Miasto

Busy będą jeździć z placu przy ul. Słonecznej (na razie)

Komunikacja zbiorowa: Busy będą jeździć z placu przy ul. Słonecznej (na razie)
Starosta myślenicki wydał drugie odstępstwo na mocy którego przewoźnicy mogą nadal korzystać z placu przy ul. Słonecznej. Zapowiadanego paraliżu nie będzie
Prywatni przewoźnicy mogą nadal korzystać z placu przy ul. Słonecznej do końca grudnia lub do czasu, aż gmina wyda uzgodnienia, w których godzi się na zmianę lokalizacji przystanków i na to, aby przystankiem początkowym i końcowym był plac przy ulicy Słonecznej - podaje Dziennik Polski http://www.dziennikpolski24.pl/pl/region/region-myslenicki/1181281-paralizu-nie-bedzie.html,,0:pag:2#nav0
Do te pory burmistrz nie chciał się na to zgodzić, tłumacząc że Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego nie dopuszcza do tego, aby w tym miejscu zlokalizować przystanek początkowy i końcowy. Od tej decyzji prywatni przewoźnicy odwołali się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krakowie, które uchyliło decyzję burmistrza i przekazało sprawę do ponownego rozpatrzenia http://miasto-info.pl/myslenice/2937,przystanek-poczatkowy-dla-busow-do-ponownego-rozpatrzenia.html . Zgodnie z odpowiedzią SKO, decyzja o lokalizacji przystanku powinna zostać wydana na podstawie planu zagospodarowania oraz w oparciu o ustawę o transporcie drogowym i analizę rynkową.
Przypominamy, że prywatni przewoźnicy mogą korzystać z placu Kongregacji Kupieckiej po tym, jak z dniem 1 sierpnia umowę na korzystanie z placu przy ul. Słowackiego wypowiedziała im gmina http://miasto-info.pl/myslenice/2827,prywatni-przewoznicy-na-plac-przy-ul-slowackiego-juz-nie-wjedziemy.html . W tym miejscu powstał parking. Gmina zaproponowała przeniesienie ruchu tzw. busów na dworzec, na co nie chcieli się zgodzić ich właściciele, odrzucając ofertę PKS Myślenice http://miasto-info.pl/myslenice/2808,pks-proponuje-przewoznikom-2-zl-za-wjazd-na-dworzec.html (2 zł za wjazd na teren dworca). Z dniem 1 sierpnia  przewoźnicy zorganizowali zbiorowy protest http://miasto-info.pl/myslenice/2828,myslenice-prywatni-przewoznicy-rozpoczeli-strajk.html . W związku z tym starosta Józef Tomal udzielił odstępstwa od warunków określonych w zezwoleniach i prywatni przewoźnicy do połowy października mogli korzystać z placu przy ul. Słonecznej.
Jak nie busy, to komunikacja zastępcza
Przed kamerą TVP w programie "Kronika Krakowska" http://www.tvp.pl/krakow/informacja/kronika/wideo/14-x-2011-godz-1830/5464885 prywatni przewoźnicy zapowiadali, że bez zezwolenia czeka nas paraliż komunikacyjny. Przewoźnicy każdego dnia wykonują około 600 busów dziennie. Twierdzą, że przenosiny na dworzec są niemożliwe z dwóch powodów; jest tam za drogo, a dworzec nie jest w stanie obsłużyć ruchu autobusów i busów jednocześnie.  - Autobusy same się korkują przy wyjeżdżaniu, bo muszą cofać. A gdyby tam doszło jeszcze 600 kursów naszych, plus nasze odjazdy, bo tam nie ma miejsca oczekiwania, to wychodzi na to, że bus wjeżdża dwa razy na dworzec. To daje 1200 wjazdów i odjazdów z dworca - w programie w TVP http://www.tvp.pl/krakow/informacja/kronika/wideo/14-x-2011-godz-1830/5464885 twierdzi Zenon Płoskonka, jeden z prywatnych przewoźników. W materiale przewoźnicy zapowiadają, że bez pozwoleń nie będą jeździć i może dojść do paraliżu. Burmistrz zapewnia, że do tego nie dojdzie, a w takim przypadku zostałaby uruchomiona komunikacja zastępcza. - Czy my mamy zgodzić się na to, że ktoś będzie bezprawnie wymuszał pewne decyzje? Ja jako burmistrz chcę przestrzegać prawa - mówił Maciej Ostrowski.

