Finał 5 sezonu Ninja Warrior Polska. Sebastian Kasprzyk wpadł do wody. „Niestety koło dziś rozdało karty”

To koniec przygody Sebastiana Kasprzyka w 5. sezonie programu telewizyjnego Ninja Warrior Polska. Na drodze po główną nagrodę stanął "kołowrotek", który wyeliminował wielu zawodników. „Kolejne starty już w maju” – zapowiada

W finale piątej edycji programu „Ninja Warrior Polska” emitowanego przez telewizję Polsat, na starcie stanęło 24 zawodników - najlepsi z najlepszych po eliminacyjnych odcinkach .

Uczestnicy decydującej rywalizacji walczyli o tytuł pierwszego polskiego Ninja Warrior oraz nagrodę główną w wysokości 150 tys. zł. Dla zawodnika, który dotrze na torze dalej niż rywale, ale nie zdobędzie Góry Midoriyama przewidziano nagrodę o wartości 15 tys. zł. i tytuł Last Man Standing (Sebastian Kasprzyk zdobył go w 2021 r.). W tym roku ten tytuł po raz drugi przypadł Igorowi Fojcikowi.

Pochodzący ze Stojowic Sebastian Kasprzyk odpadł na drugiej przeszkodzie jakim był "kołowrotek". To nowa przeszkoda, która sprawiła problemu wielu zawodnikom.

„Niestety koło dziś rozdało karty. Kończę swoją przygodę w finale na drugiej przeszkodzie, która dziś nie była miła dla większości zawodników, tym bardziej dla mnie z moją ruchomością w biodrach. Cieszę się że kolejny raz stanąłem do walki z najlepszymi zawodnikami” – komentuje swój występ w mediach społecznościowych Sebastian.

Na tym nie poprzestaje. Jak zapewnia „Zaczynam intensywny okres treningowy, który będzie się składał z 2-3 jednostek treningowych dziennie. Czas zrzucić troszkę tkanki tłuszczowej i przyzwyczaić organizm do treningów poza strefą komfortu. Pierwsze starty już w maju”.

Sebastian Kasprzyk, ur. 1996 r.: Pochodzi ze Stojowic w gminie Dobczyce. Obecnie mieszka w Myślenicach, gdzie rozpoczęła się jego przygoda z biegami przeszkodowymi. W 2015 roku wystartował w pierwszej górskiej edycji Runmageddon w Myślenicach i jak mówi, zakochał się w tym sporcie. Wytężone treningi pod okiem zawodowców doprowadziły go do czołówki wśród polskich zawodników w biegach OCR. Największą popularność zdobył dzięki występom w kolejnych edycjach telewizyjnego show Polsatu „Ninja Warrior Polska”. Na co dzień zajmuje się produkcją przeszkód i akcesoriów treningowych. Od 2021 r. do jego kolekcji dołączył tytuł honorowego ambasadora gminy Dobczyce.