Społeczeństwo

Pamiętacie Vasilisa z Big Brothera? Właśnie jedzie przez Polskę na rowerze zbierając pieniądze na protezę dla Marcela

Pamiętacie Vasilisa z Big Brothera? Właśnie jedzie przez Polskę na rowerze zbierając pieniądze na protezę dla Marcela

Vasilis postanowił przejechać na rowerze całą Polskę i namawiać innych do zbiórki na rzecz Marcela Zająca, który stracił nogę w wypadku

Vasilis Tomazos to myśleniczanin, który zdobył popularność występując w telewizyjnym show Big Brother. Mający korzenie polsko-greckie 28 latek wychowywał się w Myślenicach. Jako jedyny mieszkaniec tego miasta spędził na antenie 8 tygodni.

„Zawsze miałem takie podejście, aby chwytać moment, wykorzystywać szanse i nie marnować nadarzających się możliwości. Nigdy nie wolno się poddawać, trzeba realizować marzenia i pamiętać, że im cięższą drogę będzie dane nam przejść, tym większa satysfakcja czeka nas na jej końcu” –  mówił w rozmowie z nami po wyjściu z domu Wielkiego Brata.

Czym zajmuje się dzisiaj? Tak jak powiedział miasto-info.pl w ubiegłym roku; liczył na to, że program da mu rozpoznawalność, dzięki której łatwiej będzie mu osiągać różne cele i pomagać innym. Już wtedy zapowiadał, że zacznie prowadzić wideobloga o tematyce podróżniczej.

Ostatnio w sieci pojawił się materiał w którym namawia do pomocy Marcelowi Zającowi z Krosna. Mężczyzna w lutym stracił nogę w wypadku i dzisiaj walczy o to, aby wrócić do normalnego życia. Pomóc ma mu w tym proteza kosztująca 120 tys. zł. Pomóc postanowił mu właśnie Vasilis, który wsiadł na rower i jak mówi; pojechał w Polskę.

Vasilis Tomazos: Każda osoba, którą spotkam, z którą będę spędzać czas, będzie miała za zadanie przejechać fragment trasy. Liczy się sam gest. Każdy dołoży swoją cegiełkę. Co będzie dalej? Zobaczycie sami...

Swoją podróż Vasilis relacjonuje nie tylko na kanale youtube, ale również na facebooku na grupie „ROWEREM PRZEZ POLSKĘ DLA MARCELA” . To miejsce, gdzie można licytować przedmioty i zachęcać innych do zbiórki pieniędzy.

Do tej pory udało mu się dojechać do Częstochowy, a na konto internetowej zbiórki wpłynęło ponad 14 tys. zł.

Powiązane tematy

Komentarze (15)

 • 15 sie 2020

  lepszy z niego Myśleniczanin niż z Ciebie. On takimi działaniami rozsławia nasze Miasto, Ty takimi wypowiedziani pryznosisz nam tylko wstyd.

  59 10 Odpowiedz
 • 15 sie 2020

  Kochani! Spokojnie, nie jadę w klapkach. Trochę dobrego humoru nikomu nie zaszkodzi. Jestem wlasnie w Częstochowie, wszystko relacjonuję na bieżąco. Jest to mega przygoda i jednocześnie można zrobić dla kogoś coś dobrego. Jedziemy wszyscy razem ✌️?

  56 11 Odpowiedz
 • 15 sie 2020

  Jaki uchodźca ?!! Chłopak wyrastał w Myślenicach od dziecka ,to jak go nazwiesz ! To że jego starszy jest Grekiem to mu jeszcze dodaje plusów bo to ludzie bardzo życzliwi Polakom.a tyż spada przez to ryzyko wchowu wsobnego:-))

  41 5 Odpowiedz
 • Marta 15 sie 2020

  Brawo vasyl piękna sprawa! Jedziemy razem wszystkiego dobrego i uważaj na siebie

  25 7 Odpowiedz
 • OKOKI 15 sie 2020

  W klapkach ?

  22 3 Odpowiedz

Zobacz więcej