Miasto

PKS Myślenice: Wznawia kursy lokalne

PKS Myślenice: Wznawia kursy lokalne

 

PKS Myślenice: Wznowienie kursów
Zgodnie z sierpniowymi zapowiedziami, PKS Myślenice wprowadził nowy rozkład jazdy. Z lokalnych, zawieszonych z dniem 1 lipca kursów przywrócono dziesięć kursów lokalnych, mimo że PKS zapewiał o tym, że zajmować się będzie kursami dalekobieżnymi
PKS przywrócił dziesięć lokalnych połączeń do Sieprawia Brzeg, Poręby, Jasienicy, Bogdanówki, Skomielnej Czarnej, Sułkowic, Rudnika, Węglówki, Czechówki i Harbutowic. Jako powód takiego działania rzecznik PKS podaje brak zainteresowania przejęcia tras lokalnych przez innych przewoźników.
„(…) Aby zachęcić naszą niedawną konkurencję do większej aktywności, PKS – Myślenice postanowił, że od 1 lipca rezygnuje z obsługi komunikacyjnej lokalnych tras” – pod koniec czerwca informowała spółka w liście otwartym do klientów http://miasto-info.pl/myslenice/2734,pks-myslenice-od-1-lipca-odwoluje-wszystkie-kursy-lokalne.html . Rzecznik PKS Bogumił Makowski tłumaczył, że ten ruch to wynik obietnicy jaką prezes PKS Myślenice Michał Kik złożył prywatnym przewoźnikom. Mieli oni przejąć obsługę lokalnych kursów. Z dalszej części listu http://www.pksmyslenice.pl/aktualnosci,pokaz,56,do-klientow-pks-myslenice można było dowiedzieć się, że: „(…) PKS – Myślenice jako administrator nowego dworca będzie pilnował, aby wszystkie pojazdy odjeżdżały z niego punktualnie. (…) W zakresie transportu publicznego będziemy zajmować się obsługą tras dalekobieżnych, przewozami zleconymi i okazjonalnymi".
Tym czasem od 1 sierpnia wygasła umowa dzierżawy placu przy ul. Słowackiego, gdzie przez kilka ostatnich lat znajdował się dworzec busów. Prywatni przewoźnicy starali się zorganizować przystanek początkowy na placu należącym do Kongregacji Kupieckiej (ul. Słoneczna, najbliższe sąsiedztwo z Galerią Dekada i dworcem PKS), jednak burmistrz Maciej Ostrowski twierdził, że nie jest to możliwe i nie pozwala na to plan zagospodarowania tego terenu http://miasto-info.pl/myslenice/2751,maciej-ostrowski-organizowanie-przystankow-na-dzialce-kongregacji-nie-jest-mozliwe.html . Przewoźnicy odrzucili ofertę PKS, na mocy której mieliby płacić 2 zł za wjazd na dworzec http://miasto-info.pl/myslenice/2808,pks-proponuje-przewoznikom-2-zl-za-wjazd-na-dworzec.html . W dniu 1 sierpnia prywatni przewoźnicy rozpoczęli protest http://miasto-info.pl/myslenice/2828,myslenice-prywatni-przewoznicy-rozpoczeli-strajk.html . Przez kilka godzin w zwartym kordonie jeździło przez miasto kilkadziesiąt busów, a kursy w ten dzień były zawieszone.
W konsekwencji starosta Józef Tomal wydał odstępstwo od warunków dotyczących pozwoleń, na mocy którego do końca września na terenie placu będzie mógł odbywać się prywatny transport http://miasto-info.pl/myslenice/2870,busy-przy-ul-slonecznej-do-konca-wrzesnia.html . Powstały tutaj tablice z rozkładem jazdy i dwa zadaszone przystanki. Z placu przy ul. Słonecznej busy mogą odjeżdżać do końca września. Wciąż nie jest pewne jak będzie wyglądać komunikacja od 1 października.

PKS Myślenice wprowadził nowy rozkład jazdy, pomimo czerwcowych zapewnień o tym, że zajmować się będzie administracją nowego dworca i kursami dalekobieżnymi

PKS przywrócił dziesięć lokalnych połączeń do Sieprawia Brzeg, Poręby, Jasienicy, Bogdanówki, Skomielnej Czarnej, Sułkowic, Rudnika, Węglówki, Czechówki i Harbutowic. Jako powód takiego działania rzecznik PKS podaje brak zainteresowania przejęcia tras lokalnych przez innych przewoźników.

„(…) Aby zachęcić naszą niedawną konkurencję do większej aktywności, PKS – Myślenice postanowił, że od 1 lipca rezygnuje z obsługi komunikacyjnej lokalnych tras” – pod koniec czerwca informowała spółka w liście otwartym do klientów. Rzecznik PKS Bogumił Makowski tłumaczył, że ten ruch to wynik obietnicy jaką prezes PKS Myślenice Michał Kik złożył prywatnym przewoźnikom. Mieli oni przejąć obsługę lokalnych kursów. Z dalszej części listu można było dowiedzieć się, że: „(…) PKS – Myślenice jako administrator nowego dworca będzie pilnował, aby wszystkie pojazdy odjeżdżały z niego punktualnie. (…) W zakresie transportu publicznego będziemy zajmować się obsługą tras dalekobieżnych, przewozami zleconymi i okazjonalnymi".

Tym czasem od 1 sierpnia wygasła umowa dzierżawy placu przy ul. Słowackiego, gdzie przez kilka ostatnich lat znajdował się dworzec busów. Prywatni przewoźnicy starali się zorganizować przystanek początkowy na placu należącym do Kongregacji Kupieckiej (ul. Słoneczna, najbliższe sąsiedztwo z Galerią Dekada i dworcem PKS), jednak burmistrz Maciej Ostrowski twierdził, że nie jest to możliwe i nie pozwala na to plan zagospodarowania tego terenu. Przewoźnicy odrzucili ofertę PKS, na mocy której mieliby płacić 2 zł za wjazd na dworzec. W dniu 1 sierpnia prywatni przewoźnicy rozpoczęli protest. Przez kilka godzin w zwartym kordonie jeździło przez miasto kilkadziesiąt busów, a kursy w ten dzień były zawieszone.

W konsekwencji starosta Józef Tomal wydał odstępstwo od warunków dotyczących pozwoleń, na mocy którego do końca września na terenie placu będzie mógł odbywać się prywatny transport. Powstały tutaj tablice z rozkładem jazdy i dwa zadaszone przystanki. Z placu przy ul. Słonecznej busy mogą odjeżdżać do końca września. Wciąż nie jest pewne jak będzie wyglądać komunikacja od 1 października.

 

Powiązane tematy

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem
Miasto 88

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem

Po nowym roku prywatni przewoźnicy podnieśli ceny za przejazd na większości linii - alarmujecie w jednym z tematów na forum. To kolejna podwyżka w przeciągu ostatnich miesięcy

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  Jeśli PKS robi co chce na rynku lokalnej komunikacji, zawiesza ... wznawia, zawiesza ... wznawia kursy kiedy i jak chce to pytam się burmistrza jaki jest to porządek w tych Myślenicach ?

  Na siłę, próbuje się zniszczyć busy - likwidując dworzec na Słowackiego a pozostałości tras po PKS zostawia się busom (oczywiście te kursy nie rentowne).

  Do tego chce się od nich characz za korzystanie z prywatnego (właścicielem jest Koźmiński nie gmina) dworca autobusowego zarządzanego właśnie przez PKS.

  Traktuje się ludzi jak bydło. Raz tak, za chwilę inaczej.
  Autobus do Krakowa PKS Grup miał jechać - nie jedzie. ISTNE JAJA.

  33 13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  częściowo to dobrze, że wznowił, jest to drobne uzupełnienie między kursami busów, które są wiecznie pełne

  17 16 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  Jak to nie wiadomo jak będzie wyglądać komunikacja od 1 paździrnika.
  BURDEL I JESZCZE RAZ BURDEL.
  Żarty z ludzi sobie robią.

  Ktoś tu chyba zmysły postradał.

  Drodzy podróżujący PKSem, proszę być ostrożnym ponieważ nie znamy dnia i godziny kiedy PKS zmieni po raz kolejny zdanie i zawiesi/odwiesi kolejne kursy.

  TO SIĘ NAZYWA LOTERIA.

  31 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  Zaraz pewnie pojawi się PODZIEMIE :-)
  Ma mało czasu bo o 15:30 zamykają urząd.

  17 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  [quote=gość: Śmiech na sali] Zaraz pewnie pojawi się PODZIEMIE :-)
  Ma mało czasu bo o 15:30 zamykają urząd. [/quote]

  w poniedziałki jest do 17 :)

  pks jest niepowaznym partnerem do interesow. obiecywali busiarzom 2 zl za wjazd. teraz sie juz nie dziwie ze odmowili, skoro co kilka tygodni w tej firmie zmienia sie zdanie. skoro obiecuje sie zejscie z kursow a potem na nie wraca to tak samo byloby pewnie z placeniem za wjazd. nie podoba mi sie standard i sposob pracy busiarzy, ale ludzie z krakowa w godzinach wieczornych nie ma jak wrocic. niech ktos wreszcie to uporzadkuje, bo w myslenicach pracy nie znajdziesz a jak ja znajdziesz w krakowie to i tak nie masz jak z niej wrocic...

  19 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  No to 1 października czeka nas kolejna odsłona konfliktu OSTROWSKI kontra BUSIARZE i MIESZKAŃCY GMINY MYŚLENICE.

  26 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  Dla przypomnienia:
  URZĘDNIK (Służba cywilna) – zespół urzędników administracji rządowej w Polsce. Służba cywilna działa w celu zapewnienia zawodowego, rzetelnego, bezstronnego i politycznie neutralnego wykonywania zadań państwa w urzędach administracji rządowej.

  A PONIEWAŻ KTOŚ POSIADA DZIAŁKI KOŁO DEKADY, NALEŻY PRZENIEŚĆ TAM KOMUNIKACJĘ ABY WZROSŁA JEJ WARTOŚĆ, CZY TAK ?

  To się nazywa prywatny folwark. Kogo wybraliście ludzie !!!

  21 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  2 zł za wjazd na dworzec z zaznaczonym punktem w umowie, że cena może w przyszłości ulec zmianie. Już ja widzę te 2 zł. Decyzja pewna i długofalowa jak wszystkie decyzje PKS.

  Trzeba kupować samochody, drodzy Mieszkańcy. W końcu mamy nowy, piękny parking z dogodną lokalizacją.

  21 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  [quote=gość: SKANDAL] ale ludzie z krakowa w godzinach wieczornych nie ma jak wrocic. niech ktos wreszcie to uporzadkuje, bo w myslenicach pracy nie znajdziesz a jak ja znajdziesz w krakowie to i tak nie masz jak z niej wrocic... [/quote]

  w pełni się zgadzam z tym zdaniem busiarze nie kwapią się do wieczornych kursów, a PKS Nowy Targ ma chore ceny 6zł kurs z Borku do M-ic na dodatek jedzie tylko na dworzec. Nikt tu nie myśli o klientach i ich potrzebach.

  19 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  PKS realizuje swój plan punkt po punkcie....

  14 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  [quote=gość: vorloh] PKS realizuje swój plan punkt po punkcie.... [/quote]

  Myślę, że chodzi o kogoś innego i prywatny interes.

