do tego nie stosują poprzez destrukcje i anarchizm tzw pucz

  będą mówić o praworządności i godności a sami bronią byłych oprawców sb i ub

  Na szczęście ludzie dzisiaj już się na to nie nabiorą , tak więc stróżaninku przestań pieprzyć już o tym twoim miłosierdziu i tak już większość cię tu zna!

  4 36 Odpowiedz
 • Strozaninek 25 mar 2018

  Kobierzyn.

  25 7 Odpowiedz
 • 25 mar 2018

  Apel do pracujących w niedzielę.
  Olewajcie pracę, udajcie że robicie, pozorujcie pracę i tu apel przede wszystkim do policjantów z drogówki, pozorujcie pracę w niedzielę.
  Salowe, odpuście sobie, pielęgniarki też, ratownicy, kierowcy, kolejarze restauratorzy, kucharze, kelnerzy, ochroniarze, piekarze, rolnicy i pozostali- olewajcie pracę w niedzielę.

  23 10 Odpowiedz
 • 25 mar 2018

  nie ze stróży tylko z kobierzyna
  i tu się Einstein z tobą zgodzę :)

  8 31 Odpowiedz
 • 25 mar 2018

  On nawet nie załapał, że mówimy o nim xD Beton.

  25 9 Odpowiedz
 • 25 mar 2018

  lewactwo sieje zamęt kogo obchodzi co robicie w niedzielę róbta co chceta i nie chwalić się na forum bo to przykre .

  10 35 Odpowiedz
 • 13oddział 25 mar 2018

  Mnie się wolna niedziela od handlu podoba. Im mniej pracownicy pracują a więcej zarabiają tym lepiej. Jedynie mam na minus pewną refleksję . Marne z nas społeczeństwo skoro ktoś nas musiał zakazami do tego zmusić (pracowników do dnia wolnego, kupujących do spędzania inaczej czasu niż na wielkich zakupach).
  p.s. Nie lubię PiSu ani innych PO, SLD itp. i sądzę że są sprawy które bardziej ograniczają naszą wolność niż jeden dzień bez zakupów.

  12 33 Odpowiedz
 • 26 mar 2018

  Bardzo dobra ustawa. Paranoja jak niektórzy z was mówią o wolności. Chyba tak naprawdę nie wiecie w ogóle co to oznacza... Jeżeli tak bardzo potrzebujecie czegoś kupić to proszę podjechać na CPN czy też jakiś prywatny sklep, zawsze coś jest otwarte... Wielu z was nie ma co zrobić z tym czasem wolnym, brak pasji, zajęcia, kolegów, dziewczyny, chłopaka, rodziny no chyba, że galeria=randka z dziewczyną.... haha masakra... jak tak bardzo nie masz co robić to ściągnij ubranie i go pilnuj :)

  17 7 Odpowiedz
 • 26 mar 2018

  Einstein, nie przejmuj się tymi zakazami, juz super markety coś wymyślą zebyś w sobotę w ogóle z nich nie wychodził. W niedziele zaproś ,,strozaniaka,, i odreagujcie np. polatajcie sobie po małych sklepach, cukierniach ,kawiarenkach bo wszystkie małe sklepy są otwarte, chyba że musisz mieć lody z lidla i inne produkty ..................Daj znać kiedy w naszym Kraju zaczną się masowe zgony z powodu zamkniętych super marketów .

  16 7 Odpowiedz
 • 26 mar 2018

  Dla mnie zakaz handlu w niedzielę nie jest ani ograniczeniem wolności ani powodem ze będę miał ekstra niedziele z rodziną. Po pierwsze z natury i wychowania (no chyba ze jakas niespodziewana wizyta raz do roku moze) w niedziele nie robie zakupów, hipermarkety są czynne albo 24h albo do takich późnych godzin nocnych ze nie jest to w tygodniu problemem. A po drugie zdarza mi się pracowac w niedziele bo ustawa mnie nie dotyczy wiec i tak du.... blada. Wypada moja zmiana to mnie w domu nie ma i tyle w temacie. Dziękuję wielki "maly" bracie

  16 6 Odpowiedz
 • 27 mar 2018

  Zdjęcie jak najbardziej aktualne...

  2 14 Odpowiedz
 • 27 mar 2018

  Stosowanie zakazów nigdy nie będzie prowadziło ku dobremu.

  16 7 Odpowiedz
  • 27 mar 2018

   To nie jest żaden zakaz tylko przymus! Tak więc praca w niedziele jest przymusem!

   Jeżeli masz własną działalność nikt ci nie zakazuje otworzyć sklepu i samemu w nim sprzedawać , ale nie można do tego ''wolnego dnia'' zmuszać innych do pracy!

   10 44 Odpowiedz
 • 27 mar 2018

  W soboty w Tesco kolejki na kilka metrów... Słyszałam ostatnio, jak jedna z kasjerek mówiła, że wolała przychodzić w niedzielę do pracy, a mieć przynajmniej spokojną zmianę. A teraz w soboty mają urwanie głowy...
  Tyle w temacie :)
  PS: Zabawne, że dzień dla rodziny z zakazem i bez zakazu handlu zgromadził na Zarabiu podobną liczbę spacerowiczów. Czyżby zakaz nie przynosił spodziewanych efektów? :D

  19 6 Odpowiedz
 • 27 mar 2018

  Jestem za handlem w niedziele
  czekam na minusy :)

  8 40 Odpowiedz
 • 27 mar 2018

  Sama idea wolnych niedziel da sie obronić. Co zaś do samego podejścia PiS do 10 przykazań pozwolę sobie zobrazować w 2 odsłonach:
  1.odsłona: https://m.youtube.com/watch?v=aZcM-lcgCVI
  2.odsłona: https://m.money.pl/wiadomosci/artykul/artykul,28,0,2392348.html

  A skomentuje niech sobie każdy sam

  10 2 Odpowiedz
 • 27 mar 2018
  Rutger napisał/a:

  Jestem za handlem w niedziele
  czekam na minusy :)

  +2 / -36
  Tym postem właśnie udowodniłem że większość społeczeństwa w tym myśleniczanie są przeciwko handlowi w niedziele! Brawo społeczeństwo!

  ;)

  3 23 Odpowiedz
 • 29 mar 2018
  Rutger napisał/a:

  Jestem za handlem w niedziele
  czekam na minusy :)

  DOLEH CI PLUSA ZEBY BYLO FAJNIE

  2 Odpowiedz

Zobacz więcej

Zmarł sierż. szt. Łukasz Płachta. To dla niego mieszkańcy zbierali krew
Myślenice 4

Zmarł sierż. szt. Łukasz Płachta. To dla niego mieszkańcy zbierali krew

W pomoc choremu na białaczkę policjantowi z Myślenic w ostatnich dniach włączyły się setki mieszkańców, którzy oddawali dla niego krew. Nie udało się go uratować, a walkę z postępującą chorobą sierż. szt. Łukasz Płachta zakończył dzisiaj Jak informują policjanci Łukasz Płachta przegrał walkę z błyskawicznie postępującą chorobą, mimo ofiarnej pomoc...

Zebrali 18 litrów krwi. Ciągle można pomóc Łukaszowi Płachcie
Myślenice 1

Zebrali 18 litrów krwi. Ciągle można pomóc Łukaszowi Płachcie

W czasie trwania niedzielnych imprez sportowych na Zarabiu zorganizowana została kolejna zbiórka krwi na rzecz sierż. szt. Łukasza Płachty, policjanta Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach, który zmaga się z ostrą białaczką Kilka dni temu pisaliśmy o policjancie z Myślenic, który o chorobie dowiedział się nagle i potrzebuje krwi. Na nasz apel o...

ALARMUJECIE! "Kładka wisząca nad Rabą wymaga interwencji"
Alarmujecie 5

ALARMUJECIE! "Kładka wisząca nad Rabą wymaga interwencji"

W weekend otrzymaliśmy od kilku z naszych czytelników zgłoszenia dotyczące uszkodzonej kładki nad Rabą. Dzisiaj ubytki zostały uzupełnione, ale jak sugerujecie "kładka wymaga interwencji" Dla jednych "wiszący most", dla innych "kładka", ale większość wiadomości jakie w ostatnim czasie przesyłacie na redakcja@miasto-info.pl dotyczy jej stanu. W min...

Zablokowana Zakopianka. Trzy rozbite samochody. Jedna osoba ranna 
Drogi 0

Zablokowana Zakopianka. Trzy rozbite samochody. Jedna osoba ranna 

Przez kilkadziesiąt minut przed godz. 8 zamknięta była Zakopianka po tym jak przed wiaduktem w Myślenicach zderzyły się trzy samochody. Jedna osoba trafiła do szpitala Do wypadku doszło o godz. 7.55 na drodze krajowej nr 7 przy wiadukcie nad ul. Piłsudskiego. Kiedy strażacy z JRG Myślenice dotarli na miejsce, zastali trzy rozbite samochody i jedną...

Zaczęło się! Ruszyła rewitalizacja Rynku. Drogowcy zdzierają asfalt z otaczających go ulic
Myślenice 28

Zaczęło się! Ruszyła rewitalizacja Rynku. Drogowcy zdzierają asfalt z otaczających go ulic

W pierwszej kolejności drogowcy zajęli się ulicami Gałczyńskiego i Bema, z których zdzierany jest asfalt. Odcinek od skrzyżowania z ul. Jordana i Reja jest wyłączony z ruchu. Piesi mogą przechodzić wzdłuż bloku na ul. Gałczyńskiego oraz budynków przy ul. Bema To na ul. Gałczyńskiego i Bema, które jako pierwsze przechodzą remont, utrudnienia potrwa...