Myślenice

Potrącił kobietę na pasach. Potem zeznał, że prowadziła dziewczyna. Wszystko się nagrało [WIDEO]

Potrącił kobietę na pasach. Potem zeznał, że prowadziła dziewczyna. Wszystko się nagrało [WIDEO]

Po tym jak 26-latek z Sułkowic potrącił na pasach kobietę, próbował oszukać policję zeznając, że za kółkiem siedziała jego dziewczyna. Wpadli, bo przebieg zdarzenia nagrał miejski monitoring. Jak się okazało kierowca miał cofnięte uprawnienia do 2021 roku

Do potrącenia 59-letniej mieszkanki Myślenic doszło 1 kwietnia na ul. Słowackiego. W przechodzącą po przejściu pieszą wjechał srebrny mercedes. Jadąca nim para udzieliła poszkodowanej pomocy. Kobieta trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, doznała złamania trzech kręgów szyjnych.

26-latek i jadąca z nim 24-latka w zeznaniach byli zgodni. Kobieta przyznawała się do spowodowania wypadku. W tej sytuacji pomocny okazał się monitoring miejski.

Na nagraniu widać jak po potrąceniu kobiety mercedes zjeżdża na bok i wysiada z niego para. Z miejsca kierowcy wysiada mężczyzna, a kobieta jako pasażer. Natomiast po udzieleniu pomocy, kolejność wsiadania jest odwrotna a para zamienia się miejscami. Dopiero po wypadku kobieta odjeżdża prowadząc mercedesa. Jak informuje rzecznik myślenickiej policji; obydwoje byli trzeźwi.

Na nagraniu widać jak po potrąceniu kobiety mercedes zjeżdża na bok i wysiada z niego para. Z miejsca kierowcy wysiada mężczyzna, a kobieta jako pasażer. Natomiast po udzieleniu pomocy para zamienia się miejscami.

- Nie bez powodu para zatajała prawdę, bowiem jak wykazały policyjne systemy, 26-latek posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2021 roku oraz ma cofnięte uprawnienia do kierowania, co znacząco wpłynie na poniesioną przez niego karę – wyjaśnia Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Mieszkaniec Sułkowic usłyszał już zarzuty spowodowania wypadku, złamania sądowego zakazu oraz prowadzenia pojazdu pomimo cofnięcia uprawnień. Przyznał się do winy. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 4 kwi 2019

  Seriale telewizyjne ("W Rytmie Serca") dają przykład młodzieży jak należy unikać odpowiedzialności więc przenoszą wzorce na życie codzienne.

  14 9 Odpowiedz
 • 4 kwi 2019

  Zakazać oglądania seriali! Wyjątkiem niech zostanie TV "Trwam". Ale ogłupili ten naród.

  7 13 Odpowiedz
  • 6 kwi 2019

   Mam nadzieję że to jakiś żart :) tv trwam powinni zakazać z racji że założyciele w tym papa rydzyk mają więcej za uszami niż taki tvn :D

   3 5 Odpowiedz
 • 4 kwi 2019
  Mysleniczanin007 napisał/a:

  Seriale telewizyjne (...) dają przykład.....na życie codzienne.

  To i inne puszczać do znudzenia
  https://www.youtube.com/watch?v=PY10SOf-NG4

  5 2 Odpowiedz
 • 4 kwi 2019

  To że się wymienili za kierownicą, to tylko hipoteza .
  Sąd wie lepiej, a o jego przekonaniu decydują walory ( przeważnie nie intelektualne).

  3 22 Odpowiedz

Zobacz więcej

MOKiS otwiera kino, basen i główną siedzibę. Będą ograniczenia, ale nie wpłyną na ceny
Myślenice 5

MOKiS otwiera kino, basen i główną siedzibę. Będą ograniczenia, ale nie wpłyną na ceny

Po trzech miesiącach pracy w trybie online, Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu wraca do pracy stacjonarnej. W pierwszej kolejności otwarte zostanie kino, następnie zajęcia w głównym budynku oraz basen Wprowadzenie w kraju stanu epidemii w kulturze doprowadziło do hibernacji kin, teatrów, klubów, czy galerii sztuki. Myślenicki Ośrodek Kultury i Sp...

Rok temu pytaliście, co to za budowla. Nad Myślenicami między „lipkami” góruje teraz Matka Boska
Myślenice 49

Rok temu pytaliście, co to za budowla. Nad Myślenicami między „lipkami” góruje teraz Matka Boska

W sobotę 23 maja na Plebańskiej Górze odbyła się msza, podczas której poświęcono kapliczkę ku czci Matki Bożej. Okazała się nią drewniana konstrukcja, o którą pytaliście w ubiegłym roku. „Zawierzamy się Chrystusowi przez Ciebie Niepokalana Matko. Chroń nas i miasto Myślenice przed wszelkimi niebezpieczeństwami i zarazą” – czytamy na inskrypcji zna...

Rafał Trzaskowski odwiedził Myślenice. „Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi”
Wybory Prezydenckie 2020 87

Rafał Trzaskowski odwiedził Myślenice. „Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi”

„Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi. Myślę, że ta próba robienia problemów ze zbieraniem podpisów, z tym aby się zarejestrować wyjdzie im bokiem. Dzisiaj ludzie po prostu chcą zmiany, dziękuje wam bardzo” – podczas spotkania z mieszkańcami Myślenic mówił Rafał Trzaskowski   Dzisiaj w godzinach popołu...

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody
Alarmujecie 40

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody

 „Kto weźmie odpowiedzialność za dziecko, które wjedzie w samochód? Kto będzie pokrywał szkody naprawy samochodu?” – pyta jeden z naszych czytelników pisząc w sprawie ścieżki rowerowej i nowego odcinka drogi Solidarności powstałych na Osiedlu Tysiąclecia   Prace nad budową półkilometrowego odcinka ul. Solidarności na Osiedlu Tysiąclecia rozpoczę...