Starosta myślenicki wydał drugie odstępstwo na mocy którego przewoźnicy mogą nadal korzystać z placu przy ul. Słonecznej. Zapowiadanego paraliżu nie będzie


Prywatni przewoźnicy mogą nadal korzystać z placu przy ul. Słonecznej do końca grudnia lub do czasu, aż gmina wyda uzgodnienia, w których godzi się na zmianę lokalizacji przystanków i na to, aby przystankiem początkowym i końcowym był plac przy ulicy Słonecznej - podaje Dziennik Polski.

Do te pory burmistrz nie chciał się na to zgodzić, tłumacząc że Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego nie dopuszcza do tego, aby w tym miejscu zlokalizować przystanek początkowy i końcowy. Od tej decyzji prywatni przewoźnicy odwołali się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krakowie, które uchyliło decyzję burmistrza i przekazało sprawę do ponownego rozpatrzenia. Zgodnie z odpowiedzią SKO, decyzja o lokalizacji przystanku powinna zostać wydana na podstawie planu zagospodarowania oraz w oparciu o ustawę o transporcie drogowym i analizę rynkową.

Przypominamy, że prywatni przewoźnicy mogą korzystać z placu Kongregacji Kupieckiej po tym, jak z dniem 1 sierpnia umowę na korzystanie z placu przy ul. Słowackiego wypowiedziała im gmina. W tym miejscu powstał parking. Gmina zaproponowała przeniesienie ruchu tzw. busów na dworzec, na co nie chcieli się zgodzić ich właściciele, odrzucając ofertę PKS Myślenice (2 zł za wjazd na teren dworca). Z dniem 1 sierpnia  przewoźnicy zorganizowali zbiorowy protest. W związku z tym starosta Józef Tomal udzielił odstępstwa od warunków określonych w zezwoleniach i prywatni przewoźnicy do połowy października mogli korzystać z placu przy ul. Słonecznej.

Jak nie busy, to komunikacja zastępcza

Przed kamerą TVP w programie "Kronika Krakowska" prywatni przewoźnicy zapowiadali, że bez zezwolenia czeka nas paraliż komunikacyjny. Przewoźnicy każdego dnia wykonują około 600 busów dziennie. Twierdzą, że przenosiny na dworzec są niemożliwe z dwóch powodów; jest tam za drogo, a dworzec nie jest w stanie obsłużyć ruchu autobusów i busów jednocześnie.

- Autobusy same się korkują przy wyjeżdżaniu, bo muszą cofać. A gdyby tam doszło jeszcze 600 kursów naszych, plus nasze odjazdy, bo tam nie ma miejsca oczekiwania, to wychodzi na to, że bus wjeżdża dwa razy na dworzec. To daje 1200 wjazdów i odjazdów z dworca - w programie TVP twierdzi Zenon Płoskonka, jeden z prywatnych przewoźników. W materiale przewoźnicy zapowiadają, że bez pozwoleń nie będą jeździć i może dojść do paraliżu. Burmistrz zapewnia, że do tego nie dojdzie, a w takim przypadku zostałaby uruchomiona komunikacja zastępcza. - Czy my mamy zgodzić się na to, że ktoś będzie bezprawnie wymuszał pewne decyzje? Ja jako burmistrz chcę przestrzegać prawa - mówił Maciej Ostrowski.

