Miasto

Krzysztof Halek: Deklaruję wprowadzenie dopłat za wodę i ścieki, aby ich cena była niższa [WIDEO]

Krzysztof Halek: Deklaruję wprowadzenie dopłat za wodę i ścieki, aby ich cena była niższa [WIDEO]

materiał promocyjny

"Po analizie budżetu i po możliwościach finansowych gminy deklaruję wprowadzenie dodatkowych dopłat za wodę i ścieki tak, aby cena była niższa" – deklaruje Krzysztof Halek, kandydat na burmistrza Miasta i Gminy Myślenice

Kandydat na burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Krzysztof Halek od czerwca spotyka się z mieszkańcami poruszając w ankietach nurtujące ich sprawy. Zebrane spostrzeżenia publikuje na profilu Ostrowski-Halek w ramach krótkich filmów w których przedstawia swoje pomysły na Miasto i Gminę Myślenice.

- Najczęściej poruszanym tematem jest kwestia tańszych opłat za wodę i ścieki. Czy można je obniżyć? Oczywiście, bo Razem Możemy Więcej! – mówi w jednym z filmów zamieszczonych na swoim profilu.

Krzysztof Halek: Jednym z głównych tematów jakie Państwo poruszacie to gospodarka wodno-kanalizacyjna w naszej gminie. Ona doskonale wpisuje się w dwa filary mojego programu jakimi jest Rodzina i Infrastruktura. Analizując ceny wody i ścieków zatwierdzone przez instytucje Wody Polskie należy powiedzieć, że w Myślenicach łączna kwota wody ze ściekami jest poniżej średniej w Małopolsce. Mimo, że gmina zainwestowała w tym sektorze przez ostatnie lata kilkaset milionów złotych. Po analizie budżetu i po możliwościach finansowych gminy deklaruję wprowadzenie dodatkowych dopłat za wodę i ścieki tak, aby cena była niższa.

Co wpływa na taryfy?

W dalszej części materiału burmistrz Maciej Ostrowski wyjaśnia, że Miasto i Gmina w 2006 roku przystąpiła do projektowania sieci wodno-kanalizacyjnej w terenach wiejskich w naszej gminie oraz przystąpiła do projektu wymiany starej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w Myślenicach.

Na te działania w ramach projektu "Czysta woda dla Krakowa - uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Myślenice" Cała inwestycja kosztowała ok. 300 mln zł, natomiast z Unii Europejskiej na ten projekt gmina pozyskała 162 mln zł. W ramach projektu wybudowano 300 km kanalizacji i prawie 200 km nowej linii wodociągowej.

 

Maciej Ostrowski: Wymieniliśmy starą linię wodociągową na terenie miasta, nowe magistrale na nowym i starym osiedlu. To nie udałoby się bez środków z Unii Europejskiej. Jesteśmy dzisiaj liderami w Małopolsce i powiecie jeśli chodzi o gospodarkę wodno-ściekową. Mamy zapewnioną nieprzerwaną dostawę wody do naszych gospodarstw i bezpieczny odbiór ścieków. To wpłynęło na taryfy, ponieważ amortyzacja musiała odbyć się w cenie. Już od prawie 3 lat na wniosek klubu Macieja Ostrowskiego Rada Miejska stosuje dopłaty do taryf, aby były akceptowalne przez mieszkańców. Rok 2017, 2018 i 2019 to ta sama taryfa przez 3 lata - nie wzrasta. To już jest bardzo dużo.

Materiał sfinansowany przez KWW MACIEJA OSTROWSKIEGO

Powiązane tematy

Komentarze

 • 17 wrz 2018

  Ceny "zatwierdzone" nie są cenami wymaganymi. Nie musimy zaraz do nich równać prawda Panie Andrzeju? A tak na prawdę tu chodzi o niebotyczny ABONAMENT! Cena wody jedno a "koszta, koszta" drugie.
  A te "dopłaty" to w jakiej formie i skąd "wezmą" się na to fundusze?
  Debaty pora zacząć....

  69 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 wrz 2018

  Bez jaj. Najpierw wprowadzić wysokie ceny za wodę i abonament, a teraz łaskawie oferować dopłaty! Żal! Żegnamy obecną ekipę p. Ostrowskiego

  97 16 Odpowiedz
 • 17 wrz 2018

  mi pasuje

  16 48 Odpowiedz
 • Beata 17 wrz 2018

  Dopłat? Skąd te dopłaty?
  Dopłaty będą za wodę i ścieki a opłata stała abonamentowa za wodę i ścieki? Ta zostanie na obecnym niebotycznym poziomie? Zostanie podniesiona czy też będziecie do niej dopłacać?
  Jeżeli dopłacać to skąd?
  Z pieniędzy zabranych mieszkańcom w podatkach czy ze zbieranych do puszek datków?

  Ktoś się łapie na te bzdury?

  73 25 Odpowiedz
 • Artur 17 wrz 2018

  Smaczne te kiełbaski:)

  44 3 Odpowiedz
 • 17 wrz 2018

  Woda w Myślenicach jest tak droga gdyż mieszkańcy składają się na wynagrodzenie prezesa wodociągów Andrzeja Urbańskiego, który prawie nic nie robiąc inkasuje miesięcznie ponad 12 tys zł, Należy obniżyć jego pensje i woda już będzie tańsza.

  96 5 Odpowiedz
  • Beata 17 wrz 2018

   Myślę, że ten Pan już się powoli zaczyna pakować ;)
   To byłby najrozsądniejszy początek sprawowania urzędu dla nowego burmistrza. Zdobyłby dodatkowe poparcie.
   Pan Halek też może spróbować tej deklaracji.

   60 13 Odpowiedz
 • 17 wrz 2018

  Woda woda.. mi to tam rybka. W porównaniu do opłat za energię, ogrzewanie, paliwo, to kilka kropelek. Ale z tym to by się mógł nasz poseł wykazać w Warszawce, zmniejszyć obiecywane akcyzy itp... Lokalnie to można robić zadymę i kiełbasę o te kropelki.

  Kanalizacja musi być dla dobrego rozwoju miasta, chyba że wolicie użerać się z szambowozami i ich kosztami. A chętnych do budowy domów i płacenia podatków dla naszej mieściny odesłać do sąsiedniej.

  12 34 Odpowiedz
 • 17 wrz 2018

  [i]Maciej Ostrowski: Jesteśmy dzisiaj liderami w Małopolsce i powiecie jeśli chodzi o gospodarkę wodno-ściekową.[/i]
  Jesteśmy również liderami jeśli chodzi o opłatę stałą i abonamentową.

  [i]Krzysztof Halek: Po analizie budżetu i po możliwościach finansowych gminy deklaruję wprowadzenie dodatkowych dopłat za wodę i ścieki tak, aby cena była niższa. [/i]
  To każdy może tak przyjść do urzędu,otrzymać stosowne materiały i zrobić sobie analizę budżetu?
  To ja się też wybiorę i przeanalizuję koszty wywozu śmieci i utrzymania ZUO

  65 5 Odpowiedz
 • 17 wrz 2018

  Trzeba analizować zasadność takich i innych kosztów; zawsze, nie tylko przed wyborami. Ta deklaracja obniżki cen wody jest ok i dobrze, bo konkurencja w wyborach działa na naszą korzyść. Teraz ciekawe z czego te obniżki, bo nie widzę. Mam nadzieję, że nie kosztem np. kultury; etaty zawsze można obciąć, pensyjki i to byłby dobry kierunek.

  Inna sprawa to, który z kandydatów deklaruje większą przejrzystość działań urzędu? Bardzo niedobre praktyki PiS w sejmie, gdzie starają się ograniczyć dostęp ludzi do informacji https://oko.press/sejm-zamkniety-na-obywateli-od-wyborow-2015-ponad-100-osob-objetych-zakazem-wejscia-ograniczenia-dla-dziennikarzy-barierki-non-stop/
  Czy kandydat @jarecki zamierza też praktykować rzeczy wyuczone w Pcimiu, gdzie za niego i Obajtka był psuty samorząd? Są jakieś deklaracje?

  Dobrze byłoby stworzyć coś na kształt komisji obywatelskiej, która kontrolowałaby i wydawała opinie na temat decyzji samorządu. Nasza kasa, nasza przyszłość.

  8 39 Odpowiedz
  • 17 wrz 2018

   Wychodzi Twoja ignorancja polityczna na szczeblu lokalnym. Ta komisja to Rada Miasta i Gminy. Po to wybieramy radnych żeby reprezentowali i kontrolowali a nie "klepali" co im podsunie Pryncypał.
   I tacy ludzie jak Ty dyskutują o polityce lokalnej. Nie mam słów.

   30 3 Odpowiedz
   • 17 wrz 2018

    Hmm, brawo :-). I co, jesteś zadowolony z mckiej rady? A zajrzyj do Pcimia - no jak, kogo widzisz?

    Komisja = tylko niezależni ludzie; cel - pilnujemy swoich portfeli; efekt - wzrost świadomości samorządowej. Nie dajemy sobie dmuchać w kaszę :-ppp
    Na takie spotkania kontrolne mógłby przyjść każdy, nie tylko ci "uprzywilejowani". Wspólna dyskusja, pytania do burmistrza - to się nazywa kultura samorządowa.

    https://www.forbes.pl/opinie/zbedni-radni-po-co-polsce-kilkadziesiat-tysiecy-radnych/rxld4e8

    2 20 Odpowiedz
    • 17 wrz 2018

     A co mnie obchodzi Pcim? Nie mieszkam tam i nie prowadzę interesów na terenie tamtej gminy. A o myślenickiej radzie nie raz pisałem ze to "klepacze". Radny powinien dbać o swoje okręgi przez konsultacje ze swoimi wyborcami jakie podejmuje się ważne dla mieszkańców decyzje a nie o swoją pozycje w Radzie Miasta czy przychylność Pryncypała (czytaj święty spokój).
     Właśnie postawa taka jak Twoja pozwala im na taką bezkarność.
     Zacznij się interesować najpierw własnym podwórkiem bo stracisz wątek i kontrolę nad sytuacją, co właśnie przed chwilą udowodniłeś swoim postem.

     22 Odpowiedz
  • 17 wrz 2018

   Bez ogródek już nie działa ?

   10 Odpowiedz
 • Beata 17 wrz 2018

  Jesteś zapewne także za wypłatą odszkodowania dla Ryszarda Peru za zakaz wjeżdżania samochodem na teren Sejmu? Można sobie wwozić w bagażniku kogo się chce gdy ma się immunitet?
  Nie przeszkadzała Ci też, instrukcja Kramka i Kozlovsiej, zorganizowania Majdanu w Warszawie, która była mocno propagowana w niektórych mediach?

  Nie czujesz związku przyczynowo skutkowego żadnej z podobnych rzeczy z barierkami i zwiększoną ilością służb porządkowych?

  Mogę zapytać za co minusujecie mój post w którym napisałam, że płacę porównywalny rachunek za energię i wodę+ścieki?

  29 13 Odpowiedz
 • 17 wrz 2018

  Jaka instrukcja? Chyba tylko w prasie redagowanej przez proputinowskich narodowców. To tylko kolejny przyczynek do związków PiS i narodowców z Rosją, wspólny cel - rozwalenie Unii Europejskiej i uniemożliwienie wejścia do niej Ukrainy?? Żaden szanujący się tytuł nie podjąłby tego tematu nawet na starcie, tylko sypiące informacyjnym śmieciem prawicowe brukowce.

  A bliski przyjaciel Kaczyńskiego, ten którego Kaczyński tak chętnie odwiedza, lubi się z Putinem? Napiszesz coś nam o tych przyjaźniach polsko - węgiersko - rosyjskich? No, Be-a-ta, Be-a-ta!
  zdjecie

  3 32 Odpowiedz
 • 17 wrz 2018

  Ja tez obniżę cene wody, w ogole jak mnie wybierzecie to woda bedzie dla wszystkich za darmo

  34 1 Odpowiedz
 • 17 wrz 2018

  I zatrudnię bezrobotnych w radzie i umig

  32 1 Odpowiedz
 • 17 wrz 2018

  Nie zamierzam, bo ja właściwie to czekam na odpowiedź Beaty co do pewnych ruskich wątków :-)

  3 24 Odpowiedz
  • Beata 17 wrz 2018

   Jakich ruskich wątków? Pytałeś o relacje Węgiersko- rosyjskie, połączyłeś je w prostej linii z Węgiersko - polskimi i jak towarzysz Piątek, wyszły Ci z tego połączenia relacje Polsko - rosyjskie?

   Trochę się zagalopowałeś w swojej beletrystyce :)

   20 10 Odpowiedz
 • 17 wrz 2018

  Beata! Beata! :-d

  4 23 Odpowiedz
 • 17 wrz 2018

  Co z tym chłopakiem z Oświęcimia po zderzeniu z limuzyną? Kryjecie d.py kierowców BOR? Łatwiej zwalić na najsłabszego?

  A tu kolejna patologia?
  "Nie można też wykluczyć, że obrona zakwestionuje prędkość, z jaką rzekomo poruszała się rządowa kolumna, bo w 50 km/h nawet laikowi trudno uwierzyć. Inną ułomnością w tej sprawie może okazać się fakt, że wiarygodność świadków oceniała psycholog, której mąż startował w wyborach z list PiS"

  http://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/576142,wypadek-premier-szydlo-obrona-kierowca-seicento-sebastiana-k-sad-kierunkowskaz.html

  Oj nazbierało się tych spraw. Przykro mi, ale ciężko zaufać czemuś takiemu jak PiS...

  6 20 Odpowiedz
 • 18 wrz 2018

  Hmmm, g.wno mnie obchodzi co się działo za PO. Teraz nie rządzi PO , a mnie interesuje to, co się dzieje tu i teraz.

  Ale dobrze, skoro tak lubicie się odwoływać do tego jak było za PO.
  PiS uczył się właśnie na nich jak robić przekręty. Więc jeśli za PO Amber Gold to za PiS coś dużo większego czyli SKOK. Jeśli za PO "Widelec" to za PiS już śmierć np. Stachowiaka na komisariacie i brutalne bicie protestujących. Skoro PO próbowało mieć jakikolwiek wpływ na Trybunał Konstytucyjny, to PiS zrobił tak że przejął TK całkowicie. Jeśli PO próbowało mieć jakikolwiek wpływ na treści Wiadomości TVP (osobiście pamiętam naciski że np. Komorowskiego pokazuje się za mało), to PiS zalatwił sprawę tak, że prezesem TVP zrobił polityka ze swoich szeregów i dzięki temu cenzura 100% a Wiadomości to po prostu tworzony na potrzeby partii śmieć dezinformacyjny. Jak PO wciskało gdzieniegdzie na stanowiska państwowe swoich, tak PiS rozdaje już tylko swoim. I tak jest ze wszystkim: nagrodami dla ministrów, przetargami itd.

  Podoba mi się porównanie, że PO to był nowotwór łagodny, a PiS to jest nowotwór jak najbardziej złośliwy. I to jest przykre. PiS wyrósł na karmie PO i jest to najgorsze zło jakie spotkało Polskę od czasów komunizmu.

  11 23 Odpowiedz
  • Beata 18 wrz 2018

   1. SKOKI? Skok Wołomin. Szukaj tropem PSLu
   2. Widelec kontra Stachowiak? Widelec - odpowiedzialny rząd i minister MSWiA Grzegorz Schetyna
   Stachowiak - kilku durnych policjantów. Doprawdy adekwatne porównanie :)
   3. PO + Rzepliński - złamanie wszystkich zasad wyboru sędziów TK. PiS naprawił ich ewidentny skok na TK i poszedł dalej zgodnie z obietnicami wyborczymi, radykalnej reformy sądownictwa za którą jest obecnie 82% Polaków.
   4. Komorowskiego nigdy za mało, ale w TVP Kabaret.
   Pamiętasz "chodź Szogunie" albo u Obamy "na szczycie" jego wykłady o przygotowaniu bigosu?
   Jego rozmowy na szczeblu międzynarodowym były naprawdę rzeczowe. Albo jak doradzał Obamie, żeby ten pilnował swojej żony? Komorowski to był zwykły debil, chyba, że takiego udawał.
   Wiesz, że teraz nie muszę się obawiać, że mi ABW wpadnie o 6 rano za te słowa? Jeszcze 4 lata temu prawdopodobnie by wpadli, może nawet zgwałcili i pobili ;) Takie były czasy do których Ty nadal czujesz wielki sentyment. Jesteś bolszewikiem?
   Słyszałeś wtedy gdzieś w TV o tym jak na imprezie myśliwskiej w leśnej "rezydencji" na którą Komorowski przyleciał wojskowym Sokołem, popili i jeden z jego kolegów wsiadł po pijaku do samochodu i uszkodził czekający na ministra Komorowskiego śmigłowiec? Wtedy zupełnie nie było cenzury. Napisała o tym tylko "Rzeczpospolita" co i tak nie odbiło się szerokim echem po innych mediach ;) Wyobrażasz sobie gdyby bohaterem takiej sytuacji był Macierewicz? Cały Świat by o tym pisał.
   5. każda partia wsadza swoich.

   Bardzo słabe te Twoje argumenty. Rozczarowałeś mnie. Myślałam, że będziesz bardziej twórczy a Ty postawiłeś na tandetę.

   PO to był nowotwór obumierający .... w wyniku śmierci chorego. Teraz zostaje wycinany.

   25 9 Odpowiedz
   • Piotr 18 wrz 2018

    Toż to po prostu jest kwintesencja całej polityki w Polsce "5. każda partia wsadza swoich."

    A czemu nie jest tak, że stanowiska otrzymują osoby, które się znają na danej rzeczy?? Pewnie odpowiedź będzie, że oni nie mają doświadczenia, uczą się dopiero ... itp. To zapytam jakie doświadczenie ma pan Obajtek. Podejrzewam, że ponadprzeciętne skoro może w tak krótkim czasie zajmować stanowiska w przedsiębiorstwach o tak zgoła odmiennych specjalizacjach ( rolnictwo - energia - paliwa ciekłe). Po co kształcimy ludzi młodych?? Dlaczego nie przeprowadza się nieustawianych konkursów na stanowiska we wszelkiego rodzaju instytucjach państwowych ?? Dlaczego w Twojej wypowiedzi pojawia się taki argument ?? uważasz, że nepotyzm to to co powinno przyświecać "każdej partii" ?? Dlaczego takiego postępowania nie zanegujesz ??

    Bagietko tak zaciekle w wielu zamieszczonych przez Ciebie komentarzach bronisz PiS, jaki jest wspaniały i super fantastyczny. Czy ten rząd nie popełnia według ciebie żadnych błędów ??

    Analizując Twoje wypowiedzi dostrzegam następujący rzecz, gdy zostaną Ci wskazane błędy i naruszenia, które popełnił/ popełnia obecny rząd od razu z zaciekłością przechodzisz do kontrofensywy w stylu "..a co robiła PO.." (trochę to słabe). Odpowiedzi w stylu bo PO robiła nic nie zmienią bo jesteśmy tu i teraz a nie kiedyś tam, jest szansa żeby w tym kraju było normalnie ale nie poprzez kontynuowanie tego co robiło PO przez PiS. A na razie tak jest i sama to potwierdzasz słowami "każda partia wsadza swoich"

    Tak często cytowane słowo przez polityków PiS "SUWEREN" chciałby naprawdę "DOBREJ ZMIANY" a nie "ZMIANY DOJĄCYCH" nasz kraj.

    Reasumując czy będzie to Halek czy Szlachetka to i tak nic się nie zmieni bo cytując "klasyka"
    " KAŻDA PARTIA WSADZA SWOICH"

    8 8 Odpowiedz
    • Merdox 18 wrz 2018

     Niepotrzebnie dopytujesz. Bagietka odpowiedziała na te same pytania w tym wątku:
     http://miasto-info.pl/myslenice/12542,wybory-samorzadowe-2018-jaroslaw-szlachetka-przedstawil-program-nazwal-go-planem-dla-myslenic.html
     Szkoda czasu na polemikę z kimś, kto uważa, że nepotyzm to rzecz normalna i go akceptuje bez mrugnięcia okiem.

     4 3 Odpowiedz
     • Beata 18 wrz 2018

      Każda partia wstawia swoich, tak było jest i będzie i dotyczy to zawsze stanowisk strategicznych i bezpośrednio podległym a z biegiem czasu schodzi niżej.
      Dopiero na stanowiskach doradczych mogą pojawiać się osoby z innych środowisk aczkolwiek ich opinie nie są wiążące.
      Tej prawidłowości nikt nie zaneguje bo tak już jest.
      Czy jest to moja wina, że tak to wygląda?

      7 5 Odpowiedz
      • Piotr 18 wrz 2018

       No właśnie i tutaj jest problem którego nie dostrzegasz ;// Miała być "dobra ZMIANA" podkreślam ZMIANA a jest tak SAMO. Więc w czym ta partia(PiS) jest lepsza od drugiej (PO)??

       A druga sprawa zadałem Ci (Bagietko) wcześniej kilka pytań na, które póki co nie ma odpowiedzi a widzę, że posiadasz dużą ilość wolnego czasu wskazuje na to choćby Twoje "poświęcenie się na gorliwe odnajdywania cenników wody w poszczególnych gminach".

       Czyżbyś była tak mocno związana z polityką ?, że stosujesz te same metody, czyli "niewygodne pytania pomijamy przechodząc płynnie do następnych"

       4 7 Odpowiedz
       • Beata 18 wrz 2018

        Nie jest to samo, gdyż zmieniają się osoby a za osobami poglądy na problemy i równocześnie sposoby ich rozwiązywania.
        Zmieniają się decyzje, zmienia się postrzeganie w kwestii priorytetów rozwoju. Zmienia się praktycznie wszystko.
        Tak. Zmieniają się ludzie bo ludzie są kluczem. Tak samo zmieniają się poglądy wyborców na temat władzy czyli także ludzi i ci wyborcy chcą wyznaczenia innych ludzi, a wszystko dlatego, że tym poprzednim ludziom już nie ufają lub zostali przez nich wielokrotnie wprowadzania w błąd.
        Proste?

        piotr1976 napisał/a:

        A druga sprawa zadałem Ci (Bagietko) wcześniej kilka pytań na, które póki co nie ma odpowiedzi a widzę, że posiadasz dużą ilość wolnego czasu wskazuje na to choćby Twoje "poświęcenie się na gorliwe odnajdywania cenników wody w poszczególnych gminach".

        Czyżbyś była tak mocno związana z polityką ?, że stosujesz te same metody, czyli "niewygodne pytania pomijamy przechodząc płynnie do następnych"

        Przypomnij więc pytania, które cię tak bardzo nurtują, że nie możesz spać w nocy.
        Przy takiej ilości postów wątpię abym wszystko przeczytała i się odniosła.
        Tylko bill jak na razie ma omamy, że za moim profilem stoi cały batalion ludzi :)

        9 6 Odpowiedz
 • 18 wrz 2018

  Odniosę się tylko do jednej rzeczy, punktu pierwszego, aby wykazać Twoją pisowską naturę. Do pozostałych nie będę, nie ma już takiej potrzeby... https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Sp%C3%B3%C5%82dzielcza_kasa_oszcz%C4%99dno%C5%9Bciowo-kredytowa

  6 20 Odpowiedz
 • 18 wrz 2018

  Pan "nic nie potrafię" jak zwykle nic sam nie zrobi i maciek musi ratować tą kampanie :D już widzę jak dopłaci do wody. Ludzie nie dajcie się nabrać jak halek wygra to nic sie nie zmieni i od nowego roku podwyżki będziecie mieli takie że się popłaczecie przez tyle lat NIE ZROBILI NIC zeby było taniej i myślicie że nagle coś zrobią ? :D Nie dajcie sobie mydlic oczu tymi bredniami ! Tylko szlachetka moze zakończyć ten proceder z rosnącymi w zastraszającym tempie cenami za wodę !

  38 9 Odpowiedz
 • 18 wrz 2018

  A dla czego usuwacie posty i tak Szlachetka wygra ma więcej w głowie niż wy oboje z panem O.

  27 9 Odpowiedz
 • 18 wrz 2018

  NIC DODAĆ, NIC UJĄĆ. OBY TAK DALEJ!
  Cena wody:
  1 Kalwaria Zebrzydowska 7,36
  2 Nowy Sącz 7,09
  3 Chrzanów 6,93
  4 Nowy Targ 5,69
  5 Sułkowice 5,29
  6 Siepraw 5,04
  7 Mszana Dolna 4,98
  8 Andrychów 4,85
  9 Skawina 4,50
  10 Brzesko 4,28
  11 Dobczyce 4,24
  12 Niepołomice 4,14
  13 Bochnia 4,07
  14 Wadowice 3,96
  15 Wieliczka 3,90
  16 Myślenice 3,69
  17 Krzeszowice 3,55

  3 25 Odpowiedz
  • 18 wrz 2018

   cena wody jest tylko jedną składową - jest może wyliczenie całościowe ( ścieki, abonament etc. ) ??
   PS. dlaczego stosuje się środki pośrednie (jakieś dopłaty) zamiast realnego obniżenia stawki (cyba było by to bardziej czytelne)?

   19 2 Odpowiedz
  • Beata 18 wrz 2018

   U nas jest tak, dla porównania:
   Sprzedajemy najtaniej wodę butelkowaną. 1 litr za 30 groszy gdy wszędzie dookoła za 1 litr trzeba zapłacić 50 groszy.
   Jest tylko jedna różnica. By kupić wodę od nas należy zapłacić 5 zł za butelkę. Nie ważne, że wszędzie dookoła przy zakupie wody za tą samą butelkę płaci się 1 zł. U nas i tak woda jest przecież najtaniej :)

   19 2 Odpowiedz
 • 18 wrz 2018

  Mówisz i masz: Koszt za wodę i ścieki łącznie (cena + opł. abonamentowa) zł/miesiąc/mieszkańca
  NIC DODAĆ, NIC UJĄĆ. OBY TAK DALEJ!
  1 Kalwaria Zebrzydowska 65,13
  2 Krzeszowice 53,76
  3 Nowy Targ 51,61
  4 Nowy Sącz 49,72
  5 Wieliczka 46,62
  6 Chrzanów 44,91
  7 Sułkowice 43,48
  8 Myślenice 43,30
  9 Dobczyce 43,11
  10 Skawina 42,90
  11 Andrychów 42,22
  12 Wadowice 40,86
  13 Mszana Dolna 40,68
  14 Brzesko 39,85
  15 Siepraw 38,16
  16 Bochnia 35,02
  17 Niepołomice 30,23

  Średnia 44,21

  2 16 Odpowiedz
  • Beata 18 wrz 2018

   co to za wyliczenia?

   Weźmy Bochnię i bezpośrednio ze strony http://mpwikbochnia.pl

   http://mpwikbochnia.pl/index.php/taryfy-oplat

   Proszę mi napisać w jaki sposób obliczyłeś 35,02 zł gdy z cennika wychodzi 4,40+4,82+16,20=25,42

   Kolejny przykład Skawina - 23,65zł. Skąd 42,90 ???
   http://zwik.skawina.pl/!data/attachments/taryfy_2017.pdf

   Może Kraków?
   Proszę bardzo. https://wodociagi.krakow.pl/strefa-klienta/taryfa-i-cenniki.html

   Kraków za 1m sześcienny woda, ścieki i opłata abonamentowa miesięczna - 15,23zł

   Niezmiernie ciekawe jest też to, że wszędzie opłata stała abonamentowa występuje jako jedna a u nas są to dwie oddzielne, które w sumie robią jedną stałą

   Myślenice
   Woda i ścieki 13,82 za m3 plus abonamenty co miesiąc rozdzielone na 5,88zł - woda i 17,91 - ścieki czyli 23,79zł łączny abonament miesięczny

   Czy tylko ja widzę, że u nas sam abonament miesięczny bez wody i ścieków jest wyższy niż w Skawinie woda, ścieki i abonament łącznie?

   25 3 Odpowiedz
   • 18 wrz 2018

    U Andrzeja tak już jest - zaskoczyć wyliczeniami z niewiadomoskąd a Ty sie głów i udowadniaj że tak nie jest.
    Już nie raz wykazywałem "Bill'owi" na tym forum że podaje naciągane dane. Naciągane z okazju okoliczności wyborów.
    Na debacie chciałbym zobaczyć jak Andrzej tłumaczy kandydatom te dane podane przez Bill'a.

    10 2 Odpowiedz
  • Beata 18 wrz 2018

   Gdzie jesteś billu?
   Czyżbyś sprawdzał cenniki wody, ścieków i opłat stałych w poszczególnych wymienianych przez Ciebie miejscowościach?

   Przeraziłeś się tym co na tych stronach zobaczyłeś i wyliczyłeś, że się tak nie odzywasz?

   Każdy niech sobie sprawdzi kilka oficjalnych stron z cennikami z wyżej podanych przez billa miejscowości i sam sobie odpowie, kto tu kogo robi w przysłowiowego "wała".

   Nie wiem skąd billu masz te słupki z cenami ale jak dla mnie są to dane zmanipulowane i każdy kto je wkleja stara się okłamywać mieszkańców naszej gminy.
   Jakie ma ku temu cele? Tego nie wiem, ale na pewno jest to obecnie zakłamanie rzeczywistości przed wyborami.
   Rozumując logicznie, jeżeli radni i kandydat PiS wykazują, że mamy bardzo wysokie rachunki za wodę i ścieki plus opłaty stałe, żyjąc przy rzece będącej źródłem zasilania i mając oczyszczalnie pod nosem to okłamuje nas więc druga strona, która wypisuje, że ceny mamy konkurencyjne.
   Innej opcji, która chce na tym coś ugrać, raczej nie ma. Chyba, że jest? Może więc odpowiesz i wskażesz palcem, kto to?

   13 3 Odpowiedz
 • Beata 18 wrz 2018

  Myślenice

  Woda i ścieki 13,82 za m3 plus abonamenty co miesiąc rozdzielone na 5,88zł - woda i 17,91 - ścieki czyli 23,79zł łączny abonament miesięczny

  Czy tylko ja widzę, że u nas sam abonament miesięczny bez wliczonej ceny wody i ścieków jest wyższy niż w Skawinie woda, ścieki i abonament łącznie?
  Przy takiej opłacie abonamentowej Pan Halek mógłby bez problemu rozdawać wodę za 1 grosz a ścieki za 2 grosze za m3, a i tak nie bylibyśmy najtańsi.

  Ktoś nas ewidentnie robi tutaj w konia. Szlachetka nas robi w konia czy Pan Halek z Ostrowskim?

  13 3 Odpowiedz
  • 18 wrz 2018

   Bardzo prosty przykład : od 15 lat mam zużycie wody na poziomie 35-40 m.sześciennych co rachunek. Pralka czy zmywarka nowsze ale przybyła kolejna osoba przez ten czas więc się wyrównało. Przez ostatnie 10 lat rachunek wzrósł o 400% i obecnie nie ma szans abym zapłacił poniżej 500zł. Nawet kwiatki w ogrodzie podlewam deszczówką od 5 lat. Nie ma mowy o zejściu poniżej 500zł za rachunek a częściej bywa bliżej 600. Przecież to normalne nie jest.

   16 1 Odpowiedz
   • 19 wrz 2018

    u mnie woda i ścieki to najwyższe opłaty. W 2008 roku płaciłem średnio 130 zł za 20m3, teraz mam rachunek 260 zł za 19 m3.

    4 Odpowiedz
 • 18 wrz 2018

  Bagietka musisz się jeszcze nauczyć liczyć, bo widzę że rozmydlanie oczu na tym forum to twoje zadanie. Wszystkie dane pochodzą ze stron "Polskich Wód". Instytucja powołana przez pis jakbyś nie wiedziała, która zatwierdziła taryfy w Myślenicach. Ale przecież ty to wszystko wiesz bo jak ktoś tutaj napisał przecież ty to tylko sztuczny twór w którym piszą wszyscy antygminni szlachetni.

  4 11 Odpowiedz
  • Beata 18 wrz 2018

   Billu, mnie zupełnie nie interesują żadne strony, które coś tam "ogólnie" podają.
   Mnie interesuje wyłącznie to co każdy klient w tych miastach widzi na swoich rachunkach.
   A widzi to co ja podałam i podają to poszczególne strony w tychże miastach a nie Twoje wyimaginowane cyferki.

   Weź może swój ostatni rachunek za wodę i ścieki i sam sobie dodaj cenę 1m3 wody, ścieków i te dwie opłaty abonamentowe i sam zobaczysz, że twoje dane są błędne.
   Zrób tak w każdym mieście, które podałeś powyżej i przeproś wszystkich tutaj za wprowadzanie w błąd.

   bill napisał/a:

   Ale przecież ty to wszystko wiesz bo jak ktoś tutaj napisał przecież ty to tylko sztuczny twór w którym piszą wszyscy antygminni szlachetni.

   Dziękuję. Bardzo mi tym pochlebiasz :)
   Czyżbyś miał do mnie jakiś interes?
   Może Twoim największym pragnieniem jest, bym przestała już torpedować obecnie rządzących, samą prawdą?

   10 3 Odpowiedz
 • 18 wrz 2018

  A od kiedy to każdy z nas zużywa 1 m3 wody miesięcznie??? Już samo to pokazuje jakie masz pojęcie na ten temat. Zaczekam aż ktoś inny weźmie dyżur na koncie Bagietka, bo może będzie miał większe pojęcie o tym.

  6 11 Odpowiedz
  • Beata 18 wrz 2018

   Mogę ci obliczyć na przykładzie 5m3, wtedy napiszesz mi że mało kto zużywa aż tyle wody miesięcznie :)

   Trzeba przyjąć jakąś wartość i najlepiej zrobić to opierając się o jednostkę.

   Wiem co masz na myśli, bo to zwykła matematyka a z niej zawsze byłam dobra w szkole ;)
   Gdy przyjmiemy zużycie np. 200m3 wody to kwota abonamentu stałego zaczyna ginąć w kwocie za samą wodę i ścieki, ale wyobraź sobie, że w naszej gminie nie ma wielu posiadaczy ogrodowych basenów całorocznych :)

   Może napiszesz nam jaka jest w gminie mediana zużycia wody a będziemy mieli możliwość obliczenia całości kosztów na tej podstawie?

   12 3 Odpowiedz
 • Merdox 18 wrz 2018
  Bagietka napisał/a:

  CIACH
  Tylko bill jak na razie ma omamy, że za moim profilem stoi cały batalion ludzi :)

  https://pieknoumyslu.com/sarkastyczny-jezyk-agresja-werbalna/

  2 2 Odpowiedz
 • 18 wrz 2018

  W wielu krajach przyjęto specjalną taktykę w stosunku do partii radykalnych, aby je izolować. Tak jest np. w Szwecji wobec partii neofaszystowskiej. Ja jestem bardzo krytyczny wobec tego, co mówi PiS, dlatego proponuję stworzenie kordonu sanitarnego - wyjaśniał Gibała.

  https://fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-samorzadowe-2018/aktualnosci/news-kto-poprze-w-krakowie-malgorzate-wassermann-wojna-na-plotki,nId,2632858

  3 11 Odpowiedz
  • Beata 18 wrz 2018

   a jak to się ma do "gęb" pełnych frazesów o tolerancji i wolności wypowiedzi, światopoglądu i poglądów politycznych?
   Jak to się ma do zapisów samej Konstytucji, której jak mniemam jesteś zagorzałym zwolennikiem łącznie z ubieraniem w koszulki wszelakich pomników?

   Może zgodnie z tematem odniesiesz się do cen wody na podstawie swojego rachunku i zestawisz to z słupkową propagandą billa?

   10 7 Odpowiedz
 • 18 wrz 2018

  Tu na forum nie chodzi już tak o cenę wody +ścieki , tylko że Urbański musi odejść.!!!!!!!!!!

  15 Odpowiedz
  • Beata 18 wrz 2018

   Jeżeli nie ma innej możliwości byśmy płacili za wodę i ścieki adekwatnie do tego jakie mamy rzeczywiste koszty związane z ceną wyprodukowania i dostarczenia wody i odprowadzenia i oczyszczenia ścieków, to tak.
   To, że MZWiK w swoje koszty wrzuca wszystko co popadnie (całą wymianę infrastruktury, którą powinni na bieżąco unowocześniać z własnych zysków), ciągnie dodatkowo pieniądze z budżetu gminnego, które teraz jeszcze Pan Halek obiecuje zwiększyć i nadal nie potrafi wypracowywać zysków to czyją jest to winą jak nie prezesa?
   Na które cele zostaną obcięte środki budżetowe by zwiększyć dotowanie wodociągów?
   Nikt jakoś nie chce odpowiedzieć na to pytanie. Może Pan Halek?

   Pytałam kiedyś na temat organizacji jednej z imprez masowych, której sponsorem był MZWiK Myślenice. Pamiętacie, która to była impreza?

   16 8 Odpowiedz
 • 18 wrz 2018

  Zauważmy, ciągle obracamy się w polityce, a nie powinniśmy, bo przecież mówimy o samorządzie. Nowe prawo wodne wprowadzone przez PiS uzależnia wiele w gospodarce wodnej od politycznej centrali a gminy stawia w sytuacji bardzo problematycznej. Podstawowe pytanie: czy państwo w postaci rządzącego teraz PiS zawłaszcza w ten sposób każdą ilość wody na terenie Polski? A kto w świetle nowego prawa jest właścicielem wody na prywatnej działce? I co z tego że np. na chwilę cena może się obniżyć, jeśli państwo stanie się monopolistą to ja dziękuję. Tu poglądowy artykuł: https://www.salon24.pl/u/ae911truth-org/861720,pis-sprzedal-kazda-krople-wody-w-polsce

  3 10 Odpowiedz
  • Beata 18 wrz 2018

   A Ty znowu piszesz bzdury, że PiS to czy PiS tamto. Może warto sięgnąć trochę głębiej. Rok 2015. Przegłosowane wezwanie Komisji Europejskiej do przedstawienia wkrótce konkretnych propozycji legislacyjnych, w tym rewizji ramowej dyrektywy wodnej UE, w celu uznania, że dostęp do wody jest podstawowym prawem człowieka.
   Jest to równoznaczne z żądaniem, by państwa członkowskie UE zagwarantowały dostęp do bezpiecznej do spożycia wody dla wszystkich obywateli (niezależnie od dostawcy) oraz do poprawy warunków sanitarnych. To należy do obowiązków państwa. Nie można odciąć człowieka od wody pitnej.

   Najważniejszym zapisem w dokumencie jest to, że woda musi być traktowana jako dobro publiczne, a nie towar. Jej cena, zatem musi podlegać kontroli, a ewentualne zyski powinny być przeznaczane na inwestycje polepszające jej dostawę.

   Ostatnie zdanie wiele wyjaśnia. Prawda?

   Dostęp do czystej wody pitnej jest Podstawowym Prawem Człowieka a nie towarem handlowym.
   Szczerze mówiąc to jakby ktoś był upierdliwy to mógłby zaskarżyć wymogi płacenia abonamentów za wodę do TSUE i mogłoby być bardzo ciekawie.

   To nie jedyna obowiązujące deklaracje.

   Powszechna Deklaracja Praw Człowieka, przyjęta w 1948 r., jest katalogiem fundamentalnych praw człowieka i dostęp do wody jest wymieniony jako jeden z pierwszych.

   Międzynarodowy Pakt Praw Obywatelskich i Politycznych otwarty do podpisu przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych w 1966 r.

   W 2002 r. Komitet Praw Ekonomicznych, Socjalnych i Kulturalnych w historycznym dokumencie General Comment nr 15 uznał prawo do wody za jedno z podstawowych praw człowieka obok prawa do życia.

   10 7 Odpowiedz
 • 18 wrz 2018

  Wydawanie przez MZWiK Myślenice pieniędzy spółki na cokolwiek innego niż działalność operacyjna i inwestycyjna w sytuacji kiedy miasto musi przesuwać środki z innych zadań w celu zastosowania systemu dopłat czyniących koszty wody i ścieków znośniejszymi dla mieszkańców to przejaw skrajnej niegospodarności zarządu spółki i karykaturalizacja procesów samorządności lokalnej na szczeblu gminy.

  Zarząd spółki wywaliłbym na zbity pysk, a za pomysł i obietnicę dopłat zamiast restrukturyzacji spółki należy się kandydatowi nr 2, w najlepszym razie, uśmiech politowania.

