Rozrywka

Powiatowy Przegląd Zespołów Muzycznych 2009

W ostatni czwartek maja już od dziewięciu lat w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu odbywa się Powiatowy Przegląd Amatorskich Zespołów Muzycznych. Tak było i w tym roku, kiedy po raz kolejny mogliśmy posłuchać twórczości garażowych zespołów

fot. Piotr Jagniewski

A kto się na niej pojawił? Po raz kolejny ubiegłoroczni zwycięzcy, czyli zespół The Bastard (punk-rock), dobrze znany nie tylko myślenickiej publiczności Fame Fatal (heavy-metal), w odmienionym składzie z nowym brzmieniem zespół HellHaven (metal progresywny) oraz odmieniony - jednak tylko z nazwy My Way (w zeszłym roku: The Way-blues-rock).

Nie zabrakło również świerzaków. W konsekwencji mogliśmy posłuchać „rewelacji” w wykonaniu Bananowych Konfitur, które niestety okazały się nieświeże niczym przemielony pies z budą w MCDonaldsie. Dla przykładu debiutująca na przeglądzie Linia 21 pokazała, że można grać rocka, albo trzymać gitary i mikrofon, jednak bliżej było im do tej drugiej opcji.

Na samym początku wystąpił jeszcze zespół GIS i całe szczęście, że dziewczyny śpiewały jako pierwsze, kiedy na widowni nie było jeszcze kompletu publiczności, bo w ich stronę mogłyby polecieć nie tylko salwy śmiechu, ale coś więcej.

Tegoroczne jury w składzie Piotr Gofroń, Adaś Zadora, Stasiu Bularz i Zbigniew Morawski wyłoniło cztery grupy, które według nich zasłużyły na wyróżnienie. Trzecią pozycję zajęły zespoły: The Bastard i HellHaven, drugie raz kolejny Fame Fatal, a pierwsze My Way.

W ubiegłym roku dostali wyróżnienie, a w tym panowie Łukasz Szlachetka (wokal), Michał Bieniek (gitara), Michał Leśniewski (gitara), Krzysiek Rokicki (bas), Tomek Skwarek (klawisze) i Kuba Ścibor (perkusja) zajęli pierwsze miejsce.

Posłuchaj wyróżnionych zespołów
1. My Way
2. Fame Fatal
3. The Bastard
3. HellHaven

Powiązane tematy

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  1 cze 2009

  Gratulacje dla fotografów ; ) Ale przede wszystkim, dla autora : ] prawda w oczy ; )

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 cze 2009

  Cała prawda, tylko prawda i zawsze prawda. Ale trzeba przyznać, ze publiczność dopisała i bawiła się świetnie. ;)
  Pozostaje czekać do przegląu za rok i mieć nadzieje na jeszcze lepszą dawkę muzyki.

  Odpowiedz
 • 1 cze 2009

  należało by też wspomnieć o akustyku, który jak zwykle dodał swoje trzy grosze, a raczej trzy palce do całej muzycznej potrawy ;)

  p.s.1 panna na 34 i 35 ma niezły strój :P

  p.s.2 nie czepiał bym się aż tak GIS zawsze to jakiś powiew świeżości (ciekawe czy za rok się odważą) ;)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 cze 2009

  Niestety na stronie HellHaven nie posłuchacie sobie nowych utworów... A to co się tam znajduje, raczej pozostało w roli ciekawostek z serii "jak to było kiedyś". / Publiczność - 60 % sukcesu.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 cze 2009

  Dla mnie autor tego tekstu troszeczkę przesadził z ostrością ;) Mówię tak dlatego, że dokładnie pamiętam jak się zaczynało z przeglądami... Bywało jeszcze gorzej. W młodych kapelach raczej próbował bym wszczepić zapał do dalszej gry, niż aż tak dogłębnie krytykować. Nie łatwo jest skombinować zespół i zagrać. Trudniej jest ten cały grajdołek utrzymać przez lata - co skutkuje pierwszymi sukcesami. Także jeśli mógłbym zając w tej sprawie stanowisko - Młodzi, napierdalać ! I nie dać się.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 cze 2009

  Niestety na stronie HellHaven znajdują się "stare" utwory, ale mimo to zapraszamy do odwiedzania i słuchania... :D Nowe rzeczy jeszcze nie są zarejestrowane zapraszamy na koncerty tam je usłyszycie :D

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 cze 2009

  najlepsze jest 45 !!! miazga

  Odpowiedz
 • Johann Gambolputty... Z Ulm. 2 cze 2009

  Może to i dobrze,że relacja z Przeglądu pojawiła się dopiero teraz,bo gdybym pisał "na gorąco",mógłbym użyć słów,których później bym żałował.A tak to już mi trochę przeszło.
  A "słowa" należą się jak zwykle człowiekowi od nagłośnienia.Celowo nie używam określenia "akustyk",bo obraziłbym wszystkich prawdziwych akustyków,nawet tych najgorszych.
  Pan za stołem mikserskim pokazał jak zwykle,że nieważne są zespoły i ich muzyka,tylko to,że ON tam rządzi.I byłbym w stanie uwierzyć,że to jego starość daje znać o sobie i głuchota postępuje,gdybym nie siedział dwa rzędy nad nim i nie widział,co robi.
  A wyglądało to tak: Do momentu wejścia Linii 21 nic nie słychać.Wchodzi Linia 21 mikser ożył-słychać wszystko wyraźnie,łącznie (o dziwo!) z bębnami,a nawet stopą!Schodzi Linia 21 przy mikserze dzieją się cuda i znowu nic nie słychać.Wszystko na moich oczach,więc nikt mi nie wciśnie,że nie mam racji.Podczas występu Fame Fatal Beny grał nogami więcej,niż cała Linia 21 z wokalistą włącznie,tylko co z tego skoro nie było go słychać.Grał My Way nie słychać basu.To tylko przykłady.
  Może warto by podziękować panu od akustyki za jego,za przeproszeniem-"pracę" i dać szansę komuś innemu,zwłaszcza,że miał pomocnika,który dwoił się i troił żeby to wszystko ogarnąć,ale miał przeszkodę nie do pokonania w postaci swojego szefa za heblami.
  I nikt mi nie zarzuci stronniczości,bo My Way w którym miałem zastąpić Kubę wygrał,a przez to ja mogłem spokojnie oglądać (nie słuchać) występy kapel.

  Do Ryby-dziewięć lat,to dość długi okres czasu na naukę.A do tego sprzęt też jest lepszy,więc nie porównuj tamtych przeglądów z obecnymi zwłaszcza,że ostatnio było tylko sześć zespołów.Wszystko zależy od dobrych intencji.

  Odpowiedz
 • 2 cze 2009

  ale autor dal czadu z komentarzami zespołów --odważnie -uważaj na ulicy chiiiiii bo cie z zemsty dopadną
  widać emocji nie zabrakło --szkoda z e ten przegląd nie jest organizowany an jakiejś imprezie czy na świeżym powietrze byłoby fajniej--np na dniach Myślenic

  Odpowiedz
 • 2 cze 2009

  najlepiej zagrał zespól My way wniósł cos nowego , -cos innego, świeżego bo ciągle tylko

  Fame Fatal co roku i sie trochę znudziło i osluchalo

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 cze 2009

  A ja myślę żeby następnym razem zrobić miedzy 12 a 16 próbę dźwięku każdej kapeli żeby akustyk doszedł co i jak, oczywiście z pomocą życzliwych... :D Może to nie pomorze przy jego pracy ale na pewno nie zaszkodzi ... :P

  Odpowiedz
 • 2 cze 2009

  pan "akustyk" nie umie podgłośnić odsłuchów wykonawcą, a co dopiero sterować dźwiękiem na sali. Najlepsza i tak była komunikacja pomiędzy "pomocnikiem" a "akustykiem" - pomocnik nie operował wartościami tylko kolorami kabli i numerami dziur bo wiedział że szef i tak go nie zrozumie ;)
  Kwintesencją całej pracy pana "akustyka" i tak była jego wizyta na scenie podczas występu w przerwie i sprawdzanie czy oby kable są podpięte

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 cze 2009

  Faktycznie beczeć się chce, jak siedzisz nad utworami grube tygodnie, miesiące - chcesz to wszystko pokazać ludziom - a gdy pytasz się ich "i jak było ?", odpowiadają Ci - "Mało co było słychać... ". Ale nie oszukujmy się. Myślenickie przeglądy to raczej tradycja niż droga do sukcesu. To jak powrót do wiecznie zrzędzącej rodziny na święta. A przecież przyjechać i pokazać się wypada.

  I jeszcze cytując Kapera "(...) dziewięć lat,to dość długi okres czasu na naukę (...)" - chyba nie do końca się zrozumieliśmy. Chodziło mi o to, że gdy osobiście grałem z zespołem 3 albo 4 lata temu po raz pierwszy na przeglądzie, muzyki to nie przypominało. Ale gramy do dzisiaj (2 nas ze starego składu zostało, ale dobre i co) tylko dzięki temu, że ktoś nas ciągle wspierał... Dlatego pije do tego, aby raczej tak nie krzyczeć na młodziaków ;)

  Odpowiedz
 • Johann Gambolputty... Z Ulm. 2 cze 2009

  Widzę Rybo,że faktycznie,nie zrozumieliśmy się.Pisząc o latach nauki miałem na myśli tylko i wyłącznie kwestię nagłośnienia.
  Nie oceniałem poziomu wykonawców,bo byłoby to z mojej strony nie fair.Tym bardziej,że panowie z My Way i Fame Fatal to moi koledzy,a pod względem umiejętności sam mógłbym się od niektórych z nich uczyć. :)
  Jedyne,co mnie trochę zirytowało,to nadmierne zabawy pałkami perkusisty w Linia 21.Powinien więcej czasu poświęcić na rozwijanie techniki grania,niż popisy cyrkowe.
  Chociaż,może to się laskom podoba.A podobno w Rock'n'rollu chodzi o to,żeby wyrwać jak najwięcej panienek. ;)
  Podobno.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 cze 2009

  hooo, świetne zdjęcia :D

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 cze 2009

  No coz ... to co tu przeczytalem to w 100% mialo pokrycie z rzeczywistoscia. "Akustyk" powinien juz dawno byc bezrobotny, jestem pewien ze pomocnik tego pana poradzilby sobie sam 100x lepiej

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 cze 2009

  Nie byłem na przeglądzie ale posłuchałem muzyki z tych linków pod tekstem i nachodzą mnie dwie refleksje. Po pierwsze na tych stronkach przynajmniej, bo nie wiem jak na żywo, słychać nie najgorszy poziom wykonawczy, okraszony niekiedy skrajnie infantylnymi tekstami, zwłaszcza u metali. Niestety mimo wpadających w ucho kawałków estetycznie wszystkie kapele zatrzymały się ok. 25 lat temu w dodatku naśladując tak wyraźnie cudze brzmienia, że mam wrażenie jakbym słuchał kogoś innego. Szkoda że nie ma kogoś wyraziście "własnego" jak w ostatnich latach wieprzki. Ale i tak szacunek za pasję i już rozwinięte umiejętności dla wszystkich. czterech podlinowanych zespołów.
  pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 cze 2009

  Kaper: chciałem Cię bardzo przeprosić, kimkolwiek jesteś, za moje obracanie pałeczkami... naprawdę bardzo mi przykro:) Chciałbym tylko, żebyś wiedział, że robiłem to odruchowo i nie kontrolowałem tego... jak grałem samą stopą to jakoś tak samo się obracało. Jeszcze raz bardzo przepraszam i będę od dnia dzisiejszego starał się wykorzenić ten beznadziejny nawyk! Btw ciekawe, czy w ogóle zwróciłeś chociażby trochę uwagę na moją technikę gry -.- ale mniejsza z tym...

  Odpowiedz
 • Greta Skarpeta 2 cze 2009

  Dantejskie sceny w czystej postaci.

  Odpowiedz
 • 2 cze 2009

  A ja w 100 % zgadzam się z opinią Theriona! Na szczęście GIS i BANANOWE KONFITURY grały na samym początku, więc najgorsze było szybko za nami:) Jednak szkoda, że nie wygrali Fame fatal gdyż, co tu dużo mówić- byli najlepsi :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 cze 2009

  Taaak... Dzięki Ryba za wsparcie. ;P
  Jak się uda za rok też wystąpimy i może już będzie mniejsza spina na scenie, bo nie ukrywając, mikrofon był moja jedyną na niej podporą. xD (nawiązując do "trzymania gitary i mikrofonu") ;P

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 cze 2009

  Suma sumarum, co do akustyka: najlepiej było siedzieć w pierwszym rzędzie, bo przynajmniej się słyszało dźwięki prosto ze wzmaków a nie z konsolety...

  Odpowiedz
 • Johann Gambolputty... Z Ulm. 2 cze 2009

  Kiedyś w jednym ze swoich programów Kuba Wojewódzki rozmawiał z perkusistą,niestety nie pamiętam jego nazwiska.Jako,że Kuba też gra na bębnach rozmowa była głównie na jeden temat.W pewnym momencie Wojewódzki zaczął kręcić pałkami między palcami i pyta tego pana,czy tak potrafi.On odpowiedział,że nie,ale za to umie grać na perkusji.
  Kiedy ja pierwszy raz brałem udział w przeglądzie,chociaż umiałem te wszystkie bzdury z żonglerką,ani myślałem z tym się wychylać.Bo zdawałem sobie sprawę,że oglądają mnie o niebo lepsi ode mnie i z moimi ówczesnymi umiejętnościami nie miałem co się z nimi mierzyć.
  Teraz widać,wystarczą dwie piosenki,wykonane po raz pierwszy w powiatowym przeglądzie i można mówić o technice.
  Ale mniejsza z tym...

  Odpowiedz
 • M G 2 cze 2009

  Witam!
  Parę krótkich obiektywnych komentarzy (okiem i uchem)uczestnika przeglądu.
  po 1. Brawo dla bandu 'My Way'! Pierwsze miejsce jak najbardziej zasłużone , wielki szacun i pozdrawiam!
  po 2. 'Fame Fatal' .. no cóż , zrobiliśmy swoje , dziękujemy za wsparcie i poparcie ze strony wszystkich nam życzliwym. ;)
  po 3. Spory krok do przodu ze strony 'The Bastard' , brawo! Widać że jesteście solidnie rozegrani i ograni , kawał dobrego punk-rocka! Tak trzymać!
  Szacuneczek dla 'HellHaven' , coraz lepiej , jednak widać , że zmiany personalne w zespole dają się we znaki , macie spore możliwości ale musicie popracować nad bardziej przejrzystymi aranżami i nie bać się ciekawych pojechanych pomysłów , w muzyce progresywnej o to chodzi.
  po 4. Witamy młode zespoły , jakie by nie były... i nie zniechęcajcie się złymi komentarzami w waszą stronę! Młodych muzyków należy wspierać i napędzać , jak coś ma być z waszgo grtania to będzie prędzej czy później , byle do przodu , bez kompleksów i uczyć się na błędach , na sukcesach i porażkach. I nie zapominajcie o warsztacie muzycznym bo to jest 'primo' ;)
  po 5. tradycyjnie już... , dziękujemy (serdecznie#&*:?@#**) szefowi nagłośnienia.

  Pozdrawiam wszystkich fanów muzyki! ;)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 cze 2009

  inteligentnyczłowieku piszesz jak by may way grali pierwszy raz... tak jak pare innych czołowych zespołów grają któryś rok z kolei i choć uważam ze zasłużenie wygrali, nie zgadzam się z tym że wnieśli coś nowego, bo od dawna graja na jedną nutę... i cóż tu mówić więcej, gdyby nie stały zastaw pojawiający się co roku to na przeglądzie mógł byś tylko posłuchać wyjących lasek z pierwszego zespołu i skrzeczącej babki z drugiej kapeli i na tym koniec by było repertuaru przeglądowego...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 cze 2009

  Powiem tak... nie podoba ci się moje obracanie to nie patrz na scenę! Zamknij oczy albo załóż czarne okulary i koniec. Wcale nie mówię, że jestem dobry, popełniłem kilka błędów, zdarza się. Szczególnie, że byłem lekko zdygany jak to na pierwszym w życiu występie. Ale cały czas nie rozumiem jednego. dymisz do mnie, że sobie obracam pałkami na scenie, powiedziałeś nawet, że cie to irytuje. Ponadto uważasz, że jak ktoś sobie poobraca pałkami to się uważa za przerąbanego bębniarza a tak naprawde można umieć obracać a nie umieć grać. Zgoda. To teraz mi powiedz, gdzie moja technika nie stykała. Słuchaj moim zdaniem jeżeli muzyk gra i wszystko mu wybrzmiewa to może latać goły po scenie, chodzić na rękach czy robić cokolwiek innego. Tak naprawdę moge sobie robić ile mi się tricków żywnie podoba i nie widze w tym nic lamerskiego... Jeżeli coś mi nie bedzie brzmiało to już co innego...
  W ogóle... co ci przeszkadza, że obracałem pałkami? Nie rozumiem tego. Napisałeś, że powinienem więcej czasu poświęcać technice. Nonsens. Nawet nie wiesz ile czasu ćwicze technike a już zakładasz, że nic nie robie tylko ćwicze sobie fiku-miku pałkami. Ponawiam więc pytanie: co ci się nie podoba w mojej technice gry skoro tak?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 cze 2009

  wszystko pięknie ale autor głuchy nazwiska laureatów jak zwykle przekręcone -Oskwarek iRopicki

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 cze 2009

  Drogi "kaper" skoro jestes taki super i wogole miales propozycje zeby sie przylaczyc czemu tego nie zrobiles, pokazalbys co to znaczy prawdziwa muzyka, wkoncu jestes taki wspanialy... skoro tego nie zrobiles nie obrazaj poczatkujacych zespolow jak sam sie boisz albo opowiadasz bajki zebys byl fajny xD ciesze sie ze spiewam w bananowych komfitorach o przepraszam wedlug ciebie "nieswiezych" moze i mam skrzeczacy glos, nie umiem spiewac itp ale przynajmniej sprobowalam, to byl pierwszy raz moze nastepnym razem bedzie lepiej. specjalnie dla ciebie wystapimy za rok aby umilic ci czas :) ,,l,,

  Odpowiedz
 • 2 cze 2009

  Nie jeździjcie tak po sobie - wystarczy, że autor artykułu ostro pojechał :P

  Co do samego przeglądu. My Way wygrało - gratulacje. Fajnie chłopaki grają, dobre solówki, brzmienie, wg mnie nie spieprzone przez akustyka :P (choć oceniam będąc za sceną).