Powiązane tematy

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem
Miasto 88

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem

Po nowym roku prywatni przewoźnicy podnieśli ceny za przejazd na większości linii - alarmujecie w jednym z tematów na forum. To kolejna podwyżka w przeciągu ostatnich miesięcy

Komentarze

 • profesor profesor 17 paź 2011

  proponowałbym panom prywatnym przewoznikom zorganizowanie oswietlenia do przystankow busow. skoro udalo sie wygospodarowac pieniadze na przystanki i toalety to dlaczego trzeba tam czekac na busa w egipskich ciemnosciach? nie widać nic, a niebawem zmiana czasu i dni krotkie tak, ze od 16-17 bedzie robic sie ciemno. i jak organizowac przewoz osob calkowicie po ciemku?

  14 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 paź 2011

  Panie Profesorku od samego początku są starania o oświetlenie, no ale jak widzisz tak to wszystko wygląda u nas w Myślenicach.
  Ja myślę że to może zmowa.
  Nad jednym się zastanawiam czemu Władza nie zajmie się wieloma pilnymi sprawami, tylko toczy wojnę i się ośmiesza.

  19 9 Odpowiedz
 • profesor profesor 17 paź 2011

  [quote=gość: !!!!] Panie Profesorku [/quote]

  moge Cie prosić o nie ubliżanie mi i schowanie swoich zlosliwosci, skoro juz starasz sie odpowiedziec? takie zwroty swiadcza tylko o tym jak traktujesz innych ludzi. jesli jestes przewoznikiem to sie nie dziwie. wlasnie tak czuje sie korzystajac z waszych uslug

  12 24 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 paź 2011

  Hola hola a gdzie ja Tobie ubliżam Panie Profesorze?
  Które to zdanie jest ubliżeniem to przeproszę?

  18 8 Odpowiedz
 • profesor profesor 17 paź 2011

  smutne jest to ze juz odpowiadajac uzywasz sformulowan negatywnych w stosunku do innych. jesli sie z tym nie zgadzasz to wytlumacz mi prosze jaka funkcje wg Ciebie spelnia sformulowanie "panie profesorku" ?

  10 21 Odpowiedz
 • toksyk@wp.pl 17 paź 2011

  A jaką funkcję według Ciebie spełnia uzywanie tytułów których nie posiadasz? Czemu prywatni przewoźnicy mają inwestować w oświetlenie nie na swoim terenie, w sytuacji w której nie wiadomo czy od następnego miesiąca będa nadal mogli korzystać z placu?

  18 6 Odpowiedz
 • profesor profesor 17 paź 2011

  [quote=Toksyk] A jaką funkcję według Ciebie spełnia uzywanie tytułów których nie posiadasz? Czemu prywatni przewoźnicy mają inwestować w oświetlenie nie na swoim terenie, w sytuacji w której nie wiadomo czy od następnego miesiąca będa nadal mogli korzystać z placu? [/quote]
  tego nie mozesz byc pewny to raz. dwa nie odpowiada sie pytaniem na pytanie, a trzy nie Tobie je zadalem, wiec dlaczego sie wtracasz do dyskusji? ciagle nie otrzymalem odpowiedzi na swoje pytanie od "!!!"

  3 13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 paź 2011

  [quote=profesor] Panie Profesorku

  moge Cie prosić o nie ubliżanie mi [/quote]

  Sformułowanie Panie Profesorku jest moim zdaniem dalekie od ubliżania..

  Proponuję nabrać więcej dystansu do siebie, iść na spacer, pozbierać kasztany, taka piękna złota Polska jesień za oknem.

  16 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 paź 2011

  Po prostu chciałam zdrobniale , ale widocznie nie rozumiesz wiem nie będę dyskutować i poniżać do pewnego poziomu.

  17 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 paź 2011

  z Ciebie taki profesor jak z koziej ... trąbka :)

  22 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 paź 2011

  Ble ble ble, ale znaleźliście sobie powód do rozważań. Dyskutujcie sobie tak dalej a ja poczytałabym chętniej coś na temat sporu busiarze-burmistrz. Burmistrzowi też można zarzucić upór, ale i busiarze nie są bez winy. Traktują pasażerów najczęściej przedmiotowo; wczoraj wsiadam do busa krakowskiego i pomimo informacji dużą czcionką na zewnątrz że należy płacić przy wsiadaniu i żądać biletu to kiedy chciałam zapłacić busiarz powiedział że przy wysiadaniu. Co to za kombinatorstwo wstrętne? Niedawno jechałam PKS za 4,60 z Krakowa, busiarze już teraz żądają 5,50.

