Myślenice

Gmina Myślenice. Radni przegłosowali podwyżkę cen śmieci. Ile zapłacimy za ich odbiór w 2021 roku?

Gmina Myślenice. Radni przegłosowali podwyżkę cen śmieci. Ile zapłacimy za ich odbiór w 2021 roku?

Od 1 kwietnia 2021 roku mieszkańcy miasta i gminy Myślenice zapłacą więcej za odbiór śmieci. To drugi rok z rzędu, kiedy radni kadencji 2018-2023 przegłosowali podwyżkę

 

Podczas XXXI obrad radni przegłosowali uchwałę, na mocy której ustalone zostały nowe stawki za odbiór śmieci. Będą obowiązywać od 1 kwietnia 2021 roku i wyniosą miesięcznie odpowiednio od osoby - dla segregujących śmieci 17,90 zł (w 2020 r. było to 14,90 zł, w 2019 r. - 9,90 zł), natomiast niesegregujący 35,80 zł (w 2020 r. było to 29,80 zł, w 2019 r. - 19,80 zł).

Radni ustalili również ryczałtową stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami w wysokości 160 zł za rok od nieruchomości na której znajduje się domek letniskowy lub od innej wykorzystywanej na cele rekreacyjno-wypoczynkowe. Jeśli właściciel takiej nieruchomości nie segreguje odpadów, za ich odbiór zapłaci 320 zł. Na zniżkę w wysokości 2 zł mogą liczyć gospodarstwa domowe, które posiadają kompostownik.

To drugi rok z rzędu, kiedy radni kadencji 2018-2023 podnoszą ceny za odbiór śmieci

Od 1 kwietnia 2021 za posegregowane śmieci zapłacimy miesięcznie od osoby 17,90 zł (o 3 zł więcej niż w 2020 r. i 8 zł więcej niż w 2019 r.), natomiast za nieposegregowane 35,80 zł (o 6 zł więcej niż w 2020 r. i o 16 zł więcej niż w 2019 r.)

 

"Czy ta podwyżka musi teraz wchodzić w grę?"

Głosowanie poprzedziła dyskusja radnych. Najwięcej pytań do procedowanej uchwały miał Tomasz Wójtowicz (KW MO), który pytał m.in. o to co wpłynęło na podwyżkę cen śmieci, czy zwiększyła się opłata środowiskowa (tzw. "marszałkowska"), ile gmina dopłaciła do systemu śmieciowego, na jaki okres przeprowadzono przetarg na transport odpadów, na ile lat jeszcze wystarczy miejsca na niecce wysypiska w Myślenicach-Borzęcie?

Jako główne czynniki podwyżki, skarbnik gminy Anita Kurdziel wymieniała m.in. zwiększenie liczby wywozów na obszarach wiejskich i związany z tym wynik przetargu. - Wzrost przetargu to ponad 300 tys. zł. Odnotowaliśmy też znaczący przyrost tonażu odpadów, który wyniósł 1 tys. ton względem roku 2019 r. oraz koszty w wysokości ponad 600 tys. zł, które w związku z tym musiała ponieść gmina. Przetarg jest przeprowadzony na rok – usłyszał w odpowiedzi radny Wójtowicz.

Z kolei radna Grażyna Ambroży (BU) pytała, czy system odbioru odpadów nie powinien sam się finansować i czy gmina może dopłacać do wywozu śmieci?

Anita Kurdziel, skarbnik gminy: Założenia są takie, że system powinien finansować się sam. W rzeczywistości tak nie jest i w historii naszej gminy był tylko jeden taki rok - 2015, który zamknęliśmy z lekką nadwyżką. Co roku dopłacaliśmy do tego systemu.

Ten rok jest wyjątkowy, kalkulując dopłatę nikt nie przewidział, że będzie sytuacja epidemiczna i taki duży przyrost odpadów. Czegoś takiego jeszcze nie odnotowaliśmy. To głównie jednorazowe opakowania po posiłkach zamawianych na wynos i opakowania z zakupów realizowanych przez mieszkańców za pośrednictwem internetu. Podczas lockdownu odnotowaliśmy też duży przyrost gabarytów od remontów. Gospodarka odpadami podlega kontroli każdorazowo, natomiast dopłaty nigdy nie były przedmiotem zarzutów ze strony Izby Obrachunkowej

- odpowiadała skarbniczka.

Z kolei radna Eleonora Lejda-Kuklewicz (KW MO) apelowała, aby nie zapominać o rodzinach zmagających się z trudnościami finansowymi, wynikającymi m.in. z sytuacji związanej z pandemią. 

Eleonora Lejda-Kuklewicz (KW MO): Fakt, że mamy przyrost śmieci, fakt, że opakowania, ale czy nie zapominamy przy tym wszystkim, że okres pandemii dotknął bardzo wiele rodzin? Rodziny zubożały, a wydatek kilkuset złotych miesięcznie, albo więcej to naprawdę trudna sprawa. Czy ta podwyżka musi teraz wchodzić w grę?

W podobnym tonie wypowiadał się przewodniczący rady Jan Podmokły (KW MO). Pytał burmistrza, czy ten podejmuje działania poprzez posła w kierunku obniżenia opłaty marszałkowskiej. - Podwyżka znacząco wpływa na budżety gmin. Wydaje mi się, że działania podjęte np. przez posła, aby państwo odstąpiło od części opłat - byłoby działaniem zasadnym i na rzecz rodziny. Koszty w roku bieżącym są nieadekwatne do zarobków wielu osób - argumentował. 

