Miasto

Park miejski: Koniec prac remontowych, początek sadzenia krzewów

Park miejski: Koniec prac remontowych, początek sadzenia krzewów

 

Park miejski: Koniec prac remontowych, początek sadzenia krzewów
Dobiegają końca prace przy rewitalizacji parku miejskiego na Zarabiu. Koniec wszelkich prac remontowych jest przewidziany w tym tygodniu. Po tym terminie rozpocznie się praca nad nasadzeniem zieleni – informuje UMiG
W ramach rewitalizacja Parku miejskiego http://miasto-info.pl/myslenice/2485,myslenice-ruszyla-rewitalizacja-parku-na-zarabiu.html , która rozpoczęła się w lutym wycinką wykonano alejkę prowadzącą od ul. Mostowej do wiszącego mostu oraz boczne alejki, zamontowano nowe ławki, w parku pojawił się plac zabaw, lampy, kosze na śmieci, toalety. - Wykonane zostały już praktycznie wszystkie prace związane z rewitalizacją. Obecnie trwają prace końcowe przy zdroju wodnym. W ramach rewitalizacji nasadzone zostały również rośliny. Koniec wszelkich prac remontowych jest przewidziany w tym tygodniu. Następnie rozpoczną się prace związaną z nasadzeniem zieleni. W pierwszym jej etapie planuje się: wycinkę drzew i krzewów, wyrównanie i kształtowanie terenu, wykonanie trawników oraz sadzenie drzew i krzewów. Ma się to zakończyć do trzech miesięcy od daty podpisania umowy – otrzymaliśmy informację od urzędu miasta i gminy Myślenice.
Równolegle trwają prace nad budową strategii marki turystycznej Zarabia. Odbywa się to w ramach programu “Decydujmy Razem”, który znajduje się w połowie realizacji. – Za nami 3 z 6 spotkań zespołu partycypacyjnego w skład którego wchodzi 15 osób m.in. radni Rady Miejskiej, przedsiębiorcy z Zarabia i zainteresowani mieszkańcy. Planujemy przygotować dokument na listopad. Po jego opracowaniu poddamy go konsultacjom społecznym a następnie przedłożymy Radzie Miejskiej do głosowania – tłumaczy Piotr Szewczyk z UMiG.
Do tej pory członkowie zespołu przeprowadzili analizę stanu aktualnego Zarabia, analizę SWOT, diagnozę problemu, określili misję tej dzielnicy i obszary działania. Na kolejnych spotkaniach opracują listę zadań na lata 2012 – 2020. Jak zapowiada Piotr Szewczyk: O tym jakie ma być Zarabie w następnym dziesięcioleciu będzie można dowiedzieć się w listopadzie z przygotowanej przez zespół strategii.

Dobiega końca rewitalizacja parku miejskiego na Zarabiu. Koniec wszelkich prac remontowych jest przewidziany w tym tygodniu. Po tym terminie rozpocznie się sadzenie zieleni – informuje UMiG


W ramach rewitalizacji Parku miejskiego, która rozpoczęła się w lutym wycinką drzew, wykonano alejkę prowadzącą od ul. Mostowej do wiszącego mostu oraz boczne alejki, zamontowano nowe ławki, w parku pojawił się plac zabaw, lampy, kosze na śmieci i toalety.

- Wykonane zostały już praktycznie wszystkie prace związane z rewitalizacją. Obecnie trwają prace końcowe przy zdroju wodnym. W ramach rewitalizacji nasadzone zostały również rośliny. Koniec wszelkich prac remontowych jest przewidziany w tym tygodniu. Następnie rozpoczną się prace związaną z nasadzeniem zieleni. W pierwszym jej etapie planuje się: wycinkę drzew i krzewów, wyrównanie i kształtowanie terenu, wykonanie trawników oraz sadzenie drzew i krzewów. Ma się to zakończyć do trzech miesięcy od daty podpisania umowy – otrzymaliśmy informację od urzędu miasta i gminy Myślenice.

Jakie będzie Zarabie w latach 2012-2020?

Równolegle do rewitalizacji trwają prace nad budową strategii marki turystycznej Zarabia. Odbywa się to w ramach programu “Decydujmy Razem”, który znajduje się w połowie realizacji. – Za nami 3 z 6 spotkań zespołu partycypacyjnego w skład którego wchodzi 15 osób m.in. radni Rady Miejskiej, przedsiębiorcy z Zarabia i zainteresowani mieszkańcy. Planujemy przygotować dokument na listopad. Po jego opracowaniu poddamy go konsultacjom społecznym a następnie przedłożymy Radzie Miejskiej do głosowania – tłumaczy Piotr Szewczyk z UMiG.

Do tej pory członkowie zespołu przeprowadzili analizę stanu aktualnego Zarabia, analizę SWOT, diagnozę problemu, określili misję tej dzielnicy i obszary jej działania. Na kolejnych spotkaniach opracują listę zadań na lata 2012 – 2020. Jak zapowiada Piotr Szewczyk: O tym jakie ma być Zarabie w następnym dziesięcioleciu będzie można dowiedzieć się w listopadzie z przygotowanej przez zespół strategii.

 

 

Powiązane tematy

Zarabie: Trwa budowa sieci kanalizacyjnej
Miasto 5

Zarabie: Trwa budowa sieci kanalizacyjnej

Trwa budowa sieci kanalizacyjnej na Zarabiu. Rozkopane są drogi i pobocza. Utrudnienia potrwają do końca roku, natomiast odbudowa dróg zaplanowana jest na wiosnę 2014

Komentarze (50)

 • Brak zdjęcia
  21 wrz 2011

  A wy jak zwykle z niczego nie umiecie sie cieszyć. Dobrze, że wystające wcześniej konary w asfaltowych alejkach były bardzo bezpiecznie dla dzieci, i wcale żadne się tam nie wywróciło i nie zrobiło krzywdy. I łamiące się pod oporem wiatru stare gałęzie też były niezmiernie bezpieczne !

  26 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 wrz 2011

  te pozytywne opinie o wycince to chyba większość urzędasów pisze, czyli m.in. beneficjentów, bo na inwestycjach się zarabia kto nie wierzy ten głupiec. Ja chcę mieć te drzewa, które w parku się ostały

  16 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 wrz 2011

  Lampy świecą od dwóch dni, ale wszystko co oświetlają to jedynie słupy na których są zamontowane...
  Najpierw zobaczcie a później komentujcie.

  15 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 wrz 2011

  Abcde kosze są normalne a jak Ci się dziecka nie chce pilnować to sobie nianie wynajmij. Już widzę ten Twój dom bez kantów....
  Dawniej jakoś nie było tych wszystkich durnych przepisów i się człowiek bawił gdzie popadnie, a teraz Ci kanty przy koszu przeszkadzają. Nie wiem gdzie dorastałeaś ale żal mi Cię. Ja też mam dzieci, ale jakoś potrafią myśleć i widzieć zagrożenia w miejscach gdzie jest naprawdę niebezpiecznie.
  Jeszcze jedna sprawa
  Moim zdaniem powinni Ci "odpowiedzialny rodzicu" wsadzić zdrowy mandat, bo plac zabaw jest jeszcze zamknięty jak zresztą cały park i nie wolno do niego wchodzić o czym informują tabliczki:)))
  Co do zdjęcia to ciekawe czy Ty w swojej pracy wykorzystujesz maksymalnie cały czas i nie masz nawet przerwy na posiłek...

  18 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 wrz 2011

  Mieli skończyć w czerwcu, jest wrzesień.
  Późnym popołudniem zamieszcze ciekawe zdjęcie jak pracowano w parku.

  Do poprawy kosze na śmieci przy placu zabaw. Betonowe z ostrym zakończeniem są idealnym miejscem gdzie biegnące przez plac zabaw dziecko moggłoby się na nim przewrócić i co gorsze rozbić głowę.

  17 6 Odpowiedz

Zobacz więcej