Wielka woda 2020

Prezydent Andrzej Duda w powiecie myślenickim. Wizytował miejsca, które ucierpiały na skutek ulewy

Prezydent Andrzej Duda w powiecie myślenickim. Wizytował miejsca, które ucierpiały na skutek ulewy

Wciąż trwa usuwanie skutków i szacowanie strat jakie w miejscowościach powiatu myślenickiego wyrządziła ulewa, która przeszła nad naszym regionem w nocy z soboty na niedzielę. Podczas wczorajszej wizyty prezydent zapowiadał m.in. pomoc dla poszkodowanych

Przez całą sobotę i niedzielę w Polsce występowały gwałtowne burze połączone z opadami deszczu i gradu. Najbardziej ucierpiała Małopolska w tym powiat bocheński i myślenicki. Wygląda na to, że największe straty woda spowodowała w gminach Wiśniowa, Pcim i Raciechowice.

Wczoraj wieczorem prezydent Andrzej Duda (PiS) odwiedził m.in. Węglówkę, gdzie oglądał drogę powiatową zerwaną przez potok Niedźwiadek, prowadzącą z Wiśniowej do Kasinki Małej i Mszany Dolnej, a w gminie Raciechowice zerwaną drogę w kierunku Szczyrzyca.

Wcześniej wizytował w Pcimiu, gdzie spotkał się nie tylko z wójtem Piotrem Hajdukiem, ale również starostą Józefem Tomalem, którzy oprowadzali go po terenie.

- Od jutra można składać wnioski o tą pierwszą pomoc w związku z poniesionymi szkodami. Na pewno będą miejsca, gdzie będą potrzebne znacznie większe środki niż tylko 6 tys. zł, jeżeli chodzi o gospodarstwa prywatne – mówił prezydent w Raciechowicach.

Starosta Józef Tomal podkreślał, że straty będą liczone w milionach i że liczy na pomoc rządu. - Obecnie trudno jest szacować straty ponieważ na noc zapowiadane są kolejne opady, jednak już wiadomo, że wyniosą one na pewno kilkanaście milionów złotych. Liczę w tej sprawie ma pomoc rządu.

Po wizycie w mediach społecznościowych o sytuacji w naszym regionie napisał w ten sposób: "Siła żywiołu w górach jest czasem trudna do wyobrażenia. Fala przychodzi, niszczy i znika. Po raz kolejny doświadczyli tego mieszkańcy powiatów Myślenickiego i bocheńskiego w Małopolsce. Ogromne podziękowania dla strażaków psp i osp za ofiarną służbę i pomoc potrzebującym".

Powiązane tematy

Mieszkańcy nadal nie mogą pić wody z kranu. Najgorsze wyniki z Lipnika
Wielka woda 2020 0

Mieszkańcy nadal nie mogą pić wody z kranu. Najgorsze wyniki z Lipnika

Nie wystarczyła wymiana kruszyw filtracyjnych na ujęciach wody i płukanie sieci wodociągowej. Woda z ujęć w Lipniku, Kobielniku oraz Glichowie nadal nadaje się tylko do celów gospodarczych Jak czytamy w komunikacie UG w Wiśniowej, w pobranych próbkach wody nie stwierdzono występowania bakterii z grupy coli lub Escherichia coli, lecz ze względu na...

Lipnik, Wiśniowa, Kobielnik i Glichów nadal bez wody pitnej
Wielka woda 2020 0

Lipnik, Wiśniowa, Kobielnik i Glichów nadal bez wody pitnej

Pomimo wymiany kruszyw filtracyjnych na ujęciach wody oraz płukaniu sieci wodociągowej woda z ujęć w Lipniku, Kobielniku oraz Glichowie nadaje się wyłącznie do celów gospodarczych Jak czytamy na stronie UG w Wiśniowej, w pobranych próbkach wody nie stwierdzono  bakterii z grupy coli lub Escherichia coli, lecz ze względu na przekroczone parametry w...

Starosta odpowiada radnej: Dbanie o drożność przepustów to obowiązek mieszkańców
Tenczyn 22

Starosta odpowiada radnej: Dbanie o drożność przepustów to obowiązek mieszkańców

"Budowa i utrzymanie zjazdów, łącznie ze znajdującymi się pod nimi przepustami należy do właścicieli lub użytkowników gruntów przyległych do drogi” - radnej Annie Rapacz (PiS) odpowiada starosta Józef Tomal (FZM) Na temat udrażniania rowów, przeglądu i wymiany przepustów oraz uzupełnienie ubytków w poboczach i na drodze powiatowej w Tenczynie, pis...

Komentarze

 • 22 cze

  Jolkę też odwiedzi? W sumie blisko.

  20 15 Odpowiedz
 • 22 cze

  zdjecie

  11 13 Odpowiedz
 • 22 cze

  Widziałem starostę Tomala, który przyjął w korycie Raby w Pcimiu prezydenta i pokazywał mu szkody które wyrządziła powódź.
  Obaj byli bardzo przejęci tym co się stało.

  13 18 Odpowiedz
  • 22 cze

   Co dopiero Starosta i samorządowcy z Trzaskowskim na czele mówili rządowi i prezydentowi #wara od samorządów, nie wtrącać się do samorządów*, a teraz pieją innym głosem *pomóż pan, liczę na pomoc rządu". Jak to się wszystko zmienia. Najpierw huzia na Józia, bojkot wyborów, kłody pod nogi rządowi dywersja, hołbienie sowy na rynku i Trzaskowskiego w starostwie, atakujących rząd, a teraz bardzo liczymy a pomoc. Czy to to jeszcze ma twarz?

   13 15 Odpowiedz
   • 23 cze

    Ty masz dobrze pod koparą?
    A do kogo mieli się zwrócić do kandydatów na prezydenta?
    Acha, prezydent urzędujący powinien oglądać TVP?
    No zmiłuj się.
    Przecież pokazanie się przy prezydencie to zwykły pijar. Goście pokazują się w TVP aby decydenci o forsie zauważyli problem regionu.
    Duda im nic nie da, za to może naobiecywać, przed kamerą. I liczą ze ktoś to zauważy
    A ty naiwniaku myślisz, że samorządowcy są tez tak naiwni?
    Nie, wiedzą, że reklama im nie zaszkodzi, a może pomoże.
    A Kurowskiego tam nie było!

    11 3 Odpowiedz
   • 23 cze

    Dziś Władysłąw Kosiniak-Kamysz odczytał list mieszkanki powiatu myślenickiego. Mówiła w nim o obiecankach pni Szydło. Z zeszłego roku. Zostały po nich worki z piaskiem. Może dobre i to.

    4 3 Odpowiedz
 • 22 cze

  Przyjechał zdjęcie strzelił... obiecał ze będą zasiłki ... które i tak by byly... kampania trwa sia la la la la ...tam już powinno być wojsko od rana w niedziele żeby pomogło ludziom usprzatac wszystko..

  45 15 Odpowiedz
 • 22 cze

  No i tak obiecanki cacanki a i tak nic się nie zmieni.

  21 11 Odpowiedz
 • 22 cze

  Wziąłby przykład z Raby, która czasem potrafi "odstąpić" od koryta!!!
  Czyżby stan klęski żywiołowej i mamy przesunięte wybory?

  25 10 Odpowiedz
 • DajMI MINUSY! 22 cze

  Pcim to ma szczęście, Tusk, Kaczyński, Szydło, Duda, normalnie centrum wszechświata.
  A no i Orlen jeszcze!

  Stolicą powiatu powinien być PCIM!

  55 10 Odpowiedz
 • 22 cze

  A gdzie jakieś konkrety od jeszcze prezydenta? Na przykład: "Jutro wydam polecenie, żeby przysłano sprzęt do odbudowy zniszczeń." Czy przyjechał tylko cyknąć kilka zdjęć do kampanii?

  33 11 Odpowiedz
 • 22 cze

  ROBERT ROBERT GO GO GO ALE ALE ALE GO FO FO ALE ALE ALE

  3 4 Odpowiedz
 • 22 cze

  Kiedy zabierzemy Jarkowi Długopis
  Zostaną mu tylko koty

  22 9 Odpowiedz
 • 22 cze

  Aż dziwne ze bagietki nie było ...

  18 6 Odpowiedz
 • 22 cze

  A p Kurowski poseł ziemi myślenickiej ...

  17 4 Odpowiedz
 • 22 cze

  Najlepiej zrobiliby rząd/powiat/gmina, gdyby wykupili ziemie w tych newralgicznych punktach, gdzie woda cyklicznie wylewa i zostawili te tereny rzece. Raz a skutecznie pozbylibyśmy się problemu. A tak co kilka lat trzeba naprawiać, odbudowywać, płacić odszkodowania itp. Ani to ekonomiczne ani logiczne. Już nie mówię o stresie ludzi, których dobytek zostaje zniszczony. Lepiej rozwiązać to całościowo i definitywnie jeśli tylko jest taka możliwość, niż kilka razy wydawać kasę na to samo.

  12 3 Odpowiedz
  • 22 cze

   Pomysł to jest, gdyby przywrócić naturalne ekosystem Raby na odcinku mógłby to być bardzo atrakcyjny skrawek, pod warunkiem sprzątania tego ze śmieci gdyż stwarza to zagrożenie przede wszystkim dla zwierząt. Żeby więcej publicznych pieniędzy nie wyrzucać nie można się nie zgodzić z dwoma wariantami - wpierw wały, potem biznesy; bądź biznesy przenosimy na obszary niezalewowe a reszta jw.

   8 1 Odpowiedz
 • 22 cze

  Ale zazdroscicie tez mozecie tam jechac i foty sobie zrobic

  8 13 Odpowiedz
 • 23 cze

  Pytanie do redakcj!!!!
  Dlaczego usuwacie moje posty.jeden o Trzaskowskim drugi o pytanie dlaczego zostal usuniety
  Dlaczego manipulujecie opinia publiczna
  Mam screeny z moimi postami wiec badzcie pewnie ze i gdy ten usuniecie pojawue sie u was w redakcji...
  Polsat lubi takie tematy..zwlaszcza w dobie kampani

  9 4 Odpowiedz
  • 23 cze

   Nie zdarza się to pierwszy raz. Mój komentarz też został parokrotnie usunięty, a dodam tylko tyle że nic złego w nim nie napisałam i nikogo nie obraziłam w przeciwieństwie jak to robi notorycznie "Mysleniczanin007".

   5 1 Odpowiedz
   • 24 cze

    Ja naposalem tylko ze Trzaskowski na 7 dni przed wyborami oglosil ze ma jeszcze czas na przedstawienie swojego programu wyborczego

    2 2 Odpowiedz
 • 23 cze

  ,,POwiat" nagle garnie się do Prezydenta Dudy i nawet biały parasol nad nim trzyma. No, no, no. Co za czasy, co za ludzie. I jakże on teraz Sowie w oczy spojrzy? Bo Rafałek to tam daleko...

  3 12 Odpowiedz
  • 23 cze

   Jasiu a do kogo ma garnąć się powiat? Może do gminy ? Jasieńku, powódź i inne kataklizmy nie mają barw politycznych. Zrozumiałeś chłopcze ?

   7 2 Odpowiedz
  • 23 cze

   I jeszcze jedno, to nie powiat garnął się do prezydenta Dudy. Było dokładnie odwrotnie.

