Wielka woda 2020

Prezydent Andrzej Duda w powiecie myślenickim. Wizytował miejsca, które ucierpiały na skutek ulewy

Prezydent Andrzej Duda w powiecie myślenickim. Wizytował miejsca, które ucierpiały na skutek ulewy

Wciąż trwa usuwanie skutków i szacowanie strat jakie w miejscowościach powiatu myślenickiego wyrządziła ulewa, która przeszła nad naszym regionem w nocy z soboty na niedzielę. Podczas wczorajszej wizyty prezydent zapowiadał m.in. pomoc dla poszkodowanych

Przez całą sobotę i niedzielę w Polsce występowały gwałtowne burze połączone z opadami deszczu i gradu. Najbardziej ucierpiała Małopolska w tym powiat bocheński i myślenicki. Wygląda na to, że największe straty woda spowodowała w gminach Wiśniowa, Pcim i Raciechowice.

Wczoraj wieczorem prezydent Andrzej Duda (PiS) odwiedził m.in. Węglówkę, gdzie oglądał drogę powiatową zerwaną przez potok Niedźwiadek, prowadzącą z Wiśniowej do Kasinki Małej i Mszany Dolnej, a w gminie Raciechowice zerwaną drogę w kierunku Szczyrzyca.

Wcześniej wizytował w Pcimiu, gdzie spotkał się nie tylko z wójtem Piotrem Hajdukiem, ale również starostą Józefem Tomalem, którzy oprowadzali go po terenie.

- Od jutra można składać wnioski o tą pierwszą pomoc w związku z poniesionymi szkodami. Na pewno będą miejsca, gdzie będą potrzebne znacznie większe środki niż tylko 6 tys. zł, jeżeli chodzi o gospodarstwa prywatne – mówił prezydent w Raciechowicach.

Starosta Józef Tomal podkreślał, że straty będą liczone w milionach i że liczy na pomoc rządu. - Obecnie trudno jest szacować straty ponieważ na noc zapowiadane są kolejne opady, jednak już wiadomo, że wyniosą one na pewno kilkanaście milionów złotych. Liczę w tej sprawie ma pomoc rządu.

Po wizycie w mediach społecznościowych o sytuacji w naszym regionie napisał w ten sposób: "Siła żywiołu w górach jest czasem trudna do wyobrażenia. Fala przychodzi, niszczy i znika. Po raz kolejny doświadczyli tego mieszkańcy powiatów Myślenickiego i bocheńskiego w Małopolsce. Ogromne podziękowania dla strażaków psp i osp za ofiarną służbę i pomoc potrzebującym".

Powiązane tematy

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  22 cze 2020

  Jolkę też odwiedzi? W sumie blisko.

  20 15 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2020

  zdjecie

  11 13 Odpowiedz
 • 22 cze 2020

  Widziałem starostę Tomala, który przyjął w korycie Raby w Pcimiu prezydenta i pokazywał mu szkody które wyrządziła powódź.
  Obaj byli bardzo przejęci tym co się stało.

  13 18 Odpowiedz
  • 22 cze 2020

   Co dopiero Starosta i samorządowcy z Trzaskowskim na czele mówili rządowi i prezydentowi #wara od samorządów, nie wtrącać się do samorządów*, a teraz pieją innym głosem *pomóż pan, liczę na pomoc rządu". Jak to się wszystko zmienia. Najpierw huzia na Józia, bojkot wyborów, kłody pod nogi rządowi dywersja, hołbienie sowy na rynku i Trzaskowskiego w starostwie, atakujących rząd, a teraz bardzo liczymy a pomoc. Czy to to jeszcze ma twarz?

   13 15 Odpowiedz
   • 23 cze 2020

    Ty masz dobrze pod koparą?
    A do kogo mieli się zwrócić do kandydatów na prezydenta?
    Acha, prezydent urzędujący powinien oglądać TVP?
    No zmiłuj się.
    Przecież pokazanie się przy prezydencie to zwykły pijar. Goście pokazują się w TVP aby decydenci o forsie zauważyli problem regionu.
    Duda im nic nie da, za to może naobiecywać, przed kamerą. I liczą ze ktoś to zauważy
    A ty naiwniaku myślisz, że samorządowcy są tez tak naiwni?
    Nie, wiedzą, że reklama im nie zaszkodzi, a może pomoże.
    A Kurowskiego tam nie było!

    11 3 Odpowiedz
   • 23 cze 2020

    Dziś Władysłąw Kosiniak-Kamysz odczytał list mieszkanki powiatu myślenickiego. Mówiła w nim o obiecankach pni Szydło. Z zeszłego roku. Zostały po nich worki z piaskiem. Może dobre i to.

    4 3 Odpowiedz
 • 22 cze 2020

  Przyjechał zdjęcie strzelił... obiecał ze będą zasiłki ... które i tak by byly... kampania trwa sia la la la la ...tam już powinno być wojsko od rana w niedziele żeby pomogło ludziom usprzatac wszystko..

  45 15 Odpowiedz
 • 22 cze 2020

  No i tak obiecanki cacanki a i tak nic się nie zmieni.

  21 11 Odpowiedz
 • 22 cze 2020

  Wziąłby przykład z Raby, która czasem potrafi "odstąpić" od koryta!!!
  Czyżby stan klęski żywiołowej i mamy przesunięte wybory?

  25 10 Odpowiedz
 • DajMI MINUSY! 22 cze 2020

  Pcim to ma szczęście, Tusk, Kaczyński, Szydło, Duda, normalnie centrum wszechświata.
  A no i Orlen jeszcze!

