Myślenice

Strajk kobiet. Protestujący myśleniczanie przeszli przez miasto. „Myślę, czuję, decyduję”. Jakie hasła niesie ulica?

Strajk kobiet. Protestujący myśleniczanie przeszli przez miasto. „Myślę, czuję, decyduję”. Jakie hasła niesie ulica?
Fot. Piotr Jagniewski

Jest ich dużo i jak mówią są wściekli. Tak od dziewięciu dni w miastach i miasteczkach w całej Polsce. Wczoraj w ramach Ogólnopolskiego Strajku Kobiet w Warszawie odbył się największy z dotychczasowych protestów, ale na ulice wyszli też mieszkańcy Myślenic

 

Był to dziewiąty dzień ogólnopolskich manifestacji, a ich kulminacją była największa jak dotąd i zorganizowana w stolicy pod hasłem przewodnim "Wszyscy na Warszawę". Od tygodnia protestują też myśleniczanie. Do tej pory protesty w mieście nigdy nie trwały tak długo i nie angażowały takiej liczby osób.  

Przypomnijmy; w czwartek 22 października Trybunał Konstytucyjny stwierdził, że aborcja ze względu na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu, albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu – jest niezgodna z Konstytucją.

Od tego dnia w całym kraju ludzie wychodzą na ulice, aby manifestować swoje niezadowolenie. Antyrządowe protesty odbywają się nie tylko w największych ośrodkach, ale również w kilku i kilkunastotysięcznych miejscowościach. Jedną z nich są Myślenice, w których nieprzerwanie od soboty 24 października mieszkańcy wyrażają swoją frustrację.

Co wieczór spotykają się pod drzwiami prowadzącymi do kamienicy, w której znajduje się biuro posła Władysława Kurowskiego reprezentującego w Sejmie "ziemię myślenicką" z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Przy wejściu zapalają znicze i zostawiają transparenty oraz kartki ze swoim przesłaniem kierowanym m.in. do myślenickiego posła.

 

Jakie hasła niesie ulica?

Podobnie było wczoraj. Z tego miejsca wyruszył pochód mieszkańców niosących kilkumetrowy baner z napisem „Myślę, czuję, decyduję. Strajk kobiet”.

Protestujący opuścili Rynek i mijając postój taksówek przeszli ulicą Reja, Żeromskiego, Rzemieślniczą, Słoneczną, Kazimierza Wielkiego, aby ponownie wrócić na płytę Rynku skandując m.in. "Trzeba było nas nie wkur...", "Mamy dość", "Moja pusia, nie Jarusia", "Je... PiS", "Kto nie skacze ten za PiS-em hop, hop, hop", "To jest wojna". Na Rynku śpiewano utwór "Kocham wolność" zespołu Chłopcy z Placu Broni, czy "Być kobietą" Alicji Majewskiej.

W jaki sposób na działania rządu jeszcze odpowiadają protestujący? Oprócz wysłuchania bezpośrednich wypowiedzi uczestników przyjrzeliśmy się niesionym przez mieszkańców transparentom.

Można było znaleźć na nich m.in. takie hasła jak: "Bóg dał nam wolną wolę, rząd nie ma prawa tego zmieniać", "Zapalny znicz naszym prawom", "Moje ciało, mój wybór", "Ale żeby tak muminki wkurzać? Macie w... rozum i godność człowieka?", "Przepraszamy za utrudnienia, mamy rząd do obalenia", "Jarek zjedz snickersa", "Moje ciało, mój wybór", "Prawo do aborcji", "Rewolucja jest kobietą", "Jeszcze Polka nie zginęła", "Jest tak źle, że przyszli nawet introwertycy", "Na górze róże, na dole akacje ***** *** i konfederację", "Konfederacji jak tam gospodarka?", "Je... PiS", "Ja zostaje, a PiS wypier...", "Pisiory do nory", "PiS off", "Mamy was ku... dość!", "PiS - tam są drzwi", "To jest wojna", "Jesteście bardziej złośliwi niż Mała Mi", "Załatwimy was miłością".

Po powrocie na płytę Rynku, zgromadzeni pod biurem posła Kurowskiego protestujący, tradycyjnie już zapalili znicze, a każdy chętny mógł zabrać głos.

 

"Będą nas wszystkich jeszcze przepraszać"

- Wszyscy nam mówią, że mamy być grzeczni, że mamy do nich ładnie mówić. Jak można tego wymagać w momencie, kiedy przyciskają nas kolanem? Wtedy się nie przeprasza, wtedy się k... krzyczy! Dzisiaj walczymy o to, żeby nasze dziewczyny, żony, matki mogły decydować. Same o to walczą i za to wam dziękuję. Dzisiaj z gabinetów krzyczą, że chodzą z nami nastolatkowie. I bardzo dobrze, bo walczą o kraj w którym będą żyć, a my panowie będziemy stać przy nich zawsze. Tu chodzi o naszą wolność, którą chcą nam zabierać kawałek po kawałku. Dobrze, że się obudziliśmy i nie cofniemy się ani o krok. Rozmawiałem z prawnikiem i poprosimy ich o 100 tys. złotych na organizacje kobiece. Będą nas wszystkich jeszcze przepraszać - mówił Dariusz Szczotkowski, który wraz z żoną publicznie przyznali, że w ubiegłym roku dokonali aborcji.

Swoją wypowiedzią nawiązał do reakcji myślenickiego oddziału Prawa i Sprawiedliwości, które w sieci opublikowało wpis na jego temat. Więcej piszemy o tym w artykule "Myślenicki oddział PiS reaguje na manifestacje. Takiej odpowiedzi uczestnika nikt się nie spodziewał"

Spośród osób, które zabrały głos można było usłyszeć m.in. takie wypowiedzi: 

"Cześć. Nie chcę być anonimowa, mam na imię Ania, mieszkam w Myślenicach, ale bardzo często kursuję między Myślenicami a Krakowem, Szwajcarią, Węgrami, Indiami. Jestem podróżniczką, obserwuję i przeraża mnie, to co się w Polsce dzieje. Jesteśmy w Unii Europejskiej, a podstawowe prawa kobiet zostały nam odebrane i jeszcze mówią nam, że nie może być inna decyzja. Może być inna decyzja, to ja decyduje o mojej macicy, nikt inny! Kiedy była sprawa z KOD-em nie protestowałam, kiedy zostali pobici geje, lesbijki - nie protestowałam i wiecie co? Jest mi teraz cholernie wstyd i jest mi głupio, że tego nie zrobiłam".

"Trzy lata temu wróciliśmy z mężem i dziećmi do Polski. Krótko wam chciałam powiedzieć; dziękuję wszystkim że wyszli dzisiaj na ulice. To ten moment, teraz albo nigdy. Nie możemy już dłużej siedzieć cicho".

Na koniec protestujący dziękowali też policjantom za obecność. Jak zapowiadają to nie koniec. Nadal będą spotykać się na Rynku.

Jak oceniasz ostatnią decyzję Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji?

 • popieram popieram 24%
 • nie popieram nie popieram 69%
 • nie mam zdania nie mam zdania 7%
 • Głosów: 1606

Powiązane tematy

Komentarze

 • 31 paź

  Facet, który jedyne narządy rozrodcze widzial u swojego kota nie moze zabronic NIC kobietom!!! I niech kazdy przeciwnik protestow sie zastsnowi!! Wy tez macie Matki!!!! I nie chcielibyscie zeby ktos im zabral prawo decyzji.

  67 42 Odpowiedz
  • 31 paź

   Wpierw LGBT, teraz kobiety, tymczasem ciekawe wpisy na temat orientacji seksualnej samego prowokatora...

   Jan Piński
   @jzpinski
   ·
   6 maj
   Nie chodzi o to, że Jarosław Kaczyński jest homoseksualistą. To wiedzą wszyscy dziennikarze polityczni od lat. Chodzi o to, że stoi na czele formacji politycznej, która poniża środowiska LGBT. A z homoseksualizmu czyni zarzut.