Mateusz Suder, zastępca burmistrza: System sam się musi bilansować. Nie ma możliwości wprowadzenia dopłat jak w przypadku wody, czy ścieków. Dopłata to byłoby dokładanie z drugiej kieszeni. Za chwile radni przyszliby i dopytywali o inwestycje i zadania do realizacji w ich miejscowościach, a te pieniądze byłby przekierowane na wspomożenie systemu.

Odnośnie budżetów domowych - ta podwyżka jest symboliczna, jest niewielka. Porównajcie ile wzrastają opłaty w innych gminach. Wyjdzie 17,90 zł za śmieci niesegregowane na tle innych gmin, takich jak Dobczyce - gdzie mamy 29 zł, Sułkowice gdzie mamy 27 zł, czy Pcim - 25 zł. To nie jest to drastyczna podwyżka, która może wywrócić budżet domowy.

(…) Staramy się jak najbardziej starannie szacować koszty. Obecna sytuacja wynikła z lawinowego wzrostu ilości odpadów, nie byliśmy w stanie przewidzieć tego, że będzie pandemia, że będzie taki wzrost ilości zakupów przez internet, a co się z tym wiąże lawinowy wzrost opakowań.

W dyskusji nie brał udziału prezes Zakładu Utylizacji Odpadów, ani burmistrz.

 

Tak w sprawie nowych stawek głosowali radni

Za podwyżka cen śmieci głosowało 13 radnych, przeciw było 5, a 3 wstrzymało się od głosu. 

Wyniki głosowania imiennego w sprawie: „Rozpatrzenie i podjęcie uchwały w sprawie ustalenia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz zwolnienia z części opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym”

ZA GŁOSOWALI (13): Czesław Bisztyga (niezrzeszony), Halina Dyląg (PiS), Mirosław Fita (PiS), Wojciech Gablankowski (PiS), Andrzej Grzybek (PiS), Małgorzata Jaśkowiec (PiS), Izabela Kutrzeba (niezrzeszona), Wojciech Malinowski (BU), Piotr Motyka (PiS), Bogusław Stankiewicz (PiS), Wacław Szczotkowski (PiS), Stanisław Topa (PiS), Czesław Wierzba (PiS).

PRZECIW GŁOSOWALI (5): Jerzy Cachel (KW MO), Eleonora Lejda-Kuklewicz (KW MO), Kamil Ostrowski (KW MO), Bogusław Podmokły (KW MO), Tomasz Wójtowicz (KW MO).

WSTRZYMALI SIĘ OD GŁOSU (3): Grażyna Ambroży (BU), Józef Błachut (KW MO), Jan Podmokły (KW MO).

Powiązane tematy

Komentarze

 • mysleniczaninzdziada 30 gru 2020

  "Odnośnie budżetów domowych - ta podwyżka jest symboliczna, jest niewielka" skoro taka niewielka to może by tak kiedyś symbolicznie nie robić podwyżek a może utrzymać cenę albo symbolicznie obniżyć o to parę złotych?

  68 48 Odpowiedz
  • 30 gru 2020

   Bo przecież do budżetu jak braknie to sobie w piwnicy dodrukują później pieniądze 😂 ile wy macie lat że tak fundamentalnych rzeczy nie rozumiecie? Nie wiesz o tym ze na całym świecie podatki są i uwaga, są podnoszone, ciesz się ze tylko 3.zł w tym wypadku. Jak Ci zle zamieszkaj w gminie dobczyce, tam maja sielankę za ~30 zł 😂

   60 68 Odpowiedz
   • Marta 31 gru 2020

    A pan to jest radnym jakimś urzędnikiem czy może którymś z rządzących gmina? Bo w życiu nie widziałam żeby ktoś tak bronił podwyżek opłat

    52 52 Odpowiedz
    • 31 gru 2020

     Jestem radnym, burmistrzem i starosta w jednej osobie 😂

     Bawi mnie jedno:
     Najpierw powiatowa banda płakała, że chcą większej częstotliwości wywozu śmieci, a teraz płaczą ze musza za to 3 złote więcej zapłacić (najtaniej w powiecie bodajże) 😂😂 No tak za Ostrowskiego przecież wszystko za darmo mieliście 😂😂 nie pasuje? Przeprowadzić się do Dobczyc tam ceny są „atrakcyjniejsze” 😂

     51 39 Odpowiedz
     • 1 sty

      Panie Bolek masz pan jakieś wieści w sprawie zwiększenia częstotliwości wywozu śmieci? Bo to by nie była podwyżka, tylko zmiana taryfy. Podwyżka to płacenie więcej za to samo.

      25 3 Odpowiedz
      • Brak zdjęcia
       1 sty

       ❗❗❗Dobra uwaga, zaznaczam to wykrzyknikiem, może Bolek zauważy.
       I kto tu gra fair?
       Moim zdaniem tj rolnicy połączyli siły i maja swoja Agrounię, tak u nas chyba niebawem trzeba będzie bronić cen śmieci przed swawolą urzędasów, a gdyby jeszcze zaprosić media, hmm

       14 3 Odpowiedz
       • 1 sty

        zawsze możesz zwrotnie spróbować wywieźć na zachód kilkaset ciężarówek śmieci. Próbuj, bo w tą stronę jechały bez problemu i nikt nic nie widział i nie wiedział :-) w tamtą stronę zdejmą Cię zaraz za granicą :-)

        7 8 Odpowiedz
        • 2 sty

         Przez 6 lat Ziobro nie widział śmieci włożonych do nas?
         A taki przenikliwy. To należy go wy.. lić.

         12 4 Odpowiedz
        • Brak zdjęcia
         3 sty

         E chłopie, jeśli Niemcy będą potrzebować jakiegoś konkretnego tworzywa to wezmą od Cb śmieć z pocałowaniem ręki i jeszcze dostaniesz za to kasę w €. Ale masz rację, wwieziesz tylko legalnie bo tam nie biorą tak w łapę jak nasi. Zatem jeśli Tw pisowscy koledzy nie potrafią (albo i nie chcą) zatrzymać płonących u nas niemieckich śmieci, to może czas by ich wymienić na lepszy model, nie sądzisz?

         4 4 Odpowiedz
   • Piotr 1 sty

    No w budżecie centralnym ponoć nie brakuje a się drukuje co prawda nie w piwnicy....
    Niby nie bezpośrednio bo Konstytucja zabrania finansowania deficytu przez NBP(bank centralny) ale "ekonomista" Glapiński znalazł furtkę. I tak Bank Gospodarstwa Krajowego i Polski Fundusz Rozwoju emitują obligacje, które kupuje sektor bankowy - oczywiście nie za darmo, ponieważ na koniec tej układanki na rynku wtórym te obligacje odkupuje od tych banków Narodowy Bank Polski.
    Oczywiście w procederze udział brać mogą tylko "zaprzyjaźnione banki" Dla przykładu lista banków, które kupiły np obligacje PFR jest krótka: PKO BP, Pekao S.A., Santander, mBank, BNP Paribas, Millennium i Alior. Jak łatwo się domyślić najwięcej takich obligacji kupił PKO BP i Pekao S.A.,
    I dalej ta układanka wygląda następująco:
    - jednym z właścicieli PekaO S.A. jest PZU oraz PFR mają razem ok 33%.
    - PFR wydaje obligacje, które kupuje Bank Pekao S.A., którego jednym z właścicieli jest PFR !!
    Więc wcale nie jest to trudne.

    Niezaprzeczalne jest, że pewne w życiu są 2 rzeczy, że człowiek umrze i będzie płacić podatki.
    Natomiast jak tutaj słusznie zauważył mysleniczaninzdziada "skoro taka niewielka to może by tak kiedyś symbolicznie nie robić podwyżek a może utrzymać cenę albo symbolicznie obniżyć o to parę złotych"
    Przecież będzie symboliczna podwyżka prądu, symboliczna podwyżka podatku od nieruchomości, symboliczna podwyżka składek ZUS od właścicieli, symboliczna podwyżka cen produktów zawierających cukier, symboliczna podwyżka podatku od sklepów wielkopowierzchniowych itd.... i te symboliczne podwyżki już nie w sposób symboliczny obniżą zasobność ludzi pracujących za minimum.

    Jak taki dobrotliwy jesteś i sugerujesz ludziom przeprowadzkę do innych gmin to zaproponuj im jeszcze to, że sfinansujesz im tą przeprowadzkę ze swoich pieniędzy.
    Może jednak idź dalej i zaproponuj tym o odmiennym zdaniu wyjazd z tego kraju do .... jak to w Waszym języku jest .... a wiem Lewactwa.

    Zdaję sobie doskonale sprawę z tego, że Was szkolą jak macie odpowiadać na forach, przedstawiać jak to u innych jest źle a u Nas (Was) wspaniale. Jednak te socjotechniki wbrew temu co mówią Wam towarzysze nie działają na wszystkich!!!.
    Są ludzie, którzy potrafią myśleć i przede wszystkim mówić to co uważają. Niestety "dla Was" nie jest zgodne z przekazem partii. Można domniemywać, że masz ciepłą posadkę i tak jak np. Janusz Kowalski czy Jarosław Gowin potrafisz być "elastyczny" w swoich poglądach......

    Może w nowym roku usiądź z kolegami na partyjnej pogawędce i tam się doceniajcie poklepujcie po pleckach, dopingujcie, wmawiajcie sobie jacy jesteście super.
    Natomiast tutaj jest forum publiczne, jeszcze póki co pozwalające na wyrażanie wolnych myśli, opinii, sugestii a Twoje wywody typu: "........Proponuje się rozejść........" możesz zabrać na partyjne spotkania i tam wygłosić.

    27 3 Odpowiedz
    • 1 sty

     W punkt!
     Szkoda ze niektórzy nie potrafią dostrzec drugiej strony medalu ino jak ten koń klapki na oczach i do przodu...

     17 3 Odpowiedz
 • 30 gru 2020

  Śmieci mają swoją wartość więc muszą drożeć i dobrze że radni podnieśli ich cenę . Poza tym musimy gonić Zachód cenami i to dobry kierunek.Dobrze że tylko 3 zł ,mogły przecież podróży 100% także cieszmy się z tych podwyżek.

  19 67 Odpowiedz
  • 1 sty

   Tak bono tak widzę że rodzice płacą rachunki,to jest ok. Zachód ? Napoli , Reggio , Czy Norwegia gdzie śmieci wyrzucają do jezior.