  23 3 Odpowiedz
 • 18 wrz 2018

  Przecież to jeden wielki układ w MZWiK. To teraz zauważyli i ceny wody i nawet zauważyli budżet? A gdzie byli do tej pory? A dlaczego nie było zgody na kontrole w MZWiK co do gospodarności. Panom już dziękujemy. Za późno......

  https://www.youtube.com/watch?v=ff-XVdiepTo

  19 1 Odpowiedz
 • 18 wrz 2018

  hhahhahahahahahhahahahaha

  8 Odpowiedz
 • 19 wrz 2018

  Hmm, piszesz o dyrektywach etc. No dobrze. Jak wyglądało będzie stosowanie nowej ustawy w praktyce? Czy mogę korzystać np. z ujęcia wody na mojej działce i czy za to "prywatne" ujęcie wody też będę płacił od metra? Kto jest teraz właścicielem wody na mojej posesji - ja czy spółka Wody Polskie? Czy spółka Wody Polskie jest też zarządzana przez ludzi z PiS?

  5 7 Odpowiedz
  • Beata 19 wrz 2018

   Dlaczego mnie o to pytasz? Przecież mi nie wierzysz.
   Sam znajdź odpowiedź i napisz tutaj.

   Lula napisał/a:

   Bagietko, Ty nigdzie nie pracujesz, zajmujesz się tym o czym przypuszczam.

   Nie jestem wróżką i nie wiem co Ty przypuszczasz.

   3 5 Odpowiedz
 • 19 wrz 2018

  Bagietko, Ty nigdzie nie pracujesz, zajmujesz się tym o czym przypuszczam.

  6 6 Odpowiedz
 • 19 wrz 2018

  :-P hohohoho ale jaja, ale jaja, kwadratowe; ohohoho ale jaja, to wyborcze są...

  Dobre resumee calej tej kampanii o samorządy:
  "Jan Śpiewak: - Zbiera mi się na mdłości, kiedy patrzę na działania obu partii i poziom nienawiści, który generują, szczując ludzi przeciwko sobie. PO jest partią władzy w Warszawie, a PiS partią władzy w kraju. Ci pierwsi chcieliby, żeby "było tak, jak było", a ci drudzy rzucili się na państwo jak stado hien, wygłodniałych po ośmioletnim poście. Jedni i drudzy nie mają pomysłu na Warszawę, nie mają pomysłu na Polskę"

  Na pewno jedni i drudzy mają pomysł na siebie. Nie głosuj na partyjnych, głosuj na niezależnych, nie będzie idealnie bo to nierealne, ale przynajmniej partia nie będzie ich bronić za złe decyzje.

  1 2 Odpowiedz
  • Beata 19 wrz 2018

   Jan Śpiewak jest niezależny? Od jednych niezależny a działa w czyim interesie? Nie wiesz?

   2 3 Odpowiedz
 • 19 wrz 2018

  Ja na stronie MZWiK czytam:
  Stawka opłaty abonamentowej zł/odbiorcę/okres rozliczeniowy 16,50
  Stawka opłaty abonamentowej (pozostali odbiorcy) zł/odbiorcę/okres rozliczeniowy 50,25
  Stawka opłaty abonamentowej w oparciu o przeciętne normy zużycia wody zł/odbiorcę/okres rozliczeniowy 45,75

  Zatem sama opłata za ścieki jest wyższa od podanej przez billa.

  Do tego jeszcze koszta odprowadzenia m3 ścieków. Może porównajmy konkretnie i całościowo koszt m3 wody w rachunku końcowym

  6 Odpowiedz
  • Beata 19 wrz 2018

   Oto cennik, którego nie wkleiłeś i zaraz zlecą się hejterzy, którzy napiszą, że to kłamstwo.
   Właśnie warto zwrócić uwagę na ceny abonamentu za dostarczenie wody oraz za odprowadzenie ścieków. To są stawki stałe, wchodzące w każdy rachunek i nie ważne czy w ogóle pobierasz jakakolwiek wodę z sieci czy nie pobierasz, masz to zapłacić.

   https://mzwikmyslenice.com.pl/dla-klienta/aktualne-ceny-uslug.html

   A teraz porównajmy to z Krakowem. Tam nie ma nawet takiego elementu jak abonament za dostarczenie wody a abonament na odprowadzenie ścieków to 5zł.

   https://wodociagi.krakow.pl/strefa-klienta/taryfa-i-cenniki.html

   Czy nadal uważacie, że mamy tanią wodę i ścieki?

   Jedno jest pewne. Zmiana burmistrza na J.Szlachetkę jest wreszcie szansą by to zmienić. Opcja pozostawienia P. Halka to pozostawienie tego tak, jak jest obecnie.

   7 2 Odpowiedz
   • 19 wrz 2018

    Ale lawirujecie KW Szlachetki. jakie ma znaczenie abonament w wysokości dwudziestu kilku zł. w moim przypadku to mniej niż 10% miesięcznego kosztu, a myślę że jestem typowym klientem wodociągów; rodzina 2+2 w małym domku. średnio zużywam 20 m3 więc jeżeli by nawet nie było abonamentu nie odczułbym zmiany ceny.
    Ani Szlachetka ani Halek nic tu nie zmieni. Mamy coraz droższe państwo i cena mediów jest wynikiem tego stanu. I niech oni zostawią pieniądze gminy na szkoły i przedszkola (stan niektórych jest fatalny) i inne faktyczne potrzeby a nie dopłaty do wody.
    A spółka wodociągi powinna opublikować szczegółowe dane finansowe, abyśmy mogli sami sprawdzić jak jest naprawdę. Może Miasto info się pokusi?

    3 5 Odpowiedz
    • Beata 20 wrz 2018

     To nie o ceny mediów się rozbija a o dwa abonamenty, które w sumie wynoszą 66,75zł niezależnie od ilości zużytej wody. Dla ciebie to mało dla innych to dużo, więc ciesz się, że jest to kwota która nie ma dla twojego portfela żadnego znaczenia.

     3 2 Odpowiedz
 • 19 wrz 2018

  Jedno jest pewne. Zmiana burmistrza na J.Szlachetkę jest wreszcie szansą by to zmienić. Opcja pozostawienia P. Halka to pozostawienie tego tak, jak jest obecnie.[/cytat]

  Bagietka

  Jakieś konkrety ? Bo samo zostanie burmistrzem prze pana Szlachetke do mnie nie przemawia .

  4 6 Odpowiedz
  • Beata 19 wrz 2018

   Były i na ten temat konkrety. Zresztą radni z PiS wielokrotnie i od wielu lat to mówią. Zmiany w MZWiK to podstawa.
   Zapewne dlatego jest taki kwik, strach i tworzenie alternatywnej rzeczywistości w temacie "taniej" wody w Myślenicach. Niektórym skończą się synekury.

   7 4 Odpowiedz
   • 19 wrz 2018

    Dziękuję za "synekurę", człowiek uczy się każdego dnia. ;)

    3 1 Odpowiedz
   • 19 wrz 2018

    Chce usłyszeć konkrety od bCiebie ?zozwiązania tematu obniżenie opla za wode i kanalizacje ?

    3 3 Odpowiedz
   • 19 wrz 2018

    Mówia od lat ale bez konkretów chce je usłyszeć w końcu . KOnkrety ??? dokładnie podanane konkrety ! jakie rozwiaznie na obniżenie stawek za wode ??????????????

    4 3 Odpowiedz
    • 19 wrz 2018

     Masz w artykule. Masz alternatywny pomysł że startujesz do Rady Miasta?

     2 1 Odpowiedz
    • Beata 19 wrz 2018

     Nikt nie będzie obniżał stawek za wodę, bo te są na bardzo dobrym poziomie.
     Tematem są obie stałe opłaty abonamentowe i ew. opłata za ścieki.

