Sułkowice

Mieszkańcy skarżyli się na słabą widoczność i przechodzenie „na czuja”. Przy ul. Partyzantów gmina przebudowała chodnik

Mieszkańcy skarżyli się na słabą widoczność i przechodzenie „na czuja”. Przy ul. Partyzantów gmina przebudowała chodnik
Rok 2022. Gmina wykonała remont chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej nr 956 na odcinku około 440 mb. Fot. urzad.sulkowice.pl

Zakończyły się prace polegające na przebudowie chodnika przy ul. Partyzantów w Sułkowicach. Trzy lata temu mieszkańcy skarżyli się na słabą widoczność w tym miejscu i przechodzenie „na czuja”

 

 „Miejscami jesteśmy skazani na zerową widoczność i przechodzenie 'na czuja'. Wszystko po to, żeby znaleźć się na chodniku po drugiej stronie”w 2019 r. pisali do nas mieszkańcy Sułkowic. Nowy burmistrz zapewniał, że gmina wystąpiła do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie z prośbą o wykonanie chodnika po drugiej stronie drogi wojewódzkiej.

Jak się bowiem okazuje ul. Partyzantów w Sułkowicach jest drogą wojewódzką. Panuje tutaj duży ruch, chodnik znajduje się po jednej ze stron, natomiast domy mieszkańców rozlokowane są po obu.

Jak informuje gmina Sułkowice; zakończyła się przebudowa chodnika przy ul. Partyzantów w Sułkowicach. „W ramach prac wykonany został remont chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej nr 956 na odcinku około 440 mb. Zadanie obejmowało roboty rozbiórkowe istniejącego chodnika, wykonanie nowej podbudowy, krawężników, ścieku przykrawężnikowego, kostki i obrzeży oraz regulację wysokościową studzienek. Zadanie realizowano we współpracy z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Wartość zadania to 260 tys. zł w tym 140 tys. zł pochodziło z wkładu własnego gminy Sułkowice".

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej