Pcim

GDDKiA wybrała wykonawcę ronda w Pcimiu. Ta firma zrobi to najtaniej

GDDKiA wybrała wykonawcę ronda w Pcimiu. Ta firma zrobi to najtaniej

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała wykonawcę ronda, które powstanie w Pcimiu. Chętnych było 11 firm, ta zrobi to najtaniej

 

Firmą odpowiedzialną za rozbudowę węzła Pcim w ciągu drogi S7, czyli ekspresowego odcinka Zakopianki będzie Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe "LIMDROG", które zaproponowało najniższą kwotę, opiewającą na 2 798 250 zł. Chętnych do budowy było 11 firm

„Pozostali wykonawcy, biorący udział w przetargu mogą w ciągu pięciu dni złożyć odwołania od dokonanego wyboru oferty. Jeżeli odwołań nie będzie, wybrany wykonawca zostanie zaproszony do podpisania umowy” - zapowiedziała rzecznika GDDKiA Iwona Mikrut.

Zgodnie z planami zadanie ma być zrealizowane w ciągu ośmiu miesięcy od dnia podpisania umowy. Do czasu realizacji prac nie będzie wliczany okres zimowy (od 15 grudnia do 15 marca). Budowa odbędzie się na mocy porozumienia zawartego między GDDKiA a gminą Pcim. Zgodnie z nim po stronie samorządu było przygotowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na budowę, a po stronie GDDKiA jest realizacja przedsięwzięcia.

Skrzyżowanie starej Zakopianki z drogą gminną to newralgiczne miejsce na mapie Pcimia. Każdego dnia pokonują go setki samochodów. To auta prowadzone przez mieszkańców dojeżdżających do pracy, busy i ciężarówki, które boczną drogą jadą w kierunku tartaków w Tokarni i Sidzinie. Korzystają z niego również mieszkańcy gmin ościennych takich jak Tokarnia, czy Lubień. To przez te gminy przebiega jedna z głównych arterii łączących powiat myślenicki z suskim. Przebudowa skrzyżowania na rondo ma poprawić bezpieczeństwo i obniżyć liczbę kolizji.

Inwestycja będzie polegała na przebudowie czterowlotowego skrzyżowania łącznic węzła drogowego Pcim z drogami gminnymi i czterowlotowego skrzyżowania (starodroża DK7) i dróg gminnych na rondo sześciowlotowe z jezdnią wokół ronda o szerokości 6 m i pierścieniem przejazdowym o szerokości 1 m. Dodatkowo wykonane zostanie odwodnienie terenu wraz z przebudową przepustów i oświetlenia ulicznego. Powstanie także oświetlenia tarczy ronda.

Prace powinny być ukończone w terminie nie dłuższym niż 10 miesięcy od dnia podpisania umowy. Do czasu realizacji prac nie będą wliczane okresy zimowe (od 15 grudnia do 15 marca).

Jak informuje GDDKiA; Obecnie w rejonie łącznic węzła drogowego z drogami gminnymi i starodrożem DK7 występują utrudnienia w ruchu kołowym. Tworzą się zatory wynikające z braku odpowiedniej powierzchni akumulacji ruchu pomiędzy skrzyżowaniami, które są położone blisko siebie. Odległość pomiędzy nimi wynosi około 25 m. Jak zapewniają przedstawiciele generalnej: „Wybudowanie rondo wpłynie na poprawę płynności ruchu w tym rejonie oraz bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych”.

Rondo obiecywane od 2018 roku

W lipcu 2018 r. podpisane zostało porozumienie pomiędzy GDDKiA a Gminą Pcim. W myśl porozumienia po stronie gminy było przygotowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na budowę, a po stronie GDDKiA jest realizacja zadania.

Pracę Piotra Hajduka jako wójta gminy Pcim na półmetku kadencji 2018-23 oceniam na:

 • celujący
 • bardzo dobry
 • dobry
 • dostateczny
 • dopuszczający
 • niedostateczny
 • Zobacz wyniki
 • celujący celujący 13%
 • bardzo dobry bardzo dobry 7%
 • dobry dobry 11%
 • dostateczny dostateczny 8%
 • dopuszczający dopuszczający 9%
 • niedostateczny niedostateczny 52%
 • Głosów: 1424

Trzy lata temu decyzję o przyznaniu środków na ten cel na ręce wójta Piotra Hajduka (PiS) przekazał Łukasz Smółka, ówczesny szef gabinetu politycznego ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka (PiS).

Powiązane tematy

Komentarze (3)

 • 14 cze

  A gwarancja na droge na ile ile ukradna materiału z czego to tondo ma być ze skrobanego asfaltu a za rok bedzie płacz i zgrzytanie zebami i pytanie sie co sie podziało ?????

  8 4 Odpowiedz
 • 14 cze

  Ojjj będzie się działo rozp..... I zostawia iż nie wypłacono podwykonawców hahjaja jak z zakopianka nowa w lubniu hehhe stoi w miejscu. Zobaczycie rondo w wiecznych pracach, naprawach, remontach itp.

  5 2 Odpowiedz

Zobacz więcej