Powódź Błyskawiczna 2021

Radny do starosty w sprawie budowy mostu w Krzyszkowicach: „Proszę, aby to poszło sprawnie”

Radny do starosty w sprawie budowy mostu w Krzyszkowicach: „Proszę, aby to poszło sprawnie”
Fot. UMiG Myślenice

Radny powiatowy Robert Pitala (PiS) zwrócił się z prośbą do starosty o „przypilnowanie sprawy” dotyczącej budowy mostu w Krzyszkowicach. „Pewne rzeczy, nie tylko tam - trzeba wykonać natychmiast. Z naszej strony nie będzie żadnego problemu” - deklaruje Józef Tomal

Radny powiatowy i sekretarz gminy Robert Pitala (PiS) podczas wczorajszych obrad rady powiatu, zwrócił się do starosty i wicestarosty z prośbą „o przypilnowanie sprawy” dotyczącej budowy mostu w Krzyszkowicach. Ten uszkodziła woda podczas „błyskawicznej powodzi” jaka nawiedziła gminę Myślenice w nocy z 17 na 18 lipca.

Szkody wyrządzone przez wodę w mieniu, gmina oszacowała na 12 mln zł, natomiast starosta podczas sesji mówił o stratach w mieniu powiatu w kwocie kolejnych 7 mln zł. Jednym ze skutków kilkugodzinnej nawałnicy jest uszkodzony most w Krzyszkowicach znajdujący się na drodze gminnej prowadzącej do trzech osiedli: Na Brzeg, Nad Gaikiem i Pustać.

Kilka dni po powodzi burmistrz zapewniał, że wystąpi z wnioskiem o wykonanie mostu tymczasowego do Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Podczas konferencji podsumowującej pracę zespołu zarządzania oraz straty jakie wyrządziła woda, zapytaliśmy burmistrza jaki jest plan B, w sytuacji odmowy?

- Po kolejnych ekspertyzach konstruktorów być może przejazd tymczasowy przez uszkodzony most zostanie zapewniony dla samochodów do 3,5 ton i w tym czasie prowadzić będziemy prace projektowe do przebudowy całkiem nowego mostu, ale tak przeprawa tam zostanie zabezpieczona – powiedział nam Jarosław Szlachetka (PiS).

Z kolei wczoraj radny powiatowy i zarazem sekretarz gminy Myślenice Robert Pitala (PiS) zwracał się z prośba do starosty i wicestarosty o „objęcie tej sprawy indywidualną opieką”, aby „zgłoszenie kierowane do wydziału architektury nie utknęło”.

- Niedługo będzie procedowana procedura budowy mostu w Krzyszkowicach obok zniszczonego mostu. Proszę o objęcie tej sprawy indywidualną opieką, aby to zgłoszenie, które będzie robione do wydziału architektury - nie utknęło. Proszę, aby to poszło sprawnie, dołożymy wszelkich starań, aby dokumenty były przygotowane należycie. Jeśli mogę prosić o przypilnowanie sprawy, żeby nam te dni dni niepotrzebnie nie uciekały. To prośba moja i mieszkańców

- mówił Robert Pitala (PiS).

W odpowiedzi Józef Tomal (FZM) zapewniał, że nie będzie żadnych problemów. - Byłem na tym moście, byłem pod mostem. Pewne rzeczy, nie tylko tam - trzeba wykonać natychmiast. Z naszej strony nie będzie żadnego problemu – zapewniał starosta.

Powiązane tematy

Komentarze (50)

 • mysleniczaninzdziada 30 lip 2021

  Dyskusja gorąca jak zawsze jeśli chodzi o politykę, ale mnie interesuje jedno. A mianowicie jak zostanie rozwiązany problem mostu i kiedy będzie nowy i kto go wybuduje ile będzie kosztować i kto za to zapłaci?

  26 Odpowiedz
 • 30 lip 2021

  Nie jestem za żadna strona w tej śmiesznej przepychance politycznej w Myślenicach, ale to jak każdy sukces opisuje Pitala to jest kabaret. Każda decyzja w gminie to pięknie, bo wiadomo, ze zrobił to jego wódz Szlachetka. A jak jest coś zrobione przez powiat to tylko dlatego, ze on do nich pisał i ich poganiał. W przeciwnym razie nic by nie zrobili. Gość jest chodzącym kabaretem!

  61 12 Odpowiedz
 • 30 lip 2021

  Wasz żenujący hejt, wylewana żółć przez 2 może 3 forumowiczów piszących z kilku/kilkunastu kont (typu bagietka, Krzyszkowice,publicysta)uświadamia mnie o jednym….. o waszym strachu. Musicie się cholernie bać tej opozycji w postaci Tomala i Kudasa ?

  40 5 Odpowiedz
 • 30 lip 2021

  Nastepny Kozioł i Czerepach z Wilkowyj. Jeszcze się podpisuje jako Krzyszkowice. Jeżeli Przyjacielu jesteś z Krzyszkowic, to się nie dziwię, że skarana ta wieś zostałą taką powodzią.

  41 6 Odpowiedz
 • burzumsquat666@wp.pl 30 lip 2021

  Hahahah, Panie Sekretorzu, zapomniał się Pan przelogować na inne konto!!! XD

  40 12 Odpowiedz

Zobacz więcej