   2 2 Odpowiedz
   • 1 sty

    No to u nas krócej zalegają, bo są pożary składowisk, trzy doby smrodu
    i po temacie. A u nich, będą te jeziora musieli osuszyć aby te śmieci wydobyć.

    9 1 Odpowiedz
    • 3 sty

     Tylko to nie nasze śmieci płoną , tylko z Zachodu. Całkiem inna bajka.

     2 1 Odpowiedz
    • 3 sty

     A tak tak płoną śmieci na wysypisku w Borzęcie. Super .........

     1 3 Odpowiedz
 • 30 gru 2020

  Nie ma tragedii, zobaczcie sobie co się w innych gminach dzieje 😂 w takich np. Dobczycach jest 30 zeta prawie. U nas prawie połowa tego. Podwyżka na poziomie tylko 3 zł to jeden żubr mniej miesięcznie, dacie radę :)

  Wszystko drożeje ale z drugiej strony ludzie z roku na rok zarabiają coraz więcej. Proponuje się rozejść...

  56 66 Odpowiedz
  • 30 gru 2020

   Hahahha chyba się mylisz wzrost cen jest nie proporcionalny do zarobków. 500 musi wrócić do budżetu z nadwyżka :) państwo ma zabierać nie dawać od dawania są fundacje.

   49 46 Odpowiedz
  • 1 sty

   W jaki sposób wzrosły koszty wywozu śmieci? Czym ta podwyżka jest podyktowana? Paliwo mamy złotówkę tańsze niż rok temu.

   16 3 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    1 sty

    Cena paliwa niższa + więcej śmieci + wywozy rzadsze i.. cena paliwa niższa + więcej śmieci bo wywozy rzadsze, i...
    Ciekawe co na to znów Bolek ❗❗❗

    20 1 Odpowiedz
    • 1 sty

     nie rozpędzaj się z tym paliwem skup się na słowach kluczach tych nie do poważenia : rodzina, bezpieczeństwo, ekologia :-)
     https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/norma-emisji-spalin-euro-7-koniec-diesli-i-benzyniakow-w-2025-roku/5vz8yyq
     wszyscy wielcy z UE już nam gotują nową normę więc wyjdź krok do przodu i pomyśl ile będą śmieci kosztowały jak będzie trzeba tabor śmieciarek wymienić :-)))
     Dalej nie widzisz, że to błędne koło do zarabiania pieniędzy? Takie "ekologiczne" perpetum mobile :-) a jak sapniesz to będziesz płaskoziemcą i ciemnogrodem - to jak będzie ? Sapniesz?

     4 9 Odpowiedz
     • 2 sty

      Czyli, Niemka robi robotę na niekorzyść firm niemieckich z branży samochodowej .
      No to nie masz problem , bo my producentem silników jesteśmy takim malutkim i to własności głównie Niemiec.
      Czyli już pracujesz dla Niemców podburzając nasze społeczeństwo aby robiło burze w szklance wody.

      3 1 Odpowiedz
     • Brak zdjęcia
      3 sty

      Heheh, no koło to póki co jest gdzie indziej, a Ty robisz unik w normy. Tymczasem śmieci kołują i kołują. Gdzie się podział @Bolek?

      3 2 Odpowiedz
     • 4 sty

      Jaka ekologia Vivaldi? Pamiętam pierwsze ekologiczne zrywy Myślenic, kiedy w walce z nadmiarem śmieci zlikwidowano większość miejskich koszy :) tak samo widzę dzisiejsze działania. Ja mogę nawet zrozumieć, że trzeba pieniędzy, tylko nie rozumiem, czemu zawsze sięga się po nie do naszych kieszeni. Nie dałoby się obciąć cokolwiek z budżetówki? W starostwie i w urzędzie serio trzeba 3 sekretarek do parzenia kawy, osobnej dla każdego dyrektora?
      Nie wiem jak wg Ciebie wzrost cen wywozu śmieci ma się przełożyć na efekt ekologiczny? Ja prognozuję jeszcze bardziej zasyfione lasy. Mieszkam przy samym lesie. Zapraszam na wizję. Koniecznie z kilkoma workami i samochodem z przyczepką.

      5 3 Odpowiedz
  • Piotr 1 sty

   "Podwyżka na poziomie tylko 3 zł to jeden żubr mniej miesięcznie, dacie radę :) ....."

   Ciekawe czy to samo powiesz rodzinie z 3 ,4, 5 dzieci ??

   29 2 Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 30 gru 2020
  39 41 Odpowiedz
  • 30 gru 2020

   Czytasz to co linkujesz? Temat dotyczy śmieci a nie wody i ścieków 😂😂

   47 39 Odpowiedz
   • 31 gru 2020

    Od podwyżki ścieków zaczęli.
    Prezes Burda wprowadziła nowe taryfy w których podniosła cenę ścieków z 8,22 na 9,10.
    Jak tak dalej Szlachetka będzie rządził to mieszkańcy pójdą z torbami.

