Okolice

Jawornik: Kolejny pieszy zginął na Zakopiance

Jawornik: Kolejny pieszy zginął na Zakopiance

Na Zakopiance w Jaworniku 54-latek przechodził w niedozwolonym miejscu. Zginął pod kołami samochodu osobowego

Do wypadku doszło w poniedziałek 15 grudnia ok. godz. 19:35 na Zakopiance w Jaworniku, przy skrzyżowaniu z trasą nr 955, na jezdniach w kierunku Krakowa. 

- Pod kołami prawidłowo poruszającego się VW Passata zginął 54-letni mieszkaniec Jawornika. Powtórzył się czarny scenariusz: pieszy przechodził w miejscu niedozwolonym, gdzie pasy ruchu pojazdów oddzielają bariery drogowe, poruszał się poza terenem zabudowanym, nie był wyposażony w elementy odblaskowe - informuje Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji. 

 

Na miejscu pracowała policyjna grupa operacyjno-dochodzeniowa pod nadzorem prokuratora. Kierowca VW, 22-letni mieszkaniec powiatu limanowskiego, podczas zdarzenia był trzeźwy. 

Na ten temat piszecie również na forum

To kolejny śmiertelny wypadek na Zakopiance w tym miesiącu. Niespełna tydzień temu w Stróży pod kołami samochodu zginął 49-letni mieszkaniec Pcimia.

Powiązane tematy

Komentarze (10)

 • 17 gru 2014

  Odnośnie chodzenia z odblaskami - ma ważenie, że ludzie się ich wstydzą - to przykre skoro może uratować życie. Pijany czy nie - szkoda człowieka. Tego co jechał samochodem też - trauma do końca życia. Do Panów policjantów i strażników miejskich - reagujcie na to co się dzieje na ulicach, zwracajcie uwagę na pieszych bez odblasków, pouczajcie dzieci w szkołach (choć tu widać postęp). Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo.

  36 4 Odpowiedz
 • ania 17 gru 2014

  To niewiarygodne, on zawsze chodził w zielonej kamizelce odblaskowej. Mówił, że wszyscy się z niego śmieją ale on to ma gdzieś, bo po pierwsze -jest bezpieczniej a po drugie -chciał uniknąć mandatu.
  Szkoda go.
  Trochę mnie wkurzylo, że ktoś nazwal go zulem. Ten człowiek byl sympatyczny, honorowy, uczciwy i pracowity a przede wszystkim byl chory.

  30 1 Odpowiedz
 • OKOKI 17 gru 2014

  No i kładki by się dla pieszych przydały ,lub przejscia pod zakopianką, a nie jedna fikuśna kładka z windą na całą zakopiankę za 8 melonów.

  30 2 Odpowiedz
 • 18 gru 2014

  Pisałem już wcześniej, że lepiej jest zrobić większą ilość przejść podziemnych na linii Myślenice - Kraków.
  Koszta mniejsze niż ta ***** strasząca kładka za 7 milionów. Niestety ktoś ma bonusy za to i dlatego tak jest, że takie inwestycje są robione. Sprzeciwiam się takiemu gospodarowaniu pieniędzy z moich płaconych podatków. Inwestycje zupełnie rozmijają się z potrzebami szarych obywateli ale za to idealnie pasują osobom rządzącym oraz tym zarządzającym drogami. Szkoda tylko, że niewinni ludzie giną. Współodpowiedzialnych brak.

  24 1 Odpowiedz
 • 17 gru 2014

  A przejście pod Zakopianką za mini-dworcem w Myślenicach jest złe? Zapewne jego budowa była o wiele tańsza niż ta ''Wielka Krokiew'' dla naszych skoczków.

  20 1 Odpowiedz

Zobacz więcej