Miasto

Myślenice: Busy 2 sierpnia będą kursować normalnie

Myślenice: Busy 2 sierpnia będą kursować normalnie

- Podjęliśmy dziś decyzję, że jutro, we wtorek, wyruszamy w trasę. Nie chcemy zawieść klientów, którzy nie są niczemu winni. Ponowny strajk rozpoczniemy, jeśli choć jeden kierowca podczas kontroli otrzyma negatywną decyzję administracyjną - zapowiada właściciel firmy przewozowej

Plac przy ul. Słonecznej, z którego chcą odjeżdżać prywatni przewoźnicy. Fot. Internauta

Kierowcy będą odjeżdżać z placu Kongregacji Kupieckiej przy ul. Słonecznej. -Odebraliśmy dzisiaj wnioski, które musimy złożyć do starostwa, aby otrzymać odstępstwo na to, by plac przy ul. Słonecznej był początkowym i końcowym przystankiem. Jutro rano wnioski złożymy na dziennik podawczy w starostwie - wyjaśnia przewoźnik. Jutro kierowcy będą jeździć wedle do tej pory obowiązujących rozkładów.

Dzisiaj, 1 sierpnia, przez kilka godzin kilkadziesiąt busów jechało w kółko na trasie: ul. Słoneczna, Kazimierza Wielkiego, Żeromskiego, Słowackiego, Kościuszki, Słowackiego, Słoneczna. Za przednią szybą wystawili kartkę z treścią:

"Panie Burmistrzu Myślenice, pozwól nam, Przewoźnikom, pracować i wozić Pasażerów! Przez decyzję burmistrza Myślenic od 1.08.2011 nie możemy wykonywać regularnych usług przewozowych".

Jak podaje Dziennik Polski, dziś też odbyły się rozmowy prywatnych przewoźników z burmistrzem Maciejem Ostrowskim oraz starostą Józefem Tomalem. Burmistrz nadal nie chce wydać zgody przewoźnikom, którzy obsługują linie na terenie jego gminy, aby plac należący do Kongregacji Kupieckiej był początkiem i końcem kursów.

- Z tego co wiem, dotyczy to chyba  4 przewoźników - wyjaśnia jeden z właścicieli firmy przewozowej.

Powiązane tematy

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem
Miasto 88

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem

Po nowym roku prywatni przewoźnicy podnieśli ceny za przejazd na większości linii - alarmujecie w jednym z tematów na forum. To kolejna podwyżka w przeciągu ostatnich miesięcy

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Jak to zgłoszę na policje to muszą im mandat wystawić ?? Czy do kogo to kierować ??

  7 20 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  to skąd jutro będą odjeżdzać busy na kraków??? z tej słonecznej??

  3 12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  [quote=gość: 987654321] Jak to zgłoszę na policje to muszą im mandat wystawić ?? Czy do kogo to kierować ?? [/quote]
  i po co masz to zgłaszać??? widać że nie jeździsz busami

  20 4 Odpowiedz
 • adzygmunt 1 sie 2011

  Jest czas na studzenie emocji.
  Jest czas na wyważone decyzje
  Jest czas by "Busy" na działce sąsiednie "Dekady" wybudowały solidne zadaszenia i sanitariaty.
  Jest czas by zmienić decyzje w planie zagospodarowania.
  Jest czas by sprecyzować i domagać się precyzyjnego planu jak ma funkcjonować dworzec busów. Rozumiem przez to kontrole odjazdów ogłoszenie odjazdu itp. Tzn. wszystkiego co na nowoczesnym dworcu być powinno.
  Jest czas by Dekada i Kongregacja kupiecka zrobiła otwartą bramę w płocie fizycznym i psychicznym dzielącym te dwie działki i działalności.
  Jest czas na szukanie rozumnego porozumienia.
  Nie ma czasu dla PKS-u Oni swoje perspektywy rozwoju sprzedali parę lat temu.

  35 11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  [quote=gość: ona1] gość: 987654321 napisał/a: Jak to zgłoszę na policje to muszą im mandat wystawić ?? Czy do kogo to kierować ??
  i po co masz to zgłaszać??? widać że nie jeździsz busami [/quote]

  Bo nie lubię jak ktoś mówi ze inni łamią prawo a sami to będą czynić

  7 15 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  No i wracajcie busiarze do wożenia NAS jak trzodę chlewną... Postrajkowaliście a trzeba było skulic głowę i robić swoje, bo o tym, że przy słowackiego nie będzie już przystanków jasne było od paru miesięcy, odliczcie sobie dniówkę i do roboty. Dziękujemy za ładne show.

  25 30 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Nie no bajka :)

  Uprawiamy warcholstwo dalej bez niczyjej kontroli, a jak ktoś na nas spróbuje podniesie rękę i któryś dostanie mandat to znowu "zrobimy strajk"... i kto nam skoczy?

  A tak na marginesie czy ktoś może powiedzieć wprost ile wynosi dzienna opłata "od busa" za użytkowanie działki kupców? Bo ciągle podnosi się "absurdalne zasady i dwu złotowe opłaty" na dworcu PKS. Chciałbym wiedzieć ile to jest na "dworcu" kupców...

  11 18 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  [quote=gość: Zaciekawiony] A tak na marginesie czy ktoś może powiedzieć wprost ile wynosi dzienna opłata "od busa" za użytkowanie działki kupców? Bo ciągle podnosi się "absurdalne zasady i dwu złotowe opłaty" na dworcu PKS. Chciałbym wiedzieć ile to jest na "dworcu" kupców... [/quote]

  dla mnie najważniejsze jest to ze te pieniądze nie trafią do naszej wspólnej kasy w budżecie miasta tylko do prywatnej kieszeni właścicieli działki. gmina pozbyła się tego dochodu bo pozbyła się busiarzy!!

  18 10 Odpowiedz
 • Marzena 1 sie 2011

  Ja osobiście nie jestem w stanie zrozumieć polityki burmistrza.
  To jest ewidentny monopol, a jeśli się nie mylę, to jest to wbrew prawu.Bardzo niedobrze.Nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego z uporem maniaka niszczy się w naszym kraju drobnych przedsiębiorców.
  Nie wiem o co chodzi, ale z tego co usłyszałam to PKS życzy sobie dużo większe opłaty za postój i ogranicza czas postoju do czterech minut.Nie jest to wygodne ani dla pasażerów ani dla kierowców.Musimy pamiętać,że kierowca potrzebuje czasu na odpoczynek.Nie ma sensu, żeby taki przystanek ( końcowy ) znajdował się np. w Osieczanach, wiadomo że w Myślenicach znajduje się najwięcej osób, które potrzebują przewozu.
  PKS nie jeździ często i to jest ze szkodą dla nas - pasażerów.

  23 13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Nie wiem po co tyle awantury, busiarze są i będą - robili cyrki i wciąż będą. Ale muszą się pogodzić z tym, że na tym interesie dużo nie zarobią, początki były piękne. Właściciele po prostu boją się, że nie będzie ich już stać na piękne wozy, prywatne oczywiście bo na wygodną podróż np. mercedesem my normalni klienci możemy sobie tylko pomarzyć.

  Ciekawe co robiliście przez parę ostatnich miesięcy, nic. Przykleiliście tylko na busach, plakat z protestem, to kpina, strasząc zwykłych ludzi, że cena podrożeje o 200%. Co wy nam łaskę robicie ? Pytam się, bo narazie to ja się tylko śmieje z Waszej głupoty i braku odpowiedzialności.

  Teraz to moim zdaniem Ludzie powinni nie wsiadać do Busów przez miesiąc to wówczas busiarze może zaczęliby coś myśleć po ludzku a nie kieszenią...

  24 17 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  To prawda kilka dni temu opłata wynosiła około 9 zł z vat za pojedynczy wjazd na dworzec pks a teraz nagle obniżyli na pokaz albo ze strachu że nic im sie nie uda zarobić na busiarzach. A cztery minuty na postuj to za mało na chwile odpoczynku a podobno za każdą minutę spóżnienia z odjazdem z dworca pks, kierowca busa będzie musiał zapłacić 50 zł. Pamiętajmy, że właścicieli busów jest około ośmiu a kierowcy tylko u nich pracują i należy im sie chwila przerwy po każdym kursie, bo muszą przewozić nas bezpiecznie.

  21 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Ludzie ogarnijcie się jesteście zaślepieni przez M.O. Wyobrażacie sobie na DA. Myslenice wszystkie te busy na 6 stanowiskach? Ja osobiście nie!. Nie pomieszcza sie zwyczajnie. Stawiacie im wymagania o jakis mega dworzec? W Krakowie kto nie chcial na DA ten mogl sobie wybrac postuj przy ul. Ogrodowej i po tamtej stronie Galerii. Nie ma tam jakiegos sanitariatu i czegos podobnego a ludzie jezdza.

  4 minuty na odjazd, po 3.5 minuty zamykamy drzwi i ruszamy, a jak bedzie szla jakas "babcia" z tobolkami albo niepelnosprawny to co? To busiarz ma im odmowic? wykopac ich bo musi odjechac zeby kary nie zaplacic? I tez bedzie ze to wina busiarzy.

  22 13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  ja akurat nie widzę nic złego ze maja cztery minuty nie będzie jeden drugie zajeżdżał zęby mu ludzi zabrać!!! bo to konkurencja efekt taki jeden jedzie z obładowany drugi z 6 osobami i jeden na drugiego ... I nie zapominajmy jeszcze ze to nie wina bursiarzy ale właścicieli firm przewozowych bo zwykły bursiarz cudów nie zarobi a i tak o zapierniczać się musi. a taki właściciel tylko na kasę patrzy nic innego!! Moim zdaniem na dolne niech ich przeniosą!!! nie pasuje im bo cena musiał by zostać taka sam i daleko centrum ale przez ceterum zawsze mogą jechać!!! Nie jestem za MO ale niech sobie nie pozwoli wejść na głowę. a tak poza tym to mnie śmiech ogarnia jak czytam ze dla nas będą jeździć... rano do 8 jeździli później od 15 zrezygnowali z najmniej opłacalnych kursów i jeszcze nie dac im mandatu bo wznowią strajk śmiech na sali...Opamiętajmy sie oni dla własnej kasy nie dla nas i nie chodzi o bursiarzy ale właścicieli firm bo zwykły bursiarz gdzie mu pracodawca każe jechać tam pojedzie bo nie stety o prace ciężko!!! a teraz naprawdę nie ciężko o konkurencje ale oni dla nas jeżdżą lol...

  11 24 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  pan Burmistrz ma już problemy z inwestycją w spalarnie smieci, ma problemy z mieszkańcami górnego przedmiescia i bysiny, ze względu na planowaną tam inwestycję wzywa się na komende policji każdego co jest wlascicielem dzialki i wlapia się mu mandat/również wzywa się osoby które nigdy w pole wyszły/
  teraz ma problemy z busiarzami

  27 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Na dworcu w Krakowie na RDA autobus czy bus ma co najmniej 15 minut na podstawienie się na stanowisko przed odjazdem.
  W Myślenicach ma to być 4 minuty przed odjazdem.

  17 5 Odpowiedz
 • Marzena 1 sie 2011

  Dziwnie się czyta te komentarze, tyle w nich kpiny.
  Przecież to jest oczywiste, że jeżdżą dla pieniędzy.
  Ilu na tym forum jest wolontariuszy ?
  Oczywiście, że jeżdżą dla kasy , przecież muszą z czegoś żyć ?
  Na moim przystanku PKS jest kilka razy w ciągu dnia, na busy mogę częściej liczyć.

  Wspierajmy ludzi, którzy chcą pracować, którzy mają własne pomysły i wykazują inicjatywę. Ja takich ludzi bardzo szanuję.

  Oczywiście,że prywatny przedsiębiorca nie będzie jeździł wówczas gdy nie ma ruchu, a PKS(zresztą też prywatny )jeździ ?
  To jest przecież jasne jak słońce.
  Ja w decyzji burmistrza widzę drugie dno.

  21 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  przypomnijmy sobie jak to PKS dbał kiedyś o nasze dobro

  http://miasto-info.pl/myslenice/1322,rzecznik-pks-odpowiada-forumowiczom.html

  11 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  [quote=gość: osa] Na dworcu w Krakowie na RDA autobus czy bus ma co najmniej 15 minut na podstawienie się na stanowisko przed odjazdem.W Myślenicach ma to być 4 minuty przed odjazdem.Takie rozwiązanie w Myślenicach wymyśliła osoba chyba chora, bezrozumna i bez wyobraźni. [/quote]
  bo liczy się kasa, wlascicielem myślenickiego punkciku z kilkoma zatoczkami dla autobusów jest osoba prywatna i nic nie robi charytatywnie

  15 7 Odpowiedz
 • Marzena 1 sie 2011

  [quote=gość: osa] Na dworcu w Krakowie na RDA autobus czy bus ma co najmniej 15 minut na podstawienie się na stanowisko przed odjazdem.
  W Myślenicach ma to być 4 minuty przed odjazdem. [/quote]

  No więc właśnie :)

  10 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Zobaczymy jak ktoś w roku szkolnym bedzie musiał z pod dekady iść na zarabie do szkoły podwójne koszty. Nieprzemyślane decyzje mszczą się. Busy powinny zostaćtam gdzie są a jak komuś nie pasuje jazda busami to niech jezdzi PKS bo wróciyły chyba.

  18 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  [quote=gość: leszcz] bo liczy się kasa, wlascicielem myślenickiego punkciku z kilkoma zatoczkami dla autobusów jest osoba prywatna i nic nie robi charytatywnie [/quote]

  to normalka, że prywatny zarabia. po to ludzie zakładają działalność gospodarczą. tylko jaką rolę w tym całym przedstawieniu z dekadą odgrywa urząd gminy? jaki interes mają z tego, że zmuszą busiarzy, aby przenieśli się pod galerię

  20 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  pks wznowił kilka kursów. jeśli busy nie będą jeździć to i tak pojawi się alternatywa :P spokojnie. trzeba przeczekać te cyrki :)

  6 19 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  A właściciel firmy przewozowej po co prowadzi firmę ? To oczywiste, że dla kasy, tak jak inne firmy i tak jak wy piszący ze złością, że chodzi o kase - idziecie codziennie do pracy.
  Sa wg. mnie 4 sprawy które przemawiaja za uporem "busiarzy"

  1. zbyt krótki czas postoju na DA - w 4 min nie da się wysadzić ludzi, zabrać nowych, pobrać opłatę za przejazd i jeszcze co jak trafi sie powolna babcia czy kierowca bedzie chciał załatwić potrzebę fizjologiczną ?

  2. Zbyt mały DA - 6 stanowisk na busy i autobusy - nawet mistrzowska organizacja nie pomoże.

  3. Ina koniec nie może pozostałych przewoźników kontrolowac jeden z uczestników gry ( czyli PKS M-ce) i wydawać im kary - to oczywiste że należy spodziewać się nadużyć. Administratorem DA powinna być niezależna firma.

  4. Oczywista jest niechęć "busiarzy" do płacenia jakiejkolwiek opłaty na rzecz PKS-u - kto prowadzący własny interes lubi wspomagać konkurencję ? I tu pytanie dlaczego nasza gmina chce ich do tego zmusić ?

  I tak przy okazji Panie Burmistrzu - trzeba najpierw rozmawiać, a nie tylko oznajmiać decyzję i unosić się że ktoś się nie zgadza.

  26 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  i bardzo dobrze ze na slowakiego busow nie ma i niebedzie przynajmniej bedzie gdzie za
  parkowac w tych tlocznych myslenicach

  14 19 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  [quote=gość: maxy] Nie wiem po co tyle awantury, busiarze są i będą - robili cyrki i wciąż będą. Ale muszą się pogodzić z tym, że na tym interesie dużo nie zarobią, początki były piękne. Właściciele po prostu boją się, że nie będzie ich już stać na piękne wozy, prywatne oczywiście bo na wygodną podróż np. mercedesem my normalni klienci możemy sobie tylko pomarzyć.

  Ciekawe co robiliście przez parę ostatnich miesięcy, nic. Przykleiliście tylko na busach, plakat z protestem, to kpina, strasząc zwykłych ludzi, że cena podrożeje o 200%. Co wy nam łaskę robicie ? Pytam się, bo narazie to ja się tylko śmieje z Waszej głupoty i braku odpowiedzialności.

  Teraz to moim zdaniem Ludzie powinni nie wsiadać do Busów przez miesiąc to wówczas busiarze może zaczęliby coś myśleć po ludzku a nie kieszenią... [/quote]

  Skoro PKS nie kursuje, do busów mamy nie siadać to co na piechotę z miejscowości oddalonych o kilkanaście km?

  13 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  ściema z tymi busiarzami jak cholera ;/ niby wielki strajk, a najlepsze kursy oczywiscie uruchomione. Rano wszystkie busy jeździły (i po wsiach) i do krakowa, po południu po tym żenującym strajku tak samo. Osobiście spotkalem się dzisiaj z bardzo nie miłym potraktowaniem przez kierowce busa, który zajechał mi droge a gdy pokazałem mu zeby stuknął się w czoło zwyzywał mnie od najgorszych. 100% poparcia dla burmistrza, trzeba nauczyć tych wieśniaków i nie boje się tego napisać wieśniaków i chamów kultury.

  19 16 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  [quote=gość: RRR]
  4. Oczywista jest niechęć "busiarzy" do płacenia jakiejkolwiek opłaty na rzecz PKS-u - kto prowadzący własny interes lubi wspomagać konkurencję ? I tu pytanie dlaczego nasza gmina chce ich do tego zmusić ?
  [/quote]
  Reszta jest prosta do wyjaśnienia, a tutaj w pewnym sensie masz rację ale pamiętaj że to PKS wynajmuje część transportową od DA i to on płaci za to do DA "czynsz", więc wyobrażasz sobie że będzie udostępniał swój teren za darmo busiorzom?
  Nasza gmina (ludzie) od lat darła papaje że nie ma dworca tylko jakiś parking gdzie nie ma warunków. Od lat pokazywano wszędzie jaki jest stan działki na której był dworzec, od lat winiono burmistrza za tragiczne warunki przewozowe i brak budynku dla pasażerów. A gdy postawiono go w niespełna 1,5 roku wielkie larum że jest i że jakim prawem burmistrz chce tam ściągnąć (ma takie prawo i obowiązek) wszystkie środki transportu lokalnego?
  Czy myśleniczanom nigdy się nie dogodzi. Jak czegoś nie ma jest niedobrze, ale jak coś wreszcie jest jest jeszcze gorzej.
  Może trzeba się wreszcie opamiętać i zastanowić się na spokojnie czego wy chcecie? Teraz chcecie dworca nie z 9 stanowiskami a z 21, jak było na pierwszym projekcie, ale jakby taki był to też byłoby źle bo powinien mieć jednak 32 stanowiska, bo busiorze mogą chcieć za jakiś czas sobie sprowadzić parę złomowozów, bo tak się składa że była powódź w Holandii i jest okazja.

  8 13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Dlaczego busy strajkują? Kilka podpowiedzi:
  1. ustalenie harmonogramu odjazdów zlikwiduje samowolę i skończy się słynne ,, jeszcze czekomy, ni mom kompletu..'.
  2. ewidencja odjazdów to znakomity materiał dla urzędu skarbowego. ryczałtowcy już nie będą mogli zadeklarować, że pięcioma busami robią 3 kursy dziennie, wszystko będzie można sprawdzić..
  3.trzymanie "za mordę" parkingu na słowackiego i teraz alternatywnie na działce KK przez pewną grupę osób skutecznie ogranicza napływ konkurencji. na miejsca strajkujących czeka kolejka chętnych, którzy obecnie obsługują mniej rentowne linie po okolicznych zadupiach i nie mają wstępu na trasę krk-mce.
  tak więc nie chodzi o żadne opłaty ale o utratę kontroli nad obsługą najrentowniejszych linii.

  29 11 Odpowiedz
 • 2 sie 2011

  ADz napisał już wszystko. Mój komentarz jest zbędny. Dziękuje Adz. ;)

  8 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 sie 2011

  [quote=Mysleniczanin007] ADz napisał już wszystko. Mój komentarz jest zbędny. Dziękuje Adz. ;) [/quote]

  A co z KK, bo jest zamiar budowania Galerii na tym terenie, a miejsca nie ma na tyle by postawić i Galerię i zostawić busoplac ?
  O tym pomyślałeś kolego sympatyczny ?

  7 7 Odpowiedz
 • 2 sie 2011

  Zawsze można przebudować i dostosować, przecież mamy młodych zdolnych architektów. Władca sam stwierdził że zmiana planu zagospodarowania przestrzeni to tylko pół roku.

  9 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 sie 2011

  W tej chwili przerywając strajk busiarze przegrali "wojnę". Po co w ogóle było odstawiać tą szopkę skoro i tak się ugięli. Burmistrz poczuł że jest lepszy i tyle. Teraz przewoźnicy mogą sobie jedynie kartkę za szybę wystawić i wozić ludzi. Zresztą ta szopka nawet pasuje do całej sytuacji, gdzie się nic kupy nie trzyma :)
  Pozdrawiam wszystkich którzy codziennie dojeżdżają busami, trzymajcie się!!

  8 12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 sie 2011

  [quote=Mysleniczanin007] Zawsze można przebudować i dostosować, przecież mamy młodych zdolnych architektów. Władca sam stwierdził że zmiana planu zagospodarowania przestrzeni to tylko pół roku. [/quote]

  Nie chodzi o plan zagospodarowania bo to nie problem, ale o powierzchnię. Nie ma szans by na działce KK mogły pomieścić się busy w takiej formie (chyba że forma będzie podobna co przy Dekadzie :) ) Galeria, czyli to co chcą kupcy, jedno wejście i sklepy plus piętro i dodatkowo jeszcze parking.
  Nie ma żadnej realnej szansy na współistnienie tych elementów.
  Ten plac jeżeli już miałby pozostać dla busów to tylko do czasu, a z tego co wiem za niecałe 2 lata kończy się czas jaki mają kupcy na budowę, po niedotrzymaniu terminu muszą sprzedać teren przy czym prawo pierwokupu ma Gmina, więc kółko się zamknie i wrócimy do dzisiejszego punktu.

  Nie jest to takie proste jak starasz się to zobrazować kolego sympatyczny.

  6 7 Odpowiedz
 • 2 sie 2011

  [quote=gość: MCM] Dlaczego busy strajkują? Kilka podpowiedzi:
  1. ustalenie harmonogramu odjazdów zlikwiduje samowolę i skończy się słynne ,, jeszcze czekomy, ni mom kompletu..'.
  2. ewidencja odjazdów to znakomity materiał dla urzędu skarbowego. ryczałtowcy już nie będą mogli zadeklarować, że pięcioma busami robią 3 kursy dziennie, wszystko będzie można sprawdzić..
  3.trzymanie "za mordę" parkingu na słowackiego i teraz alternatywnie na działce KK przez pewną grupę osób skutecznie ogranicza napływ konkurencji. na miejsca strajkujących czeka kolejka chętnych, którzy obecnie obsługują mniej rentowne linie po okolicznych zadupiach i nie mają wstępu na trasę krk-mce.
  tak więc nie chodzi o żadne opłaty ale o utratę kontroli nad obsługą najrentowniejszych linii. mam tylko nadzieję, że MO i jego świta pokaże jaja i dokończy rozpoczętą reformę transportu pasażerskiego [/quote]
  - Ja mam podobne zadnie jak twoje. Opłatę obniżono najpierw do 4 zł od kursu a teraz do symbolicznych 2 zł. Busiarzom i tak źle bo cokolwiek każe się im płacić. Tylko wielcy panowie busiarze zdają się nie dostrzegać, że inni też płacą za wjazd na DA. Tylko busiarze chcieliby za friko na nie swój dworzec. Tak jest najlepiej dla busiarzy jak inny wybuduje a oni tylko skorzystają za darmo. Narzekają, że 4 minuty na odjazd to za mało i tłumaczą, że w krk jest 15 min i w M-cach też powinno być. Do mnie to nie trafia. Owszem 4 minuty to nie jest zbyt dużo ale bez przesady. Ile potrzeba ludziom by wsiąść do busa? Ile trzeba czasu aby kilkunastu ludzi wsiadło do busa i zajęło miejsce? 5 minut? Biletów i tak raczej się nie wydaje... Jeździłem busami niejeden raz i nigdy biletu do ręki nie dostałem. Na pewno znajdą się jacyś uczciwi busiarze ale sądząc po moich doświadczeniach raczej niewielki to procent. Po co im więc te 15 minut? Odpoczynek? A kto powiedział, że dworzec to miejsce odpoczynku dla kierowców? Toaleta? Owszem potrzeby kierowca jakoś załatwić musi. Ile chcieliby tego czasu busiarze? Czy próbowali negocjować np. 8 minut? Nie słyszałem, jak do tej pory tylko 15 min ich interesowało. A może mnie coś ominęło w tym temacie?

  Krakowski RDA i Myślenicki DA to poza tym kompletnie różne obiekty i nie ma co porównywać. U nas, w przeciwieństwie do RDA nie ma miejsca na 15 minutowe blokowanie stanowiska. Owszem zgadzam się, że na Myślenickim DA jest zbyt mało stanowisk. Od początku uważałem, że to jest totalnie bezmyślne i bezsensowne rozwiązanie. Jednak mamy taki a nie inny DA i jakoś trzeba sobie poradzić z organizacją na nim.

  BTW: Czy ktoś może podać ile wynosi obecna cena biletu na lini Myślenice Kraków u busiarzy? Doszły mnie wieści, że już niemal dwukrotnie wzrosła. Ostatnio jak jechałem płaciłem 4 zł. Ponoć teraz przeszło 7 zł bilet kosztuje? Prawda to jest?

  10 12 Odpowiedz
 • 2 sie 2011

  [quote=gość: StarOsta] Nie chodzi o plan zagospodarowania bo to nie problem, ale o powierzchnię. Nie ma szans by na działce KK mogły pomieścić się busy w takiej formie (chyba że forma będzie podobna co przy Dekadzie :) ) Galeria, czyli to co chcą kupcy, jedno wejście i sklepy plus piętro i dodatkowo jeszcze parking.
  Nie ma żadnej realnej szansy na współistnienie tych elementów.
  Ten plac jeżeli już miałby pozostać dla busów to tylko do czasu, a z tego co wiem za niecałe 2 lata kończy się czas jaki mają kupcy na budowę, po niedotrzymaniu terminu muszą sprzedać teren przy czym prawo pierwokupu ma Gmina, więc kółko się zamknie i wrócimy do dzisiejszego punktu.

  Nie jest to takie proste jak starasz się to zobrazować kolego sympatyczny. [/quote]

  Pozwolę sobie użyć Twojego stwierdzenia, kolego sympatyczny, widać że nie masz pojęcia o biznesie. Może to i dobrze, bo znów okazuje się że czytasz forum bardzo pobieżnie. Gmina zobaczy działkę Kongregacji, wybaczcie kolokwializm- jak "świnia niebo". W najgorszym wypadku Kongregacja wydzierżawi działkę jakiejś dużej sieciówce i będzie trzepać kasę tak samo jak Koźmiński. Może Marek dlaczego by nie mogli Jurek, Gienek i Lucyna???

  7 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 sie 2011

  [quote=Mysleniczanin007] [...]Gmina zobaczy działkę Kongregacji, wybaczcie kolokwializm- jak "świnia niebo". W najgorszym wypadku Kongregacja wydzierżawi działkę [...] [/quote]

  Pozwolę się wtrącić. Przepraszam że tak w butach, ale zanim coś napiszesz to może sprawdź lub zapytaj jak masz kogoś znajomego z kongregacji.

  3 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 sie 2011

  A dlaczego busy maja tylko jeden przystanek w Myślenicach?
  Pierwszy na osiedlu to jednocześnie ostatni w Naszym mieście- bus odjeżdża, omija np. blok jedynkę i od razu na zakopiankę jedzie... Co się dzieje?...

  8 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 sie 2011

  BTW: Czy ktoś może podać ile wynosi obecna cena biletu na lini Myślenice Kraków u busiarzy? Doszły mnie wieści, że już niemal dwukrotnie wzrosła. Ostatnio jak jechałem płaciłem 4 zł. Ponoć teraz przeszło 7 zł bilet kosztuje? Prawda to jest? [/quote]

  W niedziele pod Galerię Krakowską płaciłam 5.50 zł

  1 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 sie 2011

  BYŁ STARY DWORZEC PRZESTRONNY CAŁY W RĘKACH GMINY, TRZEBA BYŁO TYLKO WZIĄSĆ DOTACJE NA JEGO ODNOWĘ CZY REWITALIZACJE JAK KTO WOLI NAZWAĆ, A DO TEGO TRZEBA BYŁO ZNAĆ PRAWO, ŻE GMINA MA ZAPEWNIĆ TRANSPORT, USTALIĆ DOBRZE SKALKULOWANE STAWKI POPARTE WYLICZENIAMI I WTEDY PRZENIEŚC BUSY I AUTOBUSY NA DWORZEC. WTEDY I PRAWO BY BYŁO ZACHOWANE I PRZELOTOWE BY WJECHAŁY I GMINA BY MIAŁA W NIESKOŃCZONOŚĆ DOCHODY, A TAK CO MAMY KAŻDY WIDZI.

  25 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 sie 2011

  dziś kosztował 5 złotych!

  3 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 sie 2011

  Istny CYRK - ludzie - zróbmy sobie strajk by pracować nie po 40 godzin tygodniowo a np. po 30 albo tak jak nauczyciele - po 18 w pełnym etacie! :)

  3 14 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 sie 2011

  W dniu dzisiejszym zaskoczyło mnie to że jadąc do pracy bus odjechał z osiedla z pod 18tki i od razu pojechał na Sobieskiego w kierunku zakopianki nie podjechał ani na przystanek koło 1ki ani na Słowackiego tak więc radze wszystkim którzy zazwyczaj stamtąd odjeżdżali do podejścia pod 18tke. Bilet są w normalnych cenach.

  5 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 sie 2011

  A dlaczego busy maja tylko jeden przystanek w Myślenicach?
  Pierwszy na osiedlu to jednocześnie ostatni w Naszym mieście- bus odjeżdża, omija np. blok jedynkę i od razu na zakopiankę jedzie... Co się dzieje?... z tym pytaniem do WASZEGO KOCHANEGO BURMISTRZA.

  6 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 sie 2011

  LUDZIE GDZIE MOŻNA ZŁOŻYĆ JAKIEŚ ZAŻALENIE, CZY COŚ NA TEGO NASZEGO KOCHANEGO BURMISTRZA?? PRZECIEŻ MIAŁ NAM PASAŻEROM UDOGODNIAĆ ŻYCIE A TYLKO I WYŁĄCZNIE UTRUDNIA. TROSKA O PASAŻERÓW?? TRZEBA BYŁO ZMODERNIZOWAĆ PLAC BUS PRZY SŁOWACKIEGO>>> ZLIKWIDOWAĆ TAM PARKING DLA OSOBÓWEK UDOSTĘPNIĆ CAŁĄ PRZESTRZEŃ DLA KOMUNIKACJI ZBIOROWEJ A LE NIE>>> PROŚCIEJ BYŁO PRZENIEŚĆ WSZYSTKO W OKOLICE DWORCA/GALERII PRZECIEŻ NOWO POWSTAŁA GALERIA MUSI SIĘ UTRZYMAĆ>>> MUSI FUNKCJONOWAĆ>> TYLKO WEŹ SOBIE PANIE MO ZAPieR**** O 4 RANO Z OSIEDLA NA NOGACH POD DWORZEC ŻEBY DO PRACY DOJECHAĆ I ZAROBIĆ TE 1500 ZŁ. A NIE PRZEPRASZAM PAN NIE WIESZ JAK TO JEST TYLE ZARABIAJĄC.....

  22 12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 sie 2011

  Czyli pierwsza przegrana prywatnych przewoźników jest już pewna i plac Słowackiego został oddany wrogowi bez większego oporu?
  Szkoda, tylko co teraz mają zrobić właściciele firm i pracownicy pasażu pod parkingiem Carefoura i sklepów biegnących wzdłuż Bysinki w kierunku strażnicy śródmieście?

  Dlaczego panowie prywatni przewoźnicy opuścili nas i nawet się tędy nie poruszają (poza niewieloma wyjątkami).

  Co my teraz mamy zrobić?

  5 12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 sie 2011

  Busiarze omijają starą trase bo jest powód by zaoszczędzić na 1 bramce na eMycie i oto cała prawda a że ludzie stoją to niech stoją myslice ze oni sie tym przejmują

  12 13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 sie 2011

  jezu ludzie zal was jak sie czyta,
  nic nie wiecie i wypisujecie jakies głupoty......

  6 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 sie 2011

  Dlaczego tak jeden drugiemu ubliża, przecież to też ludzie, nasi bracia, przyjaciele, sąsiedzi pracujący na utrzymanie rodzin, a dla kogoś są niewygodni

  7 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 sie 2011

  można ustawić tak kursy by kierowcy mogli mieć dłuższe przerwy między kursami poza tym ze stanowisk będzie tylko odjazd wysiadać pasażerowie będą w innym miejscu. Kierowcy będą tylko podjeżdżać na stanowisko 5 min przed kursem i ten czas ma być wykorzystany właśnie do wejścia pasażerów do busa

  5 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 sie 2011

  orion - nie da się zrobić w taki sposób jak Ty piszesz, bo wszystko z przebiegiem dnia się przesunie i przerwy się zmniejszą, PKS ma tym zarządzać więc nie ma co liczyć. Co myśli burmistrz chcąc na 6 stanowisk wprowadzić pojazdy PKS i 90busów.

  6 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 sie 2011

  Interesująca wypowiedź starosty...

  http://www.dziennik.krakow.pl/pl/region/region-myslenicki/1163048-protest-godzina-po-godzinie.html,0:pag:3,0:pag:4#nav0

  "W piątek mówili, że uczynią to w poniedziałek zaraz po otwarciu urzędu. Dziś (wczoraj - red.) do godziny 13 nie wpłynął żaden. Dopytywałem o to rozwiązanie w Urzędzie Marszałkowskim i przy okazji dowiedziałem się, że niektórzy przewoźnicy, którzy wcześniej złożyli tam wnioski o zmianę zezwolenia już mogą je odebrać."

  Cały ten strajk to czysty szantaż, więc zastanówcie się ludzie komu tak naprawdę zawdzięczacie wczorajszy chaos...

  7 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 sie 2011

  Burmistrzowi i tyko burmistrzowi!

  13 14 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 sie 2011

  To skąd teraz właściwie można wsiąść do busa do Krakowa jak się przyjedzie na Słoneczną???

  4 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 sie 2011

  nie wiedziałem że w m-cach jest tylu ekonomistów i biznesmenów... łałć!!!

  6 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 sie 2011

  To jak teraz jeżdzą busy do Krakowa?
  Może ktoś dać info.
  Słyszałem że z placu na słonecznej początkowy przystanek i na nowe osiedle ale omijają stare i przystanek przy bloku numer 1 jadąc koło mleczarni na CPN.
  Dużo w tym prawdy?

  3 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 sie 2011

  [quote=gość: leenny] To jak teraz jeżdzą busy do Krakowa?
  Może ktoś dać info.
  Słyszałem że z placu na słonecznej początkowy przystanek i na nowe osiedle ale omijają stare i przystanek przy bloku numer 1 jadąc koło mleczarni na CPN.
  Dużo w tym prawdy? [/quote]

  Busy do Krakowa odjeżdżają z placu przy ul. Słonecznej co 7 minut. Jadą prze ul. Słowackiego i zatrzymują się na przystanku koło bloków. Potem jadą na osiedle pod 18-tkę i jadą również koło bloku nr 1, a następnie na ul. Słowackiego i zatrzymują się na przystanku przelotowym obok Carrefour-a.

  1 6 Odpowiedz
 • 2 sie 2011

  [quote=gość: abcde] Pozwolę się wtrącić. Przepraszam że tak w butach, ale zanim coś napiszesz to może sprawdź lub zapytaj jak masz kogoś znajomego z kongregacji. [/quote]

  Jeżeli masz informację o której nie wiem to się z nami podziel, no chyba że ta wiadomość jest "ściśle tajna".

  5 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 sie 2011

  [quote=gość: kierowca] i bardzo dobrze ze na slowakiego busow nie ma i niebedzie przynajmniej bedzie gdzie zaparkowac w tych tlocznych myslenicach [/quote]
  Szkoda tylko że parking jak zwykle będzie płatny. Jedyny darmowy parking mają urzędnicy. Dlaczego w tym kraju potrafią tylko wyciągać ręce po kasę do obywatela, ale żeby za nią coś zaoferować "to nie nasza sprawa". Ciekawi mnie powód przeniesienia przystanku ze skądinąd dobrej lokalizacji, na miejsce nie nadające się do tego i wreszcie od kogo, dla kogo i o jakie pieniądze tak naprawdę chodzi, bo o to chodzi jak zwykle

  7 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 sie 2011

  wszyscy tacy znawcy xD , i tak nic nie zdziałacie pisząc tu te komentarze :D , może najwyższa pora zabrać się za prawo jazdy ?

  3 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 sie 2011

  [quote=gość: Pasażer] Interesująca wypowiedź starosty...

  http://www.dziennik.krakow.pl/pl/region/region-myslenicki/1163048-protest-godzina-po-godzinie.html,0:pag:3,0:pag:4#nav0

  "W piątek mówili, że uczynią to w poniedziałek zaraz po otwarciu urzędu. Dziś (wczoraj - red.) do godziny 13 nie wpłynął żaden. Dopytywałem o to rozwiązanie w Urzędzie Marszałkowskim i przy okazji dowiedziałem się, że niektórzy przewoźnicy, którzy wcześniej złożyli tam wnioski o zmianę zezwolenia już mogą je odebrać."

  Cały ten strajk to czysty szantaż, więc zastanówcie się ludzie komu tak naprawdę zawdzięczacie wczorajszy chaos... [/quote]
  w piątek to urzędy myślenickie nie wiedziały jak wygląda wniosek o wydanie odstępstwa !!!!!!

  7 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 sie 2011

  [quote=Damian Swachta] wszyscy tacy znawcy xD , i tak nic nie zdziałacie pisząc tu te komentarze :D , może najwyższa pora zabrać się za prawo jazdy ? a nie pierdzielić się z busami . [/quote]
  A nie pomyślałeś o tym, że jeżdżenie samochodem jest nieopłacalne? Mam prawo jazdy i co z tego, jeżeli zyski z pracy są wyższe bądź zbliżone do kosztów ich uzyskania?
  Ja nie mogę, co za niemyślący ludzie.

  8 3 Odpowiedz
 • 2 sie 2011

  Pozdrwaiam po dłuższej przerwie, widzę że teorie spiskowe nadal żywe, więc może coś od siebie, bo moje skromne zdanie jest nieodzowne przy takim bigosie jaki tu sobie sami zgotowaliście i sami się już gubicie w zeznaniach i oszczerstwach.

  Piszecie w temacie "Sześć pytań do burmistrza ...." że wcześniej ludzie nie nażekali (sklepikarze, klienci busów)?
  Sklepikarze narzekali, tylko nie ci ze Słowackiego lecz ci ze Słonecznej i Rzemieślniczej, a to ze mieszkańcy pasażerowie busów przyzwyczaili się do tego co było wcześniej to chyba nic nowego, bo LUDŹ przyzwyczai się nawet do Łagru i Obozu Konc., siedząc tam przez kilka lat i nie widząc jak się żyje poza drutami.To tylko porównanie może niezbyt na miejscu, ale działa na wyobraźnię czytelnika i zmusza do refleksji i przemyślenia. Ludzie przez tyle lat czekali na mrozie i błocie albo w zaduchu i upale i jedyne czym mogli sobie pomóc był przedsionek w Carrefourze, niestety z ograniczoną ilością miejsc stojących w ciapie i błocie w zimie a smrodzie i odorze w gorące dni. I jak sam widzisz zdążyli się do tego przyzwyczaić - jakie to cudowne, że tacy niewymagający klienci, tylko się cieszyć :( I tutaj nie piszecie o biednych starych babulkach i dziadulach, którzy ledwo żyją i dychają, bo w tym przypadku jest to wam nie na rękę, prawda? Ale teraz te chore argumenty jeszcze śmiecie wyciągać w obronie tych warunków? Co z was za ludzie? Wstyd że takim ludziom w ogóle wydano zezwolenia na obsługę klientów, bo przy takim samolubnym egoistycznym postępowaniem powinno się was w ten sam sposób traktować na każdym kroku. Wtedy byście zrozumieli jak to działa i jak jest wtedy przyjemnie.

  Busy i tak będą na dworcu czy się to wam podoba czy nie, bo KK nie wnosi nic dla pasażerów, jedynie zmianę miejsca a to w tym przypadku nie miało żadnego znaczenia, gdyż dla Nas, tych którzy pracują dla ludzi i myślą o ich prawdziwych potrzebach nawet tylko tak jak ja uświadamiając im by otworzyli wreszcie oczy, a nie myśląc tylko o swoich własnych kieszeniach, liczą się punkty na których realnie skorzysta pasażer (dach nad głową, ciepło w zimie, chłodno w upały, kultura, komfort, ubikacje, punktualność, stałe niezmienne rozkłady jazdy, rzetelność przewoźników, bezpieczeństwo podróżnych - to tylko te najważniejsze, które będzie im zapewniał dworzec) i zostanie to zrealizowane na 100% jak nie z tymi busiarzami to z nowymi którzy chętnie z pocałowaniem ręki wejdą w te warunki i jeszcze podziękują.

  Myślę że odpowiedziałem na wszystkie wyżej napisane pytania, a to czy w całej Polsce się śmieją czy podziwiają i obserwują tą sytuację, by w innych miejscowościach już mieć przetarte drogi do przyszłych niezbędnych wszędzie regulacji rynków przewozów lokalnych, pozostawiam do oceny bardziej kompetentnych ale na pewno nie tym którzy wszystko oceniają własną kieszenią.

  Przy okazji zacytuję tutaj bardzo PRAWDZIWY wpis kogoś kto MYŚLI i wie jak jest na prawdę i chylę czoła autorowi że napisał to w tak skondensowany i zgodny z prawdą sposób:

  [quote=gość: MCM] Dlaczego busy strajkują? Kilka podpowiedzi:
  1. ustalenie harmonogramu odjazdów zlikwiduje samowolę i skończy się słynne ,, jeszcze czekomy, ni mom kompletu..'.
  2. ewidencja odjazdów to znakomity materiał dla urzędu skarbowego. ryczałtowcy już nie będą mogli zadeklarować, że pięcioma busami robią 3 kursy dziennie, wszystko będzie można sprawdzić..
  3.trzymanie "za mordę" parkingu na słowackiego i teraz alternatywnie na działce KK przez pewną grupę osób skutecznie ogranicza napływ konkurencji. na miejsca strajkujących czeka kolejka chętnych, którzy obecnie obsługują mniej rentowne linie po okolicznych zadupiach i nie mają wstępu na trasę krk-mce.
  tak więc nie chodzi o żadne opłaty ale o utratę kontroli nad obsługą najrentowniejszych linii. [/quote]

  Minusików się nie boję i zdaję sobie sprawę, że ci którym nadepnąłem w tym momencie na odcisk, będą się starać ze wszystkich sił by tych minusików nasktukać mi ile się da :) Jest to dla mnie bardzo żenujące, ale tak jest i tak musi zostac :)

  PS. Nie miejcie pretensji do adminów misto-info że kasują wam niektóre wpisy, bo lepiej by wam niektóre kasowali niż później byście się mieli z obrażoną publicznie osobą spotykać w Sądzie.
  Mamy szczęście że w taki sposób to forum jest administorwane i ktoś myśli głową i ciężką pracą za tych których mózg znajleść zapewne można by było w miejscu często stykającym się z siedziskiem ;)

  Pozdrowienia od Podziemia

  15 12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 sie 2011

  "Polityk naszych czasów to elokwentny ćwok,pazerny przebiegły,bez światopoglądu,zasad etycznych,gąbka.Prawica ,lewica,konserwatyzm,liberalizm-to dla niego pojęcia o dowolnej treści.Żongluje nimi jak piłeczkami.Śliski jak wąż.Łatwo się go nie pozbędziemy......W efekcie mamy słabe państwo,któremu brakuje zasadniczych reform strukturalnych.Służba publiczna w dużej mierze jest fikcją.Przedsiębiorczość jednostek usidlona jest w pajęczynie łapówkarskiej biurokracji.Wymiar sprawiedliwości jest ociężały i nieskuteczny.Często niesprawiedliwy."
  Fragmenty artykułu pisarza Marka Nowakowskiego

  8 2 Odpowiedz
 • Daniel Kołodynski 2 sie 2011

  A co do ceny jaka busiarze bedą płacic Kupcom-tj:- 20.000zł miesięcznie,do podziału na wszystkich szefów firm transportowych (tyle beda musieli sie zrzucic). Czyli,czysta kasa do kieszeni dla KK.

  4 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 sie 2011

  Wczoraj z małymi problemami dostałem do pracy (miałem nie na rano więc nie załapałem się na busy przed 7) udałem się na dworzec po raz pierwszy od otwarcia i ucieszyłem się gdy zobaczyłem, że za 20 min. mam autobus do Krakowa, niestety nie przyjechał ale następny był już za 25 minut, więc skorzystałem z kawiarni zjadłem ciastko wypiłem kawę (trochę droga jak na Myślenice, a Starbucks to nie jest). Idę na stanowisko z którego ma odejchać mój autobus i zajmuję miejsce by załapać się na autobus bo ludzi trochę było, niestety w kolejce dowiedziałem się, że autobus może być 30 spóźniony, myślę sobie pięknie wyszedłem z domu o 11.30 by zdążyć do pracy na 14, no ale w końcu udało się. (Nie wiem dlaczego kurs o 12.20 który był na rozkładzie nie jechał, napisałem do pks nowy targ zobaczymy co odpiszą).

  teraz do senna, uważam że busy powinny odjeżdżać z dwora i spokojnie się tam pomieszczą pod warunkiem, że ktoś z głową ułoży rozkład jazdy. Miejsca jak na Myślenice jest wystarczająco, a warunki bardzo dobre i w deszcze i zimie przy mrozie można czekać na odjazd w dogodnych warunkach

  7 8 Odpowiedz
 • 2 sie 2011

  [quote=herezja][...]Idę na stanowisko z którego ma odejchać mój autobus i zajmuję miejsce by załapać się na autobus bo ludzi trochę było, niestety w kolejce dowiedziałem się, że autobus może być 30 spóźniony, myślę sobie pięknie wyszedłem z domu o 11.30 by zdążyć do pracy na 14, no ale w końcu udało się. (Nie wiem dlaczego kurs o 12.20 który był na rozkładzie nie jechał, napisałem do pks nowy targ zobaczymy co odpiszą).[...][/quote]

  Kontrola przestrzegania rozkładu jazdy musi być! Brawo PKS! Jak tak dalej pójdzie to faktycznie busy mogą być na Dekadzie, ale bez Was...

  13 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 sie 2011

  [quote=Mysleniczanin007] herezja napisał/a:[...]Idę na stanowisko z którego ma odejchać mój autobus i zajmuję miejsce by załapać się na autobus bo ludzi trochę było, niestety w kolejce dowiedziałem się, że autobus może być 30 spóźniony, myślę sobie pięknie wyszedłem z domu o 11.30 by zdążyć do pracy na 14, no ale w końcu udało się. (Nie wiem dlaczego kurs o 12.20 który był na rozkładzie nie jechał, napisałem do pks nowy targ zobaczymy co odpiszą).[...]

  Kontrola przestrzegania rozkładu jazdy musi być! Brawo PKS! Jak tak dalej pójdzie to faktycznie busy mogą być na Dekadzie, ale bez Was... [/quote]

  4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 sie 2011

  JA BYM SIE TYM NIE PRZEJMOWAŁ

  3 1 Odpowiedz
 • 2 sie 2011

  [quote=Mysleniczanin007] herezja napisał/a:[...]Idę na stanowisko z którego ma odejchać mój autobus i zajmuję miejsce by załapać się na autobus bo ludzi trochę było, niestety w kolejce dowiedziałem się, że autobus może być 30 spóźniony, myślę sobie pięknie wyszedłem z domu o 11.30 by zdążyć do pracy na 14, no ale w końcu udało się. (Nie wiem dlaczego kurs o 12.20 który był na rozkładzie nie jechał, napisałem do pks nowy targ zobaczymy co odpiszą).[...]

  Kontrola przestrzegania rozkładu jazdy musi być! Brawo PKS! Jak tak dalej pójdzie to faktycznie busy mogą być na Dekadzie, ale bez Was... [/quote]

  A ty wierzysz i odpowiadasz na każdy post tajniaka zawsze tak na poważnie ? A skąd wiesz że to nie prowokacja? Skąd wiesz że ktoś sobie nie robi jaj?
  Czyżby wszystkie twoje dowody które tak ochoczo wcześniej wstukiwałeś na forum, dotyczące łapówek, oszustw, przekrętów na szczeblu gminnym miały podobne źródła co to powyżej :))))

  Wiedziałem że obiektywizmu u ciebie nie uświadczymy, ale żeby aż w tak prymitywnie oceniać, z miejsca wydawać wyroki i to na takich podstawach ?
  I te twoje kropeczki nierozłączki - niezłe jaja.

  Gratuluję.

  2 10 Odpowiedz
 • 2 sie 2011

  Podziemie.
  [u]1.2. Dodając tekst Użytkownik oświadcza, iż:
  1.2.1. Jest jego autorem, posiada zgody wymagane przepisami prawa do tego, aby publikować wypowiedzi osób zawartych w tekście w ramach Miasto-info.pl, co nie spowoduje naruszenia jakichkolwiek praw osób trzecich.[/u]
  Wypis z regulaminu
  Skoro ktoś piszę nieprawdę, odpowiada za to prawnie. Ja wyłącznie dołączam komentarz do tekstu. Nie jestem moderatorem żeby weryfikować wszystkie posty. Skoro uważasz ten tekst za nieprawdziwy, zawsze możesz zaskarżyć autora. Równie dobrze możesz zaskarżyć napisany do niego komentarz.

  9 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 sie 2011

  [quote=Mysleniczanin007] Podziemie.
  1.2. Dodając tekst Użytkownik oświadcza, iż:
  1.2.1. Jest jego autorem, posiada zgody wymagane przepisami prawa do tego, aby publikować wypowiedzi osób zawartych w tekście w ramach Miasto-info.pl, co nie spowoduje naruszenia jakichkolwiek praw osób trzecich.
  Wypis z regulaminu
  Skoro ktoś piszę nieprawdę, odpowiada za to prawnie. Ja wyłącznie dołączam komentarz do tekstu. Nie jestem moderatorem żeby weryfikować wszystkie posty. Skoro uważasz ten tekst za nieprawdziwy, zawsze możesz zaskarżyć autora. Równie dobrze możesz zaskarżyć napisany do niego komentarz. [/quote]

  Ja nic nie napiszę bo to nie moja brożka ale piszesz głupoty w które sam nie wierzysz.

  2 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 sie 2011

  Pracodawca. Jestesmy normalnymi ludżmi i ubolewamy nad każdym pokrzywdzonym i w obronie tego miejsca zostało zrobione wszystko co można było. Sterta pism do gminy zaskarżenie wypowiedzenia placu do sądu interwencja u posła i senatora. Była szansa ale kerfur tej szansy nie wykorzystał i nie zawalczył o nas .Moglismy byc n a górnej płycie zabrakło pomysłu , skutecznosci i inicjatywy.Rozumiemy ten żal ,ALE TO NIE DO NAS.

  9 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 sie 2011

  [quote=gość: nieoświecony] "Polityk naszych czasów to elokwentny ćwok,pazerny przebiegły,bez światopoglądu,zasad etycznych,gąbka.Prawica ,lewica,konserwatyzm,liberalizm-to dla niego pojęcia o dowolnej treści.Żongluje nimi jak piłeczkami.Śliski jak wąż [/quote]

  oj coś czuje że wielu użytkownikom tego forum pasowało by to wdzianko

  rzekłem

  3 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 sie 2011

  Podziemie te twoje posty to są tak idiotyczne że w ogóle się ich nie da czytać,piszesz takie same głupoty co ci każą , a jeżeli chodzi o obrażanie to jak przeglądnęłam wszystkie twoje posty to tragedia, tak że nie będę się poniżała i z tobą pisała.

  13 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 sie 2011

  jezdze kazdego dnia busami na trasie Krakow-Myslenice, wiec moge duzo opowiadac, aczkolwiek ilosc przebytych kilometrow i godzin w buse uczy troche pokory ale przede wszystkim wielkiego dystansu do tego. niewatpliwie masz sporo racji, ale sa to przypadki wlasnei typu ktos sie przejedzie raz za czas, a ja jezdze juz ktorys ladny rok (leci siodmy) dzien w dzien, wiec busiarzy juz tak bardzo sie zle nei odbiera-oczywiscie poza wyjatkami, gdzie wszedzie sie zdarzaja:), po takim czasei zawsze to sa juz przypadki ktore przytaczam jako anegdoty i zawsze w towarzystwie mozna sie posmiac, a nie goraczkowac sie na forum. zeby nei bylo nie bronie teraz busarzy- ida treaz w zaparte na przekor wszystkim, niby trosce o klienta, ale gdzie tam, dzis w Myslenicach albo trzeba bylo dyndac na sloneczna, albo na nowe osiedle tylko dlatego ze nie zgodzili sie na wjadz na dekade za 2 zl,a niby takie to byly zapisy w umowie nei do przyjecia o ktorych trabia ale nikt konkretnie nie slyszal co to jest dokladnie. a co do Ciebie GK nie rozmieszaj mnie-niby w glogoczowie chcesz wsiadac i miec miejsce wolne??? smiechu warte busy jak zjezdzaly z osiedla mialy juz miejsca pozajmowane, a na slowackiego wypychaly sie po same szyby.
  blagam ludzie nei bierzcie glosu jezeli wozicie sie od przypadku busami i uwazacie ze wszystko widzieliscie-bo przejazdzka raz na kilka dni nie daje pelnego obrazu.

  3 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 sie 2011

  o rany ale ludzie was glupoty trzymaja, ze sie wam tak chce, jedni i drudzy maja juz puste argumenty, kadza strona idzie w zaparte, a tak na zlosc.....a dialog podziemia i mysleniczanina007 robi sie nudny i malo ciekawy...spadajcie juz!!!!!!!!!!!!!!! takie paplanie zeby paplac robic propagande

  2 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 sie 2011

  Ja chętnie przeczytam co napisze Myśleniczanin07.

  4 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 sie 2011

  p.s. kto usunal posta podziemia z godziny23.01???
  smiechu warte, przez to inne wpisy traca sens

  2 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 sie 2011

  ale numer wpis pana Grzegorza Kaczora tez zostal usuniety- juz wiecj nigdy nie zajrze na zadne forum miasto-info, zenujace zeby noramalne wpisy usuwac.
  pieprzenie kotka za pomoca mlotka

  2 3 Odpowiedz
 • Grzegorz Kaczor 2 sie 2011

  z racji tego że Redakcja portalu Miasto-Info cenzuruje moje wpisy, zapraszam na mojego bloga
  http://zperspektywy.miasto-info.pl/471,prywatnych-przewoznikow-troska-o-klienta.html

  PRECZ Z OSZUKIWANIEM PASAŻERÓW, RZĄDAJĄC BILETU DBASZ O INTERESY PASAŻERÓW!

  3 5 Odpowiedz
 • Grzegorz Kaczor 3 sie 2011

  pozwole sobie "ZACYTOWAĆ" część wpisu na moim blogu. Ubolewam nad tym że treść tego wpisu jest cenzurowana ale o ile mi wiadomo REGULAMIN nie zabrania cytowania?

  2 5 Odpowiedz
 • 3 sie 2011

  Bardzo mocne słowa Panie Grzegorzu, czytałem również całość tekstu na Pańskim blogu. Nie przeczę że całe to zajście napawa konsternacją zwłaszcza w świetle toczących się wydarzeń. Mam tylko nadzieję że nie jest to odosobniony przypadek przytoczony wyłącznie w celu dyskredytacji prywatnych przewoźników w tym trudnym dla nich okresie.

