Wybory Prezydenckie 2020

Tydzień do wyborów. W Myślenicach Borys Budka namawiał do udziału w głosowaniu i poparcia jego kandydata

Tydzień do wyborów. W Myślenicach Borys Budka namawiał do udziału w głosowaniu i poparcia jego kandydata
W trakcie agitacji przechodząca przez Osiedle Tysiąclecia grupa sympatyków Rafała Trzaskowskiego miała okazję spotkać się z różnymi reakcjami od poparcia przez zwolenników polityki kandydata którego reprezentował Borys Budka, przez wyrazy dezaprobaty wyborców Andrzeja Dudy. Fot. Piotr Jagniewski

W czasie kampanii mieszkańcy regionu mieli okazję spotkać się z Rafałem Trzaskowskim, ale również dwa razy w powiecie wizytował walczący o reelekcję Andrzej Duda (PiS).

Na tydzień przed wyborami do udziału w nich namawiał Borys Budka, przewodniczący Platformy Obywatelskiej

Za tydzień na kolejne 5 lat wybierać będziemy prezydenta Polski, a kampania wychodzi na ostatnią prostą. W trakcie jej trwania myśleniczanie mieli okazję spotkać się z kandydatem Koalicji Obywatelskiej Rafałem Trzaskowskim na Zarabiu, ale również dwa razy Myślenice i miejscowości powiatu wizytował walczący o reelekcję Andrzej Duda (PiS).

Na tydzień przed ciszą wyborczą w Myślenicach pojawił się Borys Budka, przewodniczący Platformy Obywatelskiej, który w towarzystwie posła Marka Sowy i wicestarosty Rafała Kudasa wspólnie namawiali do głosowania w drugiej turze, która odbędzie się 12 lipca oraz do oddania głosu na Rafała Trzaskowskiego.

Mieszkańcy Osiedla Tysiąclecia, gdzie spacerowali politycy mogli otrzymać gazetki prezentujące kandydata i wymienić się z nim poglądami. 

Przechodząca przez Osiedle Tysiąclecia grupa sympatyków Rafała Trzaskowskiego miała okazję spotkać się z różnymi reakcjami; od poparcia przez zwolenników polityki kandydata, którego reprezentował Borys Budka, po wyrazy dezaprobaty wyborców Andrzeja Dudy.

W pierwszej turze kandydata Prawa i Sprawiedliwości poparło 43,67% wyborców w kraju, natomiast w gminie Myślenice oddano na niego 13108  głosów, co stanowiło 54,19%. Wynik Rafała Trzaskowskiego w pierwszej turze wyborów to 30,34% w kraju, a w gminie Myślenice poparło go 5102 osoby, co stanowiło 21,09%. 

Po II turze wyborów prezydentem Rzeczpospolitej Polski zostanie:

 • Andrzej Duda (PiS) Andrzej Duda (PiS) 47%
 • Rafał Trzaskowski (KO) Rafał Trzaskowski (KO) 53%
 • Głosów: 2219

 

Powiązane tematy

Komentarze (146)

 • 4 lip 2020

  Przejście z Budką.przez mieszkańców Myslenic , to był prawdziwy akt odwagi. To jakby spacer z Antychrystem (po Myślenicku z ancykrystrm).
  Odebranie od niego materiałów wyborczych, wiąże się z publicznym potępieniem.
  Władza miejska takiemu nigdy nie zapomni. Przyjdzie taki do UMG coś załatwić do czego wymagany jest podpis burmistrza, a ten zawoła sekretarkę i skonfrontuje czy ten od sprawy, to ten ze zdjęcia z Budką, i sprawa zostaje skierowana do poczekalni.

  A żaden, dobry katolik miejski takiemu nie poda ręki, przędzie grzecznie na druga stronę ulicy aby się nie zarazić obcą ideologią.

  60 19 Odpowiedz
 • 4 lip 2020

  rozumiem że w niemczech 190e na dziecko to też rozdawnictwo, w IRL 150e na każde dziecko to przejaw rozbuchania, to samo Austria i jej 10tyś od urodzenia każdego dziecka i tak by tu wymieniać.
  A w czym my Polacy jesteśmy gorsi że u nas zasiłek na dziecko się nie należy a w nowoczesnej europie każde państwo go wypłaca?
  Wolę rozdawnictwo na polskie rodziny jak napychanie kasy kolesi z PO poprzez wyłudzanie VATu!!!!!

  60 25 Odpowiedz
 • 4 lip 2020

  Jak to ? Przyjechał do Myślenic i nie poprosił burmistrza o pozwolenie ? Przecie bramy miasta zamknięte są dla innych opcji politycznych. Teraz znowu na zebraniach rady powiatu radny Pitala będzie robił przesłuchania: kto Budkę zaprosił, kto z nim rozmawiał, gdzie byli i co robili. ? Jakby miało to jakieś znaczenie. ?

  51 20 Odpowiedz
 • mirek@ 4 lip 2020

  zdecydowanie powinni przeprosic za chodzenie po miescie z ulotkami niepis

  38 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lip 2020

  Świetne są te zdjęcia z koszami na śmieci. Bardzo symboliczne. Pokazują, gdzie Polacy wyślą za tydzień wszystko to, czym karmi się nas od kilku lat.

  34 5 Odpowiedz

Zobacz więcej