  Hellhaven - jest dobrze. Trochę jeszcze więcej zgrania i będzie jeszcze lepiej. Słuchałem jednego kawałka z widowni i było ok (nawet z brzmieniem) :)

  Bastardzi - wykazują progres. Zagrane w miarę równo, z brzmieniem całkiem sympatycznym. Dobrze, że jesteście i kultywujecie punk-rocka w Myślenicach. No i nowy basista też chyba wam służy. Pozdro Sowa :)

  FameFatal - zagraliśmy jak mogliśmy najlepiej ;) trochę problemów technicznych miałem przed występem i niestety musiałem zrezygnować z fajerwerków efektowych. Trudno :P

  Reszta zespołów - ciężko oceniać, zważywszy że nie wszystkie słyszałem. Ważne jest to, że działacie, że scena myślenicka żyje i coś się dzieje. Nie od razu Kraków zbudowano, zatem ćwiczcie ile tylko możecie, aby za rok pokazać wyższy poziom. I pokazujcie na prawdę swoje umiejętności, bo jakieś tam tricki na scenie lepiej sobie odpuścić, a zagrać lepiej :)

  No i mam nadzieję, że za rok będzie inny akustyk :D może powróci pan Hajto i wtedy będzie ogień, bo tak to sprzęt jest za grubą kasę, ale co z tego jak nie potrafi się go należycie wykorzystać.

  No to chyba tyle ;)

  Odpowiedz
 • Johann Gambolputty... Z Ulm. 2 cze 2009

  Szanowna BK.Nigdzie nie skomentowałem Waszego występu negatywnie.Nie jestem również autorem artykułu,więc o "nieświeżych",to też nie moja robota.Jeżeli faktycznie jesteś wokalistką Bananowych Konfitur,to przypomnij sobie kolesia,który po Waszym występie rozmawiał z Tobą za kulisami i co mówił,a raczej,co mówiłem,bo to ze mną rozmawiałaś,po czym poszłaś palić w męskiej! ubikacji.Niegrzeczna dziewczynka. ;)
  Do My Way nie dołączyłem z beznadziejnie głupiego powodu.Kiedy szukali pałkera ja nie miałem bębnów,bo kilka tygodni wcześniej je sprzedałem.Takie szczęście.
  Co do Waszego występu,to podejrzewam,że gdybyście lepiej słyszeli się na scenie,może byłoby lepiej.A Twój głos?Janis Joplin też miała "skrzeczący" głos.Powinnaś się z niego cieszyć,bo może kiedyś nie będziesz kolejną gwiazdką,o której po miesiącu nikt nie będzie pamiętał.

  Do BB.Przeczytaj uważnie co mieli do powiedzenia "zwieprzony" i "nomad".Wiesz,co z nich wychodzi,wręcz bije po oczach?POKORA.
  Piszą z wielkim szacunkiem zarówno o zespole z którym przegrali,jak i o pozostałej reszcie.Tobie tego brakuje.
  Co do Twojej "techniki".Jakiej "techniki"?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 cze 2009

  Dobra widzę, że ta rozmowa nie ma sensu, skończmy ją zatem, bo w sumie nie chce mi się z tobą kłócić...
  Co do przeglądu było dobrze, mam nadzieję, że za rok wpadniemy z lepszym repertuarem :]
  pozdro

  Odpowiedz
 • Johann Gambolputty... Z Ulm. 3 cze 2009

  Też mi się nie chce z Tobą kłócić BB.Pracujcie ciężko i cieszcie się swoją muzyką.Bo o to chodzi.Pozdro

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 cze 2009

  Powiem tak, może nie wyszło nam granie, może nie graliśmy równo i może chujowo było nas słychać ale przynajmniej pasujemy do "Powiatowy Przegląd Amatorskich Zespołów Muzycznych" bo w przeciwności do głównych miejsc nie mamy płyty dema itd. I dziwić się że są tylko stali bywalcy bo przyjdą nowe młode zespoły i są równane z ziemią. Nie wiem jak pozostałe zespoły ale teraz mam jeszcze większą motywacje jak ćwiczę by grać lepiej żeby na następnym pokazać że stare dziadki po 40 które grają po weselach powinny sie zwinąć dla młodych bo chyba dla nas jest to robione ;]
  A akustyk nas tak super nagłośnił (mam nagranie) że wg nie było słychać tych instrumentów co ma słychać... I o wiele lepiej nam to wychodzi przy lepszym nagłośnieniu. Wokalistka ma fajny głos i od niej wara :P
  A co do autora to stary przypomnij sobie jak miałeś 17/18 lat i jaki wtedy byłeś. Bo w tym wieku sie uczymy na błędach i zamiast nas (te trzy zespoły) zmieszać z błotem powinien napisać coś w stylu "może im nie wyszło ale są młodzi i mają czas".
  Pewnie ktoś znów bedzie chciał naszemu zespołowi dojechać ale wiadomo żę FF i TB walczą ze sobą o kase ;] A my przynajmniej zdobyliśmy doświadczenie i motywacje do dalszej gry.
  HellHaven- gratuluje, 3 miejsce spoko że wg coś dostaliście bo mogło sie rozłożyć u stałych bywalców ;P
  My Way Fame Fatal The Bastard za rok pierwsza trójka tak samo będzie wyglądać tylko w innej kolejności...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 cze 2009

  "Tak było i w tym roku, kiedy po raz kolejny mogliśmy posłuchać twórczości garażowych zespołów"
  jestem ciekaw czy My Way Fame Fatal i The Bastard grają w garażach ;]
  Ps. nie mam nic do tych zespołów. Graja dobrze i fajnie za co im chwała

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 cze 2009

  taaa myslenicka scena to juz prawie brodway - caly powiat wyglada jak wielki garaz a ty sie doszukujesz gwiazdorstwa

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 cze 2009

  Widzę że mer nie zrozumiał mej wypowiedzi... trudno

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 cze 2009

  Z szacunku do innych zespołów nie chcę zajmować w tej sprawie wyraźnego stanowiska, ale trzeba sobie w końcu odpowiedzieć na pytanie - gdzie jest granica wytyczana przez słowo "amatorskie".

  Mer, "amatorskie" kończy się dużo wcześniej przed Broadwayem i gwiazdorstwem. Tyle ode mnie, bo wiem, że to temat drażliwy.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 cze 2009

  zawodowe-profesjonalne graja za pieniadze i z tego zyja, amatorskie graja na przegladach i glownie w garazu i dla teakich organizowany jest przeglad
  to chyba proste

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 cze 2009

  no właśnie, za rok trójka ułoży się w podobnym ułożeniu.. Gdzie tu jest amatorstwo a gdzie zaczyna się już profesjonalizm?:]

  Odpowiedz
 • Johann Gambolputty... Z Ulm. 3 cze 2009

  Zgadzam się z merem.Na status gwiazdy trzeba długo pracować,co jest również związane z wieloma początkowymi trudnościami,jak granie w garażach i na przeglądach.

  Odpowiedz
 • 3 cze 2009

  Uwaga do wszystkich zespołów, które planują występy na przeglądzie w roku 2010. Proponuje w karcie zgłoszenia w uwagach napisać adnotacje o następującej treści: "W przypadku gdy występ naszego zespołu podczas przeglądu będzie nagłaśniał pan ...... (tu wpisać imię i nazwisko tego pana, który swoją głuchotą męczy nas od pokoleń i czas to w końcu zmienić) rezygnujemy z udziału w konkursie". Powodzenia

  Odpowiedz
 • 3 cze 2009

  @Bananowe - trochę zazdrość z Ciebie kipi, te zespoły, które wymieniłeś też kiedyś zaczynały i nie wygrywały na początku, niektórzy grali kilka lat z rzędu by wygrać cokolwiek na przeglądzie, a ty już na pierwszym chcesz zdobywać najwyższe laury - trochę pokory!
  Przyjdzie i czas na was - jeśli nadal będziecie ćwiczyć i się rozwijać, nie wiem nie słyszałem was w lepszych warunkach może będzie okazja to chętnie skorzystam. Jednak na przeglądzie po części jest to wina pana "akustyka" było po prostu kiepsko.
  Druga sprawa gdyby na przeglądzie nie było wspomnianej przez Ciebie trójki - to raptem mieli byśmy 4 kapel (nie wiem czy wtedy przegląd by się nawet odbył!?).
  Trzecia sprawa amatorski zespół to taki który nie jest związany z wytwórnią i/lub nie ma nagranej profesjonalnej płyty - więc wszyscy występujący na przeglądzie się to tego grona zaliczają, a to, że jedni już grają kilka lat to świadczy tylko o tym, że to kochają i to co robią sprawia im przyjemność - życzę i wam takiej wytrwałości.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 cze 2009

  Cóż, Bananowe...w zeszłym roku zespół The Bastard był też w zasadzie świerzym zespołem..to tak dla scislosci, zaczeli grac w 2007...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 cze 2009

  Kaper napisales "Może to i dobrze,że relacja z Przeglądu pojawiła się dopiero teraz,bo gdybym pisał "na gorąco",mógłbym użyć słów,których później bym żałował.A tak to już mi trochę przeszło." wiec pomyslalm ze to ty pisales nie wiedzialam ze "ty to ty" :P takze w takim razie sry...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 cze 2009

  Mer, ja mam trochę inne rozgraniczenie. Dla mnie jest jeszcze duża przerwa, dużo miejsca pomiędzy 'amatorskie' a 'zawodowe', gdzie mieści się większość dobrych i bardzo dobrych zespołów. Nie podam nazw, bo nie o to chodzi, ale dla mnie osobiście zespoły wydające dema, nagrywające pierwsze płyty i koncertujące bardzo dużo (i ciepło przyjmowane przez publiczność) nie są zespołami amatorskimi. Ale może to kwestia gustu i podejścia. Co nie zmienia faktu, (że z mojej strony) - bez sensu drążyć ten temat dalej. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • Johann Gambolputty... Z Ulm. 3 cze 2009

  Nic się nie dzieje BK.Jak już mówiłem,miałem na myśli "dobrze wiecie kogo" ;)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 cze 2009

  ... i osobiście (ale to tylko moje zdanie, więc proszę grzecznie nie drzeć mordy, jak to niektórzy potrafią) organizował bym przeglądy (szczególnie tak niszowe jak w Myślenicach) - że finaliści z 1 miejsc nie mogą zająć ponownie np. pierwszych 2 miejsc w przyszłorocznych "zawodach". Chodzi tylko o to, że zwycięzcy są już dostrzeżeni, i kolej na następnych. Ale jak mówię - to tylko moje zdanie, które i tak nigdy nie wejdzie w życie. I bez sensu też się rozczulać nad bidnym, bogu ducha winnym przeglądem myślenickim, bo prawdzie przeglądy zaczynają się od Krakowa. Tam już nie ma problemów z nagłośnieniem, z ocenianiem... i jest na tyle duża rywalizacja, że ciągle wygrywa ktoś nowy, i przecież o to chodzi...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 cze 2009

  Do bananowe:
  Nie wysyłaj "starszych panów koło 40-tki" na wesela, tylko posłuchaj,podpatrz, wyciąg wnioski. Pamiętaj że pół życia spędzili grając muzykę i niejeden z nich sprawiłby że opadła by ci kopara słuchając ich grania . Kilku bym wymienił z nazwiska, ale po co i tak nie zrozumiesz. Ćwicz pilnie i słuchaj lepszych przyda Ci się w życiu. Graj rozwijaj sie i muzyką udowodnij że ktoś pomylił się w Twojej ocenie. Tylko w ten sposób zaistniejesz, a wszystkich złośliwych miej po prostu w dupie.