  8 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 paź 2011

  tez jechalem w ten weekend pksem. w jedna strone 5 zł w druga 4,5 zł. bajka. duze fotele, czas ten sam i 10 osob nie wisialo nade mna bujajac sie po calym busie. polecam pks

  16 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 paź 2011

  Tak sobie myślę, że w ten sposób próbują przerzucić odpowiedzialność za brak biletu na pasażera (informacja na busie jest, nie wykupiłeś, to odpowiadaj przed inspekcją drogową).
  Co wy o tym myślicie?

  Ps. dla mnie jasne jest że obydwie strony: burmistrz i busiarze mają swój własny interes; chciwość teraz straszna na każdym kroku.

  5 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 paź 2011

  ... komunikacja zastępcza?? jestem pewien że jeśli dojdzie do ponownego strajku busów, Pan Burmistrz razem z Grupą będą mieli grzecznie mówiąc DUUUUZYYY PROBLEM!!!

  16 3 Odpowiedz
 • 17 paź 2011

  Ustawa o transporcie drogowym (tekst jednolity), art. 18b punkt 4.

  6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 paź 2011

  Czy nie mogą busy wrócić na Słowackiego?? wtedy było najlepiej!! burmistrz starsznie miesza! chodzi tylko to to by pseudo galeria miała tam ludzi bo pks wiadomo że ludzi nie ściągnie! Kto jest za żeby wrócił busy na Słowackiego niech wciśnie plus

  44 26 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 paź 2011

  Tylko SŁOWACKIEGO!!!! mam przez to starszne problemy z dojazdami do pracy, musieli mi zmienic godziny, dobrze że mnie nie wyżucili z pracy, może wtedy pan burmistrz by mi dał prace? myśli tylko o sobie, a tyleludzi ucierpiało jak busy przenieśli, BUSY NA SŁOWACKIEGO, Panie Ostrowski prosze myśleć o ludziach!!!! nie o sobie!

  32 21 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 paź 2011

  Myślę, że nadszedł czas uświadomienia busiorzom, że przewożą LUDZI a nie ziemniaki.
  A to wysadzanie ludzi nie jadących do Myślenic albo przepytywanie przy wsiadaniu dokąd się jedzie i jak nie do Myślenic to out to jest taka żenada... Trzeci świat w środku UE.
  PKS. Lubię to!

  "o wcale nie chodzi o dobro pasażera żeby mógł dojechać do domu a raczej o to żeby jak najwięcej zarobić na kursie. Robią tak tylko te firmy które mają cenę biletu Kr-M 5,5 i jednocześnie dziesięcioprzejazdówki z której za przewóz pasażera mają tylko 4 zł. Żeby sobie to zrekompensować ładują więc pasażerów do oporu, ale tylko tych z Kr do M żeby mieć jak najwięcej w kasie.
  Bo jak zwykle o co może chodzić jak nie o pieniądze.
  napisał: belzebup 16.10.2011 20:10

  16 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 paź 2011

  powiem tak było wszystko dobrze na słowackiego burmistrz sobie coś wymyślił tera ino zamieszania pełno niewygodne to dla busiarzy i przewoźników

  16 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 paź 2011

  Busy to jakies nieporozumienie, powinni zlikwidować i komunikację zastępczą uruchomić aby ludzie mogli w godnych warunkach do pracy jeździć.

  16 16 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 paź 2011

  i dobrze moze zenus nie bedzie cwaniakowal

  9 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 paź 2011

  pan Starosta pokazuje jaki to on jest cacy a burmistrz be!
  Razem "wstęgi przecinają" a pokazują jak każdy ciągnie w inną stronę..

  18 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 paź 2011

  RYNEK Z CZASEM ZWERYFIKUJE WSZYTKO I WSZYSTKICH NIE BRONIŁBYM NIKOMU
  NIECH MAJĄ JEDNI I DRUDZY WAŻNE BEZPIECZEŃSTWO -
  INFORMACJA DLA PASAŻERÓW-KAŻDY BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA SIEBIE I SWÓJ WYBÓR KROPKA

  18 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 paź 2011

  ns slonecznej jest o k mam blisko na busa i dobry dojazd do pracy jak komus nie pasuje to nie musi tam przychodzic i byc ciagle niezadowolonym

  14 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 paź 2011

  Chociaż nie pałam miłością do Panów busiarzy to jednak w tym sporze popieram właśnie ich. Dworzec nie jest w stanie pomieścić takiej ilości kursów i z chęcią zobaczyłabym jak wyglądałaby "komunikacja zastępcza", czyli 600 odjazdów z dworca :D Bo przecież Pan Burmistrz obiecał godny dojazd do pracy. W sumie to głębiej to analizując mogłoby oznaczać ich większą ilość, aby ludzie mogli mieć w busie miejsce siedzące w godzinach szczytu. Co do argumentów typu "skończyć z przewozem ludzi jak ziemniaki", albo "koniec z przepełnionymi busami" to trochę mnie śmieszy fakt, że w miarę dorośli ludzie wierzą, że wraz z komunikacją zastępczą ten problem by zniknął... Poza tym, jeśli bus jest pełny, a ja nie lubię przepełnionych busów to nie wsiadam i czekam na następnego, a nie lamentuje, że nie lubię przepełnionych busów. Spóźnisz się przez to do szkoły/pracy? Trudno, trzeba było wyjść wcześniej, żeby mieć komfort jechania w nie przepełnionym busie... Albo rybki, albo akwarium jak to mówi przysłowie...

  23 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 paź 2011

  O co chodzi Burmistrzowi z tymi busami? Nie bardzo widzę powód blokowania nowego dworca busów. Zasadniczo PKS sprzedał wszystko, co miał w Myślenicach, do tego Koźmiński sprzedał swoje udziały w Dekadzie, wiec nie musi być lojalny wobec nich. No chyba, że kieruje nim czysta zawiść i chce pokazać, kto tu rządzi.

  26 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 paź 2011

  z jaką częstotliwością miała by jeździć ewentualnie komunikacja zastępcza ???,co 7 min ?? czy co 2 godz ??? już dziś dziękuję !!!

  18 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 paź 2011

  bydłowozy wynocha na K. Wielkiego!! teraz jesze oświetlenie im zrobić, zaraz pewnie dodatkowy pas do zjazdu z zakopianki a może jeszcze podatki znieść i dotacje do paliwa bo przecież tak ciężko im dziś...a ilu małym jednoosobowym firmą nikt nie pomaga i się nie skarżą na nikogo i miasat nie blokują!!?? wstyd za takich przewozników(pożal się boże)

  7 18 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 paź 2011

  A no tak, termin się wydłuża, czyli ktoś kto robi interesy na przeniesieniu busów zapewne troszekę się wystraszył i nie sieje narazie paniki.
  Jak nieraz padnie iść na ten plac to z myślą, że wsiadam i niejednokrotnie jesteśmy zmuszeni znosić humory niektórych przwoźników. Owszem jest kilku miłych którzy więdza gdzie pracują, a co za tym idzie często nawet żartobliwie rozmawiają z pasażerami. Szkoda, że to wyjątki. Druga sprawa to to, iż bardzo często gdy jeszcze miejsca nie brakuje to mimo to kierowca nie zatrzymuje się na przystanku, a niekiedy to do przepełnionego po brzegi busa ładuje ludzi jak do sokowirówki.

  Najlepiej będzie jak jeszcze raz przeniosą busy np. obok kościoła, a melodyjka z wieży, na full mocy będzie sygnalizowała odjazdy z poszczególnych stanowisk, a następnie pojawi się temat na forum np. ,,Busy po Bożemu - HIT czy KIT" - Niestety ale tak, właśnie z takimi absurdami spotykami się w naszej myślenickiej polityce, przykre jak dla mnie.

