Myślenice

Do wydziału komunikacji nie umówisz się przez internet. System zawieszony. Trwają przenosiny do nowego budynku

Do wydziału komunikacji nie umówisz się przez internet. System zawieszony. Trwają przenosiny do nowego budynku
Do końca lutego będzie zawieszony internetowy system umawiania wizyt w wydziale komunikacji Fot. Piotr Jagniewski

Do końca lutego będzie zawieszony internetowy system umawiania wizyt w wydziale komunikacji. Powód? Urzędnicy przenoszą się do nowej siedziby

 

„Starostwo Powiatowe w Myślenicach informuje, że w związku z przeniesieniem Wydziału Komunikacji do nowego budynku Starostwa przy ul. Drogowców 2A, internetowy system umawiania wizyt jest tymczasowo zawieszony. Ponowna możliwość internetowego umawiania wizyt zostanie uruchomiona po otwarciu Wydziału Komunikacji w nowym budynku do końca lutego. Do tego czasu wizyty można umawiać tylko osobiście” – czytamy w komunikacie starostwa.

Prace nad budynkiem przy ul. Drogowców ruszyły latem 2019 r., a nowa siedziba starostwa miała być gotowa w lipcu 2021 r., jednak ze względu na pandemię i wynikające z niej komplikacje, wykonawca wystąpił o przesunięcie terminu.

Przeprowadzka miała nastąpić z początkiem jesieni, a obsługa mieszkańców planowo miała ruszyć od połowy października. Tak się jednak nie stało, a władze powiatu jako ostateczny termin otwarcia nowej siedziby podają luty 2022 r.

- Celujemy w luty. Ze względu na pandemię wykonawca poprosił nas dwukrotnie o czteromiesięczne przedłużenie, ze względu na brak dostaw półprzewodników, kabli, czujek przeciwpożarowych oraz brak rąk do pracy i różne choroby. Do tego doszły problemy z przetargiem na wyposażenie. Ogłosiliśmy go trzeci raz. To wszystko spowodowało opóźnienia. Liczymy na to, że ruszymy od 1 lutego. Mimo, że jest zgoda wojewody na otwarcie punktu paszportowego, to otrzymaliśmy informację, że nie możemy go uruchomić wcześniej niż 1 marca – z końcem roku wyjaśniał nam starosta Józef Tomal (FZM).

Jak czytamy na stronie powiatu łączna powierzchnia dwupiętrowego budynku to 1814 m.kw. Znajdą się w nim wydziały: *komunikacji. *architektury, budownictwa, remontów, *gospodarki mieniem powiatu, *skarbu państwa i ochrony środowiska, *geolog powiatowy, *geodezji kartografii i katastru i dziennik podawczy oraz archiwum urzędu. Starostwo planuje też uruchomienie w tym miejscu biura paszportowego, co ma nastąpić w pierwszej połowie 2022 r - jak podkreślają urzędnicy "z uwagi na procedury MSWiA".

Jak podaje starostwo; łączny budżet inwestycji to ponad 13 mln zł.

"Mam nadzieję, że otwarcie tego budynku i przeniesienie do niego najważniejszych wydziałów, będzie symbolem tej kadencji. Pracujemy, aby obywatel miał łatwiejszy dostęp do usług. Chciałbym, abyśmy nadążali za cyfryzacją, którą wymusza państwo” - w maju na placu budowy mówił Józef Tomal. 

Szczególnie liczycie na wydział komunikacji, w którym problemy z oczekiwaniem na obsługę zgłaszacie od 2013 roku. Zjawisko nasiliło się z końcem 2019 roku, kiedy rząd zmienił przepisy dotyczące nieprzerejestrowania samochodu i kar, a pogłębił go pierwszy lockdown  wprowadzony z powodu koronawirusa w 2020 r. Rozwiązania problemu starosta doszukuje się w oddaniu nowej siedziby.

Dzisiaj urzędnicy obsługują mieszkańców na 10 stanowiskach, natomiast w powstającym po sąsiedzku nowym budynku, ma ich być 16. Ponadto wprowadzony ma zostać system rezerwacji, co ma wyeliminować zjawisko blokowania miejsc przez tych, którzy umówili się na wizytę, ale nie przyszli.

 

Parking: pierwsza godzina za darmo, każda kolejna płatna

Kierowcy mogą liczyć na 82 miejsca parkingowe. Jak informuje starostwo; 59 miejsc postojowych przewidzianych jest dla interesantów (w tym 6 dla osób niepełnosprawnych). Dodatkowo zaprojektowano 23 miejsca postojowe dla pracowników (w tym 4 dla osób niepełnosprawnych). Przy wjazdach na parking zainstalowano szlabany i system do wydawania biletów parkingowych.

Dzisiaj parkomaty są nieaktywne, o czym informuje stosowny komunikat, mimo to parking został udostępniony kierowcom.

Jak informuje starostwo; system parkingowy przy ul. Drogowców  nie będzie wolny od opłat. Pierwsza godzina będzie bezpłatna, druga i każda kolejna kosztować będzie 3 zł/h, a w przypadku zgubienia biletu parkingowego, zapłacimy 30 zł. Urząd informuje o "możliwości walidacji opłaty dla klientów, którzy nie zdążą załatwić sprawy w starostwie w ciągu bezpłatnej godziny". 

Parking będzie czynny tylko w godzinach pracy starostwa.

Powiązane tematy

Komentarze (14)

 • Roman 12 sty

  No Nareszcie Brawo!!!!?? Wreszcie będą godne warunki do zarejestrowania samochodu.

  18 2 Odpowiedz
 • 13 sty

  postuluję o likwidację urzędów komunikacji
  jakoś w takim UK czy Irlandii np czegoś takiego nie ma
  kupujący nowy samochód dostaje do niego gratis tablicę rejestracyjną która temu samochodowi będzie towarzyszyć do jego 'śmierci technicznej' tym samym idąc do sklepu motoryzacyjnego i podając nr rejestracyjny kupisz właściwą pasującą do niego część
  przy sprzedaży zbywający właściciel wpisuje w dowód rejestracyjny dane nowego właściciela i odsyła do jedynego np. w Irlandii urzędu komunikacyjnego w Shannon, a nowy właściciel po tygodniu otrzymuje dowód rejestracyjny na swoje nazwisko, nawet nie ma potrzeby pisać umowy/nie ma też podatku PCC/
  tysiące osób w budżetówce mniej do wykarmienia

  12 3 Odpowiedz
 • 12 sty

  Nie będzie co rejestrować, narzucone przez UE normy emisji spalin, powodują, że auta z powodu ceny będą nieosiągalne dla przeciętnego człowieka.

  11 1 Odpowiedz
 • 12 sty

  A te bilety parkingowe płatne po ile będą?
  Urząd za nasze pieniądze i ten parking też i jeszcze może przyjdzie nam zapłacić za możliwość podjechania pod ten urząd?
  Paranoja

  12 6 Odpowiedz
 • mirek@ 12 sty

  Zajelo im to lata swietlne ale nie chwalmy dnia przed zachodem, niedlugo sie okaze ile tych stanowisko będzie i na czym beda polegac usprawnienia

  12 7 Odpowiedz

Zobacz więcej