Koronawirus

Ognisko koronawirusa w Domu Pomocy Społecznej w Pcimiu. Covid potwierdzony u 13 pracowników i 2 pacjentów

Ognisko koronawirusa w Domu Pomocy Społecznej w Pcimiu. Covid potwierdzony u 13 pracowników i 2 pacjentów

W Domu Pomocy Społecznej w Pcimiu u 13 osób z administracji i personelu potwierdzono koronwirusa. Pozostali pracownicy zostali wysłani na kwarantannę

Taką informację podczas wczorajszej sesji rady powiatu podał starosta Józef Tomal. Jak się okazało wirus został potwierdzony w ramach rutynowych badań przeprowadzanych wśród pracowników jednostki. 

- Zostały podjęte działania izolujące te osoby. Pozostali pracownicy, którzy mieli z nimi kontakt zostali wysłani na kwarantannę. W czwartek karetka covidowska dokonała badań podopiecznych DPS w Pcimiu. Na razie mamy potwierdzone dwa zakażenia u pacjentów – mówił starosta Józef Tomal.

Poinformował również, że powiat przekazał do DPS 6 ozonatorów, które oczyszczają na bieżąco wszystkie pokoje i strefy wspólne w budynku. - Jesteśmy cały czas w kontakcie z sanepidem, lada dzień dowiemy się jakie są dalsze sprawy związane z zabezpieczeniem personelu oraz mieszkańcu Domu Pomocy Społecznej - dodał.

- Nie ma gminy w której nie byłoby osób zakażonych koronawirusem – dodała Małgorzata Bajer, kierownik wydziału zdrowia starostwa powiatowego.

Podczas piątkowej sesji rady powiatu starosta wraz z kierownik wydziału zdrowia Małgorzatą Bajer i dyrektorem szpitala Adamem Stycznia przedstawili aktualną sytuację związaną z koronawirusem.

Podobne badania przesiewowe wśród personelu mają zostać przeprowadzone także w pozostałych dwóch DPS-ach w powiecie: w Trzemeśni i w Harbutowicach.

Przypomnijmy; zgodnie z decyzją Ministerstwa Zdrowia od dzisiaj powiat myślenicki znajduje się w tzw. „czerwonej strefie” co wiąże się z obostrzeniami. Te dotyczą m.in. obowiązku zasłaniania twarzy w przestrzeni publicznej i wprowadzają ograniczenia dotyczące wesel, imprez, czy funkcjonowania lokali (więcej na ten temat piszemy w tekście „Powiat myślenicki w czerwonej strefie. Wraca obowiązek chodzenia w maskach, ale to nie wszystko” .

Dobowy przyrost potwierdzonych przypadków Covid-19 w powiecie myślenickim:

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej