Miasto

Park miejski: Koniec prac remontowych, początek sadzenia krzewów

Park miejski: Koniec prac remontowych, początek sadzenia krzewów

 

Park miejski: Koniec prac remontowych, początek sadzenia krzewów
Dobiegają końca prace przy rewitalizacji parku miejskiego na Zarabiu. Koniec wszelkich prac remontowych jest przewidziany w tym tygodniu. Po tym terminie rozpocznie się praca nad nasadzeniem zieleni – informuje UMiG
W ramach rewitalizacja Parku miejskiego http://miasto-info.pl/myslenice/2485,myslenice-ruszyla-rewitalizacja-parku-na-zarabiu.html , która rozpoczęła się w lutym wycinką wykonano alejkę prowadzącą od ul. Mostowej do wiszącego mostu oraz boczne alejki, zamontowano nowe ławki, w parku pojawił się plac zabaw, lampy, kosze na śmieci, toalety. - Wykonane zostały już praktycznie wszystkie prace związane z rewitalizacją. Obecnie trwają prace końcowe przy zdroju wodnym. W ramach rewitalizacji nasadzone zostały również rośliny. Koniec wszelkich prac remontowych jest przewidziany w tym tygodniu. Następnie rozpoczną się prace związaną z nasadzeniem zieleni. W pierwszym jej etapie planuje się: wycinkę drzew i krzewów, wyrównanie i kształtowanie terenu, wykonanie trawników oraz sadzenie drzew i krzewów. Ma się to zakończyć do trzech miesięcy od daty podpisania umowy – otrzymaliśmy informację od urzędu miasta i gminy Myślenice.
Równolegle trwają prace nad budową strategii marki turystycznej Zarabia. Odbywa się to w ramach programu “Decydujmy Razem”, który znajduje się w połowie realizacji. – Za nami 3 z 6 spotkań zespołu partycypacyjnego w skład którego wchodzi 15 osób m.in. radni Rady Miejskiej, przedsiębiorcy z Zarabia i zainteresowani mieszkańcy. Planujemy przygotować dokument na listopad. Po jego opracowaniu poddamy go konsultacjom społecznym a następnie przedłożymy Radzie Miejskiej do głosowania – tłumaczy Piotr Szewczyk z UMiG.
Do tej pory członkowie zespołu przeprowadzili analizę stanu aktualnego Zarabia, analizę SWOT, diagnozę problemu, określili misję tej dzielnicy i obszary działania. Na kolejnych spotkaniach opracują listę zadań na lata 2012 – 2020. Jak zapowiada Piotr Szewczyk: O tym jakie ma być Zarabie w następnym dziesięcioleciu będzie można dowiedzieć się w listopadzie z przygotowanej przez zespół strategii.

Dobiega końca rewitalizacja parku miejskiego na Zarabiu. Koniec wszelkich prac remontowych jest przewidziany w tym tygodniu. Po tym terminie rozpocznie się sadzenie zieleni – informuje UMiG


W ramach rewitalizacji Parku miejskiego, która rozpoczęła się w lutym wycinką drzew, wykonano alejkę prowadzącą od ul. Mostowej do wiszącego mostu oraz boczne alejki, zamontowano nowe ławki, w parku pojawił się plac zabaw, lampy, kosze na śmieci i toalety.

- Wykonane zostały już praktycznie wszystkie prace związane z rewitalizacją. Obecnie trwają prace końcowe przy zdroju wodnym. W ramach rewitalizacji nasadzone zostały również rośliny. Koniec wszelkich prac remontowych jest przewidziany w tym tygodniu. Następnie rozpoczną się prace związaną z nasadzeniem zieleni. W pierwszym jej etapie planuje się: wycinkę drzew i krzewów, wyrównanie i kształtowanie terenu, wykonanie trawników oraz sadzenie drzew i krzewów. Ma się to zakończyć do trzech miesięcy od daty podpisania umowy – otrzymaliśmy informację od urzędu miasta i gminy Myślenice.

Jakie będzie Zarabie w latach 2012-2020?

Równolegle do rewitalizacji trwają prace nad budową strategii marki turystycznej Zarabia. Odbywa się to w ramach programu “Decydujmy Razem”, który znajduje się w połowie realizacji. – Za nami 3 z 6 spotkań zespołu partycypacyjnego w skład którego wchodzi 15 osób m.in. radni Rady Miejskiej, przedsiębiorcy z Zarabia i zainteresowani mieszkańcy. Planujemy przygotować dokument na listopad. Po jego opracowaniu poddamy go konsultacjom społecznym a następnie przedłożymy Radzie Miejskiej do głosowania – tłumaczy Piotr Szewczyk z UMiG.

Do tej pory członkowie zespołu przeprowadzili analizę stanu aktualnego Zarabia, analizę SWOT, diagnozę problemu, określili misję tej dzielnicy i obszary jej działania. Na kolejnych spotkaniach opracują listę zadań na lata 2012 – 2020. Jak zapowiada Piotr Szewczyk: O tym jakie ma być Zarabie w następnym dziesięcioleciu będzie można dowiedzieć się w listopadzie z przygotowanej przez zespół strategii.

 

 

Powiązane tematy

Zarabie: Trwa budowa sieci kanalizacyjnej
Miasto 5

Zarabie: Trwa budowa sieci kanalizacyjnej

Trwa budowa sieci kanalizacyjnej na Zarabiu. Rozkopane są drogi i pobocza. Utrudnienia potrwają do końca roku, natomiast odbudowa dróg zaplanowana jest na wiosnę 2014

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  21 wrz 2011

  troche im zeszlo... a tu sezon czmychnął

  12 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 wrz 2011

  Mieli skończyć w czerwcu, jest wrzesień.
  Późnym popołudniem zamieszcze ciekawe zdjęcie jak pracowano w parku.

  Do poprawy kosze na śmieci przy placu zabaw. Betonowe z ostrym zakończeniem są idealnym miejscem gdzie biegnące przez plac zabaw dziecko moggłoby się na nim przewrócić i co gorsze rozbić głowę.

  17 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 wrz 2011

  Nic oczywiście w gminie nie może zostać zakończone zgodnie z planem.

  12 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 wrz 2011

  "Następnie rozpoczną się prace związaną z nasadzeniem zieleni. W pierwszym jej etapie planuje się: wycinkę drzew i krzewów"

  O tak, wycinka wychodzi im najlepiej.
  A zima ma być ostra więc pasuje przygotować następne parę kubików do kominka.

  A zakończenie prac na koniec września zostawiam bez komentarza..

  13 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 wrz 2011

  do poprawy lawki ktore w sloncu nagrzewaja sie tak (metalowe prety) ze nie sposob na nich usiasc

  9 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 wrz 2011

  A wy jak zwykle z niczego nie umiecie sie cieszyć. Dobrze, że wystające wcześniej konary w asfaltowych alejkach były bardzo bezpiecznie dla dzieci, i wcale żadne się tam nie wywróciło i nie zrobiło krzywdy. I łamiące się pod oporem wiatru stare gałęzie też były niezmiernie bezpieczne !

  26 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 wrz 2011

  Najpiękniejsze są lampy. Wyglądają jak miniatury fotoradarów. Koszmarniejszych lampeczek nie można było zamontować.No tak,usłyszę,ze bandziory itp...w trosce o spacerująca starszą panią proszę o zamontowanie dmuchanego policjanta.

  14 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 wrz 2011

  Dla mnie wszystko ok i ładnie jak na razie. Jeśli chodzi o oświetlenie to też ładne, ale zupełnie niepraktyczne. W parku jest ciemno jak w d...e. Nie chcę oczywiście oświetlać reflektorami całego parku, ale przynajmniej alejka przy Rabie mogłaby mieć albo dwa razy więcej lamp, albo jakieś inne latarnie dające więcej światła.
  Przez park ludzie chodzą nie tylko za dnia ale i rankiem czy wieczorową porą (np. z pracy, do pracy) a nie wszyscy lubią paradować "po omacku"
  Poza tym jednym szczegółem jak dla mnie jest super :))))

  12 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 wrz 2011

  @Abcde: Czytaj ze zrozumieniem, to nie boli...

  http://miasto-info.pl/myslenice/2791,zarabie-park-bedzie-gotowy-we-wrzesniu.html

  Gdyby wybrano szybszą (droższą) ofertę, o to by dopiero było pole do bzdurnych insynuacji w stylu 'buki'.

