Wybory Prezydenckie 2020

Starosta Józef Tomal: Przyjąłem Rafała Trzaskowskiego na prośbę jego, posła Sowy i byłego senatora Bisztygi

Starosta Józef Tomal: Przyjąłem Rafała Trzaskowskiego na prośbę jego, posła Sowy i byłego senatora Bisztygi
Rafał Trzaskowski odwiedził Myślenice 5 czerwca. Fot. Piotr Jagniewski

„Pan Trzaskowski i Marek Sowa oraz były senator Stanisław Bisztyga zapytali mnie, czy taką wizytę może złożyć w budynku starostwa prezydent Warszawy.

Wyraziłem zgodę ze względu na powinowactwo przodków i pełnienia przez praprzodka pana Trzaskowskiego Ludźmiła Trzaskowskiego zaszczytnej funkcji starosty myślenickiego"

- na pytania radnych Prawa i Sprawiedliwości zadawane podczas 24. sesji rady powiatu odpowiadał starosta Józef Tomal (Forum Ziemi Myślenickiej)

Podczas 24. sesji rady powiatu, radni Prawa i Sprawiedliwości dopytywali starostę o spotkanie z kandydatem na prezydenta Rafałem Trzaskowskim. Przypomnijmy; prezydent Warszawy i kandydat na prezydenta Rzeczpospolitej z ramienia Koalicji Obywatelskiej odwiedził Myślenice 5 czerwca przed pierwszą turą Wyborów Prezydenckich 2020.

Najpierw spotkał się z samorządowcami w siedzibie starostwa, a samą wizytę w mediach społecznościowych powiat opisywał jako „spotkanie z okazji 30-lecia Samorządu Terytorialnego. Bierze w nim udział specjalny gość Prezydent Miasta Stołecznego Warszawa Rafał Trzaskowski. Prezydent stolicy mówi między innymi o konieczności wsparcia samorządności w Polsce. Prezydent musi dbać o decentralizację władzy i wsparcie autonomii samorządów”.

Następnie Rafał Trzaskowski pojawił się na Zarabiu, gdzie spotkał się z mieszkańcami. Wcześniej w siedzibie starostwa otrzymał portret swojego przodka Ludźmiła Trzaskowskiego, który w latach 1911-1914 pełnił funkcję starosty myślenickiego.

Ten prezent wywołał zdecydowaną reakcje burmistrza Myślenic Jarosława Szlachetki (PiS), który od jednego z mieszkańców domaga się przeprosin i wpłaty 10 tys. zł na cele społeczne za to, że na dyplomie dla Rafała Trzaskowskiego zamieszczony został herb miasta i gminy oraz podpis „mieszkańcy Myślenic”.

W piśmie wystosowanym przez burmistrza znajduje się warunek mówiący o tym, że "brak spełnienia powyższych wezwań (w ciągu 7 dni – przyp. red.) spowoduje, iż zostaną podjęte dalsze odpowiednie kroki prawne". Zapytaliśmy burmistrza jakie kroki prawne ma na myśli i czy - oraz kiedy zostaną podjęte. Do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Poproszono mnie, żebym pokazał panu Trzaskowskiemu piękne Zarabie. Skorzystałem z tego i pokazałem

Natomiast odpowiedzi w związku z przyjazdem Rafała Trzaskowskiego udzielał starosta Józef Tomal (FZM) podczas 24. sesji powiatu. Radny powiatowy i sekretarz UMiG Myślenice Robert Pitala (PiS) pytał (19 min. 45 sec. nagrania) którzy samorządowcy zostali zaproszeni na to spotkanie oraz o to, czy na Zarabiu starosta zjawił się oficjalnie, czy prywatnie?

Starosta Józef Tomal: Na to spotkanie zaproszeni zostali wszyscy wójtowie i burmistrzowie z terenu powiatu myślenickiego. Nie ja zapraszałem prezydenta Warszawy, tylko sam prezydent Trzaskowski i Marek Sowa chcieli odwiedzić starostwo ze względu na powinowactwo przodków i pełnienia przez praprzodka pana Trzaskowskiego Ludźmiła Trzaskowskiego zaszczytnej funkcji starosty myślenickiego.

Dwie gminy przesłały swoich przedstawicieli; Tokarnia i Dobczyce. Na spotkaniu nie było żadnego z wójtów i burmistrzów. Pan Trzaskowski i Marek Sowa oraz były senator Stanisław Bisztyga zapytali mnie, czy taką wizytę może złożyć w budynku starostwa prezydent Warszawy. Wyraziłem zgodę ze względu na powinowactwa.

Chcę jasno powiedzieć, że starosta Józef Tomal nie traktuje starostwa jako prywatnego folwarku. Jeśli jakikolwiek ważny gość jak prezydent Andrzej Duda, czy np. Władysław Kosiniak - Kamysz, czy prezydent Warszawy chcieliby odwiedzić starostwo, to jako starosta chętnie bym ich przyjął i ugościł.

Poproszono mnie, żebym pokazał panu Trzaskowskiemu piękne Zarabie. Skorzystałem z tego i pokazałem. Chętnie bym skorzystał z pomocy pana burmistrza, ale nie było go, więc musiałem go zastąpić jako gospodarza miasta i gminy Myślenice. Myślę, że prezydent Warszawy to bardzo ważna postać ze stolicy Polski.

W pierwszej turze wyborów dotychczasowego prezydenta i kandydata Prawa i Sprawiedliwości poparło 43,67% wyborców, natomiast Rafała Trzaskowskiego reprezentującego Koalicję Obywatelską 30,34%.

Po II turze wyborów prezydentem Rzeczpospolitej Polski zostanie:

 • Andrzej Duda (PiS) Andrzej Duda (PiS) 47%
 • Rafał Trzaskowski (KO) Rafał Trzaskowski (KO) 53%
 • Głosów: 2219

To między tą dwójką podczas drugiej tury, która zaplanowana została na 12 lipca odbędzie się ostateczna batalia o fotel prezydenta.  

Powiązane tematy

Komentarze

 • 2 lip 2020

  A prezydent Warszawy jest z PiS?
  No to, co to za tłumaczenie.
  Panowie Sowa i Bisztyga są z PiS?
  wiec poco ich słuchać?
  To że tam czymś byli. Ale byli z wrogich partii, wiec nie ma obowiązku ich gościć.
  Niech się przeniosą do PiS to będzie inna rozmowa.

  29 25 Odpowiedz
 • OKOKI 2 lip 2020

  Najbardzei rozbawił mnie tekst ,,piękne Zarabie,, Dowcipniś z tego starosty.

  37 15 Odpowiedz
  • mirek@ 2 lip 2020

   mogl go zabrac na plaze, to by zrobil taka we warszawie

   34 11 Odpowiedz
  • 3 lip 2020

   Powiem tak. Największą wadą starosty jest to że nie jest z PiS.

   24 12 Odpowiedz
   • 3 lip 2020

    Powiem tak, sprytnie umie kit wciskać. Nie on zapraszał. TRZASKOWSKIEGO? A kto jest gospodarzem w starostwie? To ja zaprosiłabym mu Zula do jego domu. Trzaskowskiego nie zapraszał, ale wójtów zapraszał. NIEZAPROSZONY Trzaskoski przybył, a zaproszeni wójtowie nie przyszli? JAK SIĘ połapać w tych platformianych zagrywkach? A Prawda wygląda pro#ciej niż się wydaje. platfusy i kodowcy użyli starostwa perfidnie do kampanię Trzaskowskiego. NO CHYBA, ŻE tomel też nie wiedział, że Trzaskoski jest jednym z kandydatów?

    15 11 Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 2 lip 2020

  ale co to za problem ze se go przyjal? do burmistrza nie przyjezdzaja politycy z pisu? przyjezdzaja i nikt ich nie przepytuje dlaczego byli i z kim i kto zapraszal

  45 11 Odpowiedz
  • Piotr 2 lip 2020

   Nie tylko politycy PiS do naszego burmisia przyjeżdżają. Bo późnymi popołudniami widywałem i samego Prezesa Orlenu Daniela O. jak z szoferem wypasioną audi podjechał i do UMiGu śmigał i to chyba nie było oficjalne spotkanie bo po 18.00 urząd miasta i gminy raczej nie pracuje a i konferencji prasowej nie widziałem w ITV. Ktoś z radnych PiS pytał po co on przyjeżdżał ?

   38 14 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    2 lip 2020

    Sekta trzyma się w kupie, ma swoje interesy, swoje strategie, stołki dla swoich. Choć kto się miał dostać do pisowskiej elity ten się dostał, reszcie majtków zatrzaśnięto przed nosem drzwi, choć te majtki o tym dowiedzieć się nie mogą. Może te wizyty mają też coś wspólnego z kuszeniem radnych? Co jak co, Jarek to zjadacz chleba prosty jak cep, Daniel to lis.

    36 11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 lip 2020

  W tej sytuacji politycznej jaką mamy starosta i Trzaskowski stoją po tej samej stronie barykady co inni ludzie nie z PiSu. A bariery tworzą aktualnie rządzący, dzieląc według politycznego klucza na swoich i nie swoich (sort lepszy i gorszy, chamska hołota, zdradzieckie mordy).

  PiS dokonuje tranzakcji z wyborcami:
  500+ za władzę absolutną

  Czy ten sprytny deal doprowadzi do tego, że Polacy oddadzą partii wolność za własne pieniądze?

  Najbliższe miesiące, najdalej 3 lata pokażą

  Mają rozum, każdy uważa że wie najlepiej i chce być lepszy od sąsiada - niech wybierają.

  Starosta postąpił normalnie, z Dudą też rozmawiał, żadnych wielkich insyuacji bym w temacie nie czynił. Burmiszcz nie chciał to się nie pojawił, choć jako gospodarz miasta powinien wykazać się czymś więcej niż sekciarstwem, wszak był to gospodarz stolicy.

  35 16 Odpowiedz
  • 3 lip 2020

   Był gospodarz stolicy? KTÓREJ NIEDAWNO OBIECAŁ PROWADZENIE, a ją olał i zzostawił samopas. Prowadził w starostwie kampanię krytykującą rząd i pis i prezydenta, i ktoś z PiS miał przybyć i bi ć mu brawo, bo sprytne sidła lewicy w starostwie zastawili. Ty się dobrze czujesz?

   9 17 Odpowiedz
 • 2 lip 2020

  R,T. w swoim dzisiejszym ,, programie wyborczym,,🤓nawiązuje do swoich ,,osiągnięć,, w Warszawie,które są bez pokrycia :
  Do bezpłatnych żłobków -tylko kilka jest bezpłatnych,a inne płatne.
  Obiecuje rozwóz bazarków,które likwidował razem z p.Gronkiewicz Walc
  .Obiecuje ulice im,bohaterów i ofiar - których nazewnictwo poprzednio zlikwidował.
  Obiecał młodzieży szkolnej,że dla nich komunikacja miejska będzie bezpłatna - i minął się z prawdą
  Nie odpowiada na istotne pytania dziennikarzy ,bo nie chce się narazić pewnym grupom wyborców.
  A co zrobił w Warszawie R.T.?
  Zakaził Wisłę i ,,szedł w zaparte,, ,że wszystko jest w porządku.
  Obiecał oazy zieleni w mieście ....usiłował coś zrobić i parę suchych patyków zostało. Próbował stworzyć plażę nad Wisłą i po paru dniach zlikwidowano co już zbudowano.
  W momencie pandemii kiedy trzeba było zachowywać odległości w pojazdach , nie dopuścił do ruchu chyba połowę z nich.{ jeździło tyle co w święta}
  No i te konające z głodu i pragnienia kozy......Coś głupawego zarządził i przestał się interesować . ...Nie sprawdził.!
  I TAKA OSOBA CHCE Z NAMI EKSPERYMENTOWAĆ ,BO MA AMBICJE,ŻEBY ZOSTAĆ PREZYDENTEM POLSKI !!!

  29 42 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 lip 2020

  A propos kampanii, Duda odmówił udziału w debacie organizowanej przez TVN, Polsat, WPi Onet która miała się toczyć wg standardów obowiązujacych w wielkim świecie.

  Teraz telewizja publiczna TVP wysyła do Trzaskowskiego zaproszenie na debatę. Oto ustalenia dziennikarzy RMF w temacie
  https://fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-prezydenckie-2020/aktualnosci/news-debata-prezydencka-tvp-w-konskich-watpliwosci-wokol-zasad,nId,4588757

  20 14 Odpowiedz
 • 3 lip 2020

  Ludzie nie glosujcie na dude 12 lipca. Chcecie nowoczesnej Polski czy wiesniackiej co? R. Trzaskowski jest nowoczesny i inteligentny i nie bedzie dawal socjalnych programow ale namawial do uczciwej pracy. Teraz ci co biora 500 plus nie musza juz pracowac bo na wszystko ich stac i to bez pracy. Rozumiecie to? Ci ludzie bez pracy biorac 500 plus staja sie bogaci a zwykly podatnik ktory jest kawalerem albo mloda kobieta ktora nie jest zamezna musi ciezko pracowac na ich 500 plus. Jak nie chcecie takiej Polski to nie glosujcie na dude. pis to najgorszy rzad jaki moze byc.

  35 29 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 lip 2020

  Prezydentowi tak czy siak nic do 500+, bo to nie on ma w tym momencie wpływ na jej wykonanie, wszak Duda tą ustawę już kiedyś podpisał

  Program „Rodzina 500 plus” – podstawa prawna: Ustawa z dnia 11 lutego 2016 r.o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (Dz. U. z 2019 r. poz. 2407 z późn. zm.).

  15 5 Odpowiedz
 • 3 lip 2020

  POwiat- jacyś zamaskowani wręczają dyplom z pieczęcią urzędu miasta? no to coś tu jakby nie halo?
  POwiat nie ma swojego herbu i pięczęci??? ,,Praprzodek"- tak go nazywa J. Tomal był wszak starostą! o co tu chodzi?
  a Trzaskowski?- gość się odznacza utratą pamięci albo kręci i mataczy- jedno z dwojga. Obydwie przypadłości DYKWALIFIKUJĄ kandydata w przedbiegach.

  17 30 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   3 lip 2020

   Powinni zatrudnić Cię obok Holeckiej, Adamczyka i Ziemca, podawałbyś partyjne newsy

   21 6 Odpowiedz
 • 3 lip 2020

  A niby Szlachetka taki katolik a taka zawiść pisowska w nim siedzi😂😂😂

  28 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 lip 2020

  Ojciec "dyrektor" zaocznie rozgrzeszenie za taką kasę im udziela, nawet rozwodnik Kurski do komunii chodzi....

  15 5 Odpowiedz
 • 4 lip 2020

  Klasyk:
  "Pod niebem biało-czarnym
  Ludzie są wycięci z szarych stron
  Ze środka ksiąg

  Piękni są z romansu tła
  Zmęczeni tylko z gazet
  A ja jestem białą, czystą kartką
  Pośród Was

  To nie ja byłam Ewą
  To nie ja skradłam niebo
  Chociaż dosyć mam łez
  Moich łez, tylu łez
  Jestem po to, by kochać mnie

  To nie ja byłam Ewą
  To nie ja skradłam niebo
  Nie dodawaj mi win
  To nie ja, to nie ja
  Nie ja!
  Jestem Ewą

  Niebo wieje chłodem
  Piekło kłania się ogniem do stóp
  A ja papierowa marionetka, muszę grać

  To nie ja byłam Ewą
  To nie ja skradłam niebo
  Chociaż dosyć mam łez
  Moich łez, tylu łez
  Jestem po to, by kochać, wiem
  Zanim w popiół się zmienię
  Chcę być wielkim płomieniem
  Chcę się wzbić ponad świat, hen
  Ogrzać niebo marzeniem"

  7 9 Odpowiedz
  • 4 lip 2020

   Wciągnięcie Edyty Górniak do miejscowej polityki, wydaje się być nadużyciem.
   Nikt ją nad Rabą nigdy nie widział.
   Nawet nie zakaszlała w Myślenicach.
   A tu masz; znalazła się wśród przyjmujących Rafała Trzaskowskiego i to gdzie? W Myślenicach.

   9 3 Odpowiedz
 • 6 lip 2020

  jak zaglosujecie na Dude 12 lipca kraj czeka zaglada bo on i ci z PiS-u popieraja lenistwo i nierobstwo. Program PiS-u jest taki: zeby jak najwiecej ludzi nie pracowalo, zeby wszystko mieli za darmo, zeby uczciwie pracujacy ludzie placili podatki na tych z dziecmi ktorym sie nie chce pracowac bo 500 plus jest bardziej wygodne. Zaglosujcie na R. Trzaskowskiego jak nie chcecie aby kiedys ktos wam nie sprzedal chleba w sklepie, nie sprzatal ulic, nie podal wam kawy w restauracji bo dzieki 500 plus ci ludzie nie beda chcieli pracowac. Czy takiej Polski chcecie???

  11 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 lip 2020

  zdjecie

  5 2 Odpowiedz
 • 6 lip 2020

  Panie Starosto, odniosłam wrażenie, że Pan przeprasza, że żyje. Jest Pan Starostą,proszę tupnąć nogą. Takiego starosty życzylibyśmy sobie. PIS nie jest już takie straszne. Możemy nazywać PIS zorganizowaną grupą przestępczą. Którą zreszto jest.

  8 8 Odpowiedz
 • 6 lip 2020

  Prostuję mój ostatni wpis "którą zresztą jest".Przepraszam.

  5 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 lip 2020

  Duda na "debacie" w Końskich:
  Scenariusz i reżyseria - Jacek Kurski
  Dialogi - Jarosław Kaczyński
  Czytał - Andrzej Duda

  🙈

  7 3 Odpowiedz
 • 13 lip 2020

  A panie TomL pytał się pan kogokolwiek z rodaków kto chce czaskowskiego tutaj czy tylko wy sobie sami ustala cię miedzy soba

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej