Wybory Prezydenckie 2020

Prezydenta wybierzemy w drugiej turze. Zmierzą się w niej Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski

Prezydenta wybierzemy w drugiej turze. Zmierzą się w niej Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski

W pierwszej turze wyborów wygrał Andrzej Duda, jednak poparcie na poziomie 43,67% nie dało mu zwycięstwa. Dogrywka odbędzie się 12 lipca, a jego rywalem będzie Rafał Trzaskowski 

Dotychczasowego prezydenta i kandydata Prawa i Sprawiedliwości poparło 43,67% wyborców, natomiast Rafała Trzaskowskiego, reprezentującego Koalicję Obywatelską 30,34%. To oficjalne wyniki podane przez Państwową Komisję Wyborczą w poniedziałek 29 czerwca. 

Według badania na trzecim miejscu znalazł się kandydat niezależny Szymon Hołownia z poparciem 13,85%.

Frekwencja wyborcza wyniosła 63,97%. To więcej niż w poprzednich wyborach prezydenckich pięć lat temu. Wtedy w pierwszej turze zagłosowało 48,96% uprawnionych osób.

Wyniki I tury wyborów na prezydenta:

liczba głosów / procent

Andrzej Duda – 8 412 183 / 43,67% 
Rafał Trzaskowski – 5 845 164 / 30,34%
Szymon Hołownia – 2 667 655 / 13,85%
Krzysztof Bosak - 1 300 923 / 6,75%
Władysław Kosiniak-Kamysz - 457 092 / 2,37% 
Robert Biedroń - 425 734 / 2,21%
Stanisław Żółtek - 45 092 / 0,23% 
Marek Jakubiak - 33 294 / 0,17%
Waldemar Witkowski - 26 877 / 0,14% 
Paweł Tanajno - 27 610 / 0,14% 
Mirosław Piotrowski - 20 944 / 0,11% 

Po II turze wyborów prezydentem Rzeczpospolitej Polski zostanie:

 • Andrzej Duda (PiS) Andrzej Duda (PiS) 47%
 • Rafał Trzaskowski (KO) Rafał Trzaskowski (KO) 53%
 • Głosów: 2219

Przemówienia kandydatów, którzy weszli do II tury wyborów*:

Andrzej Duda (PiS): Po pięciu latach dużo więcej osób niż wówczas głosuje na mnie już w pierwszej turze wyborów, dziękuję za to z całego serca. Dziękuję za to zaufanie.

Z Panem Rafałem Trzaskowskim mamy różne wizje, tak samo jak mieliśmy różne wizje w 2015 roku. Kampania będzie się toczyła dalej, bo prowadzimy bardzo ważną dyskusję o Polsce. Zadajemy pytanie jaka ta Polska będzie w przyszłości? Te wybory w ogromnym stopniu o tym zadecydują. W bardzo wielu sprawach dotyczących Polski, tego jak powinna być reprezentowana, jak powinny być prowadzone polskie interesy i czym są te polskie sprawy? Cel to silna, bezpieczna Polska, która ma swoją godność, Polska której interesy i sprawy są na pierwszym miejscu.

Wchodzę do drugiej tury z Państwa decyzji po to, by zmierzyć się o Polskę z kandydatem, który jest wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej, który jest kandydatem partii, która w Polsce rządziła przez 8 lat do 2015 roku. Partii, która w Polsce podwyższyła wiek emerytalny, podatki, która zabrała ludziom pieniądze z OFE, która łamała zobowiązania wyborcze, nie przejmowała się tym, że bezrobocie wynosi ponad 12 proc, tym że padają polskie stocznie, że majątek jest rozkradany, nie przejmowali się tym jak żyje zwykły człowiek.

O to są te wybory, czy Polska będzie znowu zwijana, czy życie Polaków będzie z powrotem pogarszane wbrew wszelkim zobowiązaniom wyborczym. Dziś mamy sytuację jasną, albo Polska będzie dalej podążała drogą rozwoju, albo Polska będzie dalej podążała drogą w której w pierwszej kolejności na sprawy rodziny, gdzie się tą rodzinę wspiera, gdzie likwiduje się ubóstwo, gdzie myśli się o młodych.

Nie ma żadnej przerwy, nie ma odpoczynku. Prowadzimy kampanię nadal. Polska tego potrzebuje, dlatego proszę Was wszystkich nie ustawajcie, namawiajcie do udziału w wyborach swoich sąsiadów, swoich znajomych, Podawajcie proste argumenty, niech sobie porównają jak im się żyło do 2015 roku przez 8 lat rządów PO, a jak im się żyło w ciągu ostatnich 5 lat i czego na przyszłość dla siebie chcą.

Musimy zwyciężyć, ale w sposób zdecydowany! Tak żeby cała Polska i cały świat widziały tą legitymację do bycia prezydentem Rzeczpospolitej. Chcę prowadzić polskie sprawy nadal, one są dla mnie najważniejsze.

 

Rafał Trzaskowski (KO): Gdyby nie Małgorzata Kidawa - Błońska, gdyby nie wszyscy samorządowcy w Polsce z charakterem i kręgosłupem, gdyby nie Senat Rzeczpospolitej, to już dawno temu byłoby po wyborach, a dzięki nim mamy szansę wygrać te wybory.

Wiem, że duża część z was chciałaby wygrać w pierwszej turze, ale ten wynik pokazuje jedno co najważniejsze; ponad 58 proc. naszego społeczeństwa chce zmiany. Do tych obywateli chcę jasno powiedzieć będę waszym kandydatem, będę kandydatem zmiany. I co najważniejsze zadecydujecie już niedługo, czy będziecie mieli silnego prezydenta, który będzie patrzył władzy na ręce, czy będziecie mieli prezydenta, który niestety nie szanuje nawet swojego podpisu.

Bierzemy Polskę w której politycy jasno mówią tak jak my, że władza jest dla obywateli i przede wszystkim tymi politykami, którzy jasno mówią że musi być równowaga i że monopol władzy nigdy się dobrze nie kończy. O tym będą te wybory. Będę kandydatem zmiany, ale również prezydentem wszystkich Polek i Polaków, również tych którzy się dzisiaj ze mną nie zgadzają.

Chcę jasno powiedzieć, że przed nami olbrzymi kryzys gospodarczy i będziemy się domagali od rządu, od prezydenta odpowiedzi na pytania jaki jest stan finansów państwa, będziemy zadawali pytania o ratowanie miejsc pracy. Zasługujemy na debatę na ten temat. Będziemy zadawać pytania dlaczego jest tak, że obiecywali nam silne państwo, a państwo pod rządami PiS jet dramatycznie słabe. Dlaczego obiecywali nam uczciwość, a takiej liczby afer, nepotyzmu, uwłaszczania się na państwie nikt nie widział od 30 lat? Na ulicach polskich miast, miasteczek i wsi gdy pytałem czego macie dość, to przede wszystkim obywatele mówili mi - "hipokryzji tej władzy".

Przed nami dwa tygodnie ciężkiej pracy. To czas żeby walczyć, żeby przekonywać innych, wtedy wygramy te wybory. Gdyby ktoś nam powiedział w epidemii, kiedy wszyscy mówili - wybory rozstrzygnięte, epidemia - wszyscy skupiają się wokół władzy, a ta pokazała, że sobie po prostu nie radzi... A jak sobie władza z czymś nie radzi to trzeba ją z zmienić, a 58 proc. Polek i Polaków najwyraźniej się z nami zgadza.

* fragmenty przemówień kandydatów, które zostały wygłoszone podczas wieczoru wyborczego. 

Powiązane tematy

Komentarze

 • 28 cze

  I robi się gorąco.
  Lubię to.

  19 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 cze

  Tylko szachujące się organy władzy są dla społeczeństwa bezpieczne. Nadmiar władzy w rękach jednej partii może być dobry, ale wcale nie musi. Zaufanie to za mało, a nasi konstytucjonaliści chyba myśleli że to wystarczy i że nie pojawi się ktoś tak przewrotny jak Kaczyński (?) Gdyby przyjąć francuski model koabitacyjny, że prezydent i rządząca większość parlamentarna są z różnych politycznych opcji.. wygląda na to że coś po tym bałaganie który narobił PiS trzeba będzie zmienić.

  A tak mówił Kaczyński gdy jeszcze z tylnego fotela nie rządził ministrami i Dudą
  https://m.youtube.com/watch?v=ufam-Uoc4sk

  14 18 Odpowiedz
 • 29 cze

  A ja się zastanawiam w jakim celu 2 runda? Kandydaci oceniani są progowo czyli powiedzmy 25% głosów. Zakwalikowało się tylko dwóch kandydatów przy czym prowadzący różnicą 12 punktów procentowych wygrywa. Szkoda kasy na powtórkę z rozrywki. No chyba że ten drugi kandydat liczy na głosy od Hołowni... ;)

  12 21 Odpowiedz
  • 29 cze

   Zastanawiaj się dalej, zawsze możesz swój pomysł podrzucić panującemu prezesowi, zrobi kaczyzację prawa i w nocy komisja wyborcza ogłosi , że prezydent został wybrany..
   Nie takie rzeczy się robiło.

   12 17 Odpowiedz
 • 29 cze

  Mam nadzieję, że ustępujący już się spakował i po 6 sierpnia będzie wracał do Krakowa...

  18 19 Odpowiedz
  • 29 cze

   Teraz musi podbić stawkę i obiecać, że za 5 lat przegonimy w zarobkach Niemcy.
   Nie takie rzeczy się obiecywało.
   Czternasta emerytura już obiecana, czas na piętnastą.
   No i jeszcze, że stajemy się prawie stanem USA,
   że Amerykanie będą się uczyć polskiego.
   Port komunikacyjny będzie jeszcze wcześniej, przed bankructwie LOTU.
   A za 5 lat trasa Suwałki Dukla będzie oddana do użytku, tj dużo wcześniej niż cztery razy krótsza Gliwice Częstochowa,
   a ta trasa to będzie największy szczyt możliwości ostatnich 5 lat. PiS.

   Przypomnę że dalej nie skończona jest po PO trasa Legnica Polkowice na odcinku 10 km. z całości Wrocław-Szczecin oddana bez tego odcinka za poprzedniej ekipy.
   Dalej do Berlina 70 km jeździ się jednym odcinkiem z lat Niemiec hitlerowskich.
   Że w Nowej Hucie nikt nie zauważył, choćby zaoranego terenu pod S7 do Modlnicy, że z Lubnia do Skomielnej będzie oddany tunel, ale na razie jest tylko jeden tor do tego tunelu, a roboty stoją, a mija już czwarty mowy termin bo pierwszy był w 2008 roku.

   Adamczyk ogłosił budowę do Nowego Targu.
   Podobnie jak północna obwodnica Krakowa nikt tam żadnego ruchu na polach nie zauważył.
   Myślę, ze jakby PiS rządził w tamtych latach w czasie mistrzostw Europy w piłce nożnej, to zawody musieli by przenieść na Ukrainę. Bo to była robota od podstaw, bez przepisów, doświadczenia, bez fachowców , potencjału wykonawczego i tamtej bidy. Gdy oni dzisiaj w dwa razy bogatszym państwie, doświadczonym, pełnym fachowców i sprzętu, nawet nie zbliżyli się do rekordu z tamtego roku (ponad 500 km dróg szybkiego ruchu) to wtedy zrobiliby mistrzostwa na stadionie Wisły a Angolę ćwiczyliby na Dalinie w Myślenicach .

   Ale festiwal obietnic trwa, Polska rośnie na potęgę militarną, ekonomiczną i socjalną, przy zachowaniu jednej religii i czystości etnicznej.
   Zaczynamy być narodem wybranym.
   A nasza populacja (nie rasa) to ta najwłaściwsza, najczystsza .

   12 18 Odpowiedz
   • 30 cze

    Teraz też był festiwal Ukraińców tyle, że w zakładach pracowniczych, ale spakowali się i pojechali...........

    1 Odpowiedz
 • 29 cze

  Oczywiscie na zachodzie bez zmian....4 wojewodztwa wybraly na glowe panstwa Berlin nie Warszawe....smutne to niestety....

  10 15 Odpowiedz
  • 29 cze

   Na wschodzie podobnie, pozostałe wojewodztwa wybraly na glowe panstwa Moskwę nie Warszawe....smutne to niestety....

   16 9 Odpowiedz
   • 29 cze

    Pozostale wojewodztwa oprocz tych czterech na zachodzie wybraly suwerennosc i demokracje

    9 13 Odpowiedz
    • 29 cze

     Wybrały ideologię PiS!!!
     To jasne.

     11 8 Odpowiedz
     • 29 cze

      Lepsza ideologia PiS niż LBGT = Trzaskowski

      17 18 Odpowiedz
      • 29 cze

       Nie nie lepsza ideologia PiS niż LGTB !
       Ludzie LGTB, to Bóg i natura która rozdaje wg siebie. Tu niestety ani Rydzyk ani PiS natury ani Boga nie poprawią, choć bardzo chcieliby.

       Ideologia PiS to jak wszystkie ideologie, zawsze prowadzą do nieszczęść i tragedii, mam wymienić?
       A może ty wymień ideologie szczęścia, będzie krócej, tylko takie pasujące do PiS, mogę podpowiedzieć, np. Powszechne Spółki Skarbu Państwa .

       12 6 Odpowiedz
       • 29 cze

        LBGT to Bóg i natura ? Rozum Ci odebrało ?
        Wkladanie członka do odbytu drugiemu facetowi i czerpanie z tego przyjemności nazywasz naturą ? Sorry.. może dla Ciebie to jest naturalne i przyjemne, ale dla mnie jest to chore. Jak dla mnie możesz to robić nawet z kozą ale rób to u siebie w domu i nie wmawiaj innym że jest to naturalne i Bóg tak chciał.

        7 11 Odpowiedz
        • 29 cze

         Wiem jak kobiety to robią ze sobą, i mnie wcale nie obrzydza, nawet lubię to oglądać.
         A to już nie LGTB?

         2 7 Odpowiedz
       • 2 lip

        Ideologia LGBT to ruch polityczny który chce decydować o życiu codziennym, jak zgodzicie się by weszła w życie Polaków to możecie się spodziewać całkowitej demoralizacji, nauki masturbacji dla 4 latków, będzie nauka płci, czyli nauka 79 płci, nauka co to jest męska menstruacja, dla dziewczynek osobne zajęcia jak zdominować płeć męską, a dla chłopczyków zajęcia z tego czemu odzywanie się do koleżanek do napastowanie seksualne, na zachodzie na zajęciach dla dzieci w podstawówce był ukazany dorosły mężczyzna bez ubrań rozebrany do rosołu, i uczono dzieci z jego ciała czym jest dojrzewanie i erekcja, w jednym kraju dzieci miały przedstawienie teatralne gdzie pokazywano akt seks seksualny, w innym kraju zaangażowano matki dzieci by nakręcić film pornograficzny jako materiał edukacyjny na temat współżycia. LGBT posiada największy procent pedofilii, wy ludzie narzekacie na księży gdzie jeden na sto okaże się pedofilem, ale tolerancyjni jesteście dla grupy gejów którzy w dużym procencie są pedofilami? Lgbt są za tym by zmniejszać wiek w.ktorym dzieci uprawiają seks, na początku ma to być 13 lat, ale duża część chce zmniejszyć ten wiek do 12 albo nawet 11 lat, środowisko Lgbt też popiera związki dzieci z ludźmi doroslymi, czyli że w praktyce wasze dzieci miały by prawo spotykać się ze starymi zwyrolami a wy nic nie będziecie mogli powiedzieć, tematów na lgbt jest bardzo dużo, niestety są one sukcesywnie usuwane, ludzie nauczcie się myśleć samodzielnie i np zobaczcie co się dzieje W Hiszpani, gdzie rodzice nie mają prawa do własnych dzieci, i osoby które nie zgadzają się na debilizacje dzieci są karane

        1 5 Odpowiedz
 • 29 cze

  Z dniem I tury wyborów skończyła się plandemia?
  Czy widział ktoś choć jedną osobę w sztabach wyborczych "w kagańcu"? Ja się nie dopatrzyłem.
  Po prostu cud!
  Czy w sklepach, kościołach nadal serwują mandaty?

  9 2 Odpowiedz
 • 29 cze

  Dirty affair.
  "Wkładanie członka", do odbytu drugiemu facetowi, jest naturalne, ponieważ jak podają naukowcy, "homoseksualista", to człowiek, z pewnymi "zaburzeniami mózgowymi". Trzaskowski, nigdzie nie powiedział, że ustawa o związkach heteroseksualnych, będzie zaakceptowana przez rząd. Miał na myśli tylko tyle, że to też ludzie, tak samo jak osoby "heteroseksualne", i należy się im taki sam szacunek. Jeżeli partia Pisu, i prezydent "Pisu", odrzucają osoby "Lgbt", twierdząc, że to nie są ludzie, to daleko posuwają się od wiary katolickiej.

  12 4 Odpowiedz
  • 29 cze

   Jakoś nie widać na marszach LBGT szacunku dla rodzin i katolików. Mam szanować ludzi którzy obrażają moje uczucia ? Homoseksualista też człowiek do puki nie krzywdzi innych i nie obraża osób heteroseksualnych.
   Do puki nie było marszów równości był spokój, nikt nikogo nie atakował.
   Widziałeś marsze równości np. W Berlinie ? Zobacz sobie co się robi na takich marszach, to chcą robić ludzie LBGT legalnie w Polsce w miejscach publicznych ? O taką wolność seksualną walczą?

   4 6 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    29 cze

    Zrozumcie proszę, LGBT to jest tylko jeden z roboczych tematów wrzuconych w kampanię, który po pierwsze ma antagonizować społeczeństwo, siać strach i budzić złe emocje. A przez strach i złe emocje można łatwiej manipulować opinią publiczną. I tak np. Hitlerowi zagarnięcie całej władzy w Niemczech ułatwił antysemityzm i zwalczanie Żydów.
    Podobny strach próbował PiS budzić w ludziach jeszcze niedawno w stosunku do uchodźców i nie pomogły nawoływania Episkopatu, że jest to postawa dalece niechrześcijańska.

    Nie pozwólmy nikomu niszczyć dobra którym jest każdy człowiek, bez względu na wyznanie, przekonania, orientację seksualną, rasę itp. Polska ma ogromne tradycje bycia krajem tolerancyjnym, gdzie na przestrzeni wieków żyły obok siebie w pokoju różne środowiska. Jeśli podeptamy w tym kraju tolerancję i ludzką godność, co na tym zyskamy jako społeczeństwo? Tego naucza papież Franciszek? Chrześcijańska caritas to miłość podająca drugiemu człowiekowi dłoń, bo człowiek jest najważniejszy a nie ideologia. Jak ma wyglądać ta walka z LGBT i czy to będzie dobre?

    3 2 Odpowiedz
 • 29 cze

  W jaki sposób i kiedy osoba o orientacji "homo", Cię obraziła, jeśli można wiedzieć. Obrazić Cię może nawet człowiek, o takiej samej orientacji jak Ty, z braku Jego kultury osobistej, to nie ma nic do rzeczy. Walczyć sobie mogą, ale ze względu tego, że u Nas nigdy nie było zezwolenia na różne dziwaczne zachowania osób o takich poglądach, tak nie będzie ich teraz i potem, dlatego, że taki mamy ustrój, i nikt na siłę go nie zmieni. Nie można natomiast posuwać się o dyskryminację takich ludzi całkowicie z otoczenia, bo to nie moralne. Jeżeli komuś nie podobają się ludzie o takich skłonnościach, wypada, aby nie utrzymywali z nimi kontaktu. Dlatego właśnie PiS, jest partią nienormalną, do Kościoła pójdą, ręce do Boga złożą, a Gejom i Lesbijkom najlepiej getta zrobić. To nie jest Państwo demokratyczne.

  2 2 Odpowiedz
  • 29 cze

   A już Ci podam pierwsze lepsze przykłady z marszów równości gdzie osoby LBGT obrażają moje uczucia:
   1. profanacja najświętszych symboli religijnych katolików. W tym przypadku Najświętszego Sakramentu - wagina na patyku
   2. Profanacja Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej
   Wyobrażasz sobie parade zorganizowana przez ludzi o konserwatywnych poglądach obrażających homoseksualistów i transwestytow ? Bo ja nie, zaraz byłby krzyk że u nas biją homoseksualistów. Ich nie wolno obrażać bo od razu jesteśmy posądzeni o nietolerancje.
   Jakich praw nie mają geje i lesbijki ? Kto im zakłada getta?

   7 1 Odpowiedz
 • 29 cze

  Takie zachowania tych ludzi miały na celu pokazanie, że chcą żyć, a nie chcą być oceniani jak "nie ludzie". Każdy ma równe prawa, bo tak mówi o tym Konstytucja. Profanacja, profanacją, źle zrobili. Kościół, też źle robi "tuszując" pedofilię w KK, i każdy musi z tym żyć. Ludzie muszą się ze sobą zgadzać, to nie Komunizm, tylko 21 wiek.

  3 3 Odpowiedz
  • 30 cze

   Obrażanie katolików miało na celu pokazanie że chca żyć? Jeśli już dotykasz sprawy pedofilii to czy wiesz
   że najwięcej przestępstw na tle pedofilii popełniają ludzie o skłonnościach homoseksualnych?
   I jest to jeden z powodów dlaczego rząd i to nie tylko Polski nie chce się zgodzić na adopcje dzieci przez pary homoseksualne.
   To jest 21 wiek

   2 4 Odpowiedz
   • 30 cze

    Skąd Pan wziął te dane, proszę o odnośnik, i konkrety. Jasne Rząd Polski nigdy nie chciał się zgodzić na adopcję dzieci przez pary homoseksualne tak samo nie zgodziła się kiedyś Platforma tak samo teraz i Pis i co z tego. Pedofilem może być nawet murarz albo piekarz, nie ma znaczenia, ale mnie osobiście najbardziej razi, jak pedofilem jest ksiądz, bo przecież tam jest Chrystus.

    1 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 cze

  Ja tam wolałbym podyskutować o konkretach a nie tematach zastępczych jak lgbt, szczepionka na covid itp.

  Od prezydenta czegoś się wymaga i to nie jest kwestia tylko i wyłącznie np. wizerunku, komunikatywności. Wymaga się też pewnej niezależności, umiejętności bycia ponad podziałami etc - to cechy dziś bardzo pożądane.

  1. Wykształcenie kandydatów
  2. Przebieg kariery
  3. Światopogląd
  4. Zainteresowania
  5. Wykształcenie
  6. Realne umiejętności interpersonalne
  7. Umiejętności językowe
  8. Powiązania polityczne
  9. Dotychczasowe realne osiągnięcia /sukcesy i porażki
  10. Stopień niezależności partyjnej i pozapartyjnej
  11. Zdolność do działania ponad podziałami
  12. Radzenie sobie z zadaniami
  13. Czy kandydat stosuje mowę nienawiści, dyskryminacji, nietolerancji i uprzedzeń
  14. Obietnice wyborcze i ich realność
  15. Sytuacja nagminna: sejm podejmuje ustawę sprzeczną z prawem unijnym lub bubel prawny - jak prawdopodobnie zareaguje Duda a jak Trzaskowski.

  Etc.
  Konkrety

  5 2 Odpowiedz
 • 29 cze

  To normalne, że Pan Trzaskowski zawetuję ustawy, które będą bublem prawnym. Dlatego jest potrzebny Polsce, za to nie jest potrzebny ktoś taki jak Andrzej Duda. Nikogo to nie obchodzi, że poustawiali sobie w Rządzie wszystkich ludzi, ze swojej partii "PiS". Czyste kolesiostwo, i szaleństwo. Pan Andrzej Duda?, główny wyborca Gminy, jest tak wykształcony, w dziedzinie Prawa, że nawet Jego wykładowca, się za niego wstydzi, i to nie są mity tylko fakty.

  5 2 Odpowiedz
 • 29 cze

  Trzeba wybrać teraz mniejsze zło i tym złem mniejszym jest zdecydowanie Trzaskowski, Duda musi zejsc ze sceny politcznej jak najszybciej. Przez prowadzenie agresywnej polityki i zawistej zupełnie podzielił polaków

  5 5 Odpowiedz
 • 29 cze

  https://wyborcza.pl/7,75398,25738187,norwegia-wstrzymuje-dofinansowanie-dla-polski-powod-zamach.html?disableRedirects=true . Tu jest efekt działań PiSu. Trzeba tylko umieć czytać ze zrozumieniem, nic więcej. "Andrzej Duda", może się jedynie pokazać na kawie z Prezydentem Węgier, no i jeszcze przez chwilę z Panem Donaldem Trumpem, który też był błędem w wyborze prezydentury przez Amerykanów.

  3 3 Odpowiedz
 • 30 cze

  Trzaskowskiemu brakuje 20% by wygrać a Dudzie 6.5%. Kampania Rafała jest tak już nudna i nieciekawa. Co on może nam zaoferować? Moja pralka ma więcej programów niż jego program sprzed ciszy wyborczej.

  6 6 Odpowiedz
 • 30 cze

  Trzaskowski ma najgorszy wynik w I turze odkąd powstała PO. Nikt nie miał ledwo 30.5%. Liczenie na to, że każdy wyborca Hołowni czy Kosiniaka postawi X przy Trzaskowskim jest niedorzeczne. Z jakiegoś powodu 13% osób nie chciało postawić X przed nazwiskiem Trzaskowski (człowiek elit, reprezentujące obce narody). Stypendysta Sorosa nie popisał się wynikiem choć w Wyborczej jest piew i zachwyt nad kandydatem pok.raką Rafałem.

  4 6 Odpowiedz
 • 30 cze

  Zawsze powtarzam, że nie kandydat jest najważniejszy ale to, kto za nim stoi. Jaka grupa go wspiera, pomaga finansować kampanię i jaki ma w tym interes. Przecież jeden człowiek nie ma szans zorganizować kampanii. Pomijając koszty, to jest ogrom pracy logistycznej do zrealizowania na terenie kraju i wobec Polonii.

  Warto wiedzieć:

  U KOGO JESTEŚMY ZADŁUŻENI. Trudne pytania.
  https://www.youtube.com/watch?v=iHL2PFBSzwU

  Największa afera RP. PIS oddał polskie złoża w obce ręce.
  https://fakty.plportal.pl/artykuly/kronika-kryminalna-polska-felietony/najwieksza-afera-rp-pis-oddal-polskie-zloza-w-obce-rece

  SKANDAL! Agenci Mossadu w POLSKICH "służbach specjalnych"? G. Braun: Hańba Wam!
  https://www.youtube.com/watch?v=sOPvKAhL-eo

  Co jest izraelskie w Polsce?
  https://wspieramrozwoj.pl/artykul/118/firmy-izraelskie-w-Polsce

  Izraelski potentat przejmie nasze wodociągi?
  https://www.money.pl/galerie/artykul/izraelski-potentat-przejmie-nasze-wodociagi,250,0,2254842.html

  2 3 Odpowiedz
 • 30 cze

  Za Trzaskowskim stoi stara banda z PO. Polacy dobrze pamiętają 8 lat rządów platformiarzy, za ich rządów bezrobocie wśród młodych ludzi wynosiło ok 20%, pamiętam jak młodzież zaraz po skończeniu edukacji opuszczała kraj w poszukiwaniu pracy.
  Dokładnie pamiętam jak Ewa Kopacz wprowadziła ustawę zakazującą kupowanie leków za złotówkę.
  Podwyższenie wieku emerytalnego, 2mln podpisów wyrzuconych do kosza, Trzaskowski głosował za utrzymaniem podwyższonego wieku emerytalnego, dziś rżnie głupa że tego nie pamięta.
  Pamiętacie jak Bieńkowska zapowiadała wprowadzenie elektronicznego systemu poboru opłat na autostradach, po to aby ludzie nie stali w gigantycznych korkach do bramek ? I co ? wprowadzili ?
  Przez 8 lat platformiarze myśleli tylko o sobie, nie prowadzili żadnej polityki wsparcia zwykłych ludzi. Jeszcze do wyborów, wmawiali nam że programy 500+ to rozdawnictwo, sponsorowanie meneli itd. W ich rozumowaniu, strumień pieniędzy miał płynąć tylko do arystokracji, najlepiej z wyłudzeń podatku VAT.
  Ciągle wmawiali nam, "pieniędzy nie ma i nie będzie", a przy tym wpieprzali ośmiorniczki.
  Żadna afera, żadna kompromitacja czy żadna malwersacja nie powodowała refleksji, pycha tej elity nie ma granic.
  Wystarczy spojrzeć wokół siebie, jak żyje się teraz Polakom, a jak żyło się za PO.

  7 6 Odpowiedz
 • 30 cze

  Ciekawe w jakim kierunku po wyborach pójdzie polityka zdrowotna w naszym kraju.

  "Epidemia spowodowała, że wiele metod inwigilacji, które dotychczas były nie do przyjęcia, zwłaszcza w krajach demokratycznych, zyskało społeczną akceptację. Obrońcy prywatności ostrzegają, że gdy koronawirus odejdzie, sporo nowo wprowadzonych technik nadzoru może nie odejść wraz z nim." (...)
  Do chóru ostrzegających dołączył m.in. Edward Snowden (6), znany demaskator działań szpiegowskich amerykańskiej agencji bezpieczeństwa NSA. Zwrócił on uwagę na postępy technik łączenia monitoringu i inwigilacji ze sztuczną inteligencją, snując perspektywę powstania "policji algorytmicznej", śledzącej i ścigającej ludzi na podstawie wyłącznie maszynowego przetwarzania danych. Jednak dla wielu ludzi już samo zmuszanie nas do wyboru pomiędzy prywatnością a zdrowiem jest w rzeczywistości źródłem problemu, ponieważ chodzi o wybór z gruntu fałszywy. Możemy i powinniśmy cieszyć się zarówno prywatnością, jak i zdrowiem, mówią. I nie sposób nie przyznać im racji."
  https://mlodytechnik.pl/technika/30210-czas-wirusa-czasem-szpiega

  1 2 Odpowiedz
 • 30 cze

  dirty affair. Wtedy kiedy platforma była u władzy, z problemem bezrobocia zmagało się wiele Państw Europy nie tylko Polska. Teraz pieniądz nie idzie?, czemu Pis przywłaszcza sobie pieniądze z OFE?. 500 Plus jest spłacane przez każdą rodzinę Polską, ze względu na podwyższenie rachunków za prąd śmieci etc, to jest tylko sztuczna zasłona, żeby zostać przy korycie, i trafić w mózgi "ciemnych ludzi", że im się "coś" dało.

  5 2 Odpowiedz
  • 30 cze

   Jeśli Europa zmagała się z bezrobociem to gdzie wyjeżdżali Polacy ? Do Azji ?
   Wszyscy chcą zarabiać więcej, ceny usług idą w górę i bardzo dobrze, czas skończyć z dziadowaniem. Jest popyt => cena idzie w górę, 500 plus nie ma z tym nic wspólnego.
   Polacy zarabiają coraz więcej, ludzie mają więcej pieniędzy, żyje się lżej. Oczywiście znam takich co wspominają czasy kiedy pracownikowi mogli płacić 3,5zł/h, można było brać do woli lewe fakturki a potem zwrot watu. Tu oszukać, tam założyć spółkę na słupa, paliwkiem zahandlować, złote czasy za platformy :) Tylko kto za to płacił ? MY POLACY, tylko jednostki zarabiały mln zł. Za platformy bardziej opłacało się okradać skarb państwa czyli społeczeństwo niż uprawiać tradycyjną przestępczość.

   2 2 Odpowiedz
 • 30 cze

  500Plus, 13 emerytura, 14, 15, to jest skala zadłużania Państwa, .Lewe faktury, i nielegalne zwroty watu, nie mają nic do Kampanii wyborczej Pisu, od tego są Organy ścigania, które zawsze były Państwowe, i za zadanie miały ścigać przestępców, nie robił tego Kaczyński, i nie zbudował tym Ameryki, że uszczelnił wat. Przestępstwa są w rękach Policji, Prokuratury. Teraz Policja Państwowa pilnuję domu szeregowego posła i to w 12 osób. Pilnują bo uważa się za Bosa. Andrzej Duda, jeździ z ochroną, i ściemnia mieszkańcom na wioskom, że jest mu bardzo przykro, że woda zalała, drogi. Teraz pomyśl, że na remonty dróg, może brakować kasy, bo skoro jest rozdawnictwo socjalne, i propagandowe w telewizji, to w rezultacie może brakować kiedyś pieniędzy na infrastrukturę. Lepiej zahandlować na paliwku, niż finansować prywatną szkołę Ojca Rydzyka, która za zadanie ma mieszać młodym ludziom w głowach, że Prezes Kaczyński jest taki the best, a Ojciec Rydzyk, jest bardzo skromnym księdzem. Kaczyński ma sprawy w sądzie powiązane ze "Spółką Srebrną", o to jest biznesmen. Platformie już dawno mieli udowodnić, że kradli, mieli posadzić ludzi do więzienia, nikt z tych ludzi nie poszedł siedzieć, bo nie ma dowodów. Duda pójdzie pod Trybunał Stanu, za łamanie Konstytucji.

  2 4 Odpowiedz
 • 30 cze

  Zamiast dawać emerytom 13,14, niech się postarają o większą dotację na Panele fotowoltaiczne dla mieszkańców, jak na zachodzie, ludzie będą zadowoleni, ponieważ ogrzeją domy za darmo, i nie będą produkować dymu. To jest przyszłość.

  2 1 Odpowiedz
  • 1 lip

   Pewnie niech emeryci pozdychaja z głodu, a Ci co nie zdechną niech poumierają z braku lekarstw. Fotowoltaika na pewno świetnie się sprawdzi wśród seniorów mieszkających w blokach...
   Zabrać emerytury to jest przyszłość, Trzaskowski to załatwi...

   3 3 Odpowiedz
   • 1 lip

    emerytury w stosunku do cen sa nizsze a nie wyzsze.a jak nie wiesz to zapytaj jkiegos emeryta ile kupil rzeczy w 2014 ile w 2020
    a darmowe leki to kpina-sprwdz co jest za darmo

    2 Odpowiedz
    • 1 lip

     Pytam co weekend.. Pomyśl co było by gdyby nie pomóc jaką otrzymują.
     Trzaskowski powiedziałby... idźcie do pracy 3,5zl/h + 900 emerytury, czego chcecie więcej?
     Moi rodzice mają darmowe leki i dla nich to nie jest kpina

     1 3 Odpowiedz
 • 1 lip

  Ciekawe głosy w sprawie wyborów...

  Krzysztof Bosak ZDRADZIŁ jak zagłosuje w II turze
  https://www.youtube.com/watch?v=qIvmVnlPKyQ

  Maciej Gdula gościem Porannej rozmowy w RMF FM
  https://www.youtube.com/watch?v=MQfG-qzNCtc

  Przy okazji pamiętajmy jakie mamy światowe tło geopolityczne:

  PILNE! USA ma problem - Jest LIST ZA TRUMPEM
  https://www.youtube.com/watch?v=YxDZivt37Po

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lip

  Bardzo istotne z punktu widzenia demokratyzacji życia politycznego w Polsce złożone przez Szymona Hołownię deklaruje zrealizować Rafał Trzaskowski.

  Na czym polegają te postulaty - warto poczytać. Nie ważne z kim to zrobimy, POWINNIŚMY być coraz bardziej świadomi i mieć coraz większy wpływ na decyzje o swojej przyszłości i losy Polski.

  Artykuł: https://fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-prezydenckie-2020/aktualnosci/news-wybory-2020-rafal-trzaskowski-i-szymon-holownia-o-ponadparty,nId,4586568

  1 Odpowiedz
 • 2 lip

  sprzedał się za garść srebrników, ale Pan ma tupet, lepiej płakać przy Konstytucji, niż ją bezprawnie deptać, poczytaj Pan trochę, boś mało wiedzący.

  2 Odpowiedz
 • 2 lip

  Jak trzaskowski wygra to czeka nas zagłada, i wiecie kto najwięcej będzie wtedy lamemtować? Jego obecni wyborcy, przez waszą osobistą niechęć głosujcie na pajaca który zrobi wszystko by spieniężyć ten kraj , otwórzcie oczy, w Warszawie ludzie na niego narzekają, W Warszawie większość ludzi głosowała na Dudę, czemu myślicie że Polskę będzie umiał reprezentować? Wstyd mi za ludzi którzy oddają głos na tego cwaniaka

  1 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 lip

  zdjecie

  1 Odpowiedz
  • 2 lip

   Giertych, kolejny co tylko chce się dorwać do koryta, i wierzy że PO mu to ułatwi, ręka rękę myje

   2 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    2 lip

    No to kolego masz 2 możliwości: zwiększyć szanse PiSu na przykucie się na dłużej u koryta (ile lat 3, 7, 11?) albo wybrać to, że ci u koryta będą się zmieniać. W pierwszej opcji gdybyś Ty lub ktoś z rodziny chciał się kiedyś przebić będziesz walił w mur jak np. wszyscy niepisowscy kandydaci w Pcimiu, w tej drugiej opcji możliwe że też, lecz przy większej rotacji urzędników zawsze może być jakieś może. Twój głos, nadzieja że póki co jeszcze uczciwie policzony. Ave

    1 1 Odpowiedz
    • 2 lip

     Głosując na PiS zwyczajnie wybieram mniejsze zło, jesteś w stanie mi zagwarantować że PO nie wniesie do szkół nauk lgbt? Albo że nie będzie ściągał nielegalnych uchodźców? Jakby przeciwnikiem PO była normalna partia a nie lewicowa to pewnie bym się nie zastanawiał nawet

     1 3 Odpowiedz
    • 2 lip

     On nie rozumie, że w Sejmie zasiadają tylko ludzie z PiSu, bo tak sobie PiS tą układankę z puzzli ułożył., dawniej tak nie było.

     2 Odpowiedz
 • 2 lip

  maciej27luis? czy wiesz o tym, nie obrażając Ciebie, że człowiek któremu bardzo przeszkadzają inni ludzie trochę z innymi poglądami (choć też ludzie), musi mieć jakieś własne kompleksy?. Zastanów się, bo to, że jesteś heteroseksualnym człowiekiem, i bardzo dobrze, nie znaczy, że masz jakieś własne ograniczenia.

  2 1 Odpowiedz
  • 2 lip

   Czemu uwazasz że mam problem z osobami homoseksualnymi? Taki wasz płytki tok myślenia, że jak ktoś nie pochwala lgbt to homofob, lgbt samo w sobie jest chore bo chce profanować zboczenia i wpajać dzieciom kłamstwa do głów, czy powinno się uczyć dzieci że każdy człowiek jest inny i może mieć inną orientację? Oczywiście że tak, bo tolerancja jest czymś ważnym, ale czy powinno się uczyć dzieci że jest 74 płcie, czy że mężczyzna może mieć menstruacje? Czy masturbacja to coś co dziecko 4 letnie powinno się uczyć? Wiesz że środowiska lgbt chcą zmniejszyć wiek współżycia wśród dzieci? Człowieku serio jestem za tym by dzieci edukować na takie tematy, i by uczyć ich tolerancji, ale nie w taki sposób że LGBT będzie swoje brudne i zawistne łapy kłaść na edukacji naszych dzieci

   3 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    3 lip

    Póki co rządzi PiS więc mowa jest o jakiejś rzeczywistości której nie ma i co by było gdyby dopuścić taką edukację.
    Tymczasem póki co częściej słychać o pedofilstwie wśród księży niż o jakiś czynach niegodziwych ze środowisk lgbt - tak to w życiu realnym wygląda. Ale dobra, z tego tematu ja się wymiksowuję, bo mnie nie kręci, jeśli nie chcę mieć kontaktów z gejami czy lesbijkami to ich nie mam (chociaż panie L swoją drogą bywają bardzo urodziwe)

    1 Odpowiedz
    • 3 lip

     Jak dla mnie taka edukacja może mieć miejsce dla rodziców którzy chcą by ich dzieci brały udział, jeśli ktoś nie będzie chciał to powinien mieć prawo decydować czy chce by ich dziecko brało udział w takich wydarzeniach, jeśli tylko nikt nikogo nie będzie siłą zmuszać, to tyle będę spokojniejszy

     2 Odpowiedz
 • 2 lip

  Tylko PiS i PO a i tak to są te same partie tylko dla pokazu obrzucają się gownem. Pokazuje to migrację posłów i to że jakoś nie słyszałem żeby ktoś z po został skazany przez PiS za wyprowadzanie pieniędzy.
  Szkoda że ludzie są tak durni i nie widzą innych kandydatów np bosaka żółtka Jakubiaka czy holowanie...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 lip

  Nie wiem czy to dobry moment doszukiwanie się jakis różnic, gdy dotykamy tak poważnych rzeczy jak ustrój państwa. Jeśli pchniemy zmianę stolków do przodu wtenczas można toczyć dyskusje - Holownia, PSL, Razem, Wiosna, KO czy coś innego. Wszystko się rozchodzi, lecz mianownik (fundament państwa) niech będzie na miarę tych czasów.

  Nie ważne z kim, jeśli nasze społeczeństwo jest zdolne poprzez mobilizację, presję, wywalczyć sobie większe pole manewru to bardzo dobrze. I to właśnie zrobił Szymek Hołownia - wymógł na KO obietnice które nie tylko rzadzącej opcji (ale jej przede wszystkim) na rękę być nie mogą, bo nie ten kierunek.

  Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   2 lip

   Jeśli społeczeństwo dojrzeje, bdzie umiało się zorganizować, to wiele osiągnie. Pierwsza umiejętność którą powinniśmy nabyć (chodzi ze tak to ujmę o polityczna postawę społeczną) to umiejętność lawirowania tj to robią politycy

   Odpowiedz
   • 2 lip

    To będzie za 30 lat bo kumchy stare muszą umrzeć no sory taka prawda zobacz wyniki emerytów jak głosowali.

    A jak spoleczstwo by teraz coś działało to PiS powie ze jest swirusek i społeczeństwo pójdzie spowrotem do domu i tyle by z tej szopki było.

    Odpowiedz
 • 2 lip

  A może ludzie głosują za PiS ponieważ za ich panowania lepiej i spokojniej im się żyje? Pomyślcie trochę i rozejrzyjcie się wokół siebie na jakim poziomie zaczynają żyć Polacy.
  Mówi się, że np przez 500 plus rezygnują z pracy kobiety...
  G..... prawda, w moim kręgu znajomych zrezygnowały z pracy 2 mamy, ponieważ ich mężowie zarabiają 3-4x więcej niż za czasów PO-PSL. Jeśli kogoś stać na to żeby żona nie pracowała to dlaczego z tego nie korzystać? To się nazywa wolność a nie to co było za PO-PSL.
  Problem pracy? Jaki problem ? Bezrobocia praktycznie nie ma, pozostała już tylko kwestia wzrostu wynagrodzeń. Osobiście nie znam ani jednej osoby która była by bez pracy z powodu jej niezalezienia.
  Konstytucja ? Wolne sądy? Tym ludzie mają zapłacić rachunki, utrzymać rodziny?

  3 Odpowiedz
  • 2 lip

   Bogatsi rzeczywiście
   Tylko wraz z tym 500+ rosną ceny 😂😂

   2 Odpowiedz
   • 2 lip

    Dlaczego 500+ i programy socjalne podnoszą ceny? Chętnie posłucham :)

    1 Odpowiedz
    • 2 lip

     Żeby Ci dać to najpierw ci muszą wziaść. https://www.pit.pl/aktualnosci/ponad-30-nowych-oplat-podatkow-i-danin-943157

     Myśle że ten artykuł rozumiesz. Czy trzeba ci to w jakiś specjalistyczny sposób wytłumaczyć?

     2 Odpowiedz
     • 2 lip

      Nie chce mi się tego czytać, powiedz od siebie co Ci zabrali na te 500 +
      Jeśli mi też zabrali ale dzięki PiS łatwiej i dużo więcej zarabiam, to szczerze lata mi to co jest w tym artykule. Dla mnie liczy się stan majątku za czasów PO-PSL vs obecny czas. Samo ukrucenie wałków z VAT dało mi olbrzymi zysk i za to prezesowi od kotów będę wdzięczny do końca życia.

      2 Odpowiedz
      • DajMI MINUSY! 2 lip

       Programy socjalne podnoszą ceny ponieważ powodują nadmiar pieniądza w gospodarce, który został wygenerowany poprzez zadłużanie się (Polska co roku nominalnie zwiększa dług publiczny, spadała jedynie jego relacja do PKB, ale to się w tym roku zmieni). Ludzie nie wypracowali tych dóbr, tylko dostali je na kredyt. Dodatkowo, wszelkiej maści obciążenia narzucane na galerie handlowe czy banki powodują, że cena jest przerzucona na konsumenta.
       Polityka tego rządu i sprzyjających mu Rady Polityki Pieniężnej i NBP spowodowała, że moje oszczędności w banku są oprocentowane na 0,01%, JEDNA SETNA PROCENTA, przy wskaźniku inflacyjnym oscylującym około 3.5-4%, to oznacza, że rokrocznie średnio moje oszczędności tracą 3.5% na wartości. W sensie nominalnym zarabiam więcej, bo cyfry są dopisywane, w realnym stać mnie na mniej, bo wzrost wynagrodzenia nie jest wstanie podążać za wzrostem cen.
       Elektorat PiSu nie wie co to oszczędności, leci do MOPsu po zasiłki i oczekuje tylko dej, dej, dej, dej. Dobrze was "ora" Artur Dziambor czy Metzen z Konfederacji, zwykli socjaliści, którzy chcą grabić ludzi uczciwie pracujących. ZUSy nie ZUSy.

       Z Ciebie to taka marna szczekaczka partyjna, bo nie dość, że robisz błędy ortograficzne (czyli kamieniami w szkołę rzucałeś), to jeszcze nie chce ci się nawet przeczytać podłożonego materiału pod nos.

       Pojedź na wycieczkę do Caracas i otwórz oczy. Z socjalizmu można wyrosnąć. Taki znany Dariusz z powiatu myślenickiego tego dokonał, Tobie się też może udać.
       Do dzieła!

       3 Odpowiedz
       • 2 lip

        W dużym skrócie... jeśli trzymanie pieniędzy w banku uważasz za dobry pomysł nawet przy wyższym oprocentowaniu to nie dziwię ci się że jest Ci źle.
        Jeśli nie potrafisz wykorzystać, sytuacji o której tak się rozpisałeś to rzeczywiście jedyna droga dla Ciebie to droga do MOPsu.
        Kolejny który chciałby ale nie potrafi bo PiS :D

        1 Odpowiedz
        • DajMI MINUSY! 2 lip

         Klasyk w wydaniu opłacanego trolla - najlepiej nie odnieść się do meritum wypowiedzi, wyrwać z kontekstu coś, uczepić się jak rzep psiego ogona i klepać wypowiedzi.
         No cóż, pozostaje mi tylko pogratulować poziomu intelektualnego. Głosowałem na Bosaka, na Dudę nie zagłosuje. Właśnie przez taka „propagandę” która zakrzywia rzeczywistość.

         1 Odpowiedz
      • 2 lip

       Nie chce mi się a się podpina ehhh
       Nie korzystam z 500+ ani nie korzystalem

       1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 lip

  Podstawowy cel operacyjny 500+ i innych plusów to kupić ludzi za wpłacane przez nich samych do kasy państwowej pieniadze bez względu na negatywne konsekwencje dla gospodarki itp.
  Partia obraca tymi pieniędzmi a jednocześnie udając wspaniałomyślnych czyniła od początków rządów w 2015 r. systematyczne starania dla umacniania swojej władzy. Nie można udawać że się tego nie widzi, no kaman.

  Kaczyński komuch z sentymentu i z wykształcenia (doktorat z marksizmu) nie ma pojęcia o urządzaniu nowoczesnego państwa, rzecz jasna słowo demokracja odmawiałby przez wszystkie przypadki i wkładał w co drugie zdanie, tak robi Putin, Łukaszenka, Orban. Szubrawcy? Nie, bo polityka dzieli się na to co oficjalne i nieoficjalne. A żądza władzy i pieniędzy może zaślepić, nie ma dyktatury bez ofiar, w Polsce burzenie demokracji postępuje bardzo wolno, trzyma nas jeszcze Unia Europejska, lecz np. sa już ofiary medialnego szczucia. Nie ma dyktatury bez ofiar.

  1 Odpowiedz
 • 3 lip

  Trochę ciekawostek.. Czyżby pan minister od koronki zaraził się od pana Kwaśniewskiego wirusową chorobą tropikalną? (3,47)

  To KONIEC prezesa PiS! Tak Jarosław Kaczyński szykuje się DO ODEJŚCIA
  https://www.youtube.com/watch?v=GOMRF9DvQqQ

  PIS Nigdy Nie Odwoła Epidemii w Polsce - Wynika ze Słów Ministra Szumowskiego
  https://www.youtube.com/watch?v=xNeAu3E8k4s

  2 Odpowiedz
 • 3 lip

  Warto posłuchać jak to wszystko jest rozgrywane i kto tym zarządza. Kto jest ponad politykami, ponad rządami, ponad bankami...

  Lockdown był zaplanowany już w 2019 roku?! Szokujące INFO!
  https://www.youtube.com/watch?v=YZoReceAOP0

  Niebezpieczne związki Rafała Trzaskowskiego?
  https://www.youtube.com/watch?v=Ck5zrKptjLc

  Odpowiedz
 • 3 lip

  Książka z 2006 roku:

  „Krótka historia przyszłości” Jacques Attali – książka futurystyczna, czy spełniany plan dla ludzkości"

  "W swoim futurystycznym tomie „Krótka historia przyszłości” (2006) Iluminat z pochodzenia żydowski badacz, Jacques Attali, opowiada o hordach z trzeciego świata, pochłaniających Zachód. „Coraz więcej mas rzuci się na bramy Zachodu. Liczą już setki tysięcy każdego miesiąca; liczba ta wzrośnie do milionów, a następnie dziesiątek milionów.„

  Stany Zjednoczone będą najbardziej popularnym celem podróży i „za dwadzieścia lat populacja Ameryki Łacińskiej i afroamerykanów będą stanowić niemal większość w Stanach Zjednoczonych”.

  Attali przewidział także stan inwigilacji, w którym „nasze telefony wysyłają dane do NSA”, a chrześcijaństwo przeciwstawia się islamowi. Najwyraźniej Attali nie był jasnowidzem, on miał dostęp do planu.

  „W przyszłości społeczeństwo” posunie się nawet do dysocjacji reprodukcji i seksualności, seksualność będzie królestwem przyjemności, rozmnażaniem maszyn.”

  Przyszłe pokolenia „wytworzą człowieka jako sztuczny artefakt, w sztucznej macicy, co pozwoli mózgowi dalej rozwijać się z wybranymi wcześniej cechami. Człowiek stanie się zatem przedmiotem komercyjnym.”

  David Richards (dla henrymakow.com)

  Krótka historia przyszłości Jacquesa Attali (2006) nakreśla program elit w XXI wieku. (...)

  IMIGRACJA

  Przepływy imigracyjne będą się rozszerzać i zalewać państwa narodowe. „Wielka Brytania stanie się ważnym krajem przyjmującym, zwłaszcza dla obywateli krajów Europy Środkowej. Ci drudzy z kolei przyjmą na siebie pracowników ukraińskich, zastąpionych przez Rosjan, a oni zastąpieni przez rozległe populacje chińskie.” (...)"

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/krotka-historia-przyszlosci-jacques-attali-ksiazka-futurystyczna-czy-spelniany-plan-dla-ludzkosci-2019-01

  Warto przeczytać. Plan misternie realizowany przynosi efekty...

  „Jedyną rzeczą potrzebną złu do zwycięstwa jest bierność dobrych ludzi” – Edmund Burke

  Odpowiedz
 • 7 lip

  Tylko Andrzej Duda, po wczorajszej debacie Trzaskowskiego ktory sam nie wiedzial co mowi wiem ze tylko Duda ogarnia ta Polske i daje polakom wszystko co mozna zeby bylo lepiej, Trzaskowski nawet warszawa nie umie zarządzać a co dopiero cala polska

  3 Odpowiedz
 • 10 lip

  Prezydent to musi być "człowiek pokoju, człowiek kultury, który będzie rozumiał to, co jest najcenniejsze dla każdego człowieka"

  https://m.youtube.com/watch?v=-GhE4Yj0xdg

  Odpowiedz

Zobacz więcej