  Nie dziwię się że Redakcja usunęła ten post, w świetle prawa wysuwa Pan poważne oskarżenia wobec przewoźników z usług których Pan korzystał. Moim zdaniem gdy uważa Pan że nie jest to odosobniony przypadek proponuje zgłosić to odpowiednim instytucjom kontrolnym. Zebranie większej ilości osób z podobnymi doświadczeniami było by jak najbardziej wskazane. Niemniej jednak, życzę powodzenia.

  6 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 sie 2011

  narzekacie na busiarzy - oni prowadzą swój interes
  że pekaes nie umie się dopasować do konkurencji i wymagań naszego rynku - to i odpadł z walki o klienta
  a że upadł to teraz wszyscy psy wieszają na busiarzach - ale przecież nikt wam do busów przez te wszystkie lata nie kazał wsiadać - ba dla każdego było to na rękę - taniej i szybciej czyż nie?
  więc tak naprawdę to busiarze wykończyli pekaes czy klienci wybierający busy?

  10 Odpowiedz
 • 3 sie 2011

  Z jakiego powodu mój wpis został usunięty gdy powyżej wpis Myśleniczanina007 , który również był odpowiedzią na jakiś tam zarzut, dodatkowo nieudokumentowany i napisany przez TAJNIAKA, został dopuszczony a mój jako odpowiedź dla Użytkownika zalogowanego w dodatku nie wstydzącego się własnej twarzy, mającego dowody na to że jest prawdziwy - został usunięty?

  Ponawiam mój komentarz:

  Czekamy na wpis naszego mentora, Człowieka Roku tego forum szanownego najbardziej OBIEKTYWNEGO I PRAWEGO
  Myśleniczanina007, który jest zawsze tam gdzie można łatwo dokopać Burmistrzowi, bo to jedyna osoba która odpowiada za całe zło miasta i gminy ;) ?? i może odpowiada pewnie też za to co wyczyniają busiarze w opisie który podał powyżej kolega GK ?

  Czekamy niecierpliwie na ciebie Myśleniczanin007, boś ty jest wyrocznią i potrafisz w rozsądny sposób wyjaśnić jak mogło dojść do tego co napisał kolega powyżej.
  Zapewne busiarze z powodu głodu i słabych zarobków są usprawiedliwieni za takie działania, bo przecież głód usprawiedliwi każdy zły proceder z ich strony.

  Wiemy że tu jesteś i nas oświecisz.

  panie ABC cóż za linia obrony została przez pana obrana. Kolega powyżej miał wielkiego pecha gdyż trafiając na dwa całkiem inne busy miał takie "szczęście" jakie potrzebne byłoby do trafienia szóstki w totka :)
  I wy macie czelność siać propagandę wśród ludności jacy to jesteście pokrzywdzeni prze burmistrza?
  Jak to was gnębią, jak się na was uwzięła ta niedobra władza?
  Człowieku, lepiej żebyś się w ogóle na ten temat nie wypowiadał bo właśnie zrobiłeś swoim kolegom kierowcom - krecią przysługę.

  Jako że odpowiedź M007 już zostałą dodana, powiem tylko tyle żeby kolega Grzegorz wkleił jutro tutaj skany lub fotki komórką, jeżeli nie masz sprzętu, tychże paragonów, a będzie to wystarczający dowód na to że przewoźnicy oszukują, także wzywam do podobnych czynniości innych jeżdżących busami, bo w ten sposób udowodnimy sami sobie że to co zamierza i wdraża Ostrowski jest CZYMŚ NA CO POWINNIŚMY WYDAĆ SPOŁECZNĄ ZGODĘ.

  Zdajecie sobie sprawę że jadąc busem nie mając w czasie jazdy paragonu w razie wypadku formalnie was w tym busie nie było?????

  Wiecie o tym że kierowca ma obowiązek wydawaś paragon przy wsiadaniu wtedy co płacicie za kurs? To jego psi obowiązek a wasza polisa na zdrowie. Nie dajcie się dymać przez nikogo!!

  Przemyślcie i zastanówcie się nad tym, bo chwała Bogu nie mieliśmy takiej sytuacji ale odpukać wypadki chodzą po ludziach !!!!

  2 8 Odpowiedz
 • 3 sie 2011

  [quote=gość: pasaźer i kierowca] narzekacie na busiarzy - oni prowadzą swój interes
  że pekaes nie umie się dopasować do konkurencji i wymagań naszego rynku - to i odpadł z walki o klienta
  a że upadł to teraz wszyscy psy wieszają na busiarzach - ale przecież nikt wam do busów przez te wszystkie lata nie kazał wsiadać - ba dla każdego było to na rękę - taniej i szybciej czyż nie?
  więc tak naprawdę to busiarze wykończyli pekaes czy klienci wybierający busy? [/quote]

  Busiarze wykończyli PKS to każdy wie. Ustalali kursy tak by być zawsze kilka minut przed Autobusem PKS na każdym przystanku, bo wiedzieli że klient wsiądzie do tego który przyjedzie wcześniej.
  Zgadza się mieli wtedy prawo do ustalania sobie kursów kiedy im się podobało, ale działali z premedytacją i konsekwentnie niszczyli PKS aż doprowadzili go do bankructwa. Wszystko było działaniem celowym, więc wniosek jest jeden to busy doprowadziły PKS do upadłości, a teraz najlepiej drzeć japy że to wina Ostrowskiego :))
  Tym razem burmistrz wie jak to załatwić i zrobi to wcześniej niż wam się wydaje.

  Tej prawdy nie zmienisz.

  [quote=gość: pasażer i kierowca] @Grzegorz Kaczor
  jeśli uważasz kogoś za oszusta i dalej korzystasz z jego usług to kim ty jesteś?

  jeśli nie stać cię na szynkę to jesz pasztet!

  od kontrolowania busów jest ITD - możesz im to zgłosić a nie płakać na swoim blogu i wrzucać wszystkich busiarzy do jednego worka [/quote]

  - Jak niby ma wiedzieć że to oszust skoro paragon dostał dopiero po wykonaniu usługi?
  - Dwóch przewoźników robi to samo i jest to wg ciebie zbieg okoliczności?
  - takie coś zgłasza się do Urzędu Skarbowego i najlepiej TUTAJ na forum, by ludzie wiedzieli jaka jest prawda i udowadniano na każdym kroku że Ostrowski ma rację i walka z takimi procederami jest wpełni uzasadniona i potrzebna.
  - Przecież busiarze jak widać trzymają się razem i mówią jednym językiem, więc chyba jest to jeden worek.

  5 9 Odpowiedz
 • 3 sie 2011

  [quote=Podziemie] Busiarze wykończyli PKS to każdy wie. Ustalali kursy tak by być zawsze kilka minut przed Autobusem PKS na każdym przystanku, bo wiedzieli że klient wsiądzie do tego który przyjedzie wcześniej.
  Zgadza się mieli wtedy prawo do ustalania sobie kursów kiedy im się podobało, ale działali z premedytacją i konsekwentnie niszczyli PKS aż doprowadzili go do bankructwa. Wszystko było działaniem celowym, więc wniosek jest jeden to busy doprowadziły PKS do upadłości, a teraz najlepiej drzeć japy że to wina Ostrowskiego :))
  Tym razem burmistrz wie jak to załatwić i zrobi to wcześniej niż wam się wydaje.

  Tej prawdy nie zmienisz. [/quote]

  Podziemie, teraz wyjaśnij mi jedną kwestię, czy Ty naprawdę jesteś tak naiwny że piszesz; "busiarze" wykończyli PKS czy "lekko" się zagalopowałeś w elaboratach. Ja rozumiem że po części prywatne firmy transportowe przyczyniły się do większej konkurencji na rynku, przy czym mógłbyś równie dobrze stwierdzić że PKS zrujnowali mieszkańcy/pasażerowie którzy wybierali właśnie busy jako tańszy środek transportu. Twierdzenie że Gmina i kolesie dyrektorzy ze spółki PKSM nie przyczynili się do upadku i wyprzedania własności spółki za nic mając udziały pracowników w spółce PKSM jest potężną hipokryzją.
  Czytaj forum Podziemie. Czytaj dokładnie, tam wszystki pisze. Dodatkowo polecam lekturę komentarzy na blogu burmistrza.
  Rozczarowujesz mnie coraz bardziej.

  7 1 Odpowiedz
 • 3 sie 2011

  Widzisz M007 mnie interesują dwie strony, prywatni przewoźnicy i PKS w tamtych czasach, oraz to jak oddziaływanie jednego doprowadziło do pogorszenia sytuacji drugiego z premedytacją i zaplanowaniem wyniszczenia.
  Ty rozciągasz to na wiele frontów które TAKŻE zapewne dopomogły już w ten sposób wyniszczonemu PKS-owi. A brałeś pod uwagę że gdyby nie zaplanowany atak prywatnych przewoźników, to nie doszło by do upadku PKS? Zapoczątkowały to busy i dobrze o tym wiesz.

  Poza tym ja nie żyję przeszłością (w przeciwieństwie do ciebie), bo wiem że przeszłości nie zmienię, a teraźniejszością, bo na nią mam wpływ i to ona jest dla mnie ważna a to co czytam na temat paragonów, busów myślenickich, które jeżdżąc od 7.00 do 15.00 co kilkanaście minut nagle o godzinie 15.00 wydają paragon fiskalny z numerkiem 36, czyli 36-oma przewiezionymi przez cały dzień osobami to mnie szlag trafia, jak na to wszystko jeszcze się zwala winę na burmistrza, który chce tą farsę zakończyć raz na zawsze.

  To jest powód dla którego tu jestem. A przeszłością niech sobie żyją naiwni, niespełnieni tetrycy.

  A to że cię rozczarowuję na prawdę mnie nie interesuje, sorry :) Nie jestem tutaj by cię czarować.

  Życie przeszłością to wejście w błędne koło z którego nie ma wyjścia, a ciągłe jej wypominanie nie jest najlepszym sposobem na to by było lepiej.

  2 6 Odpowiedz
 • 3 sie 2011

  [quote=Grzegorz Kaczor] pozwole sobie "ZACYTOWAĆ" część wpisu na moim blogu. Ubolewam nad tym że treść tego wpisu jest cenzurowana ale o ile mi wiadomo REGULAMIN nie zabrania cytowania? [/quote]

  Kolego Grzegorzu. Mógłbyś zmienić swój Avatar, na jakąś inną twarz, chociaż na jakiś czas. Po co drażnić i prowokować afiszując się w ten sposób. Prawda może być niewygodna dla niektórych więc warto także zadbać o siebie. Prawda z ukrycia bardziej boli.

  Pozdrawiam.

  2 6 Odpowiedz
 • 3 sie 2011

  Przepraszam ale nie mamy więcej o czym rozmawiać.

  3 1 Odpowiedz
 • 3 sie 2011

  Myślenice: Prywatni przewoźnicy rozpoczęli strajk
  [quote=pasażer i kierowca]
  Dzisiaj 0:23

  Narzekacie na busiarzy - oni prowadzą swój interes
  że pekaes nie umie się dopasować do konkurencji i wymagań naszego rynku - to i odpadł z walki o klienta
  a że upadł to teraz wszyscy psy wieszają na busiarzach - ale przecież nikt wam do busów przez te wszystkie lata nie kazał wsiadać - ba dla każdego było to na rękę - taniej i szybciej czyż nie?
  więc tak naprawdę to busiarze wykończyli pekaes czy klienci wybierający busy?[/quote]

  4 1 Odpowiedz
 • 3 sie 2011

  [quote=Mysleniczanin007] Przepraszam ale nie mamy więcej o czym rozmawiać. [/quote]

  To że mamy inne zdania i jesteśmy po przeciwnych stronach barykady i mamy inne postrzeganie na sposób dążenia do tego by było lepiej, nie czyni ciebie moim wrogiem. Wręcz przeciwnie, bo właśnie człowiek uczy się na rozmowach z tymi którzy myślą inaczej.

  Pozdrawiam i życzę powodzenia.

  1 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 sie 2011

  [quote=Mysleniczanin007] Myślenice: Prywatni przewoźnicy rozpoczęli strajk
  pasażer i kierowca napisał/a:
  Dzisiaj 0:23

  Narzekacie na busiarzy - oni prowadzą swój interes
  że pekaes nie umie się dopasować do konkurencji i wymagań naszego rynku - to i odpadł z walki o klienta
  a że upadł to teraz wszyscy psy wieszają na busiarzach - ale przecież nikt wam do busów przez te wszystkie lata nie kazał wsiadać - ba dla każdego było to na rękę - taniej i szybciej czyż nie?
  więc tak naprawdę to busiarze wykończyli pekaes czy klienci wybierający busy? [/quote]

  Czytam i nie wierzą własnym oczom, że takie coś istnieje i jest na to publiczne przyzwolenie:

  http://zperspektywy.miasto-info.pl/471,prywatnych-przewoznikow-troska-o-klienta.html

  Myśleniczanin007 co ty piszesz. Jakie dostosowanie się do jakiej konkurencji? Ty jesteś poważny pisząc takie rzeczy?
  Jak ty to sobie wyobrażasz, mam podobny przykład ze swojego podwórka,.
  Prowadzę firmę projektowo architektoniczną, płacę podatki, mam legalne oprogramowanie komputerowe, pewnie nie masz pojęcia ale oprogramowanie systemowe, Cadowskie i biurowe kosztowało mnie 15 tys netto każdy z 7 komputerów i powstaje firma która tworzy mi konkurencję, robi taniej też płaci podatki, ale robi na programach lewych z giełdy, niszczy mój wypracowany przez lata rynek, schodząc z cenami, bo stać ją na to, gdyż nie wsadziła w soft takich pieniędzy jak ja.
  Czy to jest moja konkurencja i z nią mam legalnie konkurować?
  Tak było, jeszcze kilka lat temu. Śmiano się ze mnie, że jestem głupi bo jestem uczciwy, do czasu pisałem przez lata i wreszcie się opłaciło, prawo wreszcie zadziałało na moją korzyść i dopadli tego co niszczył mi rynek, nie wiem czy wypłacił się do tej pory, ale jestem zadowolony, bo straciłem na oszuście kilka lat nerwów i pieniędzy.
  Piszesz po tym jak osoba udowadnia ci że ktoś oszukuje, podaje przykład przewoźników prywatnych nie płacących nie wydających paragonów więc oszustów, że PKS czy ktokolwiek inny działając legalnie, na ich miejscu jak nie radzi sobie z konkurencją i nie potrafi dopasować się do potrzeb klientów i rynku niech ginie.

  Popierasz oszustów, przy takich faktach jakie tu widzisz?
  Jestem zbulwersowany że tacy ludzie nie są kontrolowani i niszczeni w samym zarodku.

  Popieram wszystkie działania burmistrza Myślenic których celem jest działanie z przestępczością zorganizowaną taką jak tej mafii, okradającej skarb państwa, to jedno, ale niszczących tych co robią wszystko zgodnie z literą prawa i nigdy nie będą wstanie konkurować ze złodziejami tak jak to opisałem na swoim przykładzie.
  Zezwalanie na takie czyny jest zezwoleniem na bezprawie. Takie rzeczy należy za każdym razem zgłaszać i informować o tym wszystkie możliwe instytucje, bo jeżeli na to zezwolimy to nagle możemy obudzić się mając takiego oszusta na własnym rynku z którego żyjemy.

  4 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 sie 2011

  PRECZ Z BUSAMI !!!

  4 13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 sie 2011

  A czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak odjeżdżają busy do Poręby tzn czy jadą najpierw ze Słonecznej potem na Słowackiego koło Rynku a potem na Słowackiego koło Carrefoura?

  2 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 sie 2011

  pks jedzie z dekady przez słowackiego do poręby, a busy z placu kongegracji od razu do poręby

  4 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 sie 2011

  Dzięki za info. A to pks-y znowu jeżdżą? Myślałem że je zawiesili. A jak często odjeżdżają?

  3 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 sie 2011

  nie wiem nie ma nigdzie rozkładu chyba co 30 min. lub 1 g.

  4 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 sie 2011

  Dyżurny Ruchu
  tel. 604565187
  zadzwoń to sie dowiesz

  4 1 Odpowiedz
 • 3 sie 2011

  Czy mi sie wydaje, czy miasto troche wymarlo ? Pustki na ulicach, jakby mniej samochodow, mniej ludzi. Czy ktos moze zwrocil na to uwage ?

  3 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 sie 2011

  ale jak się świetnie jeździ słowackiego!!! ludzie nie włażą pod koła, busiarze nie wymuszają pierwszeństwa, cisza i spokój :) tylko pewnie sklepikarze tamtejsi burmistrza przeklinają :)
  za to od strony zakopianki koło placu kongregacji panowie z piwkami od 7.30 rano!!! czekają na busa masakra...
  mało tego coś temat ucichł nawet na forum...i co dalej?

  3 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 sie 2011

  Podziemie mówisz o busach pksu?!

  3 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 sie 2011

  Jako że wszyscy martwią się interesem państwa oszukiwanego przez busiarzy
  Warto niektórym przypomnieć.
  Widzę że niektórzy bardzo dbają o interes Skarbu Państwa więc pytanie o pobierane przez PKS dotacje do dowozów młodzieży do gimnazjów(podobno kiedyś chwalił się ktoś z PKS że jedna z kontroli coś wywąchała ale udało się sprawę"wyjaśnić")
  Fakt że po jednej z kontroli na hura załatwiano jakieś zezwolenia.
  Przez lata PKS pobierał z Urzędu Marszałkowskiego dotację która w wypadku PKS się nie należała i w sumie państwo płaciło jakby dwa razy
  "Wątpliwości, czy tego typu dopłaty nie są wyłudzane, biorą się stąd, że wedle przepisów ulga przysługuje osobom, które korzystają z tzw. przewozów regularnych. - W praktyce oznacza to dzieci, które wsiadają do autobusu kursującego na danej trasie, z którego może skorzystać każdy. A naszym zdaniem dowóz dzieci autobusami przeznaczonymi tylko dla nich nie jest komunikacją regularną - mówi Maciej Michaluk z departamentu infrastruktury urzędu marszałkowskiego. "
  Co na to tropiciele nieprawidłowości wśród przewoźników,może zainteresowany urząd wreszcie sprawdzi .
  http://www.interklasa.pl/portal/index/strony?mainSP=nowosci&mainSRV=prasa&page=main&action=news&pn_oid=334401
  http://www.staszowskie.pl/content/pks-staszow-musi-oddac-milion
  http://www.wspolnota.org.pl/aktualnosci/13155,nik-o-ulgach-autobusowych

  7 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 sie 2011

  [quote=gość: jojko] ściema z tymi busiarzami jak cholera ;/ niby wielki strajk, a najlepsze kursy oczywiscie uruchomione. Rano wszystkie busy jeździły (i po wsiach) i do krakowa, po południu po tym żenującym strajku tak samo. Osobiście spotkalem się dzisiaj z bardzo nie miłym potraktowaniem przez kierowce busa, który zajechał mi droge a gdy pokazałem mu zeby stuknął się w czoło zwyzywał mnie od najgorszych. 100% poparcia dla burmistrza, trzeba nauczyć tych wieśniaków i nie boje się tego napisać wieśniaków i chamów kultury. [/quote]
  jak mieli jeździć skoro PAN BURMISTRZ wstawił znak i w tym momencie zezwolenia straciły swoją ważność ,nie znasz tematu to się zamknij i nie pisz głupich komentarzy !!!!!

  10 1 Odpowiedz
 • Grzegorz Kaczor 3 sie 2011

  [quote=gość: ????] Jako że wszyscy martwią się interesem państwa oszukiwanego przez busiarzy
  Warto niektórym przypomnieć.
  Widzę że niektórzy bardzo dbają o interes Skarbu Państwa więc pytanie o pobierane przez PKS dotacje do dowozów młodzieży do gimnazjów(podobno kiedyś chwalił się ktoś z PKS że jedna z kontroli coś wywąchała ale udało się sprawę"wyjaśnić")

  Fakt że po jednej z kontroli na hura załatwiano jakieś zezwolenia.
  Przez lata PKS pobierał z Urzędu Marszałkowskiego dotację która w wypadku PKS się nie należała i w sumie państwo płaciło jakby dwa razy
  "Wątpliwości, czy tego typu dopłaty nie są wyłudzane, biorą się stąd, że wedle przepisów ulga przysługuje osobom, które korzystają z tzw. przewozów regularnych. - W praktyce oznacza to dzieci, które wsiadają do autobusu kursującego na danej trasie, z którego może skorzystać każdy. A naszym zdaniem dowóz dzieci autobusami przeznaczonymi tylko dla nich nie jest komunikacją regularną - mówi Maciej Michaluk z departamentu infrastruktury urzędu marszałkowskiego. "
  Co na to tropiciele nieprawidłowości wśród przewoźników,może zainteresowany urząd wreszcie sprawdzi .
  http://www.interklasa.pl/portal/index/strony?mainSP=nowosci&mainSRV=prasa&page=main&action=news&pn_oid=334401
  http://www.staszowskie.pl/content/pks-staszow-musi-oddac-milion
  http://www.wspolnota.org.pl/aktualnosci/13155,nik-o-ulgach-autobusowych [/quote]
  Przytoczone przykaldy w linkach nie maja związku z sytuacja w Myslenicach o której tu rozmawiamy. Dla niezorientowanego przypominam że poruszam tu temat oszukiwania przez przewoźników pasażerów w których to obronie rzekomo stają! nie życzę sobie aby na tych śmiesznych kartkach przyklejanych do szyb była na afiszu "troska o pasażera"! Wiem że najlepiej zmienic temat ale dlaczego "busiarze" powołuja się na zdrową konkurencję skoro nami oszukują na potęgę Sparb Państwa na niewyobrażalną skalę?!
  Posłużę się tu przykładem z jednego z wcześniejszych artykułów.

  Ktoś mądry wyliczył że dziennie z dworca odbywałoby się conajmniej 600 kursów. Jest to równowartość kilkudziesięciu tysięcy złotych. W momencie gdy ktoś daje mi bilet który to jest 36 biletem w danym dniu o godzinie 18.30 to coś tu jest nei tak! to tak jakbyście szli do hipermarkeetu i dostali paragon nr. 30 o 18.30. w dodatku hipermarketu w najlepszej lokalizacji (bo to najlepsze porównanie do trasy Kraków - Myślenice)

  Jeśli sytuacja sie powtórzy, składam skargę do Inspekcji Pracy i Inspekcji Transportu Drogowego. Nie omieszkam tez publicznie zamieścic nazw przewoźników oszukujących pasażerów. To nie groźba, to walka o "szacunek dla pasażera"

  3 8 Odpowiedz
 • 3 sie 2011

  [quote=gość: Architekt] Czytam i nie wierzą własnym oczom, że takie coś istnieje i jest na to publiczne przyzwolenie:

  http://zperspektywy.miasto-info.pl/471,prywatnych-przewoznikow-troska-o-klienta.html

  Myśleniczanin007 co ty piszesz. Jakie dostosowanie się do jakiej konkurencji? Ty jesteś poważny pisząc takie rzeczy?
  Jak ty to sobie wyobrażasz, mam podobny przykład ze swojego podwórka,.
  Prowadzę firmę projektowo architektoniczną, płacę podatki, mam legalne oprogramowanie komputerowe, pewnie nie masz pojęcia ale oprogramowanie systemowe, Cadowskie i biurowe kosztowało mnie 15 tys netto każdy z 7 komputerów i powstaje firma która tworzy mi konkurencję, robi taniej też płaci podatki, ale robi na programach lewych z giełdy, niszczy mój wypracowany przez lata rynek, schodząc z cenami, bo stać ją na to, gdyż nie wsadziła w soft takich pieniędzy jak ja.
  Czy to jest moja konkurencja i z nią mam legalnie konkurować?
  Tak było, jeszcze kilka lat temu. Śmiano się ze mnie, że jestem głupi bo jestem uczciwy, do czasu pisałem przez lata i wreszcie się opłaciło, prawo wreszcie zadziałało na moją korzyść i dopadli tego co niszczył mi rynek, nie wiem czy wypłacił się do tej pory, ale jestem zadowolony, bo straciłem na oszuście kilka lat nerwów i pieniędzy.
  Piszesz po tym jak osoba udowadnia ci że ktoś oszukuje, podaje przykład przewoźników prywatnych nie płacących nie wydających paragonów więc oszustów, że PKS czy ktokolwiek inny działając legalnie, na ich miejscu jak nie radzi sobie z konkurencją i nie potrafi dopasować się do potrzeb klientów i rynku niech ginie.

  Popierasz oszustów, przy takich faktach jakie tu widzisz?
  Jestem zbulwersowany że tacy ludzie nie są kontrolowani i niszczeni w samym zarodku.

  Popieram wszystkie działania burmistrza Myślenic których celem jest działanie z przestępczością zorganizowaną taką jak tej mafii, okradającej skarb państwa, to jedno, ale niszczących tych co robią wszystko zgodnie z literą prawa i nigdy nie będą wstanie konkurować ze złodziejami tak jak to opisałem na swoim przykładzie.
  Zezwalanie na takie czyny jest zezwoleniem na bezprawie. Takie rzeczy należy za każdym razem zgłaszać i informować o tym wszystkie możliwe instytucje, bo jeżeli na to zezwolimy to nagle możemy obudzić się mając takiego oszusta na własnym rynku z którego żyjemy. [/quote]

  Szanowny Panie architekcie.
  I na tym zakończę cukierkowanie - Co ma piernik do wiatraka?
  Napiszę tak, jeżeli klientela wybrałaby biuro konkurencji to ona przetrwała by a Ty musiałbyś zwinąć interes a dzisiaj wylewałbyś (z racji zastosowania w Twoim poście formy per "Ty") na forum żale że pomimo zainwestowania w kosztowne oprogramowanie Twoja firma nie odniosła sukcesu przez "nieuczciwą konkurencje". Niestety klientela ma bardzo dużo do powiedzenia w wolnorynkowej rzeczywistości i wewnętrzne problemy podmiotów gospodarczych i konkurencja między nimi (uczcuwa czy nie uczciwa) niewiele ich obchodzi. Klient chce usługi szybkiej i taniej, czasem kosztem jakości czy komfortu. Takie są prawa rynku.
  Wracając do tematu, w odpowiedzi na Twoje zarzuty odnośnie prywatnych firm transportowych pozwolę sobie zacytować wypowiedz Pana Marka Jawora który znajduje sie na blogu burmistrza
  "Marek Jawor pisze:
  23 października 2010 o 01:45

  Witam
  Przekazuje Pan studentce dobrą wiadomość, ale czy aby dobrą? Przed nadchodzącą zimą i rozpoczynającą się budową dworca, na pewno zostanie zburzone zadaszenie nad przystankami, które nie chroniło przed mrozem ale przed opadami.
  Ma Pan rację, że od kilku lat gmina nie jest właścicielem udziałów w spółce PKS Myślenice. Ale pytam Pana czyj głos, czyja podniesiona ręka na Zgromadzeniu Wspólników PKS zdecydowała o sprzedaży działki na dworcu wraz z budynkiem dworcowym kupcom zrzeszonym w Kongregacji Kupieckiej?

  Czyj głos, czyja podniesiona ręka na Zgromadzeniu Wspólników PKS zdecydowała o sprzedaży działki na dworcu kupcom za kwotę 3 500 000 zł

  Proszę o odpowiedź czyj głos, czyja podniesiona ręka na Zebraniu Wspólników zadecydowała o sprzedaży udziałów gminy Myślenice spółce MPK Łódź?

  Czy tylko chodziło o ratowanie miejsc pracy mam osobiste wątpliwości. Wiele razy słyszałem jak Pan mówił, że będzie chronił miejscowych kupców przed hipermarketami. Również nie sprzedał Pan PKS- u jednej z sieci hipermarketu. Jaką cenę w tedy Panu oferowano za cały PKS?

  Jakie ma Pan dowody na to, że w tamtym okresie miał być zlikwidowany dworzec w Myślenicach i co dokładnie ma Pan na myśli pisząc, że dworzec mógł zostać przeniesiony do Krakowa?

  Proszę o odpowiedź, kto Pana obwinia za kilkanaście lat funkcjonowania PKS-u?

  Ma Pan racje w sprawie kto wydaje pozwolenia na budowę dworca i galerii, ale kto decyduje o planie zagospodarowania przestrzennego tej działki tj byłego starego dworca PKS?

  Proszę o odpowiedź na inne pytania dotyczące tego samego okresu.

  Spotykając się z Panem w czasie kiedy Gmina była wspólnikiem mówiłem, że plan naprawy – restrukturyzacji PKS jest nie wykonalny, porównałem go do bajki dla dorosłych. Jaka była Pana odpowiedź na moje negatywne uwagi w sprawie planu restrukturyzacji PKS?

  Poręczając kredyt dla PKS wiedział Pan, że spółka przynosi straty, więc jak Pan mógł poręczyć kredyt? Z czego spółka miała go spłacić skoro przynosiła straty? Więc pośrednio przyczynił się Pan do zadłużenia spółki poręczając kredyt, a obecnie twierdzi Pan, że sprzedał udziały ratując Gminę przed spłatą kredytu a kto wg Pana do tego doprowadził?
  Kto lub czyja podniesiona ręka na zebraniu wspólników zadecydowała o wzięciu kredytu dla PKS?

  Z poważaniem.
  Marek Jawor"

  A tutaj jeszcze jedna bardzo ważna wypowiedź burmistrza
  Zapytam teraz, gdzie jest PKS Myślenice teraz? Gdzie są TE autobusy. Gdzie jest TEN dworzec?
  I co stało się z TYMI pracownikami?

  12 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 sie 2011

  [quote=gość: mikuś] Dlaczego tak jeden drugiemu ubliża, przecież to też ludzie, nasi bracia, przyjaciele, sąsiedzi pracujący na utrzymanie rodzin, a dla kogoś są niewygodni [/quote]
  ŚWIĘTE SŁOWA !!!!!

  6 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 sie 2011

  Nie rozumiem. Co to ma wspólnego z moją sprawą albo z tym, że prywatni przewoźnicy oszukują klientów i jeszcze mają czelność wypominać, że należy prowadzić politykę uczciwej konkurencji i dbania o własnych klientów?
  Jakiej uczciwej - pytam, jeżeli jeden to oszust i nie wydaje paragonów, tym samym uchyla się od podatków oraz jest zagrożeniem dla interesów i praw przysługujących swojemu klientowi a drugi płaci za każdego pasażera podatek?
  Jeżeli to jest dla ciebie uczciwa konkurencja to mam na twój temat jak najgorsze zdanie.
  Powiedz mi czym się zajmujesz lub zajmowałeś, a słownie udowodnię ci że jestem w stanie tak dokopać twoim interesom że nie wykaraskasz się z długów i zawiesisz działalność.
  Oszust który ma przyzwolenie na oszukiwanie jest w stanie załatwić każdego legalnie działającego przedsiębiorce.
  A z tego co pamiętam jesteś przeciwnikiem burmistrza który jako jeden z najważniejszych powodów podawał zawsze że burmistrz nie wspiera przedsiębiorców. Zezwalanie na wprowadzanie firm które oszukują gminę, państwo i niszczą uczciwych przedsiębiorców jest wg ciebie wspieraniem przedsiębiorców i przedsiębiorczości ?

  Jeżeli tak chciałbyś żeby wyglądała uczciwa konkurencja to szczere wyrazy ubolewania dla twoich znajomych, o ile jeszcze takich masz, bo w jak się postępuje w interesach tak i w całym życiu.

  Przeczytaj sobie opinie ludzi pod tematem o którym mówimy i jeszcze raz zweryfikuj problem, a może ci się coś odblokuje:

  http://zperspektywy.miasto-info.pl/471,prywatnych-przewoznikow-troska-o-klienta.html

  Ty chyba jesteś jakimś dzieciakiem neostrady albo niewyobrażalnym malkontentem internetu. Żal mi cię bo wciąż gubisz się w tym co piszesz i widzę że wielu ma tu na twój temat podobne zdanie.

  3 9 Odpowiedz
 • 3 sie 2011

  Podziemie, również życzę powodzenia, cokolwiek by to nie miało znaczyć. Na zakończenie chciałbym zacytować jedno ze zdań które usłyszałem kiedy byłem jeszcze małym chłopcem;

  [u]"Kto zapomina o przeszłości, nie może myśleć o przyszłości"[/u]

  Poza tym żeby wyciągnąć "naukę" z rozmowy trzeba nauczyć się słuchać i analizować to co rozmówca ma do powiedzenia. W przeciwnym wypadku rozmowa jest jak rzucanie grochem o ścianę.
  Niech to będzie podsumowaniem mojego zdania na ten temat.

  11 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 sie 2011

  Mam pytanie Panie Architekcie. Czy masz samochód dla celów działalności gospodarczej? Pewnie masz. A czy na pewno uzywasz go tylko dla celów tej konkretnej działalnośći?
  Czy Twoi pracownicy dostają dokładnie tyle pieniązków ile widnieje na umowie pomniejszonych o należne ZUSy i PITY. Czy pracują dokładnie 8 godzin? Czy aby nie umawiasz się ze sprzdawcami jakis materiałów lub systemów, że tylko takie może inwestor zastosować - i dostajesz za to np. 10% wartości projektu? Nie musisz odpowiadać. Zanim cos napiszesz przemyśl 7 razy...
  Co do paragonów to się zgadzam - egzekwujmy wydawanie. Weź paragon, nie bądż jeleń!

  12 Odpowiedz
 • 3 sie 2011

  [quote=gość: Architekt] Nie rozumiem. Co to ma wspólnego z moją sprawą albo z tym, że prywatni przewoźnicy oszukują klientów i jeszcze mają czelność wypominać, że należy prowadzić politykę uczciwej konkurencji i dbania o własnych klientów?
  Jakiej uczciwej - pytam, jeżeli jeden to oszust i nie wydaje paragonów, tym samym uchyla się od podatków oraz jest zagrożeniem dla interesów i praw przysługujących swojemu klientowi a drugi płaci za każdego pasażera podatek?
  Jeżeli to jest dla ciebie uczciwa konkurencja to mam na twój temat jak najgorsze zdanie.
  Powiedz mi czym się zajmujesz lub zajmowałeś, a słownie udowodnię ci że jestem w stanie tak dokopać twoim interesom że nie wykaraskasz się z długów i zawiesisz działalność.
  Oszust który ma przyzwolenie na oszukiwanie jest w stanie załatwić każdego legalnie działającego przedsiębiorce.
  A z tego co pamiętam jesteś przeciwnikiem burmistrza który jako jeden z najważniejszych powodów podawał zawsze że burmistrz nie wspiera przedsiębiorców. Zezwalanie na wprowadzanie firm które oszukują gminę, państwo i niszczą uczciwych przedsiębiorców jest wg ciebie wspieraniem przedsiębiorców i przedsiębiorczości ?

  Jeżeli tak chciałbyś żeby wyglądała uczciwa konkurencja to szczere wyrazy ubolewania dla twoich znajomych, o ile jeszcze takich masz, bo w jak się postępuje w interesach tak i w całym życiu.

  Przeczytaj sobie opinie ludzi pod tematem o którym mówimy i jeszcze raz zweryfikuj problem, a może ci się coś odblokuje:

  http://zperspektywy.miasto-info.pl/471,prywatnych-przewoznikow-troska-o-klienta.html

  Ty chyba jesteś jakimś dzieciakiem neostrady albo niewyobrażalnym malkontentem internetu. Żal mi cię bo wciąż gubisz się w tym co piszesz i widzę że wielu ma tu na twój temat podobne zdanie. [/quote]

  Zaznaczę wyłącznie ten jeden raz, Twój post obraża czterokrotnie moją osobę. Dwukrotnie, bezpodstawnie podważa moja subiektywną ocenę sytuacji i również dwukrotnie grozisz mi w swojej wypowiedzi.
  Zastanów się czy w imię obrony "słusznych wartości" jesteś w stanie zaryzykować własną firmę i dobre imię.
  I nie rozśmieszaj mnie pisząc o "uczciwości w biznesie". Widać masz z nim tyle wspólnego co nasi politycy z niezawisłością zajmowanych stanowisk.

  11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 sie 2011

  Komu jak komu ale Myśleniczaninowi 007 malkontenctwa nie można zarzucić. Jako jeden z niewielu pisze teksty które można zweryfikować i nikogo w swoich postach nie obraża. A że pisze dosadną prawdę, cóż nie każdemu to pasuje.

  13 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 sie 2011

  [quote=Mysleniczanin007]
  Zaznaczę wyłącznie ten jeden raz, Twój post obraża czterokrotnie moją osobę. Dwukrotnie, bezpodstawnie podważa moja subiektywną ocenę sytuacji i również dwukrotnie grozisz mi w swojej wypowiedzi.
  Zastanów się czy w imię obrony "słusznych wartości" jesteś w stanie zaryzykować własną firmę i dobre imię.