  Odpowiedz
 • 3 cze 2009

  Starszy pan dobrze gada - nalać mu wódki :)

  Pomysł Ryby dotyczący reguł przeglądu jest jak najbardziej na miejscu i w sumie dziwne, że regulamin się nie zmienił ot tylu lat :P Choć z drugiej strony "stare wygi" pewnie by odpuściły udział, no chyba żeby zagrać dłużej w przerwie - kto wie. Fakt faktem organizatorzy powinni trochę spraw przemyśleć, żeby przegląd zyskał na atrakcyjności :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 cze 2009

  czemu tylko z przeglądu zespołow amatorskich zrobił się przegląd zespołów rockowych , a zwlaszcza tych takich głośnych !

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 cze 2009

  a wiecie co jest najgorsze w tych przegladach ? nie licząc oczywiście akustyki , ktora jest bez dwoch zdan fatalna.

  najgorsza jest nietolerancja ze strony widowni.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 cze 2009

  W sumie jestem podobnego zdania... Lubię słuchać rocka i punka i wole to od czegokolwiek innego, ale zauważyłem, ze tylko takie zespoły na przeglądzie się pojawiają. W tym roku zagrały dziewczyny z GISu coś pod POP i od razu dostały już na wstępie po głowach...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 cze 2009

  A ja myślę że to jest pomysł głupi, powinno się pracować tak żeby zagrać lepiej a nie wprowadzać ograniczań na przeglądzie. Kiedy kapela jest dobra i zdarza się jej to co roku to niech wygrywa a reszta nie równa poziomem do niej...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 cze 2009

  szkoda , że się tak dzieję, że młodzi wykonawcy dostają takiego kopa, nie pozytywnego oczywiście na samym początku. Mimo wszystko powinno być wsparcie, bo tak to ci co występują poraz pierwszy mogą się zrazić , a chodzi chyba o to w tym przeglądzie, by odkrywać nowe talenty muzyczne i obserwować ich metamorfozy na przestrzeni lat. Nawet na przykładzie , wspomnianego GIS-u można dopatrzyć się dużo pozytywów , ale przez jednokierunkowo nastawioną publiczność nie mają szans zaistnieć . Apel do publiczności : więcej tolerancji.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 cze 2009

  Gdyby nie było na przeglądzie kapel które zajęły czołowe miejsca , to w zasadzie nie było by komu rozdać nagród a przynajmniej 1 i 2 miejsca. Grać się jeszcze co poniektórzy nie nauczyli należycie a największe larum podnoszą.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 cze 2009

  To, że z przeglądu zespołów amatorskich zrobił się przegląd zespołów rockowych to tylko i wyłącznie wina dzisiejszego trendu w muzyce... To nie wina organizatorów. Myślenicom brakuje świeżego powiewu nie tylko w kwestii nowych zespołów, ale także stylu muzycznego ! Szkoda, że ten beatboxer nie zgłosił się jako "zespół" i nie przygotował czegoś dłuższego i bardziej oryginalnego ("śpiewał" tam dość ograny motyw - na internecie jest tego bardo dużo... "Stand by me" ??), bo zrobił wspaniałe i niesamowicie świeże show ! Nie zdziwił bym się gdyby zajął jakieś "punktowane" miejsce...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 cze 2009

  Jak wybieraliśmy się na ten konkurs to przeczytaliśmy tytuł "amatorskie" i stwierdziliśmy że sie zgłośmy że fajnie by po rywalizować innymi młodymi zespołami, a tu nagle okazało się że zespoły są o pare klas wyższych... Nikt nie zaprzeczy że zagrali bardzo dobrze i że należało im się miejsce. Tylko może jak taka jest tu tradycja to zmieńcie nazwę przeglądu z "Powiatowy Przegląd Amatorskich Zespołów Muzycznych" na "Powiatowy Przegląd Rockowych Zespołów Muzycznych" żeby sie takie młode zespoły nie nabijały na takie coś, bo teraz sie robią takie dyskusje. Ale nie ma sensu sie teraz kłócić, tylko trzeba wysunąć wnioski. Może przesadziłem z wypowiedzią ale to była reakcja na ten artykuł. Sorry jeśli kogoś uraziłem. Nie żałuje że wystąpiliśmy bo przynajmniej mam teraz mimo wszystko za rok pojechać jeszcze raz i spróbować sie ponownie, lecz teraz będę wiedział na co sie przygotować.
  A teraz co do artykułu bo chyba ten artykuł mamy komentować. Pan Autor 26-letni drwi i kpi sobie z osób które mają po 17/18 lat które zgłosiły sie na ten konkurs aby nabyć doświadczenia i spróbować się na "wielkiej" scenie.Autor nie napisał konstruktywnej krytyki, może chciał jakoś tym zaimponować komuś albo chciał pokazać jak to on to umie zbluzgać. Przyznam że przynajmniej my nie graliśmy rewelacyjnie (gra na pamięć, siebie ledwo słyszałem) i nie wyszło nam ale żeby aż tak nas zjechać? Od innych zespołów usłyszeliśmy dużo dobrego za co im chwała.
  Było minęło, gratulacje wszystkim uczestnikom za odwagę jak i za wysoką klasę. Jedyne pozostaje nie smak po tych słowach które zostały napisane przez autora.

  ps. żeby było jasne nie mam pretensji do żadnego zespołu, jedyne co może to tylko uczyć sie od nich.Jedyny żal mam to Wielkiego Pana T który zachował sie nie poważnie i chamsko wobec nas.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 cze 2009

  Czym ty się tak przejmujesz banan? Młody jesteś i masz prawo się powygłupiać. Poćwicz i powal Theriona na dechy za rok ;)

  Odpowiedz
 • Mariusz Drzyzga 3 cze 2009

  Czekam aż w przyszłym roku zagraja i powala mnie na dechy, szczerze to czekam, trzymam kciuki zeby ktoras z tych kapel przetrwala do przyszlego sezonu..może sie uda

  Odpowiedz
 • Wojciech 3 cze 2009

  Szkoda że tak mało było tych zespołów, nawet tych niby z "dolnej półki". Przecież jak się cofnąć parę lat wstecz to każdy musi od czegoś zaczynać. Żałuje że sam nie mogę grać na instrumentach ale u nas w klubie jest zasada, która i w muzyce powinna się pojawić, a przynajmniej u młodych, "ja jestem od grania, a nie od oceniania".

  Odpowiedz
 • 3 cze 2009

  Wg mnie autor popłynął trochę za ostro w swojej krytyce. Wrażliwsze osoby takie słowa mogą całkowicie zniechęcić do grania. Mam nadzieję, że tu trafiło na zawziętych, którzy zmobilizują się do dalszych ćwiczeń i podnoszenia swojego poziomu.
  Uważam, że mimo wszystko dla debiutantów należą się brawa za odwagę:) To nie jest byle co wystąpić przed wymagającą i krytycznie natawioną publicznością.

  Odpowiedz
 • M G 3 cze 2009

  Ja bym jeszcze dorzucił od siebie pomysł aby poza głównymi nagrodami dla najlepszych kapel przeglądu przeznaczyć pewną pulę dla zespołów debiutujących , bo tak to rzeczywiście zawsze zostają one gdzieś tam daleko na 'ogonie przeglądu' , a może czasem warto by kogoś wyróżnić z zespołów które zaczynają a przede wszystkim zachęcić i zmobilizować do lepszych wyników.

  Wogóle cały ten przegląd to takie krótkie sprawozdanie co się dzieje w naszym lokalnym światku muzycznym. Za mało jest imprez (ba... wogóle ich nie ma) gdzie lokalne zespoły mogły by się światu pokazać nie przez 10 minut ale trochę dłużej i na większym luzie.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 cze 2009

  Popieram pomysł. Powinna być również nagroda specjalna dla "najlepszy debiutantów", czy coś w tym guście, aby zachęcić młode i nowo powstałe zespoły do dalszej pracy.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 cze 2009

  W ogóle kwestie przeglądu powinni zostawić nam... Innymi słowy, organizacją i zasadami powinni się zająć ludzie "od nas" czyt. siedzący i w kwestiach tutejszej muzyki i w samej muzyce. Wyznaczyć grupę kilku osób którzy zajęli by się organizowaniem przeglądu, nowymi zasadami, pomysłami, nowościami... I nagłośnieniem. Tylko oczywiście komuś musiało by się chcieć.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 cze 2009

  Therion: sie okaże, ale jak tam masz tak zachęcać to może sie nie udać. Ale mimo wszystko i tak zagramy chociaż po to abyś mógł na nas wylać swe jak twórcze epitety ;)

  Odpowiedz
 • 3 cze 2009

  Fajny pomysł Zwieprzony:)
  Czasami kilka ciepłych słów, które ktoś powie na zachętę może zdziałać cuda. Może sprawić, że ktoś uwierzy w siebie, pokona swoje wewnętrzne ograniczenia.
  Przytoczę tu jeden z moich ulubionych cytatów: "Wystarczy, że dana jest nam szansa, byśmy mogli stać się tym, czym chcemy." Jose Ortega y Gasset
  Z tego co widzę, to częściej ludzie sie nie doceniają niż przeceniają.

