Wielka woda 2020

Prezydent Andrzej Duda w powiecie myślenickim. Wizytował miejsca, które ucierpiały na skutek ulewy

Prezydent Andrzej Duda w powiecie myślenickim. Wizytował miejsca, które ucierpiały na skutek ulewy

Wciąż trwa usuwanie skutków i szacowanie strat jakie w miejscowościach powiatu myślenickiego wyrządziła ulewa, która przeszła nad naszym regionem w nocy z soboty na niedzielę. Podczas wczorajszej wizyty prezydent zapowiadał m.in. pomoc dla poszkodowanych

Przez całą sobotę i niedzielę w Polsce występowały gwałtowne burze połączone z opadami deszczu i gradu. Najbardziej ucierpiała Małopolska w tym powiat bocheński i myślenicki. Wygląda na to, że największe straty woda spowodowała w gminach Wiśniowa, Pcim i Raciechowice.

Wczoraj wieczorem prezydent Andrzej Duda (PiS) odwiedził m.in. Węglówkę, gdzie oglądał drogę powiatową zerwaną przez potok Niedźwiadek, prowadzącą z Wiśniowej do Kasinki Małej i Mszany Dolnej, a w gminie Raciechowice zerwaną drogę w kierunku Szczyrzyca.

Wcześniej wizytował w Pcimiu, gdzie spotkał się nie tylko z wójtem Piotrem Hajdukiem, ale również starostą Józefem Tomalem, którzy oprowadzali go po terenie.

- Od jutra można składać wnioski o tą pierwszą pomoc w związku z poniesionymi szkodami. Na pewno będą miejsca, gdzie będą potrzebne znacznie większe środki niż tylko 6 tys. zł, jeżeli chodzi o gospodarstwa prywatne – mówił prezydent w Raciechowicach.

Starosta Józef Tomal podkreślał, że straty będą liczone w milionach i że liczy na pomoc rządu. - Obecnie trudno jest szacować straty ponieważ na noc zapowiadane są kolejne opady, jednak już wiadomo, że wyniosą one na pewno kilkanaście milionów złotych. Liczę w tej sprawie ma pomoc rządu.

Po wizycie w mediach społecznościowych o sytuacji w naszym regionie napisał w ten sposób: "Siła żywiołu w górach jest czasem trudna do wyobrażenia. Fala przychodzi, niszczy i znika. Po raz kolejny doświadczyli tego mieszkańcy powiatów Myślenickiego i bocheńskiego w Małopolsce. Ogromne podziękowania dla strażaków psp i osp za ofiarną służbę i pomoc potrzebującym".

Powiązane tematy

Komentarze (32)

 • Anty Otyłość 22 cze 2020

  Pcim to ma szczęście, Tusk, Kaczyński, Szydło, Duda, normalnie centrum wszechświata.
  A no i Orlen jeszcze!

  Stolicą powiatu powinien być PCIM!

  55 10 Odpowiedz
 • 22 cze 2020

  Przyjechał zdjęcie strzelił... obiecał ze będą zasiłki ... które i tak by byly... kampania trwa sia la la la la ...tam już powinno być wojsko od rana w niedziele żeby pomogło ludziom usprzatac wszystko..

  45 15 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2020

  A gdzie jakieś konkrety od jeszcze prezydenta? Na przykład: "Jutro wydam polecenie, żeby przysłano sprzęt do odbudowy zniszczeń." Czy przyjechał tylko cyknąć kilka zdjęć do kampanii?

  33 11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2020

  W sam punkt

  27 11 Odpowiedz
 • 22 cze 2020

  Europy!

  22 4 Odpowiedz

Zobacz więcej

Można już pić wodę z kranu
Wielka woda 2020 0

Można już pić wodę z kranu

Po kilku tygodniach mieszkańcy w gminie Wiśniowa mogą już odkręcić kran i popłynie z nich zdatna do picia woda Po obfitych ulewach, które doprowadziły do pow...