Powiat myślenicki

Pracowita majówka u strażaków. Do akcji wyjeżdżali 18 razy

Pracowita majówka u strażaków. Do akcji wyjeżdżali 18 razy

Strażacy głównie wyjeżdżali do usuwania skutków wypadków i kolizji na drogach, do domów prywatnych i zgłoszeń dotyczących gazu

W trakcie majowego przedłużonego weekendu dyżurny operacyjny SKKP PSP w Myślenicach otrzymał 18 zgłoszeń, które wymagały dysponowania do działań zastępów strażaków JRG oraz OSP. Likwidowano substancję ropopochodną z jezdni (1), usuwano skutki wypadków i kolizji (4), siłowo wykonywano dostęp do budynków mieszkalnych (3), sprawdzano wyczuwalny zapach gazu (2), gaszono pożar budynku gospodarczego (1), zabezpieczano teren wokół budynku na dachu, którego znajdował się mieszkaniec. Ponadto strażacy usuwali złamany konar drzewa z jezdni oraz prowadzili czynności związane z przeciwdziałaniem Covid-19, utrzymaniem namiotów wymazowych na terenie myślenickiego szpitala.

- Z charakterystycznych zdarzeń, w których najczęściej biorą udział strażacy można wymienić wypadki drogowe w miejscowości Głogoczów i Pcim na drodze krajowej nr 7 oraz ekspresowej S7, które miały miejsce w dniu 2 maja - zwraca uwagę bryg. Roman Ajchler.

W pierwszym przypadku ok. godziny 01.15 samochód osobowy uderzył w przydrożne bariery i zablokował częściowo przejazd pasem ruchu. W wyniku zderzenia jedna osoba została poszkodowana. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, oświetlili teren akcji. Ratownicy ZRM po przebadaniu poszkodowanego nie stwierdzili potrzeby hospitalizacji i pozostał on na miejscu zdarzenia. Dalsze czynności polegały na sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych, usunięciu rozbitych elementów i naniesionej na jezdnię ziemi. Po czynnościach operacyjnych policji uszkodzony samochód zostały zabrany przez pomoc drogową.

W drugim przypadku doszło na drodze ekspresowej S7 ok. godziny 16 do potrącenia mężczyzny przez samochód. Osoba poszkodowana została zaopatrzona przez ratowników ZRM. Na czas prowadzonych działań przejazd na drodze był zamknięty w kierunku Krakowa. Strażacy poddali sorpcji rozlane płyny eksploatacyjne z pojazdu oraz płyny ustrojowe. Osoba poszkodowana zabrana została przez ZRM do SOR w Myślenicach. W działaniach brały udział zastępy JRG Myślenice oraz na swoich rejonach działania OSP Pcim i OSP Głogoczów.

Powiązane tematy

Komentarze (2)

Zobacz więcej