Koronawirus

Trwają masowe szczepienia w powiecie myślenickim. Szczepionki można przyjąć w Myślenicach i Dobczycach

Trwają masowe szczepienia w powiecie myślenickim. Szczepionki można przyjąć w Myślenicach i Dobczycach
Fot. Piotr Jagniewski

Pierwsze szczepionki na terenie powiatu myślenickiego w masowym punkcie podano w Dobczycach. Do Myślenic dotarły z kilkugodzinnym opóźnieniem, ale punkt działa. Tworzą się przed nim kolejki

artykuł akatualizowany

Zarówno punkt szczepień w Myślenicach jak i w Dobczycach można wskazywać jako miejsce przyjęcia szczepionki podczas elektronicznej rejestracji poprzez stronę e-rejestracja.gov.pl.

Podobne punkty powstają w całej Polsce w ramach Narodowego Programu Szczepień, a akcja koordynowana i finansowana jest przez administrację rządową. W kwietniu wojewoda zwrócił się do samorządowców w Małopolsce o zgłoszenie potencjalnych punktów szczepień populacyjnych.

Myślenice w atmosferze skandalu i politycznych przepychanek, ostatecznie zapowiedziały i otworzyły punkt w hali widowiskowo-sportowej na Zarabiu (ul. Zdrojowa 9), natomiast samorządowcy z Dobczyc od początku zapowiadali zlokalizowanie punktu szczepień przy ul. Podgórskiej 2 w Dobczycach, w sali gimnastycznej TKKF Dobczyce.

Trzecia fala: Czy poddasz się dobrowolnemu szczepieniu przeciwko Covid-19?

 • tak tak 49%
 • nie nie 38%
 • nie wiem nie wiem 13%
 • Głosów: 1394

 

W Dobczycach szczepią jako pierwsi

Pierwszą zaszczepioną w masowych punktach pacjentką z powiatu myślenickiego była pani Katarzyna, która otrzymała szczepionkę w Dobczyckim punkcie we wtorek 4 maja. 

- Jest to pierwszy punkt w powiecie myślenickim, który rozpoczął swoją działalność. Od jutra rusza punkt w Myślenicach, gdzie również będzie się można zaszczepić na tych samych zasadach co w Dobczycach – mówi Tomasz Suś, burmistrz gminy i miasta Dobczyce.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie UGiM Dobczyce: „Punkt Szczepień Powszechnych rozpocznie funkcjonowanie już 4 maja 2021 r. jako jeden z pierwszych punktów w województwie. W punkcie zorganizowanym przez Gminę Dobczyce wspólnie z placówką leczniczą Specjalmed przy współpracy z TKKF Dobczyce oraz jednostkami OSP dostępnych będzie dziennie 300 – 350 szczepionek”.

Do punktu mogą się zgłaszać wszystkie osoby powyżej 18. roku życia. Punkt nie podlega rejonizacji, mogą z niego korzystać osoby spoza gminy i powiatu.

Jak deklarują samorządowcy z Dobczyc; w Powszechnym Punkcie Szczepień w Dobczycach zorganizowanym przez Gminę Dobczyce i Spółkę Specjalmed przy współpracy z TKKF Dobczyce dostępnych będzie codziennie 300-350 szczepionek.

 

Dobowy przyrost potwierdzonych przypadków Covid-19 w powiecie myślenickim:

 

Punkt będzie obsługiwał pacjentów od poniedziałku do piątku w godz. 16-20. Mogą się do niego zgłaszać wszystkie osoby powyżej 18. roku życia, nie podlega też rejonizacji.

 

Myślenice: Lekkie spóźnienie, ale szczepią 

Z kolei jak podaje UMiG w Myślenicach: „Szczepionki mają zostać dostarczone do punktu we wtorek 4 maja po południu, a same szczepienia ruszą już o godz. 8.00 dnia następnego (tj. w środę 5 maja). Na pierwszy tydzień otrzymamy łącznie 3 000 dawek szczepionek”.

Nie dotarły jednak na czas i jak rano w mediach społecznościowych informuje burmistrz; "po małym poślizgu do dotarła właśnie pierwsza partia szczepionek przeciw Covid-19. Pierwsze szczepionki mieszkańcom powiatu myślenickiego zostaną podane ok. 9.45". Po godz. 14 przed halą widowiskowo-sportową kolejka sięgała ulicy Zdrojowej. Na miejscu oprócz obsługi punktu szczepień, można liczyć na pomoc strażaków ochotników. 

Punkt szczepień będzie czynny od poniedziałku do soboty w godz. 8-20 oraz w niedzielę w godz. 8-14.

Szczepienia na hali widowiskowo-sportowej w Myślenicach prowadzić będzie firma DIAGNOZA z Jaworzna, która wykorzystując dostępną infrastrukturę, może zaszczepić nawet 500 osób dziennie.

 

Trzecia fala opada?

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, ostatniej doby zakażenie koronawirusem potwierdzono u 2 296 kolejnych osób w całym kraju. Najwięcej nowych przypadków odnotowano w woj. śląskim (351), mazowieckim (278) i małopolskim (213).  W powiecie myślenickim były to 4 przypadki. 

Czy obawiasz się zarażenia covid-19?

 • bardzo boję się zakażenia
 • trochę boję się zakażenia
 • nie myślę o tym
 • w ogóle nie boję się zakażenia
 • Zobacz wyniki
 • bardzo boję się zakażenia bardzo boję się zakażenia 30%
 • trochę boję się zakażenia trochę boję się zakażenia 25%
 • nie myślę o tym nie myślę o tym 24%
 • w ogóle nie boję się zakażenia w ogóle nie boję się zakażenia 22%
 • Głosów: 2437

Powiązane tematy

Komentarze (63)

 • 4 maj 2021

  Nie znam danych statystycznych, ale z szacunków mych wychodzi, że kilkaset osób, w tym i ja, zostaje pozbawionych możliwości uprawiania sportu w hali na Zarabiu.
  Pan burmistrz określa siebie jako działacza sportowego. Apeluję aby zmienił decyzję i pozwolił mieszkańcom miasta i gminy wrócić da zajęć sportowych, rywalizacji na parkiecie a tym samym umożliwić nam lepsze życie. Szczepionki można przyjąć w miejscach bliżej centrum przecież. Uważam, że ta decyzja jest na szkodę mieszkańców.

  61 29 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 4 maj 2021

  Jaki to ma zwiazek z tematem szczepien? Bo od burmistrza tez dostalem maseczke rok temu jedna na dom... I co z tego wynika?

  Szczepia Astra czy Pfizerem?

  42 9 Odpowiedz
 • 5 maj 2021

  Oni już pewno dawno zaszczepieni ... po cichu po nocy tak jak lubią... jakoś cisza żeby któryś poseł chorował albo był na kwarantannie ... a poza tym on jest w odwrocie nie trzeba się go bać !!!

  33 8 Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 5 maj 2021

  chyba wam juz calkiem sie odkleilo od tej propagandy. a burmistrz to czyimi rekami roznosil maski w tamtym roku? https://miasto-info.pl/myslenice/26398,w-skrzynce-byla-jedna-maseczka-a-mieszkancow-domu-jest-wiecej-pytamy-gmine-dlaczego-tak-sie-dzieje.html

  28 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 maj 2021

  Też bym apelowała o zmianę, ale nie spodziewając się zbyt wiele mam wręcz pewne obawy, że z deszczu pod rynnę wymyślą nam np basen ;)

  29 10 Odpowiedz

Zobacz więcej