Miasto

Dwie piętnastolatki potrącone na pasach przy ul. Zdrojowej

Dwie piętnastolatki potrącone na pasach przy ul. Zdrojowej

Obie nastolatki zostały ranne po tym, jak na przejściu dla pieszych przy ul. Zdrojowej wjechał w nie kierowca opla astry

Przy ul. Zdrojowej, we wtorek 26 listopada przed godz. 15 na przejściu dla pieszych w nastolatki wjechał samochód

Jak wynika z informacji zebranych przez policję, przechodzące przez oznakowane przejście dla pieszych gimnazjalistki wjechał jadący od strony Osieczan opel astra, którego prowadził 46-latek z Myślenic. Jak się okazało był trzeźwy. Policjantom znani są naoczni świadkowie zdarzenia.

- Obie nastolatki zostały ranne – jednej udzielono pomocy w myślenickim szpitalu, druga trafiła do jednego z krakowskich szpitali dziecięcych z podejrzeniem złamania. Wszystko wskazuje na to, że obrażenia jakich doznały uczennice nie zagrażają ich życiu - wyjaśnia Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Na temat zachowania na drodze i przejściach dla pieszych rozmawiacie na forum

Powiązane tematy

Komentarze (19)

 • 1 gru 2013

  Bardzo jestem ciekaw czy te panienki raczyły się rozejrzeć czy mogą wejść na przejście, czy nic nie nadjezdza.
  Jestem prawie pewien (obserwując od dłuższego czasu młodych pieszych), że nie były "przygotowane" na wejście na jezdnię.
  Czekać jak pod ogolniakiem dojdzie do tragedii. Tam dopiero chodzą mimozy z komórami i słuchawkami na uszach.....

  65 8 Odpowiedz
 • mateusz nowakowski 1 gru 2013

  to już po ''pasach'' nie można przejśći?

  57 10 Odpowiedz
 • 1 gru 2013

  Założę się że policja poda nadmierną prędkość a prawda jest taka że cielęcinki wchodzą na pasy jak na pastwisko sam profilaktycznie tamuje tam ruch bo parę razy mi wtargnęły przed maskę.

  38 9 Odpowiedz
 • 1 gru 2013

  Niech kamera na skrzyżowaniu Zdrojowej i Piłsudskiego wszystko rozstrzygnie...Ah, zapomniałem, że ona nie działa.

  34 2 Odpowiedz
 • 1 gru 2013

  To bardzo niedobrze. Na pasach pieszy ma zawsze pierszeństwo.Ale nie po wtargnięciu na pasy, bez możliwości zahamowania. Zauważyłem,że często młodzi ludzie tego nie rozumieją,że samochód w miejscu nie zatrzyma się! Przed wejściem na pasy rozmawiają przez komórkę, patrzą w inną stronę.Nieraz jednak chcą na kierowcy wymusić pierszeństwo. Jak zostaną kierowcami może to zrozumieją. Nie mam nic przeciwko młodym ale życzę im jak najlepiej. Dbajcie o swoje zdrowie i życie.

  30 2 Odpowiedz

Zobacz więcej