Wiśniowa

Wiśniowa. Gmina przypomina; w zalewie obowiązuje zakaz pływania i morsowania

Wiśniowa. Gmina przypomina; w zalewie obowiązuje zakaz pływania i morsowania

Urząd gminy wydał komunikat w którym przypomina o zakazie pływania i morsowania w zalewie w Wśniowej

 

"Choć doceniamy pozytywne oddziaływanie morsowania na zdrowie i organizm, nasz zalew nie jest miejscem przeznaczonym do tego typu aktywności" - czytamy w komunikacie wydanym przez urząd.

Jak argumentują urzędnicy: "Zalew w Wiśniowej jest domem dla różnorodnych gatunków ryb, którymi troszczy się Stowarzyszenie Wędkarzy we współpracy z GOKiS Wiśniowa. Aktywność ludzka, zwłaszcza morsowanie, znacząco zakłóca ten ekosystem i wpływa na dobrostan ryb. Dla miłośników morsowania istnieją dedykowane miejsca, gdzie ta aktywność może być wykonywana w sposób bezpieczny dla środowiska. Prosimy o uszanowanie zakazu i wybieranie innych miejsc do praktykowania morsowania".

Zalew wraz z działką zajmuje powierzchnię 27 arów, powierzchnia jeziora to 0,68ha, natomiast jego średnia głębokość wynosi 1,63 m. Przeznaczeniem gruntu zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego jest działalność turystyczna, sportowa i rekreacyjna.

Obiekt w Wiśniowej powstał w 2008 roku w ramach projektu "Ochrona Krajobrazów Kulturowych w celu wzmocnienia tożsamości regionalnej i lokalnej gospodarki". - Zalew po zagospodarowaniu może stać się jedną z ciekawszych atrakcji gminy - w 2008 roku mówił ówczesny wójt Julian Murzyn.

Komentarze (6)

 • 2 gru 2023

  Jaka jest różnica między morsowaniem pływaniem w zimie?

  3 1 Odpowiedz
 • 2 gru 2023

  taka sama jak miedzy piciem w Szczawnicy a szczaniem w piwnicy

  9 Odpowiedz
 • 2 gru 2023

  Za chwilę, to już nic nie będzie wolno. Jakim prawem wójt to ogranicza? Zalew był wybudowany za publiczne, a nie jego prywatne pieniądze . Niech swoje wydzierzawia tam w Dobczycach, a nie tu ludziom zabrania wejść do państwowej wody.

  18 3 Odpowiedz
 • 2 gru 2023

  Takie zalewy z reguły są ogólnodostępne do rekreacji, a rybki dla swojego użytku, to na prywatnych stawach można hodować.

  15 3 Odpowiedz
 • 4 gru 2023

  Redakcjo przypomnijcie ile ten stawik pierwszej potrzeby kosztował oraz kto wpadł na ten genialny pomysł by ten żabiniec wykopać.

  4 1 Odpowiedz
 • 4 gru 2023

  "Zalew po zagospodarowaniu może stać się jedną z ciekawszych atrakcji gminy - w 2008 roku mówił ówczesny wójt Julian Murzyn."
  Nie no, paradna rozrywka. Turyści w drzwiach do wsi się duszą, żeby se popatrzeć na taflę wody w której zamoczyć nogi nie wolno. Mocny konkurent dla świeżo pomalowanej ściany aby całą rodziną obserwować jak schnie farba.

  6 Odpowiedz

Zobacz więcej

Pcim. Pożar zakładu lakierniczego
Pcim 0

Pcim. Pożar zakładu lakierniczego

Na miejscu pracowały 22 zastępy straży, łącznie ponad 100 strażaków. Ogień strawił powierzchnię ok. 870 m kw. Pożar udało się opanować, nikt nie odniósł obraż...