Droginia

Płoną trawy w regionie. Mężczyzna z poparzonymi nogami trafił do szpitala

Płoną trawy w regionie. Mężczyzna z poparzonymi nogami trafił do szpitala
Fot. PSP Myślenice

Kiedy strażacy zjawili się na wskazanym miejscu, czekała na nich nie tylko płonąca łąka, ale również mężczyzna z poparzonymi nogami

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że w cieniu walki z epidemią koronawirusa na terenie powiatu myślenickiego płoną łąki. Gospodarze za nic mają przepisy, wydane komunikaty rządowe i apele strażaków. Ci ostatni tylko w ostatnim tygodniu do pożarów wyjeżdżali 21 razy. Dzisiejsze zgłoszenie pochodziło z Drogini, gdzie płonęło 50 arów suchej trawy.

Kiedy strażacy zjawili się na miejscu, natknęli się na mężczyznę z poparzonymi nogami. - Strażacy natychmiastowo przystąpili do akcji gaśniczej oraz udzielania KPP osobie poszkodowanej z wykorzystaniem posiadanego sprzętu. Mężczyźnie udzielono wsparcia psychicznego, założono opatrunki hydrożelowe, żel schładzający i opatrunki osłaniające – mówi mł. bryg. Roman Ajchler.

W trakcie gaszenia pożaru, poszkodowanego do myślenickiego szpitala zabrała karetka. To pierwszy poszkodowany na terenie powiatu myślenickiego podczas tegorocznych działań związanych z gaszeniem pożarów traw.

W akcji brał brały udział zastępcy JRG Myślenice oraz OSP Droginia.

Powiązane tematy

Komentarze (3)

Zobacz więcej