  Dobrze że dobudowali tych kilka alejek i placyki, na reszcie można pospacerować po parku i nikomu nie przeszkadzając na rowerze się przejechać...

  No ale cóż, przedtem było 'lepiej' bo kupa starych drzew, rowery dzieci wózki i spacerowicze na jednej przerośniętej korzeniami alejce bo na drugą strach było wchodzić bo smród lumperiada i udeptana ziemia pod koniec...

  .. a pozatym to i tak wina burmiszcza, niech się smaży w piekle!

  12 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 wrz 2011

  Odbywa się to w ramach programu “Decydujmy Razem”
  Dobre :D
  brzmi niczym 'rurociąg przyjaźń' ;)

  9 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 wrz 2011

  Plac zabaw dla dzieci - super, alejki - super, ale to oswietlenie , które swieci wdół nie rozmiem tego

  8 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 wrz 2011

  A w Myślenicach na Zarabiu praca wre.
  Zleceniodawca robót UMiG Myślenice weryfikuje wyśmienicie poszczególne etapy prac oraz ich jakość realizacji.

  A jak ja to widzę ? Proszę zobaczyć ...

  zdjecie

  Uploaded with ImageShack.us

  11 13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 wrz 2011

  Praca w partu aż się pali !

  12 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 wrz 2011

  [quote=gość: Abcde] A w Myślenicach na Zarabiu praca wre.
  Zleceniodawca robót UMiG Myślenice weryfikuje wyśmienicie poszczególne etapy prac oraz ich jakość realizacji.

  A jak ja to widzę ? Proszę zobaczyć ...

  nie wpadles na to ze mogli miec przerwe? ty w swoim zakladzie pracy robisz bez ustanku?

  Uploaded with ImageShack.us [/quote]

  6 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 wrz 2011

  [quote=gość: wiekowy] gość: Abcde napisał/a:A w Myślenicach na Zarabiu praca wre.Zleceniodawca robót UMiG Myślenice weryfikuje wyśmienicie poszczególne etapy prac oraz ich jakość realizacji.A jak ja to widzę ? Proszę zobaczyć ...nie wpadles na to ze mogli miec przerwe? ty w swoim zakladzie pracy robisz bez ustanku?Uploaded with ImageShack.us [/quote]

  Hehehe wiedziałem że taki tekst usłyszę.
  Byłem w parku ok 2 godzin, i praca tych i innych ludzi właśnie tak wyglądała.
  Rozumiem, że ludzie pracujący w parku mają 2-u godzinną przerwę objadową ?

  Hmmmm. Brawo.

  12 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 wrz 2011

  [quote=gość: Abcde] gość: wiekowy napisał/a: gość: Abcde napisał/a:A w Myślenicach na Zarabiu praca wre.Zleceniodawca robót UMiG Myślenice weryfikuje wyśmienicie poszczególne etapy prac oraz ich jakość realizacji.A jak ja to widzę ? Proszę zobaczyć ...nie wpadles na to ze mogli miec przerwe? ty w swoim zakladzie pracy robisz bez ustanku?Uploaded with ImageShack.us

  Hehehe wiedziałem że taki tekst usłyszę.
  Byłem w parku ok 2 godzin, i praca tych i innych ludzi właśnie tak wyglądała.
  Rozumiem, że ludzie pracujący w parku mają 2-u godzinną przerwę objadową ?

  Hmmmm. Brawo. [/quote]

  pisze sie obiadową

  7 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 wrz 2011

  Abcde kosze są normalne a jak Ci się dziecka nie chce pilnować to sobie nianie wynajmij. Już widzę ten Twój dom bez kantów....
  Dawniej jakoś nie było tych wszystkich durnych przepisów i się człowiek bawił gdzie popadnie, a teraz Ci kanty przy koszu przeszkadzają. Nie wiem gdzie dorastałeaś ale żal mi Cię. Ja też mam dzieci, ale jakoś potrafią myśleć i widzieć zagrożenia w miejscach gdzie jest naprawdę niebezpiecznie.
  Jeszcze jedna sprawa
  Moim zdaniem powinni Ci "odpowiedzialny rodzicu" wsadzić zdrowy mandat, bo plac zabaw jest jeszcze zamknięty jak zresztą cały park i nie wolno do niego wchodzić o czym informują tabliczki:)))
  Co do zdjęcia to ciekawe czy Ty w swojej pracy wykorzystujesz maksymalnie cały czas i nie masz nawet przerwy na posiłek...

