Myślenice

Rewitalizacja Rynku potrwa najdłużej do listopada. Tak zmienia się serce miasta

Rewitalizacja Rynku potrwa najdłużej do listopada. Tak zmienia się serce miasta

Postępy w pracach związanych z remontem Rynku widać gołym okiem. Spacerując po centrum widać nie tylko maszyny budowlane, ale namiastkę tego jak będzie wyglądać centrum Myślenic

Do tej pory w obrębie Rynku wykonano ponad 80% prac. Obecnie na głównej płycie układana jest posadzka z granitu i porfiru oraz otoczaków. Końca dobiega również remont ul. Kościuszki, po którym przyjdzie czas na Plac Kilińskiego popularnie nazywanym przez mieszkańców „Końskim Rynkiem”. Będzie to ostatni etap prac, które mają potrwać do jesieni.

Jak w materiałach gminnych zapewnia burmistrz "wszystko wskazuje na to, że oddanie inwestycji w październiku, względnie w listopadzie z już ostatecznymi odbiorami zostanie dotrzymany przez wykonawcę".

Podczas czerwcowej sesji rady gminy jej gospodarz informował, że remont przebiega zgodnie z planem, jednak projekt nie jest wolny od braków . „Tych jest dużo i dzisiaj zlecamy je wykonawcy jako roboty dodatkowe. To m.in. oświetlenie ul. Gałczyńskiego, Bema, odcinka ul. Klakurki, czy Kilińskiego, gdzie w projekcie likwidowano istniejące oświetlenie, ale nie przewidziano nowych punktów oświetleniowych poza płytą samego Rynku. Są też braki w pewnych odcinkach sieci kanalizacyjnej, sanitarnej czy deszczowej” – mówił Jarosław Szlachetka.

Co obejmuje rewitalizacja?

Gmina Myślenice na odnowienie centrum otrzymała unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego w wysokości prawie 25 milionów. Projekt rewitalizacji został opracowany, a jego realizacja rozpoczęta w poprzedniej kadencji samorządu, kiedy burmistrzem był Maciej Ostrowski. Umowę na dofinansowanie inwestycji były gospodarz gminy podpisał w październiku 2018 roku.

Sama rewitalizacja została podzielona na dwie części; pierwsza obejmowała budowę Muzeum Niepodległości  przy ul. Traugutta oraz wymianę nawierzchni wokół kościoła Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Pierwszy etap projektu został zrealizowany w kwietniu i wystawiliście mu wysoką ocenę. 

Jak oceniasz wygląd ul. Piotra Skargi po częściowej rewitalizacji?

 • Wygląda świetnie
 • Dobrze rokuje
 • Jeszcze za wcześnie na oceny
 • Nie podoba mi się
 • Wygląda koszmarnie
 • Zobacz wyniki
 • Wygląda świetnie Wygląda świetnie 20%
 • Dobrze rokuje Dobrze rokuje 33%
 • Jeszcze za wcześnie na oceny Jeszcze za wcześnie na oceny 27%
 • Nie podoba mi się Nie podoba mi się 11%
 • Wygląda koszmarnie Wygląda koszmarnie 10%
 • Głosów: 855

Centrum miasta po rewitalizacji ma stać się przestrzenią dla mieszkańców, a zmiany w Rynku oprócz nowej – płaskiej posadzki, obejmą takie elementy jak fontanna, przywrócenie drzew wzdłuż głównego ciągu pieszego na osi wschód – zachód oraz przy pierzejach, co ma nawiązywać do historycznego wyglądu tego miejsca z okresu lat 30. XX wieku.

Powiązane tematy

Komentarze (29)

 • 26 sie 2020

  Wszechobecny beton

  47 6 Odpowiedz
 • Zofia 26 sie 2020

  I jednak nie ma drzew w tym pasie gdzie miały być przenoszone. Może burmistrz wskaże gdzie przesadzili te drzewa?

  37 3 Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 26 sie 2020

  to jeszcze rynek czy juz betoniarnia? zero zieleni sam kamien w lecie bedzie piekna patelnia

  36 5 Odpowiedz
 • 26 sie 2020

  Wybrałem się dziś na myślenicki Rynek. Chciałem pooglądać jak "pięknieje". No postępy są, ale i są "kwiatki". Z drogi od strony pierzei przy której znajduje się budynek Urzędu Miasta są dwa zejścia na płytę rynku. Kilka schodek i ani jednego zjazdu dla osób z wózkami lub dla osób poruszających się na wózkach.
  Czy to są normy uwzględniające łamanie barier architektonicznych? Chyba nie.
  Co to za projektant, który wyprodukował taki bubel? Gdzie władze Gminy i jego służby, że zaaprobowali taki projekt i jest to wykonywane.

  23 3 Odpowiedz
 • 27 sie 2020

  A czy Jaśnie Pan Burmistrz i Jego Rada przywrócii jakieś ławki poza Rynkiem ?Wiem, że je zlikwidowano. Już o tym pisałam kilka miesięcy temu. Znam temat od Rynku w stronę Osiedla. NIECH DO WŁADZ DOTRZE TEMAT ŁAWEK ; TZW. LUMPY,TO TEŻ LUDZIE,, MOGĄ NA ŁAWKACH SIEDZIEĆ, SĄ TEŻ INWALIDZI. TO PRZYRKRE, ŻE PAN BURMISTRZ, ABSOLWWNENT AFW-U NIE CZUJE TEMATU...

  19 4 Odpowiedz

Zobacz więcej

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat
Myślenice 0

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat

Strażacy z OSP Myślenie Śródmieście od 150 lat służą mieszkańcom Myślenic. Jubileusz był okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wręcze...