Ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących 2012: I LO im. T. Kościuszki najwyżej z powiatu
- 6 maja 2012
Portal perspektywy.pl przeprowadził ranking Liceów Ogólnokształcących w roku 2012 zawierający 500 szkół. Najwyżej spośród szkół powiatu myślenickiego zostało ocenione I LO im. Tadeusza Kościuszki, które zajęło 399 miejsce
Portal perspektywy.pl przeprowadził ranking Liceów Ogólnokształcących w roku 2012 zawierający 500 szkół. Pierwsze miejsce z liczbą 100 punktów zajęło Liceum Akademickie UMK w Toruniu, drugie (85,85 pkt.) LO nr XIV we Wrocławiu, a trzecie XIII Liceum Ogólnokształcące (81,19) w Szczecinie. Najwyżej z województwa małopolskiego (5 miejsce i 75,07 pkt.) ocenione zostało V Liceum Ogólnokształcące im. A. Witkowskiego w Krakowie.
Z powiatu myślenickiego najwyżej sklasyfikowane zostało I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki, które z dorobkiem 41,23 pkt. znalazło się na 399 miejscu. Najwięcej punktów szkoła zdobyła w kat. "Matura, przedmioty obowiązkowe" - 81,19, następnie "Matura, przedmioty dodatkowe" - 40,00, za opinię w środowisku akademickim przyznano jej 7,72 pkt., a za wyniki w olimpiadach 0,05 pkt.
Szkoły oceniane były za pomocą trzech kryteriów. Składały się na nie: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz opinia o uczniach szkoły wyrażona przez kadrę akademicką. Podczas tworzenia rankingu wykorzystano dane z protokołów komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych, System Informacji Oświatowej oraz własne badanie ankietowe przeprowadzone przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” wśród kadry uczelni akademickich w całej Polsce.
Nie dziwi mnie fakt, iż 'Kościuszki' jest w powiecie na 1 miejscu.
Przecież po korkach każdy może zdać na 100 % maturę, a w tej szkole bez korków się nie obejdzie.
kiedy ja konczyłam to LO a było to laaaaaaaaaaata temu to znajdowło się w pierwszej 100... niezle sie pozmieniało przez ponad dekadę, ale jednak poziom musiał spaść.
Gdyby był taki 'wysoki' poziom w LO, o którym tyle się mówi, to większa liczba absolwentów udawałaby się na studia. Niestety mały odsetek uczniów wybiera szkołę wyższą. I nie wspomnę o fakcie, że gdy uczeń nie daje rady u "Tytusa" na Zarabiu, to w momencie przepisuje się do Kościuszek, gdzie oceny ma zaskakująco wyższe niż te, które miał w pierwszej szkole. Bo tam przepycha się uczniów, żeby były lepsze statystyki !!
Jak uczniowie chodzą na korepetycje ze wszystkiego to potem się chwalą, że mają najlepsze liceum
nie trzeba być Tytusikiem żeby pisać krytycznie
każdy wie, że LO Kościuszki opiera się na korepetycjach często u swoich nauczycieli.
Ale to wynika z prostego faktu,
1. LO Kościuszki ma jeszcze starą renomę.
2. Gimnazjaliście więc wybierają tą szkołę
3. Ale są to głównie (choć nie w 100%) uczniowie ambitni i chcący coś osiągnąć w życiu
4. Po jakimś czasie okazuje się, że nauka jest na tym samym poziomie co w najgorszych szkołach
5. Uczeń bierze korki, bo jak pisałem - ma jakieś tam ambicje.
6. Szkoła, ma 100% statystyki i dumnie nosi miano najlepszej ; )
i historia kołem się toczy ; )
mój brat brał korki, siostra brała korki i ja też brałem korki :)
chemia, fizyka - korki na starcie, bo nie może Ci się trafić dobry nauczyciel (takowych nie ma, no może z fizyki pani. B)
i tak dalej