Usługi

Elektrownia fotowoltaiczna aż 50% TANIEJ! Rusza specjalny program dla mieszkańców Małopolski

Elektrownia fotowoltaiczna aż 50% TANIEJ! Rusza specjalny program dla mieszkańców Małopolski

Elektrownie fotowoltaiczne stają się powoli standardem na dachach polskich domów. Już mało kto zastanawia się, czy to się opłaca. Częściej można spotkać się z pytaniem, którą firmę wybrać. Ważna jest oczywiście jakość, ale i niski koszt. Obie te kwestie udało się połączyć w jedną całość.

Wszystko dzięki specjalnemu programowi dla mieszkańców województwa małopolskiego, z którego będzie mogło skorzystać w pierwszej turze 130 osób. Szczęśliwcy zyskają elektrownię za 7999 zł.

Fotowoltaika jest dobrą inwestycją kapitału, bo produkuje nam prąd, za który i tak musimy płacić. Są rządowe dofinansowania w wysokości 5 tys. zł, co zdecydowanie skraca okres zwrotu inwestycji. Można też skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej, co również obniża jej koszt. Wiele osób przekonuje również tempo wzrostu cen prądu.

Bardzo możliwe, że za prąd, który teraz kosztuje nas 150 zł miesięcznie, za dwa lata przyjdzie nam zapłacić 250 zł. Wiele osób irytuje fakt, że za prąd musi płacić zagranicznym inwestorom i decyduje się na niezależność i własny prąd. Szczególnie teraz, gdy ruszył nabór do specjalnego program dla mieszkańców Małopolski!

Program powstał dzięki nawiązaniu współpracy lokalnych firm, Volpex oraz Solarman. Firma Volpex od wielu lat obecna jest, chociażby w Nowym Sączu, Nowym Targu czy Gorlicach. Solarman jest natomiast znana na rynku sądeckim dzięki wykonaniu dziesiątek elektrowni fotowoltaicznych.

O programie:

Zakłada on budowę 130 elektrowni w cenie 7999 zł. Jest przeznaczony dla mieszkańców Małopolski.

Co oznacza moc elektrowni?

Elektrownia o mocy 1kW likwiduje rachunki za prąd w wysokości do 50 zł. Jeśli płacisz 150 zł, potrzebujesz elektrowni o mocy 3kW. Jeśli 300 zł - 6kW. Zostają oczywiście opłaty stałe za utrzymanie przez energetykę licznika, one wynoszą miesięcznie ok. 7 zł.

Co wchodzi w skład elektrowni?

Fotowoltaika będzie zbudowana z wysokowydajnych modułów w technologi half-cut o mocy 345 Wp, z gwarancją produktową nawet do 30 lat! Z reguły gwarancje wynoszą 10 – 12 lat. Gwarancja produktowa, czyli tak zwana techniczna. Jest jeszcze, jak to jest w standardzie, 25-letnia gwarancja na wydajność.

Jakie są koszty?

Koszt elektrowni to 7999 zł po odliczeniu dotacji 5 tys. zł. Formalności do otrzymania dotacji przygotowuje firma. Możliwe jest również skorzystanie z ulgi termomodernizacyjnej, która w przypadku 17% podatku dochodowego wynosić będzie 1359,83 zł. Zatem realny koszt elektrowni to 6639,17 zł. Średnia cena elektrowni dostępnych na rynku o takiej mocy to 16 000 zł – 19 000 zł.

Taka inwestycja zwróci się w 4 lata, nie zakładając wzrostu cen! Dzięki firmie Volpex i Solaman macie państwo szanse na posiadanie swojej własnej elektrowni słonecznej!

Do programu można zapisać się poprzez wypełnienie formularza pod TYM LINKIEM!!

Powiązane tematy

Zobacz więcej

4 sposoby, by kupić tanie OC w Myślenicach
Usługi 0

4 sposoby, by kupić tanie OC w Myślenicach

Zakup ubezpieczenia samochodu w Myślenicach nie musi wiązać się z dużymi wydatkami. Istnieją skuteczne sposoby, dzięki którym będziesz płacić mniej. Poznaj ki...

Służebność drogi – co to takiego?
Prawo 0

Służebność drogi – co to takiego?

Nabycie działki budowlanej lub rekreacyjnej to świetny pomysł na lokowanie wolnego kapitału. Brak drogi dojazdowej wcale nie oznacza, że działka jest bezużyte...