  19 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  [quote=gość: MO!] Dla przypomnienia:
  URZĘDNIK (Służba cywilna) – zespół urzędników administracji rządowej w Polsce. Służba cywilna działa w celu zapewnienia zawodowego, rzetelnego, bezstronnego i politycznie neutralnego wykonywania zadań państwa w urzędach administracji rządowej.
  [/quote]

  urzędnikom samorządowym do służby cywilnej daaaaaaaleko ;)

  16 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  spojrzcie na liste artykulow pod tym tekstem. ona dopiero obrazuje jak ta sprawa dlugo sie ciagnie

  19 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  Jeśli ktoś z PKS'u czyta ten komentarz to zajmijcie się panowie rozkładem jazdy bo ten z 1 września jest nieadekwatny do tego co obecnie kursuje! Poza tym są tam tylko wyjazdy z dworca z Myślenic a nie ma odjazdów z miejscowości do których autobusy kursują. Wyszukiwarka połączeń również nie działa.

  17 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  pks daje mocny przekaz, by nie robić z nim interesów, za komuny byłoby to zupełnie normalne, jednak w dzisiejszych czasach? ...

  24 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  [quote=gość: rzczarowany klient] 6zł kurs z Borku do M-ic na dodatek jedzie tylko na dworzec. [/quote]

  No tak... a Ty chciałeś, żeby Cię za 6zl pod same drzwi domu zawiózł, faktycznie ten PKS nie jest easy dla klientów...

  8 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  [quote=gość: felek] gość: rzczarowany klient napisał/a: 6zł kurs z Borku do M-ic na dodatek jedzie tylko na dworzec.

  No tak... a Ty chciałeś, żeby Cię za 6zl pod same drzwi domu zawiózł, faktycznie ten PKS nie jest easy dla klientów... [/quote]

  6 zł za tak krótki dystans? chyba zwariowali... w busach syf scisk gorac i szalona jazda, a autobusy znowu winduja ceny

  3 11 Odpowiedz
 • Merdox 5 wrz 2011

  PKS zawiesił kursy lokalne - płacz i larum. Busiarze nie zainteresowani kursami lokalnymi, PKS je uruchamia, żeby ludzie mieli jak dojechać do pracy / szkoły - płacz i larum. Echh....

  11 12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  PKS jest jak PO NIETYKALNY,robią co chcą i nie ma na nich żadnej siły.Kontrole ich nie ruszają ani ITD o czas pracy kierowców, ani Urząd Marszałkowski o niesłuszne dotacje,ani urzędy wydające zezwolenia o wykonywane kursy czy są zgodne z zezwoleniami a pan rzecznik opowiada ćmoje boje.
  CZY W POLSCE ISTNIEJE RÓWNE PRAWO DLA WSZYSTKICH CZY SĄ JAKIEŚ WYJĄTKI NP. PKS GRUPA .
  Kiedy służby skończą z MPK Łódź to może zajmą się PKSem.
  PS.Panie rzeczniku MPK tak na marginesie jak tam prezes i jego prawa ręka J.M???
  Może o tym pan opowie a nie o tym jak to super wychodzicie na przeciw oczekiwaniom pasażerów.

  13 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  [quote=Merdox] PKS zawiesił kursy lokalne - płacz i larum. Busiarze nie zainteresowani kursami lokalnymi, PKS je uruchamia, żeby ludzie mieli jak dojechać do pracy / szkoły - płacz i larum. Echh.... [/quote]

  tu nie o to chodzi czlowieku. widac ze nie ejstes na biezaco w temacie. polecam lekture tych wszystkich tekstow pod artykulem

  10 3 Odpowiedz
 • Merdox 5 wrz 2011

  [quote=gość: co?] Merdox napisał/a: PKS zawiesił kursy lokalne - płacz i larum. Busiarze nie zainteresowani kursami lokalnymi, PKS je uruchamia, żeby ludzie mieli jak dojechać do pracy / szkoły - płacz i larum. Echh....

  tu nie o to chodzi czlowieku. widac ze nie ejstes na biezaco w temacie. polecam lekture tych wszystkich tekstow pod artykulem [/quote]
  Oświeć mnie więc proszę... o co zatem chodzi?

  3 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  Szczyt hipokryzji w wykonaniu PKS,zawiesili na wakacje kursy bo były nie rentowne a teraz mówią że wchodzą na nie bo busiarze nie wywiązali się z obowiązków.Przywrócone kursy są głównie KURSAMI KTÓRYMI JEŹDZIŁA MŁODZIEŻ DO SZKÓŁ więc po co busiarze mieli je wykonywać?
  Oni są w stanie tylko przywrócić stare kursy bo nowych w tej firmie nie ma kto ułożyć,widzę że przywrócili kurs do Węglówki czyli dalej po staremu .W każdej normalnej firmie człowiek prowadzący działalność konkurencyjną dla pracodawcy wyleciałby na zbity pysk ale nie w PKS????

  18 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  [quote=Merdox] Oświeć mnie więc proszę... o co zatem chodzi? [/quote]

  tak jak napisałem - zapraszam do lektury. nie mam zamiaru sie z Toba tutaj wykłócać. poczytaj i sam wyciągnij wnioski

  9 2 Odpowiedz
 • Merdox 5 wrz 2011

  [quote=gość: co?] Merdox napisał/a: Oświeć mnie więc proszę... o co zatem chodzi?

  tak jak napisałem - zapraszam do lektury. nie mam zamiaru sie z Toba tutaj wykłócać. poczytaj i sam wyciągnij wnioski [/quote]
  Czytałem... dziękuję za odpowiedź.

  6 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  Bo w PKS Grupa nie chodzi o przewóz ludzi :)
  I jeszcze należą się im brawa za świetne elektroniczne tablice z rozkładem jazdy... Czy sobota czy niedziela czy poniedziałek - wyświetlają ten sam rozkład jazdy, bez informacji w jakie dni kursuje dany autobus.. DRAMAT! - Nie dajcie się na to naciąć ... A gdy zadzwonimy z pytaniem, dlaczego siedzę pół godziny na dworcu i autobusu jak nie było tak nie ma.. Pan dyspozytor odpowie Ci grzecznie że autobus jeździ od pon-piątku a rozkład leci komputerowo i "nie mamy na to wpływu" TO JA SIĘ PYTAM.. Czy Ci ludzię są k***a poważni ??

  23 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  Aha.. Zapomniałem dodać - Oczywiście w okienku z informacją NIGDY nikogo nie ma.

  21 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  [quote=gość: :)) :))]CZY W POLSCE ISTNIEJE RÓWNE PRAWO DLA WSZYSTKICH CZY SĄ JAKIEŚ WYJĄTKI[/quote]
  odpowiedź na to pytanie jest tak oczywista, jak oczywiste jest że gdyby Twój bliski zginął w wypadku lotniczym "na służbie dla ojczyzny" to dostałbyś z tego tytułu 250 tysięcy złotych, nie wiadomo z jakiego tytułu, bynajmniej nie z ubezpieczenia ;)

  13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  OSTROWSKI DO DYMISJI
  KIK DO DYMISJI
  PKS DO ROZWIĄZANIA I ODDAĆ UDZIAŁY PRACOWNIKOM
  SKOŃCZYĆ Z TĄ HIPOKRYZJĄ W MYŚLENICACH

  22 11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  [quote=gość: ufo] OSTROWSKI DO DYMISJIKIK DO DYMISJIPKS DO ROZWIĄZANIA I ODDAĆ UDZIAŁY PRACOWNIKOMSKOŃCZYĆ Z TĄ HIPOKRYZJĄ W MYŚLENICACH [/quote]
  Popieram

  16 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  Cytat "PKS DO ROZWIĄZANIA I ODDAĆ UDZIAŁY PRACOWNIKOM"
  To raczej nie możliwe,PKS Myślenice w którym pracownicy mają udziały praktycznie nie istnieje,teren przy Przemysłowej należy do N.Targu i pracownicy też są na etatach w N. Targu więc tym bardziej powinno dziwić TAK WIELKIE POPARCIE BURMISTRZA DLA PKS.Czy to nie dziwne że popiera firmę która ma gdzieś miejscowych pasażerów i pracowników,sprzedała cały majątek jaki miała i dalej kpi sobie z wszystkich?
  Co jest powodem tak wielkiej miłości władzy do tej firmy ?
  Czy za tym wszystkim nie stoi pewna firma doradcza?

  16 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  busiarze na busa! mamy was gdzieś bedziemy jezdzić tym czym nam sie chce

  6 13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  [quote=gość: ufo] OSTROWSKI DO DYMISJI
  KIK DO DYMISJI
  PKS DO ROZWIĄZANIA I ODDAĆ UDZIAŁY PRACOWNIKOM
  SKOŃCZYĆ Z TĄ HIPOKRYZJĄ W MYŚLENICACH [/quote]

  Wszyscy wrzeszczą ale jakoś nikt się nie odważy podjechać z taczką pod Urząd.

  17 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  A jak rada uchwali że obywatele mają jeździć tylko PKSem?
  "Folwark zwierzęcy" Orwella.

  17 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  Spokojnie. O października będą busy i to znacznie lepsze. Będą nowe umowy i koncesje z firmami dla których nic nie będzie problemem, co jest dla tych.
  Nie ma się co szarpać i nerwów strzępić. Jest tyle chętnych firm na wywiązywanie się z obowiązków urzędu, że nawet sobie nie wyobrażacie. Wszystko będzie OK. Buzy wreszcie wszystkie będą na dworcu, będą jeździć po przystankach w mieście. Wszyscy będą zadowoleni - sami zobaczycie. Poczekajcie jeszcze tylko ten miesiąc.

  10 15 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  [quote=gość: tom] pks daje mocny przekaz, by nie robić z nim interesów, za komuny byłoby to zupełnie normalne, jednak w dzisiejszych czasach? ... [/quote]
  Nawet za komuny PKS lepiej funkcjonował niż teraz, pamiętam z dzieciństwa jak wraz z rodzicami kupowało się bilety w kiosku na dworcu szło się na stanowisko, autobus podjeżdżał wsiadało się i w drogę. Teraz nie wiadomo gdzie, kto i czy w ogóle pojedzie i za ile.

  16 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  [quote=gość: rzczarowany klient]
  Nawet za komuny PKS lepiej funkcjonował niż teraz, pamiętam z dzieciństwa jak wraz z rodzicami kupowało się bilety w kiosku na dworcu szło się na stanowisko, autobus podjeżdżał wsiadało się i w drogę. Teraz nie wiadomo gdzie, kto i czy w ogóle pojedzie i za ile. [/quote]
  Teraz jadąc busem nigdy nie jest się pewnym czy się dojedzie na miejsce, ile razy słyszałam o przeładowanych busach na zakopiance które zatrzymuje policja, a kierowca każe połowie opuścić samochód by móc kontynuować jazdę dalej, już z mandatem?
  Za komuny przynajmniej jak wsiadłeś to cię nie wywalili w połowie drogi, nie oddając pieniędzy za niezrealizowany kurs.