  Stolicą powiatu powinien być PCIM!

  55 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2020

  A gdzie jakieś konkrety od jeszcze prezydenta? Na przykład: "Jutro wydam polecenie, żeby przysłano sprzęt do odbudowy zniszczeń." Czy przyjechał tylko cyknąć kilka zdjęć do kampanii?

  33 11 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   22 cze 2020

   Na drodze kampanii, teraz robi Małopolskę a powódź tak przy okazji ;)

   23 9 Odpowiedz
  • 23 cze 2020

   Przyjechal tylko z namaszczeniem i błogosławieństwem od Don Kaczina

   12 3 Odpowiedz
 • 22 cze 2020

  ROBERT ROBERT GO GO GO ALE ALE ALE GO FO FO ALE ALE ALE

  3 4 Odpowiedz
 • 22 cze 2020

  Kiedy zabierzemy Jarkowi Długopis
  Zostaną mu tylko koty

  22 9 Odpowiedz
 • 22 cze 2020

  Aż dziwne ze bagietki nie było ...

  18 6 Odpowiedz
 • 22 cze 2020

  A p Kurowski poseł ziemi myślenickiej ...

  17 4 Odpowiedz
 • 22 cze 2020

  Najlepiej zrobiliby rząd/powiat/gmina, gdyby wykupili ziemie w tych newralgicznych punktach, gdzie woda cyklicznie wylewa i zostawili te tereny rzece. Raz a skutecznie pozbylibyśmy się problemu. A tak co kilka lat trzeba naprawiać, odbudowywać, płacić odszkodowania itp. Ani to ekonomiczne ani logiczne. Już nie mówię o stresie ludzi, których dobytek zostaje zniszczony. Lepiej rozwiązać to całościowo i definitywnie jeśli tylko jest taka możliwość, niż kilka razy wydawać kasę na to samo.

  12 3 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   22 cze 2020

   Pomysł to jest, gdyby przywrócić naturalne ekosystem Raby na odcinku mógłby to być bardzo atrakcyjny skrawek, pod warunkiem sprzątania tego ze śmieci gdyż stwarza to zagrożenie przede wszystkim dla zwierząt. Żeby więcej publicznych pieniędzy nie wyrzucać nie można się nie zgodzić z dwoma wariantami - wpierw wały, potem biznesy; bądź biznesy przenosimy na obszary niezalewowe a reszta jw.

   8 1 Odpowiedz
 • 22 cze 2020

  Ale zazdroscicie tez mozecie tam jechac i foty sobie zrobic

  8 13 Odpowiedz
 • 23 cze 2020

  Pytanie do redakcj!!!!
  Dlaczego usuwacie moje posty.jeden o Trzaskowskim drugi o pytanie dlaczego zostal usuniety
  Dlaczego manipulujecie opinia publiczna
  Mam screeny z moimi postami wiec badzcie pewnie ze i gdy ten usuniecie pojawue sie u was w redakcji...
  Polsat lubi takie tematy..zwlaszcza w dobie kampani

  9 4 Odpowiedz
  • 23 cze 2020

   Nie zdarza się to pierwszy raz. Mój komentarz też został parokrotnie usunięty, a dodam tylko tyle że nic złego w nim nie napisałam i nikogo nie obraziłam w przeciwieństwie jak to robi notorycznie "Mysleniczanin007".

   5 1 Odpowiedz
   • 24 cze 2020

    Ja naposalem tylko ze Trzaskowski na 7 dni przed wyborami oglosil ze ma jeszcze czas na przedstawienie swojego programu wyborczego

    2 2 Odpowiedz
 • 23 cze 2020

  ,,POwiat" nagle garnie się do Prezydenta Dudy i nawet biały parasol nad nim trzyma. No, no, no. Co za czasy, co za ludzie. I jakże on teraz Sowie w oczy spojrzy? Bo Rafałek to tam daleko...

  3 12 Odpowiedz
  • 23 cze 2020

   Jasiu a do kogo ma garnąć się powiat? Może do gminy ? Jasieńku, powódź i inne kataklizmy nie mają barw politycznych. Zrozumiałeś chłopcze ?

   7 2 Odpowiedz
  • 23 cze 2020

   I jeszcze jedno, to nie powiat garnął się do prezydenta Dudy. Było dokładnie odwrotnie.

   7 2 Odpowiedz
 • 23 cze 2020

  I kto to mowi

  2 1 Odpowiedz
 • 30 cze 2020

  Prezydent pogłaszcze Was po główce i powie, ale jesteście biedaki, przepraszam, ale lecę na kawę, do biura PiS w Warszawie, bo mam bardzo ważne biznesowe sprawy, muszę znaleźć doskonały plan, jak tu utrzymać siebie w belwederze. Dobra, dam 14,15, 40% wyborców już jest moja. Bo dałem 1000 zł, ale nie powiedziałem, że będzie wszystko drożeć, przecież mój głupi wyborca jest bogaty. Moje 500 plus pomoże w przyroście naturalnym, a co będzie za 10, 20 lat, tego nie powiem, przecież Andrzej nie jest jasnowidzem, Najwyżej będzie kryzys gospodarczy.

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Można już pić wodę z kranu
Wielka woda 2020 0

Można już pić wodę z kranu

Po kilku tygodniach mieszkańcy w gminie Wiśniowa mogą już odkręcić kran i popłynie z nich zdatna do picia woda Po obfitych ulewach, które doprowadziły do pow...