Polityka

Woda z Myślenic popłynie w kranach w Wiśniowej. Umowa na sprzedaż podpisana

Woda z Myślenic popłynie w kranach w Wiśniowej. Umowa na sprzedaż podpisana

Umowę na dostarczenie wody z Myślenic do Wiśniowej podpisała prezes MZWiK Katarzyna Burda i wójt gminy Bogumił Pawlak. Do Wiśniowej popłynie 300 metrów sześciennych wody na dobę

Umowa na współpracę w zakresie dostawy wody na granicy Gmin Myślenice i Wieliczka w Zasani i Lipniku została podpisana w piątek 21 maja przez prezes Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Myślenicach Katarzynę Burdę i wójta gminy Wiśniowa Bogumiła Pawlaka. Do Wiśniowej popłynie około 300 metrów sześciennych wody na dobę, a wraz ze wzrostem zapotrzebowania mieszkańców gminy, sprzedaż będzie wzrastać. 

Sieci wodociągowe gminy Myślenice i Wiśniowa łączą się na granicy miejscowości Zasań i Lipnik, gdzie powstała komora pomiarowa wyposażona m.in. w najnowocześniejsze urządzenie pomiarowe włączone w system stałego odczytu. - Zastosowane rozwiązanie umożliwia obu współpracującym stronom dokonywanie pomiarów z dużą dokładnością, podgląd bieżących wskazań oraz dokonywanie odczytów w posiadanych własnych systemach monitorujących – wyjaśnia Katarzyna Burda, prezes MZWiK.

Gmina Wiśniowa to kolejny samorząd po Sieprawiu, Dobczycach i Sułkowicach, który zdecydował się na zakup wody z Myślenic.

Powiązane tematy

Komentarze (7)

 • burzumsquat666@wp.pl 24 maj 2021

  Eh, może najpierw ogarnęliby porządnie dostawy wody na terenie gminy, zanim zdecydują się na ekspansję poza jej granice. W Gminie Myślenice działa to fatalnie - bardzo częste awarie i ciągłe braki w dostawie wody. Ludzi nie informuje się o planowanych przerwach w dostawie wody (spowodowanych np. zaplanowanymi pracami konserwatorskimi albo przyłączem nowych domów). Wodociągi Myślenice uważają, że wystarczy wywiesić kartkę z informacją na wiejskich przystankach i słupach.

  Obudźcie się! Mamy XXI wiek! Wynaleziono coś takiego jak telefony, SMSy i Internet.

  Przydałoby się mniej propagandy fałszywego sukcesu, a więcej pracy.

  23 5 Odpowiedz
  • 28 maj 2021

   Macie przecież ogłoszenia o przerwach w dostawach na ich stronie. Poza tym jak już nie ma wody, to może raz na rok. Bez przesady że to takie utrudnienie...

   4 7 Odpowiedz
 • 24 maj 2021

  Puszczą wodę do Wiśniowej, a w lecie jak będzie gorąco to spadnie ciśnienie lub braknie jej w Porębie i w Osieczanach bo rury nie przepuszczą tyle wody. Cóż za super osiągnięcie!

  18 2 Odpowiedz
  • 25 maj 2021

   Czyli potwierdzasz tym samym wpisem to że poprzednia ekipa pomimo tak kosztownego remontu kanalizacji nie zapewniła odpowiedniej przeputowości nowego systemu?

   2 15 Odpowiedz
  • 28 maj 2021

   Ktoś te rzeczy jednak oblicza. Poza tym jak stacja uzdatniania w Myślenicach wybudowana została na produkcję X m3 na dobę, a pracuje z ograniczoną wydajnością, to nie zarabia tyle ile by mogła. Jeśli są możliwości na zwiększenie sprzedaży to jest to zawsze korzystne.

   3 6 Odpowiedz
 • 26 maj 2021

  Ale fajnie, będziemy bogaci :-D

  8 Odpowiedz

Zobacz więcej

Wybory do PE. Znamy nazwiska europarlamentarzystów
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024 7

Wybory do PE. Znamy nazwiska europarlamentarzystów

Spośród kandydatów, którzy walczyli o głosy w okręgu wyborczym nr 10, do którego należy powiat myślenicki, mandat europosła otrzymało 7 z nich. PiS ma 3 europ...