  6 11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  [quote=gość: Kramer] Spokojnie. O października będą busy i to znacznie lepsze. Będą nowe umowy i koncesje z firmami dla których nic nie będzie problemem, co jest dla tych.
  Nie ma się co szarpać i nerwów strzępić. Jest tyle chętnych firm na wywiązywanie się z obowiązków urzędu, że nawet sobie nie wyobrażacie. Wszystko będzie OK. Buzy wreszcie wszystkie będą na dworcu, będą jeździć po przystankach w mieście. Wszyscy będą zadowoleni - sami zobaczycie. Poczekajcie jeszcze tylko ten miesiąc. [/quote]
  Co to znaczy że busy będą jeździć po przystankach w mieście? Na przystankach mają stać pasażerowie !!! czyżby to była wypowiedz kompetentnych urzędników , z tekstu tak wynika!! to nie pierwszy raz !!!!

  11 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  [quote=gość: nagietek]
  Co to znaczy że busy będą jeździć po przystankach w mieście? Na przystankach mają stać pasażerowie !!! czyżby to była wypowiedz kompetentnych urzędników , z tekstu tak wynika!! to nie pierwszy raz !!!! [/quote]
  W skład przystanku wchodzi miejsca dla pojazdu (zatrzymania i postoju ) i miejsca dla pasażera - resztę sobie sam dopowiedz.
  Widać że busiarz - bo kto inny w ten sposób rozumuje :lol:

  9 12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  Brawo kramer , trzymam cię za słowo , bo na razie to w Bangladeszu jest lepsza komunikacja niż w Myślenicach .

  7 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  [quote=gość: Kramer] gość: nagietek napisał/a:
  Co to znaczy że busy będą jeździć po przystankach w mieście? Na przystankach mają stać pasażerowie !!! czyżby to była wypowiedz kompetentnych urzędników , z tekstu tak wynika!! to nie pierwszy raz !!!!
  W skład przystanku wchodzi miejsca dla pojazdu (zatrzymania i postoju ) i miejsca dla pasażera - resztę sobie sam dopowiedz.
  Widać że busiarz - bo kto inny w ten sposób rozumuje :lol: [/quote]
  Więc napisz, że na przystankach będą się zatrzymywać busy !!! a nie , że busy będą jeździć po przystankach !! widać żeś urzędas !!!!

  10 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  [quote=gość: smok] Brawo kramer , trzymam cię za słowo , bo na razie to w Bangladeszu jest lepsza komunikacja niż w Myślenicach . [/quote]

  W Bangladeszu busiarzom nie wydaje się że mogą rządzić i być ponad władzą. Już niedługo podobnie będzie w Myślenicach, trzeba tylko przemówić do rozsądku tym którym wydaje się że są ponad prawem.

  8 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  kramer - "trzeba tylko przemówić do rozsądku tym którym wydaje się że są ponad prawem."

  masz na mysli władze Myslenic? Popieram! pokażmy im, że nie są ponad prawem (PKS, Wysypisko itp. itd. )

  11 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  [quote=gość: Miszcz] kramer - "trzeba tylko przemówić do rozsądku tym którym wydaje się że są ponad prawem."

  masz na mysli władze Myslenic? Popieram! pokażmy im, że nie są ponad prawem (PKS, Wysypisko itp. itd. ) [/quote]
  pozwole sobie dodac do listy plac na slowackiego gmina nadal nie zarabia 120tys.roczni to dla o mala kasa lepiej nic nie zarobic

  9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  Kramer napisał : W skład przystanku wchodzi miejsca dla pojazdu (zatrzymania i postoju ) i miejsca dla pasażera - resztę sobie sam dopowiedz.
  Widać że busiarz - bo kto inny w ten sposób rozumuje :lol:

  To już nie będzie służył do ZAŁADUNKU I WYŁADUNKU?
  Szybko zmieniacie decyzje ale to u WAS normalka bo jeszcze nic dobrego nie zostało zrobione.

  7 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  PAMIĘTAJMY ,ŻE RZECZ SIĘ TYCZY I TU CYT:'' ZAŁADUNKU I ROZŁADUNKU ''WYBORCÓW O , KTÓRYCH TAK mACIUSIA ZABIEGAŁA. bueheheheh a moze by tak barkami rabą i motolotniami pomiedzy wzgorzami ??

  5 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  Nienormalne te Wasze wypowiedzi.To dobrze że PKS kursuje.Nie będą się tak panoszyć busiarze i robić co chcą.W końcu ktoś musi utrzeć im nosa bo oni nawet między sobą się kłócą.

  10 11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  [quote=gość: lol]

  To już nie będzie służył do ZAŁADUNKU I WYŁADUNKU?
  Szybko zmieniacie decyzje ale to u WAS normalka bo jeszcze nic dobrego nie zostało zrobione. [/quote]

  Załadunek i wyładunek to dotyczył PKS. W przypadku dotychczasowych busów raczej jest to Dopchanie i Wywalenie pasażerów.

  Miszcz - Władze Myślenic są Prawem więc ie mogą być ponad prawem. A to wysypisko jeszcze wam nie obrzydło? Jak się nie ma innych argumentów to co zostaje - wysypisko i Baraki w Jaworniku. www.zal.pl

  10 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  [quote=gość: Kramer]
  Miszcz - Władze Myślenic są Prawem [/quote]

  Panu już dziękuję.

  (drodzy Myśleniczanie - mimo trollowania forum przez Kramera i spółkę apeluję aby nadal konsekwentnie wymieniać się tutaj informacjami czy też poglądami oraz kulturalnie spierać w ważnych dla nas kwestiach. Proponuję na niektóre absurdalne posty po prostu nie zwracać uwagi w dyskusji.)

  4 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  czy aby Kremer miał coś spólnego z Podziemie?
  Wszystko na to wskazuje.
  Aczkolwiek może się mylę...

  6 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  Osa napisał: Nie wiem i nie rozumiem.
  PKS Myślenice czy może PKS grupa w ostatnich dniach uruchomiła kursy w różnym kierunku w tym do Krakowa.

  Tyko… gdzie o tych kursach można otrzymać informacje? Kolega mówił że jeździ z Krakowa pewnym kursem. Ja czekałem na ten kurs na dworcu RDA Kraków i nic takiego nie odjechało. Zadzwoniłem do kolegi, że wprowadza mnie w błąd, a on mi mówi, że właśnie tym kursem jedzie do Myślenic. To skąd odjeżdża ten autobus i rozpoczyna kurs z Krakowa do Myślenic? Czy PKS Myślenice oszczędza za wjazd na RDA w Krakowie, a w Myślenicach prowadzi politykę inną w stosunku do przewoźników z konkurencji? A tak w ogóle czy ktoś sprawdził, czy PKS Myślenice posiada aktualne zezwolenia na prowadzenie komunikacji w gminie i w powiecie od dnia wznowienia przez nich kursów?

  Innym razem czekałem na autobus na dworcu w Myślenicach do Krakowa o godz 10.25. Czekam a tu podjeżdża autobus z tabliczką Siepraw Brzeg i kierowca informuje, że nie jedzie do Krakowa tylko do Sieprawia Brzegu o godz. 10.25. Tak więc o tej same godzinie mają odjazdy dwa autobusy z tym, że jeden jest na rozkładzie a drugiego niema. Nie mogę sobie wyobrazić jak będzie prowadzona komunikacja gdy na dworzec w Myślenicach przejdą busy? Już przy tej znikomej ilości kursów jest chaos a co dopiero gdyby……
  Rozmawiałem z kierowcami, którzy jeżdżą autobusami przelotowymi przez Myślenice i dowidziałem się, że ich firmy ubiegają się o pozwolenie na zatrzymywanie się nie na dworcu, a na przystanku koło wiaduktu. Tak więc mamy pseudo dworzec a jak nas omijali tak nas dalej będą omijali.

  Komu należy podziękować za taka super komunikację dla mieszkańców?

  TO TY SIĘ JESZCZE PYTASZ KOMU PODZIĘKOWAĆ?

  10 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  [quote=gość: SKANDAL] gość: Śmiech na sali napisał/a: Zaraz pewnie pojawi się PODZIEMIE :-)
  Ma mało czasu bo o 15:30 zamykają urząd.

  w poniedziałki jest do 17 :)

  pks jest niepowaznym partnerem do interesow. obiecywali
  busiarzom 2 zl za wjazd. teraz sie juz nie dziwie ze odmowili, skoro co kilka tygodni w tej firmie zmienia sie zdanie. skoro obiecuje sie zejscie z kursow a potem na nie wraca to tak samo
  byloby pewnie z placeniem za wjazd. nie podoba mi sie standard i sposob pracy busiarzy, ale ludzie z krakowa w godzinach
  wieczornych nie ma jak wrocic. niech ktos wreszcie to
  uporzadkuje, bo w myslenicach pracy nie znajdziesz a jak ja
  znajdziesz w krakowie to i tak nie masz jak z niej wrocic...
  [/quote]
  eeee tam wy tylko marudzic umiecie ...... jak chcesz to zawsze znajdziesz prace i to nawet dobrze płatna;)

  3 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  a moim zdaniem to busiaże robią co chcą kiedy i jak chcą....
  pks jest przynajmniej bezpieczny, wygodny i może być tańszy a czy nie oto chodzi klijentą??
  coraz częściej wydaje mi się, że przeciwnicy pks-u tak naprawde nie kożystają z przewożników i nie mają pojęcia o czym tak naprawde piszą...

  11 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  [quote=gość: ChodnikowyObserwator] gość: Kramer napisał/a:
  Miszcz - Władze Myślenic są Prawem

  Panu już dziękuję.

  [/quote]
  Tak właśnie jest - władze Myślenic ustalają kto i kiedy dostanie zezwolenie i koncesję, więc się nie odzywaj jak tego nie wiesz. Mają prawo do wszelkich posunięć w związku z komunikacją lokalną (gminną) i możesz im naskoczyć ze swoimi teoriami.
  A nazywanie kogoś trollem udowadnia mi tylko że rozmawiam z NIKIM. Jak się nie ma rzeczowych argumentów to najlepiej nazwać kogoś nienormalnym lub trollem - jest to stary sposób ukrywania swoich braków w dialogu.

  8 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  Walą mnie wasze słowne przepychanki odnośnie MO i busiarzy.

  Ja się tylko grzecznie pytam gdzie można znaleźć aktualny rozkład jazdy! Bo mamy 5 dzień września, a to co jest na stronie PKS'u nijak nie pokrywa się z tym co jeździ po drogach.

  Dziękuje, dobranoc

  14 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  [quote=gość: ChodnikowyObserwator] gość: Kramer napisał/a:Miszcz - Władze Myślenic są Prawem Panu już dziękuję.(drodzy Myśleniczanie - mimo trollowania forum przez Kramera i spółkę apeluję aby nadal konsekwentnie wymieniać się tutaj informacjami czy też poglądami oraz kulturalnie spierać w ważnych dla nas kwestiach. Proponuję na niektóre absurdalne posty po prostu nie zwracać uwagi w dyskusji.) [/quote]

  Popieram

  4 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  są[quote=gość: Kramer]
  Tak właśnie jest - władze Myślenic ustalają kto i kiedy dostanie zezwolenie i koncesję, więc się nie odzywaj jak tego nie wiesz.
  Mają prawo do wszelkich posunięć w związku z komunikacją lokalną (gminną) i możesz im naskoczyć ze swoimi teoriami. [/quote]

  Prawo jest jedno. Władza wykonawcza może posługiwać się nim i podejmować decyzje do których jest przez nie uprawniona, postępując w jego ramach. Nie może ich przekraczać. To Twoje powyższe wypowiedzi sugerują że organy władzy w Myślenicach robią co chcą, same ustanawiają swoje Prawo, nie muszę się z nikim liczyć. Rozumiem że jesteś bardzo pewny tego, jaki będzie dalszy rozwój sytuacji - opisujesz to zresztą tu i na forum. Myślę że z tym większym zaciekawieniem będziemy śledzić przebieg sytuacji. Może będzie tak jak to opisujesz. Może będzie tak jak np. ja bym wolał, żeby wszystko było przejrzyste i korzystne dla mieszkańców, miasta, przedsiębiorców. A może życie nas wszystkich zaskoczy.

  9 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2011

  Tak źle i tak niedobrze...
  Poczytajcie i wspomnijcie co pisaliście gdy PKS wstrzymał kursy:
  http://miasto-info.pl/myslenice/2734,pks-myslenice-od-1-lipca-odwoluje-wszystkie-kursy-lokalne.html

  Czy przypadkiem nie przeczycie samym sobie ?

  6 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 wrz 2011

  [quote=gość: osiedlowiec] Tak źle i tak niedobrze...
  Poczytajcie i wspomnijcie co pisaliście gdy PKS wstrzymał kursy:
  http://miasto-info.pl/myslenice/2734,pks-myslenice-od-1-lipca-odwoluje-wszystkie-kursy-lokalne.html

  Czy przypadkiem nie przeczycie samym sobie ? [/quote]
  [quote=gość: osiedlowiec] Tak źle i tak niedobrze...
  Poczytajcie i wspomnijcie co pisaliście gdy PKS wstrzymał kursy:
  http://miasto-info.pl/myslenice/2734,pks-myslenice-od-1-lipca-odwoluje-wszystkie-kursy-lokalne.html

  Czy przypadkiem nie przeczycie samym sobie ? [/quote]

  To nic nowego! Takich sytuacji jest tu dziesiątki.
  Krzykacze mają to do siebie że każda z dwóch możliwych opcji wyjścia z każdej sytuacji jest negowana i opluwana. Dla takich Trolli forumowych nie ma opcji dobrej, każda jest zła i za do każdej dolepią słowa MO musi odejść.
  Taka to banda, że jej nie zadowoli NIC, muszą pokrzyczeć, ponazywać innych trollami, ale jak widać JEDYNIE w SWOIM ZACISZU DOMOWYM, przy komputerkach, bo już na ŻYWO - GĘBY NA KŁÓDKĘ i granie INTELIGENTA, gdy PRZEKUPY w pełnej krasie :lol:
  Przyjedźcie może Kacapy z tą taczką pod zegar, a nie pitolcie z ukrycia. Twardziele z Bożej Łachy :) Śmieszność i żal.

  5 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 wrz 2011

  http://www.abc.com.pl/serwis/du/2011/0013.htm

  Warto przeczytać dokładniej Art 12, 15, zresztą cały rozdział 3, art46 i wiele innych, bo są w nich rzeczy które wiele wyjaśniają i tłumaczą dlaczego MO postępuje tak a nie inaczej. Z tego gadania tutaj i przekrzykiwania się jest wielkie g..o, bo jak widać racja jest tam gdzie ją opisano.

  4 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 wrz 2011

  "Taka to banda, że jej nie zadowoli NIC, muszą pokrzyczeć, ponazywać innych trollami, ale jak widać JEDYNIE w SWOIM ZACISZU DOMOWYM, przy komputerkach, bo już na ŻYWO - GĘBY NA KŁÓDKĘ i granie INTELIGENTA, gdy PRZEKUPY w pełnej krasie :lol:"
  Widać nikt nie chce stracić pracy ani być włóczony po sądach .
  Ludzie którzy zawdzięczają stanowiska nie swoim kwalifikacjom ale przychylności władzy,układom powiązaniom rodzinnym będą bronić tej władzy do upadłego,przecież przykro byłoby wrócić do zawodu kanara czy kierowcy???
  Mówienie o przestrzeganiu prawa jest jawną kpiną z tego preawa,jedni mogą wszystko a innym z byle powodu odmawia
  się czegokolwiek.
  JAK TO JEST NAWIĄZUJĄC DO TEMATU BUSÓW ŻE JEDNI MOGĄ ODJEŻDŻAĆ ZE STACJI BP GDZIE NIE MA WARUNKÓW A INNYM ZABRANIA SIĘ ODJEŻDŻAĆ Z PLACU KUPCÓW GDZIE WARUNKI SĄ O NIEBO LEPSZE OD TYCH KTÓRE STWORZYŁA GMINA NA POPRZEDNIM PLACU???
  Są równi i równiejsi?

  11 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 wrz 2011

  Wystarczyło tylko wcześniej zakupić prywatną posesję i zrobić z niej plac, ale po co się wysilać, inwestować, jak przecież IM się należy. To jest kpina, zero inwestycji, zero własnego wkładu, ale wymagania z kosmosu, bo IM należy i nikt nie ma nad ich poczynaniami władzy, bo niby jakim prawem, ale jak prawo (co można było wyczytać z linku powyżej) jest nie po ich myśli to trzeba podnieść larum i krzyczeć o niesprawiedliwościach. Jak w tym przypadku chcesz wspominać o współpracy?
  Napisz mi co busiarze chcieli dać, jak chcieli pomóc, na jakie ustępstwa byli gotowi? Zero. Same wymagania i oskarżenia. Mącenie ludziom w głowach nieprawdziwymi faktami. tak wyobrażasz sobie rozmowę w celu dogadania się ?
  jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie - i wszystko na temat.

  5 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 wrz 2011

  [quote=gość: pele] Walą mnie wasze słowne przepychanki odnośnie MO i busiarzy.

  Ja się tylko grzecznie pytam gdzie można znaleźć aktualny rozkład jazdy! Bo mamy 5 dzień września, a to co jest na stronie PKS'u nijak nie pokrywa się z tym co jeździ po drogach.

  Dziękuje, dobranoc [/quote]

  mosz
  http://www.pksmyslenice.pl/img_news/20110901_3703.jpg

  8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 wrz 2011

  [quote=gość: herezja]

  Ja się tylko grzecznie pytam gdzie można znaleźć aktualny rozkład jazdy! Bo mamy 5 dzień września, a to co jest na stronie PKS'u nijak nie pokrywa się z tym co jeździ po drogach.

  Dziękuje, dobranoc

  mosz
  http://www.pksmyslenice.pl/img_news/20110901_3703.jpg [/quote]

  Po co im to wklejasz. Każdy zainteresowany i tak znajdzie rozkłady jazdy, a tutaj to tylko prowokacje.
  Zaraz będą jojceć że do Węglówki tylko dwa kursy czyli tyle samo co do Ustki a do Warszawy tylko jeden i jak tu żyć i się przemieszczać :)

  2 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 wrz 2011

  [quote=gość: herezja] gość: pele napisał/a: Walą mnie wasze słowne przepychanki odnośnie MO i busiarzy.

  Ja się tylko grzecznie pytam gdzie można znaleźć aktualny rozkład jazdy! Bo mamy 5 dzień września, a to co jest na stronie PKS'u nijak nie pokrywa się z tym co jeździ po drogach.

  Dziękuje, dobranoc

  mosz
  http://www.pksmyslenice.pl/img_news/20110901_3703.jpg [/quote]

  I do Kramera ta wiadomość!!

  Czytać nie umiecie? To co jest na tej stronie nijak się ma do tego co kursuje!

  I Kramer wrzuć na luz, bo ja też generalnie jestem za tym żeby wszytko odjeżdżało z jednego miejsca, tylko patrze na to z perspektywy klienta a nie miasta i busiarzy. Dla mnie to wygoda po prostu. I jakoś średnio mnie interesuje na jakich warunkach się dogadają wszyscy ta sprawa zainteresowani byle się dogadali.

  Mam tylko jedno pobożne życzenie, żebym mógł przez najbliższe miesiące (lata?) bezproblemowo dostać się do Myślenic a stąd do Krakowa.

  5 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 wrz 2011

  Chyba często busiarze tu komentują, bo rzeczywiście moja babcia z Weglowki, po likwidaci połączeń pksu odczuła nagły spadek liczby kursów. Busiarze są zainteresowani tylko najbardziej dochodowymi liniami, olewając pozostałe. Nie wpomne już o ich jeździe zgodnie z rozkładem jazdy bo to śmiech na sali...

  5 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 wrz 2011

  Mieszkam w Bogdanówce i spraw wygląda tak że na rozkładzie są tylko odjazdy z dworca w Myślenicach (15;40 18;30 19;40) a nie ma odjazdów z Bogdanówki. Wiem na pewno, że odjeżdża 5;35 podobno jedzie 6;50 ktoś mi mówił ze oprócz tego jest jeszcze o 10 i 13 ale głowy nie dał sobie uciąć. Więc wytłumacz mi mam iść na przystanek w ciemno i czekać czy coś łaskawie podjedzie?

  Generalnie chodzi mi o to że na przystankach brak rozkładu, na stronie PKS'u tylko odjazdy z dworca, wyszukiwarka połączeń nie działa, na stronie e podróżnik pusto. Reszta miejscowości w powiecie ma podejrzewam ten sam problem.

  Przepraszam że post pod postem ale nie widzę okna edycji.

  10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 wrz 2011

  Kramer a czy te twoje uprzedzenie do busiarzy to jakąś obsesja?
  Gmina dotychczas poza pobieraniem opłat za plac przy Słowackiego nie robiła nic.Przepraszam ktoś nasyłał kontrole a dawniej niektórzy zarządzający PKSem zamiast zajmować się firmą robili zdjęcia busiarzom lub zlecali liczenie kursów.Najłatwiej walczyć z konkurencją metodami administracyjnymi bo aby konkurować zgodnie z zasadami rynkowymi trzeba ruszyć szare komórki a z tym niektórzy maja kłopot.
  PKS uruchomił parę kursów bo reszty nie ma czym obsługiwać a i tak te jeżdżące zabytki długo nie pociągną.
  Jaki byłby bilans firmy gdyby nie sprzedaż między swoimi spółkami ?
  Busy jeżdżą nie tylko u nas ale taki cyrk jest tylko w Myślenicach.

  11 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 wrz 2011

  cyt.pele:
  Generalnie chodzi mi o to że na przystankach brak rozkładu, na stronie PKS'u tylko odjazdy z dworca, wyszukiwarka połączeń nie działa, na stronie e podróżnik pusto. Reszta miejscowości w powiecie ma podejrzewam ten sam problem.
  KRAMER TO JEST DLA CIEBIE ROZKŁAD JAZDY?
  MYŚLĘ ŻE TO DZIECI W PIERWSZEJ KLASIE UKŁADAŁY.
  http://www.pksmyslenice.pl/img_news/20110901_3703.jpg

  11 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 wrz 2011

  [quote=gość: :)) :))] Najłatwiej walczyć z konkurencją metodami administracyjnymi bo aby konkurować zgodnie z zasadami rynkowymi trzeba ruszyć szare komórki a z tym niektórzy maja kłopot.[/quote]
  Żeby konkurować na zasadach rynkowych trzeba płacić podatki, kursować zgodnie z koncesjami i rozkładem jazdy, nie szyć na paragonach, nie przeładowywać samochodów, a w razie kontroli wyrzucać pasażerów na drogę, jeździć trasą zgodną z koncesją i najważniejsze postępować zgodnie z tym co nakazuje Urząd bo to on jest w pełni odpowiedzialny za ten rodzaj transportu osobowego. W innym przypadku zmiana z busa na taxi i przynajmniej polowa tych wymogów może być olana.
  Proste?

  4 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 wrz 2011

  [quote=gość: lol] cyt.pele:

  KRAMER TO JEST DLA CIEBIE ROZKŁAD JAZDY?
  MYŚLĘ ŻE TO DZIECI W PIERWSZEJ KLASIE UKŁADAŁY.
  http://www.pksmyslenice.pl/img_news/20110901_3703.jpg [/quote]

  A niechże układał ją nawet sam Putin. Ktoś zainteresowany określonym kursem gdy tylko zechce będzie wiedział jaki jest rozkład z Myślenic i kiedy samochód wraca z powrotem.
  jak ktoś chce tylko pokrzyczeć to każdy powód jest dobry :)

  4 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 wrz 2011

  [quote=gość: kramer] gość: lol napisał/a: cyt.pele:

  KRAMER TO JEST DLA CIEBIE ROZKŁAD JAZDY?
  MYŚLĘ ŻE TO DZIECI W PIERWSZEJ KLASIE UKŁADAŁY.
  http://www.pksmyslenice.pl/img_news/20110901_3703.jpg

  A niechże układał ją nawet sam Putin. Ktoś zainteresowany określonym kursem gdy tylko zechce będzie wiedział jaki jest rozkład z Myślenic i kiedy samochód wraca z powrotem.
  jak ktoś chce tylko pokrzyczeć to każdy powód jest dobry :) [/quote]

  Tylko wytłumacz mi mistrzu jak mam poznać ten rozkład? Siedzieć od rana do wieczora na przystanku (który notabene mam 2 km od domu), czekać i spisywać przyjazdy autobusów? A to przypadkiem nie jest obowiązek PKS'u?

  10 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 wrz 2011

  [quote=gość: pele] A to przypadkiem nie jest obowiązek PKS'u? [/quote]

  tak. jest to obowiązek PKS-u. Masz rację, ale troszkę cierpliwości. Dlaczego nie napiszesz po ilu latach Busiarze wreszcie porozwieszali własne rozkłady na przystankach? Tego nie pamiętasz? Ich pokserowane karteczki krzywo powycinane i prawie nieczytelne? Ile u nich trwało powieszenie rozkładów? Lata, a najlepsze jest to że gdyby nie rozpoczęcie nagonki na nich i "dworca" na Słowackiego, to do teraz byśmy ich nie widzieli :) Takie czasy że dopiero jak się da "w łeb" to się zaczyna coś robić :)

  6 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 wrz 2011

  Kramer zgłoś się do psychologa, bo Ty chyba po nocach nie śpisz przez te Busy, a to trochę nie normalne ciągle słyszę , czytam Busy to Busy tak, jeżeli one żle robiły to dlaczego w stawiasz Busiarzy za wzór , starajcie się udowodnić że potraficie lepiej , a tu na złość wam gorzej wychodzi i w to wszystko włączacie Busy.

  10 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 wrz 2011

  Przepraszam bardzo a o czym jest ten temat? O komunikacji i rozkładach jazdy. PKS jest na sztywno powiązany z busami, a busiarze to wzór który zawsze przytaczam jako ten którego nie wolno naśladować.

  Uspokoję cię. Po nocach śpię bardzo dobrze. Nie masz się co o mnie martwić. Ale i tak dziękuję za troskę.

  4 11 Odpowiedz
 • 6 wrz 2011

  [quote=gość Kramer]PKS jest na sztywno powiązany z busami[/quote]

  Tak Kramer, dokładnie wygląda to tak:
  PKS-kij (MO)- marchewka-busy. A raczej PKS-kij (MO)-busy.

  8 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 wrz 2011

  A nie raczej PKS-kij a dworzec-marchewka a busy-sznurek ?

  7 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 wrz 2011

  Oj Kramer napiętnujesz jedną stronę czyli busy, a drugą stronę czyli pks jak robi źle to mówisz poczekajcie i próbujesz tłumaczyć.
  A może jako urzędnik powiedz, że mamy na gardle podpisaną umowę na 50 lat i nic innego nie możemy zrobić jak tyko współpraca z PKS.
  Pytanie do Ciebie kto ją podpisał? Kto wybrał inwestora dla PKS-u przy sprzedaży udziałów? Ilu burmistrzów po Ostrowskim będzie musiało się dostosować do wspaniałomyślnej umowy z MPK Łódź?

  A co do rozkładów nie tyko nie ma odjazdów z Bogdanówki, ale i na przykład również z Węglówki. Czyżby te autobusy wyjeżdżające z Myślenic wracały bezkursowo? A może już gmina dopłaca do tych kursów.

  13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 wrz 2011

  PKS winien uruchomić kurs do Pcimia- Suchej w miejsce Koltransa, który wypadł z obiegu. Konkurencja na tej linii konieczna.

  4 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 wrz 2011

  kramer
  na stronie pks czytamy;

  Informujemy że z chwilą wprowadzenia nowego rozkładu jazdy (1.09.2011) wyszukiwarka połączeń zostanie ponownie uruchomiona
  PKS Myślenice Sp. z o.o.

  Mamy dzisiaj 06.09.2011r jak myślisz wyszukiwarka działa?

  7 1 Odpowiedz
 • 6 wrz 2011

  [quote=gość: osa] Mamy dzisiaj 06.09.2011r jak myślisz wyszukiwarka działa? [/quote]

  Tak samo sprawnie jak blog mocodawcy...

  7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 wrz 2011

  Kramer, jeszcze jedno dzisiaj pytanie.
  Widać, że jesteś dobrze zorientowany, to odpowiedz, czy gmina zleciła PKS-owi zadanie z zakresu organizacji publicznego transportu zbiorowego?

  7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 wrz 2011

  Nie. PKS zostanie jedynie administratorem dworca, czyli odpowiedzialnym za przestrzeganie punktualności, czasów odjazdów i prawidłowości celów odjazdów oraz to co jest największą bolączką busiarzy, co niestety wynika z poprzednich elementów - pełna kontrola ilości odjazdów, co automatycznie ograniczy busiarzy w wykonywaniu lewych kursów, co miało miejsce do tej pory, gdzie 50% tras było robionych poza koncesją i poza podatkami (o czym zresztą publicznie w TV Kraków poinformował burmistrz). Dodatkowo, co także jest nie na rękę busiarzom, może dać dowody na to, że kurs z którego zostało wydanych np. 5 paragonów, już na samym początku był załadowany 20 pasażerami. Oczywiście te ostatnie rzeczy nie będą należały do administratora, ale będzie to do udowodnienia bez najmniejszych problemów.
  Jeszcze jedna bardzo ważna sprawa. Do tej pory środowisko busiarskie w M-cach było zamknięte i nie dopuszczało żadnej konkurencji, a jeżeli już to dostawała ona najgorsze trasy. Trasy najlepsze jak Kraków-Myślenice, były nieosiągalne i jedynie vip mógł na nich jeździć (taka busiarska "mafia"). Administrowanie przez zewnętrzną firmę nie będzie ograniczało wchodzenia konkurencji na rynek, co jak każdy wie jest dobre dla pasażerów.
  Tak, więc łatwo zrozumieć dlaczego busiarze bronią się przed tym rękami i nogami.
  Tak więc jest to decyzja na której zyskuje pasażer i konkurencja busiarska.
  Nie ma ani jednego minusa dla pasażera w tym że odjazdy będą wyłącznie z dworca, a pisanie o podniesieniu cen biletów to bujda, bo nawet gdyby coś takiego zostało zrobione, da to możliwość wejścia innej firmie busiarskiej, której opłata dworcowa nie będzie przeszkadzała.

  1 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 wrz 2011

  Kramer od sprawdzania busiarzy są odpowiednie instytucje a nie PKS to jedno.
  Jeżeli PKS jest tak czysty to dlaczego pobierał dotację do kursów gimnazjalnych na których to kursach ta dotacja nie przysługuje?
  http://polskalokalna.pl/wiadomosci/podkarpackie/rzeszow/news/kokosowe-interesy-na-szkolnych-przewozach,1358063
  http://polskalokalna.pl/wiadomosci/podkarpackie/rzeszow/news/kokosowe-interesy-na-szkolnych-przewozach,1358063
  http://www.kurierlubelski.pl/wiadomosci/246058,pks-musi-oddac-marszalkowi-pieniadze,id,t.html?cookie=1
  Może podyskutujesz na ten temat?

  6 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 wrz 2011

  Oczywiście zapomniałem dodać że sprawa dotyczy nie wszystkich kursów ale jak chce się kontrolować innych to trzeba być jak "żona Cezara"

  7 1 Odpowiedz
 • 7 wrz 2011

  [quote=gość Kramer]Administrowanie przez zewnętrzną firmę nie będzie ograniczało wchodzenia konkurencji na rynek, co jak każdy wie jest dobre dla pasażerów.
  Tak, więc łatwo zrozumieć dlaczego busiarze bronią się przed tym rękami i nogami.
  Tak więc jest to decyzja na której zyskuje pasażer i konkurencja busiarska. [/quote]

  Kramer, Ty już przechodzisz sam siebie w słowotoku. Pokaż no mi w tym konflikcie "zewnętrzną firmę" do administrowania transportu w gminie? Jakim prawem PKS ma otrzymać przywilej "nadzorcy" jeżeli jest on konkurencją dla busiarzy? Pomijając kwestię przymuszenia prywatnych firm transportowych szantażem do przeniesienia się na pseudo dworzec który "nadzoruje" PKS przez organ państwowy jakim jest urząd burmistrza, w dodatku na teren prywatny spółki holdingowej??????
  A jakim to "nadzorcą" może być firma która upadła dzięki malwersacji i niedbalstwu? Napisz no mi Kramer elaborat na ten temat. A drugi napisz pod tytułem; "Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta". Myślę że zaciekawi to nie tylko mnie...

  8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 wrz 2011

  To teraz Państwo zatopiliście Kramera, szybko wam nie odpowie ,chyba że znów posłuży się Busami.

  7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 wrz 2011

  [quote=gość: kramer].................... busiarzy w wykonywaniu lewych kursów, co miało miejsce do tej pory, gdzie 50% tras było robionych poza koncesją i poza podatkami (o czym zresztą publicznie w TV Kraków poinformował burmistrz). Dodatkowo, co także jest nie na rękę busiarzom, może dać dowody na to, że kurs z którego zostało wydanych np. 5 paragonów, już na samym początku był załadowany 20 pasażerami.......... [/quote]

  A ja proponuje w imieniu "busiarzy" mały pozew zbiorowy przeciwko "kramerowi" o zniesławienie. Koszt śmieszny,identyfikacja właściciela konta o w/w nicku też bardzo prosta, tylko troszke chęci.
  Już jeden kiedyś tak szczekał przeciwko pewnej pani a potem co z tego wyszło?
  Ja rozumiem że nie wszyscy kierowcy busów sa w 100% OK, ale nie jest to jednoznaczne że wszyscy tak robią.
  A poza tym zeby coś takiego powiedzieć publicznie to trzeba mieć twarde dowody.

  9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 wrz 2011

  "BUSIARZĄ" NIE CHODZI O PIENIĄDZE TYLKO O TZW. "WOLNĄ AMERYKANKĘ" MIANOWICIE ODJAZD NIE O GODZINIE TYLKO JAK BĘDZIE PEŁNY BUS. SAM BYŁEM śWIATKIEM JAK KIEROWCA A ZADANE PRZEZEMNIE PYTANIE, DLACZEGO NIE ODJEŻDŻAMY ZGODNIE Z ROZKŁĄDEM ODPOWIEDZIAŁ "CYTUJĘ: z TAKĄ ILOŚCIĄ LUDZI MU SIĘ NIE OPŁACA I DOPUKI NIE BĘDZIE PEŁNY NIE POJEDZIE. JA SIĘ WTEDY SPÓŹNIŁEM PRZEZ NIEGO DO PRACY, A ŻALE MOGĘ WYLAĆ TU I W KOŚCIELE. JAK BĘDZIE DWORZEC TO MA GODZINĘ ODJAZDU I ZA ZADŁUGIE STANIE ZAPŁACI. POZDRAWIAM TYCH CO WYTRWALI DO KOŃCA :)

  5 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 wrz 2011

  ,,wolną amerykankę'' to PKS odstawia właśnie teraz wchodząc na linie z dnia na dzień , bez rozkładu , bez jakiejkolwiek informacji!!!patrzysz a tu autobus podjeżdża na przystanek !!!!

  8 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 wrz 2011
  9 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 wrz 2011

  [quote=gość: Trzeźwo myślący.]
  A poza tym zeby coś takiego powiedzieć publicznie to trzeba mieć twarde dowody. [/quote]

  Powyżej masz twarde dowody. Wszystko co wyżej napisał kramer przed wakacjami powiedział publicznie w telewizji Ostrowski.
  CO ty na to?

  1 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 wrz 2011

  A jakie Ostrowski ma na to dowody? a jesli ma, to dlaczego busy mimo wszystko jezdzily? co wykazaly kontrole? Dlaczego nie powiadomil odpowiednich organow? Skoro wiedzial ze busy go "szyja", dlaczego wtedy nie reagowal? Zwykla medialna zagrywka... wielki stroz prawa... a na wysypisku robia co chca, mimo decyzji sądów... hipokryzja, zaklamanie.

  11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 wrz 2011

  Kramer co tak zamilkłeś,łatwo mówić że ktoś jeździ na lewo a trudniej odpowiedzieć na konkretne pytania ,jeżeli masz trudności to podam więcej szczegółów.Tylko jedna gmina kiedyś nie zgodziła się na bilety miesięczne bo chyba przeczuwali że jest w tym coś nielegalnego.Jaka to była gmina?
  Nie chodzi tylko o dotację ale o to że przewóz do gimnazjum powinien być wykonywany specjalnie do tego przystosowanymi autobusami a takich nie posiadacie więc wymyślono że bedą to kursy na bilety miesięczne.
  Jakoś w innych województwach kontrole to zakwestionowały a u nas cisza?
  Nie dziwne?

  8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 wrz 2011

  OSTROWSKI KŁAMIE WE WSZYSTKICH MEDIACH, TO JEST JEGO PARANOICZNY WYMYSŁ ŻE BUSY JEŻDŻĄ BEZPRAWNIE. CZEMU NIE POKAŻE DOWODÓW TYLKO POMÓWIENIA, TO JEST TYLKO MYDLENIE OCZU ABY ODWRÓCIĆ UWAGĘ OD WŁASNYCH MACHLOI I PRZEKRĘTÓW ŻEBY LUDZIE MIELI O CZYM GADAĆ.
  GZIE JEST TERAZ KIK JAKOŚ GO NIE WIDAĆ, A TYLE MIAŁ DO POWIEDZENIA NA TEMAT MAŁYCH PRZEWOŹNIKÓW.
  OSTROWSKI I KIK MUSZĄ ODEJŚĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  11 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 wrz 2011

  Kramer a może o czym innym jak tak przejmujesz się nieuczciwością busiarzy.A czy wszystkie autobusy miały wykupywane winiety gdy nie było jeszcze bramek i viaboxów?
  Na dziś wystarczy pytań.

  6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 wrz 2011

  kramer odpowie, nie gorączkuj się bo ci żyłka pęknie. Nie wszyscy siedzą całymi dniami przy komputerach. Będzie to odpowie zapewniam cię, że osobiście mu to przypomnę.
  Ale tak na prawdę to kramer wam dowalił, jeżeli sądem go już straszyć zaczynacie. Jesteście jednak bandą żałosnych krzykaczy i nie żałuję że jestem w grupie Podziemia i że mogę walczyć z ciemnogrodem i zacofaniem. A dowody na to co pisze kramer są w każdych ilościach i nie myśl krzykliwy uśmieszku że MO publicznie w TV pomawiałby kogoś bez dowodów.
  Jak się chcecie przekonać to jazda do sądu czy na policję :)

  1 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 wrz 2011

  [quote=gość: ufo] OSTROWSKI KŁAMIE WE WSZYSTKICH MEDIACH... [/quote]

  O, i za to ewidentne pomówienie autor zostanie postawiony w stan oskarżenia. Chcecie zabawy w pomówienia publiczne? Będziecie ją mieli.

  Kopia tego wpisu została w tym momencie przeze mnie zarchiwizowana i przesłana do Urzędu, bo zaraz zostanie usunięta.

  1 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 wrz 2011

  skoro Maciej ma dowody na wszystkie przekrety busiarzy, to dlaczego nie zglosil tego? czy przez te przekrety gmina nie byla stratna? jesli tak, to majac dowody na przekrety i nie zgloszanie tego wczesniej swiadczy tylko i wylacznie o niegospodarnosci burmistrza, a moze sa jakies inne nieznane powody "ciszy burmistrza"? lub po prostu sa to brednie wyssane z palca, by odwrocic uwage od prawdziwego problemu... jak inaczej mozna rozumiec takie zachowanie?

  Obiektywny - wiec zadam Ci pytanie, czy kiedykolwiek burmistrz publicznie sklamal?

  6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 wrz 2011

  Obiektywny nie życzę sobie żebyś takimi tekstami leciał ,bo Ja się z Tobą na podwórku nie bawiłam.

  Obiektywny napisał: Jesteście jednak bandą żałosnych krzykaczy i nie żałuję że jestem w grupie Podziemia i że mogę walczyć z ciemnogrodem i zacofaniem. A dowody na to co pisze kramer są w każdych ilościach i nie myśl krzykliwy uśmieszku

  A swoje zdanie zawsze mogę wyrazić bo po to powstało Forum.

  6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 wrz 2011

  [quote=gość: lol] Obiektywny nie życzę sobie żebyś takimi tekstami leciał ,bo Ja się z Tobą na podwórku nie bawiłam.
  A swoje zdanie zawsze mogę wyrazić bo po to powstało Forum. [/quote]

  Ty jesteś LOL więc w sumie nikt :)))) A to że sam się zaliczyłeś do żałosnych krzykaczy to gratuluję, bo obiektywny nie kierowal tego konkretnie do LOLa :)))

  1 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 wrz 2011

  OD 10 LAT DOJEŻDŻAŁAM DO PRACY W RUDNIKU Z BIERTOWIC PORANNYM AUTOBUSEM O 7.00.SPORO MŁODZIEŻY DOJEŻDŻAŁO STĄD DO SZKÓŁ W MYŚLENICACH.NIESTETY-MĄDRE GŁOWY ZADECYDOWAŁY O ZLIKWIDOWANIU TEGO KURSU,A NIE MA INNEGO POŁĄCZENIA BIERTOWIC Z RUDNIKIEM.CZYSTY SKANDAL!!! Z PRZESIADKAMI MUSZę ZA MIESIĄC DOJAZDU ZAPŁACIĆ TYLE,ILE DO KRAKOWA CZYLI PONAD 200ZŁ.

  6 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 wrz 2011

  A czy czasem Biertowice i Rudnik to nie Gmina Sułkowice?
  Co to ma do naszej gminy?

  1 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 wrz 2011

  Kramer, dzięki za odpowiedź, ale czegoś nie rozumiem.
  - Co znaczy, że PKS zostanie odpowiedzialnym za przestrzeganie prawidłowości celów odjazdów?

  -Busy wykonywały 50% więcej kursów? Ja na miejscu basistów złożył bym pozew do prokuratury.

  - A jak będziesz udowadniał wydanie 5 biletów zamiast 20? Czy właściciel busa może kogoś przewieźć za darmo czy zabraniają jakieś przepisy? A jeśli idzie o nie wydawanie biletów to do tego potrzebny jest dworzec? A ja myślałem, że od tego są odpowiednie instytucje.

  - Na trasie Myślenice – Kraków jeździły tylko busy - VIP-y, to PKS czuje się jak wielki VIP. To PKS był uprzywilejowany?

  - Środowisko busiarskie w Myślenicach było zamknięte i nie dopuszczało żadnej konkurencji. To oni busiarze wydawali pozwolenia na prowadzenie komunikacji? A ja głupi myślałem, że to odpowiednie urzędy wydają takie pozwolenia.

  -Wchodzenie na rynek konkurencji będzie administrowane przez zewnętrzną firmę czyli przez kogo?
  A tą zewnętrzną firmę kto będzie kontrolował?

  - Piszesz, że busiarze bronią się rekami i nogami, a czy to prawda że PKS nie odjeżdża z dworca w Krakowie? A jeżeli tak to dlaczego? Może chodzi o opłatę dworcową ?

  Jeszcze będę miał pytania, ale może po kolei.

  7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 wrz 2011

  osa - niewiele zrozumiałeś, ale dobrze że wogóle coś :)

  5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 wrz 2011

  Kto pyta nie błądzi.

  4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 wrz 2011

  Widocznie liczy na to że otrzyma dlatego wystawił cenę dumpingową o połowę niższą od innych gdyż tyle wynosi dotacja.Dziwię się że w dobie oszczędności budżetowych nikt się tym nie zajął skoro w innych województwach przewoźnicy muszą zwracać nienależne dopłaty.
  Był gdzieś na tym forum link do wykładni ministerstwa o tym ż3e dopłata PRZYSŁUGUJE DO LINII REGULARNYCH OGÓLNIE DOSTĘPNYCH DLA WSZYSTKICH a takimi nie są te dowozy .
  To że nikt nie reaguje może wynikać stąd że głupio przyznać że prze tyle czasu było to tolerowane.
  Pozdrawiam Kramera.

  5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 wrz 2011

  Straszny chaos z tym nowym rozkładem. wiele kursów jest a na nim niema. Dzisiaj autosana widzałem Zasań przez zarabie.
  Nie ma nic o takim w rozkładzie:)

  7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 wrz 2011

  Ciekawe jak u nich z zezwoleniami jak jeżdżą jak im pasuje,gdzie zgodnie z przepisami informacje dla pasażera?
  Kramer nie wiesz coś o tym?

  7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 wrz 2011

  Kramer będzie dostępny dopiero w weekend. Kazał was bardzo przeprosić, ale obowiązki go wezwały.

