Myślenice

Obowiązek pomiaru temperatury personelu, selekcja pacjentów – tak teraz działa szpital

Obowiązek pomiaru temperatury personelu, selekcja pacjentów – tak teraz działa szpital

Obowiązkowy pomiar temperatury u pracowników szpitala w chwili wejścia na jego teren, selekcja pacjentów przez specjalne namioty – to najnowsze polecenia wojewody małopolskiego Piotra Ćwika

Wydane Wojewody Małopolskiego zobowiązuje 38 małopolskich szpitali samorządowych i państwowych. Wśród nich znajduje się szpital w Myślenicach.

Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik: Wprowadzamy obowiązek badania temperatury u pracowników szpitali w momencie wejścia na ich teren. Druga kwestia to konieczność reorganizacji SOR-ów i izb przyjęć, tak by oddzielić pacjentów z objawami COVID-19 od pozostałych osób.

W tych działaniach reorganizacyjnych dyrektorom szpitali pełnym wsparciem służyć będzie Państwowa Straż Pożarna, która udostępni swoje namioty. Do dyspozycji będą także namioty Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Wszystko to po to, by jeszcze dodatkowo uszczelnić system i w jak największym stopniu ograniczyć ryzyko zakażeń w szpitalach.

Ponadto szpitale prowadzące izby przyjęć lub szpitalne oddziały ratunkowe (w tym myślenicki) zostały zobowiązane do przeorganizowania ich pracy w sposób umożliwiający bezpieczną segregację i separację osób z objawami choroby COVID-19 od innych osób przebywających na izbach przyjęć lub SOR-ach.

Chciałbyś/-abyś zrobić sobie test na koronawirusa?

 • TAK TAK 77%
 • NIE NIE 23%
 • Głosów: 1535

Taka „brudna” izba przyjęć ma zminimalizować ryzyko zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w obrębie szpitali. Wydzielenie strefy dla osób z podejrzeniem COVID-19 bez objawów oraz strefy dla osób z podejrzeniem COVID-19 mających charakterystyczne objawy zmniejszy prawdopodobieństwo przeniesienia zakażenia w momencie pierwszego kontaktu z SOR-em lub izbą przyjęć.

Szpitale mogą te zmiany wprowadzić w oparciu o namioty przygotowane przez Państwową Straż Pożarną lub inne dostępne środki techniczne. Na terenie szpitala taki namiot stoi od ubiegłego tygodnia.

Powiązane tematy

Komentarze (21)

 • 7 kwi 2020

  bo większość mądrych osób siedzi w domach i tylko małe grono bezmyślnych łazi zaraża

  30 12 Odpowiedz
 • Mariusz Marioosz 7 kwi 2020

  Zawsze lepiej dmuchać na zimne.

  22 3 Odpowiedz
 • 7 kwi 2020

  UWAGA Pracownica myslenickiej vistuli z potwierdzony pozytywnym wynikiem na covid UWAGA informacji w 100000% potwierdzona rozsylać po znajomych.

  17 13 Odpowiedz
 • 8 kwi 2020

  „... każdy siedzi pzed tv wystraszony kolejnymi zgonami a nadal nikt nikogo nie zna ...”
  „... każdego roku umiera rocznie kilka milionów ludzi na grype...”
  Czyli wg. Ciebie Covid to ściema bo nikt nie zna ofiar a miliony ofiar grypy to prawda bo sam znasz takich tysiące a może setki lub chociaż dziesiątki?

  10 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 kwi 2020

  PiS jak za srarej komuny zabrania lekarzom wypowiadania się na temat epidemii. Zaprawdę prawe to i sprawiedliwe, i zdrowe.

  Prof. Matyja pytany był o zakaz wiceminister zdrowia Józefy Szczurek-Żelazko, według której konsultanci wojewódzcy nie mogą wypowiadać się publicznie na temat epidemii, a mogą robić to tylko konsultanci krajowi w uzgodnieniu z Ministerstwem Zdrowia. "Myślę, że delikatnie rzecz biorąc, jest to niefortunne sformułowanie, gdyż my mamy konstytucyjny obowiązek wypowiadania się" - powiedział. Dodał, że lekarze mają nie tylko prawo, aby informować społeczeństwo o zagrożeniu epidemicznym, ale także, stosując się do kodeksu etyki lekarskiej, mają obowiązek mówienia o zagrożeniach, które istnieją na co dzień.

  Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-koronawirus-prezes-nrl-mamy-konstytucyjny-obowiazek-wypowiad,nId,4427011#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  10 2 Odpowiedz

Zobacz więcej