  I nie rozśmieszaj mnie pisząc o "uczciwości w biznesie". Widać masz z nim tyle wspólnego co nasi politycy z niezawisłością zajmowanych stanowisk. [/quote]

  Gdzie ja cię obrażam? Nazywając cię malkontentem czy wyrazami ubolewania dla twoich znajomych, w przypadku gdy takie same zdanie na temat uczciwości w biznesie masz w przypadku życia towarzyskiego, chyba że tutaj też się mylę i masz inne podejście ?
  To jest moje subiektywne zdanie po kilku wpisach które wyszły z twoich rąk. Chyba że mogę ci tylko słodzić by cię nie urazić?
  I nikomu nie grożę a staram się udowodnić słownie że każdy legalny i uczciwy interes dla kogoś kto zacznie stosować praktyki oszusta, jest do wykończenia i nie ma znaczenia czy będzie to PKS czy prywatna firma przewozowa czy twoja działalność (o ile prowadzisz ją uczciwie, a może się mylę)

  2 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 sie 2011

  [quote=Podziemie]
  gość: pasażer i kierowca napisał/a: @Grzegorz Kaczor
  jeśli uważasz kogoś za oszusta i dalej korzystasz z jego usług to kim ty jesteś?

  jeśli nie stać cię na szynkę to jesz pasztet!

  od kontrolowania busów jest ITD - możesz im to zgłosić a nie płakać na swoim blogu i wrzucać wszystkich busiarzy do jednego worka

  - Jak niby ma wiedzieć że to oszust skoro paragon dostał dopiero po wykonaniu usługi?
  - Dwóch przewoźników robi to samo i jest to wg ciebie zbieg okoliczności?
  - takie coś zgłasza się do Urzędu Skarbowego i najlepiej TUTAJ na forum, by ludzie wiedzieli jaka jest prawda i udowadniano na każdym kroku że Ostrowski ma rację i walka z takimi procederami jest wpełni uzasadniona i potrzebna.
  - Przecież busiarze jak widać trzymają się razem i mówią jednym językiem, więc chyba jest to jeden worek. [/quote]

  1. bez komentarza - pomyśl lub przeczytaj jeszcze raz cały wątek albo wszystkie komentarze w tym temacie - może w końcu zajarzysz :?

  2. chyba masz małą wiedzę prawną jak i życiową
  cyt. z Dziennika Polskiego (http://www.dziennik.krakow.pl/pl/region/region-myslenicki/1163278-cudowne-rozmnozenie-kursow.html ) "To potwierdzenie tego, co wcześniej usłyszeliśmy od Tomasza Bombola, kierownika Wydziału Zarządzania Ruchem Transportu i Komunikacji w Starostwie Powiatowym: - Nasze kontrole są nastawione na konkretne przypadki, a więc na konkretnego przewoźnika. Prowadząc je - w towarzystwie policji, Inspekcji Transportu Drogowego albo Urzędu Kontroli Skarbowej - sprawdza-my m.in.: stan techniczny pojazdu, dokumentację, czy kierowca posiada licencję, zezwolenie, aktualny rozkład jazdy. Sprawdzamy, czy wykonuje połączenia zgodnie z tym rozkładem. Jeśli jest to kontrola skarbowa, jest nastawiona na sprawdzenie kasy i tego, czy kierowcy wydają jak należy bilety. Nie prowadzimy natomiast kontroli nastawionych na statystykę, liczenie busów odjeżdżających z konkretnego przystanku. "
  nie mieszaj kilku tematów naraz, poza tym nie obserwujesz różnych sprzecznych ze sobą wypowiedzi burmistrza więc albo jesteś jego rodziną albo masz z nim dobry układ, bo sprawa z Dekadą dla mało inteligentnej osoby "śmierdzi układem i kasą"

  3. Gdzie to "jak widać" - byłem pasażerem busów (bardzo lubię kilku kierowców, jak również mam pretensje do kilku innych) także byłem pasażerem PKSu (vice versa) ale teraz jeżdżę własnym samochodem bo mnie na to stać i lubię ten luksus - więc proszę cię nie obrażaj mnie.

  bądź bardziej obiektywny bo nikogo nie obchodzi że ci nie wydał paragonu - upomnij się i już
  a jak ci będzie zimno w grudniu na przystanku to się będziesz modlił żeby bus jakiś jechał bo pks nie będzie stać na paliwo

  jak zamieszałem ci - to przeczytaj jeszcze raz powoli ;)
  pozdro dla kierowców

  5 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 sie 2011

  Lobby pro Pekaesowskie jednak działa,wiedziałem że nie będzie odzewu na temat nienależnych dotacji.Przecież to drobnostka jakieś kilka mln. złotych to przy nadużyciach busiarzy pikuś.
  Tak naprawdę to ciekawi mnie czy ktoś kiedyś to sprawdzi jak w innych województwach czy rację mieli ci którzy mówili że ujdzie to płazem bo wtedy wyszło by na jaw że kontrola" coś przegapiła"

  4 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 sie 2011

  Kaczor ma wyzsze wyksztalcenie brak mu podstawowego.
  100% poparcia dla busiarzy!!Walczcie o swoje!!A jesli ktos niewie dlaczego strajk zostal przerwany niech zamknie gebe!!Bylam,widzialam i wiem!!

  8 2 Odpowiedz
 • Grzegorz Kaczor 4 sie 2011

  w odróżnieniu od niektórych, ja posługuję się dowodami... o których jutro...

  2 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 sie 2011

  Dowody to my juz mamy na to ze chcesz zrobic wokol siebie szum.Zal mi ciebie.

  7 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 sie 2011

  [quote=gość: iwa] Kaczor ma wyzsze wyksztalcenie brak mu podstawowego.
  100% poparcia dla busiarzy!!Walczcie o swoje!!A jesli ktos niewie dlaczego strajk zostal przerwany niech zamknie gebe!!Bylam,widzialam i wiem!! [/quote]

  Ej busiorz, strajkować to dopiero będziecie mieć okazję. W tej chwili jest to czas dla burmistrza, by wypracować coś po czym was będzie czkało przez następne miesiące.
  Żyjcie nadal marzeniami a 2 miesiące zleci zanim się obejrzycie.

  2 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 sie 2011

  "Busy 2 sierpnia będą kursować normalnie"

  Zgłodnieli ? Za dużo paliwa poszło na strajku ?!

  3 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 sie 2011

  Brawo. Dowody zbrodni jak na dłoni. Zaraz się okaże że nagle właścicielka pierwszego busa wypuściła go na trasę po raz pierwszy właśnie na ten kurs, bo był u mechanika z wielkim problemem bo leciał dym z wydechu przy wciśnięciu pedału przyspieszenia :)- dla opinii ludzi tego forum powinno być :)), ale nie dla skarbówki która sprawdziłaby paragony z całego dnia.

  Właściciel drugiego busa też dopiero co wyjechał na trasą bo dzień wcześniej zdrowo zapił i dopiero o 18.00 wyjechał na trasę :)))

  Wnioski chyba każdy potrafi wyciągnąć sobie sam. Dla mnie Ostrowski ma 100% racji że nie daje się kiwać i okradać z kasy. Mam tylko wielką nadzieję że dokończy to co zaczął bo przeniesieniem busowiska na działkę kupców nic nie zmieni bo pozostało jak widać to samo - samowolka i bezprawie.

  Jedyny sposób na busiorzy, to podporządkowanie ich pod rozkład jazdy dworca, i pełna kontrola, monitoring. Jak chcą pracować i zarabiać w obszarze za który odpowiedzialnym jest gmina i to ona wydaje zezwolenia to muszą się podporządkować pod warunki jakie ustali.

  Jestem za Burmistrzem, który musi ten proceder zakończyć.

  3 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 sie 2011

  Jesli jestes taki pewien ze zapil to pewnie piles razem z nim:)Niewiem czym sie poruszasz ale byc moze dojdzie do tego ze pozostana tylko autobusy a wtedy niejeden z was bedzie kwiczal bo pks podyktuje takie ceny ze sie posikacie a wtedy bedziesz kolego z buta targal.Konkurencja byla jest i bedzie i tego niezmienisz.Zastanawiam sie tylko czemu nagle busy zaczely wam przeszkadzac??Jak sie zacznie zima i autobus pojedzie 5 km na godz.to bedziecie wyc do ksiezyca zeby busa zlapac.Busy:Czysto,cieplo i zawsze na czas.A co najwazniejsze niespotkalam sie jeszcze z jakims chamstwem ze strony kierowcy busa.Wrecz przeciwnie kazxdy w stosunku do mnie jest mily.

  8 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 sie 2011

  [quote=gość: iwa] Jesli jestes taki pewien ze zapil to pewnie piles razem z nim:)Niewiem czym sie poruszasz ale byc moze dojdzie do tego ze pozostana tylko autobusy [...] Konkurencja byla jest i bedzie i tego niezmienisz.Zastanawiam sie tylko czemu nagle busy zaczely wam przeszkadzac??[/quote]

  Nikt nie mówił że busów nie będzie. Będą ale nie wiadomo czy właściciele ci którzy są teraz pozostaną. Skończy się samowola, bo chętnych jest wielu. Sam gdybym nie miał jako takiej pracy kupiłbym 3 busiki i zaczął interes, ale na pewno na zasadach które chce wprowadzić Ostrowski, gdyż nie pozwalał bym na to by mnie szefa okradali kierowcy niewydający paragonów.
  Popamiętacie te słowa lol

  3 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 sie 2011

  [quote=Grzegorz Kaczor] pozwole sobie "ZACYTOWAĆ" część wpisu na moim blogu. Ubolewam nad tym że treść tego wpisu jest cenzurowana ale o ile mi wiadomo REGULAMIN nie zabrania cytowania? dostałeś w kieszeń ????[quote=Grzegorz Kaczor] a oto dowody...
  http://zperspektywy.miasto-info.pl/471,prywatnych-przewoznikow-troska-o-klienta.html [/quote]
  Ile dostałeś w kieszeń????

  8 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 sie 2011

  [quote=gość: mikuś] Dlaczego tak jeden drugiemu ubliża, przecież to też ludzie, nasi bracia, przyjaciele, sąsiedzi pracujący na utrzymanie rodzin, a dla kogoś są niewygodni [/quote]
  to niech zarabiają ale UCZCIWIE !!!

  6 3 Odpowiedz
 • Grzegorz Kaczor 4 sie 2011

  Ubolewam nad tym że cytaty moich wypowiedzi są zmanipulowane! Oczko nieuczciwie przypisuje mi fragment "dostałes w kieszeń????" Prosze Redakcję o interwencję równie gorliwą jak przy moich postach.

  3 9 Odpowiedz
 • 4 sie 2011

  Polecam wszystkim anty-busiarzom atrykuł podwyżki nieuniknione Proszę szczególnie zwrócić uwagę na kumulujące się kwoty "niewielkich" opłat postojowych, wjazdowych i viatool. Szczególnie polecam ten artykuł tym z państwa którzy myślą o rozpoczęciu kariery w branży transportowej.

  9 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 sie 2011

  moje ostatnie słowa w tym temacie - najlepiej aby był tylko PKS, jeszcze lepiej aby jeździł jak za komuny, czyli monopol i samowolka - szczerze jestem za tym bo mnie i tak będzie stać na jazdę własnym samochodem a reszta i tak narzeka więc to by było najlepsze rozwiązanie problemu.
  ciemnota niech płaci i żyje z monopolem na transport skoro nie umie zrozumieć zasad wolnego rynku.
  pozdrawiam kierowców - szerokości :)

  4 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 sie 2011

  Kto powinien poniesc najwieksza odpowiedzialnosc za protest prywatnych przewoznikow ulicami myslenic??
  1.Pks Myslenice 14 glosow
  2.Prywatni przewoznicy 74 glosy
  3.WLADZE MIASTA 151 glosow
  4.Niemam zdania 4 glosy
  Dziennik polski sonda.Hehe

  8 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 sie 2011

  Wy wszyscy którzy tak oceniacie i osądzacie innych jesteście beznadziejni brak wam wyobrazni a o tolerancji juz nie wspomne ( nie w tym kraju ) popatrz jeden i drugi na siebie co sam masz za uszami i nie sadż a nie bedziesz sadzony. PILNUJ SIEBIE BEDZIESZ W NIEBIE!!!!

  8 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 sie 2011

  Kazadi. No to już bierz sie za ten interes , nie masz kasy na sprzet no to pozycz a co ty myslisz że ktos sponsora ma . To dopiero malutki poczatek gdze reszta nie masz bladego pojecia jak to wyglada wymieknąłbys na samym początku a gdyby jednak udało ci sie przejśc tadługą drogę to stwierdzenie byłoby takie ze to wszystko jest nie adekwatne do korzysci.

  8 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 sie 2011

  Szanowna redakcjo !! Stanowczo protestuje!! Dlaczego mój post został usuniety!! A obrażliwy psedoutwór podziemia pozostał. Gdzie tutaj równe traktowanie!!Podejrzane oj podejrzane!!!

  7 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 sie 2011

  kocur obyś się nie musiał przekonać co to jest prawdziwy protest bo to była tylko próba i ostrzeżenie !!!!!

  7 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 sie 2011

  Gdzie jest Kaczor??Nasz wspanialy niedoszly poeta dramatopisarz???Pytam gdzie??I kocury tez sie schowaly...

  6 3 Odpowiedz
 • Grzegorz Kaczor 4 sie 2011

  niestety ale jestem :) moi drodzy, nie minęło wiele czasu a znowu kolejny busiarz znalazł się w moim kajecie. ok. godz. 21.30 na górze libertowskiej zablokowano zakopiankę. Stawiali bramki na viatole. Stoję sobie a za mna kto? busik oczywiście. Tak sobie patrzę i podziwiam ile to ludzkiej materii może się do niego zmieścić. Kierowca chyba po całym Krakowie zbierał ludzi. Obejżałem sobie tego busika z bliska i co pisało przy drzwiach? 28 miejsc siedzących, 3 stojące... stało 15 osób... no coment... bawcie się tak dalej aż stanie się jakas tragedia...

  3 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 sie 2011

  kaczor masz nie ciekawa sytuację!!!!!!!!

  6 4 Odpowiedz
 • Grzegorz Kaczor 4 sie 2011

  najlepiej grozić zamiast konstruktywnie dyskutować... sorry ale to nie sa łamię prawo... pozdrawiam

  2 6 Odpowiedz
 • Grzegorz Kaczor 4 sie 2011

  nie mi oceniac inteligencję forumowiczów. mimo wszystko życzę wam wszystkiego dobrego. nie rozumiem tego ataku na moja osobę ale każdy ma prawo do swojego zdania, jakiekolwiek by ono było.

  2 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 sie 2011

  Ile to razy jechało się przyklejonym do szyby:-/
  Dziwi mnie tylko ze oni sie nie boją bo jak keidys dojdzie do jakiejs tragedii to taki kierowca pójdzie siedzieć. A przy ich brawurowej jezdzie może się to tak kiedys skonczyc.

  2 7 Odpowiedz
 • Grzegorz Kaczor 4 sie 2011

  nie chciałbym abym ja lub ktoś z mojej rodziny był wtedy w tym pojeździe... do przemyślenia dla każdego...

  4 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 sie 2011

  A przy okazji mam pytanie do wielkiego obrońcy Ostrowskiego czyli Szanownego Pana Podziemia.

  Wytłumacz mi dlaczego kreujesz MO na naszego wybawiciela który rozprawia się w imieniu pasażerów z busami, który walczy o godziwe warunki podróży dla nich, który tak sie o nich troszczy????Smieszy mnie to co piszesz:-/
  Przez tyle lat MO nic z tym problemem nie zrobił, jakoś nie widać było troski o to w jakich warunkach wozi się ludzi i że ludzie marzną bo nie ma na zajezdni busów zadaszenia.

  Podziemie prawda jest taka ze nikt się nie martwi o nas, ani MO ani busiarze. W tym wszytskim chodzi tylko o kasę.

  6 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 sie 2011

  Atak na twoja osobe???????Atakujesz busiarzy juz od kilku dni.Niemasz sumienia!!Tutaj w polsce jeden drugiemu skacze do gardla.Ci ludzie maja swoje rodziny,dom na utrzymaniu,dobrze wszyscy wiemy jak jest,nierodzimy sie z workiem wypchanym pieniedzmi.Kazdy orze jak moze.Niewiem chlopcze co przez ciebie przemawia i co toba kieruje zeby wypisywac takie herezje.Pomysl choc troszke zanim cos napiszesz.Czy busiarze stoja ci na drodze do czegos??Niszcza twoje plany?Ublizaja twojej osobie?A ty jednym zdaniem przekreslasz przyszlosc tych ludzi...

  9 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 sie 2011

  kaczor o wielka dostojność i nie zwykła inteligencjo zejdz z tego forum bo nie pasujesz absolutnie do otoczenia a wielka dostojności!

  8 2 Odpowiedz
 • Grzegorz Kaczor 4 sie 2011

  iwa, chyba nie twierdzisz że nie mam racji przedstawiając na blogu skany paragonów. też chcę godnie żyć, mam swoje marzenia i plany, też obracam każdy grosz 2 razy przed wydaniem, takie czasy. dlatego nie przejdę obojętnie który chce moim kosztem się wzbogacić. o czy właściciele tych busów nie pomyśleli że kierowcy mogą ich okradać? nie twierdzę że tak jest ale jest to prawdopodobne. bo kto udowodni takiemu że zamiast 100 pasażerów nie przetransportował 1000? wiem że tu każdy kombinuje ale wszystko w granicach prawa! Herezje? może jakiś przykłAd?

  4 8 Odpowiedz
 • 4 sie 2011

  A dlaczego Szanowna Redakcja usunęła mój Utwór Poetycki, na który musiałem poświęcić całe 12 minut? Przecież poezja rządzi się innymi prawami niźli te obraźliwe teksty które są powyżej pisane. Poezja ma to do siebie że jest sztuką a w sztuce dozwolone jest o wiele więcej niż w obrażającym wszystkim słowotoku.

  Moja poezja stwierdza fakty i na ich podstawie wytycza przyszłość.

  Proszę nie usuwać gdyż jestem właścicielem praw do tego utworu.

  RotaTor "Na Busa czas, burmistrzu Nasz"

  Nie będzie Busiarz śmiał się w twarz, jak śledzie nas upycha
  Bo w ringu stanął Burmistrz nasz, nie boi się "oprycha"
  Na busy trzeba zwinąć bicz by władzy nie skakały
  Nasz Ostry, burmistrz jak spartański król dopali im w sandały
  Niech trzęsą osikowi chłopcy portkami przed fiskusem
  bo dla nich już nadchodzi kres cwaniackiej jazdy busem
  Niech wreszcie zagrzmi złoty róg, kończący tą parodię
  "To już jest koniec" niech będzie im za finalną melodię
  Niech jeżdżą teraz z chlebem, drobiem - dla handlu się przysłużą
  A my z nowymi bisiorzami smakujmy się podróżą.
  Bo nasi starzy busochłopcy rozumy pozjadali
  i walką z władzą, podatkami swe życie zmarnowali
  tak kończy się historia ta i niech będzie przestrogą
  na walce z prawem nie skorzystasz, łzy nawet nie pomogą.
  A Kaczor niech nam nadal trwa, bo twardziel z niego ostry
  nie straszne mu pogróżki, chamstwo, manipulowane riposty
  Nauką wam busowi chłopcy powinna być ta chwila
  Honoru trochę trzeba mieć - nie róbcie Czernobyla

  Produced By Podziemie

  lekkie zmiany od oryginału - ten utwór literacko-parodyjny został poddany lekkiemu ucywilizowaniu słownemu, na potrzeby tego tematu.

