Wybory Prezydenckie 2020

Wręczyli Rafałowi Trzaskowskiemu obraz z podobizną przodka i dyplom z herbem miasta. Burmistrz chce przeprosin i 10 tys. zł

Wręczyli Rafałowi Trzaskowskiemu obraz z podobizną przodka i dyplom z herbem miasta. Burmistrz chce przeprosin i 10 tys. zł
Portret Ludźmiła Trzaskowskiego i dyplom jaki w Myślenicach otrzymał Rafał Trzaskowski

Burmistrz Myślenic domaga się przeprosin i wpłaty 10 tys. zł na cele społeczne za to, że na dyplomie, który mieszkańcy wręczyli Rafałowi Trzaskowskiemu, użyli herbu miasta i podpisu „mieszkańcy Myślenic”

Na finiszu pierwszej tury kampanii prezydenckiej jako pierwsze sprawę nagłośniło Radio Zet w jednym z serwisów informacyjnych.

Przypomnijmy; kandydat na prezydenta z ramienia Koalicji Obywatelskiej odwiedził Myślenice 5 czerwca, gdzie na Zarabiu spotkał się ze swoimi zwolennikami. Wizyta była połączona ze zbieraniem głosów poparcia, które miały umożliwić jego start w wyborach.

Wcześniej spotkał się z samorządowcami w starostwie powiatowym, a delegacja mieszkańców podarowała mu portret jego przodka Ludźmiła Trzaskowskiego, który w latach 1911-1914 pełnił funkcję starosty myślenickiego.

Do obrazu dołączony był dyplom, który kończył się sformułowaniem „w podziękowaniu za spotkanie przy zbieraniu podpisów poparcia pod kandydaturą na urząd prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 5 czerwca 2020 r. Mieszkańcy Myślenic”.

To nie spodobało się burmistrzowi Myślenic, który do jednego z mieszkańców wystosował „wezwanie do przeprosin w związku z naruszeniem dóbr osobistych”.

Jarosław Szlachetka (PiS) argumentuje w nim, że herb miasta Myślenice został użyty bez zgody burmistrza "do celów agitacji wyborczej jednego z kandydatów w trakcie kampanii wyborczej". Natomiast zwrot "mieszkańcy Myślenic" odnosi się do całej społeczności i według burmistrza użycie go stanowi nieprawdę.

"W związku z powyższym wzywam Pana do przeprosin Gminy Myślenice, której dobra osobiste zostały bezprawnie naruszone poprzez publikowanie w najbliższym wydaniu Gazety Myślenickiej oraz natychmiastowe opublikowanie od dnia otrzymania pisma przez 7 dni na prywatnym profilu społecznościowym Facebook (…) przeprosin"

 - czytamy w piśmie. 

Ponadto burmistrz domaga się od jednego z mieszkańców wpłacenia 10 tys. zł na rzecz Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Myślenicach.

Adresat wezwania zamieścił swoje wyjaśnienie w mediach społecznościowych. Pisze w nim m.in.;

„Jak słyszeliśmy ostatnio w ogólnopolskich mediach, nie wszyscy jesteśmy ludźmi. Teraz Burmistrz odbiera prawo nazywania się "Mieszkańcami Myślenic" osobom tu mieszkającym. Czy powodem jest niejednomyślność w przekonaniach? W moim mniemaniu, w tej sprawie - nie chodzi o niezgodne z prawem działanie, a raczej o próbę zastraszenia. Nasza mała ojczyzna jest naszym dobrem wspólnym i nie należy tylko do jednej partii lub grupy osób. Czy kilkoro mieszkańców Myślenic - to "nie mieszkańcy"? 

My, osoby wręczające obraz - Starosty Myślenickiego Ludzimiła Trzaskowskiego związanego z naszym miastem w latach 1911 - 1914, nie damy się wykluczyć z grona obywateli naszego miasta. 

Mieszkańcy muszą mieć możliwość posługiwania się wspólnymi znakami identyfikacyjnymi z ich rodzinnym miastem. Według mnie, Pan Burmistrz nadużywa prawa dóbr osobistych do walki politycznej. W kierowanym do mnie piśmie podważa istotę funkcjonowania wspólnoty obywatelskiej w danej miejscowości, w której mieszkańcy mogą mieć różne poglądy. Nie jest dopuszczalne pozbawianie mieszkańców prawa do używania symboli identyfikujących ich z ich miejscowościami, a Urząd Miasta ma takie same prawa do herbu miasta - jak My Mieszkańcy !

Czekamy na komentarz i odpowiedzi na pytania, jakie w tej sprawie przesłaliśmy do burmistrza.

Wtorek, 30 czerwca

Jarosław Szlachetka: Jako burmistrz muszę stać na straży naszej lokalnej Konstytucji, którą jest Statut Gminy Myślenice

Do tej pory Jarosław Szlachetka nie odniósł się do naszych pytań, jednak po ich przesłaniu na oficjalnej stronie miasta i gminy Myślenice zamieścił oświadczenie w którym nadal utrzymuje, że „herb oraz logo Miasta i Gminy Myślenice zgodnie ze Statutem Gminy Myślenice (przyjęty uchwałą nr 506/LIV/2018 z dnia 8 listopada 2018 roku) nie mogą być wykorzystywane bez zgody Burmistrza, a dyplom przekazywany przez grupę mieszkańców nie dość, że został wykonany z naruszeniem prawa, to powstał (…) w celach kampanii wyborczej. Jako Burmistrz muszę stać na straży naszej lokalnej Konstytucji, którą jest Statut Gminy Myślenice”.

