Myślenice

ŚMIECI DROŻEJĄ. Burmistrz tłumaczy dlaczego, a opozycja przypomina mu obietnice wyborcze

ŚMIECI DROŻEJĄ. Burmistrz tłumaczy dlaczego, a opozycja przypomina mu obietnice wyborcze
Radni podjęli uchwałę wprowadzającą podwyżkę 13 głosami ZA 3 PRZECIW i 5 WSTRZYMUJĄCYMI SIĘ. Fot. Piotr Jagniewski

Od nowego roku mieszkańcy miasta i gminy Myślenice, którzy segregują śmieci - za ich odbiór zapłacą 14,90 zł (dzisiaj 9,90 zł), natomiast niesegregujący 29,80 (dzisiaj 19,80 zł).

Radni podjęli uchwałę wprowadzającą podwyżkę 13 głosami "za" - 3 "przeciw" i 5 "wstrzymującymi się". Burmistrz wyjaśnia skąd się wzięła, mimo że zapowiadał starania o nie podnoszenie opłat... 

Podczas XVIII obrad radni przegłosowali uchwałę, na mocy której ustalone zostały nowe stawki za odbiór śmieci. Będą obowiązywać od 1 stycznia 2020 roku i wyniosą miesięcznie odpowiednio – dla osób segregujących śmieci 14,90 zł (do tej pory opłata wynosiła 9,90 zł), natomiast dla mieszkańców niesegregujących 29,80 zł (dziś płacimy 19,80 zł).

Na ulgę w wysokości 2 zł miesięcznie mogą liczyć mieszkańcy, którzy zdecydują się na prowadzenie kompostownika (ulga dotyczy gospodarstwa domowego, a nie osoby). Natomiast nowe stawki dotyczą każdego domownika zamieszkującego dane gospodarstwo.  Dla pięcioosobowej rodziny segregującej śmieci, opłata miesięczna za ich odbiór wyniesie 74,50 zł, natomiast taka sama rodzina, która nie segreguje odpadów, każdego miesiąca zapłaci za ich odbiór 149 zł.

Od 1 stycznia za posegregowane śmieci zapłacimy od osoby 14,90 zł (wcześniej 9,90 zł), natomiast za nieposegregowane 29,80 zł (wcześniej 19,80 zł).

Miało nie być podwyżek?

Radnych do tematu wprowadził wiceburmistrz Mateusz Suder (PiS) wyjaśniając, że wpływ na stawki ma m.in. wzrost kosztów obsługi systemu gospodarki odpadami komunalnymi na terenie gminy.

Wiceburmistrz Mateusz Suder (PiS): Jak w wielu gminach. które mierzą się z tym samym problemem, wzrost kosztów zagospodarowania odpadów wynika ze wzrostu wielu czynników, m.in. kosztów pracy, wzrostu cen energii elektrycznej. Po przetargu przeprowadzonym przez powiat myślenicki, energia elektryczna w przyszłym roku będzie nas kosztować 60% więcej.

Rośnie nam również opłata marszałkowska, zwiększa się częstotliwość odbioru niektórych odpadów, od 2020 roku znacznie rosną wymagania co do recyklingu odpadów i to będzie miało wpływ na rosnące koszty.

W Myślenicach notujemy znaczący wzrost ilości wytwarzanych odpadów, w związku z tym proponujemy projekt uchwały, w którym zawarte są opłaty 14,90 zł od osoby i 29,80 zł od osoby w przypadku, gdy właściciel nie zbiera odpadów selektywnie.

Tych wyjaśnień nie przyjmuje Tomasz Wójtowicz (KW MO), odwołując się do obietnic wyborczych Jarosława Szlachetki, które wygłaszał podczas kampanii wyborczej 2018. 

Tomasz Wójtowicz (KW MO): Podwyżka jest o 50%. To jest dużo i dla mnie to jest nie do przyjęcia. Nie przypominam sobie, aby w poprzedniej kadencji podwyżka wynosiła tak wiele. Rozumiem wszystkie wpływające na nią czynniki, ale one były znane dużo wcześniej.

Półtora roku temu nikt nie obiecywał, że śmieci zostaną na tym samym poziomie lub będą starania o zmniejszenie stawek. Natomiast kandydat na burmistrza - Jarosław Szlachetka, tak właśnie mówił do mieszkańców na spotkaniach, a ci pewnie uwzględnili to w swoim wyborze.