   25 17 Odpowiedz
   • 31 paź

    LGBT to jest w ty chwili ideologia,religia I ch.....wi co jeszcze I wcale nie reprezentuje wszystkich ,nawet większości homoseksualistów.To tak jakby gadać,co wszyscy Polacy to Katolicy!!!

    15 11 Odpowiedz
  • 3 lis

   A od kiedy to rozwydrzone i chamskie baby maja decydowac jakie prawa w Polsce mamy miec??? Niedoczekanie wasze poniewaz w Polsce nikt nigdy nie bedzie nikt sluchal o jakichs prawach tych dziewuch bo one zadnych praw nie maja. Obronimy nasza Polske chocby sila przed lewackimi babami, bedziemy bronili kosciolow i wiary i nie pozwolimy zeby byly jakiekolwiek protesty. Nie bedzie zgody na aborcje nigdy. Pogonimy was a jak sie nie podoba to won z Polski.

   10 7 Odpowiedz
 • 31 paź

  Jeden amerykańskich prześmiewców powiedział na scenie do konserwatystów przeciwnych aborcji, że potrzebują żywe dzieci aby ich wychować na martwych żołnierzy, "zwolennicy życia" drwił; że jeżeli chodzi o kurczaka to jajecznica z niego to też aborcja? ; że jeżeli płód to człowiek to dlaczego go nie obowiązuje powszechny spis ludności; jeżeli płód to człowiek, czemu mówimy" mamy dwoje dzieci i jedno w drodze" zamiast mówić "mamy troje dzieci" ;
  do kardynałów NYorku- będą mieli doświadczenie z ciążą i wychowają parę dzieci za najniższą krajową, wtedy wysłucham co mają do powiedzenia o aborcji,

  39 35 Odpowiedz
  • 31 paź

   Bono nieomylny

   9 16 Odpowiedz
  • 1 lis

   https://m.youtube.com/watch?fbclid=IwAR0Nsyqn_LB65THfDHAmzlG6_TEcc4TTjZb_14u0zEV2UwvT571rW9H2FhE&feature=share&v=wQX3YNeGqdA

   jak chcesz wplątać w to Amerykę to zmuś się do obejrzenia całości i wyciągnij wnioski bo dzieje się to samo dzisiaj u nas

   6 2 Odpowiedz
   • 2 lis

    Odsłuchałem. Pobożni konserwatywni Amerykanie, S prowadzili do siebie murzynów. do roboty i mogli ich gwałcić j zabijać.
    Teraz widzą w nich zło i przesadne powoływanie się ma rasizm.
    No cóż, mogli Amerykanie jechać do Afryki i tam na miejscu robić z murzynami to samo, teraz to oni przesadnie powoływali by się na rasizm jak no w RPA.

    Skąd wiesz czy za chwilę u nas przybysze z za wschodu, nie zarządają praw dla siebie?
    A przecież nie ma obowiązku otworzenia dla nich granic.

    4 7 Odpowiedz
    • 2 lis

     Ja gdyby był Wielkim Komisarzem,nakazał bym wszystkim dzisiejszych potomkom szlachciców w Polsce ,płacenie dożywotni renty potomkom chłopów za wieki pańszczyzny..A mieszańcom chlopsko-szlacheckim przekładanie kasy w swych portkach z jednej kieszeni do drugi.

     3 Odpowiedz
    • 3 lis

     pamiętam i mogę zacytować jak pyskowałeś żeby imigrantów wpuścić. Coś ci się zmieniło od tej pory?

     1 1 Odpowiedz
 • 31 paź

  "PiS to gołąbek pokoju, protestujący chcą tylko robić burdy, profanować kościoły, niszczyć mienie, a opozycja realizuje próbę puczu i manipuluje niepełnosprawnymi - tak politycy Prawa i Sprawiedliwości mają w mediach komentować protesty w sprawie aborcji"

  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/aborcja-co-politycy-pis-maja-mowic-o-protestach-ws-aborcji-mamy-wewnetrzne-instrukcje/fq3mwql,79cfc278

  28 10 Odpowiedz
 • 13oddział 31 paź

  Prezes potrzebuje ORMO do rozgromienia protestów bo policja musi pilnować siedzib partii i jego własnej osoby. Ot zaczyna się "obrona kościołów" (gdzie na rondzie de Gaulle'a w Warszawie jest kościół ? ) https://www.radiomaryja.pl/informacje/ksp-doszlo-do-starc-pomiedzy-grupami-mlodych-ludzi-w-rejonie-ronda-de-gaullea/

  27 19 Odpowiedz
 • 31 paź

  Ile jeszcze piać o tym będziecie?

  25 31 Odpowiedz
  • 31 paź

   Pewnie tak długo jak będzie to największy zryw Mysleniczan w nowych dziejach, a może i w ogóle w całej historii Myslenic nie było równie tłumnych manifestacji? Jesteśmy świadkami historii.

   13 25 Odpowiedz
   • 31 paź

    To ty chyba od miesiąca w Myślenicach mieszkasz :D hehehe

    14 19 Odpowiedz
    • 1 lis

     Hmm, niech pomyśle, dziadkowie z Myslenic, rodzice z Myslenic, ja z przerwami w Myskenicach i jakoś nikt z rodziny nie słyszał o podobnie licznym wystąpieniu przeciw władzy ...

     8 4 Odpowiedz
   • 1 lis

    W sylwestra to było kiedyś ludzi na rynku... teraz ? Parę dziewuch, jakiś Szczotkowski czy jak mu tam, wyznaje, że dokonał aborcji, nie wiem, przebaczenia oczekiwał? Niektórzy to mu nawet bili brawo.

    14 24 Odpowiedz
 • 31 paź

  Trzy lata trzeba poczekać na kolejne wybory, bo Jarek się nie cofnie. Chyba że mu się koalicja rozleci. Pożyjemy, zobaczymy, a jak nic się nie zmieni, trzeba iść na te wybory, bo większość ludzi ma już dość rządów PiS-u.

  36 28 Odpowiedz
 • 31 paź

  Dzieci na ulicach, super. Tyle z tego wiedzą co nic. Zadyma zadyma. A mama i tak za mandat zapłaci.

  42 26 Odpowiedz
 • 31 paź

  Gdzie jest poseł ?

  29 5 Odpowiedz
 • 31 paź

  Prawie wszyscy zatrzymani w Warszawie na manifestacji to pseudokibice....... czyli chyba to ta gwardia Jarosława ?????
  A poseł.... pokaże się przed wyborami z naszym słoneczkiem Jarosławem i ustami pełnymi frazesów i obietnic. A ludziska z Myślenic i okolicy polecą głosować na niego ...... niestety.....
  Cała nadzieja w młodych, że nie zapomną i wystrzelą go w polityczny niebyt.....
  No chyba że burmisiem za Jarosława zostanie po tyyyyyyluuuuu sukcesach..

  31 14 Odpowiedz
 • 31 paź

  Jeśli zaglądają do tego wątku patrioci, to zachęcam do obejrzenia:

  Jak napaść na państwo (całość) Jurij Bezmienow YouTube

  REWOLUCJA w Polsce?! Obce państwa destabilizują sytuację? Leszek Sykulski ujawnia ważne informacje! YouTube

  19 2 Odpowiedz
 • 31 paź

  Dobrze naświetlona problematyka z punktu widzenia doktryny chrześcijańskiej, tym bardziej pokazuje sekciarstwo pewnych środowisk i ewangeliczne spojrzenie.
  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/strajk-kobiet-w-polsce-dominikanin-dr-hab-nikodem-brzozy-opinia/tw2ezmj,79cfc278

  9 8 Odpowiedz
 • 13oddział 31 paź

  Jak zaglądają patrioci to polecam dwie starsze panie co gadają mądrzej od tych pseudoekspertów (Sanitariuszki z Powstania Warszawskiego) : https://www.youtube.com/watch?v=Q2xvmbYZ9T4

  22 11 Odpowiedz
 • 31 paź

  Idąc tokiem myślenia PiSu, Vivaldiego, dirtycośtam i paru innych te sanitariuszki to teraz lewaczki dyszące chęcią mordu na nienarodzonych bezwzględnie atakujące kościół i prawdziwych (pisowskich oczywiście) patriotów.......