     5 4 Odpowiedz
 • 19 wrz 2018

  Warto widzieć co się dzieje nie tylko na swoim podwórku. Obraz wyru..anego Pcimia przez partyjny układ. Obajtek wykorzystał dla kariery i zostawił, Szlachetka dla kariery zostawił. Teraz, gdy wyprzedany majątek gminny, partia klepnęła tam Hajduka, co by Szydło w czasie kampanii miała gdzie przyjechać. Pcim dla podtrzymania stanowisk i gniazdo pisowskich speców pokroju Obajtka. Z samej gminy nic już nie wyciągną, no chyba że w końcu zaczną trzepać portfele mieszkańców, póki co są z tym dość ostrożni. To cała kwintesencja PiSu, nic innego... Partia ma skorzystać przede wszystkim.
  https://m.youtube.com/watch?v=hQO6C4zHjh4

  4 6 Odpowiedz
 • 19 wrz 2018

  Ten przy zmianie rządu jest skończony, za mafijne powiązania? - No kobieto, weź że nie stawiaj za przykład kogoś takiego, no chyba że lepszych u was niet, lepszych w tym dobrym znaczeniu rzecz jasna. Radni na terenie tej gminy potrafią w dniu wyborów przebywać na terenie budynku komisji wyborczej a nawet siedzieć przy stoliku komisji. Ludzie wiedzą ;-P

  3 3 Odpowiedz
 • 19 wrz 2018

  Tutaj masz konkretnie jak traktuje się lokalnych przedsiębiorców, jak działa komitywa obecnych kandydatów w wyborach wraz z MZWiK. Generalnie niezły reportaż/dokument aby nie zapomnieć jak Ci obecni jeszcze ale już raczej byli "pomagali" swoim mieszkańcom siedząc na stanowiskach za ich pieniądze:

  http://miasto-info.pl/myslenice/1916,piotr-sikora-nie-jestesmy-w-niczym-gorsi.html

  a tutaj masz o tym jak nie dopuszczano do kontroli w MZWiK w tym zakładzie umoczeni (pewnie z tego powodu, że to jednak woda) są niejedni. Będą tylko m.in z tego powodu bronić się przed zmianą władzy, bo wiedzą że polowanie na czarownice dopiero przed nimi. Ciekawe ilu skończy z wyrokami....
  http://miasto-info.pl/myslenice/11428,posel-i-radni-pis-odpowiadaja-na-wystapienie-burmistrza.html

  6 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 wrz 2018

  panie halek panu podziekujemy

  8 4 Odpowiedz
 • 20 wrz 2018

  Znaczenie ma właśnie cena mediów a nie abonament. Policz sobie różnicę w przypadku domu wielorodzinnego wielopokoleniowego (na Dolnym i Górnym Przedmieściu to minimum 60% bydynków), gdzie abonament dalej wynosi 66 zł a zużycie wody to nie jak w moim przypadku 20 m3 a np 40 lub 50. Oni czują różnicę i chętnie płacili by nawet 100 zł abonamentu byle wrócić do cen wody choćby sprzed 5 lat.
  poza tym cały czas pomijacie towarzysze fakt, że mieszkańcy Myślenic płacą teraz za rozbudowę sieci w okolicznych wioskach i remost starych instalacji w samych Myślenicach.
  Na marginesie: głównymi tematami przepychanek Szlachetki i Halka są wodociągi i zjazdy na zakopiance, czyli tematy które i tak są zależne od władzy centralnej. Analizując ich programy można dojść do wniosku, że Ostrowski tak dużo zrobił, że bidulki nie mają się już gdzie wykazać.

  2 4 Odpowiedz
  • Beata 20 wrz 2018

   Są i tacy dla których Twoje zużycie wody jest "żadne", co nie zmienia faktu, że średnie zużycie wody wynosi od 3-5 m3 na mieszkańca a wtedy abonament w kwocie 67zł zdecydowanie ma znaczenie.

   Dobry gospodarz rozbudowuje i unowocześnia swoją sieć z zysków lub częściowo z kredytów ale bez zwiększania obciążeń, gdyż dba o interes i o klientów. Rozbudowa sieci automatycznie przyniesie mu zwiększenie wpływów. Zwiększanie rynku zbytu nie jest powodem do podnoszenia cen ale wręcz do ich zmniejszania.
   Wyobrażasz sobie by przedsiębiorca wymieniał maszyny lub rozbudowywał linię produkcyjną kosztem pracowników? Powiedziałby swoim pracownikom, że teraz kupuje nowoczesne maszyny i z tego powodu zmniejszam wam pensje o 15% bo potrzebuję kasę na zakupy i kredyty :)

   Wyśmiali by go prosto w oczy.

   3 3 Odpowiedz
   • 20 wrz 2018

    Wodociągi to nie zakład produkcyjny, więc nie piszcie bredni. zadaniem wodociągów jest zaopatrzenie mieszkańców w wodę i odbiór ścieków a nie wypracowywanie zysku. Jeżeli podjęto decyzję o rozbudowie i modernizacji sieci, to myślę że nie była to jednoosobowa decyzja Urbańskiego czy Ostrowskiego ale uczestniczyli w tym radni oraz rada nadzorcza spółki. Ponadto dofinansowanie ze środków EU wymagało szczegółowego planu i analiz, więc ja uważam że to duży sukces Ostrowskiego, mimo że mieszkańcy muszą się liczyć z ewentualnymi kosztami. Pytanie jest tylko, czy powinno to obciązać aktualnych użytkowników sieci poprzez podwyższone opłaty, czy wszysktich mieszkańców jako inwestycja gminna, ponieważ rozbudowa sieci nie jest równoznaczmna z natychmiastowym wzrostem odbiorców.
    PS. jesne żeby wyśmiali wiedząc ile poniósł kosztów a jakie pieniądze zyska od nich. Nie piszcie o rzeczach o których nie macie pojęcia.

    I jeszcze jedno: PIS i PO to jedno zło.

    5 3 Odpowiedz
    • 20 wrz 2018

     A to ciekawe stwierdzenie o którym "nie miałem pojęcia". Czyli jak według Ciebie nazwać ten zakład pobierający za darmo wodę z rzeki, oczyszczający i "zaopatrujący" mieszkańców w tę wodę za opłatą, "odbierający" od nich ścieki za opłatą oczyszczając je i wprowadzający do wtórnego obiegu jako wodę "zaopatrując" w nią mieszkańców za opłatą?

     wert napisał/a:

     Nie piszcie o rzeczach o których nie macie pojęcia.

     A tu masz obrazowo wytłumaczony ten proces: https://www.kierunekenergetyka.pl/artykul,33343,produkcja-wody-czy-oczyszczanie-sciekow-kontrola-zasolenia-wody-i-sciekow-w-procesie-prowadzonym-przy-uzyciu-technik-membranowych.html

     3 Odpowiedz
     • 20 wrz 2018

      właścicielem wodociągów jest gmina, która ustala i nadzoruje m.in. ceny. Jeżeli mzwik wypracuje zysk, powinien on trafić do właściciela, czyli gminy. jej obowiązkiem jest też sprawowanie władzy właścicielskiej poprzez kontrolę kosztów działalności. mzwik w statucie ma zapis, że jest jednostką pożytku publicznego, powołaną do realizacji celowego zadania. woda na terenie gminy należy do gminy więc trudno aby ta sama sobie płaciła. tak więc nie miałeś pojęcia...:)

      ale miałbyś rację, gdyby współwłaścicielem wodociągów były podmioty trzecie, prywatne i czerpały korzyści z pobierania opłat.

      2 3 Odpowiedz
    • 20 wrz 2018

     Dlatego ich wszystkich (czyt. klakierów) należałoby rozliczyć.

     2 Odpowiedz
    • Beata 20 wrz 2018

     Głupoty piszesz. Czy energetyka obciąża dodatkowymi opłatami wszystkich klientów gdy stawia nowe słupy i podłącza pod nowe linie energetyczne, nowe osiedla? Co mnie to interesuje, że rozszerza ona swoje zasięgi. Robi to by zwiększać zyski przez powiększanie ilości odbiorców. Dlaczego ja miałabym za to dodatkowo płacić?

     Najpierw pomyśl i dopiero pisz.

     Sugerujesz, że MZWiK to organizacja pożytku publicznego nie skierowana na zyski? No to mnie w tym momencie zaskoczyłeś i zaczynam rozumieć dlaczego myślenickie MZWiK to nie zyski tylko straty. Szkoda, że straty tej organizacji pożytku publicznego nie są tożsame pożytkiem publicznym mieszkańców, których obciąża się za nieporadność, chociażby tą, spowodowaną niemałymi stratami wody, która poszła w ziemię w wyniku różnego rodzaju nieszczelności sieci, mówiąc równocześnie o wielkich inwestycjach i wymianach sieci na najnowocześniejsze i bardzo drogie.
     Ładny mi pożytek publiczny, gdy za wszystko dostają po kieszeniach odbiorcy.