  Wcześniejsza wersja znajduje się tutaj:

  http://zperspektywy.miasto-info.pl/471,prywatnych-przewoznikow-troska-o-klienta.html

  5 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 sie 2011

  [quote=gość: iwa] Czy busiarze stoja ci na drodze do czegos??Niszcza twoje plany?Ublizaja twojej osobie?A ty jednym zdaniem przekreslasz przyszlosc tych ludzi... [/quote]
  tak ubliżają

  2 5 Odpowiedz
 • 5 sie 2011

  [quote=gość: precz z busami] A przy okazji mam pytanie do wielkiego obrońcy Ostrowskiego czyli Szanownego Pana Podziemia.

  Wytłumacz mi dlaczego kreujesz MO na naszego wybawiciela który rozprawia się w imieniu pasażerów z busami, który walczy o godziwe warunki podróży dla nich, który tak sie o nich troszczy????Smieszy mnie to co piszesz:-/
  Przez tyle lat MO nic z tym problemem nie zrobił, jakoś nie widać było troski o to w jakich warunkach wozi się ludzi i że ludzie marzną bo nie ma na zajezdni busów zadaszenia.

  Podziemie prawda jest taka ze nikt się nie martwi o nas, ani MO ani busiarze. W tym wszytskim chodzi tylko o kasę. [/quote]

  Widzisz to jest twoje zdanie, gdyż jesteś z jakiejś tobie wiadomej strony uprzedzony do Ostrowskiego, ja nie podobnie jak do innych, ale jeżeli tak piszesz, to tak po prawdzie w jakim celu w ogóle wybierany jest burmistrz?
  Dlaczego ludzie idą na wybory i głosują?
  Ja podobnie jak większość poszedłem na wybory w celu wybrania Mojego przedstawiciela, który w moim i innych imieniu zrobi porządek, dokona wyboru, coś zmieni i dostaje taki mandat zaufania i wymagam by postępował zgodnie z funkcją jaką mu daliśmy.
  Sprawa busów jest ewidentna i dla mnie jako osoby postronnej, bez interesów ani w tą ani w tamtą stronę, jest to sprawa która idzie w dobrym kierunku i wierzę że zakończy się tak jak powinna się zakończyć - Busy na Dworcu.

  I nie rozśmieszaj mnie jakimiś twoimi uronieniami o malwersacjach, łapówkach bo widać że nie masz bladego pojęcia, jak to wszystko wygląda, a twoje wywody o tym jak było wcześniej - prawda, było niedobrze i nie powinno tak być przez te lata, widocznie nie było takiej możliwości by już wtedy to zrobić (braki takiej kasy na inwestycję tego kalibru, blokowanie zezwoleń na budowę, później większe i ważniejsze problemy gminne), ale przyszedł czas na to by to naprawić i naprawiono.
  Teraz została jeszcze tylko jedna ale już najprostsza rzecz - Busy na Dworzec i plan zostanie wykonany.

  2 3 Odpowiedz
 • 5 sie 2011

  [quote=gość: rudy] Podziemie klej wdychasz??Masz problemy z tozsamoscia??Raz jestes facet a raz kobieta??Moze grzyby wcinasz? [/quote]

  Poezja ma to do siebie że nie każdy ją docenia i rozumie, po tym często poznaje się z kim ma się doczynienia.
  Ty musisz być jednym z głównych bohaterów tego wiersza? Zgadza się?

  3 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 sie 2011

  Proszę mi wytłumaczyć dlaczego tak narzekacie na Busy, będąc wczoraj w Myślenicach , dziwne rzeczy ,całe rzesze Ludzi maszerowało na Busy omijając Dworzec Ludzie czemu tak robicie na złość Burmistrzowi nerwy mu targacie jak macie taki piękny Dworzec do załadunku i wyładunku więc bardzo proszę korzystać z niego.

  7 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 sie 2011

  [quote=gość: rodzic] Proszę mi wytłumaczyć dlaczego tak narzekacie na Busy, będąc wczoraj w Myślenicach , dziwne rzeczy ,całe rzesze Ludzi maszerowało na Busy omijając Dworzec Ludzie czemu tak robicie na złość Burmistrzowi nerwy mu targacie jak macie taki piękny Dworzec do załadunku i wyładunku więc bardzo proszę korzystać z niego. [/quote]

  Bo ludzie pójdą tam gdzie jest transport. Jest pogoda więc nie ma problemu, młodym się nic nie dzieje, ale gdy będzie zima, plucha, syf na zewnątrz ludzie będą potrzebować schronienia, a tego nie ma na bus-placu i nie będzie nigdy. Zobaczysz jak za niedługo wszyscy będą chodzić i korzystać z dworca i do tego jacy będą szczęśliwi i zadowoleni.
  Co innego gdy jest się w moim wieku. Wiesz jak ja starowinka się czuję gdy jest upał, a jeszcze gorzej jak jest mróz.
  Dlatego tam targam dwa razy w tygodniu z ciężkimi siatami i siedzę na tej jednej ławce, jak tylko ktoś ustąpi staruszce miejsca, bo nie mam wyjścia. Myślisz że nie wolałabym posiedzieć w poczekalni z klimatyzacją niż tam na tym upale. Wczoraj to prawie tam odjechałam bo tak mi ciśnienie podeszło od gorąca, ale jakoś dałam radę, ale jak to zawsze w życiu nieszczęścia chodzą parami i drugi raz prawie odjechałam jak kierowca tego busika chciał nas w nim ugotować bo nie miał kompletu i czekaliśmy 10 minut. To było najdłuższe 10 minut w moim życiu i robię od wczoraj dodatkowy różaniec wieczorem i rano bym tylko nie musiała przeżyć tego ponownie.

  4 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 sie 2011

  Wreszcie busy kursują po całym mieście jak nigdy :)

  2 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 sie 2011

  [quote=gość: zaskoczona]
  jestem w takiej samej sytuacji proponuje zbierzmy sie skrzyknijmy i na urzad medja sciagac busy zaczely my konczmy bo zniszczy cale miasto [/quote]
  Ja tylko zapytam, dlaczego uważacie że zniszczy całe miasto jak takich sklepików jest tylko kilkanaście?
  A przynajmniej tyle samo sklepików powstanie nowych i o wiele więcej miejsc pracy?
  Chyba trochę za osobiste podejście by mówić że zniszczy całe miasto?

  1 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 sie 2011

  [quote=gość: zaskoczona] gość: Amelia napisał/a: gość: zaskoczona napisał/a:
  jestem w takiej samej sytuacji proponuje zbierzmy sie skrzyknijmy i na urzad medja sciagac busy zaczely my konczmy bo zniszczy cale miasto
  Ja tylko zapytam, dlaczego uważacie że zniszczy całe miasto jak takich sklepików jest tylko kilkanaście?
  A przynajmniej tyle samo sklepików powstanie nowych i o wiele więcej miejsc pracy?
  Chyba trochę za osobiste podejście by mówić że zniszczy całe miasto?
  jakie miejsca pracy policz ilu ludzi pracuje myslisz ze otwozyc sklep to inwestycja 10zl.widac odrazu ze pracujesz u kogos otworz swoj biznes to zrozumiesz ucaj sie na bezrobocie popotrz ilu ludzi szuka pracy ma powstac druga biedronka kasa z takich sieciowek wyplywa zagranice poczekaj pare lat wtedy zrozumiesz [/quote]

  Co ty taką nieprawdę wypisujesz, jaka kasa z sieciówek wypływa za granicę? Byłaś w Biedronce, Byłaś w Tesco w Carrefurze- zwróć uwagę że 90% produktów to Polska i gdzie ci ta kasa ucieka? Do rodzimych producentów?
  Wiesz co jeżeli ty prowadzisz działalność to już to widzę ;)
  Czym handlujesz, komórkami i akcesoriami do nich czy ciuchami wszystko prosto z Chin. Troszkę się zastanów zanim coś tak nieprawdziwego napiszesz i jak masz taką ochotę to nawiąż z sieciówką współpracę a też będziesz miała zbyt w całej małopolsce.

  Bezrobocie jest wszędzie, kilku zwolnionych z pracy zastąpi kilku zatrudnionych nic na to nie poradzisz a prawa rynku są surowe i nikt nie da ci lekarstwa na wszystkie kłopoty z jakimi borykają się właściciele małych firemek. Takie życie, nikomu nie jest łatwo, ale nie każdy się tak użala. Też byłam dwukrotnie na bezrobociu i co z tego, teraz mam firmę i nie narzekam a wiele niedogodności także miałam po drodze przez ostatnie lata.
  Myślę że zbytnio się przyzwyczaiłaś że masz sklepik a wokoło tłumy ludzi i zawsze któryś wpadnie i coś zawsze kupi, bo busy ci to zapewniały, i ciesz się że miałaś taką lokalizację, bo większość nie ma tak dobrze i musi nieźle kombinować by ściągać klientów do siebie, ty nie musiałaś, i teraz wielki żal bo spadek dochodów na pewno będzie duży i teraz żeby dalej dobrze funkcjonować trzeba coś robić, coś pomyśleć a nie tak jak do tej pory samo przyszło bo tłumy do busów waliły. Tak jak ty teraz ma większość sklepów w mieście więc się tak nie dołuj.

  4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 sie 2011

  Drogi Kaczorze.Troszke sie pogubilam w tym wszystkim co napisales.Jedno podstawowe pytanie;Kogo tak naprawde potepiasz?Kierowcow busa czy ich wlascicieli??Bo po ostatnim komentarzu stwierzdam ze bardzo martwisz sie o to ze kierowcy okradaja wlascicieli...Nagle zaczelo ci zalezec na zaufaniu i lojalnosci kierowcow wobec swoich pracodawcow??A w jaki sposob ciebie okradaja??Niedajac ci biletu??Po co ci on??Odprowadzasz sobie przejazd od podatku??Powroce rowniez do twoich slow"atak na moja osobe"Pamietaj ze agresja rodzi agresje.Mysle ze gdybys wypowiedzial sie normalnie o co ci chodzi,jaki masz problem,co ci sie niepodoba to kilku "busiarzy" skorzystaloby z twojej rady.To dlugie i nudne opowiadanie to byla jednym slowem zenada i wrogo nastawila do ciebie wiele osob.Mam jedna prosbe.Zapyataj swoich rodzicow jak bylo kiedy tylko pks istnial.Ogromny i przeladowany autobus to byla normalka a kobiety w ciazy wyrzucalo sie za drzwi bo byly"za grube".Wtedy niebylo zagrozenia ze dojdzie do tragedii??Jesli chcesz sprawiedliwosci to zacznij zmieniac caly swiat i daj znac jak ci sie uda...Trzymam kciuki

  6 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 sie 2011

  [quote=gość: Amelia] gość: zaskoczona napisał/a: gość: Amelia napisał/a: gość: zaskoczona napisał/a:
  jestem w takiej samej sytuacji proponuje zbierzmy sie skrzyknijmy i na urzad medja sciagac busy zaczely my konczmy bo zniszczy cale miasto
  Ja tylko zapytam, dlaczego uważacie że zniszczy całe miasto jak takich sklepików jest tylko kilkanaście?
  A przynajmniej tyle samo sklepików powstanie nowych i o wiele więcej miejsc pracy?
  Chyba trochę za osobiste podejście by mówić że zniszczy całe miasto?
  jakie miejsca pracy policz ilu ludzi pracuje myslisz ze otwozyc sklep to inwestycja 10zl.widac odrazu ze pracujesz u kogos otworz swoj biznes to zrozumiesz ucaj sie na bezrobocie popotrz ilu ludzi szuka pracy ma powstac druga biedronka kasa z takich sieciowek wyplywa zagranice poczekaj pare lat wtedy zrozumiesz

  Co ty taką nieprawdę wypisujesz, jaka kasa z sieciówek wypływa za granicę? Byłaś w Biedronce, Byłaś w Tesco w Carrefurze- zwróć uwagę że 90% produktów to Polska i gdzie ci ta kasa ucieka? Do rodzimych producentów?
  Wiesz co jeżeli ty prowadzisz działalność to już to widzę ;)
  Czym handlujesz, komórkami i akcesoriami do nich czy ciuchami wszystko prosto z Chin. Troszkę się zastanów zanim coś tak nieprawdziwego napiszesz i jak masz taką ochotę to nawiąż z sieciówką współpracę a też będziesz miała zbyt w całej małopolsce.

  Bezrobocie jest wszędzie, kilku zwolnionych z pracy zastąpi kilku zatrudnionych nic na to nie poradzisz a prawa rynku są surowe i nikt nie da ci lekarstwa na wszystkie kłopoty z jakimi borykają się właściciele małych firemek. Takie życie, nikomu nie jest łatwo, ale nie każdy się tak użala. Też byłam dwukrotnie na bezrobociu i co z tego, teraz mam firmę i nie narzekam a wiele niedogodności także miałam po drodze przez ostatnie lata.
  Myślę że zbytnio się przyzwyczaiłaś że masz sklepik a wokoło tłumy ludzi i zawsze któryś wpadnie i coś zawsze kupi, bo busy ci to zapewniały, i ciesz się że miałaś taką lokalizację, bo większość nie ma tak dobrze i musi nieźle kombinować by ściągać klientów do siebie, ty nie musiałaś, i teraz wielki żal bo spadek dochodów na pewno będzie duży i teraz żeby dalej dobrze funkcjonować trzeba coś robić, coś pomyśleć a nie tak jak do tej pory samo przyszło bo tłumy do busów waliły. Tak jak ty teraz ma większość sklepów w mieście więc się tak nie dołuj. [/quote]
  ja wiem co wypisuje wedlug ciebie rosman carfur tesco placa podatki w polsce?to ty nie masz pojecia a firme mam parenascie lat i nie tylko sklepik a jakie sa towary w sieciowkach to wiem i wiem tez ze podatkow nie placa w polsce i nie ucz mnie biznesu bo cala moja rodzina od lat jest w tym temacie i przez rzady takich jak O tracili wszystko zamkniecie granicy z Rosja 1998roku mowi ci to cos czy ci opisac.

  4 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 sie 2011

  Podziemie...Nie dyskutuje z toba wiec sie nie odzywaj.Twoje odpowiedzi sa nudne wiec ich wcale nieczytam.Znajdz sobie innego rozmowce.

  9 Odpowiedz
 • Grzegorz Kaczor 6 sie 2011

  [quote=gość: iwa] Drogi Kaczorze.Troszke sie pogubilam w tym wszystkim co napisales.Jedno podstawowe pytanie;Kogo tak naprawde potepiasz?Kierowcow busa czy ich wlascicieli??Bo po ostatnim komentarzu stwierzdam ze bardzo martwisz sie o to ze kierowcy okradaja wlascicieli...Nagle zaczelo ci zalezec na zaufaniu i lojalnosci kierowcow wobec swoich pracodawcow??A w jaki sposob ciebie okradaja??Niedajac ci biletu??Po co ci on??Odprowadzasz sobie przejazd od podatku??Powroce rowniez do twoich slow"atak na moja osobe"Pamietaj ze agresja rodzi agresje.Mysle ze gdybys wypowiedzial sie normalnie o co ci chodzi,jaki masz problem,co ci sie niepodoba to kilku "busiarzy" skorzystaloby z twojej rady.To dlugie i nudne opowiadanie to byla jednym slowem zenada i wrogo nastawila do ciebie wiele osob.Mam jedna prosbe.Zapyataj swoich rodzicow jak bylo kiedy tylko pks istnial.Ogromny i przeladowany autobus to byla normalka a kobiety w ciazy wyrzucalo sie za drzwi bo byly"za grube".Wtedy niebylo zagrozenia ze dojdzie do tragedii??Jesli chcesz sprawiedliwosci to zacznij zmieniac caly swiat i daj znac jak ci sie uda...Trzymam kciuki [/quote]

  Droga iwo
  Potępiam:
  Właścicieli - bo zezwalają na oszukiwanie pasażerów
  Kierowców - bo oszukują pasażerów i właścicieli
  (Na czym polega to oszukiwanie, opisał Podziemie)
  Wielu ludzi dostaje zwrot za przejazdy, np. z pracy czy z urzędu a podstawą takiego zwrotu jest bilet.
  Agresja rodzi agresje? Czy udowodneinie oszustwa odbierasz za agresję? Jeśli tak to prawda, mój atak był szalenie agresywny, do bólu...
  Ty dalej o tym PKSie... nie przeczytałaś dokładnie o co mi chodzi... Zostałem oszukany na biletach, w dodatku wyszło na jaw że nie tylko ja... nie ma biletu, nie mam ubezpieczenia, staje się targedia, trace zdolność do pracy, tracę zatrudnienie... wystarczy? bo już prościej się nie da. Reszte doskonale ujmuje Podziemie. Za chwile jade do KrK, zobaczymy jak tym razem mój przejazd się skończy... jeśli znowu będzie wałek, zaczynam działać...

  1 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 sie 2011

  To zawsze było spokojne miasto, a teraz źle się dzieje - tyle chaosu, nieporozumień, błędnych decyzji...

  9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 sie 2011

  yyy to jest parking czy przystanek? Może będziecie choć trochę mądrzejsi i postawicie zadaszenia, kosze, oświetlenie a nie tylko słupki z rozkładami? W takim razie wole dekadę... będzie zimno to sobie po sklepach będę chodził :).

  1 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 sie 2011

  Piotr nikt Ciebie nie zmusza byś chodził na Busy, droga wolna.

  9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 sie 2011

  Piotr wiele tych sklepow niemasz w dekadzie.

  8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 sie 2011

  Droga redakcjo.Prosze o usuniecie wpisu podziemia poniewaz slowa typu"...poslac cie do szkoly podstawowej..."sa ublizajace.

  8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 sie 2011

  Dziekuje redakcjo za szybka interwencje.

  8 1 Odpowiedz
 • 7 sie 2011

  [quote=gość: iwa] Drogi Kaczorze.Troszke sie pogubilam w tym wszystkim co napisales.Jedno podstawowe pytanie;Kogo tak naprawde potepiasz?Kierowcow busa czy ich wlascicieli??Bo po ostatnim komentarzu stwierzdam ze bardzo martwisz sie o to ze kierowcy okradaja wlascicieli...Nagle zaczelo ci zalezec na zaufaniu i lojalnosci kierowcow wobec swoich pracodawcow??A w jaki sposob ciebie okradaja??Niedajac ci biletu??Po co ci on??[/quote]

  iwa - głupoty piszesz. To że kierowcy okradają właścicieli busów mało mnie obchodzi, ale niesie to za sobą automatycznie okradanie gminy, skarbówki i co najważniejsze pasażerów i nie pisz mi, że nie wiesz o co chodzi. Pomijam skarbówkę, ale już gminne pieniądze to nasze pieniądze i jakiś tam busiarz spoza gminy czy powiatu nie będzie oszukiwał naszego miasta, bo z tych pieniędzy to my mieszkańcy skorzystamy, choćby takim bzdetem jak ławeczki czy plac zabaw dla dzieci, ale to będzie nasze, bo nam się to należy z uwagi na to że tenże busiarz na naszym terenie i naszych pasażerów oszukuje.

