Myślenice

Dzisiaj radni będą głosować nad wysokością zarobków dla siebie i burmistrza. W powiecie dla starosty

Dzisiaj radni będą głosować nad wysokością zarobków dla siebie i burmistrza. W powiecie dla starosty

Wśród uchwał jakie dzisiaj procedować będą radni, dwie dotyczą zmian w wynagrodzeniu dla samych radnych i burmistrza. Wcześniej radni powiatowi przegłosują stawkę dla starosty

artykuł aktualizowany

Na 7 godzin przed sesją rady gminy na stronie UMiG pojawiła się informacja dotycząca harmonogramu posiedzenia. Do tej pory (29 listopada, godz. 8:01) próżno jej też było szukać na myslenice.esesja.pl/, gdzie nie tylko można śledzić obrady na żywo, ale też zapoznać się z projektami uchwał. Nie tym razem.

Sesja odbędzie się w poniedziałek 29 listopada o godz. 15:00 w trybie on-line, a jak tłumaczy przewodniczący Wacław Szczotkowski; „W związku z trwającym stanem epidemii (COVID - 19) oraz nagłym wzrostem ilości zachorowań, informuję iż najbliższa XLIV-ta Sesja Rady Miejskiej w Myślenicach odbędzie się w formie wideokonferencji”.

Podczas dzisiejszego posiedzenia radni zajmą się m.in. podjęciem uchwały w sprawie zasad otrzymywania i wysokości diet dla radnych oraz w sprawie ustalenia wynagrodzenia burmistrza miasta i gminy Myślenice.

Wcześniej, bo o godz. 13 podczas sesji w starostwie radni będą głosować nad podjęciem uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia dla starosty. 

godz. 10:48

Na stronie myslenice.esesja.pl pojawił się harmonogram XLIV sesji rady miejskiej. 

Jak czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały dotyczącej zasad otrzymywania i wysokości diet dla radnych; "Zgodnie z nowelizowanymi przepisami prawa w tym zakresie, wysokość diet przysługujących radnemu nie może przekroczyć w ciągu miesiąca 2,5-krotności (dotychczas 1,5-krotności) kwoty bazowej określonej w ustawie budżetowej dla osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Kwota ta wynosi obecnie 1789,42 zł i nie uległa zmianie od 2017 r. (...) W gminach takich jak Myślenice (mieszczących się w przedziale od 15 do 100 tys. mieszkańców), zgodnie z rozporządzeniem, radny otrzymuje najwyżej 75% kwoty maksymalnej". Taką otrzyma przewodniczący rady, a pozostałe "wysokości kształtują się na poziomie 75, 60 oraz 50% w zależności od pełnionych funkcji".

Z kolei w uzasadnieniu do projektu uchwały dotyczącej ustalenia wynagrodzenia burmistrza znajdujemy następujący zapis. "Ustala się wynagrodzenie miesięczne dla burmistrza miasta i gminy Myślenice pana Jarosława Szlachetki w następującej wysokości:

1. wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 10 430,00 zł
2. dodatek funkcyjny w kwocie 3450,00 zł
3. dodatek specjalny w kwocie 4164,00 zł

Pozostałe składniki wynagrodzenia przysługują wg. obowiązujących przepisów".

W uzasadnieniu do uchwały czytamy m.in., że: "Art. 36 ust. 3 ustawy o pracownikach samorządowych wskazuje, że burmistrzowi przysługuje dodatek specjalny. Zgodnie z rozporządzeniem dodatek specjalny przysługuje w kwocie wynoszącej 30 procent łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego. W świetle ustawy o pracownikach samorządowych burmistrzowi przysługuje także dodatek za wieloletnią pracę (staż pracy), który nalicza się po osiągnięciu pięciu lat stażu pracy od 5 procent wynagrodzenia zasadniczego. Na dzień sporządzenia projektu uchwał burmistrzowi przysługuje dodatek w wysokości 16 procent miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego. Burmistrzowi zgodnie z właściwymi przepisami przysługują: nagrody jubileuszowe, dodatkowe wynagrodzenie roczne, odprawy".

Jaka będzie ostateczna kwota wynagrodzenia? Odpowiedź na to pytanie może paść podczas sesji.

 

Powiązane tematy

Komentarze (8)

 • Jacek Karwatowski 29 lis 2021

  dla ludzi coraz drozsze ceny w sklepach na stacjach za prad i gaz ale dla PAN UJĄCYCH podwyzki no za### to sobie wymyslili ciekawe ile sobie dosola

  20 2 Odpowiedz
 • 29 lis 2021

  Dlaczego społeczeństwo nie głosuje nad swoją wypłata tylko ma ustalone z góry?
  Fajnie tak głosować nad swoją wypłata

  13 2 Odpowiedz
 • 29 lis 2021

  el presidento podpisuje w ciemno, nocą, na kolanie więc przykład idzie z góry. tłuste koty chcąc ominąć wkurwienie ludu ogłaszają w poniedziałek rano by przez łykend nie było jatki. wiwat cezar!

  14 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 lis 2021

  Nad tym powinni głosować płatnicy czyli społeczność, nie sami zainteresowani. I powinna być publiczna weryfikacja kto jak sobie dotychczas zasłużył, czym się wykazał, jakie ma kompetencje. Można zaczynać burmistrzowanie jako ratownik basenowy, ale kończyć w taki sposób nie wypada. Szkolenia i rozwój nie bolą.

  9 Odpowiedz
 • 29 lis 2021

  który to z nich ma takie brudne pazury

  9 Odpowiedz

Zobacz więcej