Nie zgodził się z nim burmistrz Szlachetka. Wyjaśnił co wpływa na wzrost stawek oraz odniósł się do kampanii wyborczej - zarzucając radnemu, że ten próbuje zmanipulować jego deklaracje. - Mówiłem o tym, że zadbamy o to, żeby stawka dla mieszkańców w gminie Myślenice była najniższa, jeśli chodzi o powiat myślenicki - przekonywał. 

Burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS): Wymagana do zrozumienia dzisiejszej sytuacji, w której znajduje się wysoka rada i ja jako burmistrz, jest kwestia mówiąca o tym, co dzisiaj determinuje wzrost kosztów obsługi systemu gospodarki odpadami komunalnymi na ternie gminy Myślenice. To przede wszystkim konieczność regulacji stawek opłat za gospodarowanie odpadami tak, aby ten system (...) odpowiadał zapisom ustawy.

W kampanii wyborczej padały pewne deklaracje i przypomnę panu - bo próbował pan zmanipulować moje obietnice składane mieszkańcom - mówiłem o tym, że zadbamy, żeby stawka dla mieszkańców w gminie Myślenice była najniższa, jeśli chodzi o powiat myślenicki.

Dzisiaj jest sytuacja taka, że możemy o nie zadbać dzięki temu, że Zakład Utylizacji Odpadów funkcjonuje i tak skonstruować stawki, że będą najniższe nie tylko wśród gmin powiatu myślenickiego, ale również wśród gmin z powiatu wielickiego, limanowskiego, suskiego czy nowotarskiego. (...) zdajemy sobie sprawę, że jest to zwyżka, ale patrząc na możliwości budżetowe gminy i naprawiając sytuację, która do tej pory funkcjonowała, musimy ten system bilansować.

(...) Dzisiaj wyższe stawki, które niestety dotykają wszystkich mieszkańców i wszystkich Polaków, są przede wszystkim spowodowane wzrostem tzw. "opłaty marszałkowskiej" za składowanie odpadów, rosnącymi wymaganiami wobec instalacji przetwarzających odpady w zakresie poziomu recyklingu i rosnącej liczby produkowanych śmieci przez mieszkańców. (...) Zaproponowana stawka jest określona na takim poziomie, aby system się samofinansował i był realny.

Pełna  dyskusja radnych na temat zmiany cen śmieci dostępna jest na ww.myslenice.esesja.pl. Rozpoczyna się w 2 godz.22 min. 25 sec. 

 

Kampania wyborcza 2018: "Postaram się obniżyć cenę odbioru śmieci"

Jak się okazuje, "niższe koszty życia" stanowiły jeden z czołowych punktów programu kandydata na burmistrza Jarosława Szlachetki podczas kampanii w wyborach samorządowych 2018. Zapis wideo zawierający deklarację na temat stawek za wodę, ścieki i śmieci wygłaszaną podczas prezentacji programu - można znaleźć na filmie z konferencji prasowej z udziałem wicepremier Beaty Szydło.

Materiał poświęcony prezentacji programu wyborczego posła na Sejm RP Jarosława Szlachetki, kandydata na burmistrza Myślenic, znajduje się na jego oficjalnym kanale na youtube.com (przemówienie rozpoczyna się w 3 min. 37 sekundzie).

Wśród swoich priorytetów jakimi miał zamiar kierować się Jarosław Szlachetka w swojej pracy, po tym jak już zostanie burmistrzem, wymienia m.in. : "niższe koszty życia", "więcej dla rodzin", "dobrą infrastrukturę", "troskę o seniorów", "przyjazną szkołę", "aktywną gminę" i "lokalny patriotyzm".

Program opierał się na siedmiu filarach, a jednym z nich były... "niższe koszty życia". Przedstawiając go kandydat na burmistrza mówił:

"Rozpocznę od mojego najważniejszego działania, od obniżenia kosztów życia mieszkańców gminy. Dzisiaj opłaty komunalne m.in. za wodę i ścieki, czy śmieci są jedne z najwyższych. Dlatego zostając burmistrzem Myślenic obniżę opłaty za wodę i kanalizację, postaram się również obniżyć cenę odbioru śmieci tak, aby mieszkańcy odczuli to w swoich domowych budżetach".

Pełny pakiet obietnic obecnego burmistrza można znaleźć tutaj

 

Podwyżka już pewna, a jak głosowali radni?

Za wprowadzeniem nowych stawek za odbiór śmieci, które obowiązywać będą od 1 stycznia 2020 roku głosowało 13 radnych. Wśród nich znaleźli się wszyscy przedstawiciele PiS, dwóch radnych niezrzeszonych, którzy niedawno opuścili klub Macieja Ostrowskiego oraz jeden z tej frakcji. 

Przeciw podwyżkom zagłosowało trzech radnych KW MO, a wśród pięciu wstrzymujących się od głosu znalazło się trzech radnych KW MO i dwóch Bez Układów.

ZA podwyżkami głosowali: Czesław Bisztyga (niezależny), Józef Błachut (KW MO), Halina Dyląg (PiS), Mirosław Fita (PiS), Wojciech Gablankowski (PiS), Andrzej Grzybek (PiS), Małgorzata Jaśkowiec (PiS), Izabela Kutrzeba (niezależna) Piotr Motyka (PiS), Bogusław Stankiewicz (PiS), Wacław Szczotkowski (PiS), Stanisław Topa  (PiS), Czesław Wierzba (PiS).

PRZECIW byli: Kamil Ostrowski (KW MO), Bogusław Podmokły (KW MO), Tomasz Wójtowicz (KW MO).

WSTRZYMALI SIĘ: Grażyna Ambroży (Bez Układów), Jerzy Cachel (KW MO), Eleonora Lejda-Kuklewicz (KW MO), Wojciech Malinowski (Bez Układów), Jan Podmokły (KW MO).

Powiązane tematy

Komentarze

 • 2 gru 2019

  I tak 5 zł taniej niż w gminie Pcim a przynajmniej kosze macie

  42 31 Odpowiedz
  • mirek@ 2 gru 2019

   Ohooo już się zaczyna usprawiedliwianie, a fakt jest taki że nie dotrzymał słowa i dobrze że są radni ktorzt tego pilnują

   63 50 Odpowiedz
   • 2 gru 2019

    Nie bronię ich tylko w Pcimiu jest ta sama banda i jest ponad 19 zł z samymi workami. To i tak troszke macie lepiej. Z czegos trzeba na socjal uzbierac

    46 15 Odpowiedz
    • 2 gru 2019

     Jest jedna zasadnicza różnica, Myślenice mają własny Zakład Utylizacji Odpadów więc robiąc takie porównanie należy brać pod uwagę koszt inwestycji /budowy i utrzymanie zakładu/.

     34 25 Odpowiedz
   • 2 gru 2019

    Gdzie masz obietnice ze nie pośniecie ceny śmieci ?? No gdzie ???? Gdzie nie dotrzymał słowa ? Łżesz jak cała banda lewackich prosiaków oderwanych od koryta :)

    51 48 Odpowiedz
    • Artur 2 gru 2019

     Na końcu artykułu jest odnośnik do obietnic wyborczych, cytując:
     "W Myślenicach mamy jedne z najwyższych stawek komunalnych w Polsce. Zobowiązuję się do obniżenia tych opłat." Stawki komunalne to też stawki za wywóz śmieci :) ergo fakt: nie obiecał, że nie podniesie stawek za odbiór śmieci, ale obiecał, że je obniży, a podnosi. Wnioski wyciągnij sam.

     49 12 Odpowiedz
 • 2 gru 2019

  i tak w sumie dobrze ze nie zyjemy w afryce i przynajmniej krany z wodą są

  13 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2019

  Po 1 roku rządów: podwyżki. Może mu się pomyliło (?) Behehehehe

  37 15 Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 2 gru 2019

  Hahaha co tam jeszcze było obiecane pociąg do Krakowa, parkingi, nowy basen, a mamy zatkane miasto nowe strefy parkingowe i ciasne busy piękny początek burmistrzowania nie ma co a i tak to pewnie wina wszystkich dookoła :)

  62 17 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   2 gru 2019

   Wy jesteście winni bo utrudniacie wszystko i burmistrz nie może spokojnie pracować :(

   21 45 Odpowiedz
  • 2 gru 2019

   pendolino spod mleczorni jezdz,i a odjazd jezd codzin tak zap... ze jeszcze sie taki nie urodzil co by zdazyl z rozkladem jazdy ktory jak to zwykle bywa ktosik ukrodl

   14 8 Odpowiedz
 • 2 gru 2019

  Śmieci ich wywózka wina Tuska, Cena cóż takiego wina Ostrowskiego!

  27 36 Odpowiedz
  • 3 gru 2019

   mniej byś pyskował gdyby ci od metra policzyli jak Rafałek w stolycy załatwił :-))) wyszło by cię nie 15 ale 59zł .....byłaby wtedy zabawa w gardłowanie.

   2 15 Odpowiedz
   • 3 gru 2019

    Ty powinieneś robić porównanie do Niemiec bi to kraj twojej ucieczki, gdy Polska była w ruinie a nie do Warszawy w której bywasz na wycieczkach.
    Trzeba było zostać w tych Niemczech a nie korzystać z dobrobytu Polski.

    10 4 Odpowiedz
    • 4 gru 2019

     przypomnę ci że skorzystałem z dobrobytu Niemiec i przywiozłem do Myślenic a wtedy rozkradli ci którzy tobie imponowali i imponują......coś chcesz dodać?

     2 9 Odpowiedz
     • 5 gru 2019

      A gdzie byłeś, gdy trzeba było robić dla Polski i dźwigać ją z komuny, gdzie był wtedy twój patriotyzm? Budowałeś potęgę Niemiec, i robiłeś na emeryturę jakiegoś faszysty który miał na sumieniu Polaków, a jak myśmy dźwignęli Polskę z komuny, to przyjechałeś się załapać na gotowca. Ty hipokryto i cwaniaku, szukasz miejsca gdzie widzisz koniunkturę dla siebie. Teraz bierzesz garściami z Polski, wcześniej brałeś garściami z Niemiec, może ci zaproponują start do Brukseli, czekaj na okazję, może się załapiesz, bo widzę, że lokujesz dupsko tylko tam z czego masz interes.

      16 3 Odpowiedz
 • 2 gru 2019

  Kraków cen nie zmienia w 2020 roku a te same koszty zewnętrzne i ich dotyczą. Brak podwyżki Kraków motywuje posiadaniem własnej infrastruktury utylizacji odpadów (jak Myślenice). Reasumując po podwyżkach czteroosobowa rodzina z Myślenic zapłaci prawie 10 zł miesięcznie więcej niż taka sama osoba z Krakowa (budynek wielorodzinny).

  Ulga 2 zł za kompostownik dotyczy dotyczy nie mieszkańca Myślenic a gospodarstwa domowego. Przy czteroosobowej rodzinie ulga nie wyniesie 8 zł a 2 zł.

  35 27 Odpowiedz
 • 2 gru 2019

  Kłamca

  30 39 Odpowiedz
 • 2 gru 2019

  Myślenickie (z gminy) cebulaki najpierw atakują urząd bo chcą częstszego wywozu śmieci a gdy idą za tym koszta i cena wzrasta to kwiczą na lewo i prawo. Jakiez to lewackie i prostolinijne :D

  50 41 Odpowiedz
  • Artur 2 gru 2019

   Cena rośnie głównie przez wzrost cen energii - czynnik zewnętrzny, ale cóż trzeba było nie składać populistycznych obietnic w wyborach :)

   28 17 Odpowiedz
 • Tolo 2 gru 2019

  I tu pojawia się stare jak świat najmocniejsze hasło wyborcze w każdej kampanii:
  NIKT WAM NIE MOŻE TYLE DAĆ ILE MY MOŻEMY WAM OBIECAĆ!

  55 9 Odpowiedz
 • Marta 2 gru 2019

  Burmistrz teraz musi się zmierzyć z brakiem wiarygodności obiecał że nie będą rosły stawki a rosną i jeszcze mowi że nic takiego nie obiecywał

  54 49 Odpowiedz
  • 2 gru 2019

   Gdzie obiecał ? masz jakieś źródło czy dalej będziesz powielać te brednie ?

   49 44 Odpowiedz
   • Marta 2 gru 2019

    Obejrzyj sobie film gdzie mówi o swoich obietnicach potem wmawia wszystkim co słyszą. Dosyć wyraźnie mówi na filmie czego dokona a ja uważam że mu się to nie udaje

    41 45 Odpowiedz
    • 2 gru 2019

     Gdzie powiedział że nie podniesie śmieci ?? konkrety a nie lanie wody jak wy to macie w zwyczaju.

     45 46 Odpowiedz
     • Marta 2 gru 2019

      "Rozpocznę od mojego najważniejszego działania, od obniżenia kosztów życia mieszkańców gminy. Dzisiaj opłaty komunalne m.in. za wodę i ścieki, czy śmieci są jedne z najwyższych. Dlatego zostając burmistrzem Myślenic obniżę opłaty za wodę i kanalizację, postaram się również obniżyć cenę odbioru śmieci tak, aby mieszkańcy odczuli to w swoich domowych budżetach".

      Przecież wyraźnie mówi że obniży wodę i ścieki i postara się śmieci i co? Nic z tych starań nie wyszło. Tzn wyszła podwyżka i jak zapowiadał odczuje y to w domowych budżetach. To mu się udało

      47 41 Odpowiedz
      • 2 gru 2019

       Widocznie koleżanko masz mega problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Pytam po raz kolejny gdzie jest napisane "NIE PODNIOSE CEN ZA ŚMIECI ??? gdzie ?

       43 55 Odpowiedz
       • Gosiaa 2 gru 2019

        #TomeL. Żałosny jesteś. Masz czarno na białym napisane ze obiecał Gwiazdkę z nieba i co ? I jajco bo nie spełnia swoich obietnic :*

        48 35 Odpowiedz
       • Gosiaa 2 gru 2019

        ... "postaram się również obniżyć cenę odbioru śmieci tak, aby mieszkańcy odczuli to w swoich domowych budżetach".. - Teraz to na pewno mieszkańcy odczują to w domowych budzetach :D

        50 32 Odpowiedz
        • 2 gru 2019

         Postaram się to znaczy NIE OBNIŻE ? hahaha gratuluje logiki i inteligencji :)

         35 53 Odpowiedz
  • 2 gru 2019

   Kolejna lewaczka dorwała się do klawiatury...

   49 37 Odpowiedz
 • 2 gru 2019

  Abstr ah ując od samych cen, bo wiadomo można inaczej na to spojrzeć np.: wymyślmy, że od dzisiaj nie płacimy nic za utylizację śmieci czy 500-700zł rocznie to dużo gdybyśmy sami w busie, na przyczepce czy w bagażniku mieli wywieźć śmieci na Borzętę? Nie licze już pracy zakładu i ich utylizacji ale sam transport i komfort obsługi - wtedy już ta kwota wygląda inaczej biorąc pod uwagę, że RPGK u nas działa sprawnie, reaguje na uwagi i nie mamy żadnych zatorów na ulicach itp. Nie w tym rzecz, nie rzecz w samej cenie. Nie chce porównywać, że pod Stuttgartem płaciłem 115EUR na rok a u nas już w tamtym roku płaciłem więcej niż 115EUR a teraz będzie to jeszcze więcej.
  Art z 2013
  http://regiodom.pl/portal/wiadomosci/analizy-raporty/oplata-za-wywoz-smieci-w-polsce-i-niemczech-porownanie-stawek
  Art z 2019
  https://punkt.media/pl/aktualnosci/gospodarka/3994-niemcy-oplaty-za-wywoz-smieci-porownanie-miast

  Mnie interesuje inny temat. W chwili wejścia w życie segregacji, mając doświadczenie z segregacją zanim ta zawitała do nas (której jestem zwolennikiem) stwierdziłem, że szykują sobie świetny biznes ponieważ cały świat zarabia na śmieciach, na towarze którego nigdy nie zabraknie a popyt i podaż będzie rosła. Nie myliłem się.
  OK to było nieuniknione. To teraz ja się pytam czy posiadając Borzętę nie możemy płacić mniej skoro tak świetnie się biznes kręci? A może byłaby to kolejna karta przetargowa aby przyciągnąć firmy do Myślenic?
  https://naszemiasto.pl/zrobili-sobie-z-polski-wielkie-wysypisko-smieci/ar/c11-4977580

  https://www.money.pl/gospodarka/polska-smietnikiem-europy-sprowadzamy-coraz-wiecej-odpadow-6411696979236481a.html

  20 8 Odpowiedz
  • 2 gru 2019

   Myślę, że tutaj problemem jest również fakt iż do przetargu zgłosiła się podobno tylko jedna firma. Wiadomo skoro nie ma konkurencji to sami sobie dyktują ceny. Oczywiście na śmieciach kasę zawsze się będzie zarabiało. Niby dlaczego poprzednie władze chciały sprywatyzować zakład ? :) "żeby żyło się lepiej....kolegom" to hasło już doskonale wszystkim znane. Podwyżka była nieunikniona, zwłaszcza, że zwiększyła się ponoć częstotliwość odbioru śmieci (na wniosek mieszkańców). I tak dobrze, że mamy nadal najtańszą stawkę w powiecie (co obiecywał burmistrz- i tak, dotrzymał słowa). Trolle zawsze będą szczekać dopóki nie dostaną wszystkiego za darmo (albo dopóki poprzednie rządy nie wrócą). Trzeba przywyknąć...

