Kultura

Organizatorzy Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem szukają wolontariuszy

Organizatorzy Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem szukają wolontariuszy

Podczas tegorocznej edycji Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem wystąpią zespoły z Polski, Meksyku, Rumunii, Bułgarii, Bośni i Hercegowiny oraz Serbii.

Na razie organizatorzy szukają chętnych do współtworzenia tego wydarzenia. Swój udział można zgłaszać do 13 czerwca 

 

Ósma edycja Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem 2022 odbędzie się w dniach 11 do 20 lipca 2022 r. w Myślenicach (POLSKA, Małopolski). Wszyscy którzy ukończyli 16 lat i chcą wziąć udział w tegorocznej edycji Festiwalu w roli wolontariusza, mogą zgłaszać się do organizatorów tego wydarzenia.

- Jeśli jesteś gotowy na przygodę życia, a swój wakacyjny czas chcesz poświęć na zawieranie nowych znajomości, zdobywanie doświadczeń i dobrą zabawę dołącz do jednego z najważniejszych festiwali folkloru z najlepszą ekipą na świecie! Festiwal startuje 11 lipca a kończy się 20. Wolontariusze powinni pamiętać jednak o dyspozycyjności przed i po rozpoczęciu Festiwalu. Zgłoszenia wolontariuszy przyjmowane są do 13 czerwca 2022 - zapowiada Piotr Szewczyk, dyrektor festiwalu. 

Jak podkreślają organizatorzy, to - jak wolontariusze wykorzystają swoją szansę na Festiwalu, w całości zależy od nich samych. Jedni dzięki nawiązanym przyjaźniom podróżują do Meksyku, Brazylii czy Pakistanu. Inni podnoszą swoje językowe umiejętności, jeszcze inni mają dwa tygodnie wakacji w międzynarodowym towarzystwie. Każdy jednak ma swój własny wkład w coś więcej niż tylko w organizację festiwalu. To coś to budowanie pozytywnego wizerunku polski w środowisku międzynarodowym. Szczegółowe kryteria i ankieta zgłoszeniowa dostępne są na stronie: www.mokis.myslenice.pl a formularz zgłoszeniowy pod linkiem .

Wolontariat to specyficzna forma aktywności społecznej. To dobrowolna praca, którą często określa się jako non-profit, jednak bagaż doświadczeń, możliwość uczestnictwa we wspaniałych przedsięwzięciach jest cenniejsza niż jakiekolwiek inne wynagrodzenie.

Aby zostać naszym wolontariuszem musisz spełnić pewne warunki: mieć ukończone 16 lat, być dyspozycyjnym od 9 lipiec do 21 lipiec 2022 (przygotowania do Festiwalu zaczynają się na długo przed przyjazdem pierwszej grupy), wziąć udział w szkoleniu organizowanym przez zarząd Festiwalu (26 czerwca 2022) i jest to warunek konieczny. 

Znajomość języka angielskiego lub hiszpańskiego w stopniu komunikatywnym (w przypadku pilotów grup jest to warunek bezwzględny!), wypełnić formularz zgłoszeniowy 

Wolontariusze mają w dniach od 9 do 21 lipca 2022 zagwarantowany nocleg w internacie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych – Małopolska Szkoła Gościnności, całodzienne wyżywienie, umowę wolontariatu + ubezpieczenie OC i NW. 

Więcej informacji na temat wolontariatu i festiwalu można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia.  

Komentarze

Zobacz więcej