  25 9 Odpowiedz
  • 31 paź

   Strasznie zmanipulowany musisz być skoro nie dostrzegasz lewackich prowokacji. Najlepsze że 90% dziewczynek (i normalnych kobiet) nie wie że przemawiające w ich imieniu lewackie, feministyczne związki na dzień dzisiejszy domagają się „aborcji na życzenie”, ale tego TVN już nie powie :) polecam poczytać kto się wami drogie panie wysługuje i czego obecnie się domaga :)

   Jeszcze pytanie, przemawiał rudy celebryta bawiący się w wałęse? co starosta Tomal na to że jego najwierniejszy powiatowy pracownik (przy okazji nadworny hejter) bierze udział w nielegalnych zgromadzeniach i z pogarda wypowiada się o oponentach politycznych? Już pomijam słownictwo rodem z rynsztoka którym posługuje się w obecności dzieci. Tak ma zachowywać się pracownik starostwa? W ten sposób reprezentować Starostwo Powiatowe? Za nasze pieniądze takich ludzi się opłaca? Wiele to mówi o „władzy” w powiecie. Ale z drugiej strony, co się dziwić :)))))

   38 26 Odpowiedz
   • 31 paź

    taaaak oczywiście najlepiej zwalić na mitycznych lewaków.......
    Jarosławpolskęzbaw i PiS oczywiście jak zwykle bez winy.........
    I nie mów o pogardzie do oponentów boście na szubienicach zdjęcia posłów wieszali kukły palili i wtedy było OK ??? Swoboda wypowiedzi politycznej ???
    Jak to na wsi mówią ......... sratatata....... kto ci teraz w ten bełkot uwierzy ????

    20 18 Odpowiedz
   • 13oddział 1 lis

    A skąd wiadomości że większość nie popiera całkowitej aborcji ? Istnieją też inne pytania - skąd wiadomo ze za atakami na świątynie stoją "lewackie bojówki" czy kogoś złapano ? przy dobie telefonów i wszędobylskich kamer no i pewnie policja pracowała nad tym w pocie czoła z rozkazu wiadomych osób a tu nic , ani nagrań, ani sprawców (trochę podobny scenariusz jak przy zadymie LGBT). Ilu księży zostało pobitych przy tych niesamowitych atakach ? Pytam o dowody nie zmanipulowany przekaz. I uprzedzając : nie mam od 10 lat telewizora więc i TVN nie oglądam.

    10 6 Odpowiedz
  • 13oddział 1 lis

   Oczywiście bo bohaterów trzeba czcić a nie ich słuchać. A jak mają jeszcze wizję która nie pasuje do naszych celów- tym bardziej trzeba ich czcić i mniej słuchać. Niestety w naszym kraju historii nigdy nie uczono jedynie wykorzystywano do własnych politycznych wizji.

   4 1 Odpowiedz
 • 1 lis

  Na obalenie rządu to jest was troszkę za mało, może najpierw spróbujcie obalić burmistrza, jak wam się uda pójdziecie na Warszawę robić czerwoną rewolucję 😂
  Wczoraj dziennikarz z Polsatu, pytał polityków opozycji czy chcieliby przejąć władzę, wszyscy odpowiadali... teraz ? No nie, teraz nie chcemy, to nie chodzi o to, niech sobie PiS rządzi itd itd.
  Chętnych brak... 🤣

  14 19 Odpowiedz
 • 1 lis

  Wszyscy, tu tzw. twardogłowi, bronicie racji satrapy.
  Tacy znaleźli się w Turcji ,
  takich miał też przez okres Łukaszenka. Obaj wybrani demokratycznie, poza Łukaszenką, który ostatnie wybory sfałszował. Ale ten białoruski satrapa. do ostatnich wyborów miał większościowe poparcie takich twardogłowych.
  Zaś Erdogan, gra religią i ma za sobą, podobny przekrój społeczeństwa jak u nas Kaczyński. Obaj wiarę wykorzystują tylko dla utrzymania władzy.
  Obecni liderzy racje mieli 40 lat temu.
  Dzisiaj powinni z pozycji obserwatorów kibicować swoim dzieciom i doradzać im jakie oni błędy w ich wieku zrobili.
  Zaś kościół gonić od władzy. Tym gościom się marzy dalej władza nad człowiekiem. choć niewiele sami mają do przekazania, bo poza nielicznymi,
  to mocno wątpliwa grupa moralna.
  Obawiam się, że dzisiejszy kler, moralności powinien się uczyć od świeckich.