  Ps. Gratulacje dla THE BASTARD:)

  Odpowiedz
 • Johann Gambolputty... Z Ulm. 3 cze 2009

  Ryba-uważam,że to znakomity pomysł z odświeżeniem ekipy zajmującej się przeglądem.Obawiam się tylko,że może być problem z pieniędzmi na sprzęt i z przychylnością organizatorów takim zmianom.

  Odpowiedz
 • Mariusz Drzyzga 3 cze 2009

  Nowe zespoły...mała rada od niemuzyka..
  a little bit of pokora
  and odrobina self-criticism
  zanim zaczniecie sie mierzyć do jak to ujal "stare dziadki po 40 które grają po weselach" musicie jeszcze sporo sie nauczyc od tych czy podobnych "dziadków", wiec wiecej szacunku

  Pozdrawiam autor

  Odpowiedz
 • Mariusz Drzyzga 3 cze 2009

  A jesli chodzi o reforme przegladu to padlo tu kilka naprawde dobrych pomyslów, bardzo bym chcial zeby nie skonczylo sie na opisaniu tego tylko tutaj, ale żeby pomysly poszły w świat.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Wojciech 3 cze 2009

  Krytykujący wołają o pokorę do młodych zespołów no i bardzo dobrze bo pokora to bardzo ważna rzecz no ale jeśli miesza się ich z błotem, z wydźwiękiem bardzo negatywnym(mniej oficjalnie zajebiście by było gdyby was tu nie było) to co najmniej lekka przesada i rozumiem ich że próbują się bronić choć i tak nie pokazują że są mistrzami negocjacji.Jasne,szkoda że nie od razu są jak Iron Maiden ale dla debiutujących w nie wielkim przeglądzie myślenickich grup powinna być, moim zdaniem większa tolerancja bo łatwo kogoś zniechęcić, a trudniej pomóc by w przyszłości było nie 7 zespołów, znacznie więcej z coraz lepszą muzyką.

  Odpowiedz
 • 3 cze 2009

  Co to beatboux'u , zglosilem sie jakos zespol , organizator powiedzial ze nie ma dla mnie kategori jezeli bym chial moge wystapic to tylko podczas przerwy.Postanowilem wybrac cos jak to kolega zacytowal "ogranego" poniewaz nie wiedzialem jak publika zareaguje.
  Cieszy mnie fakt ze podobal sie wam bbox w moim wykonaniu .

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 cze 2009

  Tylko boje się, że urząd będzie się bał oddać "niedoświadczonym" (czyli w szerszym pojęciu nam) tego grajdołka. Można spróbować. Ale to musicie rozważyć między Wami, tzn między ludźmi którzy siedzą w tym dłużej. Może ludzie z bardziej doświadczonych kapel powinni się tym zająć... ??

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 cze 2009

  Organizator powiedział, że nie ma takiej kategorii ??? NO TO SĄ JUŻ JAJA. Teraz to mi ręce opadły... A występ był świetny, nawet dla kogoś takiego jak ja który kompletnie nie zna się na beatboxie. Pozdrawiam !

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 cze 2009

  no to się zaczęło...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 cze 2009

  jak by te stare dziadki byly takie dobre to nie brały by udziału w występach dla amatorów i dla dzieciaków a skoro nadal są na takim poziomi emimo wielu lat grania po weselach i innych takich imprezach za 2 tysiące to znaczy ze na bulki nie mają i grają gdzie popadnie a nie sztuka pokonać spiewem lub graniem przedszkolaka mając za sobą liceum tak jak nie jest to filozofia napisać egzamin lepiej niż w podstawówce kończąc studia a skoro oni mierzą się z dzieciakami to maja poziom który widocznie uznawany przez nich jest dla nich aż za wysoki. resztę pozostawię bez kometarza a ty się lepiej thernion ni epodpisuj skoro na zdjęciach walisz z imiena i nazwiska !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! twój wielbiciel drogi i ceniony auto-rku. :P i kijek ci w plerki

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 cze 2009

  Drogi panie Wkurwiony, boli Cię że Therion ukrywa się pod "szyldem"... a co Pan powiesz o sobie ? Łatwo zbluzgać kogoś, i pozostać w cieniu co ? Nie stać Cię na odrobinę odwagi ? Nie potrafisz rozmawiać i wymieniać się poglądami nie chowając się za anonimowością ?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 cze 2009

  boli mnie ? ja wiem kto pisze te glupie teksty znam kolesia i dziwi mnie ze taki odwarzny tylko na necie. nie sztuka zmieszac dzieciaków z błotem i si enie podpisać ! dlaczego ja mam nie być anoniomwy skoro on jest. taki z niego kozak a urzywa nazwy therion bez zgody zespolu ma pecha zaloze sie ze nie pozwolili mu na stosowanie ich nazwy w wypowiedziach publicznych i moge sie odwalic od niego niech mi do tego artykupu dorzuci ich zgode na urzywanie ich nazwy . nie sztuka krytykowac dzieciakow skoro sam nie zna podstaw przepisow prawa niech sobie na zaiks zadzwoni to sie dowie co mu grozi a tak pozatym to tak piszesz do mnie jak by ryba to tez therion albo jego kolega. lepiej se slowa liczcie ktore piszecie w necie bo se dorobice. ja was tylko opierdulilem ale to co wy wyczyniacie to sie nazywa lekką przesadą.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 cze 2009

  tak wiem bo sens ma jedynie krytykowanie innych/ zdaje sobie doskonale sprawe ze autor jak krowy w indiach są nietykalne ! milych snów życzę.

  Odpowiedz
 • 4 cze 2009

  @wkurwiony: Therion (z gr. bestia) :P żadne podszywanie się, a zaiks to podejrzewam, że może mu skoczyć :)

  Trochę się dziwię Therionowi, że w takich ostrych słowach napisał o debiutantach, wszak artykuł pojawił się kilka dni po przeglądzie, kiedy to już emocje zdążyły opaść. Nie ma sensu tu nikogo gnoić. Można było napisać, że wypadli przeciętnie, bądź dużo słabiej i po sprawie.

  A co do ilości zespołów to chyba przejaw mniejszego zainteresowania młodzieży uprawianiem muzykowania. Może dzisiejsza młodzież jest mniej zdolna, a może woli robić inne rzeczy. Ciężko oceniać. Fakt faktem kilka osób musi się dobrać klimatem, przygotować materiał, ograć go, a to wcale nie jest takie hop siup.

  A "stare" zespoły czemu występują ? A choćby, żeby przypomnieć o swoim istnieniu. Na DM są pewnie nikłe szanse na pokazanie się, imprez w M-ce też bardzo niewiele. I nie zgodzę się, że nie próbują sił w przeglądach wyższej rangi, bo FameFatal startowało w kwietniu na przeglądzie kapel przedrajdowych (przed rajdem polibudy krakowskiej) i w części dla kapel grających ciężką muzę zajeliśmy drugie miejsce. Poziom był wysoki.

  Poza tym kwoty za koncerty, o których tu napisał kolega są wyssane z palca. Grając w jakimś klubie zazwyczaj zysk dla zespołu wynosi tyle co zwrot kosztów transportu + może jakieś drobne kwoty. Większe pieniądze można zapewne wyciągnąć na jakichś dużych imprezach (typu DM), ale tam już zapraszają mega gwiazdy bądź zespoły bardzo znane :P

  Odpowiedz
 • Johann Gambolputty... Z Ulm. 4 cze 2009

  "Stary" zespół,w tym wypadku "My Way" zagrał w przeglądzie jedynie z myślą późniejszego występu na DM. W "głębokim poważaniu" mieli te drobne,które wygrali i które z resztą poszły na piwo.Każdy z nich mimo,że do 40-tki im daleko,pracuje.
  I trochę im się dziwię,że chcieli tu grać,bo mają propozycje z miejsc,o których "młodzież" prędko nie usłyszy, o ile w ogóle.
  A wszyscy krzykacze niech posłuchają Theriona,bo w przeciwieństwie do was-wie co mówi.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 cze 2009

  Publiczność była nie tolerancyjna- zgoda. Jako osobnik (osobnica :P) z owej krytycznej publiki musze przyznać, że troche przesady było w tym...no ale tacy ludzie- przyszliśmy się bawić, robić "młyna", przybyliśmy po siniaki, krew i pot ;)

  Docenilibyśmy DOBRĄ MUZYKĘ, (zdarzyło się nawet), ba- docenilibyśmy nawet gorszą, gdybyśmy mieli większą styczność z czymkolwiek na żywo.
  W M-cach prawie nic się nie dzieje. Poziom wykonawców warunkuje poziom słuchaczy. Przyszliśmy się bawć...gdyby było więcej okazji, pwnie skończyłoby się- no, było nudniej niż...
  Ale jest- wreszcie coś jest, tylko że połowa to knot.

  Proponuję tolreancję i publice, ale i dla ludu- IGRZYSK I CHLEBA! ;)

  i APEL do nowych zespołów: jeśli Wasza muzyka nie zagłusza Waszych tekstów (bo jak tak, to JAZDA! ]:-> ) dajcie swoje teksty do przeczytania komuś, kto nie jest w Was zakochany.
  Czasem było pytanie- śmiac sie z idiotyzmu, czy płakać z poziomu.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 cze 2009

  nic nie musze - ladnie wyszlas na zdjeciach :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 cze 2009

  do wkurwiony (a może po ?)Dziecko do szkoły najpierw po podstawy ortografii i naukę czytania ze zrozumieniem . Przez takich jak ty nie chce mi się czytać więcej tego forum. Koniec

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 cze 2009

  forum jest takie jak spoleczenstwo :) to doskonaly obraz tego jacy jestesmy zawistni, zazdrosni, wredni, zaborczy i prosci

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 cze 2009

  Nie byłem niestety w tym roku ale i ja wsadzę kij w mrowisko.. to jest przegląd zespołów amatorskich i ktoś chce grać covery britney spiears to będzie grał i nie straszna mu krytyka. Dla was młodych (czy też starych wyjadaczy biesiadnych) rządnych krwi ważne są opinie jury ? akustyka ? a może autora tematu? z tego co jest napisane wszystkie zespoły grały rock (w tą nazwę wrzucę punk metal blues wlazłkotek). Muzykę rockową ? I płaczecie na forum bo ktoś pałeczkami poobracał czy też dziewczynka nie wyciągnęła górnego C ?
  Przeczytałem całą tą dyskusję i żadnego interesującego słowa. Żadnej wypowiedzi typu "mieliśmy stracha ale jak zagraliśmy pierwszy akord to na drugi dzień miałem go przed oczami a w nocy masturbowałem się myśląc o tym" albo "solówka w drugiej piosence zajebiście pasowała do całej piosenki"
  Droga młodzieży zastanówcie się czym jest granie muzyki - tworzenie rocka bo chyba 90% z was nie ma o tym bladego pojęcia..
  Nie ma gdzie grać kolejne mądre stwierdzenie.. bo żeby zaistnieć trzeba grać w Myślenicach gdzie 80% populacji to matki z dziećmi i emeryci a Kraków jest na drugim końcu świata.. i te matki z dziećmi chcecie zaspokajać swoimi piosenkami ? czy emerytki są odbiorcami waszych tekstów.. taki przegląd to jest dobra zabawa a przynajmniej kiedyś nią była.. Ktoś pisał że młodzież jest teraz inna.. zgadzam się nie mają jaj
  pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 cze 2009

  krotko powiem - POZIEOM TEJ "PSEUDO" RECENZJI JEST GORSZY OD POZIOMU W JAKIM ZAGRAŁY TE SWIEZAKI. Oni sie ucza to pewnie byly ich pierwsze wystepy i trzeba ich mobilizowac a nie gnoic.
  Nie mowie ze nie mozna krytykowac ale krytyka w takiej recenzji powinna byc konstruktywna a nie mieszanie z błotem młodziaków, ALE AUTOR NAJWIDOCZNIEJ BIERZE SIE ZA COS O CZYM NIE MA POJECIA I ZGRYWA WIELKIEGO DZIENNIKARZA , skoro myśli ze w takiej recenzji chodzi tylko o to czy to jego ktos "powalił na dechy " czy tez nie. Trzeba umiec pisac krytykowac i zachowac przy tym przynajmniej najmniejsza kulture.
  Rada jak sie bierzesz za pisanie to moze przydało by ci sie pare elementarnych podstaw do tego,a narazie moze poprzestan przy machaniu mieczykiem.

  A co do tych "starych dziadków " to skoro zbierali na piwo i tak sie biedakom w zyciu nie wiedzie to moze niech rzuca gitary i
  zajma sie czyms bardziej pozytecznym niz rywalizacja z dzieciakami i granie o jak to piszecie o "grosze na piwo".

  Co do pseudo autora to nie swiadczy ono o jego zbytniej błyskotliwości jaka chciał sie popisac w swoim tekscie bo to żadna filozofia wziąsc sobie jako pseudo nazwe zespołu I nie umiec nic dla siebie innego sensownego wymyślec niz ta nazwa BANAŁ człowiek majacy takie wymagania zeby go mlodziutkie zespoły powalały na deche nie umie sie sam wysilic tylko po najpmniejszej lini oporu bierze sobie jako pseudo THERIONA to tez cos swiadczy

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 cze 2009

  Ja bym proponował w styczniu skrzyknąć kilku ludzi z zespołów, które planują bądź grały na przeglądzie i podejść do mdku-u aby pogadać z dyrekcją.
  Wprowadzić kilka godzin na rozgrzewkę dla akustyka i dla kapel oraz, co było już kiedyś proponowane dodatkową nagrodę: nagrodę publiczności, bo ona jednak w tym roku dopisała... :D

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 cze 2009

  No i nie kłóćmy się, kapele do grania a słuchacze do słuchania... Peace and Love :P :D

  Odpowiedz
 • Mariusz Drzyzga 4 cze 2009

  Tak dla wyjasnienia bo rozpisywal sie nie bede, sporo slow padlo pod moim adresem, jednak nie czuje żebym obraził kogoś, czy przegiął za bardzo, wyraziłem jedynie swoja opinie, jesli chodzi o moje pseudo, to przepraszam ale chyba kazdy z was wystepuje pod jakims...a moje oznacza jak juz napisał Nomad (z gr. bestia) sprawdz na wiki jesli nie wierzysz i ma dla mnie pewne znaczenie którego nie pojmiesz zapewne...
  Nie uważam sie za dziennikarza, jedno co robie i czasem mi wychodzi to zdjecia, a artykuł moze napisac kazdy z was, tylko czemu nikt tego nie robi, znacie sie na muzyce zapewne lepiej niż ja.
  Celowo nie pisalem o akustyku bo niewiem jak byliscie naglosnieni, nie wyslysze takich niuansów, dla mnie w muzyce licza sie emocje..a ich u was zabrakło..na szczescie jeszcze wszystko przed wami bo dopiero zaczynacie
  Nie znosicie młodzi krytyki, a ten artykul spowodowal ze spadlo na was kilka ciezkich słow, nie tylko odemnie..mam jednak nadzieje że dodadzą wam jedynie siły i determinacji żeby grać lepiej..wyciagajcie wnioski z rad bardziej wprawionych kolegów ktore również padły na tym forum, a nie zginiecie
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 4 cze 2009

  Młode zespoły, które zdecydowały się wystąpić na tegorocznym konkursie chyba powinny być przygotowane na każda z powyższych opinii, a nie nastawiać się od razu na laury! Więc nie miejcie pretensji do Theriona, bo to po prostu jedna z wielu recenzji... Czy to tak trudno zrozumieć? Inne zespoły jeśli zostaną zjechane za materiał lub jego wykonanie, przyjmują to z pokorą, pracują jeszcze ciężej, a nie maja pretensji i ćwiczą póki nie będą wystarczająco dobre, by móc je spokojnie zaprezentować...

  Odpowiedz
 • 4 cze 2009

  Brawo dla AUTORA za prawdę, która niektórych w oczy kole :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 cze 2009

  therion widzę że Cie laska musi bronić, beka z Ciebie
  młodzi sie rzucają o jakieś marne teksty, bez spiny olać kolesia, może nie aż tak żle zagraliście ale therion chyba lubi sobie poużywać na innych, zresztą chyba już dotarło do niego że puścił smród :D
  A co do starych dziadków to chyba za niedługo sami zostaną bo ja bym na miejscu młodych nie przyjechał już więcej ;P Bo jak bym chciał rywalizować z "dobrymi" zespołami to bym na ich miejscu na Eurowizje sie zapisał.
  Ale spoko że wg ktos myśli nad ulepszeniem tego czegoś bo kiedys na to chadzałem ale chyba nic sie nie zmieniło czyli nadal źle...
  Proponował bym to bardziej nagłośnić by tolerancja nastała bo tak to tylko znajomi zespołów wpadają.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 cze 2009

  Normalnie dramat!!! Jak się czyta niektóre komentarze do artykułu to aż "ręce opadają"!!! Ale do rzeczy.

  Moim zdaniem, Autor trochę zbyt ostro potraktował debiutujące zespoły, ale mamy wolność słowa!! Zamiast się go czepiać wystarczy napisać, że się ma inne zdanie, podać argumenty i tyle!!

  Co do poziomu tegorocznego przeglądu to jestem zawiedziony. Pan "akustyk" przeszedł samego siebie i gorzej to chyba nie było!! Nie dość, że kapel było tyle co kot napłakał to:

  My Way - Technika miażdży!! Kolesie grają na zawodowym poziomie!Ale co z tego jak wieje nudą?? Oblatane motywy, jakieś bezpłciowe te ich utwory, nie mają tego czegoś", energii, emocji, przesłania. Zaznaczam, że to tylko moja subiektywna ocena :P

  Fame Fatal - Fatale jak Fatale - Klasa! Jednak po ich występie czuje lekki niedosyt, ale to chyba dlatego, że poprzednimi występami i koncertami wysoko postawili poprzeczkę. Przyzwyczaili mnie do baaardzo wysokiego poziomu swojego grania, zarówno pod względem kompozycyjnym jak i technicznym. A wiadomo w miarę jedzenia apetyt rośnie ;)Szkoda, że Nodmaowi się coś na początku schrzaniło i że na widowni był słabo nagłośniony, bo odnoszę wrażenie, że w solówkowych szarżach chyba powoli prześciga starszego stażem kolegę z zespołu!