Burmistrz stawiając się w roli obrońcy statutu gminy, który nazywa „lokalną konstytucją” przekonuje, że ten akt prawny został złamany. Powołuje się na § 5 ust. 3 Statutu Gminy Myślenice „O zastosowaniu herbu i barw Gminy opisanych w ust. 1 i 2 decyduje Burmistrz.” i treść § 5 ust. 4 Statutu Gminy Myślenice „Korzystanie z herbu i barw Gminy opisanych w ust. 1 i 2 dozwolone jest tylko za zgodą Burmistrza”. Burmistrz zwraca uwagę, że to nie on ustalał przepisy , a „jeszcze poprzednia rada miejska”, a on jako burmistrz musi je respektować.

Jarosław Szlachetka, burmistrz miasta i gminy Myślenice: Przypominam, że każdy mieszkaniec może zwrócić się do mnie o zgodę na użycie gminnych symboli, a każdy kto tego nie zrobi, używając herbu i logo niezgodnie z przeznaczeniem musi liczyć się z konsekwencjami.

Podkreślam, że to nie ja stworzyłem te przepisy, tylko jeszcze poprzednia Rada Miejska w Myślenicach. Jako Burmistrz muszę te przepisy respektować. Uważam, że jeśli ktoś nawet krzyczy „Konstytucja” po czym łamie przepisy prawa wydane na jej podstawie, jest zobligowany ponieść konsekwencje z tego powodu.

14 lipca 2020

Wczoraj otrzymaliśmy odpowiedź burmistrza na pytania (wysłane 29 czerwca i 2 lipca) związane z "wezwaniem do przeprosin w związku z naruszeniem dóbr osobistych” jakie wystosował do jednego z mieszkańców. Zapytaliśmy o to w jakim kontekście i przez kogo powinien być używany zwrot „mieszkańcy Myślenic” oraz o to, czy mieszkańcy powinni mieć możliwość posługiwania się wspólnymi znakami identyfikacyjnymi z ich rodzinnym miastem?

"Użycie łącznie: herbu Gminy Myślenice oraz pieczęci z napisem “Magistrat Miasta Myślenice” wraz z podpisem “w podziękowaniu za spotkanie przy zbieraniu podpisów poparcia pod kandydaturą na urząd prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 5 czerwca 2020 r. Mieszańcy Myślenic” i to w budynku innego urzędu samorządowego jakim jest Starostwo Powiatowe, który ma swoją siedzibę w Myślenicach, w naszej ocenie wprowadza odbiorców w błąd, a sam dyplom powstał w celach agitacji i kampanii wyborczej.

Jest oczywistością, iż mieszkańcy w sposób nieograniczony mogą korzystać z herbu Myślenic na zasadach, które stanowi Statut Gminy Myślenice przyjęty głosami klubu większościowego Macieja Ostrowskiego. Nie można zgadzać się na łamanie aktów prawa miejscowego stanowionych w imieniu tej społeczności lokalnej i z jej nadania i to w ramach kampanii wyborczej na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Warto nadmienić, iż jako Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice podjąłem swoje działania także na wniosek innych oburzonych mieszkańców, którzy nie zgadzali się na wpisywanie ich w kampanie wyborczą jednego z kandydatów. Jeśli chodzi o kwestie prawne, to w pierwszej kolejności zostanie o nich poinformowany adresat wezwania" - czytamy w oświadczeniu podpisanym przez Jarosława Szlachetkę , burmistrza Miasta i Gminy Myślenice.

Powiązane tematy

Komentarze

 • mirek@ 29 cze 2020

  no brawo brawo! od teraz burmistrz bedzie wybieral kto jest godny nazywania sie mieszkancem myslenic a kto nie?

  136 25 Odpowiedz
  • 29 cze 2020

   Lewactwo powiatowe powinno insygnia powiatowe i herby lewackiego powiatu dać. Trzaskowskiemu. Podobno jakiś Trzaskowski kierował powiatem, a nie miastem. Czemu teraz się dziwią, jak przekazali mu herb MIASTA?

   12 55 Odpowiedz
   • 29 cze 2020

    Może dlatego, że Trzaskowski jest honorowym obywatelem miasta Myślenice (a nie powiatu).

    24 4 Odpowiedz
   • 30 cze 2020

    Myśleniczanin77

    Ten 77 to rok twojego osiedlenia?

    Moja babcia dla takich filozofów wiejskich mała powiedzenie:
    Głupiś boś mądry, mądryś boś głupi.

    Myślę że dla ciebie miałaby takie przesłanie, a była Myśleniczanką z tradycjami.

    14 4 Odpowiedz
  • 30 cze 2020

   Jesteśmy narodem wierzącym.
   Nie mamy w hierarchach kościelny autorytetu, bo goście są umoczeni.
   Wiec szukamy ich odpowiednikach cywilnych.
   PiS urósł do rangi religii, a przynajmniej tą rangę uzupełnia.
   Stąd oficjele PiS, j są odbierani jako pasterze tej religii, a w terenie takim pasterzem religii PiS jest każdy gość wyświęcony przez tą religię.
   Stad jego zdanie odbierane jest jak słowo z ambony.
   Należy w nie wierzyć.

   14 5 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    30 cze 2020

    Lecha prawie świętego już mają i pomniki smoleńskie, smoleńskie nabożeństwa też i kapłana Macierewicza, a biskup siedzi w Toruniu :)

    16 5 Odpowiedz
 • 29 cze 2020

  Nikt bardziej nie ośmieszy Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice niż Jarosław Szlachetka. Co za wstyd ten człowiek nam przynosi. Jeszcze trochę ponad 3 lata, trzeba się zacząć rozglądać za jakimś następcą. Najlepiej żeby nie był partyjną kukiełką.

  142 26 Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 29 cze 2020

  a to kosmici czy mieszkancy myslenic wreczali dyplom?

  83 16 Odpowiedz
 • 29 cze 2020

  Bankructwo miasta, każdy grosz się przyda.
  Najlepiej aby Burmistrz postawił skarbonkę na rynku z napisem
  "Na potrzeby Burmistrza"

  80 23 Odpowiedz
  • 29 cze 2020

   Po prostu burmistrz wyszedł na dziada.
   Niech przeleci co dzień po rynku z tacą, bo dziaduje przeokropnie.