  8 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 paź 2011

  Mnie to bardzo śmieszy ta walka z Busami ,bo to tylko w Myślenicach tak się dzieje ,mamy chorą władzę.
  Dlaczego Inspekcje nie interesuje się Rabką , Sidziną ,Jordanowem itp. czy tam nie ma zagrożenia tam ludzie jadą jak śledzie w beczce i tam Burmistrz się nie w trąca, bo od tego jest Policja, zresztą ludzie powinni sami być odpowiedzialni i do tak przeładowanego Busa nie wsiadać.
  W Myślenicach mamy władzę taką coby na każdym kroku dać popalić człowiekowi.

  20 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 paź 2011

  [quote=gość: Miszcz] Mnie to bardzo śmieszy ta walka z Busami ,bo to tylko w Myślenicach tak się dzieje ,mamy chorą władzę.
  [/quote]
  Jako że mamy już od dzisiaj WSPANIAŁEGO Wice Burmistrza, który z tego co słyszałem jest jeszcze większym przeciwnikiem samowolki busiorzów-cwaniaków, powinni się oni spodziewać świeżych i nowatorskich rozwiązań, które raczej im nie będą na rękę :)

  4 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 paź 2011

  Co to nikt nic nie wie? Miecia Kęska nie znacie ?? Przecież już od miesięcy było wiadomo ??

  8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 paź 2011

  No tak... wyjaśniło się, że poseł sobie "przedłuży" bytowanie w sejmie (na co czekał MO) to powierzył "obowiązki" koledze.

  A swoją drogą... jaką wiarygodność ma MO jak zastrzegał się (kiedyś GM o tym pisała), że nie będzie powoływał zastępcy ??

  11 Odpowiedz
 • piotrworker 18 paź 2011

  Dziś instalowano oświetlenie na "dworcu" busów :D

  10 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 paź 2011

  ">>>Do te pory<<< burmistrz nie chciał się na to zgodzić..." ...widzę, ze gwara Myślenicka już nawet w piśmie występuje;)

  8 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 paź 2011

  "Przewoźnicy każdego dnia wykonują około 600 busów dziennie" ...pomijając gramatykę ("każdego dnia" i "dziennie" w jednym zdaniu) to trzeba przyznać, ze nasi przewoźnicy są wydajniejsi od chińczyków:)

  4 6 Odpowiedz
 • Jagienka Mur. 18 paź 2011

  [quote=gość: bart77] "Przewoźnicy każdego dnia wykonują około 600 busów dziennie" ...pomijając gramatykę ("każdego dnia" i "dziennie" w jednym zdaniu) to trzeba przyznać, ze nasi przewoźnicy są wydajniejsi od chińczyków:) [/quote]
  Czego się boją busiarze? Ano na pewno 5 min przed PKS-em nie wyjechałby bus w tę samą trasę. Dziś 2 godz. czekałam na powrót do M. Nic. Ale za to za 2 godz.jechał i bus, i PKS ! Harmonogram do bani.

  2 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 paź 2011

  [quote=Jagienka50] gość: bart77 napisał/a: "Przewoźnicy każdego dnia wykonują około 600 busów dziennie" ...pomijając gramatykę ("każdego dnia" i "dziennie" w jednym zdaniu) to trzeba przyznać, ze nasi przewoźnicy są wydajniejsi od chińczyków:)
  Czego się boją busiarze? Ano na pewno 5 min przed PKS-em nie wyjechałby bus w tę samą trasę. Dziś 2 godz. czekałam na powrót do M. Nic. Ale za to za 2 godz.jechał i bus, i PKS ! Harmonogram do bani. [/quote]
  A skąd ,że to wracałaś do M.Nic.