  18 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 wrz 2011

  wiekowy = bandyta => TROL

  7 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 wrz 2011

  O zdjęciu powyżej.

  Dziwna ta mentalność Polaków.
  Opowiedzieć co się widziało – nie wierzą.
  Pokazać – mówią, że to insynuacja.

  11 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 wrz 2011

  Czytelnik z zarabia = Abcde
  i tyle w temacie
  I nie łącz mnie tu z nikim bo nie czuję takiej potrzeby...

  3 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 wrz 2011

  Lampy świecą od dwóch dni, ale wszystko co oświetlają to jedynie słupy na których są zamontowane...
  Najpierw zobaczcie a później komentujcie.

  15 3 Odpowiedz
 • 21 wrz 2011

  Prawda jest taka.. Młodym zawszę zmiany nie będą pasować ( ja kochałem stary park i miałem łzy w oczach widząc ścięte drzewa ) i cokolwiek zmieni się na "lepsze" i nowsze z rzeczy do których ludzie się przyzwyczaili, jak np. park czy ulica Dąbrowskiego spotka się z surową krytyką. Widać to było w szkołach średnich gdzie Ostrowski rozmawiał z młodzieżą na temat parku i jego planów, na sali padł sprzeciw. Burmistrz myśląc że udobrucha w ten sposób ludzi, zdziwiony pytał dziewczyn czy nie boją się chodzić " po takim ciemnym parku bez kamer". No i niestety prawdą jest że Ostrowski nie idzie na kompromisy i celuje wyłącznie w elektorat +30 który to chce wyjść z dziećmi do parku na karuzele gdzie każdy kto otworzy piwo zostanie natychmiast schwytany przez służby miejskie a jego dzieci będą w pełni bezpiecznie bawić się na atestowanym przez UE placu zabaw. Inne wartości nie są już potrzebne, dziecko wychowa nam unia ;)

  14 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 wrz 2011

  +30 ??? To dla nich skate park, hala widowiskowa, kino ???

  6 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 wrz 2011

  Bzdura. Ja z utęsknieniem czekam, aż zobaczę koniec prac. Dlaczego młodzież nie chciała zmian? Może tylko dlatego, że między krzakami mogli sobie wypić piwo, czego teraz nie mogą?

  5 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 wrz 2011

  te pozytywne opinie o wycince to chyba większość urzędasów pisze, czyli m.in. beneficjentów, bo na inwestycjach się zarabia kto nie wierzy ten głupiec. Ja chcę mieć te drzewa, które w parku się ostały

  16 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 wrz 2011

  Starsze krzewy da się przesadzić, nie trzeba wycinać. Gdyby była jakaś informacja podana, to podejrzewam, że za darmo mieszkańcy by sobie te stare krzewy do ogrodów zabrali

  7 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 wrz 2011

  [quote=gość: swinie przy korycie] te pozytywne opinie o wycince to chyba większość urzędasów pisze, czyli m.in. beneficjentów, bo na inwestycjach się zarabia kto nie wierzy ten głupiec. Ja chcę mieć te drzewa, które w parku się ostały [/quote]

  Ty chyba głupi jakiś jesteś albo niedorozwinięty :)) Proste że się zarabia. Na wszystkim się zarabia, każdy czyn każda bezczynność przynosi zysk jak nie temu to drugiemu. A to że jesteś świnią przy korycie to nie musisz pisać, ja to wiem, tylko poproś kogoś od siebie by ci to stęchłe żarło w tym korycie zmienił, bo widać na mózg ci pada ta stara strawa :)))

  9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 wrz 2011

  Abcde- najlepiej zrobić zdjęcie i siać propagandę. Ująć kogoś w chwili jak ma przerwę albo sobie że tak powiem "dycha" to nie sztuka- podobne do zdjęć robotników drogowych. Zrób zdjęcie jak jedni i drudzy pracują- łatwiej jest coś takiego pokazać niż pochwalić za pracę. Praca a w szczególności fizyczna nie należy do łatwych więc przerwy są wskazane bo nie da się cały czas tyrać- szczególnie jak sa upały czy jak pada deszcz. Zrozumieją Ci co chociaż trochę popracowali fizycznie.

  12 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 wrz 2011

  [quote=kosiarz] Abcde- najlepiej zrobić zdjęcie i siać propagandę. Ująć kogoś w chwili jak ma przerwę albo sobie że tak powiem "dycha" to nie sztuka- podobne do zdjęć robotników drogowych. Zrób zdjęcie jak jedni i drudzy pracują- łatwiej jest coś takiego pokazać niż pochwalić za pracę. Praca a w szczególności fizyczna nie należy do łatwych więc przerwy są wskazane bo nie da się cały czas tyrać- szczególnie jak sa upały czy jak pada deszcz. Zrozumieją Ci co chociaż trochę popracowali fizycznie. [/quote]

  Jak można bronić darmozjadów ?
  Przeznich ten park zostaje oddany z opóźnieniem.

  4 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 wrz 2011

  [quote=gość: Karolin] gość: swinie przy korycie napisał/a: te pozytywne opinie o wycince to chyba większość urzędasów pisze, czyli m.in. beneficjentów, bo na inwestycjach się zarabia kto nie wierzy ten głupiec. Ja chcę mieć te drzewa, które w parku się ostały

  Ty chyba głupi jakiś jesteś albo niedorozwinięty :)) Proste że się zarabia. Na wszystkim się zarabia, każdy czyn każda bezczynność przynosi zysk jak nie temu to drugiemu. A to że jesteś świnią przy korycie to nie musisz pisać, ja to wiem, tylko poproś kogoś od siebie by ci to stęchłe żarło w tym korycie zmienił, bo widać na mózg ci pada ta stara strawa :))) [/quote]
  Do tego stopnia bezczelnie napisać potrafisz, nie przystoi jak - sądząc po imieniu - na kobietę. Skoro jednak sprowokowałem, być może trafiłem w '10' ze swoimi domniemaniami. Nikt mnie nie przekona, że inwestycje tj. choćby wysypisko, biblioteka strzelnica nie zapchały kieszeni samorządowcom, oczywiście potwierdzasz - tym lepiej...... Zachowania polityków i samorządowców, w naszym panstwie zmusza do okreslenia: swinie przy korycie. Część z nich nie uciekła przed wymiarem sprawiedliwosci, gdyż chlapano za glosno i za daleko, innym się udało (przynajmniej na razie). Polityka bez karierowiczów, inwestycje ze ścisłym dozorem na każdym szczeblu. A u nas po primo: PARK ZE STARYMI DRZEWAMI

  8 Odpowiedz
 • 21 wrz 2011

  Mnie najbardziej bawi argument, że trzeba było zmienić infrastrukturę w parku by menele nie piły tam alkoholu. Przechodziłam tamtędy o wielu porach i zawsze jakaś grupka alkoholików okupywała jakąś ławkę, a nieopodal bawiły się dzieci;) Zastanawiam się w czym przeszkadzały stare drzewa by zrobić plac zabaw i więcej alejek. Dla mnie marnotrawstwo, a reszta jest ok.

  7 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 wrz 2011

  My menele i żule myślenickie a w szczególności zarabczańskie dziękujemy jaśnie nam panującemu burmistrzowi za zbudowanie nam pięknego miejsca do chlania, ławeczek do spania i wygrzewania się w słoneczku a także dużo miejsca do wyrzucania pustych butelek po gorzałce i tanim winie, dziękujemy także policji za pilnowanie okolic parku i niezakłócanie nam spokojnego delektowania się trunkami, prosimy jeszcze o parę krzaczków co by można spokojnie się odlać i strzelić kupkę bo teraz to nam wiaterek trochę zawiewa, no i dobrze byłoby przegonić bachory pelętające się nam między nogami na naszym placu zabaw

  9 5 Odpowiedz
 • 21 wrz 2011

  Widze, że nie ważne co by się zrobiło to i tak będzie źle ! co za chore społeczeństwo. Jeden płacze że robotnicy sobie siedzą, drugi że drzewa wycieli....idź do lasu człowieku tam Ci nie wytną, mają krzewy zasadzić więc będzie ok. Do roboty ruszyć dupy a nie wylewać żale i leczyć kompleksy na forum !

  2 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 wrz 2011

  Patrząc na zdjęcie już wiem dlaczego ukończono rewitalizację (=czytaj wycinkę) drzew i parku z 3y miesięcznym opóźnieniem.

  4 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 wrz 2011

  [quote=gość: nka] Patrząc na zdjęcie już wiem dlaczego ukończono rewitalizację (=czytaj wycinkę) drzew i parku z 3y miesięcznym opóźnieniem. [/quote]

  Przecież na tym zdjęciu to jakieś żule a nie robotnicy :)))

  6 Odpowiedz
 • 22 wrz 2011

  [quote=gość: Karolin] +30 ??? To dla nich skate park, hala widowiskowa, kino ??? [/quote]
  Po pierwsze, z tego skate parku jest wielkie gówno.. Miałby być ambitne plany, projekt konkretnego skateparku.. A wyszło co ? - To co zwykle. Stary skate park na plantach był nieporównywalnie lepszy.. W momencie jego budowy sądzę że był to jeden z najlepszych odkrytych skate parków w Polsce.
  Hala "widowiskowa"( nie wiem do końca co masz na myśli) sądzę że mowa o hali sportowej na przeciwko Tytusa.
  Cóż jest to wydaje mi się jedyna inwestycja która ma szanse się zwrócić po latach, jeżeli oczywiście będzie dobrze zagospodarowana. Osobiście uważam że Myślenice jest za małym miastem na taką inwestycję i dużo lepszym pomysłem było by wyremontowanie "Sokoła" - No ale niestety.. Do tego UNIA nie dołoży wszystkiego, a postawienie nowego gmachu sportowego "dla młodzieży"( tak naprawdę tylko Dalin ma z tego pożytek w zimie ) plusuje burmistrza w oczach przeciętnego mieszkańca.
  Po trzecie(zapomniałem o drugim), kino nie ma praktycznie nic wspólnego z obiektem rządzącym, choć dziwię się że nie uraczył ludzi żadnym ambitnym przemówieniem na otwarciu ;)
  Po czwarte, możemy również pochwalić się innymi pomysłami specjalnie dla młodzieży, jak np. strzelnica :))

  3 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 wrz 2011

  [quote=Camel]
  Hala "widowiskowa"( nie wiem do końca co masz na myśli) sądzę że mowa o hali sportowej na przeciwko Tytusa.
  Cóż jest to wydaje mi się jedyna inwestycja która ma szanse się zwrócić po latach, jeżeli oczywiście będzie dobrze zagospodarowana. Osobiście uważam że Myślenice jest za małym miastem na taką inwestycję i dużo lepszym pomysłem było by wyremontowanie "Sokoła" - No ale niestety.. Do tego UNIA nie dołoży wszystkiego, a postawienie nowego gmachu sportowego "dla młodzieży"( tak naprawdę tylko Dalin ma z tego pożytek w zimie ) plusuje burmistrza w oczach przeciętnego mieszkańca.[/quote]

  Kolego, budynek sokoła jest budynkiem wpisanym w rejestr zabytków, więc sprawa nie jest taka prosta jak się wydaje, a sam jego remont wewnętrzny bez rozbudowy nic by nie zmienił a tylko zmarnował fundusze publiczne, tym razem w całości z pieniędzy gminnych.

  2 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 wrz 2011

  Jeszcze park nie skonczony.....a juz nasze wandale tam wkroczyli z tymi swoimi lapskami i jak niezałożyć monitoringu nawet atrapy może wkoncu by cos uszanowali /////////////

  3 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 wrz 2011

  To oświetlenie to jakaś pomyłka. Kto to projektował? Na takich niskich słupkach te światełka to jakaś farsa. Przecież teraz w nocy ten parka na Zarabiu to będzie pole do popisu chuliganów, złodziei i gwałcicieli. Ja wiem że burmistrz podjął decyzję po oglądnięciu prezentacji i pewnie na niej wyglądało to OK, ale w rzeczywistości to całe oświetlenie nie spełnia żadnych warunków bezpieczeństwa.
  Burmistrzu czas wziąć za łeb wykonawców i projektantów i kazać im to wszystko poprawić na własny koszt, bo ciekawe kto będzie odpowiadał jak dojdzie tam do jakiegoś nieszczęścia.

  6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 wrz 2011

  Potwierdzam słowa przedmówcy. To oświetlenie to porazka.

