Wielka woda 2020

Prezydent Andrzej Duda oglądał skutki nawałnicy w Myślenicach. Burmistrz szacuje straty na co najmniej 10 mln zł

Prezydent Andrzej Duda oglądał skutki nawałnicy w Myślenicach. Burmistrz szacuje straty na co najmniej 10 mln zł
Prezydent oglądał straty spowodowane przez ulewę, rozmawiał także z mieszkańcami oraz strażakami, którzy usuwali skutki powodzi.  Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP

Po wizycie na Podhalu prezydent Andrzej Duda odwiedził Myślenice, gdzie oglądał zniszczenia jakie po weekendowej nawałnicy wyrządziła Raba

W niedzielę po nocnej nawałnicy Raba w Myślenicach wystąpiła z brzegów zalewając Górny Jaz. Pod wodą znalazł się fragment dawnego campingu „Prima”, alejki spacerowe, parking na „małpim gaju”, ulica Parkowa, plaża trawiasta, boisko do koszykówki i plaża piaszczystą stworzoną przez UMiG w ubiegłym roku.

Największe straty woda wyrządziła jednak w gminach Pcim, Wiśniowa i Raciechowice. Jak raportowali strażacy; „Wezbrały wszystkie rzeki i mniejsze cieki wodne” na terenie powiatu myślenickiego.

Burmistrz szacuje straty na 10 mln zł

Następnego dnia po wielkiej wodzie jaka przeszła przez region, wspomniane miejscowości odwiedził prezydent Andrzej Duda (PiS). Wczoraj kandydat na prezydenta wizytował Podhale, a późnym popołudniem zjawił się w Myślenicach. Prezydent oglądał straty spowodowane przez ulewę, rozmawiał także z mieszkańcami oraz strażakami, którzy usuwali skutki powodzi. 

Od poniedziałku Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w gminie Myślenice szacuje straty związane z nawałnicą jaka przeszła nad powiatem myślenickim w miniony weekend. Burmistrz ocenia je na poziomie 10 mln zł. 

- Powódź tym razem na szczęście oszczędziła naszych mieszkańców i wszystkich podtopień na terenie Gminy Myślenice gospodarstw domowych jest może kilka. Niestety wiele zniszczeń dotyczy gminnych dróg, przepustów, rowów, urządzeń kanalizacyjnych, czy tak jak tu tutaj infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. Po dokładnym oszacowaniu szkód czeka nas odbudowa zniszczonej infrastruktury. Już dzisiaj mogę powiedzieć, że możemy mówić tutaj o kwocie oscylującej w granicach 10 mln zł – mówi burmistrz Jarosław Szlachetka.

Powiązane tematy

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  24 cze 2020

  Good bye

  23 8 Odpowiedz
 • mirek@ 24 cze 2020

  to ostatnia taka wizyta w naszym miescie. swoja droga zniszczony mostek zmyta plaza co bylo pewne juz rok temu ze tak sie skoncza te urzedowe pomysly i zasypane kamieniami boisko jak za kazdym razem kiedy wylewa raba. jesli szacuja straty jak liczbe maseczek dla mieszkancow to nie dziwota ze wyszlo 10 mln

  40 8 Odpowiedz
 • 24 cze 2020

  To skromna kalkulacja. A ceny usług lawinowo rosną.
  Rolą burmistrza jest mówić o stratach kilkakrotnie przekraczających ich wartość.
  Jak dostanie 1/4 podanych przez siebie strat, to będzie sukces.

  Niech zarabiają na kampanii wyborczej Dudy i wyciągają co się da.

  13 7 Odpowiedz
 • 24 cze 2020

  wyPAD2020

  30 10 Odpowiedz
 • Robert 24 cze 2020

  Tyle bębnienia na temat dystansu, maseczek itp. a tu co - ZGROZA !!!

  23 4 Odpowiedz
 • 24 cze 2020

  Vipów wirusek omija 😂

  24 2 Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 24 cze 2020

  no dobra poogladal i co z tego wynika? podobaly mu sie chociaz te zniszczenia?

  15 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 cze 2020

  A wszystko po to żeby utrzymać się koryta? Współczuję i tym bardziej: żegnam.

  Od poniedziałku nie milkną echa afery związanej z TVP, której bohaterem jest "amerykański projektant" Christian Paul. Rzekomy znawca mody zachwycał się stylem Agaty Kornhauser-Dudy (48 l.). Okazało się jednak, że ekspert prawdopodobnie nie istnieje. Ujawniono w tej sprawie nowe fakty!

  Internauci wciąż nie mogą uwierzyć w absurdalną sytuację, do jakiej doszło podczas emisji materiału o Agacie Kornhauser-Dudzie w wieczornym poniedziałkowym wydaniu "Wiadomości". Materiał podsumowywał dokonania pierwszej damy, a także zwracał uwagę na modowe zdolności żony prezydenta.

  O wypowiedź, potwierdzającą wspaniały styl pierwszej damy, poproszono amerykańskiego znawcę mody, Christiana Paula. Internauci dopatrzyli się jednak oszustwa, gdyż uważają, że modowy ekspert nie istnieje.

  Co ciekawe, dopiero we wtorek rano w internecie zaczęły powstawać się pierwsze konta Christiana w mediach społecznościowych. Stworzono konto na Twitterze oraz kanał na YouTubie. Projektant poczuł potrzebę wytłumaczenia się z afery przed internautami i zamieścił wpis, w którym potwierdza swoje istnienie.

  "Zostałem poinformowany, że nie jestem ponoć prawdziwy. Dziękuję za okazaną życzliwość. Bóg mi naprawdę błogosławi. Proszę, cieszcie się moimi projektami i jeżeli cokolwiek wam się podoba, z chęcią zaprojektuję coś dla was" - napisał w jednym z postów Christian
  🙉🙉🙉🙉🙉🙉

  Czytaj więcej na https://pomponik.pl/plotki/news-christian-paul-nie-istnieje-prawda-u-projektancie-chwalacym-,nId,4572756,nPack,2#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  11 2 Odpowiedz
 • 25 cze 2020

  Bojkot wyborów!

  2 3 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   26 cze 2020

   Nie, iść i być jednym z tych którzy mają coś do powiedzenia ;)

   2 Odpowiedz
 • 26 cze 2020

  Niech każdy głosuje na kogo chce byle nie na Duuude❗️❗️❗️

  6 1 Odpowiedz
 • 30 cze 2020

  ale ten Pan ochroniarz Pana Dudy się pięknie uśmiecha "mniam", "mniam", słodziaczek. Duma strażaków z wizyty "długopisa", też cheba nośna.

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Można już pić wodę z kranu
Wielka woda 2020 0

Można już pić wodę z kranu

Po kilku tygodniach mieszkańcy w gminie Wiśniowa mogą już odkręcić kran i popłynie z nich zdatna do picia woda Po obfitych ulewach, które doprowadziły do pow...