Wielka woda 2020

Prezydent Andrzej Duda oglądał skutki nawałnicy w Myślenicach. Burmistrz szacuje straty na co najmniej 10 mln zł

Prezydent Andrzej Duda oglądał skutki nawałnicy w Myślenicach. Burmistrz szacuje straty na co najmniej 10 mln zł
Prezydent oglądał straty spowodowane przez ulewę, rozmawiał także z mieszkańcami oraz strażakami, którzy usuwali skutki powodzi.  Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP

Po wizycie na Podhalu prezydent Andrzej Duda odwiedził Myślenice, gdzie oglądał zniszczenia jakie po weekendowej nawałnicy wyrządziła Raba

W niedzielę po nocnej nawałnicy Raba w Myślenicach wystąpiła z brzegów zalewając Górny Jaz. Pod wodą znalazł się fragment dawnego campingu „Prima”, alejki spacerowe, parking na „małpim gaju”, ulica Parkowa, plaża trawiasta, boisko do koszykówki i plaża piaszczystą stworzoną przez UMiG w ubiegłym roku.

Największe straty woda wyrządziła jednak w gminach Pcim, Wiśniowa i Raciechowice. Jak raportowali strażacy; „Wezbrały wszystkie rzeki i mniejsze cieki wodne” na terenie powiatu myślenickiego.

Burmistrz szacuje straty na 10 mln zł

Następnego dnia po wielkiej wodzie jaka przeszła przez region, wspomniane miejscowości odwiedził prezydent Andrzej Duda (PiS). Wczoraj kandydat na prezydenta wizytował Podhale, a późnym popołudniem zjawił się w Myślenicach. Prezydent oglądał straty spowodowane przez ulewę, rozmawiał także z mieszkańcami oraz strażakami, którzy usuwali skutki powodzi. 

Od poniedziałku Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w gminie Myślenice szacuje straty związane z nawałnicą jaka przeszła nad powiatem myślenickim w miniony weekend. Burmistrz ocenia je na poziomie 10 mln zł. 

- Powódź tym razem na szczęście oszczędziła naszych mieszkańców i wszystkich podtopień na terenie Gminy Myślenice gospodarstw domowych jest może kilka. Niestety wiele zniszczeń dotyczy gminnych dróg, przepustów, rowów, urządzeń kanalizacyjnych, czy tak jak tu tutaj infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. Po dokładnym oszacowaniu szkód czeka nas odbudowa zniszczonej infrastruktury. Już dzisiaj mogę powiedzieć, że możemy mówić tutaj o kwocie oscylującej w granicach 10 mln zł – mówi burmistrz Jarosław Szlachetka.

Powiązane tematy

Komentarze (16)

Zobacz więcej

Można już pić wodę z kranu
Wielka woda 2020 0

Można już pić wodę z kranu

Po kilku tygodniach mieszkańcy w gminie Wiśniowa mogą już odkręcić kran i popłynie z nich zdatna do picia woda Po obfitych ulewach, które doprowadziły do pow...