Miasto

Krzysztof Halek: Deklaruję wprowadzenie dopłat za wodę i ścieki, aby ich cena była niższa [WIDEO]

Krzysztof Halek: Deklaruję wprowadzenie dopłat za wodę i ścieki, aby ich cena była niższa [WIDEO]

materiał promocyjny

"Po analizie budżetu i po możliwościach finansowych gminy deklaruję wprowadzenie dodatkowych dopłat za wodę i ścieki tak, aby cena była niższa" – deklaruje Krzysztof Halek, kandydat na burmistrza Miasta i Gminy Myślenice

Kandydat na burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Krzysztof Halek od czerwca spotyka się z mieszkańcami poruszając w ankietach nurtujące ich sprawy. Zebrane spostrzeżenia publikuje na profilu Ostrowski-Halek w ramach krótkich filmów w których przedstawia swoje pomysły na Miasto i Gminę Myślenice.

- Najczęściej poruszanym tematem jest kwestia tańszych opłat za wodę i ścieki. Czy można je obniżyć? Oczywiście, bo Razem Możemy Więcej! – mówi w jednym z filmów zamieszczonych na swoim profilu.

Krzysztof Halek: Jednym z głównych tematów jakie Państwo poruszacie to gospodarka wodno-kanalizacyjna w naszej gminie. Ona doskonale wpisuje się w dwa filary mojego programu jakimi jest Rodzina i Infrastruktura. Analizując ceny wody i ścieków zatwierdzone przez instytucje Wody Polskie należy powiedzieć, że w Myślenicach łączna kwota wody ze ściekami jest poniżej średniej w Małopolsce. Mimo, że gmina zainwestowała w tym sektorze przez ostatnie lata kilkaset milionów złotych. Po analizie budżetu i po możliwościach finansowych gminy deklaruję wprowadzenie dodatkowych dopłat za wodę i ścieki tak, aby cena była niższa.

Co wpływa na taryfy?

W dalszej części materiału burmistrz Maciej Ostrowski wyjaśnia, że Miasto i Gmina w 2006 roku przystąpiła do projektowania sieci wodno-kanalizacyjnej w terenach wiejskich w naszej gminie oraz przystąpiła do projektu wymiany starej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w Myślenicach.

Na te działania w ramach projektu "Czysta woda dla Krakowa - uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Myślenice" Cała inwestycja kosztowała ok. 300 mln zł, natomiast z Unii Europejskiej na ten projekt gmina pozyskała 162 mln zł. W ramach projektu wybudowano 300 km kanalizacji i prawie 200 km nowej linii wodociągowej.

 

Maciej Ostrowski: Wymieniliśmy starą linię wodociągową na terenie miasta, nowe magistrale na nowym i starym osiedlu. To nie udałoby się bez środków z Unii Europejskiej. Jesteśmy dzisiaj liderami w Małopolsce i powiecie jeśli chodzi o gospodarkę wodno-ściekową. Mamy zapewnioną nieprzerwaną dostawę wody do naszych gospodarstw i bezpieczny odbiór ścieków. To wpłynęło na taryfy, ponieważ amortyzacja musiała odbyć się w cenie. Już od prawie 3 lat na wniosek klubu Macieja Ostrowskiego Rada Miejska stosuje dopłaty do taryf, aby były akceptowalne przez mieszkańców. Rok 2017, 2018 i 2019 to ta sama taryfa przez 3 lata - nie wzrasta. To już jest bardzo dużo.

Materiał sfinansowany przez KWW MACIEJA OSTROWSKIEGO

Powiązane tematy

Komentarze (96)

 • 17 wrz 2018

  Woda w Myślenicach jest tak droga gdyż mieszkańcy składają się na wynagrodzenie prezesa wodociągów Andrzeja Urbańskiego, który prawie nic nie robiąc inkasuje miesięcznie ponad 12 tys zł, Należy obniżyć jego pensje i woda już będzie tańsza.

  96 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 wrz 2018

  Bez jaj. Najpierw wprowadzić wysokie ceny za wodę i abonament, a teraz łaskawie oferować dopłaty! Żal! Żegnamy obecną ekipę p. Ostrowskiego

  97 16 Odpowiedz
 • 17 wrz 2018

  Ceny "zatwierdzone" nie są cenami wymaganymi. Nie musimy zaraz do nich równać prawda Panie Andrzeju? A tak na prawdę tu chodzi o niebotyczny ABONAMENT! Cena wody jedno a "koszta, koszta" drugie.
  A te "dopłaty" to w jakiej formie i skąd "wezmą" się na to fundusze?
  Debaty pora zacząć....

  69 7 Odpowiedz
 • 17 wrz 2018

  [i]Maciej Ostrowski: Jesteśmy dzisiaj liderami w Małopolsce i powiecie jeśli chodzi o gospodarkę wodno-ściekową.[/i]
  Jesteśmy również liderami jeśli chodzi o opłatę stałą i abonamentową.

  [i]Krzysztof Halek: Po analizie budżetu i po możliwościach finansowych gminy deklaruję wprowadzenie dodatkowych dopłat za wodę i ścieki tak, aby cena była niższa. [/i]
  To każdy może tak przyjść do urzędu,otrzymać stosowne materiały i zrobić sobie analizę budżetu?
  To ja się też wybiorę i przeanalizuję koszty wywozu śmieci i utrzymania ZUO

  65 5 Odpowiedz
 • Beata 17 wrz 2018

  Dopłat? Skąd te dopłaty?
  Dopłaty będą za wodę i ścieki a opłata stała abonamentowa za wodę i ścieki? Ta zostanie na obecnym niebotycznym poziomie? Zostanie podniesiona czy też będziecie do niej dopłacać?
  Jeżeli dopłacać to skąd?
  Z pieniędzy zabranych mieszkańcom w podatkach czy ze zbieranych do puszek datków?

  Ktoś się łapie na te bzdury?

  73 25 Odpowiedz

Zobacz więcej