     9 2 Odpowiedz
     • 20 wrz 2018

      Jak chcecie coś porównać KW Szlachetki to sami najpierw pomyślcie. Firmy energetyczne to spółki o zasięgu ogólnokrajowym, z udziałem kapitału prywatnego, niektóre nawet 100%. firmy te świetnie prosperują, więc myślę że koszt robudowy sieci jest właściwie skalkulowany w cenie.
      Mzwik został powołany przez gminę do realizacji konkretnych działań i ma slużyć wyłącznie mieszkańcom.
      co do kosztów działalności tej spółki - zawsze będą one obciązały mieszkańców, a jeśli macie dowody na niegospodarność to je opubikujcie bo na razie poza pomówieniami i osobstymi urazami waszego zleceniodawcy do prezesa nic nam (wybrcom) konkretnego nie podajecie. tyle.

      1 9 Odpowiedz
 • 21 wrz 2018

  Jak energetyka rozdaje pieniądze na prawo i lewo, a prąd od przyszłego roku z tego powodu ma wzrosnąć o 30 % to jest fajnie, bo to przecież instytucja podległa działaczom PiS. Jak w Myślenicach przez 6 lat opłaty za wodę i ścieki są takie same pomimo rozpętania szalejącej inflacji przez PiS (patrz cena masła) to wszystkich trzeba pozamykać. Coraz bardziej mi się podoba ten trol z Warszawy. Tylko Bagietka kto się nabierze na twoje kłamstwa skoro faktów zmienić się nie da. A są one takie: decyzję o rozbudowie sieci w gminie podejmowali m. in. radni z PIS. Jak sobie dobrze przypominam radnym z PiS w 2006 r. był również Szlachetka więc mu Bagietka podziękuj za ceny. A jakby jeszcze tego było mało to koszty związane z cenami wody i ścieków weryfikowała instytucja powołana przez posłów PIS - "Polskie Wody" , która te taryfy zatwierdziła. Czyżby więc Urbański miał również układy w PIS i dogadał się ze Szlachetką?

  2 Odpowiedz
  • Beata 21 wrz 2018

   Znowu odpływasz? Znowu winny PiS?
   Może Cie troszeczkę oświecę i będziesz wiedział przynajmniej gdzie szukać problemu?

   Drożeje węgiel, z którego wytwarzana jest w naszym kraju zdecydowana większość energii elektrycznej. Drożeje prąd w hurcie, drożeją prawa do emisji CO2 i ceny zielonych certyfikatów. Wszystko za sprawą wyłącznie Komisji Europejskiej. Trump jak zapewne wiesz, już na samym początku zauważył te przekręty w handlu emisjami i pięknie się z tego wszystkiego wycofał. Jaki był wtedy krzyk i kwik w KE, która przecież robiła horrendalną kasę na handlu powietrzem.

   Polska ma najbardziej emisyjny rynek energetyczny w Unii Europejskiej, dlatego jest najbardziej narażona na podwyżki cen - uważa Mark Lewis, analityk Carbon Tracker

   Pomogłam w znalezieniu przyczyn? Jeżeli tak to daj plusa. Jeżeli nie daj minusa i siedź sobie w swoim propagandowym sosie ;)

   2 Odpowiedz
 • 21 wrz 2018

  Zapomniałaś tylko dodać że to właśnie PiS jest zwolennikiem energii z węgla i niestety za ratowanie nierentownych kopalń zapłacą teraz wszyscy Polacy. Właśnie dlatego zdrożał węgiel, drożeje prąd itd., itp. tylko że nie za sprawą KE, a przez nieodpowiedzialną politykę rządów PiS, który na siłę robi z Polski nierentownego lidera produkcji węgla. Mam nadzieję że dotarło. :)

  3 Odpowiedz
  • Beata 21 wrz 2018

   Bo należy próbować wykorzystywać taki potencjał jaki się ma. Wie o tym każdy, komu zależy na dbaniu o własną gospodarkę. Wie to od samego początku Trump i wiedzą to Chiny czy Indie i nie staraj się mi wmawiać, że dwie największe gospodarki na Świecie nie wiedzą co jest dla nich dobre. Handel powietrzem to nic innego jak kaganiec wymyślony przez państwa, które nie mają wystarczających, własnych zasobów węgla na państwa, które zasoby takowe mają. Celem jest blokowanie rozwoju tych państw przez ich blokowanie a że nie jest to żadna walka o "czyste powietrze", świadczą właśnie ośrodki zajmujące się handlem uprawnieniami do zwiększonych emisji. Chodzi wyłącznie o kasę. Jeżeli chcecie się rozwijać szybciej na węglu, którego my nie mamy i nie możemy się tak samo na nim opierać to płaćcie nam haracz.
   Proste czy nadal nie rozumiesz?

   Temat ratowania kopalń to oddzielny i bardzo obszerny temat do odrębnej dyskusji.

   2 Odpowiedz

Zobacz więcej

Dobry czas dla Myślenic; Gmina pozyskała milionowe wsparcie
Myślenice 0

Dobry czas dla Myślenic; Gmina pozyskała milionowe wsparcie

Kolejne kroki w sprawie budowy bezkolizyjnego węzła drogowego w Jaworniku, opracowanie dokumentacji budowy tunelu pod Zakopianką w Krzyszkowicach, inwestycje drogowe z Funduszu Dróg Samorządowych, czy 1,7 mln zł dofinansowania do budowy sieci kanalizacyjnej – to tylko niektóre inwestycje, na które Gmina Myślenice pozyskała w ostatnim czasie finans...

Starosta ma propozycję dla burmistrza. Dotyczy bazy treningowej Wisły Kraków
Myślenice 23

Starosta ma propozycję dla burmistrza. Dotyczy bazy treningowej Wisły Kraków

Propozycja starosty jest prosta; burmistrz obniża o połowę koszty dzierżawy terenu pod bazę dla Wisły Kraków, a klub za zaoszczędzone pieniądze w obniżonej cenie kupuje ziemię od starostwa na rozbudowę swojej siedziby. Ale to nie wszystko…   Wspomniany plan przyszedł do nas drogą mailową. Informacja zatytułowana „Współpraca ponad podziałami. Baza...

Drogi w mieście powinny być gminne czy powiatowe? Radni proponują staroście zamianę
Myślenice 31

Drogi w mieście powinny być gminne czy powiatowe? Radni proponują staroście zamianę

Radni miejscy podjęli uchwałę, na mocy której upoważniają burmistrza do prowadzenia negocjacji w sprawie zamiany dróg powiatowych znajdujących się w centrum Myślenic na drogi gminne Zgodnie z podjętą uchwałą (12 głosów za, 5 przeciw, 3 wstrzymało się) w sprawie dróg gminnych przeznaczonych do ewentualnej wymiany za drogi powiatowe znajdujące się n...

Zrobiliśmy to razem: Rekordowy finał zbiórki w ramach akcji #poMOCnaMaseczka
Koronawirus 5

Zrobiliśmy to razem: Rekordowy finał zbiórki w ramach akcji #poMOCnaMaseczka

Blisko 700 darczyńców i 4 firmy zaangażowały się w akcję #poMOCnaMaseczka wspólnie przekazując na zakup respiratora i specjalistycznego sprzętu medycznego 61 881,23 zł Zasada akcji była prosta; kupując maseczkę w ramach działania #poMOCnaMaseczka wspieraliśmy zbiórkę na zakup sprzętu ratującego życie. W ten sposób organizatorzy zachęcali do tego,...

Tydzień do wyborów. W Myślenicach Borys Budka namawiał do udziału w głosowaniu i poparcia jego kandydata
Wybory Prezydenckie 2020 145

Tydzień do wyborów. W Myślenicach Borys Budka namawiał do udziału w głosowaniu i poparcia jego kandydata

W czasie kampanii mieszkańcy regionu mieli okazję spotkać się z Rafałem Trzaskowskim, ale również dwa razy w powiecie wizytował walczący o reelekcję Andrzej Duda (PiS). Na tydzień przed wyborami do udziału w nich namawiał Borys Budka, przewodniczący Platformy Obywatelskiej Za tydzień na kolejne 5 lat wybierać będziemy prezydenta Polski, a kampani...