  3 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 paź 2011

  [quote=gość: Odosobniony] gość: Miszcz napisał/a:
  Jako że mamy już od dzisiaj WSPANIAŁEGO Wice Burmistrza, który z tego co słyszałem jest jeszcze większym przeciwnikiem samowolki busiorzów-cwaniaków, powinni się oni spodziewać świeżych i nowatorskich rozwiązań, które raczej im nie będą na rękę :) [/quote]
  Popatrzcie się jak działa cały układ: czekano ze stołkiem dla wice do wyborów aż się okaże czy poseł się dostanie, kiedy poseł się prześlizgnął (bo tak głosowaliście jak wam podyktują) ogłasza się p. Kęska. Chcecie dalej takich układów, zagłosujcie znów za 3 lata na ostrego.

  18 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 paź 2011

  burmistrz niech się schowa. Siedzi sobie za swoim biurkiem, do pracy jeździ wypasioną bryką i nic go nie obchodzą ludzie, którzy muszą codziennie do pracy dojeżdżać busami.

  22 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 paź 2011

  Busy na dworzec !!!!!

  6 28 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 paź 2011

  A wszystkiemu winni busiarze,nie dają biletów,robią lewe kursy itp.a władza taka dobra powołuje zastępce oczywiście dla dobra mieszkańców.
  Nie zauważył ktoś że przez tyle lat ta władza nie potrafiła na placu za korzystanie z którego brała przez lata pieniądze POSTAWIĆ TOALETY ZADASZEŃ ITP.DLA DOBRA PASAŻERÓW O KTÓRE TAK CAŁY CZAS WALCZY.TYLE LAT SIE NIE DAŁO A BUSIARZE W KRÓTKIM CZASIE ZORGANIZOWALI TO CO BYŁO ZAS.....M OBOWIĄZKIEM TROSKLIWEGO O DOBRO PASAŻERÓW SAMORZĄDU.
  Dlaczego władza tak upiera się na przeniesienie komunikacji na komercyjny obiekt prywatnego biznesmena?Jeszcze zrozumiałe byłoby gdyby dworzec wybudowało miasto i ono zajmowało się kompleksowo koordynacją komunikacji a nie upadająca spółka która od dawna poszukuje pracownika który potrafi ułożyć rozkład jazdy:) :)

  12 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 paź 2011

  [quote=gość: oburzony] Chcecie dalej takich układów, zagłosujcie znów za 3 lata na ostrego. [/quote]
  Za 3 lata to ostry już kandydować nie będzie bo wie, że nie ma szans. Dlatego już dzisiaj powołuje sobie zastepcę aby go zdążyc odpowiednio zaprogramować.
  Za 3 lata nie będzie ostrego ale zarządzanie Gminą i tak się nie zmieni bo będzie "swój"

  13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 paź 2011

  Ja myślałam że w Myślenice to takie super miasteczko, a tu bez przerwy jakieś przekręty np. śmieci, woda, asfaltownia,dworzec , busy teraz następna, ludzie czy wy kiedyś zmądrzejecie i zastanowicie się na kogo głosujecie.

  15 1 Odpowiedz
 • Dominik 21 paź 2011

  Powodzenia stojac na przystanku przy -15 C w zimie! Nie wspominajac o jezdzie na przedniej szybie :) bo miejsca nie ma za 30 lat pewnie bedzie to samo ludzie obudzcie sie Autobusy do Krakowa sa tansze! Nie 5.50 a 4.50 dajmy sie dalej zdzierac!

  4 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 paź 2011

  Panie Kaczor spoko, koksiaki będa. Ale nie takie jak na dworcu rok temu, leeeepsze.

  9 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 paź 2011

  Panie Kaczor a jak dojedzałam w zeszłym Roku?
  I jakoś żyję do dziś.

  9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 paź 2011

  chciałam zauważyć, że nie wszędzie dojedzie się pks-em. co prawda busy sa przepełnione ale lepiej jechać w takim niż iść na nagach;p

  10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 paź 2011

  [quote=Kaczor] Powodzenia stojac na przystanku przy -15 C w zimie! Nie wspominajac o jezdzie na przedniej szybie :) bo miejsca nie ma za 30 lat pewnie bedzie to samo ludzie obudzcie sie Autobusy do Krakowa sa tansze! Nie 5.50 a 4.50 dajmy sie dalej zdzierac! [/qu

  autobusow jest jak na lekarstwo stanowczo za malo praktycznie nie ma ich wogole a jak juz sa to o takich godz e skoda gadac...