   65 21 Odpowiedz
 • 29 cze 2020

  Ale tu będzie jatka xD

  38 8 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 29 cze 2020

  Uważam to zachowanie burmistrza za skandaliczne!

  A tu proszę jak pięknie przemawiał obejmując władzę:

  "Chciałbym, aby Myślenice były przykładem łączenia mieszkańców i dobrego realizowania wszystkich zadań, jakie stoją przed samorządem. Praca samorządowca to służba, to troska o dobro wspólne. Liczę na dobrą współpracę z Wami wszystkimi – szanowni radni. Zapraszam do współpracy wszystkich tych, którym dobro mieszkańców naszej gminy leży na sercu"

  https://miasto-info.pl/myslenice/12725,myslenice-burmistrz-jaroslaw-szlachetka-zlozyl-slubowanie-czy-uda-mu-sie-zrealizowac-swoj-program.html

  87 19 Odpowiedz
  • 29 cze 2020

   Urodził się z ideologią PiS, tego się nie leczy, to nie leczy.

   66 23 Odpowiedz
 • 29 cze 2020

  Dwie osoby z Myślenic to mieszkańcy Myślenic.
  Jedna osoba to mieszkaniec Myślenic.
  PiS - tylko my i nikt inny - wie lepiej i to oni tu rządzą.
  Ich prezes to by chciał narzuć pozycje w łóżku,jak misjonarze w Afryce,chociaż sam jest i pewnie był aseksualny.

  69 21 Odpowiedz
  • 2 lip 2020

   Dziwna logika. Dlaczego, już wyjaśniam:
   1. Dwie prywatne osoby nie reprezentują "mieszkańców Myślenic" z wyjątkiem osób sygnowanych lub delegowanych oficjalnie przez jednostkę administracyjną. Skoro Gmina/Miasto Myślenice nie sygnowało/delegowało - jest to samowola dwojga (mieszkańców), vide, reprezentują oni jedynie "grupę sympatyków", organizację lub też zgromadzenie.
   2. Skoro "mieszkańcy Myślenic" "podłączyli" się wręczeniem obrazu pod Powiat, dlaczego nie użyto herbu i pieczęci powiatu tylko gminy???!!!
   3. Wykorzystanie reprezentacyjne znaku towarowego/znaku herbowego/oficjalnego loga czy pieczęci bez zezwolenia to paragraf - przytoczony w komentarzach przez użytkownika "Bagietka". Jeżeli uprzednio nie zostało wystosowane pismo do gminy w celu uzyskania pozwolenia na wykorzystanie w.w. "pieczęci i herbu Gminy Myślenice" w powyższym celu, gmina ma wszelkie prawa do roszczeń.

   6 11 Odpowiedz
 • 29 cze 2020

  Szkoda tylko ze jak do niego dojdzie ze się ośmieszył to dalej będzie szedł w zaparte ze to słuszne i z myślą o mieszkańcach ... burmistrz tak samo śmieszny jak prezydent...

  71 16 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 cze 2020

  Wygląda, że burmiszcz z Jawornika chce być bardziej myślenicki od samych myśleniczan. A on tylko służy Kaczysławowi, zdobywa partyjne zasługi.

  Czy istnieje uchwała Rady Miasta określająca kiedy i pod jakimi warunkami dopuszcza się użycie herbu? Bo jeśli takiej uchwały nie ma to możemy mieć do czynienia w pewnym sensie z samowolką burmiszcza.

  To tylko podziękowanie, uzasadnione historycznie, na żadnym z plakatów wyborczych Trzaskowskiego herbu Myślenic nie widziałem. Rozumiem, że burmiszcza rozsierdziło też, że kandydata powitali urzędnicy powiatowi, czyli wojenek gminy z powiatem ciąg dalszy kosztem mieszkańców.

  81 19 Odpowiedz
 • 29 cze 2020

  co wstydzili się, znaczy POwiat podpisać imieniem i nazwiskiem bo pisany ślad by został. A tak to można jak zawsze Panu Bogu świczkę a diabłu ogarek? Szkoda ze się nie podpisali jako mieszkańcy Polski. Takie to niehonorowe POwiat, takie żąłosne. Dawno były senator kazał? a miny jakie mają ośliźnięte!

  23 62 Odpowiedz
  • 29 cze 2020

   Chłopie, Jakby się podpisał mieszkańcy powiatu, albo Bisztyga, Tomal czy inne personalia. to byłby sąd, Ziobro i reszta by tu ściągnęła.
   Udowodnili by im że ich stolicą jest Wiedeń, a że mówią tam po niemiecku, to właściwie sprzedają Polskę Niemcom.
   Ideologia PiS żywi się szukaniem dziury w całym.
   . Gdybyś napełnił materac dmuchany w Niemczech i spuścił z niego powietrze w Myślenicach, udowodnili by ci że oddychasz niemieckim powietrzem a wiec jesteś czystej krwi Polakiem.
   To sekta która rozrasta się jak sumak.(takie drzewo niedowykrzewienia)

   59 25 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 cze 2020

  Tak swoją drogą, to burmiszcz popełnił moim skromnym zdaniem błąd, że zareagował jeszcze w trakcie kampanii prezydenckiej. Jego partyjnemu koledze głosów na terenie Myślenic to chyba nie przysporzy, czyli działania 'burmiszcza' wygladaja na nie uzgodnione z centralą PiS. Wyrwał się z szeregu? Może to po trosze krzyk desperacji - ach, te młode wilczki głodne kariery, sławy i 'piniendzy'.

  Będę się przyglądał dalszym poczynaniom.

