Polityka

Komentarze polityków po otwarciu Rynku. Józef Tomal: Mam nadzieję, że dzisiejszy incydent będzie ostatnim w karierze nowych władz Myślenic

Komentarze polityków po otwarciu Rynku. Józef Tomal: Mam nadzieję, że dzisiejszy incydent będzie ostatnim w karierze nowych władz Myślenic
Fot. Piotr Jagniewski

Starosta, wicestarosta i były burmistrz komentują uroczystość oddania inwestycji oraz przekazania Rynku mieszkańcom. W sieci opublikowali film na którym wyjaśniają swoje niezadowolenie i "pomijanie ich wkładu" w rewitalizację przez obecne władze

 

Wczoraj, po trzech latach nieustających prac remontowych, dobiegła końca rewitalizacja centrum Myślenic. W poniedziałek 7 czerwca na płycie odnowionego Rynku odbyła się uroczystość, podczas której oficjalnie oddano inwestycję mieszkańcom.

Jak pisaliśmy w papierowym wydaniu magazynu MiastoInfo w artykule „Nowe centrum w nowym roku”; przebieg rewitalizacji jest nietypowy, bowiem jego realizacja rozpoczęła się w kadencji 2014-18, kiedy burmistrzem był Maciej Ostrowski (KW MO), a jej kontynuacji podjął się wybrany w 2018 r. Jarosław Szlachetka (PiS).

To właśnie na ten szczegół zwraca uwagę wicestarosta Rafał Kudas (FZM), były burmistrz i obecny radny powiatowy Maciej Ostrowski (WDP) oraz starosta Józef Tomal (FZM). W sieci opublikowali film w którym wyjaśniają swoje niezadowolenie i "pomijanie ich wkładu" w rewitalizację przez obecne władze.

Wicestarosta dziękuje byłemu burmistrzowi zapewniając, że nikt nie wymaże go z kart historii. Dziękuje też nowemu burmistrzowi Jarosławowi Szlachetce (PiS) "za to, że dokończył dzieło, które rozpoczął Maciej Ostrowski".

Wicestarosta Rafał Kudas (FZM): To miało być święto mieszkańców, niestety zostało zepsute przez kilka drobnych niedociągnięć. Zapomniano z imienia i nazwiska przywitać starosty, nie podziękowano głównemu bohaterowi tej rewitalizacji - Maciejowi Ostrowskiemu, który pozyskał 25 mln zł dofinansowania właśnie na tę modernizację.

Maciej Ostrowski, były burmistrz obecnie radny powiatowy (WDP): Historia myślenickiego Rynku w tym wydaniu, który dzisiaj możemy oglądać to rok 2017, kiedy UMiG Myślenice złożył stosowny wniosek do środków europejskich. To początek roku 2018, kiedy pozyskaliśmy te środki i mogłem być szczęśliwy, że kończę kadencję - przekazując olbrzymią dotację prawie 25 mln zł na tą rewitalizację. Dzisiaj oglądamy efekty.

Proszę pamiętać; Muzeum Niepodległości, otoczenie kościoła i Rynek myślenicki to był jeden wielki projekt, którego nie można było pozostawić, musieliśmy go zrealizować całego. Dobra współpraca buduje samorząd i to powinno cechować współpracę w samorządzie, a nie wytyczne partii politycznej.

Starosta Józef Tomal (FZM): Mam nadzieję, że dzisiejszy incydent będzie ostatnim w karierze nowych władz Myślenic. Mam nadzieję, że ten Rynek myślenicki będzie łączył mieszkańców Myślenic i powiatu, a nie dzielił.

(Na facebooku dopisał): Szkoda, że "zapomniano" wspomnieć tych, którzy wykonali ogromną pracę w przygotowaniu i realizacji tej inwestycji. Ja nie zamierzam pisać nowej historii Myślenic. Dlatego za starania, projekt, przeprowadzenie prac planistycznych i wiele, wiele wysiłku dziękuję przede wszystkim Maciej Ostrowski - Burmistrzowi Myślenic, który w 2018 roku pozyskał środki na szereg inwestycji, w tym rewitalizację rynku oraz otoczenia wokó ł Sanktuarium Matki Bożej Pani Myślenickiej.

Według założeń projektu; po rewitalizacji centrum miasta ma stać się przestrzenią dla mieszkańców, a zmiany w Rynku oprócz nowej–płaskiej posadzki m.in. obejmą przywrócenie drzew wzdłuż głównego ciągu pieszego na osi wschód – zachód oraz przy pierzejach, co ma nawiązywać do historycznego wyglądu tego miejsca z okresu lat 30. XX wieku. Ostatecznie drzewa nie zostały zasadzone, a umieszczone w donicach.

Jak oceniasz myślenicki Rynek po rewitalizacji?

 • wygląda świetnie
 • wygląda poprawnie
 • nie widzę różnicy
 • nie podoba mi się
 • wygląda koszmarnie
 • Zobacz wyniki
 • wygląda świetnie wygląda świetnie 27%
 • wygląda poprawnie wygląda poprawnie 30%
 • nie widzę różnicy nie widzę różnicy 9%
 • nie podoba mi się nie podoba mi się 20%
 • wygląda koszmarnie wygląda koszmarnie 14%
 • Głosów: 1888

 

Powiązane tematy

Komentarze (32)

 • burzumsquat666@wp.pl 8 cze 2021

  Żenada, nie podziękowali Ostrowskiemu i Tomalowi, a sprosili pisowskich nominatów z całego okręgu - kurowski, kaczyński z Wadowic i łopata.

  Aż dziw, że zabrakło obajtusa.

  119 57 Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 8 cze 2021

  Wszyscy ci politycy po jednych piniadzach jedni sobie robia imprezke krzeselkowa i sie chwala jeden drugiego a drudzy sie upominaja o chwalenie ? a w miescie wieje nuda i kolejny rok z rzedu nie maja nic do zaproponowania

  76 30 Odpowiedz
 • burzumsquat666@wp.pl 8 cze 2021

  Za załatwienie dofinansowania rewitalizacji rynku.

  64 30 Odpowiedz
 • 8 cze 2021

  Pierwszy wstydziłby się lizać dupę byłemu burmistrzowi,
  a drugi i trzeci wstydziliby się jąkać przed kamerą że to oni a nie ci.
  ci czy ci - jedna banda
  ci czy ci ..........

  63 37 Odpowiedz
 • 8 cze 2021

  A ci jak zwykle płaczą że medali nie dostali. Ruszcie się do roboty w tym starostwie to będziecie mogli prężyć swe oręża do odznaczeń! Stare chłopy a jak dzieci się zachowują…

  74 70 Odpowiedz

Zobacz więcej