Polityka

Konflikt na linii gmina-starostwo się pogłębia. Tym razem poszło o karetki

Kolejny konflikt na linii starostwo powiatowe – gmina Myślenice dotyczy karetek dla myślenickiego szpitala, a konkretnie tego kto przyczynił się do pozyskania pieniędzy na ich zakup

Czwartek 25 czerwca; burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS) informuje w mediach społecznościowych o pomocy finansowej dla myślenickiego szpitala w wysokości 2 mln zł przyznanej przez Zarząd Województwa Małopolskiego. Pieniądze mają zostać przeznaczone na zakup 2 karetek. Na zdjęciu w sieci pozuje z czekiem i radnym wojewódzkim Robertem Bylicą (PiS).

Sobota 27 czerwca; starostwo powiatowe w Myślenicach publikuje wpis w którym informuje, że „(…) pan burmistrz nie miał z tym za wiele wspólnego. O karetki (przyp. red.) wnioskował SP ZOZ, którego organem tworzącym jest powiat myślenicki”. Urzędnicy starostwa powiatowego sugerują burmistrzowi, że jeżeli „chce naprawdę pomóc szpitalowi, to proponujemy umorzyć mu podatek od nieruchomości w kwocie 190 tys. zł za rok 2019 – wtedy te pieniądze trafią do pacjentów” – czytamy we wpisie.

Starostwo publikuje też fragmenty umowy o partnerstwie zawartej pomiędzy Województwem Małopolskim a Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Myślenicach zawartej 5 maja, co ma być odpowiedzią na korespondencję publikowaną przez burmistrza datowaną na 3 czerwca.

To kolejna sytuacja bez porozumienia pomiędzy burmistrzem i starostą. W ostatnim czasie pisaliśmy o sporze samorządowców dotyczącym drogi prowadzącej na Chełm, czy sprzedaży gruntów pod rozbudowę bazy sportowej Wisły Kraków na Zarabiu.

Powiązane tematy

Komentarze (13)

 • DajMI MINUSY! 1 lip 2020

  Panowie, ktoś wam musi powiedzieć - jesteście żenujący. Wszyscy. Żrecie się nawzajem to z jednej, to z drugiej strony, robicie sobie fotki jak celebryci z Pudelka, prześcigacie się w tym, kto co zrobił i kto co komu zawdzięcza, kto ma do czego prawa, a do czego nie. Weźcie odstawcie Internet, przestańcie się żreć (wszyscy() i zajmijcie się pracą u podstaw.

  Dla mieszkańca gminy i powiatu ta telenowela jest nużąca i sprawia, że człowiek traci wiarę w innych ludzi.

  Zachowujecie się jak dzieci w przedszkolu, które krzyczą "psze pani to nie ja to on!!!!".
  Nikogo nie obchodzą wasze przekomarzania i zabawy na poziomie piaskownicy.

  Dorośli ludzie a zachowują się jak dzieci.

  75 3 Odpowiedz
 • 1 lip 2020

  Jakoś inne gminy nie płaczą po mediach tylko potrafią się dogadać z powiatem, polityka lubi ciszę :) tylko w Myślenicach takie problemy, nawet Pcimiu potrafią się dogadać i inwestują wspólnie z powiatem w chodnik w Stróży :)

  39 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lip 2020

  Yyyyy, to gdzie tkwi sęk, burmiszcz się w końcu podszywa, czy powiat ma za wysokie ambicje?

  Wygląda to na wojnę podjazdową.

  W to że burmiszcz próbuje sobie przypisać zasługi powiatu ciężko uwierzyć, wszak to on taki troskliwy o prawa własności, prawa autorskie, RODO, herby itd.

  25 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lip 2020

  Kaczyński poluje na Tuska, a Szlachetka poluje na Ostrowskiego.
  Urojony czy prawdziwy, znaleźć sobie wroga to w PiSie strawa

  19 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lip 2020

  .. i które zdjęcie to fotomontaż - to ze Styczniem i Bisztygą, tudzież to z burmiszczem? O matko, zamotało si 😄

  11 3 Odpowiedz

Zobacz więcej