  67 10 Odpowiedz
 • Marta 29 cze 2020

  placa tu podatki tu sa zameldowani to maja prawo nazywac sie mieszkancami myslenic

  68 13 Odpowiedz
 • Magdalena 29 cze 2020

  Proponuję sprawdzić na poczcie, czy i ludzie są faktycznie mieszkańcami Myślenic. Pan nicnieznaczącepopychadłokaczyńskiego powinien wiedzieć o co chodzi.

  51 17 Odpowiedz
 • 29 cze 2020

  Mimo wszystko trzeba podziękować burmistrzowi że od czasu do czasu zaskakuje nas czymś nowym a że wszystko jest negatywne to nic widocznie inaczej nie umie

  67 11 Odpowiedz
 • 29 cze 2020

  Chciałbym choć raz napisać po następnej jego decyzji BRAWO BURMISTRZU POPIERAM CIĘ W 100 % ale niestety nie dajesz mi powodów do tego

  59 11 Odpowiedz
 • 29 cze 2020

  Pan Burmistrz to jednak ma wąskie horyzonty......

  66 10 Odpowiedz
 • 29 cze 2020

  A może radni zapamiętają w/w poczynania burmistrza jutro.
  JUTRO GŁOSOWANIE UDZIELENIA WOTUM ZAUFANIA BURMISTRZOWI NA SESJI RADY.
  Jednego już za tamten rok nie otrzymał, Jeszcze jedno za ten rok iiiiiiiii........
  https://myslenice.pl/samorzad/rada-miejska/sesje-rady

  46 11 Odpowiedz
 • 29 cze 2020

  Burmistrz mierny ale wierny!!!

  52 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 cze 2020

  Już celowo piszę burmiszcz. Kilka kroków poważnie podważyły zaufanie do tego urzędnika. Mogę tu pisać tylko o własnych odczuciach. Myślenice potrzebują gospodarza, czy partyjnego służbisty? Sorrki, lecz w tym miejscu interes społeczny a partyjny baaardzo się mijają. Przykre.

  49 9 Odpowiedz
 • 29 cze 2020

  W końcu na taczkach wyjedzie ... przy wyborach go się rozliczy tylko trzeba mu godnego rywala a nie jakiś śmiesznych... betonowa grupa pislamistów z myslenic się zmobilizowała i wygrała z gigantyczna przewaga...ehh szkoda ze prawo głosu maja ludzie w wieku 70-100 bo gdyby wybierali pracujący tkzw w wieku produkcyjnym to w drugiej turze byłby kto inny ...

  40 11 Odpowiedz
  • 29 cze 2020

   Pisałam w zeszłym roku o tym, że powinien wyjechać na taczkach:
   "Pożar na wysypisku śmieci to nie kwestia hydrantów. „Może zawiodła wiedza druhów”?

   Dorota7 29 sie 2019
   Najwyższa pora, aby Burmistrz już wyjechał na taczkach !!!!!"

   Nie dawno bezprawnie przekazał nasze dane osobowe !!! Nie długo może jeszcze będzie miał prawo wymeldować nas z Myślenic.

   34 5 Odpowiedz
 • 29 cze 2020

  Jestem Myśleniczaninem od ponad 50 lat i nie wiedziałem że herb miasta jest prywatną własnością " bórmiszcza" .

  65 8 Odpowiedz
 • 29 cze 2020

  Jak Pan burmistrz udostępniał moje dane, Poczcie Polskiej to się mnie nie pytał czy wyrażam zgodę, przyjdzie czas, że prokurator o to się zapyta panie Szlachetka.

  72 6 Odpowiedz
 • 29 cze 2020

  Jakby nie zrobił tego to by nikt nawet nie słyszał o tym dyplomie :) Bardziej robi kampanię Rafałowi :)

  51 5 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   29 cze 2020

   To prawda, działanie burmiszcza - jakimikolwiek motywacjami byłyby podszyte - promują teraz bardziej przeciwnija Dudy i w sumie to trudniej na ten moment o lepszą antypisowską promocję. Błąd burmiszcza czy celowa rozgrywka - tego się pewnie nie dowiemy ;)

   41 5 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    29 cze 2020

    *działania burmiszcza prromują przeciwnika Dudy - to chciałem napisać

    31 4 Odpowiedz
 • Beata 29 cze 2020

  Mieszkańcy Myślenice wczoraj pokazali realne poparcie dla Trzaskowskiego i niech to będzie wnioskiem od powyższego tematu.

  8 59 Odpowiedz
 • 29 cze 2020

  Czy jeśli na moim prywatnym samochodzie będzie np. naklejka z herbem Myślenic i użyje go do rozwożenia ulotek Trzaskowskiego to burmistrz mnie także poda do sądu i każe przepraszać?
  Taka rozkmina...

  49 5 Odpowiedz
  • 2 lip 2020

   Co ma "piernik do wiatraka"? Mały na zderzaku możesz mieć. No chyba że zamierzasz nakleić sobie dwa duże herby gminy na drzwiach czy masce i dachu. To tak jakbyś sobie nakleił logo Poczty Polskiej, DPD, FedEx'u czy innych serwisów. Taka rozkmina...

   5 Odpowiedz
 • 29 cze 2020

  Lepiej nie piszcie nic złego na Pana Burmistrza bo może się okazać że będziecie musieli wpłacić na cele społeczne

  45 5 Odpowiedz
 • Beata 29 cze 2020

  Widzę, że wszyscy cwaniakują i gwiazdorzą ale żaden nie nie sięgnął do prawa.
  Jesteście po prostu mistrze :)

  https://www.portalsamorzadowy.pl/komunikacja-spoleczna/wykorzystanie-herbu-miasta-wymaga-pozwolenia-ustawodawstwo-nie-jest-w-tym-zakresie-jednoznaczne,100820.html

  9 47 Odpowiedz
  • DajMI MINUSY! 29 cze 2020

   To będzie tak jak z tym szczylem z Jordanowa, co pokolorował ichniejsze herby na tęczowo, pozwał go burmistrz i burmistrz przegrał w sądzie.

   Problemy z pupy, burmistrz sam robi kampanie Rafałowi. Megalomania do kwadratu.

   35 3 Odpowiedz
   • Beata 29 cze 2020

    Nie widzisz różnicy? Starosta, nie posiadający prawa do posługiwania się herbem Myślenic wręcza oficjalnie dyplom z tymże herbem i jednocześnie podrabia pieczęć "Magistrat Miasta Myślenice"?
    Poważnie. Tego chcecie bronić.

    13 43 Odpowiedz
    • DajMI MINUSY! 29 cze 2020

     Może zacznijmy czemu piszesz do mnie w liczbie mnogiej, skoro napisałem komentarz w swoim wymieniu?
     Potem przejdę do dalszej części wypowiedzi.

     26 5 Odpowiedz
     • Beata 29 cze 2020

      Przepraszam. Tak jakoś wyszło ;)

      3 28 Odpowiedz
      • DajMI MINUSY! 29 cze 2020

       Problem jest wydumany, i najpewniej w sądzie burmistrz przegra, skoro w podobnej sprawie "samowoli" w kwestii symboliki chłopak z Jordanowa wygrał. Jest tyle ważnych spraw, w gminie i powiecie, jak chociażby zniszczenia po powodzi błyskawicznej, to trzeba się zajmować takimi tematami. Megalomania i małostkowość.

       35 4 Odpowiedz
       • Beata 29 cze 2020

        No to spróbuj publicznie wręczyć podobny dyplom z pieczęcią np. Magistratu Warszawy albo Sądu Najwyższego. Zobaczymy.

        10 34 Odpowiedz
    • Beata 29 cze 2020

     Widzę, że jeszcze lepiej bo wręcza ktoś inny nie Starosta. Jakiś kacyk z koleżanką wręcza podróbkę w obecności Starosty. Starosta nie widział? Przyzwolił na łamanie prawa?

     13 37 Odpowiedz
    • 30 cze 2020

     Pisz co chcesz ...prawo prawem...tu się liczy logika i to ze baron burmistrz Szlachetka się ośmieszył i tyle!!!

     12 3 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   29 cze 2020

   Witam 'burmiszcza',
   proszę o dane odnośnie uchwały Rady Miasta na podstawie której Pan działa. Czekam.

   34 1 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    29 cze 2020

    Jest czy nima? 😁

    21 3 Odpowiedz
   • Beata 29 cze 2020

    To do mnie? Co mnie obchodzi uchwała RM. Mamy tu przypadek bezprawnego użycia herbu miasta i pieczęci Magistratu co potwierdza burmistrz. Ktoś ten dyplom stworzył więc ja szukałabym winnego nie w Starostwie.

    9 36 Odpowiedz
 • Beata 29 cze 2020

  A tutaj macie herb Starostwa Powiatowego w Myślenicach, którym dysponuje Starosta.
  Jeszcze jakieś pytania?
  https://www.myslenicki.pl/wcag/index.php/starostwo

  5 36 Odpowiedz
 • 29 cze 2020

  buhahahahahahh kabaret WITOJCIE W NOSZYM MIOZDKU

  27 2 Odpowiedz
 • 29 cze 2020

  A nie mówiłem ??? A wszyscy dookoła taki był piękny bo z PiSu !!!! No to macie...... Teraz wzorem wodza z Warszawy będzie decydował kto może nazywać się myśleniczaninem a kto gorszy sort......
  Za chwilę długopis prezesa wygra i znowu wszyscy będą się DZIWIĆ !!!

  35 5 Odpowiedz
  • Beata 29 cze 2020

   Wystarczy zapoznać się z orzecznictwem:
   Herb jest traktowany uznaniowo przez podmiot. Należałoby sie zastanowić jak potraktować fejkową pieczęć Magistratu.

   Należy uznać, co znajduje potwierdzenie choćby w wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie z 2 kwietnia 2009 r. (sygn. III SA/Kr 786/08), że w polskim systemie prawnym ochrona przyznana prawom do herbu może być realizowana na podstawie różnych przepisów prawnych, w tym art. 24 kodeksu cywilnego. W szczególności na podstawie tego przepisu, w wypadku gdy jednostka samorządu terytorialnego uzna, że osoba trzecia naruszyła jej dobra osobiste poprzez wykorzystanie herbu, może żądać zaniechania tego działania, chyba że nie jest ono bezprawne. Co ważne, w przypadku sporu sądowego to pozwany podmiot zobowiązany będzie do wykazania, że jego działanie nie było działaniem bezprawnym.

   Jednostka samorządu terytorialnego może również żądać, aby osoba trzecia podjęła czynności, które są niezbędne do usunięcia skutków naruszenia prawa do herbu, w szczególności by złożyła oświadczenie o odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie (np. samorząd może dochodzić zamieszczenia oświadczenia w prasie lokalnej). Tego typu roszczenie może być pożądane ze względu na naruszenie dobra osobistego służącego do identyfikacji jednostki samorządu terytorialnego w obrocie (a zatem kiedy wiele osób mogło się zetknąć z wykorzystaniem oznaczenia, które wskazuje na związek z określoną wspólnotą samorządową).

   Dodatkowo nie można wykluczyć roszczenia jednostki samorządu terytorialnego o przyznanie przez sąd odpowiedniej sumy tytułem zadośćuczynienia pieniężnego za doznaną krzywdę lub, na jej żądanie, zasądzenia odpowiedniej sumy pieniężnej na wskazany cel społeczny (art. 448 kodeksu cywilnego). Należy jednak zauważyć, że w takiej sytuacji sąd będzie musiał ustalić nie tylko bezprawność działania, ale również winę sprawcy. Oceniając, czy w danej sprawie jednostce samorządu terytorialnego należy się zadośćuczynienie, sąd powinien ustalić m.in. stopień zawinienia sprawcy i jego zachowanie po dokonaniu naruszenia, ustalając zaś jego ewentualną kwotę, również motywy i skalę jego działania oraz poniesiony przez samorząd uszczerbek (tak np. Sąd Najwyższy, sygn. II CSK 126/08). Nie można również wykluczyć sytuacji, w której naruszenie dobra osobistego samorządu skutkować będzie poniesieniem przez niego wymiernej majątkowej szkody. Wówczas, na podstawie ogólnych zasad, samorząd będzie miał również prawo do dochodzenia odszkodowania od podmiotu, który naruszył przysługujące mu dobro osobiste.

   https://www.rp.pl/Administracja/303299986-Bezprawnego-wykorzystanie-herbu---jakie-roszczenia-przysluguja-jednostce-samorzadu-terytorialnego.html

   5 44 Odpowiedz
   • 29 cze 2020

    Twoje zdanie mnie nie interesuje.

    35 5 Odpowiedz
    • Beata 29 cze 2020

     Zbyt trudny artykuł? Służę czymś bardziej dla ciebie zrozumiałym
     https://youtu.be/QFFykQIrPCk

     5 34 Odpowiedz
     • 29 cze 2020

      Czegoś nie zrozumiałaś, masz problemy z czytaniem ? Nadal twoje zdanie mnie nie interesuje.

      31 3 Odpowiedz
      • Beata 30 cze 2020

       To ty nie zrozumiałeś. Nie chodzi o moje zdanie ale o artykuł z orzeczeniami podpartymi paragrafami, który miażdży twoją głupawą teorię.

       4 25 Odpowiedz
       • 30 cze 2020

        Ja po prostu nie czytam twoich wypocin, bo mnie one nie interesują :-)

        21 3 Odpowiedz
        • Beata 30 cze 2020

         Trzeba było od razu napisać, że mama ci zablokowała otwieranie linków :)

         4 17 Odpowiedz
         • 30 cze 2020

          Uczepiła się jak rzep psiego ogona. 😂 No co ja na to poradzę, że twoje opinie są dla mnie nic nie warte.

          13 4 Odpowiedz
   • 5 lip 2020

    Mam przekonanie graniczące z pewnością, że gdyby adresatem tego pamiatkowego i symbolicznego dyplomu był ktokolwiek z PiSu, Panu Burmistrzowi wykorzystanie herbu wcale by nie przeszkadzało, ani podpis "mieszkańcy Myślenic", nawet z dopiskiem "wszyscy bez wyjątku" nie zrobiłby na nim najmniejszego złego wrażenia.
    Dlatego wydaje mi się raczej pewne, że niczego w sądzie nie wskóra, zwłaszcza, iż nie ma za bardzo podstaw sądzić, jakoby zaistniała sytuacja była szkodliwa lub krzywdząca. Dla kogokolwiek ani czegokolwiek, w jakikolwiek sposób. Póki co wygląda na to, że skrzywdzone jest wyłącznie ego Pana Szlachetki. Cóż, jeżeli piastowane stanowisko nie leczy jego kompleksów na tyle, by przestał się na siłę wywyższać, to nic nie poradzimy ...

    6 Odpowiedz
    • Beata 5 lip 2020

     A ja mam wrażenie, że gdyby adresatem takiego dyplomu był ktoś z pisu a miejscem wręczenia był magistrat to Tomalowi przeszkadzałoby, że zostałby na nim umieszczony herb Starostwa Powiatowego i pieczątka Starosty.

     1 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 cze 2020

  Płakać się chce jak się obserwuje szczucie i wojenkę pomiędzy naszymi włodarzami a podobno mają działać w interesie gminy i powiatu. A tak całkowicie bezstronnie polecam artykuł p. Andrzeja Boryczko z 2012 roku "http://gazeta.myslenice.pl/jakie-tajemnice-skrywa-herb-myslenic" ; z którego można wywnioskować o ile dobrze to interpretuję, że Herb umieszczony na Dyplomie moim zdaniem odnosi się do królewskiego czyli takiego jaki mógł być używany w latach 1911 - 14. Aktualna pieczęć odbiega od tamtego i opis jest inny.

  27 4 Odpowiedz
 • 29 cze 2020

  Panie Burmistrz, zajmij się Pan swoimi obietnicami, a nie takimi pierdołami. Jak nazywaliście rondo Kaczyńskiego - osoby absolutnie nie związaną z Myślenicami to było ok.

  54 5 Odpowiedz
  • Piotr 2 lip 2020

   Trafne spostrzeżenie.

   Na określenie takiego zachowania pana Burmisia nasuwa mi się tutaj tylko takie powiedzenie "Co wolno wojewodzie to nie Tobie smrodzie"

   6 1 Odpowiedz
 • 29 cze 2020

  no pięknie! ale ale... może by od razu nad wejściem do urzędu miasta walnąć jakiś portrecik Anżeja albo popiersie, albo ołtarzyk? po co się hamować panie burmiszczu?

  47 5 Odpowiedz
 • 29 cze 2020

  Po Jareczku choćby potop...ale spoko, luzik-przecież zbawia Myślenice-nie widać???

  29 3 Odpowiedz
 • 29 cze 2020

  Ja nie mogę uwierzyć, że dorosły chłop(czyt.burmistrz)zajmuje się pierdołami. Człowieku nie masz nic ważniejszego do roboty na tym urzędzie, płacimy ci za szarpanie się z mieszkańcami, Nie jesteś tutaj po to żeby rozstawiać ludzi po kątach tylko dlatego że coś ci nie pasuje, że mają swoje zdanie, przekonania.

  Bóg, honor, ojczyzna gdzie to teraz jest?

  44 3 Odpowiedz
 • 29 cze 2020

  No i okazuje się, że dziadek Rafała Trzaskowskiego jest honorowym obywatelem Myślenic: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ludzimi%C5%82_Trzaskowski

  27 2 Odpowiedz
 • 30 cze 2020

  Ręce opadają jak czytam coś takiego... Naprawdę. Pan Szlachetka chyba już całkiem nie ma co robić w tym urzędzie, że zajmuje się takimi sprawami. Trochę taki strzał w kolano, po jego już kolejnym żenującym incydencie (a kilka ich już było) jeszcze bardziej zniechęca do siebie ludzi. Wydarzenie zbiegło się jeszcze w czasie z kampanią wyborczą, przypadek czy działanie celowe? Jeśli celowe, to chyba niedługo zmieni partię. :D Będąc posłem PiSu chyba nie wyciąga tyle, ile by chciał i może dlatego żąda jakichś bezsensownych ,, odszkodowań"... 10 tysięcy? Śmiech na sali. On to potraktował jako obrazę Myślenic, a przecież nie wszyscy Myśleniczanie poparli go w wyborach. ;) Nie wróżę mu świetlanej przyszłości z takimi akcjami.

  34 2 Odpowiedz
 • 30 cze 2020

  Ma ktoś namiar gdzie mogę kupić koszulki z herbem Myślenic?

  20 3 Odpowiedz
 • Beata 30 cze 2020

  Należy uznać, co znajduje potwierdzenie choćby w wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie z 2 kwietnia 2009 r. (sygn. III SA/Kr 786/08), że w polskim systemie prawnym ochrona przyznana prawom do herbu może być realizowana na podstawie różnych przepisów prawnych, w tym art. 24 kodeksu cywilnego. W szczególności na podstawie tego przepisu, w wypadku gdy jednostka samorządu terytorialnego uzna, że osoba trzecia naruszyła jej dobra osobiste poprzez wykorzystanie herbu, może żądać zaniechania tego działania, chyba że nie jest ono bezprawne. Co ważne, w przypadku sporu sądowego to pozwany podmiot zobowiązany będzie do wykazania, że jego działanie nie było działaniem bezprawnym.

  żródło: https://www.rp.pl/Administracja/303299986-Bezprawnego-wykorzystanie-herbu---jakie-roszczenia-przysluguja-jednostce-samorzadu-terytorialnego.html

  Nikt nie będzie się czepiał wykorzystywania herbu na koszulkach, czapeczkach czy długopisach.

  3 28 Odpowiedz
  • mirek@ 30 cze 2020

   skupiacie sie wszyscy na herbie a sprawa dotyczy tez sformulowania "mieszkancy myslenic" ktore nie podoba sie burmistrzowi. dlaczego to on ma decydowac kto sie moze a kto nie moze podpisywac jako mieszkaniec myslenic? jesli tu mieszkam, jetem zameldowany, place podatki to jestem mieszkancem myslenic czy sie to burmistrzowi podoba czy nie

   26 3 Odpowiedz
 • 30 cze 2020

  A burmistrz to Myśleniczanin?

  26 2 Odpowiedz
 • 30 cze 2020

  Gdyby starosta był wyświęcony przez PiS a dziadek Dudy był starostą powiatu, to do Dudy byłaby kolejka z herbem miasta a obecny burmistrz stałby w pierwszym szeregu.
  O czym my mówimy? Zamiast przedstawicieli mieszkańców za reprezentanta mamy cywilnego duchownego PiS.
  To może śmieszne, ale dramatyczne.
  Gościu reprezentuje się w mieście nie mieszkańców tylko sektę partyjną.
  Tyle w temacie.
  Radio Kraków już o tum grzmi.
  Że największym problemem burmistrza Myslenic ,nie jest powódź i kryzys po poronawirusie, tylko herb, który został przekazany niepisowcowi.

  28 2 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   30 cze 2020

   No właśnie, a są tacy którzy wciąż proszą o zajęcie się zaniedbaną infrastrukturą gminną, zaś urzędnicy grzebią w piaskownicy...

   22 1 Odpowiedz
 • 30 cze 2020

  Szlachetka to ten stróz lokalnej konstytucji, dzielny i karny żołnierz PIS - u, , który przekazał dane mieszkańców gminy Myślenice Poczcie Polskiej na wybory, które się nie odbyły ?

  29 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2020

  Jasne, że burmiszcz pójdzie sobie w sądy, na nasz koszt...

  A udostępniajcie artykuł, osłabienie Dudy to cios dla burmiszcza, lecz że burmiszcz sam strzela samobója, za gorliwy chyba 😁

  21 4 Odpowiedz
  • 30 cze 2020

   Burmistrz to bardzo religijny człowiek, a religia każe mu być miłosiernym i dobrodusznym.
   Gdyby radny zwrócił się do niego aby zamienił mu karę na roboty publiczne,
   burmistrz w swojej wielkoduszności i miłosierdziu, na pewno się na to zgodzi.
   I każe mu posprzątać rynek po remoncie.

   13 4 Odpowiedz
 • 30 cze 2020

  Dano nam wolnosc i demokracje do,ktorej niedoroslismy.Nie umiemy uszanowac siebie i swoich pogladow..Gdyby sprawa wreczenia nie dotyczyla osoby wrogo postrzeganej przez wlodarza i obecnej opcji rzadzacej nie byloby calej afery.
  Ciagle powtarzaja nie narzekajcie na rzady i kraj w UNII
  To samo powinno dotyczyc mniejszych lokalnosci-cZyli nie obczerniac i narzekac na ''swoj maly kraj''
  A tymczasem posel Szlachetka zaszczycil sie bodajze jednym wystapieniem w sejmie narzekajac i obwiniajaac nasza lokalna wowczas wladze
  Jako chrzescijanie powinnismy wybaczac i dawac komus tzw.druga szanse
  A tymczasem w lyzce wody utoplibysmy tych poprzednikow
  Nikt nikomu nie kaze na niego glosowac,ale po to mamy demokrcje,zeby kazdy mogl dac glos temu na kogo uwaza
  Msciwosc,zawisc i zlosc to cechy naszego naszego obecnego uklady rzadzacego
  Ludzi glebokiej wiary maanifestujacej na kazdym kroku w kazdej uroczystosci
  ''Szkoda'' jeszcze,ze te wszystkie obelgi nie padaja od rzadzacych z ambony-bo juz takie normy zaczely obowiazywac,

  ''i odpuść nam nasze winy,
  jako i my odpuszczamy naszym winowajcom;
  i nie wódź nas na pokuszenie;''

  12 Odpowiedz
 • 1 lip 2020

  No i burMIŚ nie wytrzymał krytyki mieszkańców Myślenic i pojawiły się jak Feniks z popiołów troll konta.
  Tu BAGIETKA, na innych kontach KOWALSKI i BARAŃSKI.
  Jacy oni są naiwni, myśląc że będą wpływać na opinie publiczną ładując propagandę jak w TVP.

  25 1 Odpowiedz
  • Beata 2 lip 2020

   tak sobie to tłumacz

   1 16 Odpowiedz
  • 6 lip 2020

   Wyobraź sobie, że nie każdy musi mieć poglądy polityczne takie, jak Ty. To, że ktoś nie podziela Twojego zdania, nie oznacza przecież, że jest od razu trollem😄

   3 Odpowiedz
 • 1 lip 2020

  „Jak słyszeliśmy ostatnio w ogólnopolskich mediach, nie wszyscy jesteśmy ludźmi."

  Niektórzy to naprawdę maja gówno zamiast mózgu.

  11 5 Odpowiedz
 • 2 lip 2020

  A ten starosta Trzaskowski należał wtedy do PiS?
  A to nie.
  ⛔️Skreślić go z listu starostów.⛔️

  14 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 lip 2020

  Duda powiedział m.in. że nie będą Niemcy wybierać nam prezydenta 😅
  A Polacy nie powinni wybrać na prezydenta świra 🙈

  9 1 Odpowiedz
  • Beata 4 lip 2020

   Trzaskowskiego świra gadającego na wiecach o dżemie, musztardzie i maśle?
   Trzaskowskiego świra, który puszcza oczka do tych co od zawsze nazywał faszystami?
   Trzaskowskiego który wysyła na propagandowe wystąpienia do warszawskiej Czajki innych świrów by brali udział w otwieraniu nowych zbiorników retencyjnych na które rząd PiS przeznaczył pieniądze 1,2 mld?

   Idź Pan być Nitrasem gdzie indziej ;)

   2 14 Odpowiedz
   • 6 lip 2020

    Bagietko, dam Ci namiar na dobrego psychologa. Zapewniam Cię, to jest uleczalne.

    8 1 Odpowiedz
    • Beata 6 lip 2020

     Dziękuję. Rozumiem, że go sprawdziłaś. Widzę, że nieskuteczny. Doradzam zmianę.

     1 6 Odpowiedz
 • 4 lip 2020

  Bagietko, zaśmiecasz swoją obecnością to forum. Tu wirtualnie spotykają się ludzie pozbawieni nienawiści, chcący wyrazić swoje poglądy w cywilizowany sposób. Dyskutujemy, różnimy się, ale nie skaczemy sobie do gardeł. Znajdź sobie Bagietko inne miejsce.

  14 Odpowiedz
  • Beata 4 lip 2020

   Niechcący adresowałeś to do mnie a powinieneś do maktora.

   1 10 Odpowiedz
  • 6 lip 2020

   Lula, gdzie Ty widzisz w wypowiedziach Bagietki nienawiść? Dziewczyna wyraża swoje poglądy, które niejednokrotnie potwierdza odnosnikami. W zamian otrzymuje garść hejtu w twarz.
   Ludziska ogarnijcie się! Można mieć różne poglądy polityczne, ale szanujcie się, przedstawiajcie argumenty poparte faktami(!)

   1 5 Odpowiedz
 • 4 lip 2020

  Bagietko, czytaj ze zrozumieniem..

  10 Odpowiedz
  • Beata 4 lip 2020

   Co tu czytać. Starosta to herb starostwa nie gminy. Herb gminy jak każdy inny herb jest pod prawną ochroną w tym przypadku burmistrza. Do tego podróbka pieczęci magistratu miasta, a wszystko to w Starostwie Powiatowym. czyżby Tomal wstydził się by na tym "dyplomie" był herb Starostwa? Pewnie się wstydził.
   Ja odnoszę się jedynie to faktów i tego co widzę. Nie interesują mnie opinie. Mam swoje zdanie i tyle.

   3 9 Odpowiedz
   • 4 lip 2020

    Myślę, że Panu Burmistrzowi brakuje pobytu na sądowych krytarzach. Widać lubi takie klimaty. Wdawanie się w walkę o wizerunek przodka pana Trzaskowskiego jest głupie, szkoda nawet komentarza. Szkodzi chłop sobie i Dudzie.

    10 Odpowiedz
   • 4 lip 2020

    Panie Burmistrzu daj se siana!

    11 Odpowiedz
 • 4 lip 2020

  Ludzie nie glosujcie na dude 12 lipca. Chcecie nowoczesnej Polski czy wiesniackiej co? R. Trzaskowski jest nowoczesny i inteligentny i nie bedzie dawal socjalnych programow ale namawial do uczciwej pracy. Teraz ci co biora 500 plus nie musza juz pracowac bo na wszystko ich stac i to bez pracy. Rozumiecie to? Ci ludzie bez pracy biorac 500 plus staja sie bogaci a zwykly podatnik ktory jest kawalerem albo mloda kobieta ktora nie jest zamezna musi ciezko pracowac na ich 500 plus. Jak nie chcecie takiej Polski to nie glosujcie na dude. pis to najgorszy rzad jaki moze byc.

  10 2 Odpowiedz

Zobacz więcej