   33 30 Odpowiedz
  • 2 gru 2019

   Aż, sobie zerknąłem na stronę https://www.stuttgart.de/
   Tam, odbiór śmieci jest raz w tygodniu no i pensja pracownika jest pewnie w EUR tyle co w Myślenicach w PLN.
   Więc, należy traktować nasze ceny jako mocna zawyżone.

   19 8 Odpowiedz
 • 2 gru 2019

  Panie Tomaszu Wójtowicz... proszę zapytać swojego guru ile miało kosztować Muzeum Niepodległości, ile kosztowało jak odchodził ze stanowiska a ile jeszcze będzie kosztować aby było w pełni funkcjonalne?
  Ot masz Pan obiecanki-cacanki...

  34 28 Odpowiedz
  • 2 gru 2019

   No ale dał firmie porządnie zarobić to i firma się dzisiaj pięknie odwdzięczyła zatrudniając MO i jego najlepszego kolegę z wodociągów na 'dobrych' stanowiskach.

   31 14 Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 2 gru 2019

  jesteście niesprawiedliwi, przeciez w tym roku gmina wysypala piasek na zarabiu i zrobila tam plaze i zorganizowala kajaki!!! legendarne kajaki ktore wrocily nad rabe! ale to nic bo w tym roku burmistrz i rada nawet powierzyla losy miasta matce boskiej, to samo przez sie rozumie sie, ze sie wszystko dobrze uklada i jest zgodne z boskim planem ;) a burmistrz moze zawsze powiedziec ze obiecal ale nie do konca tak tylko inaczej ze ktos zle zrozumial albo znowu przekrecil jego slowa. cieszmy sie ze podwyzka o 50% a nie jak w pcimiu o 100 ;)))

  23 21 Odpowiedz
 • 2 gru 2019

  Wygląda na to, że te podwyżki są koniecznością, bo i rada je przegłosowała.
  Ale ludzie byli mamieni przed wyborami wszystkim co najlepsze. Ludziom się wydawało że jak to mówi przedstawiciel katolickiego PiS to nie pie.doli. I tu miłe zaskoczenie, nie ma takich którzy nie pie.dolą, różnią się tylko przynależnością polityczną.

  27 25 Odpowiedz
 • 2 gru 2019

  Witam, przecież ogólnie wszystko drożeje, więc skąd to zdziwienie? To była tylko kwestia czasu... nie mam nic przeciwko podwyżce pod warunkiem, że będzie to równoznaczne ze zwiększeniem częstotliwości odbioru śmieci -a zwłaszcza worków, a także poprawą jakości samych worków (pamiętacie jakie mocne i grube były na samym początku? A teraz ciężko nieraz je podnieść bez rozdarcia...).

  Poza tym, czy ktokolwiek wierzy jeszcze w jakiekolwiek tzw. obietnice wyborcze? Naprawdę?
  I czy do każdej nawet najprostszej sprawy, trzeba mieszać politykę?Bo wy to, a my tamto, a oni to w ogóle nic... jak dzieci w piaskownicy...

  16 11 Odpowiedz
  • 8 gru 2019

   Zdziwienie w tym, że podwyżki zabrały już 500+, trzynaste emerytury i wszystkie te podnoszące poziom życia pierdoły głoszone codziennie przez obóz władzy.

   1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2019

  Nie no, obietnice wyborcze to nie są rzeczy poważne to ja zwątpiłem bo kwestionujesz coś najważniejszego po każdym wyborze zostało. Skoro obietnice składa się tylko po to żeby składać to robi się cyrk Monty Pythona. Wiarygodność. Tyle i aż tyle...

  13 9 Odpowiedz
 • 2 gru 2019

  kłopot jest w zupełnie innym miejscu i dziwi mnie to, że nikt z tym nie walczy.
  https://biznes.interia.pl/firma/news/komu-badziewie-komu-sklepy-zalewaja-zabawki-coraz-gorszej,2637457,1852
  o autach nie wspomnę ale taki przykład z dzisiaj : chce kupić dekielek do syfonu jeden z niemieckich firm. Producent na swojej stronie ma jako część zamienną ale dokładnie 2x droższą niż kompletny syfon. Sam z resztą zasugerował meilowo, że taniej mniej wyjdzie gdy kupię cały syfon zamiast sam dekielek. Oczywiście zapytałem dlaczego w ten sposób? Dekielek to max 10% wartości całości, towaru, półproduktu, pracy to dlaczego jestem zmuszony przez "logikę" kupić całość i 90% całości wyrzucić do żółtego worka.
  Dlaczego nikt z nas/was nie walczy właśnie ze źródłem tego tematu? Przecież to temat rzeka, podobnie jak elektrośmieci.
  Niby coś tak ktoś widzi, reaguje ale czy aby na pewno?
  https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/609142,sprzet-agd-rtv-gwarancja-naprawa-skarga-ue.html
  ......przypominam, że pierwsza żarówka świeci już 100lat, do dzisiaj.
  https://otoforma.pl/najstarsza-zarowka-weglowa/
  temat związany ze smogiem ale wtedy kiedy fabryki nie będą produkowały smogu to co będą produkowały polepszając jakość?
  Niemniej import wprost śmieci vs. podniesienie opłat lokalny to majstersztyk w tym biznesowym perpetum mobile :-)))
  Chyba zamieszcze ogłoszenie : "wyeksportuje śmieci na Borzęte ....... lub do Niemiec" :-)))

  6 9 Odpowiedz
 • 2 gru 2019

  Nie wiem Vivaldi dlaczego chcesz wyeksportować śmieci na Borzęte, skoro wysypisko JEST w MYŚLENICACH.

  11 6 Odpowiedz
 • 2 gru 2019

  policzcie 44411 ludnosc gminy myslenice razy 15 zl miesiecznie razy 12 miesiecy plus koszty uzyskane z sprzedazy plastiku metali jest chyba za co sie bawic za nasze i jest fajnie

  14 8 Odpowiedz
  • 3 gru 2019

   No to policzmy......co tam po Macieju został :
   "W planach budżetowych na bieżący rok jest między innymi spłata zadłużenia na łączną kwotę 12 mln złotych, a ponad 5 milionów to sama obsługa zadłużenia Gminy Myślenice. Sumarycznie gmina zadłużona jest na kwotę 150 mln zł, co stanowi ponad 77% zaplanowanych ogółem dochodów. Średnia zadłużenia na każdego mieszkańca to około 3 400 zł."
   45000 osób x 15 = nie całe 680 000zł minus miesięczna eksploatacja ZUO i pasowałoby się Macieja zapytać jak się bawi(ł).
   https://kmy.pl/niepokojace-zastrzezenia-rio-do-projektu-budzetu-gminy-myslenice/

   7 11 Odpowiedz
   • 8 gru 2019

    Ciebie w kraju nie było bo zwiałeś do Niemiec, więc nie wiesz, że po komunie Polska była zadłużona i przeszliśmy nad tym nie zwalając wszystko na komunę.

    2 2 Odpowiedz
 • 2 gru 2019

  Panie Mateuszu Suder z (PiS), było mówić prosto z mostu, że śmieci mamy palić i wyrzucać do lasu aby był ich mniej. Bo rozumiem, że za dużo tych śmieci produkujemy i dla tego ta podwyżka. :)

  27 11 Odpowiedz
 • 2 gru 2019

  Ludzie, kłócicie się czy tak powiedział czy nie i jeszcze go bronicie że wam podwyżył koszty życia, bądźcie obiektywni i nie brońcie osoby tylko tego żeby wam i ludziom wokół was było lepiej. Myślcie

  15 5 Odpowiedz
 • 2 gru 2019

  Jarek zbawi Myślenice:)

  15 3 Odpowiedz
 • OKOKI 2 gru 2019

  Gryzcie się tu i wyzywajcie i tak nic to nie pomoże ,będziecie płacić więcej wszyscy i to nie tylko za śmieci ,już w krótce.

  21 2 Odpowiedz
 • 2 gru 2019

  Oj, ale nie wszyscy Bolek i TomekL nie będą, a jak będą to nawet tego nie odczują w domowym budżecie;-)

  19 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2019

  No Panie Burmistrzu!!! Grubo Pan pogrywasz. 50% podwyżki, po roku urzędowania!!!! Zaczynam żałować wyboru. Co będzie dalej?????

  28 9 Odpowiedz
 • 3 gru 2019

  Dalej będzie już tylko gorzej. Dobrze Ci radzę - przeprowadź się do Pcimia. tam jest taniej.

  13 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2019

  cieszcie sie osły ze wam pensje wzrosły pis ceny podwoi i was okaradnie

  23 3 Odpowiedz
 • 3 gru 2019

  W artykule jest :14,9 za segregowane a 29,8 bez segregowania czyli 2x tyle. Potem pisze o 5 osobowej rodzinie: 74,50 za segrgowane i 99 zł bez segregowania. Czy ktoś mi to wytłumaczy czyli dopłata wynosi 24,50 za 5 osobową rodzinę za niesegregowanie śmieci?????

  6 Odpowiedz
  • 3 gru 2019

   Oczywiście chodzi o kwotę 149 zł. Dziękujemy za wskazanie błędu, artykuł został zaktualizowany.

   6 2 Odpowiedz
 • 4 gru 2019

  Rok 2020 będzie wspaniałym rokiem. Kolejne będą jeszcze lepsze. Moja pensja wzrośnie i będę zarabiał więcej pieniędzy na etacie równocześnie prowadząc działalność gospodarczą. Tak więc oficjalnie zaczęło się od śmieci... Nieoficjalnie od produktów spożywczych których żaden sklep nie porównuje ale za to są "promocje". A nóż jakaś promocja na śmieci wpadnie :). Uprzedzając nie jestem kibicem żadnej drużyny piłkarskiej oraz partii politycznych :)

  10 2 Odpowiedz
 • 4 gru 2019

  A mnie irytuje to ze stawki rosną ale jak mam więcej worków wystawionych przed dom to nie otrzymuje z powrotem takiej samej ilości . Już nie jednokrotnie musiałem dokupić sobie worków . Z tego co pamietam to za papier przysługuje 1 Szt . Rozumiem ze jak mam 2 to mam sobie worki dokupować bo biedna gmina ma najniższe stawki w powiecie ... lub skierować się do najbliższej utylizacji ściemieci w pobliskim lesie albo skorzystać aktywnego pieca w domu i zamienić niepotrzebne odpady na energię cieplna . Dziwi mnie ze mimo iż ludzie chcą segregować śmieci i nie przyczyniać się do smogu to nadal robi się wiele aby im to utrudniać ...

  16 3 Odpowiedz
 • 12 gru 2019

  Obyście przed kolejnymi wyborami zapamiętali nazwiska tych którzy tak chętnie przyklepują wszystkie podwyżki. Może ta mądrość życiowa uchroni nas/was przed głosowaniem na gęby które znacie, a które nie mają nic do zaoferowania.

  7 2 Odpowiedz
 • 21 gru 2019

  Szanowni rozmówcy, nikt nie zauważył, że w całej Polsce śmieci drożeją, bo oprócz własnych przyjmujemy śmieci zza granicy( o zgrozo!). Po zakazie importu śmieci przez Chiny w 2017 pojawił się w Europie nie lada problem i niektóre kraje ,nie tylko europejskie, podrzucają nam takie "zgniłe jaja" na koszt polskiego podatnika.Nie wierzę w bajki, ze nagle Polacy produkują takie zwiększone tony odpadów w stosunkowo krótkim czasie. A tak z innej beczki dlaczego nie ma w PL automatów na plastikowe butelki np takich jak Niemczech albo bonów tzw.doładowań kart na transport publiczny jak w Turcji,przecież to rewelacyjne rozwiązanie i jeszcze darmowy sposób oczyszczania środowiska dla samorządów , na co tutaj czekać....same korzyści

  1 Odpowiedz
  • 28 sty

   dużo książek czytasz i masz mały kontakt z rzeczywistością. Obejrzyj przed snem Dom nad Rozlewiskiem. My tu rozmawiamy o cenie śmieci w Myślenicach. Ogarniasz ???

   1 1 Odpowiedz
 • 28 sty

  Stwarzacie tyle trudności, żeby tu się wypowiedzieć, że jesteście oszustami i kłamcami. Loginy, hasła, facebook... Jesteście kłamcami i oszukaliście ludzi. Tak poprostu. Smutne, że z PIS-u. Ale takie są fakty. Z PISu. A teraz wsie płaćcie. Bo te prostaki tak wymyśliły.

  3 Odpowiedz
 • 28 sty

  To jest taka bardzo brutalna prawda, co sie dzieje z Radnymi gdy już zasiądą do stołu, na Prowincji. Bez komentarza, Popatrzcie w ich Ryje na Plakatach wyborczych, wyretuszowane.

  3 Odpowiedz

Zobacz więcej