  7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 wrz 2011

  A ja to mam idealnie w nosie, kto z kim i dlaczego. Jako konsument płacący podatki wymagam aby zorganizowano mi transport lokalny, którym przecież i tak za darmo nie jeżdżę. Wyszukiwarka połączeń na stronie PKS nie działa, cały rozkład to jakaś kpina. Nie orientuję się bardzo dokładnie w sporze busiarze-PKS, bo mam lepsze rzeczy do roboty niż się żyłować na forum. Z perspektywy zwykłego, szarego klienta stwierdzam, że mnie to po ludzku wnerwia i powinny polecieć za to głowy, najlepiej wszystkie, bo zapewne prawda jak zwykle leży po środku.

  3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 wrz 2011

  [quote=gość: :)) :))] Ciekawe jak u nich z zezwoleniami jak jeżdżą jak im pasuje,gdzie zgodnie z przepisami informacje dla pasażera?
  Kramer nie wiesz coś o tym? [/quote]

  Rozczaruję cię - nie wiem.

  Trzeźwo myślący - proces busiarzy przeciwko słowom burmistrza w publicznej telewizji? Ty chyba w Boga nie wierzysz. Przecież to by ich pogrzebało żywcem.
  Może jakieś inne podobnie mądre sugestie :lol:

  3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 wrz 2011

  kramer, moze odpowiesz:
  skoro Maciej ma dowody na wszystkie przekrety busiarzy, to dlaczego nie zglosil tego? czy przez te przekrety gmina nie byla stratna? jesli tak, to majac dowody na przekrety i nie zgloszanie tego wczesniej swiadczy tylko i wylacznie o niegospodarnosci burmistrza, a moze sa jakies inne nieznane powody "ciszy burmistrza"? lub po prostu sa to brednie wyssane z palca, by odwrocic uwage od prawdziwego problemu... jak inaczej mozna rozumiec takie zachowanie?

  3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 wrz 2011

  Panie "Kramer "Ja nie miałem na myśli procesu przeciw burmistrzowi tylko przeciw Tobie. Jeśli masz dowody na to co piszesz w pierwszym i drugim zdaniu to OK, ale jeśli nie masz to nie chciałbym być w twojej skórze. No chyba że masz na imię Maciej.
  A co do nowego przystanku w Galerii Kupców dla busów to mają spokój do końca roku a nie do końca września o ile się nie mylę.

  3 Odpowiedz
 • 9 wrz 2011

  [quote=Mysleniczanin007]
  Kramer, Ty już przechodzisz sam siebie w słowotoku. Pokaż no mi w tym konflikcie "zewnętrzną firmę" do administrowania transportu w gminie? Jakim prawem PKS ma otrzymać przywilej "nadzorcy" jeżeli jest on konkurencją dla busiarzy? Pomijając kwestię przymuszenia prywatnych firm transportowych szantażem do przeniesienia się na pseudo dworzec który "nadzoruje" PKS przez organ państwowy jakim jest urząd burmistrza, w dodatku na teren prywatny spółki holdingowej??????
  A jakim to "nadzorcą" może być firma która upadła dzięki malwersacji i niedbalstwu? Napisz no mi Kramer elaborat na ten temat. A drugi napisz pod tytułem; "Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta". Myślę że zaciekawi to nie tylko mnie...
  [/quote]

  Przypominam pytania bo widzę że "utonęły" w powodzi słów...

  3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 wrz 2011

  Trzeźwo myślący - Proszę bardzo, jak będziesz chciał dowodów to wal śmiało do urzędu na DP z formalnym pismem a dostaniesz to o co prosisz. To nie miejsce na takie rzeczy. Ale obawiam się że jeszcze kursy poza koncesją są małym pikusiem w porównaniu z banalną do udowodnienia przez każdego, który kiedykolwiek jechał busem, i o wiele bardziej srogą karą za przestępstwa skarbowe. Skarbówka to nie Gmina, oni się nie patyczkują z nikim. Ale odpuśćmy sobie ten temat bo komuś by on nie wyszedł na zdrowie a nie o to przecież chodzi, bo transport musi być, i pewnie dlatego sprawa nie poszła wyżej (moje domniemania).

  Myśleniczaninie - administrowanie dworcem to nie administrowanie konkurencją. W czym widzisz problem?
  - że będą zapowiadani przez pracownika PKS-Grupa?
  - że będą ich kursy wyświetlane na tablicy
  - że będą mieli 5 minut na odjazd bo czekał będzie następny samochód?

  O co ci dokładnie chodzi, bo chyba nie o te rzeczy, które nie mają większego znaczenia.

  Zapewne o to że będzie dokładna i szczegółowa lista codzienna kto i kiedy odjechał. Ale co w tym złego a tym bardziej wpływającego na to kto administruje obiekt?

  Poza tym mogli busiarze wcześniej wystąpić z chęcią postawienia tam także swojego obserwatora, ale wiemy dobrze że to i tak by nic nie zmieniło.

  3 Odpowiedz
 • 9 wrz 2011

  [quote=gość Kramer]Myśleniczaninie - administrowanie dworcem to nie administrowanie konkurencją. W czym widzisz problem?
  - że będą zapowiadani przez pracownika PKS-Grupa?
  - że będą ich kursy wyświetlane na tablicy
  - że będą mieli 5 minut na odjazd bo czekał będzie następny samochód?

  O co ci dokładnie chodzi, bo chyba nie o te rzeczy, które nie mają większego znaczenia.[/quote]

  To niech sobie administrują. Do czego więc im są potrzebne na tym dworcu busy?

  4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 wrz 2011

  Kramer – czyżbyś podczas twojej nieobecności na forum miał jakieś konsultacje, ponieważ widać zmiany w Twoich wypowiedziach.
  Widzę, że nie wszystkim odpowiadasz.

  Co do ostatniego Twojego wpisu to co, Skarbówka jest sroga dla przestępców, a Gmina może jest pobłażliwa i patrzy przez palce? Ciekawy punkt widzenia.
  A jak myślisz Skarbówka wie o biletach czy nie, bo gmina o ok. 300 lewych kursach wiedziała (wg słów burmistrza) i co zrobiła? Aaaaaa dworzec im wybudowała. Teraz będzie dokładna i szczegółowa lista codziennych odjazdów. Musicie jeszcze zatrudnić jakichś zasra.ców żeby stali na każdym przystanku bo jak ktoś będzie chciał wykonać lewy kurs to myślisz, że przyjedzie na dworzec? Rozpocznie kurs z dworca, śmieszny jesteś Kramer.
  Ten jeden z najpiękniejszych dworców w Polsce wiesz co ma wspólnego z dworcem? To to, że na papierze figuruje jako dworzec i w sklepach w pobliżu nie wolno sprzedawać alkoholu, a w rzeczywistości wg mnie jest to taki większy przystanek.

  5 minut na odjazd wymyślił ktoś kto ma bardzo malutką wyobraźnię nie mówiąc jaki ma rozumek.

  A co do urzędowego DP to chyba coś na ten temat czytałem na blogu niejakiego Macieja.

  4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 wrz 2011

  Myśleniczaninie, Kramer musiałby napisać, że chodzi o kase.

  4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 wrz 2011

  Szkoda klawiatury,Kramer odpowiada na to co wygodne.Zadałem Mu parę pytań i dalej nie mam odpowiedzi,mógłbym więcej ale szkoda czasu.To dobrze zorganizowana akcja aby całe kłopoty zwalić na busiarzy omijając dalekim łukiem to co wyprawia się wokół PKS.
  Co z Myślenickim PKS w którym pracownicy mają udziały-istnieje jeszcze,ilu zatrudnia ludzi jaki ma majątek itd.To też interesuje ludzi którzy zainwestowali pieniądze nie pracują w firmie i nie wiedzą jak ta wspaniała ekipa zarządza"ich firmą".
  Która ze spółek jest administratorem dworca bo ciężko połapać się o co w tym wszystkim chodzi.Kto rządzi firmą Pan Kik czy szara eminencja Pan .....?
  A busiarzy może na razie zostawmy Kramer niech odpowiednie instytucje sprawdzają te kursy i bilety.
  W tym czasie może też przypomną sobie o dotacjach dla PKS do biletów na liniach nieregularnych.A gdyby ITD chciało sprawdzić czas pracy kierowców to ma się rozumieć wszystkie wykresówki tachografów są przechowywane i w każdej chwili można sprawdzić:).
  Pozdrawiam.

  4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 wrz 2011

  [quote=gość: leenny] Straszny chaos z tym nowym rozkładem. wiele kursów jest a na nim niema. Dzisiaj autosana widzałem Zasań przez zarabie.
  Nie ma nic o takim w rozkładzie:) [/quote]

  Może te 300 lewych kursów PKS wykonuje a nie BUS-y

  5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 wrz 2011

  Około 600 kursów legalnych i 50% nielegalnych czyli dodatkowo ok 300 wykonywały busy. Nic nie słyszałem żeby gdzieś busy zlikwidowały kursy po słynnej audycji w telewizji. To albo nadal wykonują te nielegalne kursy, albo ich nie było.

  DriVer, ciekawa myśl, bo PKS to też busista. A obecnie faktycznie wykonują kursy których nie można znaleźć na rozkładach. Myślę, że burmistrz dokładnie to zapisuje i w następnej audycji telewizyjnej przedstawi. Ciekawe czy wpłynie to na wybór administratora komunikacji w gminie.

  :)) :)) - słyszałem ostatnio w autobusie, że ktoś z przedstawicieli konkurencji jest chętny do kupna tych udziałów i to po cenie wyższej niż oferuje to osoba skupująca z PKS-u. To może być ciekawa sytuacja.

  4 Odpowiedz
 • 11 wrz 2011

  Kramer, nie myślałeś o etacie "nadzorcy"? Firma której tak arbitrujesz szuka 'tęgiej głowy";
  Wymagania: -wykształcenie min. Średnie, mile widziane wykształcenie wyższe,

  - doświadczenie na podobnym stanowisku,

  - znajomość zagadnień „Ustawy o transporcie drogowym",

  - znajomość planowania służb, organizacji pracy kierowców,

  - znajomość zarządzania zadaniami przewozowymi w kontekście rentowności linii,

  - znajomość elementów marketingu, oraz narzędzi badania potrzeb rynku.

  Oferujemy:

  - ciekawą pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie z dużym doświadczeniem,

  - atrakcyjne wynagrodzenie wraz z odpowiednim pakietem premiowym uzależnionym od wyników pracy,

  - niezbędne narzędzia do wykonywania pracy ( telefon komórkowym, laptop, samochód służbowy).

  Ponadto możliwość zawarcia kontraktu menedżerskiego.
  Źródło;Oferta Pracy

  5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 wrz 2011

  Nie jestem zainteresowany. Gdybym przyjął taką ofertę nie mógłbym być bezstronny, tak jak jest teraz.

