Polityka

Do Dobczyc wraca Tour De Konstytucja. Tym razem pod hasłem „Przystanek na żądanie"

Do Dobczyc wraca Tour De Konstytucja. Tym razem pod hasłem „Przystanek na żądanie"

Czerwcowa edycja tego wydarzenia odbiła się szerokim echem w ogólnopolskich mediach, a komentował ją m.in. minister edukacji i małopolska kurator oświaty. W jej efekcie burmistrz zawiesił też dyrektor szkoły podstawowej. Dlaczego organizatorzy postanowili wrócić do Dobczyc?

 

Przypomnijmy; w czerwcu w Dobczycach odbywał się jeden z pikników o zasięgu ogólnopolskim w ramach cyklu spotkań pod nazwą "Tour de Konstytucja". W październiku burmistrz Dobczyc zawiesił w wykonywaniu obowiązków dyrektorkę Szkoły Podstawowej nr 1. To wynik udziału uczniów w w tym wydarzeniu. Jak wyjaśnia Tomasz Suś; takie działanie było związane z decyzją rzecznika dyscyplinarnego dla nauczycieli, a „obowiązek wynikał bezpośrednio z ustawy”.

- Pragniemy okazać im wsparcie. Chcemy po raz kolejny pokazać, że Tour de Konstytucja jest dla każdego - także dla uczniów podstawówki - i nie ma nic wspólnego z polityką. Chcemy pokazać, że Tour de Konstytucja jest dla was! Mile widziany jest każdy. Nie zgadzasz się z nami? Przyjdź i pogadajmy. Dlatego właśnie jedziemy mocną ekipą do Dobczyc jeszcze raz. Tym razem na przystanek na żądanie – mówi Łukasz Płatek, jeden z organizatorów.

Na Rynku w Dobczycach w niedzielę o godz. 13 pojawią się m.in. Robert Hojda, Danuta Przywara, Adam Bodnar, Igor Tuleya, Waldemar Żurek, Paweł Juszczyszyn, Piotr Gąciarek, Anna Głowacka, Maciej Czajka, Bartosz Swaczyna, Kinga Dagmara Siadlak, Zbigniew Hołdys, Andrzej Chyra, Waldemar Starzak, Fryderyk Zoll.

Za Tour de Konstytucja "przystanek na żądanie" odpowiada KOD Małopolska i Fundacja Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych.

Powiązane tematy

Wydobyć pamięć z dna jeziora
Reportaż 0

Wydobyć pamięć z dna jeziora

„Droginia to wyjątkowy kawałek miejsca na ziemi, to historia ważna dla lokalnego dziedzictwa kulturowego. Czas by zrozumieć, że wszyscy mieszkańcy zatopionej...

Komentarze (2)

Zobacz więcej