  7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 wrz 2011

  Ludzie zastanówcie się co piszecie... obwiniacie za wszystko firmę która realizuje POROJEKT - wykonany przez architektów i zatwierdzony przez radę miasta! Lampy są do dupy ale takie chcieli i nikt na to nic nie poradzi... a Co do placu zabaw to rodzice są bezmózdzy wpuszczając dzieci na plac zabaw który jest w trakcie budowy, i jest ryzyko zagrożenia życia. Więc myslcie co piszecie!

  3 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 wrz 2011

  Bo Rada miasta zatwierdza to co do dupy i tanie np. skate park i asfalt na nim polozony jenda wywrotka i człowiek ma poszarpana skore (nie mowie o glownej plycie) lepiej wydać na sztrzelnice zeby sie dosatysfakjconowac ze jest sie gangsta! Myslenice to padaka przez tego ostrowskiego!!!!!

  5 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 wrz 2011

  [quote=gość: Abcde] A w Myślenicach na Zarabiu praca wre.
  Zleceniodawca robót UMiG Myślenice weryfikuje wyśmienicie poszczególne etapy prac oraz ich jakość realizacji.

  A jak ja to widzę ? Proszę zobaczyć ...

  Uploaded with ImageShack.us [/quote]
  ..FAkt Ciężko było zobaczyć jak chłopaki przez cały lipiec pracowali w błocie i robili co mogli zeby skończyć na czas, bo ty sziedziałęś sobie w ciepłym domku. Najlepiej znaleść taki moment kiedy siedzą i napisać ze 2 godzinna przewa obiadowa.... ciekawe czy stałęś koło nich te 2h i patrzyłeś jak siedzą........

  2 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 wrz 2011

  Z faktami się nie dyskutuje. Opóźnienie wynikało z bylejakiej pracy, która była źle zorganizowana.

  3 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 wrz 2011

  Byłem na Zarabiu, byłem w parku i co mnie rozwaliło ?

  Totalny bałagan !
  Scieżki w ogóle nie oznakowane, rowery jeżdżą gdzie chcą, chdzić nie ma jak !
  Co za oświetlenie tam zamontowali ?!
  Lampy do oświetlania słupów lamp ????? Do oświetlania trawnika za lampą ???

  Kto to w ogóle zatwierdził, kto wyrzucił na to pieniądze ?!

  5 1 Odpowiedz
 • 25 wrz 2011

  Moi drodzy projektant wymyślił takie oświetlenie, zastanawiałam się czemu lub komu ma ono służyć z takim zasięgiem, ale zleceniodawca zatwierdził i jest. Projekt można było oglądnąć w Urzędzie Miasta. Chciałam protestować ale pomna absurdalnej korespondencji z Urzędem odnośnie bezcelowej wycinki drzew w Małpim Gaju, zwyczajnie odechciało mi się. Nie miało by to żadnego sensu.

  3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 wrz 2011

  spacerman
  Jakbyś umiał czytać to byś się dowiedział z tabliczek, że jest zakaz wstępu do parku bo jest to teren w budowie a więc nie oddany jeszcze do użytku :)))
  Lampy są do d...y i nie oświetlają za wiele, ale nasi włodarze chyba myślą że ich opcja podświetlenia na czerwono czy zielono zrekompensuje ciemne alejki...
  Może i tak ale tylko wtedy, gdy park będziemy wieczorem oglądać z zewnątrz np. z ul Parkowej... :))))))

  3 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 wrz 2011

  Ale oglądanie parku z ul.Parkowej może grozić połamaniem nóg bądz wybiciem zębów.Rewitalizujący park zdewastowali bowiem ciężkim sprzętem chodnik a nie zanosi się na to aby mieli go remontować.

  1 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 wrz 2011

  [quote=gość: bandyta] Jakbyś umiał czytać to byś się dowiedział z tabliczek, że jest zakaz wstępu do parku [/quote]

  A rowery mogą wjeżdżać i to na każdą alejkę ??!!

  1 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 wrz 2011

  Jeśli nie pasuje Zarabie to zawsze możecie przespacerować się wzdłuż miedzy i przypilnować czy wam sąsiad nie przyorał pola lub czy krowa wam w szkodę nie weszła :PPP

  Odpowiedz

Zobacz więcej