  A teraz podstawowa sprawa, dlaczego uważam, że okradanie właściciela busów przez kierowcę przekłada się na okradanie pasażerów czyli Nas, a w bardzo prosty sposób. Okradając szefa, powoduje mniejsze dla niego zyski przy tych samych a nawet rosnących kosztach, co przekłada się na pasażerów, którzy muszą zapchać swoimi pieniędzmi tą dziurę, która trafiła właśnie do kieszeni kierowcy. Tym sposobem mamy zawyżone podnoszenie cen ponad rzeczywiste potrzeby i nie pisz mi że nie łapiesz o co chodzi bo trzeba być tępakiem żeby tego nie rozumieć.

  Czyli łańcuszek powiązań daje nam jedno:

  NIEWYDANIE PARAGONU KAŻDEMU PASAŻEROWI POWODUJE ZNACZĄCO WYŻSZE CENY BILETÓW, dlatego w interesie KAŻDEGO pasażera jest ŻĄDANIE paragonu za przejazd.

  Na chłopski rozum może to być dziwne, ale pełna 100% fiskalizacja przejazdów niesie zyski wszystkim (poza nieuczciwym kierowcom).

  Właściciel busów zyskuje bo:

  1. ma większe dochody, płacąc większe podatki, które i tak będą mniejszymi kwotami niż ta zwinięte przez nieuczciwego kierowcę.
  2. jest konkurencyjniejszy bo może mieć niższe ceny za przejazd
  3. może mieć więcej lub częściej klientów, bo ceny będzie miał niższe
  4. nie ryzykuje wpadki z kontrolerami z skarbówki
  5. uczy uczciwości swoich pracowników, a uczciwy pracownik to podstawa

  Pasażer zyskuje bo:

  1. ma wreszcie stałe opłaty za kursy, a nie tak jak do tej pory raz 3,5 a raz 4 za tą samą trasę
  2. nie przepłaca za przejazd, by nabić kasę nieuczciwemu kierowcy
  3. jest zgodnie z prawem pasażerem kursu którym jedzie i w razie wypadku, szkody jest prawnie chroniony, bo bez paragonu nie ma żadnego dowodu na to by potwierdzić że w ogóle jechał busem

  Jest jeszcze wiele mniejszych korzyści, których nie ma sensu bym wyliczał.

  I co na to napiszesz szanowny panie busiarzu ??
  Łapiesz wreszcie ?
  Prawo jazdy to nie wszystko :)

  Zastanawiam się dlaczego jak napiszę prawdę niepodważalną za wszelką cenę szukacie po moich wpisach czegoś tak jak powyżej żeby doprowadzić do ich usunięcia?
  Czyżby strach że z prawdą w rozsądny sposób nie da się wygrać i trzeba zastosować inne środki - - USUNĄĆ WPIS, bo ludzie zmądrzeją i dojdzie do nich że tak naprawdę busiarze okłamują ich tylko we własnym celu ??

  Nie dziwię się że nie odpowiesz na ten post, ponieważ to on jest odpowiedzią na twój, w którym piszesz nieprawdę, i nie jesteś w stanie choćbyś jak bardzo tego chciał podważyć tych punktów które powyżej napisałem :)) i najlepiej napisać że się nie czyta moich wpisów :)))

  3 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 sie 2011

  Piotr a ty od razy byłeś duży ? Czy może kiedyś byłeś dzieckiem !?
  Podziemie głupoty to ty piszesz nudne i bezsensowne! Myślę że na forum nikt już z toba nie będzie dyskutować!

  10 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 sie 2011

  [quote=gość: zorientowany] Piotr a ty od razy byłeś duży ? Czy może kiedyś byłeś dzieckiem !?
  Podziemie głupoty to ty piszesz nudne i bezsensowne! Myślę że na forum nikt już z toba nie będzie dyskutować! [/quote]

  Ja bym nie powiedział że głupoty. Tak się składa że z większością się zgadzam.

  3 2 Odpowiedz
 • Grzegorz Kaczor 7 sie 2011

  ja zgadzam sie w 100% z podziemiem. nie rozumeim dlaczego niektórzy twierdzą że to co on pisze to głupoty skoro wszystko się przekłada w logiczną całość...
  A teraz ciekawostka... wczoraj o godz. 17 dostałem bilet nr... 6!! Ale o tym jutro :)

  2 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 sie 2011

  Zajmijcie się może większymi problemami jesli jestescie tacy praworządni!!! A mianowicie wetknijcie nosa tam gdzie są prawdziwe przekręty i skarb państwa traci gruba kasę a nie pierdołami czy wydał 2 bilety czy dwadziescia!!! I guzi k mnie obchodzi z czym sie ktoś zgadza czy nie!!! Pilnujcie swego nosa!!!
  Widać już marne zainteresowanie waszymi postami idżsie opal chłopie bos blady!!! Adijos!!!

  11 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 sie 2011

  Babcia marysia ! Jak na babcie to nie żle idzie ci pisanie poematów!

  6 Odpowiedz
 • Grzegorz Kaczor 7 sie 2011

  [quote=gość: zorientowany] Zajmijcie się może większymi problemami jesli jestescie tacy praworządni!!! A mianowicie wetknijcie nosa tam gdzie są prawdziwe przekręty i skarb państwa traci gruba kasę a nie pierdołami czy wydał 2 bilety czy dwadziescia!!! I guzi k mnie obchodzi z czym sie ktoś zgadza czy nie!!! Pilnujcie swego nosa!!!
  Widać już marne zainteresowanie waszymi postami idżsie opal chłopie bos blady!!! Adijos!!! [/quote]
  inaczej będziesz śpiewał gdy skarbówka się do Ciebie dobierze za te przekręty...
  ps. poprawnie pisze się "adiós" ;)))

  1 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 sie 2011

  Ale jesteś denny!!!!

  7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 sie 2011

  [quote=gość: zorientowany] Zajmijcie się może większymi problemami jesli jestescie tacy praworządni!!! A mianowicie wetknijcie nosa tam gdzie są prawdziwe przekręty i skarb państwa traci gruba kasę a nie pierdołami czy wydał 2 bilety czy dwadziescia!!! I guzi k mnie obchodzi z czym sie ktoś zgadza czy nie!!! Pilnujcie swego nosa!!!
  Widać już marne zainteresowanie waszymi postami idżsie opal chłopie bos blady!!! Adijos!!! [/quote]

  Busy i tak będą na dworcu. Kto się ze mną chce założyć o 10 tys, że nastąpi to jeszcze przed Wszystkimi Świętymi ?

  4 Odpowiedz
 • 8 sie 2011

  Przeczytałam artykuł, wszystkie komentarze..ii nie wiem czy się śmiać czy jak?
  Zadziwia mnie Wasza upartość typu ,,uwziąłem się na daną grupę, to idę w zaparte, by udowodnić wszem i wobec, że to oni są gorsi, choćby nie wiem co!"
  Prawda jest taka, że wina jest po obu stronach, każdy ma coś na swoich pięknych rączkach.
  Najbardziej śmieszą mnie wielcy obrońcy praworządności, tacy uczciwi i w ogóle, a zwłaszcza pan Grzegorz. Chce pan biletu? Owszem ma pan do niego prawo, proszę więc o niego poprosić, nie żalić się na forum, że się go nie dostało, i że nie daj Bóg, w razie czego, to dowodu brak. Numer 6, czy jakiś inny, za mały wg pana. A cóż nas to obchodzi, przeszkadza to panu? To skoro ma pan tak niepodważalne dowody, na co pan czeka? Na litość od ludzi? Proszę niech pan to zgłasza, czemu pan tego nie robi?
  I pytanie to pana Grzegorza i architekta: dlaczego z góry zakładacie, że dany użytkownik posiada jakąkolwiek działalność/firmę i na dodatek prowadzi ja nielegalnie?
  O Podziemiu to w ogóle szkoda pisać, bo ta osoba zakrawa mi na kogoś, kto chce być wielkim bojownikiem o nie wiadomo co, istnym bohaterem narodowym, walczącym o społeczne dobro i szczęście. Gdybyś tylko o dobry człowieku pisał niekiedy z sensem, i zastanowił się dwa razy nim wrzucisz coś na forum.
  Co nie oznacza, że we wszystkim się mylicie, bo czasem macie też rację.
  Co do oszukiwania przez busiarzy, czy to właścicieli czy kierowców. Cóż nie mówię, że to nie możliwe, bo możliwe. W tym kraju wszystko jest możliwe. Ale czy tylko oni tak robią. Słyszałam o kilku innych osobach, które w taki czy inny sposób kombinują. Ale zamiast obrażać i poniżać te osoby, zastanówmy się raczej dlaczego do takich sytuacji dochodzi, dlaczego dane osoby dopuszczają się takich a nie innych czynów. Gdyby w Polsce można było uczciwą pracą zarobić na życie w godnych warunkach, zapewne do takich rzeczy by nie dochodziło. Nie, nie popieram tego typu czynów, ale czasem nie da się inaczej, młoda jestem, ale wiem, że w życiu jak nie umiesz kombinować to sobie nie poradzisz. A że inni na tym tracą, trudno, taki rynek, poza tym gdyby PKS się postarał to by spokojnie wywalczył klientelę dla siebie, ale dla kogoś najwyraźniej było wygodniej by PKS przestał istnieć, a szkoda, bo wiele osób straciło pracę,a my klienci nie możemy wybierać z kim chcemy jeździć.
  Ciekawi mnie hasło ,,Busy na dworzec" Wszystko, ok, ale przepraszam, na jaki dworzec? My mamy w Mce dworzec? Bo chyba nie o Dekadę chodzi, prawda..?
  W ogóle nie mogę zrozumieć jaki był sens burzenia starego dworca i budowanie tego czegoś, stary dworzec, był wg mnie bardzo dobry, i ludzie się do niego przyzwyczaili, wystarczyło go wyremontować, nieco zmodernizować, i wtedy tak, busy na dworzec, bo byłoby na to miejsce, ale teraz? Ale właśnie, po raz kolejny, komuś bardziej kalkulowało się postąpić w taki, a nie inny sposób.

  ps. Panie Grzegorzu, zapewniam pana miejsc stojących w owym busie nie było 3, a 13. Ludzi o dwa za dużo, to fakt, ale już nie o 12..

  7 1 Odpowiedz
 • Grzegorz Kaczor 8 sie 2011

  Pani R
  Jeśli chodzi o ilość dostępnych miejsc w tym busie to liczby zaczerpnąłem z informacji jaką można było odczytać przy drzwiach wejściowych, a stałem blisko, może Pani zapytać kierowcy. Mogę posłużyć się tez numerem rejestracyjnym tego zielonego busa dla większej wiarygodności.
  Co do zgłoszenia sprawy to tak jak już pisałem na blogu, zgłosiłem tą sprawe w dniu dzisiejszym odpowiednim służbom...
  Pozdrawiam

  1 11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 sie 2011

  pan Grzegorz Kaczor ma jakieś problemy sam ze soba, straszy tu tylko skarbowka, cos mi siei wydaje ze w zyciu to malo co widzial, jest tylko teoretycznie wyedukowany i mysli ze wszystko wie i taki madry- pewnei najmadrzejszy w calej rodzinie, ba na calej wiosce, innych starszy skarbowka a sam ciula na kazdego busa- wez sie gosciu do roboty a nie pitol na forum bo jestes zalosny!!!

  12 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 sie 2011

  cyt.Grzegorza Kaczora:Droga iwo
  Potępiam:
  Właścicieli - bo zezwalają na oszukiwanie pasażerów
  Kierowców - bo oszukują pasażerów i właścicieli
  (Na czym polega to oszukiwanie, opisał Podziemie)
  Wielu ludzi dostaje zwrot za przejazdy, np. z pracy czy z urzędu a podstawą takiego zwrotu jest bilet.
  Agresja rodzi agresje? Czy udowodneinie oszustwa odbierasz za agresję? Jeśli tak to prawda, mój atak był szalenie agresywny, do bólu... Kochany kiedy Ty się urodziłeś? a pamiętasz jak funkcjonował PKS? a pamiętasz ile było afer w PKS? agresywne zachowanie, nie wydanie biletu,chociaż to nie wydawanie biletów to do dnia dzisiejszego trwa , ALE TY oczywiście widzisz tylko to co złe ,to BUSY, naprawdę Jesteś żałosnym z tym udowadnianiem.

  11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 sie 2011

  Kaczor niech przestanie jezdzic busami, skoro tak go oszukuja i jest taki pokrzywdzony niech niekorzysta z ich uslug!!!!!!!!

  11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 sie 2011

  Mialam nadzieje ze Kaczor juz sie zmyl...Niestety...nadal trwa i upiera sie przy swoim.Niedyskutujmy z nim to moze sobie daruje.Czy kaczor chce zaistniec w mediach??Udziela sie na kazdy temat,afiszuje sie ze soim zdjeciem...A podziemie??Nikt nie reaguje na jego zaczepki to sie chlopok zmyl:):):)

  7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 sie 2011

  Kaczor przekarz swojemu przyjacielowi podziemie ze jestem KOBIETA a nie BUSIORZEM.Czy on taki plytki jest ze mysli ze na tym forum siedza tylko wlasciciele lub kierowcy busow??Buahhhahahaha

  8 Odpowiedz
 • Grzegorz Kaczor 10 sie 2011

  Moi drodzy
  Myślę że czas w końcu zakończyć temat z busami :) Przynajmniej do następnego razu. Niestety temat skupia się na mojej skromnej osobie a nie o to w nim chodzi. Każdy przedstawił swoje racje i co z tym zrobi to jego sprawa. Ja robię to, inny tamto, i niech tak zostanie.
  Do "lol"
  Mój stan majątkowy jest tylko i wyłącznie moją sprawą. Ja nikomu do portfela nie zaglądam bo nie on jest miarą człowieka:)
  Do "iwa"
  Dzięki za "ciągnięcie" tego tematu. Nie chcę zaistnieć w mediach i nie afiszuję się ze swoim zdjęciem. Biorę poprostu pełną odpowiedzialność za poglądy wygłaszane na forum i nie wstydzę się ich:)
  Pozdrawiam
  GK

  1 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 sie 2011

  Baj baj improwizator , będzie za tobą wielu tęsknić a zwłaszcza busowcy.

  5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 sie 2011

  Naprawde??Kaczor polegl...tematy mu sie skonczyly.Tak to prawda dyskusja skupila sie na twojej jak to sam okresliles"skromnej osobie"byc moze dlatego ze tak wszystkich namietnie drazniles,swoimi wypowiedziami czy wygladem??Mam nadzieje ze pozostaniesz wierny do konca i bedziesz wpadal na forum zeby sobie poczytac...byc moze dostaniesz olsnienia i znow napiszesz jakis poemat.
  Do LOL;madrze piszesz.

  4 Odpowiedz
 • 11 sie 2011

  ,, Nie chcę zaistnieć w mediach i nie afiszuję się ze swoim zdjęciem. Biorę poprostu pełną odpowiedzialność za poglądy wygłaszane na forum i nie wstydzę się ich:)"
  I bardzo dobrze, że bierze pan pełną odpowiedzialność za swoje poglądy, tak się tylko składa, że popierają one aktualna władzę, a wypowiedzi większości z Nas, nie. Musiałabym być naprawdę odważna osobą, żeby zaryzykować pokazanie swej twarzy. Nie wstydzę się swoich poglądów, po prostu się boję, a i moje wypowiedzi są oszczędne, bo nie raz użyłabym mocniejszych słów i argumentów, ale wolę nie ryzykować. Nie jestem tak naiwna, by wierzyć, że we współczesnym świecie mamy pełną wolność do wygłaszania swoich opinii i poglądów. Żeby nie było-niczego tutaj nie sugeruję, po prostu: ostrożności nigdy za wiele ;)

  3 1 Odpowiedz
 • Grzegorz Kaczor 11 sie 2011

  a ja daje plusa ;)

  1 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 sie 2011

  Jak narazie mamy tutaj wiecej zwolennikow busow niz przeciwnikow.Nawet dzisiaj widac to bylo na "nowym"przystanku busow.Rzesze ludzi stalo na busach a zaledwie kilka czekalo na pks.Moze schowali sie do dekady??A te wiaty niczego sobie.Gratuluje i trzymam kciuki.
  P.S.bardzo ladne zdjecie grzegorzu
  IWA

  5 1 Odpowiedz
 • Grzegorz Kaczor 12 sie 2011

  Droga Iwo, odbiegnę trochę od tematu i podziękuję za pierwszy komplement skierowany w moją stronę ;). Niedługo większy wywód na blogu więc nasz dialog nie umilknie :)))

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 sie 2011

  Juz myslalam ze sie nawrociles.Miales sie podac do dymisji.

  3 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Rafał Trzaskowski odwiedził Myślenice. „Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi”
Wybory Prezydenckie 2020 60

Rafał Trzaskowski odwiedził Myślenice. „Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi”

„Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi. Myślę, że ta próba robienia problemów ze zbieraniem podpisów, z tym aby się zarejestrować wyjdzie im bokiem. Dzisiaj ludzie po prostu chcą zmiany, dziękuje wam bardzo” – podczas spotkania z mieszkańcami Myślenic mówił Rafał Trzaskowski   Dzisiaj w godzinach popołu...

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody
Alarmujecie 40

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody

 „Kto weźmie odpowiedzialność za dziecko, które wjedzie w samochód? Kto będzie pokrywał szkody naprawy samochodu?” – pyta jeden z naszych czytelników pisząc w sprawie ścieżki rowerowej i nowego odcinka drogi Solidarności powstałych na Osiedlu Tysiąclecia   Prace nad budową półkilometrowego odcinka ul. Solidarności na Osiedlu Tysiąclecia rozpoczę...

Rok temu pytaliście, co to za budowla. Nad Myślenicami między „lipkami” góruje teraz Matka Boska
Myślenice 49

Rok temu pytaliście, co to za budowla. Nad Myślenicami między „lipkami” góruje teraz Matka Boska

W sobotę 23 maja na Plebańskiej Górze odbyła się msza, podczas której poświęcono kapliczkę ku czci Matki Bożej. Okazała się nią drewniana konstrukcja, o którą pytaliście w ubiegłym roku. „Zawierzamy się Chrystusowi przez Ciebie Niepokalana Matko. Chroń nas i miasto Myślenice przed wszelkimi niebezpieczeństwami i zarazą” – czytamy na inskrypcji zna...

Wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na życie. Na czas znaleźli go dzielnicowi
Myślenice 7

Wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na życie. Na czas znaleźli go dzielnicowi

Myśleniccy dzielnicowi odebrali zgłoszenie o mężczyźnie, który po zażyciu dużej ilości leków wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na swoje życie. Na czas dotarli do niego dzielnicowi Dyżurny policji z Myślenic otrzymał informację, że 64–latek po zażyciu dużej ilości leków, stanowiących zagrożenie dla jego życia wyszedł z domu oznajmiając, że c...