   7 2 Odpowiedz
 • 23 cze

  I kto to mowi

  2 1 Odpowiedz
 • 30 cze

  Prezydent pogłaszcze Was po główce i powie, ale jesteście biedaki, przepraszam, ale lecę na kawę, do biura PiS w Warszawie, bo mam bardzo ważne biznesowe sprawy, muszę znaleźć doskonały plan, jak tu utrzymać siebie w belwederze. Dobra, dam 14,15, 40% wyborców już jest moja. Bo dałem 1000 zł, ale nie powiedziałem, że będzie wszystko drożeć, przecież mój głupi wyborca jest bogaty. Moje 500 plus pomoże w przyroście naturalnym, a co będzie za 10, 20 lat, tego nie powiem, przecież Andrzej nie jest jasnowidzem, Najwyżej będzie kryzys gospodarczy.

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Poniedziałek znów może się rozpocząć burzami i ulewami
Wielka woda 2020 0

Poniedziałek znów może się rozpocząć burzami i ulewami

Kolejne ostrzeżenie przez intensywnymi opadami i wzrostem poziomu wody w rzekach. Na poniedziałek prognozowane są burze z porywami wiatru do 110 km/h Jak podaje IMGW, przewiduje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym, a w czasie burz nawalnym. Prognozowana wysokość opadów miejscami od 40 mm do 60 mm. W trakcie op...

Prezydent Andrzej Duda oglądał skutki nawałnicy w Myślenicach. Burmistrz szacuje straty na co najmniej 10 mln zł
Wielka woda 2020 16

Prezydent Andrzej Duda oglądał skutki nawałnicy w Myślenicach. Burmistrz szacuje straty na co najmniej 10 mln zł

Po wizycie na Podhalu prezydent Andrzej Duda odwiedził Myślenice, gdzie oglądał zniszczenia jakie po weekendowej nawałnicy wyrządziła Raba W niedzielę po nocnej nawałnicy Raba w Myślenicach wystąpiła z brzegów zalewając Górny Jaz. Pod wodą znalazł się fragment dawnego campingu „Prima”, alejki spacerowe, parking na „małpim gaju”, ulica Parkowa, pla...

Tak głosowali mieszkańcy powiatu myślenickiego: Andrzej Duda 70,68%, Rafał Trzaskowski 29,32%
Wybory Prezydenckie 2020 52

Tak głosowali mieszkańcy powiatu myślenickiego: Andrzej Duda 70,68%, Rafał Trzaskowski 29,32%

W II turze wyborów prezydenckich mieszkańcy powiatu myślenickiego postawili na Andrzeja Dudę (PiS), który otrzymał 70,68% głosów, natomiast Rafała Trzaskowskiego poparło 29,32% W II turze wyborów prezydenckich 2020 Andrzeja Dudę poparło 51,21 proc. wyborców (10 413 094 głosujących), a Rafała Trzaskowskiego 48,79 proc. (9 921 219 głosujących).  Pa...

AS-Garnitex otworzył nowy salon. Jest jednym z największych w Małopolsce
Stróża 0

AS-Garnitex otworzył nowy salon. Jest jednym z największych w Małopolsce

Dobrze dobrany garnitur stanowi wizytówkę eleganckiego mężczyzny. Stworzenie modnego i dopasowanego zestawu nie jest jednak prostym zadaniem. AS-Garnitex zapewnia profesjonalną pomoc w doborze elementów garderoby Przestrzeń pełna elegancji Powierzchnia nowego salonu otwartego w Stróży liczy 700 m.kw., co sprawia, że jest on jednym z największych...

Przygniótł go ciągnik. Na czas wyciągnęli go strażacy
Jasienica 0

Przygniótł go ciągnik. Na czas wyciągnęli go strażacy

Policja wyjaśnia przyczyny wypadku do jakiego doszło w Jasienicy. Przygnieciony przez ciągnik mężczyzna trafił do myślenickiego szpitala Do zdarzenia doszło w środę o godz. 16.52, kiedy to do SKKP PSP w Myślenicach wpłynęło zgłoszenie o przygniecionym przez ciągnik rolniczy mężczyźnie w miejscowości Jasienica. Na miejsce udały się zastępy JRG Myśl...