Poręba

Po naszej interwencji burmistrz zapowiada uruchomienie zastępczej komunikacji na linii Myślenice-Poręba-Myślenice

Po naszej interwencji burmistrz zapowiada uruchomienie zastępczej komunikacji na linii Myślenice-Poręba-Myślenice

Kursy na trasie Myślenice-Poręba-Myślenice zostały zawieszone, bo w dobie pandemii koronawirusa i wprowadzonych przez rząd obostrzeń, okazały się nierentowne.

Mieszkańcy alarmowali, że zostali odcięci od świata, a po naszej interwencji gmina postanowiła uruchomić połączenie zastępcze

Rano pisaliśmy o mieszkańcach Poręby, którzy z powodu obostrzeń wprowadzanych przez rząd w ramach zwalczania koronawirusa zostali odcięci od świata. W ostatnim czasie nie docierają tu żadne busy, ponieważ przewoźnicy zawiesili nierentowne kursy.

„Jak ktoś mieszka w Porębie i nie posiada własnego samochodu, to dojazd do pracy graniczy z cudem. I tak uprawiamy istne kombinacje alpejskie żeby się do niej dostać, a potem wrócić” – relacjonowali mieszkańcy.

Natomiast jedyny przewoźnik jaki do tej pory obsługiwał to połączenie wyjaśniał, że kursy w okresie pandemii są nieopłacalne, do każdego z nich musiał dopłacać i nie stać go na to, aby w ten sposób prowadzić biznes.

Oczekujecie działań od samorządowców

Na problem z jakim mieszkańcy Poręby zostali sami, zwracaliśmy uwagę radnych miejskich z tego okręgu, przedstawicieli starostwa oraz gospodarza gminy – burmistrza Jarosława Szlachetki. Radni Wojciech Malinowski (Bez Układów) oraz Stanisław Topa (PiS) zapowiadali interwencję, wicestarosta Rafał Kudas odesłał nas do burmistrza, a ten do tej pory nie odpowiedział na nasz apel o pomoc mieszkańcom*.

W wiadomości wysłanej do magistratu oraz w artykule, jako dobry przykład wskazywaliśmy działania wójta Tadeusza Pitali, który komunikuje niezmotoryzowanych mieszkańców Sieprawia z Krakowem i Myślenicami. Trasy obsługuje autobus i bus wożący pasażerów bezpłatnie. 

Czy władze gminne powinny uruchamiać linię zastępczą do miejscowości, w których z powodu koronawirusa przestali kursować prywatni przewoźnicy?

 • Zdecydowanie tak
 • Raczej tak
 • Trudno powiedzieć
 • Raczej nie
 • Zdecydowanie nie
 • Zobacz wyniki
 • Zdecydowanie tak Zdecydowanie tak 80%
 • Raczej tak Raczej tak 7%
 • Trudno powiedzieć Trudno powiedzieć 3%
 • Raczej nie Raczej nie 3%
 • Zdecydowanie nie Zdecydowanie nie 8%
 • Głosów: 873

W jednym z naszych sondaży pytamy was; czy władze gminne powinny uruchamiać linie zastępcze do miejscowości, w których z powodu koronawirusa przestali kursować prywatni przewoźnicy? Jak dotąd zdecydowana większość, bo 87% ankietowanych jest zdania, że samorządy powinny pomagać mieszkańcom w taki sposób, co dziesiąty (10%) ankietowany negatywnie ocenia takie działanie, a 3% nie ma zdania. 

Będzie linia zastępcza

W środę 15 kwietnia (przed godziną 16) na stronie miasta i gminy Myślenice pojawił się komunikat o uruchomieniu przez urząd bezpłatnej komunikacji zastępczej na trasie Myślenice-Poręba-Myślenice.

Bus ma kursować na wspomnianej trasie od 16 do 30 kwietnia. Odjazdy z Poręby do Myślenic zaplanowano na godz. 5:30 i 6:30, natomiast z Myślenic do Poręby na godz. 15:30 i 16:30.