  17 9 Odpowiedz
  • 13oddział 1 lis

   Kaczyńskiemu do Erdorana jeszcze trochę brakuje ale porównanie trafne.
   Co do Kościoła- dla mnie jeśli przestanie brać pieniądze z naszych podatków i utrzymywać się wyłącznie ze składek wiernych . Może sobie robić co chce.

   7 8 Odpowiedz
  • 1 lis

   Bynajmniej nie od ciebie.

   3 3 Odpowiedz
 • 1 lis

  Rząd wywołując teraz temat aborcji bardzo sprytnie odwrócił uwagę od najważniejszej i najbardziej ubezwłasnowalniającej nas sprawy mianowicie ustawy covidowej. Zmanipulowani ludzie rzucili się bronić swojej "wolności." Tymczasem innym aktem prawnym tą wolność odebrano już nie części, a całości społeczeństwa. Dzięki temu każdego będzie można zatrzymać, odizolować, leczyć i zaszczepić bez jego zgody, Majstersztyk PIS!
  Wpiszcie "Dziennik Ustaw Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 20 października 2020r pozycja 1845"
  Ważne: Art. 35.1 oraz Art 36.1 do 36.8

  12 2 Odpowiedz
 • 1 lis

  Komentarz Wojciecha Cejrowskiego:

  1. "Jeśli maski pomagają, to po co dystans 2 metry?
  2. Jeśli dystans pomaga, to po co maski?
  3. Jeśli dystans i maski pomagają, to po co Lockdown?
  4. Jeśli punkt 1 + 2 + 3 pomaga, to po co szczepionka?
  5. Jeśli szczepionka będzie bezpieczna, to po co zwolnienie od odpowiedzialności w razie powikłań?

  Nową szczepionkę na covid powinniśmy najpierw przetestować wyłącznie na przedstawicielach rządu.
  Jeśli nic im nie będzie, znaczy, że bezpieczna.
  A jeżeli poumierają, Naród będzie bezpieczny."
  Wojciech Cejrowski

  17 3 Odpowiedz
  • 13oddział 1 lis

   Absurdów "obostrzeń " można mnożyć. Ot taktyka : jeżeli nie wiesz co robić - rób cokolwiek. Oczywiście taktyka : Dziel i rządź- byle się utrzymać przy władzy. Taka taktykę ów rząd stosuje cały czas, nic nowego (oczywiście nie tylko ten ma "swoich wrogów którzy zagrażają nam wszystkim" ). Tylko że teraz nie przewidzieli że lud się naprawdę... wkurzy.

   5 2 Odpowiedz
 • 1 lis

  Luna no faktycznie Cejrowski dla ciebie to autorytet, Mowicie ,ze protesty nie roznosza wirusa , ale jak wirus pojawil sie w wistuli to piętnowaliście osoby tam pracujące

  4 8 Odpowiedz
 • 1 lis

  ja88
  odpowiem Ci słowami specjalisty - wirusologa:

  Prof. Włodzimierz Gut udzielał wywiadu dla Super Expresu. Istotne argumenty:

  "Mamy już trzecią falę KORONAWIRUSA: Przerażające prognozy eksperta!" YouTube

  Cytuję fragment:
  od 11:40

  "Pani Redaktor: Panie profesorze kiedy Pana zdaniem świat poradzi sobie z pandemią koronawirusa? Jesteśmy w stanie w ogóle odpowiedzieć na to pytanie czy to jest wróżenie z fusów na razie?

  Profesor Gut: To znaczy z punktu widzenia tzw. myślenia zdroworozsądkowego mógłby to zrobić. Z punktu widzenia rozgrywek, które są przy okazji prowadzone NIGDY.