    31 39 Odpowiedz
    • 1 sty

     https://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=11839
     a przy okazji wróć do audytu w wodociągach i zastanów się kto miał tam i w jaki sposób posprzątać po 15latach oligarchii

     2 15 Odpowiedz
     • Piotr 1 sty

      Vivaldi z całym szacunkiem dla Ciebie ale wyjaśnij proszę jaki ma związek "zalinkowany" powyżej artykuł z 2015 roku z podwyżką ceny ścieków z 8,22 do 9,10 ?
      Przecież to było klika lat temu a mowa jest o "tu i teraz"

      16 1 Odpowiedz
     • 1 sty

      I choćby cie gwoździami do drzewa przybijali to ty i tak będziesz bronił ukochanej pislandi i za kolejny rok jak znów podniosą śmieci czy stworzą kolejny podatek typu cukrowy czy moczowy to ty dalej będziesz ich tłumaczył sprzątaniem po peło i wspaniałym 500 plus które uratowało Polskę ...ble...ble ble...

      22 3 Odpowiedz
     • 2 sty

      A co się zmieniło w pozycji dominującej?

      4 1 Odpowiedz
 • 30 gru 2020

  Dziękuję Wam łaskawcy!
  zastanawia mnie nieobecność prezesa i burmistrza w dyskusji

  47 40 Odpowiedz
  • mirek@ 31 gru 2020

   A mnie to nie dziwi, że nie brał udziału w dyskusji, przecież to niepopularna decyzja i zawsze można będzie powiedzieć że to przecież radni zdecydowalii... Burmistrz pewnie ogłosi lada dzień jakąś obietnice albo sukces żeby osłodzić nam niesmak po podwyżkach 🙂

   37 37 Odpowiedz
   • 31 gru 2020

    Przykład idzie z góry?
    Prezydent (ponoć go mamy) niewidoczny kompletnie poza prywatnymi interesikami typu "proszę nie zamykajcie mi stoków narciarskich bo chcę pozjeżdżać". Eh, można by innych wzorców poszukać.

    26 40 Odpowiedz
   • 1 sty

    On bierze udział tylko kiedy może się pochwalić i wrzucić fotkę na fb...

    16 2 Odpowiedz
 • 30 gru 2020

  Głosujący na PiS niech płacą więcej.

  58 51 Odpowiedz
  • 30 gru 2020

   Schizofreniku już zapomniałeś jak lewactwo Polaków na kasę trzepało? Paliwo po 7 zł a ludzie zarabiali 1600 brutto.
   To była ta zielona wyspa Tuska i jego parti z którą starosta ze swoim zastępca coraz mocniej się utożsamiają?

   64 52 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    30 gru 2020

    Masz kilka ciekawych wpisów, zwłaszcza te związane z protestami w Krzyszkowicach, wnioskuję po nich, że należysz do PiSu. Proszę, nim coś napiszesz, warto by sprawdzić ceny i nie przekręcać faktów, a zwłaszcza już nie obrażać bo to nieładnie wygląda. Ja rozumiem, że ciężko utrzymać emocje na wodzy jeśli ktoś nie składa ukłonów wielkiemu Jarosławowi ale taki już jest ten swiat.
    A prawda jest brutalna: cena baryłki ropy za rządów PO - około 100 dolarów, cena za PiS około 50 dolarów. Cena paliwa za PO - około 5-6 zł, cena paliwa za PiS - 4-5 zł. Więc idąc za Twoim rozumowaniem - kto "trzepie" mocniej te kieszenie Polaków? Napiszesz?

    54 52 Odpowiedz
    • 31 gru 2020

     Andrzej skończ już stękać na tym forum bo ludziom się już niedobrze robi jak musza czytać ciebie i tobie podobnych malkontentów. Wiemy ze kopa dostałeś z wysokiego stołka ale serio daj już spokój i nie kompromituj się więcej :D powiatowa banda frustratów dorwała się do klawiatur :D

     47 25 Odpowiedz
     • 31 gru 2020

      Właśnie, narzeka i narzeka, a mógł się przecież nawrócić na PiS i teraz by
      z TomeL i mną cieszyli się na każdą podwyżkę .
      Podwyżki są dobre, bo wzmacniają nasza walutę. Jak np. płacisz za prąd w euro w UE, to płacisz mniej niż po przeliczeniu na złotówkę u nas.
      I świadczy to o tym, że moc PLN jest wielka. I np. dawno jak jechaliśmy do UE to wszystko mieliśmy drożej. Teraz już nie. Część rzeczy u nas jest już droższa i o to chodzi.
      Jak oni teraz z UE do nas przyjadą, to niech se nie myślą że będą mieć
      u nas za pół ceny.
      Tak że podwyżki do dobra rzecz zrównująca nas z UE. A chodzi o to by u nas były ceny zbliżone do Norwegii. Niech se nie myślą, że Polak jest dziadem, bo stać go na udźwignięcie drożyzny.

      16 43 Odpowiedz
     • Piotr 1 sty

      Tak Panie TomeL najlepiej jak za czasów PZPR malkontentów,ludzi o odmiennym zdaniu, sprzeciwiających się trzeba wyeliminować. Może trzeba pozbawić ich jeszcze dostępu do wiedzy, a wtedy można będzie już tylko zwoływać konferencje i odbębniać sukcesy.

      Jakiś czas obserwuję Twoje wpisy i co by się nie stało, zawsze wychwalasz tylko jedną stronę. Nawet gdy argumenty, które są Ci przedstawiane przez oponentów biorących udział w dyskusji, są trafne i niepodważalne to je pomijasz (przemilczasz) i przechodzisz do obrażania, insynuowania, bezpodstawnego domniemywania. Ja już kiedyś publicznie oferowałem Ci bezpośrednią dyskusję (o ile dobrze pamiętam było to w temacie zamknięcia szkoły na Dolnym Przedmieściu)co byś się przekonał, że nie wszyscy tutaj piszący są związani, z byłą czy obecną władzą, ale oczywiście nie podjąłeś rękawicy, łatwiej ludzi obrażać.

      Jeszcze mam pytanie do tej Twojej wypowiedzi.

      "TomeL 31 gru 2020

      Andrzej skończ już stękać na tym forum bo ludziom się już niedobrze robi jak musza czytać ciebie i tobie podobnych malkontentów. "

      Skąd wiesz, że ludziom się niedobrze robi ? Ilu takich ludzi jest ? Robiłeś jakieś ankiety ? Możesz je ewentualnie udostępnić, żeby uwiarygodnić to co piszesz ? Czy są to znów wyssane z palca domniemania, insynuacje ?

      18 2 Odpowiedz
   • 1 sty

    Dorata ale ludzie mogli pracować, nikt ich w domach nie zamykał i nie wyciągał z ich kieszeni pińcetplusów dla patusów. Policz sobie ile ci zostawało z tamtej wypłaty a ile ci dziś zostaje z wyższej.

    12 3 Odpowiedz
   • 1 sty

    dokładnie to była zielona wyspa na umowie śmieciowej i to dosłownie w temacie :-)))

    2 7 Odpowiedz
    • 2 sty

     TVP to tylko śmieciowymi a zakład jest państwowy.
     Nic się w tym temacie nie zmieniło .

     5 1 Odpowiedz
 • 31 gru 2020

  Szanowna redakcja może przytemperować swoje cenzorskie zapędy, była szansa na ciekawą dyskusje to zaś się dorwaliście echh....

  13 2 Odpowiedz
  • 31 gru 2020

   Szanowni Państwo. Posty obrażające innych użytkowników portalu, szkalujące lub wulgarne oraz niezgodne z regulaminem nie służą dyskusji na dany temat, a wyłącznie eskalacji konfliktów. Tego rodzaju wpisy były i będą usuwane.

   20 5 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   31 gru 2020

   TRedakcja nie nazbyt alergicznie? Albo nic nie tniecie i wtenczas taki Bolek i TomeL dają upust swoim politycznym frustracjom, a jeśli się zabierzecie za czyszczenie - znika za dużo. Ale np. post ze słowem "schizofrenik" zostaje. Za dużo, ingerencji też niedobrze, wierzę że znajdziecie ten złoty środek. Albo po prostu tak oznaczać obraźliwe słowa ******** a zdanie całe zostawić - taka propozycja :-)

   16 3 Odpowiedz
   • 31 gru 2020

    A ja widzę teraz więcej postów, gdyż przez moment wyświetlało mi ich kilka

    1 2 Odpowiedz
 • 31 gru 2020

  Nowy Rok to dobra okazja do tego, by się zmienić. Dosyć obrażania, wyzwisk, ataków na innych. Nazywania np. " Powiatową bandą, powiatowymi plastusiami" ludzi,którzy dużo dobrego zrobili!!! Panowie "Bolki i inni " niech Nowy Rok przyniesie radość i wiarę w dobro, nadzieję, która otwiera pozamykane drzwi i oświetla pełną gwiazd drogę do zgody i wzajemnego szacunku!

  21 6 Odpowiedz
  • 1 sty

   Dużo dobrego zrobili, zwłaszcza przyjęciem w swe szeregi radnych wybranych z listy pisu i oszukaniem tym wyborców? . Nawet nie wyjaśnili społeczeństwu za co zostali przejęci, czy może byli naciskani i przez kogo? Zgodnie z wynikiem wyborów z 2014r Starosta powinien być z PiS. O tym niech Pani opisze, bo pewnie wiele wie na ten temat, a nie pociska kitu o miłości, a wspiera co? Demokracja i szanowanie woli wyborców, to fundamentalna sprawa, a bajki o poszanowaniu, po tym co zrobiła wasza grupa, niech pani pociska łatwowiernym.

   7 19 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    1 sty

    Eee, coś się mijasz się w tych insyuacjach troszkę - zamydliłeś a nic nie napisałeś. Powiedz no,, bo jeśli dobrze pamiętam, taki a nie inny wybór starosty był zasługą Pajki. To tyle a propos "plastusiów" i malusiów😂.
    I czekam na ten moment aż zaczniecie wszyscy zwiewać z PiS tj. kiedyś Kaczyńscy uchodzili z Porozumienia Centrum, bo Kaczyński rozwala wszystko czego się tknie😂. Ależ to będzie show, zacieram ręce.
    A teraz to czekam na ripostę Bolka bo wiem że czuwa, tego forumowego, nie powiatowego😁

    16 3 Odpowiedz
    • 2 sty

     To ty mijasz się cały czas z prawdą i mydlisz na tym forum i innych. W 2014 r taki był wynik wyborów, a korupcja polityczna naciski i wpuszczanie kretów do pis spowodowało, że starostą został nie ten, co chciała demokracja. Ale takim jak ty, to można tłumaczyć jak... Tu masz opis jak było https://miasto-info.pl/myslenice/9933,radni-powiatowi-wybrali-staroste-ponownie-zostal-nim-jozef-tomal.html

     3 14 Odpowiedz
     • Brak zdjęcia
      2 sty

      No dobrze, "plastusiowanie" radnego miało miejsce wcześniej, to tylko pokazuje jakie zwarte macie szeregi i jakie łakome😋Skoro Bolek wystrychnął was na dudka, a potem jeszcze raz was ograli mimo że mieliście większość, to chłopaki może jednak wypadałoby się przekwalifikować(?), w gminie też nie za kolorowo, a to z "autobusami", a to z pociongiem i tak dalej 😁👌
      Poza tym nie wiem co z dwojga byłoby gorsze: Jarosław w gminie czy Jarosław w powiecie. Jest wgle jakiś stołek do którego wasz skoczek nie startował (?) To prawda, plastyczność ma już wrodzoną wraz z PiSem😁

      11 4 Odpowiedz
      • 3 sty

       Bolek zdradził wcześniej, a w 2014 zdradziecki głos oddał skrzętnie ukrywany przez was kręt, ale ludzie i tak domyślają się, kto to taki. I mieszaniem na wszystkie sposoby zdradzieckim Bolkiem, go raczej nie zakryjesz.

       2 5 Odpowiedz
       • Brak zdjęcia
        3 sty

        Nigdy w żadnej partii nie byłem i żyję z uczciwej pracy a nie z partyjnego nieróbstwa. Rzecz jasna mój własny portfel mnie interesuje, bo widzę że znika z niego coraz więcej pieniążków, a te pieniążki zabiera raz po raz to Urząd Gminy, to państwo. A jeśli na jakimkolwiek urzędzie są niezdary lub tacy z apetytem, albo tacy co udają mądrych i fachowców, to wiem że będę płacił tylko więcej i więcej. To i ja zaczynam wtedy PiS -ać więcej i więcej. A pilnowanie tego co ci ludzie robią staje się nawykiem każdego dnia.

        5 2 Odpowiedz
        • 3 sty

         Nigdy nie żyłeś z partyjnego nieróbstwa?

         2 3 Odpowiedz
         • Brak zdjęcia
          4 sty

          No dobrze, jak dla Cb to byłem w PZPR, potem w Solidarności, a następnie w PO, po czym spadłem ze strasznie wysokiego stołka a nie przyjęli mnie do PiSu i straciłem na dobre koryto, póki co siedzę w netonowym powiecie ale to już niedługo bo wnet idę do Kamysza.

          3 3 Odpowiedz
  • 1 sty

   Pani Eleonoro, proszę się nie gniewać, ale banda czy plastuś to nie są słowa obraźliwe. Jeśli kogoś coś takiego rani lub uraża, powinien zrezygnować z uczestniczenia w pracy w sektorze publicznym. Zasada jest prosta: publiczne pieniądze = publiczna ocena. Każdy ma prawo oceniać to, na co płaci w.podatkach. wrażliwi na takie oceny niech się nie garną na stołki, tylko do jakiejś grupy wsparcia dla histeryków zapiszą. Pozdrawiam

   3 12 Odpowiedz
 • 1 sty

  Mięso wieprzowe rok do roku podrożało o 23,6 proc.,
  ceny usług: rok do roku 29,4 proc.

  Tak że śmieci to taniocha.

  14 3 Odpowiedz
  • 1 sty

   można by wieprzowinę ze śmieci robić, generalnie bez różnicy, może nikt nie zauważy

   2 9 Odpowiedz
   • 2 sty

    A z czego do tej pory robiona ta wieprzowina? I czy jeśli ze śmieci to naraz będzie z pomyj?.
    A usługi też są lepiej po podwyżce wykonywane?
    Bo jeżeli tak to jestem za kolejna podwyżką , tak żebyśmy mieli najlepsze usługi na świecie i wieprzowinę po która się w kolejce ustawiać największe przetwórnie na kontynencie.

    4 2 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   1 sty

   W takim tempie to my zaraz przelecimy ceny unijne jak burza, ten wzrost cen ruszył prawie od razu z PiSem, partyjni baronowie już popuszczają paski u spodni. Podwyżki za prąd z początkiem roku w dodatku wszystko przyspieszą, chleb, woda, napoje (podatek cukrowy). PiS to specjaliści od wymyślania nowych podatków i zasadniczo tylko to potrafią. A ich trolle i tak napiszą że te śmieci tym razem to tylko 3 złote i że 36 złotych rocznie mniej w portfelu to i tak straszna łaska.

   A taki Morawiecki wtedy wyjdzie i powie, że jesteśmy dumni że mamy ceny większe niż Niemcy, choć o zarobkach nie wspomni... Raz już prawie kupowaliśmy niemieckie linie lotnicze co miało świadczyć o tym że za rządów PiSu Polska jest już bogatsza od Niemiec no ale sprawa ucichła bo jednak tych linii nie kupili.

   Czujecie cały absurd?

   20 5 Odpowiedz
  • 1 sty

   już ci raz o tym pisałem : w 2004r bańka 5L oleju w Baumarktcie w Niemczech była tańsza od tego samego oleju ale 4L niż w Polsce. Na moje pytanie do wiodącego niemieckiego producenta tego oleju najpierw była woda w ustach a po naciskach lakoniczne : na kimś nasza korporacja musi zarabiać. Podobnie w temacie odzieży, elektronarzedzi itd itd

   4 4 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    1 sty

    I co z tego jeśli nawet tak było, skoro Niemiec zapłacił w tym samym roku więcej za ubezpieczenie i usługę serwisową (choćby za zalanie tego oleju)

    5 2 Odpowiedz
   • 2 sty

    Za to piwo niemieckie w lidl, jest tańsze od polskiego.
    Jak to skomentujesz?

    8 1 Odpowiedz
    • 2 sty

     A Ty u siebie w sklepie sprzedawałbyś swoje piwo taniej czy drożej od konkurencji?
     Widać o handlu masz takie same pojęcie jak o inwestycjach giełdowych. Co, mają wolne w centrali że nie dostałeś wytycznych i palnąłeś znów kolejną bzdurę?

     4 10 Odpowiedz
     • 2 sty

      Jesteś bardzo mądry.
      Pewnie nawet o tym nie wiedziałeś, jak bardzo.

      8 2 Odpowiedz
      • 2 sty

       To miłe, zawsze znajdzie się ktoś taki jak Ty żeby mi o tym przypomnieć.

       4 7 Odpowiedz
       • 2 sty

        Cenie twoje wspaniałe przygotowanie ekonomiczne.
        To musi być ze Stanów, pewnie byłeś na szkoleniu maklerów giełdowych i jak prowadzić udanie sklep z piwem.
        A w wolnym czasie nawet zaznaczyłeś swój pobyt w USA dla niedowiarkow.

        6 2 Odpowiedz
 • OKOKI 1 sty

  PIS to mi przypomina PZPR propaganda sukcesu a w rzeczywistości jedno wielkie dziadostwo.

  28 3 Odpowiedz
 • 1 sty

  Może nie jest tanio ale przynajmniej obierają śmieci nie za często.

  7 3 Odpowiedz
 • 1 sty

  Najlepsi są radni z ugrupowania MO-wszystko na nie!!! Tak samo robi w Sejmie PO.

  3 29 Odpowiedz
 • 1 sty

  Przeżyjmy to jeszcze raz:
  https://www.youtube.com/watch?v=ICHMYcE6PFk
  Polecam 1:54 - 3:41 :)

  3 12 Odpowiedz
 • 1 sty

  < Ranking Dobrego Radnego >
  compliance barometer
  _________
  To narzędzie będzie aktualizowane wraz z kolejnymi sesjami, mam nadzieję niczego nie przespać, a jeśli coś przeoczę to liczę na kontynuację przez innych. O przyznaniu odpowiednio punktu ujemnego lub dodatniego decydować będzie klimat postów, tj. tu w temacie większość postów ocenia podwyżkę negatywnie, zatem wszyscy radni głosujący za podwyżką otrzymują po -1 pkt. Zamiarem jest pomiar zgodności decyzji poszczególnych radnych z oczekiwaniami społecznymi.

  Let's get ready to Rumble!

  Jerzy Cachel (KW MO) +1
  Eleonora Lejda-Kuklewicz (KW MO) +1
  Kamil Ostrowski (KW MO) +1
  Bogusław Podmokły (KW MO) +1
  Tomasz Wójtowicz (KW MO) +1
  ---
  Czesław Bisztyga -1
  Halina Dyląg (PiS) -1
  Mirosław Fita (PiS) -1
  Wojciech Gablankowski (PiS) -1
  Andrzej Grzybek (PiS) -1
  Małgorzata Jaśkowiec (PiS) -1
  Izabela Kutrzeba -1
  Wojciech Malinowski (BU) -1
  Piotr Motyka (PiS) -1
  Bogusław Stankiewicz (PiS) -1
  Wacław Szczotkowski (PiS) -1
  Stanisław Topa (PiS) -1
  Czesław Wierzba (PiS) -1
  ---------

  Proszę Szanowną Redakcję o artykuł na temat każdej sesji. Punkty będą kumulowane, by z biegiem czasu nazwiska radnych sortować w kolejności od największej liczby punktów do najmniejszej.

  23 3 Odpowiedz
 • 1 sty

  A my już za kilka przegłosujemy żeby to towarzystwo nie mogło już więcej głosować!

  19 2 Odpowiedz
 • 2 sty

  przecie dajo pincet to dobre jest

  14 4 Odpowiedz
 • 3 sty

  Miało byc taniej a jest coraz drożej takich mamy radnych bezradnych

  15 3 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 3 sty

  Ceny cenami, awantura i przepychanki polityczne swoją drogą ale gdzie można znaleźć harmonogram odbioru śmieci na 2021 rok?

  12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 sty

  To jest czysta analityka, bez zaklinania rzeczywistości i tandetnej propagandy. Pakiet antykryzysowy dla gospodarstw domowych według PiS polega na nachalnym wyciąganiu pieniędzy z naszych portfeli. Ta ekipa musi odejść, nic więcej już nie pokaże a ich totalna klapa i głupota będą nas jeszcze kosztować lat wiele, bo poprawiać po PiSie trzeba będzie wszystko. Im wcześniej ten rząd upadnie, tym lepiej dla statystycznego Kowalskiego.

  Najnowsza analiza struktury idących podwyżek
  https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/prawo-i-podatki/podatki-w-2021-najwazniejsze-zmiany-w-podatkach-na-wykresach/dcd26bf

  11 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

W szpalerze spojrzeń
Fotofelieton 2

W szpalerze spojrzeń

Myślenice, Rynek 11 listopada, 15:13. „Składam te kwiaty jako członkini komisji ds. kobiet oraz Platformy Obywatelskiej. Cześć pamięci wszystkim, którzy najb...