Jak informuje gmina; bus komunikacji zastępczej zostanie specjalnie oznakowany informacją o bezpłatnej linii, która znajdzie się na jego drzwiach. Jeśli zajdzie taka potrzeba, gmina zapowiada wydłużenie funkcjonowania linii.

Dajcie znać! Gdzie jeszcze nie dojeżdża bus? 

W komentarzach pod porannym postem na facebooku oraz pod artykułem „Żeby się stąd wydostać, trzeba uprawiać kombinacje alpejskie”. Nikt nie wozi pasażerów z Poręby"wymieniacie kolejne miejsca, do których nie dojeżdżają busy. 

 

Wśród nich znalazły się m.in. Sułkowice, Jasienica, Chełm, Lipnik, Bulina, Stróża, Pcim Sucha, Zawada. Na kolejne zgłoszenia czekamy w komentarzach poniżej oraz na redakcja@miasto-info.pl. 

*odpowiedź przesłana z UMiG Myślenice w sprawie utworzenia linii zastępczej nadeszła kolejnego dnia, w czwartek 16 kwietnia

Powiązane tematy

Komentarze

 • 15 kwi

  No i brawo, jednak wpływ mediów zawsze skutkuje :)

  19 16 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 kwi

  Au, piszesz i masz, proste :) To teraz może inne miejscowości też poPiSzą?

  8 18 Odpowiedz
 • 15 kwi

  Redakcjo. A Jasienica, Bysina, Krzyszkowice ? Tylko Poręba jest w takiej sytuacji ?

  11 22 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 15 kwi

  BRAWO MIASTO INFO! ktos w koncu musi zaczac dopingowac tych naszych gospodarzy do dzialan

  15 16 Odpowiedz
 • 15 kwi

  Pcim-Sucha.Ostatnio musiałem do lasu jechać swoją furą ,bo żaden bus nie jeździł !!!

  14 14 Odpowiedz
 • 15 kwi

  A burmistrz J.SZ. jakiś niepełnosprawny jest, że trzeba go za rękę prowadzić, nie wiedział o tym, że ludzie odcięci od świata. Ciekawe kto poprowadzi komunikację zastępczą (Z.P.?)
  Własne widzi mi się widzi od razu, a mieszkańców ma gdzieś. Trzeba mu palcem pokazywać co i jak. Boże, daj tu nam cara i zabór, bo naprawdę będzie lepiej.

  27 21 Odpowiedz
 • 15 kwi

  Cara !!!? Chyba Cysorza.

  8 8 Odpowiedz
 • 15 kwi

  Bardzo proszę redakcję o pomoc w podobnej kwestii dla Gminy Sułkowice

  11 7 Odpowiedz
 • mirek@ 15 kwi

  no prosze i nawet jest rozklad :) i da sie tylko trzeba chciec. dobrze ze ta linia powstala bo byla potrzebna. przykre jest tylko ze trzeba palcem wskazywac problemy i rozwiazania bo wladza ich w ogole nie widzi. po co nam ci wszyscy radni wojtowie burmistrzowi skoro nie pracuja dla ludzi?

  15 13 Odpowiedz
 • 15 kwi

  Pisałam bezpośrednio do burmistrza,ale widocznie nie ma czasu dla swoich wyborców.Kiedy będzie jeżdził bus do Jasienicy?Dla kogoś kto nie ma samochodu to jest horror chodzić po 10 km. w jedną stronę.A w pracy nikogo to nie obchodzi.

  17 13 Odpowiedz
 • 15 kwi

  Czy wy zdajecie sobie sprawę z tego, że nikogo nie można zmusić do jeżdżenia busami? To prywaciarze. Kierowcy też się obawiają o własne życie, też mają rodziny. Dodatkowo są ograniczenia w przemieszczaniu się i świadczeniu usług. Trzeba podejść racjonalnie do tematu a nie egoistycznie jak komentujący tutaj. Pandemia wszystkich zaskoczyła, każdy zmaga się z tym chyba po raz pierwszy. Zróbcie coś, dajcie coś od siebie a wszystkim będzie dookoła żyło się lepiej. Ja na przykład jak mam chwilę to biorę samochód, seniorów z sąsiedztwa i jadę z nimi do sklepu czy apteki, gdzie potrzebują coś załatwić (albo załatwiam to za nich jeżeli nie muszą być osobiście). Tak ciężko coś dać od siebie? lepiej siedzieć na forum i żółć wylewać?

  Ja już się zdążyłem przyzwyczaić, że od jakiegoś czasu komentującym tutaj wszystko nie odpowiada, ku aprobacie jak widać redakcji. Nie ważne, co gmina zrobi to będzie źle. Dlaczego pan redaktor nie napisał artykułu o tym, że gmina finansuje 20 tysięcy maseczek? o tym, że zlecenia otrzymali gminni przedsiębiorcy? dlaczego nie napisaliście, jak już ktoś słusznie ostatnio wam wypominał, że respiratory kupili? to jest ta rzetelność dziennikarska redakcji Miasto Info?

  Od pewnego czasu ten portal zamienia się w "śmietnisko", gdzie pojedyncze osoby zakładają po kilka kont i atakują innych użytkowników....zarzucając im to co sami zrobili, Nawet, co zabawne, mnie próbowano łączyć z innymi kontami (pozdrawiam pana z którym mnie łączono). I tak od mniej więcej 2 lat, z fajnego rzetelnego portalu zrobiło się "śmietnisko", gdzie sami malkontenci chyba funkcjonują a ich jedynym celem jest obrażanie, i pretensje o wszystko. Przecież to depresji się można nabawić z takim podejściem do życia! Dlatego też tak rzadko się odzywam. Wszystko się kiedyś kończy, czas chyba będzie przerzucić się na inny portal. A szkoda.

  Pozdrawiam
  M.T z Krzyszkowic

  19 32 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   15 kwi

   Hmm, skoro tu źle, wystarczy włączyć TVP1 o 19.30, która niedawno jeszcze była dla PiSowców ważniejsza od szpitali https://m.youtube.com/watch?v=jYUl_TCo6lw

   A więc za 2 miliardy w TVP musi być obiektywnie i nie stronniczo

   10 9 Odpowiedz
   • 15 kwi

    Za czasów PO ,TVN I TVP były jak dwie lewe nogi.Takie same.Dziś mamy jedną prawą drugą lewa,ino co strasznie koślawe..Polecam Tv TRWAM.

    8 8 Odpowiedz
    • Brak zdjęcia
     16 kwi

     TVP nie jest prawicowy, raczej zawłaszczony na potrzeby 'operacyjne' jednej partii

     8 7 Odpowiedz
    • 16 kwi

     Klarenbach i Holecka, pracowali w TVP za czasów PO, ale byli bardzo jednopartyjni i ich wycofano.
     Nie sądzę aby TVN, była finansowana a dziennikarze mianowani przez opozycję. Wg. mnie ta stacja jest zawsze krytyczna wobec rządzących.

     A czym większa dewiacja, tym ich krytycyzm się wzmaga.

     7 6 Odpowiedz
     • 16 kwi

      Danuta Holecka - ta pani pracowała dla wszystkich opcji politycznych.

      W styczniu 1997 zadebiutowała wraz z Filipem Łobodzińskim jako prezenterka głównego wydania Wiadomości, które prowadziła przez 6 miesięcy. Ponownie prowadzącą główne wydania była od sierpnia 2003 do października 2004 i w 2010

      Następnie pracowała w stacji TVP Info, gdzie była prezenterką audycji Info Serwis i Minęła dwudziesta (od listopada 2007 do maja 2010, 16 września 2010 i od 1 lipca 2011

      Od kwietnia do października 2010 ponownie prowadziła główne wydanie ''Wiadomości''[2]. Prezenterką programów w TVP Info była do lipca 2013

      Od września 2013 do października 2018 była prezenterką TVP3, gdzie prowadziła programy Echa dnia i Dziennik Regionów

      Od 13 stycznia 2016 ponownie jest prezenterką głównego wydania Wiadomości, od 13 stycznia do 15 listopada 2016 prowadziła program Dziś wieczorem, a od 16 listopada 2016 Gość Wiadomości w TVP Info

      Od 20 marca 2016 prowadzi program Oczy w oczy w TVP Polonia. Od stycznia 2017 prowadzi programy: Kwadrans polityczny w TVP1 oraz Rozmowę Polonii w TVP Polonia.

      9 maja 2018 powołana na członka XI kadencji Komisji Etyki TVP S.A. Od 17 lipca 2018 ponownie jest prowadzącą pogram Minęła dwudziesta

      Od 1 maja 2019 roku pracuje na stanowisku szefa Wiadomości TVP1[14].

      4 2 Odpowiedz
      • 16 kwi

       Podobnie -też pracował dla wszystkich opcji:
       Adrian Klarenbach Dziennikarz rozpoczął pracę w Telewizji Polskiej w 1995 roku. Pracował w TVP Info od początku jej istnienia, czyli 2007 roku. Odszedł w lipcu 2013 roku. W czasie pracy w TVP Info zajmował się prowadzeniem serwisów informacyjnych stacji, prowadził wieczory wyborcze i program "Minęła dwudziesta".
       Na swoim koncie Adrian Klarenbach ma także prowadzenie programów w TVP 3, a także "Kawa czy herbata?", "Agrolinia" w TVP 1. pracował w Tele 5, prowadził tam program publicystyczny "Bez pardonu".

       2 1 Odpowiedz
       • 16 kwi

        Z moich obserwacji wynika też, że przed zagospodarowanie TVP przez PiS, dziennikarze tej stacji uważali się za , trzecią władzę i byli mniej przychylni poprzednim rządzącym niż stacje komercyjne.
        Dopiero PiS zrobił TVP jednym z ministerstw, podległych całkowicie rządowi i od tej pory TVP służy wyłącznie rządzącym.

        5 1 Odpowiedz
  • 16 kwi

   Gmina Myślenice poinformowała o zamówieniu 20 tys. sztuk maseczek po publikacji na naszych łamach tekstu traktującego o ich bezpłatnej dystrybucji w Wieliczce i Niepołomicach. Szczegóły na ten temat znajdzie Pan tutaj:
   https://miasto-info.pl/myslenice/26366,mieszkancy-niepolomic-i-wieliczki-otrzymaja-bezplatne-maseczki-co-z-mieszkancami-gmin-powiatu-myslenickiego-sprawdzamy.html

   Życzymy przyjemnej lektury.

   11 6 Odpowiedz
  • 16 kwi

   moja mama ma prawie 60 lat pracuje w sklepie do którego nie ma komunikacji codziennie wstaje rano i jedzie skuterem, spotyka się tam z wieloma obcymi ludźmi pomimo, że jest w grupie ryzyka.
   Mój tata jest w podobnym wieku, nie ma prawa jazdy, musi prosić się obcych osób, żeby zawieźli go do pracy.
   moja siostra również pracuje w sklepie, do pracy chodzi na nogach do sąsiedniej miejscowości, ponieważ jej mąż ma do pracy kilkanaście km, i on bierze samochód.
   W związku z zaistniałą sytuacją wydłużyli mi godziny pracy, codziennie pracuje po 12h, również w krakowie przez co godziny moje i ojca rozjeżdżają się i nie możemy jeździć razem.

   nie pisz mi więc o tym, że busiarze boją się o swoje zdrowie, bo nie wszyscy moga pracować w domu, reszta robi na tych co zostają, i należy im się możliwość dotarcia do pracy, tak jak busiarz kóry robi zakupy mojej mamy w sklepie tak on powinien ją zawieźć do pracy.

   PRECZ Z BUSIARZAMI !!!!!, trzeba pisać skargi niech zbankrutują !!!, teraz gdy są najbardziej potrzebni wypieli się na swoich klientów licząc na to, że po wszystkim do nich wrócą.

   32 3 Odpowiedz
   • 16 kwi

    Do Mogilan jeździ MPK, gdyby władze Myślenic przekonały władze Krakowa, wsparciem finansowym w przedłużenie trasy MPK do Myślenic, to zrobiłyby dobrą robotę.

    18 3 Odpowiedz
    • 16 kwi

     Kraków Niepołomice MPK jeździ, a trasa jest porównywalna z tą- Kraków Myślenice.
     Da się?

     9 3 Odpowiedz
   • 20 kwi

    Seba zgadam się z Tobą. Państwo powinno zająć się transportem publicznym. Tylko, że tego państwa nie ma.

    1 Odpowiedz
  • 16 kwi

   to skoro uważa Pan ,że to nie problem .... ja nie mam żadnego wyjścia.. nie mam jak dojechać do pracy w Krakowie - jestem na urlopie - jak się urlop skończy to skoro ma Pan takie podejście to może pomoże mi i podwiezie mnie do pracy w Krakowie i z powrotem do Sułkowic? takich jak ja są dziesiątki w powiecie.. p.s właściciele linii busów wydaje mi się ,że jednak podpisali umowę z właściwymi organami i uzyskali zezwolenie na świadczenie usług transportu zbiorowego.. nie wywiązuje się widać -włodarze poszczególnych gmin też nic nie robią... zostawili ludzi bez wyjścia z groźbą skrajnej biedy po stracie pracy wynikającej z braku możliwości do niej dotarcia - taka sytuacja musi zostać rozwiązana albo wprowadzić obowiązek posiadania prawa jazdy i własnego transportu - możliwość straty pracy proszę Pana to są sprawy istotnie życiowe a nie rzekome bawienie się w szczucie na władze bo nikomu na tym nie zależy -i jeśli jest Pan skoro pomóc - proszę napisać do mnie wiadomość prywatną - lub ktokolwiek kto przemieszcza się przez Sułkowice do Krakowa w godzinach porannych - chętnie dołożę się do paliwa itp w zamian za możliwość " zabrania się " do pracy w Krk

   11 Odpowiedz
  • 16 kwi

   mam dokładnie takie same obserwacje

   6 Odpowiedz
  • 20 kwi

   MT z Krzyszkowic niechże Panie Inżynierze Architekcie dotrze do Ciebie, że są ludzie myślący odrobinę inaczej od Ciebie. I to jest zbójeckie prawo.

   Odpowiedz
  • 26 kwi

   Zawiesić kursy, bo kilka ludzi boi się o swoje zdrowie to nie jest egoizm? Kosztem pracy setek innych, jakby oni sami nie ryzykowali? Która wartość jest większa? I nie każdy ma takich dobrych sąsiadów, którzy za nich zrobią zakupy.

   1 Odpowiedz
 • 15 kwi

  Bardzo proszę o podpisanie petycji dotyczącej transportu publicznego w naszej gminie/ powiecie . Jeżeli to jest zgodne z Pana/ Pani zdaniem to dodatkowo prosze o udostępnienie tej petycji. https://secure.avaaz.org/pl/community_petitions/urzad_miasta_i_gminy_myslenice_gminna_powiatowa_komunikacja_publiczna_w_myslenicach/?fhJdtlb&utm_source=sharetools&utm_medium=facebook&utm_campaign=petition-966576-gminna_powiatowa_komunikacja_publiczna_w_myslenicach&utm_term=hJdtlb%2Bpl

  13 7 Odpowiedz
 • Wojtek 16 kwi

  Jak burmistrz nie zauwaza problemow mieszkancow to trzeba mu je pokazywac. urzad to praca najwyzszy czas sie brac do roboty bo wyplaty ci ludzie biora z naszej pracy i naszych podatkow, to nie burmistrz kupil i zrobil on tylko przekazal wypracowane pieniadze przez mieszkancow gminy na autobus albo maseczki bo swoich nie wydaje

  24 Odpowiedz
 • 16 kwi

  ***KOPIUJE BARDZO TRAFNY KOMENTARZ (znaleziony na MiastoInfo pod wcześniejszym art dot.braku przewozów)

  "Każdy przewoźnik, który zawiesił kursowanie busa, kwalifikuje się do cofnięcia zezwolenia na przewóz zgodnie z ustawą o transporcie drogowym:
  z dnia Dz.U.2019.0.2140 t.j. - Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym
  Art. 24. / Punkt 4. / Podpunkt 2 o następującej treści:
  "naruszenia lub zmiany warunków, na jakich zezwolenie zostało wydane oraz
  określonych w zezwoleniu".
  Nie jest usprawiedliwieniem brak opłacalności przewozu, zezwolenie zostało wydane na jakiś warunkach i niestety trzeba je wypełniać. Zobowiązuje do świadczenie usług przewozowych na takim samym poziomie jak przed rozporządzeniami w związku z Covid-19.

  Przewoźnicy trzeba przyjąć na klatę to wyzwanie, wznowić kursowanie busów ( bo żadne rozporządzenie nie zakazuje Wam świadczenia usług tylko ogranicza liczbę pasażerów do połowy busa).
  Nie zapominajcie, ponieważ pasażerowie Wam nabijali kasę do kieśni, więc teraz pomóżcie pasażerom, którzy nie mają jak się dostać do pracy i nie mogą zarabiać aby utrzymać rodzinę.

  Poza tym, podejrzewam, że w każdym kursie będzie komplet 7-8 osób więc nie dopłacacie do interesu aż tak dużo.
  I jeszcze jedno na koniec, jeżeli przewoźniku masz flotę busów, to na pewno jesteś dobrym przedsiębiorcą, a dobry przedsiębiorca ma kasę, podejmuje ryzyko i dąży do celu. Inaczej floty busów by nie było.
  Zawieszenie kursów uznaję jako oburęczne pokazanie środkowego palca pasażerom."

  27 Odpowiedz
 • 16 kwi

  Witam, powyżej widzę wymienioną Pcim Suche , duży problem jest wogóle z dostaniem się z Pcimia do Krakowa i powrotem w ciągu dnia 5 przejazdów, a w godzinach popołudniowych żadnych sprawia wiele problemów, co skutkuje brakiem możliwości dojazdu do pracy i z pracy. A w weekendy nic nie jedzie to już nawet brak komentarza , wiele osób nadal pracuje. Nie każdy ma możliwość zostania w domu,Warto brać to pod uwagę układając rozkład jazdy. Każdy obawia się o zdrowie, ale jak ktoś już decyduje się na działalność przewozową to musi się liczyć i z taką nieprzewidzianą sytuacja. A tłumaczenie, nie opłaca się to akurat na tej trasie jest nie do końca prawdą, bo ludzie naprawdę jeżdżą busami i to sporo ich jest. Wystarczy puścić w weekend rano i popołudniu bus i sami się przekonają kierowcy. :)

  10 Odpowiedz
 • 16 kwi

  Do Pcimia nie ma jak dojechać,do pracy.

  4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 kwi

  Komunikacja w Krakowie i innych miastach jak kursowała, tak kursuje i nikomu w głowie zawieszenie kursów. Linia MUSI być obsługiwana, odpowiedzialność spoczywa na samorządzie ale i na samych firmach. Gdyby ten urząd funkcjonował jak powinien, w chwili rezygnacji danego przewoźnika powinien być wyznaczony inny, co jest logiczną konsekwencją cytowanych w poście wyżej przepisów.

  7 2 Odpowiedz
 • 16 kwi

  Gdyby ten rząd, gdyby tamci to itd itd.
  Busy są prywatne ? Są, opłaca się jechać to jeżdżą nie to stoją zaparkowane proste?
  Tacy jesteście mądrzy? To kupujcie busa i w drogę, przecież tylu jest chętnych do jazdy nim.
  Jak kilka tygodni temu podnieśli stawkę z Myślenic do Krakowa to prawie tu zawału dostawaliście a szło o 1,5 zł.
  A teraz myślicie że bus będzie woził kilka osób dwa razy dziennie ? Auto musi robić obrót, praktycznie nie gasnąć.
  Jaki drugi przewoźnik? A co niby miałby robić ten drugi przewoźnik jak jeździł pierwszy ?

  4 16 Odpowiedz
  • 17 kwi

   Jak ludzi ponad stan wozili z jadącymi na szybie jak glonojad to było cacy, bo hajs się zgadzał.

   13 2 Odpowiedz
  • 17 kwi

   Jeden z busiarzy się odezwał.
   A pielęgniarki robią po 12 h, nikt im za to nie płaci, lekarze i ratownicy.
   stoją knajpy, biura podróży i autobusy wycieczkowe.

   No najbiedniejsi w tej sytuacji są busiarze. Zróbmy zbiórkę na gości, by nie zbankrutowali.
   Czyli tzw. postojowe zaczęło się od BUS-ów w Myślenicach. Ale klepią biedę, a silniki rdzewieją.

   Podobno jakiś pierwszy busiarz wpadł na pomysł, aby kupić autobus z oddzielną kabiną dla właściciela. I gość chce zagospodarować, wszystkie trasy, bo busiarze tak się oswoili z wolnym, że już na trasy nie wyruszą.

   6 1 Odpowiedz
 • 16 kwi

  Takich osób jak Renia 08 jest więcej. Ja też z konieczności mam urlop bo dojazd do Krakowa to dziś brzmi jak wyprawa na księżyc. Chętnie się pisze na transport do Krakowa i z powrotem,dokładam się do paliwa. Chętnych raczej by pomóc nie będzie tylko wrzawa niepotrzebna.
  Podczas stanu wojennego było prościej.

  7 Odpowiedz
 • Marta 17 kwi

  A co zrobi z innymi trasami? Pochwalił się burmistrz?

  5 Odpowiedz
 • 17 kwi

  Niestety, najpierw trzeba mu palcem pokazać. Taki się nam jakiś trafił nieudolny.
  Dostali 3,8 mln zł dotacji na coś, co jest nie koniecznie do zrobienia, bo jeździć się da, na tym 720 metrowym kawałku drogi wzdłuż zakopianki, tylko trzeba zrobić dodatkowe mijanki. A drogi gminne przejęte od mieszkańców, ludzie nadal muszą zaperdalać po kamieniach, wertepach, bo nie ma pieniędzy na nakładkę asfaltową.
  Coś tu nie gra. Gdzie jest sprawiedliwość????

  10 Odpowiedz
 • 17 kwi

  Dlaczego linię bezpłatną obsługuje ta sama firma ze Stojowic (Z.P.)? W jakim trybie i dlaczego wybrano akurat tę firmę?

  8 2 Odpowiedz
  • Tolo 17 kwi

   Skoro to ta firma to widzi mi się że żadnego trybu nie było. Stali a" Żenek" nawet śpiewać nie może bo jest zakaz to coś tworzą :)

   5 1 Odpowiedz
  • 17 kwi

   Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o ......
   Lepszy scenariusz nie mógł się trafić.
   Przyjdzie czas na rozliczenie i to chyba szybciej jak niektórym się wydaje.

   5 1 Odpowiedz
 • Tolo 17 kwi

  Bardzo dobrze że coś tutaj ruszyło, ta linia była zawsze oblegana świątek piątek i niedziela od pierwszego do ostatniego kursu,to było by strasznie dziwne jak by nagle wszyscy przestali jeździć do pracy.W Porębie mieszka sporo wykształconych ludzi ale jak by nie patrzeć nie sami naukowcy,wszyscy na raz nie mogą wziąć pracy zdalnej do domu i się pozamykać.
  Brawo Poręba,dobra robota! ktoś musi pokazać gminie gdzie jest problem bo sami NIJAK TEGO NIE WIDZĄ!

  6 Odpowiedz
 • 17 kwi

  Chciałam zapytać w temacie busów. Gdzie zginęły te AUTOBUSY do Krakowa od 01.04.2020 ???
  Swego czasu czytałam tu że miały takie być. Ktoś może coś wie więcej w temacie???

  6 Odpowiedz
 • 18 kwi

  Ja wam wszystkim ludziska coś powiem. Z jednej strony przewoźnik z Poręby przez te X-lat zarobił sporo pieniędzy na świadczeniu usług i powinien bez problemu przełknąć te gorzką pigułkę i jeździć nadal poświęcając trochę pieniędzy. Z drugiej jednakże myśli o sobie i o własnym zdrowiu za co ganiać go nie można, to również należy zrozumieć. Aczkolwiek wracając do pierwszej części mojego komentarza ... czy, aby temuż przewoźnikowi i tysiącom innym w całej Polsce (bo zakładam, że nie jeden tak samo postąpił) zostało udzielone jakiekolwiek wsparcie ze strony państwa. Pierdo****ie o tarczy kryzysowej czy inne wymysły rządzących, figa z makiem nic więcej. Taki lokalny przedsiębiorca na Naszym lokalnym rynku nie ma co liczyć na pomoc Państwa. Podatki płaci, zus-y połaci,m skarbówka a jakże ... wszyscy tylko biorą ... i co ma sam zrobić ? Więc pretensje należało by mieć do Naszego Państwa, a raczej rządzących ... którzy urządzają sobie szopkę w postaci wydatków na TVP czy wynajmu drogiego Antonowa za 12 MILIONÓW złotych ku uciesze gawiedzi !! Zajmują się durnotami typu wybory, zamiast pomóc ludziom w jakże ciężkich okolicznościach, które do nas przyszły w postaci tego ustrojstwa. Skoro tak już na siłę rząd chce aby pokazać im jakie mamy zaufanie do nich i prezydenta, pokażmy im jeżeli te wybory przepchną za cenę NASZEGO ŻYCIA i zakończmy te NIErządy. I bynajmniej nie namawiam na oddanie głosu na kandydata pO ...

  6 3 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   19 kwi

   Nawet PO zachowałoby się godniej w takiej sytuacji... Przepychać wybory w takim momencie, to już nawet obronić się nie da że chodzi o to by dać Dudzie zwycięstwo póki ma jeszcze na to szansę... Podłością i zepsuciem nikt ich nie przeskoczy, to właśnie ta mafia pod dowództwem jednego chorego na władzę człowieka rozwala ten kraj pod swoje milionowe i miliardowe interesy. Mam nadzieję, że wygra rozsądek i znajdzie się sposób by przeprowadzić te wybory w stosownym czasie, zgodnie z porządkiem konstytucyjnym i po prostu dobrze przygotowane a nie na wariata.

   1 Odpowiedz
   • 19 kwi

    Proszę nie mówić, że zachowali by się godniej, bo tego nie wiemy ... wiemy za to, że ten kto jest przy władzy nie zależnie od ugrupowania robi wszystko by przy korycie zostać ... więc twierdzenie, że inni zachowali by się lepiej nie jest na miejscu. Za pytam wręcz dosadniej ... czy dał/a by Pan/i rękę sobie uciąć za to stwierdzenie : "Nawet PO zachowałoby się godniej w takiej sytuacji... " ... bo ja za cholerę NIE!!

    Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 kwi

  Ale wnet może się stopniowo dowiadujemy jakie są różnice, wystarczy obserwowac: PO uszanował wynik wyborów w 2015 r. i zgodnie z zasadami oddał władzę. Czy PiS na to stać? Gdy wjednej z gmin powiatu opanowanej przez PiS od dawna przy stoliku komisji można było spotkać kandydatów na radnych to o czym my tutaj...

  Nie ma reguł i ta subtelna różnica dzieli ludzi z PiS i PO. Zaś ręki uciąć ja sobie odciąć nie dam ani za PSL, Razem, Wiosnę, Kukiz'15, a za PiS tym bardziej.

  Odpowiedz
 • 20 kwi

  Jasienica Biertowice Bysina też czekają na busa bo ludzie tez nie mają czym dojechać do pracy.
  Skoro ten sam przewoźnik obsługuje te trasy to moze sie uda.

  4 Odpowiedz

Zobacz więcej

Przystanek natura w Porębie
Poręba 0

Przystanek natura w Porębie

Przystanek Natura to miejsce, w którym dzieci spędzają czas w otoczeniu przyrody, zamiast patrzeć się w ekran smartfona. To tutaj uczą się szacunku do natury,...