  Pani Redaktor: Co to znaczy, że przy okazji są prowadzone jakieś rozgrywki?

  Profesor Gut: W momencie kiedy zaczynają się działania przechwytywania szczepionki, prób monopolizacji przez poszczególne kraje, rozproszenia właściwie wszystkich działań jak tylko się da. No i KONIECZNOŚCI UTRZYMANIA PEWNEJ LICZBY ZACHOROWAŃ, CHOCIAŻBY PO TO, ŻEBY SWOJE SZCZEPIONKI ROZPROPAGOWAĆ NIE WIERZĘ, ŻE ŚWIAT SOBIE PORADZI. ALE NIE JEST TO WYNIK STRASZLIWEGO WIRUSA TYLKO PRZYJĘTYCH EGOISTYCZNYCH INTERESÓW POSZCZEGÓLNYCH.

  Pani Redaktor: Czyli mam rozumieć, że kwestia istnienia w dalszym ciągu epidemii koronawirusa jest w interesie FIRM FARMACEUTYCZNYCH. Dobrze interpretuję to co Pan mówi?

  Profesor Gut: Między innymi ale nie tylko.

  Pani Redaktor: To jeszcze w czyim interesie?

  Profesor Gut: Koronawirus daje bardzo szerokie możliwości. Od możliwości protestu do możliwości zamykania i zacieśniania. Zależy w czyje ręce wpadnie pomysł." (...)"

  10 1 Odpowiedz
 • 1 lis

  Uruchom myślenie, to nie boli i poczytaj artykuły z marca, kwietnia, m.in. o vistuli, psp itd.

  1 7 Odpowiedz
  • 1 lis

   Myślenie należy uruchomić nie "czytając artykuły o vistuli", a zainteresować się wirusologią, od kiedy znane są koronowirusy, czym jest test PCR..... i jeszcze na dokładkę kto na tym zarobi. I jak należy się zabezpieczyć przed tą "straszliwą pandemią" i koronowirusem, na który już nawet grypa zmarła. Luna ma 100 % racji. A gadanie w stylu "dla Ciebie Cejrowski to autorytet"... Cejrowskiego samego w sobie nie lubię, ale ma 100 % racji i rację ma dużo osób które myślą, a nie są "po studiach", mają tytuł "lek med", a gada jak konował ostatni. Co do vistuli jeszcze... koleżanka tam pracuje i pracowała... i jakoś wtedy "dżumy" tam nie było-osoby chore były, ale więcej propagandy... Skoro piszesz "uruchom myślenie", posłuchaj tego, który zwykle mowi "włączamy myślenie"...powie ci o koronowirusie...lekarz.

   10 Odpowiedz
 • 1 lis

  Znowu dali wziąść się na lep, znowu przemawia inteligent a do ludzi się strzela. Stare ale jakże prawdziwe.

  3 2 Odpowiedz
 • adzygmunt 1 lis
  5 Odpowiedz
 • 1 lis

  Pamiętajcie dystans, maseczka i dezynfekcja!

  4 7 Odpowiedz
 • 1 lis

  adzygmut JESTEŚ. Dzięki Bogu:)

  Masz rację;

  "Dobra Ziemio Patrzysz Na Nas"

  "Dziś piszę list wcześnie rano
  Jest ze mną tu dobry anioł I maj, znowu maj
  Dadzą talon na balon i raj 500+, póki dają, to brać
  I do dna... go mać...
  (...)
  Ze wschodu wiatr niespokojny
  Tu mamy wciąż swoje wojny
  Posłanka i ksiądz
  Śliskie media z uciskiem na skroń
  Chcą urządzać nam dom
  Panie, broń nas, chroń
  (...)"

  9 1 Odpowiedz
 • 1 lis

  Cos ty wziela

  1 7 Odpowiedz
 • adzygmunt 1 lis

  Witaj Luna jestem jeszcze na tym świecie. Mam zamiar ciągnąc do setki - na złość ZUSowi a potem niech sie dzieje co chce z małym zastrzeżeniem byle bez tej zwrotki co widać wyżej: /wiatr niespokojny...../

  8 1 Odpowiedz
 • adzygmunt 1 lis

  Dodam bo coś mi się pokręciło melodię do tekstu
  https://www.youtube.com/watch?v=ynF8wNXiMNY

  5 Odpowiedz
 • 1 lis

  Ciekawe ile z tych osób dzisiaj by protestowało gdyby aborcja była legalna 40 lat temu...

  8 4 Odpowiedz
  • 13oddział 2 lis

   Była. W PRL była zupełnie legalna. Czeszki i Szwedki tu przyjeżdżały ja robić. No ale jak się historii własnego kraju nie zna.

   1 1 Odpowiedz
   • 2 lis

    Wyobraź sobie robić aborcję w Polsce tyle lat temu, nie ta sama szkoła, wtedy mało która by się zdecydowała bo wiedziała co oznacza słowo "morderstwo", dziś kobiety widać to słowo nazywają decyzją

    5 2 Odpowiedz
 • 1 lis

  Może co niektórzy by sobie przypomnieli swoje komentarze kwietniowe na temat zakażeń w wistuli.Jak mowiliscie o pracownicach tego zakladu ,że chodzą i zarazaja.Teraz jesteście za protestami, gdzie chodzi wieksza ilość ludzi i zaraża to jest ok.

  9 9 Odpowiedz
 • 2 lis

  Peggysue poczytać to ja sobie mogę artykuły,ktore mnie interesują.

  2 6 Odpowiedz
 • 2 lis

  Kaczyński pokazuje, że albo jest skrajnie zgorzkniały, głodny zemsty za coś, albo niezrównoważony psychicznie, jedno nie wyklucza drugiego. Zatapia nawet swoich na pokładzie byle dopiąć jakiś osobistych porachunków z przeszłością, przyszłością czy czymkolwiek tam jeszcze. Wszyscy ludzie z jego partii będą spaleni na lata, o ile ekipa nie wydrze steru z rąk świętego prezesa. Bardzo nieodpowiedzialne i chaotyczne decyzje.

  A może to świadoma realizacja planu, a nie osobista zemsta? Jeśli wierzyć Giertychowi, taki plan uczynienia państwa PiS na wzór PRLu miał być wdrażany jeszcze za pierwszych koalicyjnych rządów PiS, wtedy ten cały chaos miałby bardziej racjonalnie umotywowane podłoże. Koalicje rządzące nie były jednak stabilne, zatem nie było możliwości realizacji planu. Ktoś kiedyś napisał, że rządy PiS to zemsta komuny zza grobu.

  6 1 Odpowiedz
 • 3 lis

  Takie niepokoje, rozróby, niszczenie mienia, wzajemne napaści i bezprawie może być dla rządu pretekstem do skorzystania z "Ustawy 1066" przewidującej udział formacji zbrojnych obcych państw w tłumieniu rozruchów na terenie Rzeczpospolitej...

  "To jest zamach stanu! Stanisław Michalkiewicz OSTRO o protestach "feministek" II Jaka jest prawda?" YouTube PCh24TV

  Artykuł na stronach Przewodnika Katolickiego: "1066 powodów do obaw" - Łukasz Kaźmierczak

  4 2 Odpowiedz
 • 3 lis

  To wina tych rozwydrzonych, zdemoralizowanych dziewuch ktore daja taki przyklad na ulicach. Potem inni tak robia, trzeba uzyc sily i pogonic te baby na ulicach, bronmy kosciolow i naszej wiary i nie bojmy sie uzyc sily przeciw tym babom na ulicach. Nie beda jakies baby z ulicy decydowac jak ma sie zyc w naszym kraju, rzad nie moze im ustapic ani troche. Jako obywatel Polski nie zgadzam sie na jakakolwiek aborcje w naszym kraju, nikt nie ma prawa decydowac o zyciu dziecka (nawet jego matka) wiec niech sie wyszczekaja baby na ulicach a i tak wygramy my bo my chcemy sprawiedliwej i uczciwej Polski.

  8 12 Odpowiedz

Zobacz więcej