  The Bastard - baaardzo słabo!! W zeszłym roku moim zdaniem dużo lepiej wypadli.

  HellHaven - jak już mówiłem chłopakom, kompozycje super!! Ciekawe i oryginalne, jednak muszą popracować nad "sposobem podania" tych smakołyków :) Czyli brzmieniem całej kapeli!:P Ps. Gratulacje dla Ryby! IMO najlepszy gitarowiec przeglądu i nie tylko!! Może nie sypie technicznymi fajerwerkami jak ci z The Way, ale jak gość składa dźwięki! jakie melodie tworzy, no i to brzmienie na solówach!!!

  Co do debiutantów, to:

  Konfitury - słabo, nic nowego i słabo wykonane, ale pierwsze koty za płoty, jak sie wam chce to ćwiczyć, rozwijać się i grać!!

  Te laski na początku ( nie pamiętam jak się nazywały) a powiem wam że mi się podobało :D A to dlatego, że jak żyje to nie pamiętam żeby coś w tym stylu było kiedyś na przeglądzie i wogle w oklicy Myślenic. Brawa za odwagę i za to że im się chce!!

  Linia 21 - goście technicznie muszą potrenować i nabrać pokory, ale mam przeczucie, ze coś z nich może być. Wykonane było tak jak było, ale swój klimat miało.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 cze 2009

  A co zrobić żeby na przeglądzie było więcej kapel??

  1. Zmienić termin!! Czwartek 16:00!? A jak ktoś pracuje, studiuje czy jeszcze coś innego?? Wydaje mi się, że byłoby więcej chętnych jakby przegląd odbywał się w sobotę, albo jak już w dzień powszedni to może później, tak od około 18:00

  2. Zrobić coś z tym nagłośnienem!! Zmienić obsługę, albo to co Pillon proponował, zanim zacznie się przegląd, dać czas wszystkim wykonawcom na próbę dźwięku i ustawienie wszystkich gratów.

  3. Urozmaicić przebieg przeglądu, może jakąś nagrodę publiczności wprowadzić??

  4. Bardziej rozreklamować tą imprezę.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 cze 2009

  Czytając całą tą duskusję utwierdzam się w przekonaniu iż Myślenicka scena jeszcze na długo pozostanie scena AMATORSKĄ!!!!!!
  Poprostu zamało w was wszystkich pokory, a bez niej nie ma mowy o niczym więcej niż " NIEDZIELNYM PODGRYWANIU "
  Odnośnie wypowiedzi ZACK, że zespół MY WAY gra "oblatane motywy" zgodzić sie nie mogę (chociaż jest to jego subiektywna ocena) gdyż My Way gra muzykę głęboko osadzoną w "korzeniach" rock-bleusowej muzyki.
  I uwież że w ich muzyce nie brakuje energi, przesłania i emocji trzeba tylko dojrzeć do tego żeby to dostrzeć!!!!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 cze 2009

  I teraz dopiero doleję oliwy do ognia :) Wypowiedź kolegi o nicku "zack" o sorry eksperta, świadczy o:
  -nigdy w rękach nie miał gitary a zabiera głos (jak miał to zabrać natychmiast)
  -nie słyszy (to jest pewne)
  powiem tak, co do MY WAY są bardzo dobrze ograni ale do perfekcji i zawodostwa brakuje im jakieś 150 lat, a opowieści o prześciganiu się guitarmanów z Fame Fatal w "solówkowych szarżach" to takie jakieś science fiction. Co do jednego jesteśmy zgodni Fame Fatale od ładnej chwili już trzyma wysoki poziom a zasługa to sekcji bardziej bo gitarzyści tacy sobie niestety (bez obrazy panowie) wolność słowa jest. Razem tworzą bardzo fajną całość ale opowieści o szarżach hmmmm długo jescze nie. odrobina pokory panowie. Posłuchajcie młodych kapel troszkę dalej niż na własnych śmieciach zobaczycie poziom. Na Śląsk się np. przejedźcie internet przeglądnijcie i traktujcie przeglądy amatorskie do oceny muzy i treści a nie techniki. Bo swoimi opiniami robicie krzywdę młodym zespołom (bo mylnie ich przeświadczacie że brakuje im do "wyjadaczy" lata świetlne a tak zdecydowanie nie jest) i starym bo będzie się im zdawać że są the best a pracy przed nimi sporo jeżeli chcą się dalej rozwijać i trzymać wysoki poziom.

  Odpowiedz
 • 5 cze 2009

  Do kolegi wyzej - czytaj ze zrozumieniem !!!

  Zack napisał:
  1) "My Way - Technika miażdży!! Kolesie grają na zawodowym poziomie"
  2) "Szkoda, że Nodmaowi się coś na początku schrzaniło i że na widowni był słabo nagłośniony, bo odnoszę wrażenie, że w solówkowych szarżach chyba powoli prześciga starszego stażem kolegę z zespołu!"

  Gdzie tutaj widzisz słowo o prześcigiwaniu się - chodziło o to, że rzekomo ja troszkę lepsze gram sola niż zwieprzony, z czym się nie zgadzam, bo jeszcze sporo pracy przede mną. Zack nie ujął w niczym gitarzystom z My Way, którzy i w mojej opinii wymiatają :) Może Zack użył trochę niezbyt odpowiedniego słowa "szarża", ale chyba przy odrobinie wysiłku umysłowego da się skumać o co chodzi :)

  I w ogóle trafiłeś jak kula w płot, bo Zack jest gitarnikiem i nawet występowaliśmy razem na przeglądzie dwa lata temu :P

  Z jednym się mogę zgodzić - na pewno nie gram nie wiadomo jakich niesamowitych solówek, bo jeszcze nie ta technika, ale mam nadzieję, że z biegiem czasu będę mógł zaprezentować coś fajniejszego :)

  Pozdrawiam ;)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 cze 2009

  Panowie wrzućcie na luz. Nomad spinasz się niepotrzebnie na kolesia,który się spodziewał nie wiem czego że Maro(chyba że Maro to ty :) będzie zadawał jak Petrucci? na przeglądzie amatorskim w Myślenicah? grałby co najmniej w Dream Theater gdzieś na Florydzie a nie męczył się z głuchym jak pień Mr.W dumnie nazywanym AKUSTYKIEM!!!! w MOK. Cała ta dyskusja jest pozbawiona jakiegokolwiek sensu kto jest lepszy,szybszy, ładnijszy i tym podobne bzdury. Liczy się to że jeszcze ma kto grać na przeglądach,że młodzi się garną do wioseł i grania "na żywo". Olejcie takich pseudo znawców i nie napinajcie się na wyścigi intelektualne z półdebilami. A propos tego Śląska to graliśmy w środę, było parę kapel i nikt mnie nie rzucił na kolana (poza jednym bandem, ale to bardziej wokalnie niż instrumentalnie.)Całą swoją energię skupcie na proteście przeciw jedynemu naprawdę głuchemu człowiekowi panu W. Jak on zabierze łapy od konsoli zrobi się naprawdę pięknie i miło:)Czego sobie i wam życzę

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 cze 2009

  @CCC: i właśnie o to chodzi, każdego w muzie kręci coś innego, być może jakbym bardziej się wsłuchał w twórczość MY WAY to znalazłbym w niej coś dla siebie.

  @DO ZACK: To się wykazałeś!!Ironicznie nazywasz mnie ekspertem,(chociaż podkreślałem że to są moje subiektywne oceny), a sam się zachowujesz jakbyś wszystkie rozumy pozjadał. Naucz się najpierw czytać ze zrozumieniem potem na forum się wypowiadaj.Właściwie Nomad w swojej wypowiedzi zawarł to co chciałem Ci napisać, więc przeczytaj jego posta (najlepiej kilka razy).A co do oceny występów na przeglądzie to powinno się oceniać zarówno,muzę, treść jak i technikę bo to one w wiekszości tworzą całość przekazu.

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 cze 2009

  No i właśnie znowu się spinacie. Panowie skończcie z "gówniarzerią" wykorzystajcie swoją energię na coś pożytecznego. Ponawiam swój apel. Niech jeden młody sprytny z mnóstwem wolnego czasu (niestety ja nie posiadam takowego ) skleci parę zdań do Pani Dyrektor MOK, o wiadomej treści :) zostawi w jakimś ogólnodostępnym uczęszczanym miejscu (PUB,Sova itp.) podpisze się zapewne pół Myślenic i może uda się odsunąć pana "słuch absolutny" od kręcenia heblami w sobie tylko wiadomym celu. PSEUDO AKUSTYKOM NALEŻY WRESZCIE POWIEDZIEĆ - OUT. Niech nastaną złote czasy dla słyszących.

  Odpowiedz
 • 5 cze 2009

  @grzywabe: ok nie spinam się już ;) PS. Maro to zwieprzony.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 cze 2009

  Ja już krótko i na temat... Dziękuję Zack za ciepłe słowa odnośnie mojej gry - takie słowa są bardzo motywujące do dalszej pracy nad sobą i nie tylko ! I tak jeszcze ogólnikowo na temat z cyklu "ten lepszy od tego, ten do dupy... " itd itp... - Człowiek uczy się całe życie. Muzycy (gitarzyści) szczególnie. Moim zdaniem lepiej jest w zespole być "tym słabszym" gitarzystą, bo jest do kogo ciągnąć i kogo gonić, podpatrywać. Tak jak to miało miejsce w HellHaven za kadencji Zacka. I nie piszę tego dlatego, że teraz wypada mi Cię pochwalić, tak jak ty pochwaliłeś mnie - piszę tak bo dokładnie tak zawsze uważałem.

