Muzyka

Debiutował w programie The Voice Kids. Teraz śpiewa „Romans” Bolesława Leśmiana

Debiutował w programie The Voice Kids. Teraz śpiewa „Romans” Bolesława Leśmiana

Antoni Szydłowski w ramach projektu muzycznego Graliryka interpretuje poezję Bolesława Leśmiana. Jak brzmi „Romans” w wykonaniu młodego wokalisty z Myślenic?

Nastolatek z Myślenic po raz pierwszy dał się poznać szerszej publiczności występując w programie telewizyjnym „The Voice Kids”, gdzie zaśpiewał utwór „Hello” Adele.

Po eliminacjach wziął udział w bitwie o finał, gdzie razem z dwiema innymi uczestniczkami wykonał utwór Beyonce „Spirit”. „Zostałem wbity w fotel” – o jego występie mówił Dawid Kwiatkowski. Pomimo pochwał, występ myśleniczanina nie przekonał jurorów, a Antek odpadł z programu.

Pół roku później okazuje się, że to nie koniec muzycznej przygody młodego wokalisty. W sieci właśnie pojawił się utwór z jego gościnnym udziałem. Tym razem Antoni Szydłowski interpretuje poezję Bolesława Leśmiana, a na warsztat wziął utwór pt. „Romans”.

Jego wykonanie to część projektu muzycznego Graliryka w ramach którego młodzi wokaliści znani z różnych programów typu talent show we współpracy z Juliuszem Kamilem - twórcą radiowych hitów Marcina Sójki, Natalii Zastępy, Roksany Węgiel czy Weroniki Juszczak śpiewają… polską poezję.

Niezwykle współczesny, a zarazem ambitny muzycznie klimat sprawia, że często trudne i stare teksty stają się przystępne i na czasie. Projekt Graliryka zmienia wiersze we teraźniejsze kompozycje, nadając im nieznane dotąd brzmienie.

Pozostałe utwory śpiewają Ula Kowalska („O nietrwałej miłości rzeczy świata tego” Mikołaja Sępa Sarzyńskiego), Wiktoria Zwolińska („Do Trupa” Jana Andrzeja Morsztyna) i Stasiu Szymański („Daremne Żale” Adama Asnyka).

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej

Myślenice. Festiwal Jazz Nad Rabą 2024
Kultura 0

Myślenice. Festiwal Jazz Nad Rabą 2024

Szósta edycja Myślenickiego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Jazz nad Rabą” to pochodów w stylu nowoorleańskim oraz koncerty   Festiwal Jazzu rozpoczął się poc...