  3 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 lis 2011

  w zimie będzie tak że stare baby (40-70lat.) będą chodzić na poczekalnie na dworzec a jak będzie za 5min odjazd busa to pójdą
  na plac kongegracji

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 lis 2011

  [quote=gość: I love PKS] w zimie będzie tak że stare baby (40-70lat.) będą chodzić na poczekalnie na dworzec a jak będzie za 5min odjazd busa to pójdą
  na plac kongegracji [/quote]

  ale moze zobacza ze do ich miejscowosci jedzie pks i zaczna jezdzic pkse nie b usem :)

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Wycinka drzew wstrzymana. Burmistrz i wicestarosta zabierają głos
Myślenice 72

Wycinka drzew wstrzymana. Burmistrz i wicestarosta zabierają głos

Wycinka drzew w pasie zieleni przy ul. Słowackiego została wstrzymana. Stało się tak po alarmie i zapowiedziach protestów jakie w sobotę wznieśli mieszkańcy Jak alarmowaliście w sobotę; w pasie zieleni przy ul. Słowackiego ruszyła wycinka drzew. Wśród mieszkańców szybko rozeszła się wiadomość o tym, że wycięty ma zostać pas drzew wzdłuż Bysinki mi...

Płatne parkingi przy ul. Szpitalnej. Radni myślą o kolejnych parkomatach w okolicach galerii
Myślenice 43

Płatne parkingi przy ul. Szpitalnej. Radni myślą o kolejnych parkomatach w okolicach galerii

Od nowego roku przy ulicy Szpitalnej w Myślenicach staną dwa parkomaty. Radni rozważają czy wprowadzić opłaty przy ul. Armii Krajowej, Okulickiego i Generała Maczka. „To nie rozwiąże problemu, a przekieruje go na inne ulice” – zwraca uwagę Grażyna Ambroży Trwa „porządkowanie ruchu samochodowego w centrum miasta”. Radni podjęli uchwałę na mocy któr...

Trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. Mieszkańcy planują protest
Alarmujecie 54

Trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. Mieszkańcy planują protest

Od rana trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. "Podobno to nie koniec, ma zniknąć cały pas drzew do ulicy Piłsudskiego" - informuje Małgorzata Jarzyna z ruchu "Stop wycince drzew na Rynku w Myślenicach"  artykuł aktualizowany Ze wstępnych informacji wynika, że wycięty ma zostać pas drzew wzdłuż Bysinki między ulicami Mickiewicza i...

Mieszkańcy protestują. Zawieszona decyzja o parkomatach na ul. Armii Krajowej
Myślenice 6

Mieszkańcy protestują. Zawieszona decyzja o parkomatach na ul. Armii Krajowej

Po proteście mieszkańców ul. Armii Krajowej przesłanym na ręce przewodniczącego rady Jana Podmokłego (KW MO), radni wstrzymali decyzję o wprowadzeniu opłat za parkowaniu w tym miejscu W mieście trwa „porządkowanie ruchu samochodowego w centrum”. Radni podjęli uchwałę, na mocy której od stycznia będziemy płacić za postój przy ul. Szpitalnej. Kolejn...

Pani Ania schudła 11kg! Kolejna fenomenalna metamorfoza w Projekt Zdrowie! 
Społeczeństwo 0

Pani Ania schudła 11kg! Kolejna fenomenalna metamorfoza w Projekt Zdrowie! 

Pani Ania swoją walkę o najlepszą wersję siebie rozpoczęła początkiem lipca. Dziś po 3,5 miesiącach  intensywnych działań połączonych z wielką determinacją, jest lżejsza o 11 kg i udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych! A upór i konsekwencja doprowadzają do wymarzonego celu Zapraszamy do wywiadu z bohaterką.   Dlaczego postanowiła Pani podją...