  Wszyscy narzekają na przegląd, a zrobiło się większe zamieszanie niż po przyjeździe papieża do Polski ! Może to właśnie o to chodziło :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 cze 2009

  KAPER: Twoje czepianie się pałkarza Linii 21 jest durne i bezsensowne. Recenzja owszem - krytyczna, jest w niej dużo prawdy, ale głownie - Z PRZESADĄ!

  MER: Lepiej odpieprz się od "nic nie muszę" bo załatwimy to przy okazji innego koncertu;) (to nic osobistego;) )

  Odpowiedz
 • M G 6 cze 2009

  -->Ryba
  Widzisz właśnie to , że jak napisałeś 'zrobiło się zamieszanie' świadczy o dużym zainteresowaniu przeglądem , i to powinno cieszyć! Oczywiście wiele komentarzy powinno polecieć w kosmos , nie mniej jednak padło tutaj sporo trafnych uwag , propozycji które myślę że w przyszłości chociażby troche zmienią oblicze przeglądu na lepsze.
  A wymagająca publiczność , krytycy i fani głodni coraz to lepszych efektów pracy naszych zespołów świadczą o tym że mamy dla kogo grać.
  ---
  Ktoś tam poruszył temat "takich sobie gitarzystów niestety" , i owszem , żeby nikt nie miał wątpliwości to ja jestem bardzo przeciętnym gitarzystą (amatorem , samoukiem) , a razem z kolegami tworzymy 'nieprzeciętny zespół' który często rodzinę zastępuje. ;)

  Odpowiedz
 • Johann Gambolputty... Z Ulm. 6 cze 2009

  BlackTemplar-przyczepiłem się pałkarza,bo kręcił kijami więcej niż Portnoy :) I może faktycznie,przesadziłem.Jak chłopak ma ochotę,to jego sprawa,może pomaga mu to zwalczyć stres na scenie.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 cze 2009

  heheh xD musze się wam wciąc w rozmowę :D
  mi się bardzO podobało :P Każdy zespół pokazał to co ma najlepszego :P
  Idealnie grała kapela HellHaven <3 a szczegolnie ich gitarzysta ^^ to tyle Ode Mnie ;D :).

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 cze 2009

  "MER: Lepiej odpieprz się od "nic nie muszę" bo załatwimy to przy okazji innego koncert"

  zamiast sie cieszyc ze twoja kolezanka/dziewczyna/siostra jest ladna kobieta to ty pokazujesz jakim jestes ladnym prostakiem, tak podchodzac to sprawy

  nic nie musze - zal mi ze masz takich prostych kolegow

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 cze 2009

  Cytując Zwieprzonego "a razem z kolegami tworzymy &#039;nieprzeciętny zespół&#039; który często rodzinę zastępuje. "

  I wtedy zaczyna się przyjemność i sens grania :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 cze 2009

  ja się cieszę i z kolegów i z uznania ;) dzięki mer, na prawdę fajnie przeczytać coś takiego ;)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 cze 2009

  Zwieprzony napisał: "Ja jestem bardzo przeciętnym gitarzystą (amatorem , samoukiem) , a razem z kolegami tworzymy &#039;nieprzeciętny zespół&#039; który często rodzinę zastępuje."

  Piękne słowa!!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 cze 2009

  GIS- granie pop rocka? nie mam nic przeciwko, ale no ratujcie, nie dziecinne piosenki pod tytułem " Jestem zbuntowana" z serialu Zbuntowani, który ogląda moja kuzynka z podstawówki. Ta druga piosenka miała naprawdę piękny tekst, głeboki O.o

  Bananowe coś tam - ee nużące to było :) fajnie grac na pewno kowery swoich ulubionych zespołów, ale jaki w tym był cel przedstawiac go tam w Mdku? za rok wróćcie ale z własnym repertuarem... i inną wokalistką ;p do dziś słyszę w uszach ten głos " zabijaaaaa! zabija nas! zabijaaa!"

  Linia 21 - od razu mi się skojarzył Łąki Łan :) było słabo, kazda piosenka pod koniec już nudziła, ale coś czuję, że mają ciekawe i świeże pomysły w głowach :)

  The Bastards - ten kawałek o samobójcach mnie odpychał... wogóle, tak podany punk rock mnie odpycha.

  F F - nie słucham muzyki około metalowej, ale podobało mi się ;)
  My Way - hmm blues rocka, jak się określają, też nie. Ale też mi się podobało.
  Hell Heaven - wokalista jest świetny! ale zespół mnie nie porwał.

  poczułam chęc wyrażenia MOJEJ INDYWIDUALNEJ SUBIEKTYWNEJ opinii :) nie jestem muzykiem, ani nie znam się na instrumentach muzycznych. na akustyce też. :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 cze 2009

  My Way - hmm blues rocka, jak się określają, też nie.
  Co to ma znaczyć wyrażaj się dokładnie!!!!!!!!!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 cze 2009

  też nie słucham - nawiązywałam do poprzedniego zdania :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2009

  Tak się składa, że znam Pana akustyka i jego pomocnika. Powiem tak tak zgranych zespołów się nie spotyka rozumieją się bez słów. Nawiasem niespotykane aby takie przedsięwzięcie załatwiały tylko dwie osoby chyba że właśnie firmy pokroju p. Hajto który najlepszy jest chyba w bajkopisarstwie.
  Nie wiem jak to wypadło ale znam młodego i gadałem z nim. Był zrozpaczony zasadami i czasami jakie organizator narzucił ale tak że waszym poziomem, kable na wykończeniu, brak wiedzy technicznej o urządzeniach przynoszonych ze sobą oraz obycia z sceną. Podobno od większości uczestników nie można było się doprosić 5s dla każdego instrumentu, pełny chaos. Akustyk chciał skręcić bas a nie można było się elektryków doprosić o uciszenie, chyba sobie żarty robicie, że domagacie się poprawnego ukręcenia.

  W ogóle ze względów czasowych wycofali sie z obróbki dynamiki a barwę kręcili na pośpiechu a czasami na 0 bo nie można było się z zespołem dogadać, o czym pisałem wcześniej.

  Wiem że ten dwu osobowy zespół potrafi dużo, ale są pewne normy i granice. Po za tym o oni tam mają jakieś FX16 (śmiech na sali na taką imprezę)4 kompresory, 4 bramki i brak czasu. Dziękować i całować w rączki, że cokolwiek było słychać.

  Hmm nie sztuka podnieść wszystko do oporu oby było głośno, nie w tym rzecz jeżeli tak by było bo długo by się nie czaili bo SRX w tej konfiguracji potrafi zamiatać.

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Co znajdziecie w podziemnym, solnym labiryncie? Specjalna oferta w Królestwie Skarbnika
Materiał promocyjny 0

Co znajdziecie w podziemnym, solnym labiryncie? Specjalna oferta w Królestwie Skarbnika

Spotkanie z legendarnym Skarbnikiem, dłuższa trasa turystyczna z możliwością przejścia unikalną Końską Drogą, pobyty nocne dla osób indywidualnych, to propozycja na ferie zimowe 2020 z Kopalnią Soli Bochnia Odwiedzając okolice Krakowa warto poświęcić kilka godzin na wizytę w najstarszej kopalni soli kamiennej w Polsce, Kopalni Soli Bochnia. Ten n...

Narciarki biegowe z LKS Markam Wiśniowa Osieczany w Familiadzie
Rozrywka 1

Narciarki biegowe z LKS Markam Wiśniowa Osieczany w Familiadzie

Reprezentantki klubu LKS Markam Wiśniowa-Osieczany wystąpiły w specjalnym odcinku Familiady Wśród narciarek biegowych znalazła się Anna Bubula, trzykrotna olimpijka Sylwia Jaśkowiec, Urszula Łętocha, Iwona Piekarz i Elżbieta Muta. Familiada to teleturniej przez Karola Strasburgera i emitowany na antenie TVP2 od 1994 swoje inspiracje czerpie z ame...

Kto zasługuje na miano Osobowości Roku 2019?
Społeczeństwo 17

Kto zasługuje na miano Osobowości Roku 2019?

Kto i z jakiego powodu dał się zauważyć przez minione 12 miesięcy i która z tych postaci zasługuje na miano Osobowości 2019 Roku? Sami zdecydujcie… Relacjonując codzienne życie mieszkańców regionu na nasze łamy trafiają przedstawiciele różnych środowisk. Kto i z jakiego powodu dał się zauważyć w minionym roku i która z tych postaci zasługuje na mi...

Co was interesowało w 2019 roku? Oto najczęściej czytane teksty minionych 12 miesięcy
Społeczeństwo 0

Co was interesowało w 2019 roku? Oto najczęściej czytane teksty minionych 12 miesięcy

W 2019 roku największe zainteresowanie budziła polityka, ale również okrucieństwo jakiego dopuszczaliśmy się na innych ludziach lub zwierzętach. Co jeszcze interesowało was w minionych 12 miesiącach? Oto najczęściej czytane teksty...    50. Oddychanie SMOGIEM gorsze od palenia papierosów 49. Początkowo byłem zwolennikiem pełnego otwarcia z...

Morsy rozpoczęły sezon. A ty dasz się namówić na zimową kąpiel w Rabie?
Myślenice 5

Morsy rozpoczęły sezon. A ty dasz się namówić na zimową kąpiel w Rabie?

Myślenickie morsy zainaugurowały sezon na kąpiele w zimnej wodzie. Spotykają się co tydzień na Dolnym Jazie na Zarabiu. Przyłączyć się może każdy Choć inauguracja sezonu rozpoczęła się podczas Święta Niepodległości, to spotkania morsów odbywać się będą w każdą sobotę i niedzielę aż do wiosny. - Morsujemy dla zdrowia, oraz by się spotkać w sympaty...