  1 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 wrz 2011

  Ojcu zaproponował 2500 za cztery udziały czy to dużo?Miałbym na skuter;}

  3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 wrz 2011

  To jakiś żart z tą dynamicznie rozwijającą się firmą,jak wszystko leży to teraz szukają fachowca który to poskłada.Co dotychczas robili ci fachowcy z tej firmy,rozkładziku czy obiegów nie potrafi tam nikt ułożyć?Pozwalniano ludzi którzy się na tym znali a zatrudniono swoich fachowców to efekty widać.Dotychczas jak widzę to likwidowali tylko kursy które kiedyś ktoś stworzył najwyżej zmienili godzinę odjazdu,tacy fachowcy.
  Wcześniej rządzili firmą rewizorzy a potem inni specjaliści i szara eminencja to mamy to co mamy.
  Kramer faktycznie tak bezstronnego i obiektywnego gościa jak Ty to trudno spotkać:)

  5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 wrz 2011

  Zobaczcie co wyprawia PKS. Dlaczego ostrowski nie cofnie im zgody na wykonywanie transportu publicznego.

  http://www.dziennikpolski24.pl/pl/region/region-myslenicki/1171770-pks-zamiast-jezdzic-odjechal.html

  6 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 wrz 2011

  Myśleniczaninie, piszesz o etacie ,,nadzorcy”, a poniżej o znajomości planowania służb. Kiedyś byli nadzorcy pilnujący niewolników, a planowanie służb kojarzy mi się z więziennictwem. To na pewno chodzi o PKS Myślenice?

  Również jako oferta pracy w dynamicznie rozwijającej się firmie z dużym doświadczeniem – ciekawe?
  Dynamicznie rozwijająca się firma, a w ogóle ona jeszcze istnieje? Bo z tego co czytałem to sprzedali zajezdnię i dworzec, a zwolnionych pracowników z PKS myślenice przyjmują do innych spółek.

  Hipotetycznie ; czy firma istniejąca od wielu lat, zwalniająca doświadczonych pracowników, ale zatrudniająca młodych niedoświadczonych ludzi może przedstawiać się jako firma z dużym doświadczeniem? Jakie to duże doświadczenie ci młodzi ludzie posiadają żeby używać takich sloganów? Dla mnie pracownicy w firmie i ich doświadczenie jest wprost proporcjonalne do doświadczenia firmy. Czy na pewno tak jest w PKS, wg mnie stanowczo NIE.

  Tak nawiasem, gdyby zaproponowali jeszcze służbowy helikopter to zastanowiłbym się nad tą ofertą pracy. No może jeszcze luźne godziny pracy, jak będzie trzeba gdzieś dorobić.
  A ten laptop to z kolorowym monitorem czy czarno-biały?

  Dzisiaj jadąc autobusem z Krakowa kierowca mówił, że właściciel, który kupił zajezdnię od PKS Nowy Targ wypowiedział PKS-owi Nowy Tag dzierżawę. Czy taka kolej rzeczy, w tym przypadku wyrzucenie spółki na bruk to unowocześnianie firmy?
  Bo chyba sprzedaż zajezdni w Myślenicach, gdzieś czytałem, było właśnie unowocześnianiem spółki.

  Ale się rozpisałem, a Kramer milczy.

  4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 wrz 2011

  I pomyśleć że ta firma ma zajmować się komunikacją i "pilnować" busiarzy a dopiero szukają fachowca?To kto zajmował się tym dotychczas,facet który ma własną konkurencyjną firmę?
  Nikt z doświadczeniem nie przyjdzie do tej spółki bo każdy kto się cokolwiek zna i orientuje w rynku wie dobrze o co w tym wszystkim chodzi.Od samego początku ta firma skazana była na porażkę,przyjmowano swoich a nie fachowców ,wydawano na wszystko tylko nie na to co najpotrzebniejsze.Najśmieszniejsze było na początku jak wbrew układowi zbiorowemu (brak wykształcenia na to stanowisko)zrobiono jednego pracownika kierownikiem i wyremontowano mu lokal na biuro aby" tańczył jak mu zagrają" czy zatrudnianie ludzi z zewnątrz którzy z komunikacją mieli tyle wspólnego że dojeżdżali kiedyś do szkoły autobusami.Wysprzedano co było do sprzedania a teraz pisze się o rozwijającej się firmie-to chyba nie chodzi o PKS?
  Co to nie miała być za firma,jaki nowoczesny tabor miała posiadać a jedyne dwa nowoczesne autobusy Scania zostały sprzedane i zakupiono zabytki których żaden prywaciarz by nie kupił-dwudziestoparoletnie Setry nie jeżdżą nawet w krajach trzeciego świata.Z busiarzami tak duża firma mogła wygrać ale nie pod tym kierownictwem i tymi metodami.Robienie zdjęć busiarzom to nie zadanie prezesa a naprawdę fajnie wyglądali panowie z kierownictwa obserwujący konkurencję na Słowackiego.Parę lat temu była szansa dla PKS ale trzeba było ruszyć trochę głową,chyba że od samego początku nie chodziło o uratowanie firmy tylko o jej tereny .Po co zatrudniano "słynną " firmę doradczą jeżeli na stanowiskach byli tacy wybitni fachowcy:)?
  Jaki był powód wybrania na inwestora MPK Łódź?
  Czy kluczem do wszystkiego nie była właśnie firma doradcza.
  A ucierpieli na wszystkim pracownicy mający w rękach nic nie warte udziały bo pracę już dawno większość straciła?
  KTO ICH TAK OSZUKAŁ?

  5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 wrz 2011

  Kramer zamilkł bo wyjechał zrobić wyższe wykształcenie:)

  6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 wrz 2011

  [quote=gość: kolega Kramera] Kramer zamilkł bo wyjechał zrobić wyższe wykształcenie:) [/quote]
  pojechał z wielkim KIKIEM do Zywca sprzedawac autobusy bo tam ich jeszcze duzo to sie nazyw wielki przewoznik!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 wrz 2011

  Ja nie rozumiem co się w tym Kraju wyprawia, ale jak PO będzie dalej rządzić to tak będzie.
  Czy naprawdę nie ma siły na ten PKS?
  A od czego NIK?

  7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 wrz 2011

  To jakiś cyrk,prezesi zakładają związki zawodowe,rejestrują jakieś spółki a władza zamiast prześwietlić działalność na siłę popiera i zmusza innych aby poddali się kontroli tego dziwnego podmiotu.
  Czy to nie dziwne że wokół jednej upadającej spółki natworzyło się tyle podmiotów?Czy to przypadkowa zbieżność nazwisk,to nazwisko już gdzieś widziałem chyba przy spółkach powiązanych z PKS czy Grupą energetyczną czy jak ją tam zwał?
  Jak długo będzie trwała ta zabawa?
  To w której ze spółek udziały mają teraz pracownicy?
  Gdyby ktoś chciał prześwietlić przepływy kapitałów i księgowość tych spółek to koszt biegłych przewyższy wartość majątku i może o to chodzi?
  Kramer a ty co o tym sądzisz?

  6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 wrz 2011

  Osa widzę że nie da się ich użądlić w jakiś słaby punkt?
  Jak już nikt nie zainteresował się sprawą dotacji to znaczy że "firma mocno stoi na nogach"
  Ciekawe że w Łodzi jakoś dało się rady dobrać do pewnych panów chociaż nie wiadomo jaki będzie finał?
  Warto to powtarzać aż do uprzykrzenia
  http://forum.gazeta.pl/forum/w,63,93861215,93908464,warto_wiecej_wiedziec_o_cwaniakach.html

  5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 wrz 2011

  [quote=gość: pele] Jeśli ktoś z PKS'u czyta ten komentarz to zajmijcie się panowie rozkładem jazdy bo ten z 1 września jest nieadekwatny do tego co obecnie kursuje! Poza tym są tam tylko wyjazdy z dworca z Myślenic a nie ma odjazdów z miejscowości do których autobusy kursują. Wyszukiwarka połączeń również nie działa. [/quote]Pks wlasnie w taki sposob wykonuje 300 kursow nielegalnie jak to stwierzil Ostrowski oczernijac busy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a po co pisac rozklady wedlug prawdy jak jutro pojada inaczej albo wcale !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  4 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 wrz 2011

  Więc teraz rozumiem dlaczego interesowali się Busami , by odwrócić kota do góry łbem.
  Jak mają u siebie bałagan to niech nie interesują się Busami , bo myślą że wszyscy tak jak Oni grają nie fer.
  Ten co jest odpowiedzialny za rozkład już dawno powinien wylecieć bo czegoś takiego nie widziałam.
  Ale niestety Myślenice to taki zaścianek że wszystko można...... zrozumiałe.

  4 Odpowiedz
 • 13 lis 2012
  gość: ufo napisał/a:

  OSTROWSKI DO DYMISJI
  KIK DO DYMISJI
  PKS DO ROZWIĄZANIA I ODDAĆ UDZIAŁY PRACOWNIKOM
  SKOŃCZYĆ Z TĄ HIPOKRYZJĄ W MYŚLENICACH

  popieram

  1 Odpowiedz
 • 13 paź 2019

  Już dawno po dworcu, po PKS Myślenice, PKS Grupa.... Jak można było do tego dopuścić. Mieliśmy dworzec którego przez lata zazdrościł nam Kraków. Teraz mamy galerię z przystankami. Było mnóstwo autobusów PKS Myślenice, w tym porządne, wygodne i nowoczesne dalekobieżne, które wyjeżdżały o zaplanowanych godzinach. Teraz jesteśmy skazani na ciasne, zdezelowane i rozpadające się busiki, którymi strach jechac, albo czekamy na niepunktualne i drogie przelotowe, licząc że się zatrzymają....

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Rafał Trzaskowski odwiedził Myślenice. „Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi”
Wybory Prezydenckie 2020 60

Rafał Trzaskowski odwiedził Myślenice. „Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi”

„Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi. Myślę, że ta próba robienia problemów ze zbieraniem podpisów, z tym aby się zarejestrować wyjdzie im bokiem. Dzisiaj ludzie po prostu chcą zmiany, dziękuje wam bardzo” – podczas spotkania z mieszkańcami Myślenic mówił Rafał Trzaskowski   Dzisiaj w godzinach popołu...

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody
Alarmujecie 40

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody

 „Kto weźmie odpowiedzialność za dziecko, które wjedzie w samochód? Kto będzie pokrywał szkody naprawy samochodu?” – pyta jeden z naszych czytelników pisząc w sprawie ścieżki rowerowej i nowego odcinka drogi Solidarności powstałych na Osiedlu Tysiąclecia   Prace nad budową półkilometrowego odcinka ul. Solidarności na Osiedlu Tysiąclecia rozpoczę...

Rok temu pytaliście, co to za budowla. Nad Myślenicami między „lipkami” góruje teraz Matka Boska
Myślenice 49

Rok temu pytaliście, co to za budowla. Nad Myślenicami między „lipkami” góruje teraz Matka Boska

W sobotę 23 maja na Plebańskiej Górze odbyła się msza, podczas której poświęcono kapliczkę ku czci Matki Bożej. Okazała się nią drewniana konstrukcja, o którą pytaliście w ubiegłym roku. „Zawierzamy się Chrystusowi przez Ciebie Niepokalana Matko. Chroń nas i miasto Myślenice przed wszelkimi niebezpieczeństwami i zarazą” – czytamy na inskrypcji zna...

Wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na życie. Na czas znaleźli go dzielnicowi
Myślenice 7

Wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na życie. Na czas znaleźli go dzielnicowi

Myśleniccy dzielnicowi odebrali zgłoszenie o mężczyźnie, który po zażyciu dużej ilości leków wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na swoje życie. Na czas dotarli do niego dzielnicowi Dyżurny policji z Myślenic otrzymał informację, że 64–latek po zażyciu dużej ilości leków, stanowiących zagrożenie dla jego życia wyszedł z domu oznajmiając, że c...